Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) tkralik


tkralik
csendes tag

Sziasztok!

A FEMAP exp. problémám megoldódott , köszönet a fórúmnak és Argent T –nek.
Egy újabb pici segítség. valakinek a birtokában egy megosztható, valóban működő .pdf to dwg konverter?

(#4502) Agent T


Agent T
tag

Üdv!

Solid Edge-ben a Mérnöki Kézikönyv Tengelytervező modulját használja-e valaki?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4503) Parson


Parson
addikt

Sziasztok!
Több napja kutatok már, érdemleges eredmény nélkül. Torx kulcsok (csillag) geometriájának pontos leirását nem tud vki?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4504) Agent T válasza Parson (#4503) üzenetére


Agent T
tag

Parson: Remélem segít valamit:[link]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4505) Parson válasza Agent T (#4504) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, valamennyit segített. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4506) donnni


donnni
csendes tag

Sziasztok!

ProE 4-et használok, kaptam egy rajzot, mely inchben van, a beállítások dual_dimension alatt beállítottam, hogy az inch méret felett mm-ben is írja ki a méreteket. Viszont nekem csak a mm méret kell, az inch nem. Ezt meg lehet-e oldani? Vagy hol kell beállítani, hogy a méret után a mértékegységet (mm-t vagy inch szót) kiírja?

Köszi!

(#4507) Parson válasza donnni (#4506) üzenetére


Parson
addikt

Szia,
Edit / Setup / Units - ha jól emlékszem, WF4-ben is ott van - Át tudod állítani a mértékegységrendszert, méret vagy méretszám változása nélkül / megtartásával. Eztán a rajzon is automatikusan az új mértékegységrendszerben jeleniti meg a méreteket.
Ha a modell mértékegységrendszerét szeretnéd megtartani és a rajzon új mértékegységrendszerben megjeleniteni, nah ez passz... lehet van rá mód, de fejből nem tudom, utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4508) donnni válasza Parson (#4507) üzenetére


donnni
csendes tag

Köszi a segítséget, ez eddig meg volt, csak azt nem tudom beállítani, hogy méret után írja ki, hogy mm vagy inch?

(#4509) Parson válasza donnni (#4508) üzenetére


Parson
addikt

Ha minden méret ugyanabban a mértékegységrendszerben van, akkor elég egy helyen is feltűntetni a mértékegységrendszert a rajzon. Vagy mindenképp ragaszkodsz ehhez a megoldáshoz hogy 'méretszám + mértékegységrendszer' ? Ezt fejből nem tudom, utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4510) donnni válasza Parson (#4509) üzenetére


donnni
csendes tag

Igen jó lenne, nehogy valaki összekeverje a mm-t az inch-csel. Nem tudom, hogy lehet-e kiíratni a mértékegységet, de ha igen az jó lenne a későbbi félreértések végett.

(#4511) Parson válasza donnni (#4510) üzenetére


Parson
addikt

Aki nem tud rajzot olvasni, arról meg van a véleményem. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4512) Aske


Aske
aktív tag

Nem tudom segít-e, de nálam úgy szokott lenni, hogy ha pl. letöltök valamit modelltárból, az gyakran angolszász rendszerű.
A setup units-ban átállítóm metrikusra, akkor megkérdi, hogy
-1" legyen 1 mm
vagy
-1" legyen 25,4 mm

Nekem ugye az első játszik. Gondolom a rajzon megjelenített méretek is ehhez igazodnak. Mértékegységet automatikusan nemtudom hogyan, de kézzel utána tudod írni a méretnek.

(#4513) Parson válasza Aske (#4512) üzenetére


Parson
addikt

Kézzel nagyon egyszerű: jobbklikk a méreten, Properties és ott a szövegablakban @D után.
De mivel ez nem automatizált, ez csak kivételes eseteknél hasznos.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4514) donnni válasza Parson (#4513) üzenetére


donnni
csendes tag

Sikerült megoldanom! A dual_dimensioning-nál secondary-t kell választanom és így csak mm-ben jelenik meg! Így már nem is kell külön kihangsúlyozni, hogy inch vagy mm.

Köszönöm a válaszokat!

(#4515) assgee


assgee
csendes tag

Üdv. Bánkin vagyok CADCAM szakos hallgató, Catia-t oktatnak de engem a pro engineer érdekelne jobban, de sehol sem találtam hozzá semmien irodalmat kivéve a ProENGINEER WILDFIRE 5.0 Tutorial and MultiMedia CD video tutorialokat. Szeretnék egy jó könyvet a témában, Louis Gary Lamit valamelyik ujabb könyvét szeretném leginkább, de borsos ára van egy könyvhöz képest, esetleg lenne valaki aki tudna küldeni anyagokat vagy esetleg van könyve amit lefénymásolhatnék jó lenne angol magyar egyaránt. Írjatok ha tudnátok segíteni nagyon fontos lenne. előre is köszönöm

(#4516) Parson válasza assgee (#4515) üzenetére


Parson
addikt

Szia. Egyelőre csak azt tudom mondani, hogy jó döntés a Pro/E. De azért idővel a CATIA-t is nyomasd mellé, és akkor tuti páros lesz a kezedben. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4517) assgee válasza Parson (#4516) üzenetére


assgee
csendes tag

Catia v5 tananyag. Pro Engineer meg szorgalom. Esetleg neked nincsenek segédleteid vagy könyv vagy hasonlók? Mert most itt nem akarom fárasztani embereket babra kérdésekkel melyeket valoszinü mindenki tud. Érted. köszi.

(#4518) Parson válasza assgee (#4517) üzenetére


Parson
addikt

Kezdőként felesleges (amúgyis mindegyik könyvem jogilag védett). Kezdd el autodidakta módon (ez az általános problémamegoldó gondolkozást/hozzáállást is nagy mértékben fejleszti) konkrét feladatoklal - anno én is így tanultam meg nagy részét. A help sokat segit, ha elakadsz. Az igazi problémák úgyis spéci, ipari feladatoknál jönnek majd elő. Ha netán kérdésed lenne, akkor meg nyugodtan tedd fel, a fórum ezért lett létrehozva anno.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4519) Aske válasza assgee (#4515) üzenetére


Aske
aktív tag

Olvass vissza (legjobb lesz az egész topicot), többek között én is számtalan segédletet linkeltem ProE-hez, meg rendeget dolog részletesen ki van fejtve csak le kell menteni egy txt-be.

Vannak alap dolgok, pl. Halbritter féle jegyzetek, 3Ds modellezés alapjai a ProE-vel meg egyéb hasonló terjedelmű doksik (150-300 oldal) magyarul, aztán vannak speciális dolgok, pl töltöttem fel felületmodellezős meg ARX (advanced rendering extension) cuccot meg még másokat is. A magyar cuccok itthoni ebook, doksi meg ilyesmi oldalakról letölthetőek.

Gary Lamit meg hasonló könyveket szerintem nem sokan vették meg innen, én is nemrég gondolkoztam rajta, de letettem róla egyelőre mert rohadt drága. Feltöltés ilyen esetben már lehet, hogy wareznek minősülne, annak meg nem örülnének.

Angolból ezeket nézd meg:

http://www.ebookee.com/search.php?q=pro+engineer
http://www.ebookee.com/Pro-ENGINEER-Wildfire-3-0-for-Designers_141888.html
http://www.ebookee.com/Pro-Engineer-Wildfire-Instructor_242549.html

(#4520) #06658560


#06658560
törölt tag

Németül tudóknak segítségül jöhet a CAD.de is.

(#4521) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, Inventorban v11 -2011 ig től vagy Proe-ben WF 4, 5 ben, hogy lehet pl 10-20 mm falvastagságú mondjuk 2 m átmérőjű (alap) csonka kúp terítékét elkészetni!

Torzul az anyag és ezért nem csinálja meg vagy én vok balfék! :)

Előre is köszönöm! fontos lenne számomra ! ! ! ! !

jambi

(#4522) Parson


Parson
addikt

No srácok, SolidWorks Premium 2010 téma:

Hol a jó életbe lehet beállítani, hogy összeállitás forgatása közben az alkatrészek végig látszódjanak, és ne tűnjenek el közben? (Amint megáll a manuális forgatás, újra megjelenik az alkatrész.)
Köszi előre is.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4523) Amateur87 válasza Parson (#4522) üzenetére


Amateur87
tag

Üdv!

Minden alkatrész eltűnik, vagy csak a kötőelemek? Nálam ilyen probléma még nem fordult elő egyszer sem bár, ha az összeállítást távolabbi nézőpontból sasolom, akkor manuális forgatás közben a kötőelemek helyett egy kocka jelenik meg, de ez tényleg csak akkor van ha távolról nézem.

[ Szerkesztve ]

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4524) #06658560 válasza Parson (#4522) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA-s gondolkodás következik: nem cacheli a modellt a progi? Mert CATIA-ban akkor szokott ilyen lenni. Emberibb nevén a designer megjelenítési mód, nem a pontos mérnöki.

(#4525) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, Inventorban v11 -2011 ig től vagy Proe-ben WF 4, 5 ben, hogy lehet pl 10-20 mm falvastagságú mondjuk 2 m átmérőjű (alap) csonka kúp terítékét elkészetni!

Torzul az anyag és ezért nem csinálja meg vagy én vok balfék! :)

Előre is köszönöm! fontos lenne !!!!!!!!!!!!!!

jambi

(#4526) Szepy2884 válasza Parson (#4522) üzenetére


Szepy2884
tag

Parson? SolidWorks?

Valamiről lemaradtam??? :DD

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#4527) assgee


assgee
csendes tag

Köszönet az infókért sokat segítettetek. üdv

(#4528) Parson válasza Amateur87 (#4523) üzenetére


Parson
addikt

Nincsenek kötőelemek, fröccsöntött polimer termékeket tervezek jelenleg (is). :) Nálam nem kockulás van, hanem eltűnés. :)

Kopi31415 -> SolidWorks-ben már állitgattam szinte mindent, videokártyát is, de elméletileg annak sincs baja - és semmi fejlődés. (Még van egy-két reménycsillag az égen...) Tény, hogy elég komplex modelleket alkotok most is... amit a 2004-es Pro/E csettintésre csinál, azt a 2010-es Solidworks tetű lassan...

Szepy2884 -> Hát most mondd meg... ez van. :((( Pro/E helyett SolidWorks van jelenleg a cégnél, egyedül a privát munkaállomásomon dolgozok most egy ideig csak Pro/E-val. Viszont vmit vmiért... ergo vhol megéri, hidd el, csak hát ez az oldala a komoly áldozat... :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4529) Amateur87 válasza Parson (#4528) üzenetére


Amateur87
tag

A sok apró programhiba már kezd engem is annyira kikészíteni hogy fontolóra vettem a PRO/E-ra való átképzést, de valamiért mindig úgy megijedek a programtól. :)

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4530) Agent T


Agent T
tag

Windows 7 alatt próbálkozott már valaki Solid Edge ST1-el ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4531) Parson válasza Amateur87 (#4529) üzenetére


Parson
addikt

Ne ilyedj meg, nem harap a Pro/E. Pár év alatt bele lehet rázódni. :DDD Az eleje nekem is döcögős volt amúgy, meg k sok anyázással járt - nagyon sok alap-, elemi szintű dolgot nem értettem pl. De mégis láttam, hogy sok értelme van. Aztán sok gyakorlás közben megláttam a finom részleteket. És hát bejött a meglátás. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4532) Amateur87 válasza Parson (#4531) üzenetére


Amateur87
tag

Úgy tűnik nincs más hátra mint az előre :) A sok szoftverhibával kezd tele lenni a t**öm, és akkor még csak a sima modellezésről, rajzolásról beszélek. A cosmo rész az meg egy másik külön történet. Ami egyszer működik az másodjára már nem biztos, már ha elsőre egyáltalán működik :W

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4533) Atlantis


Atlantis
veterán

Szoftverhiba a ProE-ban is van bőven, nem kell azt se félteni. Az egyik kutya, a másik meg eb.

Parson: én úgy tudom, a SW ilyen, nem lehet ezt kikapcsolni. Remélik, hogy érzed, mindez érted, a felhasználóért és a gördülékenyebb munka miatt van. :) (meg hogy leplezzék a siralmas gépigényét annak a fostaliga programnak). Az "üveggyöngy" mókusvakításnak ára van...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4534) Amateur87 válasza Atlantis (#4533) üzenetére


Amateur87
tag

Ezzel én tisztában is vagyok, de még ProE felhasználókat nem halottam úgy káromkodni mint saját magam. Amikor SW-ben a fogaskerék kényszert nem tudod normálisan megcsinálni az már azért ciki.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4535) Parson válasza Atlantis (#4533) üzenetére


Parson
addikt

Klafa. Anno én imádtam az Autodesk Inventor 4-et, mert olyan csilli-villi volt a megjelenítése... Aztán jött a Pro/E és csak néztem, hogy milyen fapados a megjelenitése. De rájöttem, hogy a komplex geometriáknál pont ez a fapados megjelenités a k nagy előny. Rühellem is azóta a csilli-villi megjelenitést, még ha tudom is, hogy 'szép', akkor is... zavar a munkában... és most már nem csak engem, hanem a gép teljesitményét is. F*sza!

Amateur87 -> Mert nem egy időben kezdtük el tanulni. :DDD
SW-ben pont most csinálok fogaskerékhajtást... a kényszerekkel semmi gond, addig klafán működik...(Bár Pro/E-ban persze egyszerűbben megy.) Ami a komoly gond, az a motor... hiába rakok sima motort a tengelyre, elrontja a mechanizmust. Szétugranak a kényszerek és elmászik minden. :W

Nah a cosmos része meg külön történet... a nem lineáris anyagmodellt hiába definiálom, elfelejti. :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4536) macikos


macikos
addikt

Üdv!

Ehhez hasonló ProE tutorialokról tud valaki?

(#4537) perfag válasza Parson (#4535) üzenetére


perfag
aktív tag

Egy év tanulás után a leendő harmadikos középiskolásaim most csinálják a nyári házit. Az egyik srác bevállalt egy több száz elemből álló LEGO Techniket. Nemrég kérdezte Skypeon, hogy kell rátenni a hajtás kényszert a fogasléc-fogaskerék kapcsolatra ST2-ben. Ja, hogy van olyan benne? Jó, hogy szólsz, legalább tudok róla ... Igen, van benne, mert a kúpkerékpárra már rátette ... kis keresgéléssel megoldottuk. Örülök neki, hogy nem nekem kell ezeket a házikat csinálni ... :D

Ja, a lényeg: térjetek át Solid Edge, ebben gyerekjáték az általatok felvetett probléma! :)

(#4538) Parson válasza perfag (#4537) üzenetére


Parson
addikt

A LEGO jó dolog. Én is több kamiont is csináltam Pro/E-ban anno pusztán poénból, meg gyakorlásnak. :)

A Solid Edge nem megoldás. Pro/E vagy CATIA amivel ki tudok egyezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4539) Amateur87


Amateur87
tag

Elkezdtem tanulni a WF 2-őt a Halbritter féle jegyzetből, egész jól is megy, de volna egy kényelmi kérdésem. A modelltérben be lehet-e állítani hogy a test élei fekete kontúrvonalak legyenek? Egy sokfuratos modell esetén nagy szürke masszának tűnik az egész.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4540) Parson válasza Amateur87 (#4539) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan erről (is) beszéltem... Ezek a felesleges dolgok, ha már tul komplex geometriát csinál az ember - egy ideig hasznosnak tűnik, aztán rájön az ember, hogy csak feleslegesen zavaró hülyeség. - De persze ez vhol egyéni izlés is.
A válasz amúgy igen, be lehet kapcsolni, de most nincs nálam a munkaállomás, ezen a gépen meg csak SW van. :((( Többiek megsúgják neked a pontos helyét.
Amugy View menüben van, color and appearance fölött vagy alatti almenüben - aszem model view - és ott logikusan show edges vagy vmi hasonló.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4541) Amateur87 válasza Parson (#4540) üzenetére


Amateur87
tag

Na így már penge. Ez részemről szimplán csak kényelmi beállítás volt, így valahogy szimpatikusabb. Biztos a csili-vili SW megfertőzött. :)

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4542) Parson válasza Amateur87 (#4541) üzenetére


Parson
addikt

Kár hogy ez a csilli-villi SW teljesitménye már szimpla modell-regenerálásban is jócskán elmarad a kivánalmakhoz képest... :((( Szívok itt vele, mint a torkosborz... :W

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4543) Szepy2884 válasza Parson (#4542) üzenetére


Szepy2884
tag

Parson,

Biztos hogy a programmal van baj? Nekem az Inv-ral semmi bajom nem volt. Ha anyaztam is, az alt. az en hulyesegem volt (nagy reszt). Aztan tanultam a hibaimbol es lenyugodtam.

Most a Catia-t anyazom, de rajottem, hogy bennem a hiba. Inventorosan gondolkodok es ugy is akarom elerni a celom ahogy ott mukodott. Ez igy nem megy -----> a ketto tuz es viz.

Most mar kezdek teljesen Catia-san mukodni es mar ujra kezd helyre billeni beke koztunk :))).

Persze olyan van, hogy pl egy lekerekitest egyszer megcsinal, aztan meg b***szik ugyanazt megcsinalni a tuloldalra is. A modszerem: mentek, kikapcsolom az egeszet, jarok egyet, visszakapcs, ujranekifut, es voa'la' :))))

Ilyen volt a multkori multisections solid esete is. (bar most hazudtam mert ott erosen belekellet turni a contextual menube es a beallitasokba

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#4544) Parson válasza Szepy2884 (#4543) üzenetére


Parson
addikt

Ez most nem az én hibám, hanem egyazon hardveren mért két külön szoftver közti különbség. Tény, hogy a céges gépemben a proci jócskán elmarad a munkaállomásoméhoz képest, de hát ez totál más kérdés. Legalább több időm van olvasgatni komolyabb hálózásoknál. :D

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4545) Parson válasza Parson (#4544) üzenetére


Parson
addikt

Komolyabb utánanézés után kiderült, hogy ez már nem is processzor, hanem egy abaqus szintű vmi... :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4546) Amateur87


Amateur87
tag

WF 2-ben összeállítás szintjén lehet-e családtáblát készíteni? Minden alkatrészről kell csinálni családtáblát és utána az összeállításban hivatkozni kell a különféle kombinációkra, vagy ennek más a menete?

Üdv Amateur

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4547) Parson válasza Amateur87 (#4546) üzenetére


Parson
addikt

Naná, hogy lehet! Próbálgasd, tesztelgesd, hogyan müködik a családtábla, aztán alkalmazd célirányosan. Nagy általánosságban minden részletre kitérően nem irnám le, ha nem baj. De alap, hogy összeállítás szintjén is sok opciód van a családtáblában, pl alkatrészek ki-bekapcsolása...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4548) Aske


Aske
aktív tag

Tyű, nekem a családtáblázott alkatrészek összeállításba rakásával is volt elég gondom, mikor különböző kötőelemeket tettem be, aztán a darabjegyzékben meg megjelentek egy tételként.

(#4549) Parson válasza Aske (#4548) üzenetére


Parson
addikt

Mit lehet erre mondani? Okosan kell családtáblázni... azt a paramétert is, amit a rajzon a Darabjegyzék mutat. :P
Amúgy brutál tud lenni egy szint felett a családtáblázás, szal csak megfontoltan, nem szabad minden szinten erre esküdni. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4550) Lackó86


Lackó86
tag

sziasztok!

Tud valaki egy lemezteríék készítő programot! (csak erre a célra)

Ami be is "szerezhető" ?

köszi!

jambi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.