Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Kephamos válasza Kobe (#891) üzenetére


Kephamos
addikt

Láttam egy nagyon jó Ephione márkájú gitárt, ami annyira fekete volt, hogy csak na! ;)
Nekem nagyo tetszett, bár nem próbáltam azt a gitárt, hanem egy uyganolyat,csak pirosban, és nekem nagyon bejött. Ja, a gitár neve Gothic, vagy valami ilyesmi volt, matt fekete az egész, van a fejen egy kelta csillag, vagy mifene, a nyakon pedig két jelölés, nem emléksz pontosan, hogy mi volt az, de az is valami spéci jel vot. Egy szóval: nagyonjólnézki! :D

(#902) Kobe válasza Kephamos (#901) üzenetére


Kobe
veterán

én msot a továbbiakban még mindig az akkusztikusomat nyuzom amig meg nem tanulok egy elfogadható szinten játszani rajta de már kinéztem magamnak milyen elektromost szeretnk majd
ezt olyan nyár végére tervezem hogy beszerzem, franko kis ibanez rg321
]L]http://www.theibanezstore.com/oscommerce/images/rg321mhrb.jpg[/L]
remélem addigra összejön rá a zsém mer nagyon megtetszett

(#903) delta9 válasza Niquis (#900) üzenetére


delta9
senior tag

az zsír, ha jó a hangosítás, nekem még mindig nagy fíling régebbi guns-okat hallgatni az appetite-ról is, és a srácok tényleg jól nyomják, 'szakmai' szempontból nézve is. a pecsában nemrég velvet revolveren is azt sajnáltam, hogy két lehetőségem van: megyek a zenészek közelébe előre és rámegyek az iszonyat csápolásra és 1 napra lesüketülésre, vagy kicsit hátrébbról a keverőpult környékéről hallgatom, hogy mennyire kiba.. jól nyomják, ellenben távol a zenészektől. hát 1 napig nem hallottam, de úgy voltam vele, hogy a cd-n(eredetin!) is hallgathatom, hogy mennyire jók, viszont szinte karnyújtásnyira lenni 'ekkora' zenészektől az mégiscsak máááás. de hogy a topic témájához is hozzászóljak: nekem volt fender stratom is és nagyon jó hangszernek tartom, játszottam már olyan ibanezen is, ami nem belépőkategóriás és nagyon jó hangszernek tartom, gyilkos az ibanez sound, de nekem akkor is a les paul a nr1. verhetetlen az a sound sztem, meg a formája, ennél szebb gitárfejet pl még semmilyen gitáron sem láttam. tudom, ez mind szubjektív vélemény :)

(#904) Bero


Bero
aktív tag

Üdv mineninek!
Régóta figyelemmel követem a totyikot, és most végre kérdezni szertnék.
Érdekelne, hogy tud-e valkaki egy internetes-könyeves tanulási megoldást. Mivel itt Pápán, ahol lakom nagyon kevés tanár van, és inkább zeneiskola alapon történik az oktatás, ez nagyon húzós lenne.
2. Nem szertni valaki basszusgitárt? :) Alfabet típusú, felújított, nagyon szép hangal, tokkal.

Előre is kösz!
Üdv: Bero

(#905) ronaldo


ronaldo
őstag

Na én most ide beállítok, és mostantól fogva tépni fogjátok a hajatokat. Szerintem gitározni szeretnék megtanulni. Csak alapvető dolgokat nem vágok, de ugye mindent el kell valahol kezdeni. Vegyük sorra:

Mi a különbség a elektromos, akusztikus meg mittudomén milyen gitárok közt.
Mi az a pedál?
Azok a gitár tabok megvannak, az más kérdés hogy fingom nincs hogyan kell leolvasni :D (ez még talán nem akkora bűn)
Mennyire számít hogy rendes erősítőre kötöd otthon a cuccost, vagy mezei gépre, ami 5.1-et szólaltat meg? (Mert ugye a gitárhoz erősítő nem olcsó. Legalábbis nekem nem :) )
Milyen gitárt érdemes venni? (viszonylag nagy a kézügyességem, tehát hosszabb távra szeretnék vásárolni, nem minden megtanult szám után gitártváltani )
Milyen húrokkal érdemes sportolni?
Mekkora a megfelelő kéz amivel könnyebben le lehet fogni? A túl nagy nem igazán nyerő, vagy igen? Mert nekem jó közepes van.

Ha erre valaki összetetten, és kimerítően válaszol annak el fogok játszani egy szerenádot ha megtanultam gitározni :D

(#906) Bero válasza ronaldo (#905) üzenetére


Bero
aktív tag

Próbálok nagyon szerény tudásom szerint válaszolni pár kérdésre.

Gitárok: Elektronikus, Basszus, Akusztikus (fém, nylon húros), Akusztikus basszus
Az elektronikus gitárok (eletro, bass) hangszedőkel továbbítják a hangot az erősítőbe, mivel a test miatt akusztikus hangja gyenge. A elktro 6 húros, míg a basszus 4.
Az akusztkus gitárokon belül van fémhúros, és nylonhúros (klasszikus). Ezek hangszedő nélül működnek, mivel a test a hang erősítésére lett kialakítva. Ezkeből létezik elektro-akusztikus is, melyben helyet kap egy hangszedő, ami opcionálisan erősíti a hangot.

A pedál, torzító. Ezekből is többféle van. Nagyjából közös mindegyikben, hogy ha a hangot egy hullámként képzeled el, akkor a torzító úgymond a rezgések ''tetejét levégja''. Na ezt most megfogalmaztam :DDD
A tabolvasás sem nehéz, de inkább mondja más, mert nem akarok teljes hülyeségeket mondani.
Nekem is először 5.1en ment basszus, de aztán beszereztem egy rendes kombót. A külömbség ég és föld. :) Nekem elég kicsi a kezem de többfajta nyak közül megtaláltam a nekemvalót.

Ja végére:
Nekem nagyon tetszik (már csak a színe miatt): [link]
Vélemény?



(#907) ronaldo válasza Bero (#906) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor gondolom az az akusztikus gitár amelyik oldalról nézve vastagabb, igaz? A vékony kis csicsásak meg az elektornikus-és basszusgitárok. Ha jól értelmezem persze :)
Na és akkor nekem mi is lenne a jó választás? Mint feltörekvő balfasznak. :D Mondjuk ezzel a kicsi kezeddel megfogtál(na nem szó szerint :D), mert valószínű egyénileg kell kiválasztanom azt a gitárt és nyakat ami nekem zsíros lenne. :)

Amúgy ezt a pedálos dolgot még nem teljesen vágom. Ezzel lehet úgymond ''brutálisabb'' hangzást elérni pár helyen? A tabokon jelölve van mikor kell használni? Ja igen, és ha használni kell, akkor taposni kell? Ergo szó szerint értendő a pedál dolog? Mennyit kóstál egy ilyen kicsike?

Valószínű csak gitárt meg pedált vennék, ha nem kerül három vagyonba. Aztán a pedált akkor használnám ha a csujjogatós stíluson felülkerekedem.

Tényleg: gitármárkák?

(#908) Bero válasza ronaldo (#907) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen az az akusztius gityó, amelyinek egy kör alakú kivágott rész van a testen.
Hogy az elektrok csicsásak-e az fajtától, kialakítástól függ. :)
Gyakorláshoz nagyon dugdossák az akusztikus gitárt az ember orra alá, mivel ezen érdemes kezdeni. Ugyanis itt nem lehet ''elsunyizni'' a hibás akkordokat, mint pédául egy erős torzítással. A nyak szvsz nem fog gondot okozni, már csak azon gyszerű oknál fogva sem, hogy a gitár a tiéd, és a fogás neked kell hogy kényelmes legyen. Hiába mondják hogy neked ez az izébizé kell, ha az egyáltalán nem áll kézre neked. Ahogy érzed ;)

Az elektro gitár hangja alapból nem nagyon tér el az akusztikus gitárétól. Ha egy rock számot hallasz abban már torzítva van a hangja. Ebből létezik többféle, pölö ''sima'' distortion, Overdrive (síós, éles hang, szólókhoz), Fuzz (fémes hang, pl. pár Queen számban).
Torzítások kb. 8k huf körül kezdődnek, és a csillagos égig érnek.
Pár példa(bocsi de épenn a ezen az oldalon jártam, és akkor ezek ugrottak be) : :D
[link] (beépíthető)
[link]
[link]
[link]

Favorit gitármárkák: Fender, Ibanez (én kedvencem), Gibson, és még sok más, de szerintem elsőre elég sok lenne :)

(#909) #53172992 válasza delta9 (#903) üzenetére


#53172992
törölt tag

Szia!
Te mennyi ideje gitározol?
Tudod.
Én is szeretem a g&r, de szakmai szempontból..sorba:)
Dobos-jó
Énekes->király
basszusgitár->hányadék, borzalom
ritmus->elmegy
''slash :D'' egész jó, de azért, nem mászok tőle a falra.
Nem tudom , te melyik részére gondoltál:)
Vuck
egy szóló név?

(#910) #53172992


#53172992
törölt tag

Nem mintha én le tudnám pillanatok alatt játszani a szólókat, de láttam már sokkal , sokkal jobbakat.
Vuck

(#911) Niquis válasza #53172992 (#909) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hello! Érdekelni kezdett, mik azok, amiket te hallgatsz/játszol. Kifejtenéd lécci? Külön kíváncsi vagyok pár szakmailag profibbra (gitárszóló included!:) ), amire azt mondod, hogy ''na ez geci jó'', meg arra, hogy milyen számok azok, amikben a basszus tetszik neked. Nehogy belekötésnek vedd, tényleg csak érdeklődés, zenei látókör tágítása a cél:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#912) ronaldo válasza Bero (#908) üzenetére


ronaldo
őstag

Izé.... torzító=pedál? (kivéve ugye a beépíthetőt) viszont ha jól sejtem akkor azt nem igen lehet állítgatni ellentétben a jónagy bumszli külső pedállal amin van egy csomó tekerenytű.

Kéne nékem egy új gitár, maximum 30-40ezerért. Van valami nagy gityóbolt neten, ahol ki lehet okosodni mi mennyi, és milyen?

Ja, és nagyon köszönöm a segítsed, pár dolgot tanultam :) Na megyek búékozni, bnőm már ideges :) Búék Neked is, és a többi Ph!-snak!

(#913) WEBER válasza Niquis (#911) üzenetére


WEBER
tag

szerintem ilyen a dream theater-ből mindenki ott még a basszus is nagyon profi
talán az ének a leggyengébb de az sem rossz

én még Eric Johnsont nagyon szeretem és ha itt tartunk meg kell említeni joe Santrianit és Steve Vai-t is mint szólogitáros.

azonkívül ott vannak a méltán világhírű gitárosok: Van halen aki kitalálta a tapping technikát
és persze Jimi Hendrix aki hasonlóan nagyot alkotott ezen a téren
Valamint a többi nagy klasszikus: Eric Clapton és még sok sok embert föl lehetne sorolni
és így is majdnem hogy csak a rock-ból és jazz-ből hoztam példákat.
Ha rangsort kellene állítani akkor slash csak valahol a 15. hely körül lenne
A guns azért olyan jó mert annyira nagyszerű és kedvelt számokat játszik nem azért mert olyan fantasztikus és bonyolult gitárszólókat játszik.

Ez az én véleményem

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#914) Niquis válasza WEBER (#913) üzenetére


Niquis
aktív tag

Értem. Egyikőjük sem ismeretlen, csak eddig kikerültek az érdeklődési körömből.:) DT-t például, nem tudtam sokáig hallgatni. Most érdekel, majd nekidurálom magam újra.:) GNR azért tetszett/tetszik, mert úgy érzem, lelke van a számoknak. Ez hálistennek nem kötődik a legbonyolultabb technikák használatához. Kár, hogy akkora médiahype volt körülöttük a 90-es évek elején, így aztán sokan meg is utálták (persze erről ők is tehetnek). Mikor először hallottam a számaikat, erről semmit sem tudtam, szerencsére, akárcsak a technikákról, csak annyit tudtam, hogy tetszik és kész. Mindmáig ennyi a célkitűzésem a zenével kapcsolatban.:)

BÚÉK mindenkinek!

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#915) delta9 válasza #53172992 (#909) üzenetére


delta9
senior tag

hmm... mennyi ideje is. olyan 14éve gitározom. énekes király volt, leginkább őt hallottam a hangosítás miatt, a dob pontos volt (nekem ez mániám, nem kell szanaszéjjel verni egy dobszerkót, attól nem lesz jobb, az ac/dc dobosa is mennyire egyszerű témákat üt, de az halálosan pontosan 3órán keresztül), basszusgitár, ritmusgitár nekem nagyjából kimaradt a hangosítás miatt, a slash témák meg viszonylag pontosak voltak, hallattszott, hogy tényleg foglalkozott vele a srác, nem csak játszunk ide valami pentatont azt csá alapon ment. összességében viszont egyértelműen jó hangulatot csináltak, és jó bulit nyomtak, és nem úgy emlékszem rá vissza, hogy na ezt is kár volt meghallgatni. erre a részére gondoltam. ''egy szóló név?'' nem értem a kérdést.

(#916) delta9 válasza WEBER (#913) üzenetére


delta9
senior tag

soha nem lesz egy szóló attól jó, mert bonyolult. hogy slash a 15 hely környékén van egy gitáros listán szerintem marhaság (ilyeneknél soha nem tudom, hogy hogyan írjam, hogy ne legyen sértő, remélem a marhaság nem az). slash az első a listán, mert az ő kezében úgy szólal meg a hangszer és olyan dallamvilága van, amitől ő slash. és ugyanígy az első helyen van eddie van halen, nuno bettencourt, steve vai, yngwie malmsteen, paul gilbert, joe satriani, zakk wylde, eric clapton, stb.... nincs köztük első meg második meg mittoménhanyadik, ők kurvajó zenészek mind egytől egyig, és mindegyikük azért mert csak egy van belőlük, egyedien szólalnak meg és jellemző dallamviláguk, stílusuk, megoldásaik és ritmusaik vannak. ezek az emberek gitárosok, nem versenyzők, hogy helyezettek legyenek... ez meg az én véleményem :B

(#917) Bero válasza ronaldo (#912) üzenetére


Bero
aktív tag

Valahogy így, de azért nem minden pedál torzító. Vannak pédául visszhang pedálok, hangkompreszorok, stb. Valóban nincs sok értelme a beépíthető változatnak, egy jó Boss pedál nagyon szép hangokat tud visszaadni.
Hát gitár vételre nem sokmindent tudok :( Sajna vidéken lakom, és errefelé nincsenek ''rendes'' hangszerboltok.
Viszont több belépőszintű gitárt gyárt a Harley Benton [link], amit egyre gyakrabban dícsérnek.
Viszont 30-40 körül már néha egész jó kis használtakat lehet kifogni, például itt a vaterán: [link]

BUÉK néked is! :)

Szerk.: Majdnem elfelejtettem, de ha basszus vonalba kívánsz továbblépni, akkor lesz nekem is egy eladó darab :)

[Szerkesztve]

(#918) ronaldo válasza Bero (#917) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor lassan kezdem sejteni hogy miért is van az, hogy minden együttesnek(na jó, nem mindnek de a nagyoknak) úgymond ''külön hangzásviláguk'' van, tehát jellegzetes gitárhangok. Feltételezem akkor ez is a pedálok, torzítok meg a többi bizbaz eredménye :)

Az meg egy jó kérdés, hogy milyen irányba lépek tovább, egyelőre belépni szeretnék :D
Ahogy utánanéztem nem igazán van Kaposváron olyan hely ahova járni tudnék gitározni, van néhány csaj meg srác aki gitározik a suliban, de tőlük se kérhetem hogy velem, a hülegyerekkel vegyék át az alapokat, főleg hogy ha jól értelmeztem a hsz-ekből az bizony csúnya zeneelmélet és go a könyvbe. Na akkor hol kezdhetném az alapokat?

[Szerkesztve]

(#919) ronaldo


ronaldo
őstag

Mi az a gitárhangoló? :)

(#920) Bero válasza ronaldo (#918) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen külön hangzásvilágot, és pedálrengeteget alakítanak ki. Meg pesze több milliós gitárefektek, erősítők, előfokok stb. vannak a háttérben.

A tanuás valóban nehéz. Felénk sincs rendes gitároktatás. Szerintem legjobb a magántanár, habár ezt sokan cáfolják is. Autodidakta módom is lehet, de néhéz. Viszont azt írják, hogy elősegíti az egyéni stílus kialakulását. Éppen most olvastam, hogy Carlos Santana is így kezdte, és csak 20 év gitározás tanult elméletet. :) Nade én inkább a zene-elmélet tanulására bíztatlak, mivel így sokkal tisztábban lehet látni.

A gitárhangoló olyan kütyü, amely a beépített mikrofonja, vagy jack bemenete által érzékeli a húrok nagjának frekvenciáját, és a megadott húrfrekvenciához segíti állítani.

(#921) WEBER válasza Bero (#920) üzenetére


WEBER
tag

csak egy hozzáfűzni való.
Gitártanárt valóban nehéz találni De szerencsére itt lakik a falunkban a Bikini volt gitárosa aki igen jól gitározik ( szvsz ő a legjobb magyarországon ) és mint megtudtam (bátyám kérdezte tőle) tanít is a lakásán :)

amúgy szerintem a jobb oktatóvideókból sokat lehet tanulni ha elég kitartó az ember.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#922) ronaldo


ronaldo
őstag

Akkor összefoglalva, hogy kezdjem? :)
Konkrétumokra lennék kíváncsi.

(#923) Bero válasza WEBER (#921) üzenetére


Bero
aktív tag

Én is hosszú ideje keresek ilyen videókat, de sajnsa nem találok :(

(#924) Bero válasza ronaldo (#922) üzenetére


Bero
aktív tag

Van egy könyv, Muszty-Dobai [link], amihez cd melléklet is jár. Ez például egy nagyon jól megszerkesztett könyv, és nagyon érthető is.

(#925) Kobe válasza ronaldo (#905) üzenetére


Kobe
veterán

elektromos gitár azért eletronyos gitár mert elektromos elven működik, a hangszedő a hurok rezgéséből áramot indukás és azt adja tovább majd végül az erősítőnek, abbol keletkezik a hang amit a kombóval és pedállal egyéb mütyürökkel manipulálsz....vagyis erősítő mindenképp kell hozzá, mert anélkul semmit nem ér ...hátránya hogy ez rohadt drága, jobb gitárt ami hosszutávra szól, 90 alatt nem kapsz, egy kézzelfogható kombó is kb ennyi szóval 150 alatt semmiképp nem úszod meg ...akkusztikusnál ellenben a húr természetes rezonálása kelti a hangot, áram indukálás nélkül, a gitár üregében felerősödik a hang és így lesz az a szép hangja :) előnye hogy olcsó, 30-50 között tanulógitár van bőven, ráadásul előnyösebb azzal kezdeni mert nehezebb rajta játszani mint egy elektronyoson, a szép hangzáshoz precíz kézmunka kell hozzá, ellnben egy villanygitár ugye a hangot manipulálja ott kevesebb precizitás is elég

tabulatúrák olvasása : balrol jobbra haladsz, a számok azt a boundot jelölik ahol le kell fogni a nyakon húrt, ha kettő szám pont egymás felett vna akkor azt a 2 húrt egyszerre pengeted a lefogási helyeknek megfelelően....nem árt egy két dolgot megtanulni a tab olvasásához : pull-off, hammer, slide, stb ami lefogásbeli és váltásbeli technikákat jelöl
elektro-akkusztikus gittyót és egyéb elektromost te beza házi 5.1 re nem nagyon fogsz közvetlenül rákötni, villanygitárt bonyolult és el is rontjhatja az ilyen 5.1 es cuccot, mert nem passzolnak az ohm ok a 2 cuccnál

sztem kezdőnek abszolute klasszikus/akkusztikus cuccal kell nekiállni, ha a kezed pici hozzá (nekem is közepes és még nem mindnent tudok lefogni, de gyakorlás utján nyulik a kézfej mozgékonyabb lesz) szal ha kicsi bassz r egyet egy palacsintasütővel :D

[Szerkesztve]

(#926) Bero válasza Kobe (#925) üzenetére


Bero
aktív tag

Végre valaki megfogalmazta :R
A palacsintasütős rendszert nagyon ütős, remélem használ a tepsi is mert az éppen az előbb esett a kacsómra :DDD

(#927) Kobe válasza ronaldo (#912) üzenetére


Kobe
veterán

én nemrég vettem egy SX Scorpion akkusztikus gittyót, fekete-gyöngyházberakással, megfelelő hangolással - Seiko digitális hangoló :D eszméletlen szép hangja lett, és anno fizettem érte kereken 30 at, eredetileg Ibanez t akartam 35 ér csak elvitték :(( nem bántam meg ....de mivel nemrég óta nyűvöm én is, még megtartom egy darabig, utána váltok villanygitárra me kezd megtetszeni...cska ugy eköltségesebb...



közben megtaláltam végső kiszemeltem :) Ibanez RG321MH lesz belőle mattfekete színben, remélem suli végére összejön rá a zsém :) [link] full ugyanazt tudja mint haver 110 ezres cucca, csak nincs benne tremolo , de az nem létfeltétel :) az ember rászán egy 25 öt és belerak egy DiMarzio pick-upot, olyan szép hangja lesz mint a szél Ibanez rulZ mellé valahonnan szerválni kéne egy peavey Bandit ot hozzá pl és má jovilág van

apropo : tajti-music.hu ami épp üzemen kivul van sajna, de hangszer.lap.hu is megteszi...és kiválasztnai nem feltétlenul neked kell, legtöbb boltos azért hajlando infót adni

[Szerkesztve]

(#928) Kobe válasza Bero (#926) üzenetére


Kobe
veterán

tanárom kb 20-25 éve masszívan gittyózik, és amikor mutatott egy ütemet, ahol az 1es (mutato) 2es középső és 4es kisujjal kell lefogni, na az még nem ment
erre mutatta hogy kell szétniytni a kezet .....komolyan mondom mint valami elefánt tappancs méretűre nyílt a tenyere, eszméletlen mennyire rugalmasabbá válik az ember keze :)


gitárhangoló az a digitális bizbasz, amugy legjobban akkusztikusokat hangvillával lehet belőni

[Szerkesztve]

(#929) Bero válasza Kobe (#928) üzenetére


Bero
aktív tag

Hát igen ujjak megnyúlnak, ügyesebbek lesznek.
Egyik ismerősöm olyan gyorsan játszott a nemrég eladott gityómon, hogy a keze egy homályos folt volt, és tájfunt kavart :)
Látom neked is Ibanez a kedvenced, mint nekem. Esetleg nem tudsz hangszerboltot, ahol forgalmaznak eletro-akuszt Ibanezt?

(#930) Kobe válasza Bero (#929) üzenetére


Kobe
veterán

amiről tudok az itt pécsen master sound ott volt asszem 2 db ibanez akkuszt karácsony előtt, egy elektro meg egy sima ...én a simára pályáztam, elvitték, az eketrot meg joval előtte

(#931) Bero válasza Kobe (#930) üzenetére


Bero
aktív tag

Pécs sajna amúgy is a világvége lenne nekem :(
Ilyenre gondoltam: [link]

(#932) Kephamos válasza Bero (#924) üzenetére


Kephamos
addikt

A Gitáriskola valóbban nagyon jó könyv, minden kezdőnek ajánlom. Én is azzal kezdtem, még nagyon régen. (Najó annyira nem régen :D )
----------------------
Én mindenképpen javasolnám a gitárkombó vételt, az 5.1 helyett, mert az 5.1 hamar meg fog feküdni, meg a hangja sem jó, vagyishogy lehet, hogy jó, de gitárhoz nem jó! :DDD
----------------------
Ha kezdő vagy, és kevés a pénzed, akkor javaslom, hogy szimpla pedál helyett vásároj multieffekt-pedált. Mondjuk a Zoom 505 II-es nagyon jó, több haveromnak van olyan, és csak ajánlani tudom, amatőr szinten szvsz a legjobb.

(#933) Kephamos válasza Bero (#931) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem nem műxik a link... :((
Nézz szét itt: [link] -itt mindig nagy a válaszék és használt cuccok is vannak.

(#934) Kobe válasza delta9 (#916) üzenetére


Kobe
veterán

mark knopflert kihagytad, ő is keményen tudja tolni a témát :)

(#935) ronaldo válasza Bero (#931) üzenetére


ronaldo
őstag

Neked pécs a világvége, nekem viszont egy kellemes hely :) Mondjuk még távoli jövő, de ha az élet úgy adja, Libria fórumtársat pár alkalommal szívesen letámadnám a hülye dolgaimmal, akár személyesen, ha nem gond neki :)

Amúgy ez az elektro-akusztikus gitár az mi? :) Nem tudom mondtam-e, de én stílusnak a punk-rockot választanám, olyan számok elpötyögései lennének a végső célzatok. Emellett hatalmas kedvenc az Ossian és a Pokolgép, Moby, és néhány klasszikus Bikini és Edda szám(bár ez utóbbi kettővel gondolom a tanulásom során mindenképp találkoznék). Szóval brutálabb hangzás lenne majd a cél :) Ossian-fél manipulált gitárhang valami eufórikus hangulatot tud kiváltani belőlem :) Nagyon nagyok.

Szóval... ennek fényében.... szóval ennek fényében nem tudom mi van. Amúgy egy hepciáskodó kis kuki tudok lenni amikor nagyobb pénzösszeget kell kiadnom (kinek mi a nagy, ugyebár...) az is fontos hogy szép, kissé egyedi gityót vegyek.

[Szerkesztve]

(#936) Kobe válasza ronaldo (#935) üzenetére


Kobe
veterán

punk rockhoz elektromos gittyó kell, de alapvetően egy csomó rock szám akksuztikus + basszus + elektromos összetett melójára épül :)
amugy az én szívemhez is közelebb áll a kicsivel keményebb muzsika mégis azért kezdtem el akkusztikuson mert utána pár fogás elektromoson könnyebb lesz....elvégre amit az ember egy nehezebb hangszeren begyakorol, az egy könnyebben jobban fog menni neki, én is így gondoltam fél-1 év akkusztikuson utána váltás
az elektro akkusztikus gitár az annyiban különbözik a simától hogy van beleépitve egy pickup-hangszedő és rákötheted valamilyen hangfalra pl kihangosítás céljából, hangtorzítás nélkül, de ettől függetlenül ugyanugy szól mint egy normális akkusztikus ...de sztem ez csak nagykoncerteknél jó, lásd pl nekem ha tanárnál vagyunk haverokkal, haverok idegesen vigyorognak hogy jó volna ha elhalkulnék az akkusztikussal mert zavarja őket az elektromossal :) vagyis van hangja rendesen

(#937) ronaldo válasza Kobe (#936) üzenetére


ronaldo
őstag

azzal tisztában vagyok(tisztában vagyok? :D ), hogy komolyabb elektro gityó kell hozzá, de egyelőre én is a tanulás fázisnál tartok. Úgymond segghülye vagyok gitár témában.

[Szerkesztve]

(#938) Kobe válasza ronaldo (#937) üzenetére


Kobe
veterán

éppen ezért nem kell egyből belelovalnia magát az emernek...márha csak azért is mert pár hónap múlva rájössz hogy nem tetszik a gitározás annyira, akkor ott vagy befürödve egy 100-120 ezres gitárral, ami nem kis pénz...ha mindenáron elektromossal akarod kezdeni akkor Squier ....32 ért láttam egy használható darabot, máshol sem lehet sokkal drágább
viszont komolyabb cucchoz mindenképp egy márka jöhet szóba : Ibanez, csak ott ugye 80 alatt semmi használható nincs

(#939) ronaldo válasza Kobe (#938) üzenetére


ronaldo
őstag

No igen, nem is akarok elektromossal kezdeni. Akusztikus ill. elektro-akusztikus a lehetőség, van négy kiválasztott modell, 2-2 mindkét fajtából, holnap linkelek. www.csermak.hu ahol néztem.

Úgy érzem a gitárfajták témában ki lettem okosítva. De azért haladjunk tovább(olyan kérdések ezek még, amikhez a tényleges tanulásnak nincs köze).

Húrok, pengetők:

milyen húrokkal érdemes sportolni? azt olvastam a nylon a legcélszerűbb. Milyen van még, azoknak mik az előnyei? Hogy vannak ezeknek a húroknak a gitárokkal való kompatíbilitásai?

pengetők: na ebből ezerféle van. itt vagyok igazán elakadva. vagyis nem vagyok elakadva, ha ti mondotok egyet ami nekem jó lesz, oszt kész :) csak igazából ennek is meg szeretné érteni a szisztémáját. eléggé komolyan gondolom ezt a gitározás dolgot :)

Már pici koromban is vonzott a gitár, csak valami miatt mindíg elmaradt. Most már képesnek érzem magam arra hogy nekikezdjek. (Amúgy az utóbbi időben egy Hölgy szerettette meg velem újra a gitárt :B )

(#940) Printszkrín válasza Kobe (#938) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ibanezek közt is van 65k-ért használható.
Csak azokon még nincs Floyd Rose tremoló.
Kezdésnek GSA-60, vagy GRG-170 DX tökéletesen megfelel.
Ezt évekig lehet nyúzni, esetleg kicsit fejleszteni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#941) ronaldo válasza Printszkrín (#940) üzenetére


ronaldo
őstag

Úgyérted Ibanez elektromosok közt, ugye?

(#942) Printszkrín válasza ronaldo (#941) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ja, igen.
Persze ha kezdő vagy, érdemesebb akusztikuson tanulni, de műfajilag, amiket irtál,
nekem úgy tűnt egy elektromos gityó kellene neked.
Akusztikus, már van olcsóbban is használható.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#943) ronaldo válasza Printszkrín (#942) üzenetére


ronaldo
őstag

Azért keveredtem meg elsőre, mert nem az én hsz-em idézted először :) Igen, valószínű elektro gityó lesz a végzetem, ha addig le nem vágják tőből a kezem. Csak ugye elsőre meg kéne tanulni gitározni. Meg aztán egyelőre nincs is 70ezrem gityóra meg 50 erősítőre. Viszont 30-40k egy új de korrekt akusztikusra van. Meg néztem egy olcsó kis Ibanez 10G-t. Itthonra egy 20m2-es szobába tökéletes egymagambam való pengetésre.

(#944) Printszkrín válasza ronaldo (#943) üzenetére


Printszkrín
senior tag

IBZ 10 G nem rosz, de ugyan annyi pénzért kapsz egy 20W-os Peavey-t.
Ami nem csak nagyobb teljesítményű, de jobb is szerintem.
Vagy ha elég a 10W, akkor a kissebbik Peavy 13,900-ért.
Ehez egy gityó, és garantáltan megőrülnek a szomszédok! :D

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#945) ronaldo


ronaldo
őstag

[link]
Bár az itt látható kis kombó is nagyon meggyőzött engem. Lehet hogy ez méginkább jó lenne nekem. Habár egyelőre nekem a saját hang egy jónagy búgást jelent :D

(#946) ronaldo válasza Printszkrín (#944) üzenetére


ronaldo
őstag

Hát sajnos faluban lakom, szóval a szomszédok talán nem, de az itthoniak mindenképp megőrülnek :)

(#947) Printszkrín válasza ronaldo (#945) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Behringer cuccok nagyon jók annyi pénzért.
Bár azt figyelembe kell venni, hogy ilyen kis teljesítményü erősítőknél majdnem
mindegy melyiket veszi az ember.
A Behringer annyival tud többet, hogy fizikai moddellezést tettek bele.
Ez a linken elég jól le van írva, most én sem tudnám jobban megfogalmazni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#948) ronaldo válasza Printszkrín (#947) üzenetére


ronaldo
őstag

Ugye ez átmenet is egyben a 10 és 20W között :) Szóval akkor ez valószínű fix. (Amúgy se igen kellene itthonra nagyobb mert akinél még gitároznék, neki van egy böhömnagy valamije, márkáját nem tudom, de ránézésre igényesnek néz ki, és derékig ér :) )

Na akkor belinkelem a gityókat is, ha még nem vagy álmos :)

[link]
[link]
[link]
[link]

És ami kifejezetten tetszik(mo.-n viszont nem találtam meg):

[link]

Valamint az utolsó kérdésem: mi a különbség, ha egy elektro-akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre vagy ha egy akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre?

(#949) Printszkrín válasza ronaldo (#948) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A V70-es Ibanez kezdésnek nem rossz, de én nem szeretem.
Bármilyen márkajelzést rá tehettek volna, olyan igénytelen.
Nem igazán tükrözi az Ibanez minőséget, viszont olcsó.

A Fender olcsó akusztikusait el kell felejteni.
Szinte már a használhatatlanság határát súrolja a spórolás.
Kizárólag a nevéért fizetünk.

Epiphone egész jónak tűnik, bár itt is kétségeim vannak a minőséggel.
Ez a gityó viszont nem volt még a kezemben, ezért nem lenne korrekt negatívan
nyilatkozni róla.

SX-et végképp nem ismerem, de csodát ennyi pénzért nem szabad várni.

Ibanez AEF 30.
Ez még nincs az országban, mivel 2006-os modell.
Valószínüleg 80-100k körül lesz az ára, mivel nem a sorozat első tagja.
Ez korrekt megbízható hanszernek tűnik, mivel az előd modellek is azok voltak.
várjuk meg míg kapható lesz.

''mi a különbség, ha egy elektro-akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre
vagy ha egy akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre?''


Hát az elekto-akusztikust csak bedugjuk, és a saját pick-up-ja megszólal,
az akusztikushoz kell még valami pick-up, vagy mikrofon, hogy meg tudjuk az
erősítőn szólaltatni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#950) ronaldo válasza Printszkrín (#949) üzenetére


ronaldo
őstag

Viszont ahogy nézem ez a pick-up izé nem olcsó mulatság.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.