Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) 3DFan válasza Parson (#5350) üzenetére


3DFan
aktív tag

:)
Tehát Nálad is hibás a P3 alatt?

(#5352) Amateur87 válasza Dukksi (#5349) üzenetére


Amateur87
tag

Üdv! Maradj a geforce szériánál, nekem is ez volt a dilemmám néhány héttel ezelőtt, és jól döntöttem!!

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#5353) Dukksi válasza Amateur87 (#5352) üzenetére


Dukksi
csendes tag

Köszi! :R

(#5354) elosieto


elosieto
csendes tag

Sziasztok!

SolidEdge-ből tettem át egy vonalakból álló síkbéli formát Femapba. Beam elemeknek vettem a vonalakat, megadtam a kényszereket és erőket, majd lefutott szépen. (a nyomatéki ábrák érdekeltek)

Második lépésben bezártam a keretet középen, aminek hatására a számolás közben hibával leállt a femap, mondván, hogy nem jó a KLL mátrix.

Mi lehet a baj? Kellene valami kapcsolatot alkotni a közbenső rúd és a vízszintesek közé?

Köszi

Krisztián

(#5355) elosieto válasza elosieto (#5354) üzenetére


elosieto
csendes tag

vízszintesek közé? -> függőlegesek közé?

Krisztián

(#5356) elosieto válasza elosieto (#5355) üzenetére


elosieto
csendes tag

Ez lenne a probléma.

Krisztián

(#5357) Parson válasza 3DFan (#5351) üzenetére


Parson
addikt

(#5350)-es hsz alapján szerintem ez egyértelmű.

(#5355) elosieto -> Hello! A 'szerkesztés' opció egy nagyon hasznos dolog az 5 percen belüli változtatásokkal a felesleges extra hsz-ek elkerüléséhez.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5358) Agent T


Agent T
tag

Üdv!

Solid Edge ST-ben a rajznézet beállításoknál a mellékelt képen látható "List centerlines" opció melyik középvonalakra vonatkozik? Én először a forgástestek forgatási középvonalára gondoltam, de úgy tűnik hogy nem az.

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5359) Agent T


Agent T
tag

Boccs, elba****tam a linkelést...... :W :W

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5360) kpityu2 válasza Agent T (#5358) üzenetére


kpityu2
őstag

Sohasem használtam, de azt hiszem a cső és/vagy hajlítási középvonalakat mutatja.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5361) 3DFan válasza Agent T (#5358) üzenetére


3DFan
aktív tag

Nekem is a forgatási középvonal jutott eszembe elsőként, de nem, lemez hajlítási közép szintén nem, cső középvonalat viszont megmutatja így.

Parson (#5351): Jogos..

(#5362) 3DFan


3DFan
aktív tag

Elírtam:
Parson (#5357): Jogos..

(#5363) Agent T válasza 3DFan (#5361) üzenetére


Agent T
tag

Cső középvonal ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5364) 3DFan válasza Agent T (#5363) üzenetére


3DFan
aktív tag

Mit akarsz ezzel?

(#5365) lumiukko válasza Parson (#5342) üzenetére


lumiukko
tag

Ezer köszönet a segítségért, működött amit írtál! Egyébként V5 R19 és W7.

(#5366) #06658560 válasza Parson (#5342) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bennem felvetődik, hogy ez már V6. :(

Most látom a megfejtést. Hmm. Ilyennek sem láttam még sosem.

[ Szerkesztve ]

(#5367) Agent T válasza 3DFan (#5364) üzenetére


Agent T
tag

Nem tudom hirtelen hova tenni ezt a cső dolgot. Valami alaksajátosság? Vagy csak modell térben rajzolok egy csövet?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5368) Imics13 válasza Agent T (#5367) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Szerelés környezetben megtalálod az xpressroute parancsot, amivel 3D-s nyomvonalak (ha úgy tetszik 3D sketch) alapján hajlított és flexibilis csöveket tudsz készíteni. Persze ez érvényes a csőhálózat tervezésre is ahol fittingek, elbow segítségével, de nyomvonalak alapján golgozol.
Ezt a nyomvonalat tudod megjeleníteni a már felvetett opcióval!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5369) Agent T válasza Imics13 (#5368) üzenetére


Agent T
tag

Kössz, így már leesett. Koppant is elég nagyot...

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5370) Parson válasza #06658560 (#5366) üzenetére


Parson
addikt

Nem értem miért, mikor a képen a bal felső sarokban tisztán kiolvasható a verziószám. :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5371) 3DFan


3DFan
aktív tag

SE csőmodulban készített cső hossza megjeleníthető a darabjegyzékben, úgy mint a tartószerkezet elemek hossza, nekem nem sikerült?
Vagy a csőhálózat modulban kellett volna elkészíteni? Ezt nem tudtam kipróbálni, mert a szbványos elemtárat hiányolta.

(#5372) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

Most kezdtünk el NX-et tanulni, sajnos csak kéthetente van óra, így itthon kell gyakorolni. Kihúzásokkal csináltam egy tengelyt. Most szeretném a lépcsőknél lekerekíteni de nem megy. (Edge Blend parancs segítségével) :( Az alsó képen látszik, hogy mit sikerült összehozni. Valaki leírná, hogyan kell jól lekerekíteni?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#5373) 3DFan válasza Egorov (#5372) üzenetére


3DFan
aktív tag

Nem szabályozható, hogy mely térnegyedbe helyezze el a lekerekítést?
Nem gondoltál a forgáskihúzásra a tengely alkotásánál?

(#5374) kpityu2 válasza Egorov (#5372) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem vagyok nagy NX-es, de szerintem a kihúzásokat nem adtad hozzá a meglévő testhez, ezért mindegyiket külön testnek veszi, és annak az élére teszi a lekerekítést.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5375) Egorov válasza 3DFan (#5373) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nem találtam ilyen opciót, hogy melyik térnegyedbe helyezze el. Viszon kipróbáltam úgy, hogy megrajzoltam a tengely kontúrját és megforgattam. Na így sikerül. Illetve úgy is sikerült, hogy először megcsináltam az alaphengert és utána "kivágással" (SW-ben talán extruded cut a neve) alkottam lépcsőket.

kpityu2
Így valószínű neked lesz igazad, hogy nem adtam hozzá. Ezt hogyan lehet megcsinálni?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#5376) 3DFan válasza Egorov (#5375) üzenetére


3DFan
aktív tag

Erre gondolhatott: [videó], kép.

(#5377) Egorov válasza 3DFan (#5376) üzenetére


Egorov
aktív tag

Sikerült! Köszönöm! :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#5378) Pije válasza Egorov (#5372) üzenetére


Pije
csendes tag

Most látok először képeket az NX-röl de a kistestvérből kiindulva azt is látom, hogy a kerekítéshez nem jó gombokat választottál. Az első képen a nem azonos hosszúságú letörést választottad. A második képen a külső hengerkerekítés van kijelölve! Vagy nem jól látom? Ez utóbbit az SE így nem tudja de az NX-nél ez egy nagyon elmés dolog. Hogy lehetne hozzájutni egy tanuló szoftverhez? Ezt másoktól is kérdezem.
Üdvözlettel,
Vasfaragó

[ Szerkesztve ]

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5379) Egorov válasza Pije (#5378) üzenetére


Egorov
aktív tag

Az első képen nincs letörés. Csak egy egyszerű lépcsős tengely ez. Na de sikerült megoldani. :)

NX 7.5 Student version. $134.95

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#5380) Parson


Parson
addikt

Sziasztok,

SolidWorks Premium 2010 x64 Edition - Van ebben vhogy lehetőség 'swept blend' opcióra?
Köszi előre is.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5381) Amateur87 válasza Parson (#5380) üzenetére


Amateur87
tag

Tudomásom szerint sajnos nincs rá lehetőség :( , ebben a proe a nagy király, bár ha valami egyszerűbb elemről van szó akkor talán a boundary opcióval meg lehet csinálni.

Vagy marad a hegesztés :W

[ Szerkesztve ]

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#5382) elosieto


elosieto
csendes tag

Solid Edge-ben hogy tudok lapméretet váltani műszaki rajz készítésénél?

Köszi

Krisztián

(#5383) 3DFan válasza elosieto (#5382) üzenetére


3DFan
aktív tag

(#5384) elosieto válasza 3DFan (#5383) üzenetére


elosieto
csendes tag

Köszönöm!

A műszaki rajzos részhez mindig is láma voltam, kézzel jobban megy ez:-)

Krisztián

(#5385) 3DFan válasza elosieto (#5384) üzenetére


3DFan
aktív tag

Kézzel?? Hát, Te tudod. :N

(#5386) kpityu2 válasza 3DFan (#5385) üzenetére


kpityu2
őstag

Ki hogy szokta. Pl. szoktam látni olyan műszaki rajzot, ahol a számítógéppel készített darab kontúrja ki van nyomtatva, és a tervező ceruzával köré rajzolja a szerszámot. Egyébként teljesen korrekt műszaki rajz amúgy, méretezéssel, metszetekkel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5387) elosieto válasza 3DFan (#5385) üzenetére


elosieto
csendes tag

Ortlinghaus tengelykapcsoló, azt hiszem 2 nézettel és vagy 5 metszettel... utána vasúti tengely csapágyazás hasonló paraméterekkel... kézi rajz rulez!

A vége felé A2/éjszaka volt a teljesítményem kézzel, bár géppel gyorsabb és rugalmasabb, ez kétségtelen:-)

Krisztián

(#5388) Agent T


Agent T
tag

Szép jó reggelt mindenkinek!

Solid Egdeben Excel táblázatot be lehet valahogy olvastatni a változótáblába ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5389) Imics13 válasza Agent T (#5388) üzenetére


Imics13
tag

Neked is Jó reggelt!

Mit szeretnél vele csinálni?
Az alkatrész változóit szeretnéd vezérelni az excell celláival? Ha ezt, akkor igen!
Ctrl + C a cellán majd belemész a változó táblába jobb egér gomb a megfelelő soron és Csatolás beillesztése!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5390) Parson válasza Amateur87 (#5381) üzenetére


Parson
addikt

Akkor mehet a barkácsmeló. :W

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5391) Agent T válasza Imics13 (#5389) üzenetére


Agent T
tag

Pontosan erre gondoltam!! :DD :DD Kössz a segítséget!

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5392) perfag válasza Agent T (#5388) üzenetére


perfag
aktív tag

Programozni Excelből meg így lehet. [link].
Múlt héten mutattam a harmadikosaimnak. Műhelyrajz környezetben "four bar linkages" animációk mentek. A legjobb már megcsinálta a "Sarrus linkage" szimulációt 3d-ben, Excel VBA-val. Unatkoznak. :D

(#5393) Imics13 válasza perfag (#5392) üzenetére


Imics13
tag

Ügyes, nekem ez tetszik! :))

www.solidedgest.wordpress.com

(#5394) Che Éva


Che Éva
csendes tag

ProE 5 programot használok. Szeretném az összeállítási rajzot olyan nézetben ábrázolni, hogy a felső (külső) alkatrész kitörésén keresztül látszódjon az alatta lévő alkatrészek elrendezése. Gondolom van erre valami beépített lehetőség. Ha nem nagy fáradság kérem valaki segítsen legyen szíves! Köszönöm.

Che

(#5395) Agent T válasza perfag (#5392) üzenetére


Agent T
tag

Irigylem a tanítványaid :))

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5396) tycon válasza Che Éva (#5394) üzenetére


tycon
tag

Az egyik mód a ZONA metszés. Ekkor nem tudsz alkatrészt válogatni, melyik legyen metszve, melyik nem. A másik a sima kivágás összeállításban, és az itersect-ben kiválogatod,melyik alkatrész legyen metszve.

[ Szerkesztve ]

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#5397) Jack O'Neill válasza Parson (#5390) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Szia!
SW Loft parancsa nem felelne meg neked? Sok mindenre jó upc/2011-02/182749_loftparancs.png]

[ Szerkesztve ]

JAJJMÁÁÁÁ

(#5398) Jack O'Neill válasza Amateur87 (#5352) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Melyik geforce lett végül? :) Ezek szerint bevált és viszi a vas a szekeret

JAJJMÁÁÁÁ

(#5399) kpityu2 válasza Jack O'Neill (#5398) üzenetére


kpityu2
őstag

A kártyáról jut eszembe. Összeraktam a héten egy gépet, hogy lecseréljem az ősrégi (7-8 éves) masinát amin dolgozom. Egy ATI HD 5450-es kártya került bele 1 GB RAM-al, mert éppen ez volt a boltban. Gondoltam csak jobb lesz mint a régi Quadro XGL 780, a maga 128 megájával. Hát nem.
Ha a Mastercam pályaszámítása közben odébb húzok egy ablakot az OpenGL terület fölött, az egész kifehéredik és addig nem frissít amíg be nem fejeződött a számolás. Ha nincs leterhelve a gép, akkor is ha a 3D felület fölött odébb húzom mondjuk a Total Commander-t, az ablak szellemképes csíkot húz maga után. Meg más egyéb megjelenítési apróságok is vannak. Szóval ATI-t soha többé.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5400) Parson válasza Jack O'Neill (#5397) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, már megoldottam közben.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.