Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Ha a sheet formatot is át akarod állítani, akkor azt külön kell elmenteni annak van egy save sheet format opciója. Ha nem jelenik meg a template az előbb említett módon, vagy a sheet format akkor nem jó helyre hivatkozik. Az pedig a system option default templates és file location menüpontok alatt állítható

JAJJMÁÁÁÁ

(#5252) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Inventor11 hez ki az aki prónak érzi magát?!

Az meg tudja nekem mondani, hogy a részlet körvonalát hogyan lehet körré varázsolni?
(jelenleg szabadkézi vonal szerűség)
Előre is köszi!

üdv.:!

jambi

(#5253) roberto1984


roberto1984
csendes tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a solid edge v20-al, de sajnos angol, és azért jobb lenne magyarul, ha valaki tudna hozzá magyarítást, illetve valami jó leírást, hogy hogyan használjam a programot, az írjon! Előre is köszi

(#5254) 3DFan válasza perfag (#5053) üzenetére


3DFan
aktív tag

Javítottam rajta, hogy a horony is deformálódjon. Videó
szerk.: egy helyesírási hiba..

[ Szerkesztve ]

(#5255) TomRacing válasza roberto1984 (#5253) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Hellóka!
Szerintem, kicsit hosszabb az ismerkedés, de hosszútávon jobban jársz, ha angolul tanulod meg használni a CAD programokat. Kevés érhető el magyar nyelven, valamint fényesíted a műszaki angol tudásod :K
Van a neten rengeteg angol video, sok könyv, angol nyelvű program működését mutatja be. Ha vissza olvasol itt is általában angolul tárgyalják a parancsokat, navigálnak a menüben stb.
Ha a neten nem találsz megoldást, itt is szívesen segít valaki, ha elakadtál. Igaz eleinte idegörlő a gyakorlás, de kitartás kérdése.
Az érdekelne miért solid edge v20-szal ismerkedsz? Van-e valamilyen tapasztalatod műszaki rajzban, vagy 3D modelezésben?
"Google a legjobb barátod" :Y
gooogle
Első találat:
debreceni egyetem

Kezdésnek szerintem megteszi ;)
(Csak a tartalom jegyzéket olvastam át gyorsba :B
Ciao

Tom

(#5256) Wonko27


Wonko27
csendes tag

Sziasztok!

Régóta olvasgatom ezt a fórumot, most feltennék egy kérdést. Valahol olvastam +egy videokártya növelheti a számítási teljesítmény. Találkozott már ezzel valaki? Van értelme? Van hatással CAD/CAM rendszerre? Főleg utóbbi érdekelne.

Üdv

(#5257) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok!

Pro Engineer Wildfire4-gyel küzök. (M030).
Nagyon megkönnyítené az életemet, ha valaki tudna nekem adni hozzá egy öntanítót. Oktató file-ra gondolok, ami a kezdetektől "megtanít" használni a progit.
Az mindegy lenne, hogy angol vagy magyar nyelvű.

Köszönöm előre is!

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5258) Aske válasza -Maci- (#5257) üzenetére


Aske
aktív tag

Ezt csak ki kell csomagolni meg futtatni:

http://data.hu/get/3498147/WF3_ontanito.rar

Ez meg telepítős:

http://data.hu/get/3498148/WF3training_setup.exe

Nem tudom WF4-re is felmegy-e.

(#5259) TomRacing válasza Wonko27 (#5256) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Hellóka!
Ha vissza olvasol (#5203) Amateur87 említette
"én mégis úgy gondolom hogy az ATI kártyát lehet tovább bővíteni a Crossfire támogatásnak köszönhetően míg Nvidia oldalról ezeknél a kártyáknál nem látok SLI csatlakozást bár nem tudom hogy e nélkül tud-e kettő együttműködni."
Elég sok hozzászóláson át elemezték a videókártyákat, olvas vissza :D

A Crossfire-ről:
google
A második találat Prohardver test, tutti, nem csak elmélet, hanem gyakorlati megvalósítás és teszt, valamint össze hasonlítás a Nvidia-val.
Prohardver teszt

Esetedben az a kérdés kihasználod-e? Milyen modelleket készítesz?

Én személy szerint AMD párti vagyok 2000-től, Nvidia-ról nem tudok tapasztalati véleményt mondani. Ami fontosabb a videókártya típusától, az az, hogy az alaplap, processzor, memória, északi- déli- híd, videókártya, jó kiválasztása, hogy gyorsan dolgozzanak össze. Rengeteg variáció van :K
A gépesemben: Sapphire ATI Radeon HD6850 és ASUS Crosshair IV Formula, AMD Phenom II X6 3Ghz, APACER 6Gb DDR3 2GHz. Lassanként darabonként vettem, mindig olvasgatva a teszteket, a kiválasztás előtt.
Win7 64bit, KeyCreator 9-et használok és fut szépen, addig volt gond, amíg a 2GB-os memória kit volt, sokszor elfogyott :(((
De minden CAD programnak más konfiguráció tetszik, ha nagyon aprólkosan nézzük.

Tom

(#5260) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

ProE Wf5-tel kapcsolatban szeretnélek titeket kérdezni.
A notebookomban Intel GMA x3100 integrált VGA van, és bármilyen vázlat készítésekor villogva mindenféle színes vonalak és ákombákomok jelennek meg a kijelzőn, nem is látszik, aminek látszania kell. Miután a Windows (Win7) frissítette a drivert, a kép eltünedezik ugyanolyan szituációban. Egy hozzáértő azt mondta, hogy ez szinte biztos hardveres összeférhetetlenség, de a driverekkel esetleg lehet próbálkozni. Valaki tud ezzel kapcsolatban tapasztalatokkal szolgálni?

Ha emiatt a gond miatt lecserélem a gépem, mindenféleképpen nvidia kártyásat veszek. Biztosan ezerszer volt szó róla, de nem tudom, hogy keressem a topicban: egy sima konzumer VGA-tól arányaiban milyen teljesítményt lehet várni CAD-ben? Egy quadros üzleti gép valszeg nem fér a keretbe.
Ha egy relatíve kis kijelzős gépet veszek (15"), akkor adott esetben a nagyobb felbontás mennyiben teszi használhatóbbá a CAD-szoftvereket? Például ilyen méretben a fullHD-felbontás jobb lehet, vagy az ikonok olyan picik, hogy inkább ront a helyzeten?

Bocsi, kicsit hosszú lett, de a segítséget előre is köszönöm!

(#5261) TomRacing válasza Toncos (#5260) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Hellóka!
"A notebookomban Intel GMA x3100 integrált VGA van"

Szerintem nem "össze férhetetlenség" áll fen, csak az Intel integrált nem bír el a 3D megjelenítéssel.
2008 őszén írták ezt a GMA X3100-ról
Nem CAD-hez lett fejlesztve, inkább netezéshez.

Itt kereshetsz ebben a fórumtémában :K

A FullHD esetében a Windowsban meg lehet növelni az ikonok méretét, de egy pl fogaskerék sokkal több képponttal lesz megjelenítve.

Tom

(#5262) Toncos válasza TomRacing (#5261) üzenetére


Toncos
tag

Nem a 3D-s megjelenítéssel magával van a baj, mivel (a saját, elég szűk korlátain belül) szépen megjeleníti a 3D-s objektumokat. A probléma akkor jelentkezik egészen pontosan, mikor vázlatkészítés közben vonalat akarok húzni, akkor viszont elég súlyos. Előtte-utána nincs gond. Ezen felül még annyi, hogy ha kijelölsz egy elemet, akkor azt sokszor csak kizoom-bezoom után emeli ki színnel. Egyébként kisebb bonyolultságú alkatrészeket forgat-zoomol rendesen. Elvileg szokott működni integrált VGA-val is, csak úgy tűnik, ezen elhasal valamiért...

[ Szerkesztve ]

(#5263) perfag válasza Toncos (#5262) üzenetére


perfag
aktív tag

A Solid Edge-ben nagyon rég óta benne van egy megjelenítési opció: grafikus kártya, bika grafikus kártya, szoftveres. Évente 30 új középiskolás diákom van, sokuknak ATI Radeon-os, játékra kihegyezett grafikus kártyás gépe van otthon, náluk jelentkeztek az általad leírtak. Ilyenkor szinte mindig orvosolta a bajt szoftveres megjelenítés. Múlt időben írom, mert az újabb ATI kártyákkal az elmúlt két évben már nem volt gond.
Amiért leírtam: ProE-ben nincs ilyen megjelenítési opció?

(#5264) Toncos válasza perfag (#5263) üzenetére


Toncos
tag

A google "ProE software render mode" keresőszavakra nem adott ide kötődő találatot, és sajnos rövid túrás után én sem találtam, de ha ráakadnék, majd jelzem.
Mindenesetre köszi!

(#5265) Japep


Japep
tag

Hello.
Remélem nem baj, hogy ezzel bepofátlankodok ide - ha igen, elnézést. :)
Remélem tudtok segíteni.

Tegnap kezdtük el egyetemen használni a Pro/Engineer 2001-es tervezőrendszert. Eddig szinte semmit nem tudok, de az tetszik. :)

A tanár mondta, hogy nem fogunk átmenni, ha nem gyakorlunk - azt is mondta, hogy 1 gépterem van, oda esélytelen bejutni, ezért "szerezzünk be" otthonra... érdekes, hogy a tanár ajánlja, de tényleg úgy érzem, kell a gyakorlás, ha nem akarok 1 évet késni e tárgy miatt... :S

Egész tegnap kerestem a 2001-es verziót, de csak WildFire v3.0-as verziót találok (vagy 4-est, 5-öst) - ami elvileg 2006-os... :S
"Megszereztem" azt, de nem igazodok ki benne, nem tudom előhozni a PART menüt (elvileg abban van a Feature menüpont, ami első lépésként kellene nekem).
Mi a 2001-es angol verzióval fogunk vizsgázni, azt lenne jó megtanulni kezelni.

Köszönöm előre is. :)

(#5266) perfag válasza Japep (#5265) üzenetére


perfag
aktív tag

2011-ben Pro/Engineer 2001? :W
Huh, melyik egyetem ez?

(#5267) Egorov válasza Japep (#5265) üzenetére


Egorov
aktív tag

Legális WF5, diákverzió.
szerk. Oktatótnak is. Javasold az oktatódnak. :)

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#5268) Japep


Japep
tag

Hát igen, fura, elvileg erre van licenszük... :S
De nekem ez kellene (a 2001-es), mivel akárhogy is, de ebből fogok vizsgázni... :S

A WildFire 3.0 sokban különbözik a 2001-től? Leginkább a kezelőfelületre gondolok itt, a menükre...

Egyébként tudom, ilyet nem szabad kérdezni, de még ha a tanár is azt mondta, hogy szerezzem be, muszáj - nem tudja valaki hol találnák 2001-est? :B

(#5269) Egorov válasza Japep (#5268) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem WF5 van, azt tudom megmutatni de ha a google-ben rákeresel tuti találsz képet, videót is más verziókról.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#5270) Japep


Japep
tag

Igen, szinte ugyanez a v3.0 is.
A 2001-ben van az a menü jobboldalon, talán PART a neve. Azon belül van szinte minden (Feature, Modify, Regenerate... szóval itt tudok konkrétan "rajzolni", ennek segítségével, itt választom ki, mit szeretnék), és ezt nem tudom előhozni... :S

(#5271) Parson


Parson
addikt

Szia.
Nekem van és használtam is anno Pro/E 2001-et (Legutolsó DateCode 2005030). Akárki akármit mond, a 2001 egy nagyon jól kiforrott verzió volt. Amiről beszélsz, az a Menu Manager. A WF3 - és már alapból a WF széria is pont ezt a Menu Managert kezdte el leváltani egy közvetlenebbül elérhető feature rendszert biztositó kezelőfelülettel - nagyban különbözik tőle. (Amilyen irányba pedig most megy a Pro/E - nyári kiadás - nah az lesz a nem semmi)
Akárhogy is, nagyon jónak tartom, h megtanulod kezelni a 2001-et, de ugyanakkor azt mondom, h vizsga után a legújjabb verzióval folytasd a továbbiakban, mert brutális átalakulás lesz a Pro/E-ban - még a Wildfire szériához képest is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5272) Japep


Japep
tag

Így nekem is tetszik az egész, csak gyakorolni lenne jó... a 2001-el, mert ha mást tanulok be, akkor más rögzül be, de ha nincs más, akkor valahogy csak megoldom... :S
De nagyon nehéz megtalálni egy 10 éves programot. :D

Köszi, ha tetszeni fog, akkor jó is lenne többet tudni a programról. :)

(#5273) Parson válasza Japep (#5272) üzenetére


Parson
addikt

Ment egy privát.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5274) Creexie válasza Japep (#5272) üzenetére


Creexie
csendes tag

Hali!
Nem akarok okoskodni, de nekem megvolt a 2000i2 és a 2001 is most pedig WF2-n tolom.
Tényleg jó a 2001 is, de egy gond van, mkior bejött a WF, a teljes progi átalakult ujra kell tanulni az egészet. Erre a forgalmazók kellemes pénzekért szerveztek tanfolyamokat is anno. Az viszont igaz, hogy ha valamelyiken megtanulsz akkor már tisztában vagy a progi képességeivel és tudod, hogy mit akarsz kezdeni vele. Viszont egy kinszenvedés az ujjabban keresni a funkciókat mikor a régit már megszoktad. Sztem ha már proe, akkor valami ujabb. Mégegy: 2001 után mire megtanultam a WF-t sokkal gyorsabban tudtam vele dolgozni a teljesen ujragondolt müködés miatt.
Remélem segitettem...
Creexie

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#5275) Creexie


Creexie
csendes tag

Hali!
Valójában azért keveredtem ide mert wildfire2-höz keresek magyaritást(ha egyáltalán létezik) remélem valaki tud segiteni.
Köszi
Creexie

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#5276) Parson válasza Creexie (#5274) üzenetére


Parson
addikt

Egyetértek azzal amit mondasz. De ha vki mégis 2001-el kezd, annak sokkal könnyebb lesz utána, és nem azért mert könnyebben elléri a feature-öket... saját tapasztalat. amugy meg van erre oldal, hogy mit hol találsz meg az uj szoftverben.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5277) Atlantis


Atlantis
veterán

Teljesen felesleges 2001-essel foglalkozni, már a WF sorozat is nagyon más, a Creo meg aztán végképp, azt még szerintem nekünk is újra kell tanulni(sőt már a WF5 rajzterét is kellett szokni erősen). Annak az iskolának egyszerűen nem kéne CAD-oktatással foglalkozni, amelyik még ezzel a verzióval virít. Részvétem a leendő kollégának. És akkor hadd legyek kicsit gonosz:
Már ha tényleg így van, ahogy írja, mert a tanárok azért nem szoktak ilyet javasolni és szokott lenni diákoknak licensz, akár otthonra is. Én is újra hallgató vagyok, nálunk minden "spéci" szoftverhez van itthon használható legális megoldás.

Ha nem így van, elnézést, akinek nem inge...ugye...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5278) Parson válasza Atlantis (#5277) üzenetére


Parson
addikt

Különbözik a véleményünk, de ez sosem baj. Sztem a proe preciz elemi logikáját egy fapadoson kezdve jobban meg lehet érteni. De egy fél év után érdemes váltani, ahogy irtam is, lehetőleg a legujabbra, ahol tény hogy más a kezelői felület, de a kemény rendszerszintű logikát jobban át fogja látni. Ha a fapados nélkül is megy ez (márpedig sokaknak nem megy, ezért megy az anyázás sok helyen) akkor valóban felesleges.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5279) Atlantis válasza Parson (#5278) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát ha az jobb, hogy amiatt anyázik, mert nem talál meg ezt-azt az új verzióban...nekem végülis mindegy. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5280) Parson válasza Atlantis (#5279) üzenetére


Parson
addikt

Miért ne találná meg? Erre van a menu mapper.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5281) Amateur87


Amateur87
tag

Üdv!

Szakmai segítséget szeretnék kérni, jelenleg egy tekercsvágó gépen dolgozok, de most megakadtam egy pillanatra :W . A megjelölt pontra szeretnék egy alkatrészt beiktatni ami segíti a késtartó elfordulását. Én először golyóscsapágyra gondoltam, de már nem is tudom hogy miért ezt később elvetettem. Ti milyen megoldást alkalmaznátok erre a helyre? :))

[ Szerkesztve ]

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#5282) Parson válasza Amateur87 (#5281) üzenetére


Parson
addikt

Ha nem golyós, akkor talán hengergörgős? Vagy siklócsapágy? Amúgy valszeg egy jól megválasztott golyós is jó lehet a célra.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5283) TomRacing válasza Amateur87 (#5281) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Hellóka!

Nem sok infót adtál, de egy mélyhornyú gojóscsapágy esetleg preciziós a kép alapján megfelelő lenne. Gondolom axiális irányba elhanyagolható erő hat rá.
A csapágyazásra ható erők irányának és nagyságának ismerete megkönyítené a típus választást

Tom

(#5284) tisvol válasza Lackó86 (#5252) üzenetére


tisvol
aktív tag

Szia!
Rajztérben egérrel kijelölöd azt a kört ami meghatározza a részletet nézet nagyságát. Jobb gomb, Opciók. Ott csak egy lehetőséged lesz választani.
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#5285) tycon


tycon
tag

A csapágyazáshoz...
Én úgy látom, máshol is van ezen a szerkezeten csapágy. Rettenetes erőket nem látok. Úgy gondolom, a két rúdon tologatni kell, az valószínűleg siklócsapágy (INA, SKF). Én törekednék rá, hogy a csapágyféleségek ha lehet, egyformák legyenek, (szerviz, beszerzés), egy alkatrésszer több helyen is lehet javítani, még ha esetleg az egyik helyen túlméretezett is lenne, több darabot olcsóbban lehet venni. A siklócsapágy olcsóbb, nem kell tömíteni (a golyóscsapágy (ZZ-s) inkább fordulatra van, itt nincs fordulat.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#5286) 3DFan


3DFan
aktív tag

Gazdára talált az 1000. hazai SE licensz. [link]

(#5287) perfag válasza 3DFan (#5286) üzenetére


perfag
aktív tag

Amin én csodálkozom, mert annyira jó program és jó a szuportjuk is, hogy már régen sokkal többnél kellene járjanak :R

(#5288) 3DFan válasza perfag (#5287) üzenetére


3DFan
aktív tag

Azt nem tudjuk, hogy a többi nagy mennyinél jár. Sok cégnek, amelyek beszállítók valamely nagy vállalatnak, elő van írva, hogy mit kell használniuk, pedig lehet, hogy mást választanának szívük szerint.

(#5289) Imics13 válasza perfag (#5287) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Én mindig mosolygok a számok hallatán... Ti benne vagytok az ezer eladott ipari licenszben? :-)
Hogy mennyi van eladva és mennyit használnak az két különböző dolog...
Bocs sztem az NX (UNIGRAPHICS) verhetetlen mégsincs belőle sok...
Ha csak a számokat néznénk, akkor az acad a nyerő, de tudjuk, hogy szerencsére nem.
Hmmm, 1000 nem is olyan rossz, de ezt döntse el mindenki maga! :-)

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5290) perfag válasza Imics13 (#5289) üzenetére


perfag
aktív tag

Sorry, én nem dolgozom, én tanítok :D
Oktatási licensz. Volt amikor vettük, most leginkább kapjuk.

(#5291) kpityu2 válasza Imics13 (#5289) üzenetére


kpityu2
őstag

Az NX elég jó (pl az egyetlen ami szimulál különböző típusú szikrabolygatást, és az alapján metszi ki az elektróda ofszetet), csak pl. miként lehet egy szerelési rajzot az alkatrészek megléte nélkül megnyitni? Mert az SE-ben meg lehet. Igaz hogy jajveszékel, de kirajzolja a régebbi állapotot. Az NX-nél csak üres nézetablakok vannak. Merthogy nem készít rajzot valójában, hanem csak odatesz egy adott nézetű ablakot. De ha pl. metszetet készítesz, az már valódi rajz. Ha megszakítod a kapcsolatot az alkatrésszel, a vonalak akkor is megmaradnak.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5292) tisvol válasza kpityu2 (#5291) üzenetére


tisvol
aktív tag

Inventor is nyit rajzot alkatrész nélkül. Hogy is mondtad? "jajveszékel", de meg lehet nyitni.

Üdv:T.

(#5293) wonko28 válasza TomRacing (#5259) üzenetére


wonko28
csendes tag

Elfelejtettem a jelszót. Szóval szerintem félreérted. Vagy felületesen futottam át...

Nem crossfire. Most nem tudom megkeresni a cikket. +egy video kártya a gépben, nvidia bizonyos típusai. a grafikus megjelenítésben nem vesz részt. a processzort segíti valamiféle számítási tevékenységében. elég bonyolultnak tűnt a dolog telepítése. ha kell megkeresem.

Üdv

(#5294) TomRacing válasza wonko28 (#5293) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Hellóka!
Jó lenne ha felkutatnád :C Érdekel minden újdonság :K

Tom

(#5295) Imics13 válasza kpityu2 (#5291) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

A szoftver helytelen használatáért és annak eredményéért mindig annak kezelője a felelős, így sok esetben én, mi!

Az NX is tudja azt, amit írtál csak be kell állítani a rajzi nézetk elkészítése után!
View style --> General --> Extracted Edges: Associative

Az eredény az lesz amit szeretnél!

Persze ez az SE-ben automatikus, de tudjuk nagy "rendszer" sok opció csak találd meg! :))

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5296) kpityu2 válasza Imics13 (#5295) üzenetére


kpityu2
őstag

Köszi. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5297) kpityu2 válasza Imics13 (#5295) üzenetére


kpityu2
őstag

Közben eszembe jutott egy eset, amikor egy NX-et használó tervezőtől nem tudtam kicsiholni egy 2D-s rajzot elektronikus formában. Küldözgette lelkesen a prt-ket, csak mi nem NX-et használunk, ezért sokra nem mentünk vele. Mondom küldjön dxf-et azt minden ismeri. Azt nem tud csinálni. Mi az hogy nem tud? Egy ilyen színes-szagos szoftver? Nem akartam elhinni.
Kínomban beszereztem a progit, megkeresem az exportálást, majd emailben leírást küldtem neki (biztos örült :D). Válaszlevélben küldte a dxf-et, amin nem volt rajta a munkadarab kontúrja, csak a méretvonalak, meg egy-két metszet. Jó akkor küldje el a szerelést, majd megoldom valahogy. Erre elküldte a szerelést, az alkatrészek nélkül. :O
Hozzátenném, hogy igen komoly cég, akik igen komoly szerszámokat készítenek. Csodálatos papírdoksit nyomtatott, de a 2D kontúr létrehozása az úgy tűnik problémát okozott neki. Szóval ha alap dolgokat ide-oda eldugnak, akkor ne csodálkozzanak ha sokan más progit választanak. Nem mindenki szeret konfiglistákban turkáni fél napig.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5298) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehetséges lekerekíteni az egyenes és a körív találkozását?

Egyáltalán jó a kiindulásom?
Az egyenes vertikális a körív pedig horizontális síkon kell, hogy legyen.

köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#5299) kpityu2 válasza csferke (#5298) üzenetére


kpityu2
őstag

Attól függ. Talán 3D sketch spline. Vagy ha fix rádiusz kell, akkor ugye hengerfelületen kell lennie, tehát kell egy hengerfelület...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5300) Amateur87 válasza csferke (#5298) üzenetére


Amateur87
tag

Mit szeretnél belőle létrehozni? Ezt két külön sketch-ként csináltad vagy pedig 3Dsketch-ben? Ha ez két sketch akkor lekerekítést nem fogod tudni létrehozni mert azt csak egy vázlaton belül engedi használni.

[ Szerkesztve ]

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.