Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#352) stargazer


stargazer
senior tag

hogy tudok én is képet feltölteni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#353) mszilard válasza Elemér (#349) üzenetére


mszilard
tag

Még van mit javítanom, de tényleg most kezdtem, kitartás!
Jó kis Bryan Adams számokat akarok játszani!
Meg a Huszty könyvet forgatom!

(#354) stargazer


stargazer
senior tag

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]


[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#355) tankman


tankman
csendes tag

Én is gitározom, és ha valakinek komolyabb erősitő kell, de nincs pénze egy 300e Ft-os Marshall fejre meg ládára akkor tudom javasolni a Line6 Spider II-t. Én is ezt használom egy Ibanez Rx-es gitárral. Nem csak erősitő hanem egyben Multieffekt is. Nagyon sokmindent ki lehet hozni belőle, és csak 125ezer Ft ujjonnan.
[kép]

Bővebben: link

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#356) mszilard


mszilard
tag

Senki nem ír ide, mindenki penget????

(#357) Bero


Bero
aktív tag

Hali mindenkinek!

Előre is bocs a hülye kérdéseimért, de én is sajnos csak kezdő vagyok (méghozzá nagyon-nagyon kezdő). Engem főleg az érdekelne, hogy nem tud -e esetleg valaki egy olyan progit, amivel tudok torzítani. Most vettem egy nyüvek cseh-szlovák Overdrive pedált (15éves) :) de asszem átb@sztak.
Most néztem ezt az oldalt: Bővebben: link Szerintetek megérné? Már csak azért is gondoltam erre, mert teljesen le vagyok égve, egy fillérem se maradt miután megvettem a gityót+kombót.:(

Várom válaszaitokat :) Előre is kösz! :R

[Szerkesztve]

(#358) Panzermeyer válasza Bero (#357) üzenetére


Panzermeyer
tag

sz.gépen vagy revalver vagy guitarfx nevű programokkal tudsz torzítani, én egyiket sem csipem, az egyiknek szar a hangja, a másik meg késik az alaplapi hangkártyámmal, így inkább építettem ilyet
[kép]
egy ilyenhez
[kép]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#359) Dominator


Dominator
aktív tag

Lehet venni valahol Budapesten Fender Patchworks vállpántot? Megláttam és egyből beleszerettem :D

Bővebben: link

És az is jó lenne, ha nem kerülne annyiba, mint a gityóm volt :D

(#360) Bero válasza Panzermeyer (#358) üzenetére


Bero
aktív tag

Köszi, majd mindjárt rákeresek!
A revalver-t már töltöm is le. Éppen én is egy ilyen házi overdrive-on bütykölök. De ahogy magamat ismerem, ez legalább még 2 hétig el fog tartani, de addigra talán lessz is pénzem egyre.:))
Egykérdésem lenne még. Létezik olyan szoftver amivel úgy tudom behangolni a gityót, hogy a frekvenciát méri? (lehet hogy hülye kérdés, de hát ilyen vagyok én :DDD)
Előre is kösz!

(#361) Dominator válasza Bero (#360) üzenetére


Dominator
aktív tag

Jah :)

Van a GuitarFX Box nevű progi, ez írja a tökéletes frekvenciát, és az aktuálisat, amin éppen a gityó szól. De én ebben nem bízok :( Szerintem ez nagyban függ a hangkaritól is...

Az általam 2 hsz-szel fentebb említett Fender vállpántokról tud valaki valami? :U

(#362) bebean válasza Dominator (#361) üzenetére


bebean
aktív tag

oroszlánbarlangban nezted?

...

(#363) Dominator válasza bebean (#362) üzenetére


Dominator
aktív tag

Most néztem az árlistájukat, de nem láttam, hogy lenne ilyenjük :(

(#364) Bero válasza Dominator (#361) üzenetére


Bero
aktív tag

Kösz! Elég jónak tűnik a progi, majd tesztelem. THX :R

(#365) Panzermeyer válasza Bero (#364) üzenetére


Panzermeyer
tag

átvizsgálva a programot, ha a disortion rész normálisan szólna akkor ezt használnám, de nem, így maradok a jól bevált kis boosteremnél :)
amúgy nagyon tetszett a program

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#366) AND1


AND1
őstag

Azért megkérdezem hátha:

Vkinek nincs, vagy nem tud vkitől/vhonnal reális áron Delay pedált? (BOSS jó lenne) hm??

Egy régi PH-s.

(#367) Dominator válasza AND1 (#366) üzenetére


Dominator
aktív tag

A totyiknyitás óta eltelt egy évben mit haladtál a gitározás terén? :)

(#368) Duffy válasza Dominator (#359) üzenetére


Duffy
csendes tag

Szia!

Ebben a boltban volt régebben, ha jól emlékszem. Bővebben: link

(#369) AND1 válasza Dominator (#367) üzenetére


AND1
őstag

Megvagyok köszönöm és haladgatok. Van egy baráti társaságom akikkel lejárok hetente próbaterembe és jammelünk, játszunk ezt azt, a zene szeretetéért. Imádok gitározni. Jó érzés, hogy 4-5en együtt szátszunk valamit és összeillenek a dallamok. 3-4 számot tudunk már teljesen. Szóval elvagyunk...

Egy régi PH-s.

(#370) Dominator válasza Duffy (#368) üzenetére


Dominator
aktív tag

Kösz :D

Na igen, ez pont az a bolt, ahol a gityómat vettem 3 hete :D

Látom az új honlapjukra most délután kikerült egy hír, miszerint MSN-en is lehet már érdeklődni, szóval majd holnap megkérdezem.

(#371) Dominator válasza AND1 (#369) üzenetére


Dominator
aktív tag

Az tök jó, jó lenne ha nekem is ez sikerülne egy év alatt. Most 1 hete tallán, akkor még sokat is mondtam, tanulgatom az Alkaline Trio-tól a Radio c. számot, bár eddig társam csak a Guitar Pro volt, a számon belüli bass meg dobkíséret :) De félig már tudom a számot.

(#372) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Asszem, nyáron lesz szabadidőm dögivel, így végre el kellene kezdenem komolyan gitározni, ha már úgyis énekes akarok lenni. :D
Gitárunk az van több is, azzal nincs gond, csak idáig keveset foglalkoztam a dologgal.

I am having fun staying poor.

(#373) Bero válasza Panzermeyer (#365) üzenetére


Bero
aktív tag

Elég, jó kis progi. Ezzel legalább tudok torzítani. Esetleg a tervrajza megvan annak a torzítónak amit csináltál?

Estleg ha valaki tud torzítóról tervrajzot akkor please szóljon!

(#374) Dominator válasza Duffy (#368) üzenetére


Dominator
aktív tag

Megkérdeztem őket, de sajna nincs :( De mindegy, nem sürgős.

(#375) Panzermeyer válasza Bero (#373) üzenetére


Panzermeyer
tag

vegyél fel msn-re, ghijklm@freemail.hu

a torzító az nem torzító hanem egy fuzz face pedálnak elnevezett izé
gitarkeszites.gportal.hu oldalon találtam rá, én a torzítást egy kicsit levágtam róla, így egyszerüen csak egy kis tone booster féle módon működik, úgy van beállítva, ha a gitáron a hangerőt fullra veszem, akkor torzít eléggé, de ha leveszem 10-ről mondjuk 7-re, akkor tiszta éles fémes hangot varázsol a szimpla hangból, ami nekem nem nagyon tetszett, de hogy megcsináltam ezt, nagyon jó lett a hang, mostmár egy igazi disortion kellene

amúgy ha komolyabban foglalkozol vele (én is próbálok) akkor www.generalguitargadgets.com a cím, ahol mindent megtalálsz

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#376) Bencom


Bencom
senior tag

akkusztikus gitáron autodidakta formában pár éve gitározom (meg zongozázom is, de azt tanították, és ez gitáros topic)
egyedül a gitáros kottákat nem tudom olvasni, ezért mindent csak hallás után...

az akkordok nevével se vagyok teljesen tisztába, de lefogni mindet le tudom...

ennyi...csak hogy meglegyen ez a topic a cookiek között:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#377) Bencom


Bencom
senior tag

jut eszembe: apám megrendelésre lehet, hogy tud készíteni hangfalakat, és erősítőket basszus, illetve szólógitárokhoz, de akár házimozihoz is, úgyhogy ha kell, lehet hogy segíthetek.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#378) Panzermeyer válasza Bencom (#377) üzenetére


Panzermeyer
tag

vox ac30 ?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#379) Bencom válasza Panzermeyer (#378) üzenetére


Bencom
senior tag

házi erősítőket, álltalában márkajelzések nélkül (és a hangfalakat is)

hozol neki valamit, és ő megfelelő képpen átalakítja. azt is lehet...
Uherből már csinált csúcserősítőt (az lett a Buher:DDD)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#380) Bencom válasza Bencom (#379) üzenetére


Bencom
senior tag

álltalában saját tervek alapján dolgozik, de ha küldesz neki egy tervrajzot, szerintem azt is megcsinálja, de inkább hagyjuk ezt, mert mostanában nem éppen van asztalos kedvében...
vele kell megbeszélned, ő meg nem akarja hivatásszerűen ezt csinálni, mert eddig nem fizették meg, és most is éppen állást keres...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#381) Panzermeyer válasza Bencom (#380) üzenetére


Panzermeyer
tag

erősítőt én is csinálnék, nem egy nagy kunszt, ami engem viszont megfogott az a legalább + 18 voltos tápfesz ami a nagy többségnek kell
ekkora dög tápom meg nincs, tekercselni meg nincs kedvem
már rég kész lenne ha ezt a problémát át tudnám hidalni

VOX AC-30-at csak viccből kérdeztem :) ez egy 50-es évekbeli csöves erősítő, a Beatles és a Queen elválaszthatatlan volt tőle

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#382) Bero válasza Panzermeyer (#375) üzenetére


Bero
aktív tag

Nincs MSN címem :(
Köszi a linkeket, nagyon jók. Majd megpróbálok egyet összehozni. A gitarkeszites.gportal.hu oldalon tetszettek az ábrák. Arra lennék kíváncsi, hogy ezek honnan vannak. Majd utánna nézek :)

(#383) Bero


Bero
aktív tag

Ha valakinek van egy stratocaster-hez puha tokja, az szóljon, én megvenném!

(#384) Bencom válasza Panzermeyer (#381) üzenetére


Bencom
senior tag

beleestem, bár rémlett, de apám ebben a szakértő, nem én...

tekercseléssel nekükn is bajunk volt , de egy elektromotor-szerelő ismerősünk csinálta meg egy időben... mostanáig...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#385) Panzermeyer válasza Bero (#382) üzenetére


Panzermeyer
tag

az is le van írva, generalguitargadgetsdotcom-ról van mind
én a gitarkeszites oldalon lévő tone boostert és fuzz face-t is megcsináltam, a disortiont nem mert ötletem nincs hogy a 9 pontos nyomógombot hogy kell bekötni
a fuzz face kb 1200 forint alkatrészt igényel, a tone booster az egy 500-as
mindkettővel elégedett voltam, de ha a fuzzról leveszem a torzítást, ugyanazt csinálja mint a tone booster, úgyhogy azt már nem is használom

ha kell a segítségem, csinálj msn címet...
dominátornak épp ma meg tegnap pakoltam össze egy fuzz facert :):):)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#386) Bero válasza Panzermeyer (#385) üzenetére


Bero
aktív tag

Majd szerdán ráérek, akkor csinálok egy MSN címet, mert tényleg szeretnék pár dolgot kérdezni. Pl.: a tone booster mit változtat a hangszínen? Majd még írok. Előre is kösz!

(#387) Panzermeyer válasza Bero (#386) üzenetére


Panzermeyer
tag

élesebb fémes hangot ad a húroknak
majd csinálok neked egy mp3-ban kis összehasonlítást és meghallod

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#388) Dominator


Dominator
aktív tag

Elkészült, igen, a mestermű miködik. Panzermeyer elektronikájával, anyám konyhai műanyagdobozával és egy fúrógéppel elkészült a Fuzz Face végleges változata. Ame, nézzétek:

[kép]

(#389) CWorm


CWorm
aktív tag

Hi!
Rég írtam már ide. :) Kérdeznék is rögtön. Valaki el tudná magyarázni egy analfabétának (nekem), hogy mi az a csöves, meg félcsöves erősítő, meg mi az a fej, meg multi, meg kombó, meg ilyenek? Thx. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#390) Skót


Skót
aktív tag

Hmm én is elég rég irogatttam ide:)
És én is egy kérdéssel nyitnék visszatérésem alkalmából:
A gityóban a nyakpálca _pontosan_ mire való, mit csinál?

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#391) CWorm


CWorm
aktív tag

Tényleg, nekem is van valami nyakpálcám, ami az ábra szerint elforgat valamit, vagy mittomén, de oda, ahol mutatja, sehová sem lehet beilleszteni, hogy forgatni lehessen vele valamit... szal nem egészen értem...
:U

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#392) Skót válasza CWorm (#391) üzenetére


Skót
aktív tag

én valami olyasmit hallottam, hogy a nyaknak ad tartást hogy a húrok idővel ne deformálják.
de sztem nem egészen az a feladata
de majd jönnek a profik és megmondják:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#393) Panzermeyer válasza Skót (#390) üzenetére


Panzermeyer
tag

a nyak és a test dőlésszögét állítja, illetve a fogólapot egyenesíti ki, ha éppen nem lenne egyenes
minél jobban feszíted a pálcát, a nyak annál inkább párhuzamos a testtel, ez sokszor nem jó
meg kell találni az aranyközéputat a nyakfeszesség és a húrmagasság között
ha jól eltalálod, közel lesz a húr a bundhoz és könnyü játszani

na ennyi amit amatőrként tudok :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#394) ktmt válasza Panzermeyer (#393) üzenetére


ktmt
aktív tag

Panzermeyernek tökéletesen igaza van, csak annyit kell hozzátenni, hogy a nagy csavargatás nem ajánlott, mert a gitár hangolását minden lazításokor-feszítéskor utána kell állítani.
<egy öreg fender tulaj>

(#395) tankman válasza CWorm (#389) üzenetére


tankman
csendes tag

Van a csöves és van a tranyós azaz a tranzisztoros erősítő. 2 fajtájuk van. Az egyik amikor egybe van épitve az erősitő rész a hangszóróval, ez a kombó. Amikor külön van az erősitő és a hangszóró akkor beszélünk fejről és ládáról.
A multi=multieffekt.

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#396) CWorm válasza tankman (#395) üzenetére


CWorm
aktív tag

Aha, akkor ezek szerint nekem kombóm van, csak nemtom csöves-e vagy tranzis. Peavey 503. Értem, hogy a multi az multieffekt, azaz több effekt, de miféle több effekt? :) Többféle torzítás egyidőben?
Amúgy thx felvilágosítást!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#397) Slayer Valor


Slayer Valor
őstag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy melyik gitár a jobb, könnyebben kezelhető, jobb hangú(erős rock). Az elektromos vagy a basszus gitár?:) Tervezem hogy veszek egy nem nagyn drágát, max 60k-sat(persze még egy fillérem nincsen rá), de szeretnék egyet venni, és tanulni rajta. Csak ugyebár fölöslegesn nem akarok kidobni pénzt. Melyik a jobb?:DD:B

(#398) AND1 válasza Slayer Valor (#397) üzenetére


AND1
őstag

Ez egy nagyon rossz kérdés volt imho.
Nem leugtásnak szánom. Félre ne értsd, de ez kb olyan volt, hogy ''melyik jobb az autó vagy a motorbicikli''. Érted....gondolom.

A basszusgitár egy kisérő hangszer. (ritkán hallani rajta szolót). Általában ''csak'' 4 húr van rajta (persze van 5, meg 6...de ezt hagyjuk most). Gitárt meg gondolom ismered. Az egy teljesen más tészta. Ezt neked kell letisztáznod, hogy melyiken szeretnél játszani. Sokan elkezdenek gitározni, és utána áttérnek basszerra. Csak rajtad áll. Sokan mondják, hogy basszerozni könnyebb. Lehet. Egy bizonyos alapszintig biztos. De utána...az se gyerekjáték.

Vicces, hogy én pl...mindig is basszusgiráozni akartam. De ez csak egy olyan ''álom'' volt nekem. Aztán havertől tudtam jó áron venni egy elektromos gitárt és azóta nem birom le tenni. Szóval.

De ha van 60K-d, kb...akkor először döntsd el, hogy mit akarsz. Utána beszélhetünk, hogy a hangszeren belül mi a ''jobb'' márka...

üdv...

Egy régi PH-s.

(#399) AND1 válasza CWorm (#396) üzenetére


AND1
őstag

Sok effekt van belepakolva az ic-be. 20-25 fajta effekt. Torzító, overdirve, delay, chores, flanger, echo, stb...és amelyiken van egy nagyobb pedál azon wah is.
A multik jelenlegi nagykirálya a BOSS GT6

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#400) Duffy válasza AND1 (#399) üzenetére


Duffy
csendes tag

Már kijött a GT-8. Olcsóbb és jobb, mint a GT-6. Szeretnék egyet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.