Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) bebean válasza ÉN007 (#500) üzenetére


bebean
aktív tag

ide feltöltöd a kepet ~ Bővebben: link & belinkeled ide. igy: [L].....[/L] vagy ha ide akarod közvetlenül berakni, akkot [IMG]...
es hasznalj szerintem kevesebb smileyt, mert rad fognak szolni. most ez ugy tünik, hogy en mar rad is szoltam, pedig nem, ez meg nem szamit annak :D

...

(#502) ÉN007


ÉN007
csendes tag

[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/050620/a_git_r__s__n.jpg][kép][/url]
KÖSZI!!!!
nos így néz ki, abban az állapotban, mikor még nincs megcsináltatva...

(#503) bebean válasza ÉN007 (#502) üzenetére


bebean
aktív tag

jó cucc. en is Cremonan kezdtem. szerettem azt a gitart, csak sajnos el kellett adnom. nylonhúros volt természetesen. ez viszont acélhúros lesz, ha kész lesz. ugye?

...

(#504) mr.geeZ válasza Tütüm (#498) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Igaz, az elektromos cuccoknál már annyira nem számít a fatest ''akusztikája'', de azért ott is nagy szerepe van a formáknak és anyagoknak, ráadásul egy igényes elektrogitár is egy műtárgy. Nincs képed véletlen? Bocs, ha már beraktad, és én nem vettem észre:B

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#505) bebean


bebean
aktív tag

megtalatam a gitaromat :D ~ Bővebben: link nem is tudtam, hogy tornado. jatszani nem szoktam rajta, inkabb csak emlek...

...

(#506) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Skót, Tütüm: köszönöm a hozzászólásokat! :)

Én007.: Van barátod? :DD

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#507) Skót válasza PumukliM (#506) üzenetére


Skót
aktív tag

hihi:))

ÉN007: ha mosolyogsz/vigyorogsz majdnem olyan lehetsz mint az avatarod:))
a gityóhoz pedig sok szerencsét:)
a restaurálás után is jöhet egy kép

mod: offbatéve


[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#508) WEBER válasza ÉN007 (#502) üzenetére


WEBER
tag

jó gityó. de egy kis hiányérzetem van. nem kéne erre még valami? :)


viccen kívül: milyen húrt akarsz rárakni? Damil vagy fém húrt?

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#509) Tütüm válasza mr.geeZ (#504) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Képem?:) Nem,félreérthetted még nem csináltam gitárt csak majd akarok ha meglesznek a szerszámok hozzá. Viszont júli elején megjön a basszgitárom akkor rakok be képet róla;)

(#510) mr.geeZ válasza Tütüm (#509) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Tényleg, azt hittem valamiért, hogy megvan a váz, csak az elektronika hiányzik:B Arpika22, légyszíves tegyél fel képet, ha tudsz a 'sajátkészítésű' gitárról:U
Itt az enyém: kék színben
Fender Squire Affinity P-Bass Bass Guitar
Bővebben: link
[kép]
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#511) GombócArtúr válasza WEBER (#508) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Szegény gitár... jól le van amortizálva. Csak a fa test maradt meg. Talán megfontolandó, hogy a restaurálás helyett egy újat kelljen vásárolni. 14900ért láttam klasszikus gitárokat valahol valamerre, de leginkább a belvárosban. (én 11000ért vettem tokkal az enyémet használtan a ph!-n).

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#512) ÉN007 válasza PumukliM (#506) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Hali
nem nincs barátom, de a kép még a télen készült, azóta változtam. Remélem nem rossz irányba... :)
A húrokkal még nem egészen vagyok tisztában, abban az egyik haverom fog segíteni.
De, tényleg hiányos, szegény, de már nem sokáig:)
Bocs, most mennem kell, majd du.jövök. Jók legyetek!

(#513) Bencom válasza ÉN007 (#502) üzenetére


Bencom
senior tag

5/4-es? nekünk pontosan ugyan ilyen van (meg egy új 3/4-es, ami az enyém) csk éppen vannak rajta húruk:DDD
de az sincs jobb állapotban:U:DDD

van a nyakban acélmerevítés? mert ha igen, nem árt megfeszíteni mielőtt felhúrozod, mert ha nem, akkor olyan hamis lesz, mint a rossznyavalya:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#514) ÉN007


ÉN007
csendes tag

[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/050621/HPIM3891.JPG][kép][/url]
ezt a képet meg én magam készítettem, a gitáromról.
bocs, kicsúszott a fele...


[Szerkesztve]

(#515) Bencom válasza ÉN007 (#512) üzenetére


Bencom
senior tag

javaslom tanulásra a nylon húrokat, uyganis a fém rövid úton véresre marja a kezed, ha kezdő vagy. én annó megjártam így, és hat... nem esett jól...
de azt előre mondom, hogy még a műanyag húrtól is csúnya bőrkeményedések lesznek az újjadon, és a körmödről meg jobb, ha már most lemondasz!:(

most megnéztem a sajátomat, amit direkt a gitárhoz növesztettem (tudod, jobb kéz husszú köröm, bal, rövid) és ha nem lenne telemenve gépzsírral, akkor még haggyán is:DDD

(bicajt szereltem, azért zsíros)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#516) Bencom válasza ÉN007 (#514) üzenetére


Bencom
senior tag

szurd be linkként. minnyá...
Bővebben: link

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#517) ÉN007 válasza Bencom (#516) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Köszi
És utólag nem tom leszedni a képet, és beszúrni linkként?
Kihoztam a könyvtárból egy gitársulis könyvet, végigbogarásztam, asszem menni fog, benne van minden!!!
A húrokkal kapcsolatban köszi, amúgy tudtam-gondoltam, hogy nem lesz túl szép a kezem egy idő után, nomeg hogy irtóra fog fájni, de megéri!!!:)

(#518) Tütüm válasza ÉN007 (#517) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Szerintem nem oylan vészes a dolog én minden nap gyakoroltam órákat fémhúrossal és annyi volt csak hogy kicsit fájtak az ujjbegyeim amikkel lefogtam a húrokat,de egy idő után megkeméynednek picit és semmi gond nincs vele. Ilyen hogy véres lett volna még nem fordult elő:Y:D

(#519) ÉN007 válasza Tütüm (#518) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Köszi, ez igazán megnyugtat. Az elején még nem valószinű hogy órákat nyúznám a húrokat, de biztos fog fájni. Nem is ez a lényeg, hanem hogy--- képzeljétek!!!--- elvittem megcsináltatni a gitárt, és péntekre meglesz, és még egész olcsón megúszom!!! Nem is az utóbbi a fontos, hanem, hogy !!!!!!végre!!!!!! kész lesz!
Hoztam is ki ma a könyvtárból gitársulis könyvet, ami az alapoktól kezdi, minden akkord benne van, leírva, fotóval hogy hogy kell lefogni, pontosan leírva hogy tudom behangolni a gitárt...
Most totál fellelkesültem!!!!
Annyira HAPPYYYYYYYY vagyok!!!:DD:DD:DD

[Szerkesztve]

(#520) Bencom válasza ÉN007 (#517) üzenetére


Bencom
senior tag

mit akarsz atúlag leszedni?:F
annyi, hogy jobbklikk a képre, tulajdonságok, ott meg van adva a kép URL-je, azt kijelölöd, ctrl+v beírod egy hsz-be, ezt írod, hogy [ l] crtl+c[/ l] (persze szóközök nélkül) és akkor
azt írja ki, hogy Bővebben link (mint az előző hsz-emben) katt rá, és meg tudod nézni.;)

ja, akárhogy néz ki az ember keze, megéri!:D A csajok azon a napon, mikor fel kellett vinnem a gitárom, nagyon rám voltak kattanva:DDD (akkor egyszer, és azóta se:( )

Tütüm: apám basszusgitáros volt, és nem egy koncert után véres újjakkal jött haza!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#521) Panzermeyer válasza ipgirl (#477) üzenetére


Panzermeyer
tag

napi 3-4 óra gyakorlás, nekem 2 nap alatt kőkemény lett az ujjam, igaz hogy legalább 2 hétig hámlott, de kemény volt, mostmár simán bírja

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#522) Bencom válasza ÉN007 (#519) üzenetére


Bencom
senior tag

hát, az akkordok nevét nem tudom, de a többiekhez képest (akik tanultak tanárnál) sokkal jobb vagyok.:)
nézd ki az első pár akkordot, utána meg tegyél be valamilyen zenét, hangold hozzá a gitárod, és hallás után játssz! az az igazi, és nekem bejött:D

MOD: a gyakorlásról meg annyit, hogy én nem úgy csinálom, hogy most muszály, és csakazért is egy órát, hanem leülök, ha kedvem van, és a napi 3, akár 4 óra is megvan.
zongorához mondták, hogy oda annyi KELL, ezért aztán meg is utáltam rövid úton:(

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#523) Panzermeyer válasza Bencom (#522) üzenetére


Panzermeyer
tag

most olvasom, mire kell neked a gyorsgépíró?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#524) aDM|RaL^ válasza ÉN007 (#519) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Hova vitted el?

az oroszlánbarlang mellett voltunk multkor egy szervízbe, és néztük ahogy dolgoztak... iszonyatprofi volt, nameg az volt a lol, hogy rapet hallgattak, és ilyen full laza emberek voltak:DDD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#525) SQX_Barto válasza ÉN007 (#517) üzenetére


SQX_Barto
addikt

erre a könyvre én is kíváncsi lennék:)
régen elkedztem gitározni, mert szerencsémre egy zenekaros srác volt a szobatársam, utána eladtam az elektromos gitárom, és nyár végén szeretnék venni egy akusztikusat, és akkor a 0ról kezdeni, meg talán tanárral
amúgy mióta gitározol?
és megkérdezhetem hány éves vagy?:B:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#526) ÉN007 válasza SQX_Barto (#525) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Én egy váci hangszerboltba vittem el. :)
A könyv címét nem tudom fejből, holnapra megnézem. Jó úgy?
15 éves vagyok, hát ti?
Egészen péntektől gitározok:) mármint majd onnantól kezdve, hogy kész lesz a gitár:)


Ja, nem tudtam megcsinálni hogy linkbe tegyem a képet, bocsi, nem sikrült. Segítenétek?

Hát nem vagyok egy számtech zseni:B:U

(#527) Bencom válasza Panzermeyer (#523) üzenetére


Bencom
senior tag

írok könyvet, és a kézírást kéne begépelni. de valaki már válallja, és remélem olcsón, de ha te még olcsóbban meg tudnád csinálni, akkor rendben;)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#528) Bencom válasza ÉN007 (#526) üzenetére


Bencom
senior tag

én is tizenöt vagyok!:C

a linket úgy kell megcsinálni, hogy egy ImageShackra keltölött képre az egér jobb gombjával kattintasz, tulajdonságok fül, kiírja, hogy ''kép URL-je'' azt kijejöjöd hogy kék legyen, majd megnyomod a 'ctrl' -billentyűt, meg a 'v' betűt egyszerre megkezdesz egy hozzászólást, írsz egy 'f' betűt, miközben lenyomva tartod az 'altGr' billentyűt, majd simán egy l betűt, majd egy G-ét AltGr-rel.
Utána Ctrl és egyszerre C-betű, majd 'F' ALTGR-rel, majd egy /-jel egy l betű és egy G AltGr-rel.
ezután leokézod a hozzászólást, és a kész hszu-ben meg fog jelenni, hogy Bővebben:Link.
arra katt, és meg tudod nézni a képet.

nem annyira nehéz...

Amúgy ittvan a hozzászólás modul alján is, hogy [ img ] blabla [/ img] és a [ l ] [ /l ]...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#529) Bencom válasza Bencom (#528) üzenetére


Bencom
senior tag

amúgy nem baj, ha nem vagy számtechzseni, mert az ilyen szép csajoknak máshoz kell érteni:DDD:B;):P

belinkelhetem a képed a ''Legszebb Nők'' topicba?:))

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#530) Bencom válasza bebean (#501) üzenetére


Bencom
senior tag

az IMG-s változatnál is előbb fel kell tölteni, csak akkor egyből berakja, linknél meg rá kell kattintani, hogy láthasd.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#531) Panzermeyer válasza Bencom (#527) üzenetére


Panzermeyer
tag

mondjad mennyire olcsó az az olcsó és meglátom

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#532) Bencom válasza Panzermeyer (#531) üzenetére


Bencom
senior tag

sajon még én magam sem tudom, de viszonylag olcsó...:D

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#533) Bencom válasza ÉN007 (#514) üzenetére


Bencom
senior tag

''ART''-os csaj vagy?:F
a családba az egyik nővérem jelmez és díszlettervező lett, a másik tánctanár, én meg egy csomó hangszeren játszom:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#534) Skót válasza ÉN007 (#526) üzenetére


Skót
aktív tag

Élettörténet:
én jelenleg 17 éves vagyok de 3 hónap múlva 18 leszek akármennyire meglepő is:DDD

más:
milyen pick-up okat ajánlanátok?
úgy néz ki apám elviszi végre a faanyagot az asztalos ismerőshöz aki csinál belőle normálisan 4-5 cm vastag ''deszkákat'', meg vág az egyik darabból egy tömböt (nyaknak) uh lassan már pickupokat kell néznem:))
Majd érdekes lesz a súlya mert a fa amiből készülni fog az akác lesz ami tudvalevőleg keményfa és nem is könnyű (lépcsőház készítésénél cipelni a járólapokat huhh hát az kedves)
Fogólapnak meg diófára gondoltam, mert az szép is meg van is itthon!
És az egészet pácolni lenolajjal és fényes, kemény parkettalakkal lekenni:)

vélemények hogy a leírtak alapján jó lesz e?
esetleg egyéb javaslat / ötlet / megjegyzés

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#535) Bencom válasza Skót (#534) üzenetére


Bencom
senior tag

nem baj az, ha nehéz a gitár... ha akkusztikus:U mert úgyis jobb rajta ülve játszani... a készítési módszerekhez nem nagyon értek, de nézz be a nyíregyi topicba, ott megbeszéljük:D

JA, meg Tildy-nek kéne egy ''üdv-talit'' szervezni:D

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#536) Skót válasza Bencom (#535) üzenetére


Skót
aktív tag

ez elektromos lesz:)
és nagyon szépre akarom:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#537) Bencom


Bencom
senior tag

akartam linkelni egy képet magamról a gitárokkal, mert emléxem, hogy készült ilyen, de nincs a gépen:(

na, majd ha lesz digitális fényképezőgépem!:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#538) Bencom válasza Skót (#536) üzenetére


Bencom
senior tag

az már a te bajod:DDD:P;]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#539) Panzermeyer válasza Skót (#534) üzenetére


Panzermeyer
tag

24 pickup kb 5 ezer forint alsóhangon, a fogólap, régen volt vastag derékszögű favonalzó, kb fél centi vastag, azt megnézheted

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#540) Bencom válasza Panzermeyer (#539) üzenetére


Bencom
senior tag

hol nézze meg?:F

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#541) Panzermeyer válasza Bencom (#540) üzenetére


Panzermeyer
tag

írószerbe :D
amúgy nemtudom mert én nagyon rég nem láttam olyat, csak iskolában, esetleg szülőket megkérdezheti, vagy ha asztalosnál csináltatja, annak tuti van

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#542) Bencom válasza Panzermeyer (#541) üzenetére


Bencom
senior tag

akkor már ne vonalzót csináltasson, hanem fogólapot:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#543) Panzermeyer válasza Bencom (#542) üzenetére


Panzermeyer
tag

a vonalzóról levágja a T alak tetejét, lecsiszolja gömbölyűre, ráragasztja a nyakra, befűrészeli a bundok helyét, lelakkozza és kész a nyak

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#544) Skót válasza Panzermeyer (#539) üzenetére


Skót
aktív tag

24 pick-up?
azok nem bundok?
és a pick-up a hangszedő?
aza kis ovális valami a 6 pöttyel ami a hangot beviszi az erősítőbe?
vagy én tudom rosszul?

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#545) Skót válasza Bencom (#542) üzenetére


Skót
aktív tag

fogólapra van már fa és asztalosnál lesz tán az is szabva, de leglább elég vastagra csiszolva:D (kb fél cm:) )

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#546) Panzermeyer válasza Skót (#544) üzenetére


Panzermeyer
tag

jah, tényleg az bocsi, szóval 24 bund

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#547) Chandler


Chandler
senior tag

hali
en is most kezdenek el gitarozni. mennyire kell hozza tudni a szolfezs cuccokat?
tudtok valami jo gitar tanart?

(#548) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

sziasztok megint:)
Lenne egy nagyon fura kérésem... :)
ha valakinek van felesleges jóállapotú akuszikus gitárja, ami csak porosodik, de nem akar tulságosan pénzt csinálni belőle, az kölcsönadná nekem kicsit?:)
Jó tudom, ez egy húzós kérés, de hátha van valaki:)
gépet fejlesztek, részben emiatt eladtam az elektromos gitárom, de azért is mert akuszikuson szeretnék játszani.egy éve gitározgatok, egy haverom segített tanárnál még nem voltam, valamennyi alap ragadt rám:)
ha valami véletlen folytán valaki segítene szépen megköszönném:)


If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#549) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Én 25 leszek vénülök:D ja basszgitárral még nem próbáltam igaz véresre pengetett ujjal én csak sima szólóra mondtam. Ha testet akartok akkor minimum éger,hárs leyen de legjobb kőris vagy mahagóni,nemcsak az számít miylen kemény hangtanilag léyneges hogy miylen.Éger/hárs az semleges szal hangszedővel lehet variálni. Bocs ha hüylén írok csak 7 korsó sör után írok:D

(#550) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Amúgy tényleg jó csajozós dolog a gitározás,első koncertünkön lgjobb nő az egész kócerájba,vmi fullos odajött hogy lassúzzunk:D Na de ez kissé off csak bepöttyintettem;)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.