Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) #06658560 válasza Imics13 (#4300) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA nem tudja a curve pattenrt, azért jött ez a megoldás. Illetve lehet az ilyen deformáció pontosabb képet ad, mint a görbe menti kiosztás.

(#4302) tisvol válasza Imics13 (#4300) üzenetére


tisvol
aktív tag

hmmm....faxa lett. :-) Csak kíváncsiságból, és ha van időd, meg kedved, hogy csinálnád azt amit én mutattam? Adott a teríték, amire egyenlő távolságra furatokat vágunk, majd felhengeríted ahogy nálam láttad.

Üdv:T.

(#4303) Imics13 válasza tisvol (#4302) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Hát egy lehetőség lehet ez, de szakmai szempontból vérzik a szívem (talán házi barkácsolású laposszíjhatáshoz modelleznék így, vagy még ahhoz sem). :Y

www.solidedgest.wordpress.com

(#4304) Amateur87 válasza Imics13 (#4300) üzenetére


Amateur87
tag

Hu!

Van curve pattern csak eddig sehogy sem tudtam működésre bírni. Még szenvedek vele egy kicsit :R

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4305) 3DFan válasza Imics13 (#4300) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
Próbáltam elkészíteni, de a kiosztásnál a bordák nem simulnak az alaptestre, Te milyen beállításokat alkalmaztál?

(#4306) tisvol válasza Imics13 (#4303) üzenetére


tisvol
aktív tag

OFF...mondjuk le kell gyártanod a lenti alkatrészt, nevezzük bárminek. Ha nem lemezből készíted, milyen műhelyrajzot csinálsz róla? Lemezként egy klikkel jön a teríték, (legalább is jó közelítéssel) máris megvan a lyukak helye, illetve az anyagigény. Tudom, messze kerültünk az alapproblémától :-) És még valami: a lyukak deformálódása. Először fúrsz és aztán hengerítesz, vagy hengerítesz és aztán fúrsz. Itt az íven lévő furatokra gondolok. Gondolom ha azzal a curve pattern paranccsal csinálnálod, (meg tudod csinálni furattal is?) akkor a második eset forog fent, akkor viszont nincs terítéked, vagy is van, de valami nem szabályos dolgot kapsz a furatok helyén. És akkor visszakanyarodtunk oda, hogy méretezett rajzot kell róla csinálnod. Persze ez az egészet kicsit túlspíráztuk. :-)
Mondjuk az Inventorban a beépített tervezési segédlet elég jól használható, bármilyen szíjahtást én azzal csinálnék.

Üdv:T.

(#4307) Parson válasza tisvol (#4306) üzenetére


Parson
addikt

Ha pl polimerből készül, akkor máris nem biztos, hogy csak a teriték gyártható és ezesetben máris felesleges a téma... Imics megoldása klafa, ha curve menti pattern van, akkor minden van. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4308) Amateur87 válasza tisvol (#4306) üzenetére


Amateur87
tag

Na végre sikerült elkészíteni a hevedert 3D-ben hajtószíjként, igaz volt egy kis gond a curve pattern paracsal de sikerült urrá lenni rajta. A hevederek gyártásánál az első dolog a végtelenítés majd utána következik a lapátozás esetleg lyukasztás. Mivel ezek a hajtásban nem vesznek részt így a deformálódás nem számít. Egy ilyen heveder műhelyrajzánál felesleges megmutatni az egészet terítékként, mivel ezek a furatok vagy lapátok "x" mm-ként helyezkednek el, tehát elég csak megadni hogy egy sorban hogyan helyezkednek el (1 vagy esetleg több darabból áll, ha több darab akkor közöttük mekkora hézag található) illetve hány mm-ként követik egymást.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4309) Amateur87 válasza tisvol (#4306) üzenetére


Amateur87
tag

Na végre sikerült elkészíteni a hevedert 3D-ben hajtószíjként, igaz volt egy kis gond a curve pattern paracsal de sikerült urrá lenni rajta. A hevederek gyártásánál az első dolog a végtelenítés majd utána következik a lapátozás esetleg lyukasztás. Mivel ezek a hajtásban nem vesznek részt így a deformálódás nem számít. Egy ilyen heveder műhelyrajzánál felesleges megmutatni az egészet terítékként, mivel ezek a furatok vagy lapátok "x" mm-ként helyezkednek el, tehát elég csak megadni hogy egy sorban hogyan helyezkednek el (1 vagy esetleg több darabból áll, ha több darab akkor közöttük mekkora hézag található) illetve hány mm-ként követik egymást.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4310) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Solid Edge ST2 -ben hogyan lehet hagyományos partot készíteni? A részletes listában sem találok ilyet, de egy hagyományos alkatrészt meg tudtam nyitni és akkor "Part" módban volt nem pedig "Sinc Part" módban.

(#4311) Imics13 válasza tisvol (#4306) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Nem értem a felvetésed. Csak azért modelleztem lemezként, mert "a kolléga" megkért rá.
A lemezalkatrész környezet az nem erre való, sőt...

A fő téma az egy heveder létrehozása volt. Modellezés szempontjából a lemezalkatrészből való elkészítést tartom a legrosszabb megoldásnak.
Természetesen hevedertől függ, hogy ragasztással van-e végtelenítve, vagy szerszámban van-e kisütve és akkor nincs végtelenítésre szükség. Lemez környezetben, ha "összeragasztod" a végeit az az egy anyagból lesz, akkor nehéz egy kicsit teríteni...

Furatok poziciója, pedig egyszerűen méretezhető. Modellezés során vagy figyelembe veszed a furatok deformácoóját vagy nem, kiosztásnál lehet ezzel játszani.

A teríték nem fogja vissza adni a valós hosszt, hisz nem lemezből készül a heveder, hanem vmilyen polimerből, tehát ezért sem tartom jónak a lemezből való modellezést. Teljesen téves eredményt fogsz kapni. Röviden ennyi.

Ahány ember, annyi megoldás...

www.solidedgest.wordpress.com

(#4312) 3DFan válasza jahatpersze (#4310) üzenetére


3DFan
aktív tag

Állítsd be, hogy ne csak a szinkront mutassa:[link]

(#4313) Imics13 válasza jahatpersze (#4310) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Solid Edge gomb -> Solid Edge beállítások -> Felhasználó -> Itt a sablont állítsd át Hagyományosra és Szinkronra.
Ebben az esetben az indítóképernyőn minden sablon megjelenik!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4314) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Köszi szépen 3DFan és Imics13!

(#4315) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Néztem profession.hu-n hogy az álláshirdetéseken milyen 3D-s gépész progi ismeretét várják el, egyértelműen a többsége Catia V5-t kért, a második helyezettnek a Pro/E-t mondanám. Még csak Solid Edge ST-ben dolgoztam. Szerintetek az UGS-nek van jövője, vagy melyik CAD proginak van?

(#4316) Imics13 válasza jahatpersze (#4315) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

A kérdés jó, a válasz nem egyszerű. Szereintem az álláshírdetési portálok adatai nagyon sokszor "döglöttek", ki van téve, hogy legyen vmi a kirakatban... Ez saját tapasztalat is. Ezeken a portálokon leginkább a multik hírdetnek, míg a kis magyar vállalkozásnak eszébe sem jut. A multiknál meg van határozva, hogy mivel kell dolgozni... Van néhány ismerősöm multiknál, hát amikor beszélgetünk, hogy miket kell csinálni, tervezni, fejleszteni... Hmmm. Kreativitásra nincs nagyon szükség a kinti okos "német" úgy is jobban tudja... Viszont merev szabályok szerint kell dolgozni a meetingekkel tarkított, lehibernált környezetben. Az emberek a pozícióharcot folytatnak és letapossák egymást!
Egy pozitívuma van az egésznek, ha karrierista vagy jól mutat a CV-dben.

UGS??? Ilyen már nincs viszont van [Siemens PLM] .

Siemens soha sem szeretett második lenni semmiben, így van ez a CAX piaccal is. Meglátjuk mit tud kihozni a termékeiből, egy jó versenyhelyzettel mi csak nyerhetünk!!!
Soha senki nem beszélt a modelltörténet nélküli modellezésről, mióta nyomatják a szinkrontechnológiát azóta az autodesk, ptc mindenki elkezdett ebbe az irányba is nyitni...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4317) Parson válasza Imics13 (#4316) üzenetére


Parson
addikt

Pedig a modellfa/modelltörténet nem véletlenül jó... de mint minden éremnek, ennek is két oldala van. De ez már megint más téma. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4318) #06658560 válasza jahatpersze (#4315) üzenetére


#06658560
törölt tag

Konkrétan a cég, amelyik alkalmaz keresne UG-sokat, s rejtuk keresztül külföldön van lehetöség dolgozni. autóipar, GM/Opel, Deutz, FEW UG-zik. A beszállítóiknál is jól jön a UG ismeret.

imics: UGS+Ideas=NX; ami most fut. Csak mindenki UG-za, plusz mert esetleg nem fejlesztik még iparban használatban van. Népszerü is sok helyen. Kreativitásra igenis szükség van a multiknál is, hisz a problémát néha nem lehet két kattintással megoldani, plusz sokszor elöre kell gondolkodni a külföldivel szemben, megmutatni mik az opciók, koncepciófázisban pláne, vagy javítani helyettük dolgokat. Pl alámetszéses designfelületet úgy, hogy a gyári követelményekbe beleférj.

[ Szerkesztve ]

(#4319) Amateur87


Amateur87
tag

Solidworks-öt használja pl a Corvus Kft (repülőgépgyártó), Pro-CAM kft (CNC gépgyártó). Szegeden van egy mezőgazdasági gépgyártó, sajna a neve nem jut eszembe ők AutoCAD felhasználók. Elég színes a mezőny.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4320) Imics13 válasza #06658560 (#4318) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Én nem az írtam, hogy egyáltalán nincs szükség kreativitásra, hanem azt hogy nem nagyon van szükség... Ez különbség...

Amit leírtál a UG-val kapcsolatban az korrekt... jónéhány év óta NX, de ha jól tudom az I-deas-t még fejlesztgetik párhuzamosan!

Tudtommal a Fiat csoport is NX-ezik (UG) és ennek köszönhetően cserélik le a Chrysler-nél a Catia-t NX-re (valahol a weben olvastam). Suzuki is NX... Egyébként én egy baromi jó szoftvernek tartom, logikus, átgondolt, nincsenek határai...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4321) Imics13 válasza Amateur87 (#4319) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

"Solidworks-öt használja pl a Corvus Kft (repülőgépgyártó)" annyival egészíteném ki, hogy IS, mert rengeteg dolgot SE-ben oldanak meg. Az egyik tervező srácot ismerem!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4322) Amateur87 válasza Imics13 (#4321) üzenetére


Amateur87
tag

Így van ezt elfelejtettem hozzátenni, ha jól tudom a modellezést és analizálást sw alatt végzik, a műhelyrajzokat pedig se-vel oldják meg. (én is ismerek egy volt tervezőt) :)

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4323) GML


GML
őstag

Tudom, hogy nem itt kellene csak megkérdeznem, de nem tud valaki gépész állást? friss diplomás, BME-n végzett kislány keres már régóta. FEM területen.

(#4324) #06658560 válasza GML (#4323) üzenetére


#06658560
törölt tag

FEM? Hmm. kérek egy cv-t, megpróbálhatom körbeszórni ismeröseim között.

(#4325) Lala75


Lala75
csendes tag

Egy apró kérdés:
Megmondaná valaki, hogy hogy tudom proE wf2-ben a program ablak méretét rögzíteni. Mindent a monitor méretének a negyedében nyit meg és kicsit zavaró, hogy mindig húzogathatom szét... Én úgy emlékeztem, hogy a customize screen-ben lehetett állítani és a config.win-be menti el, de sehol sem találom :((

(#4326) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem ide tartozik. Szeretnék modellezést csinálni, pl egy pörgettyű precessziós mozgást végez, vagy egy vektort fogatok a térben, szóval ilyen 3D-s fizikai dolgok. Tudtok rá egy nem Maya szintű, egyszerűbb programot?

(#4327) Balinkó29


Balinkó29
csendes tag

Sziasztok Ha valaki tud kérem segítsen!
Nemrég vettem egy laptopot de nem akar rendesen futni rajta a Pro Engineer wildfire 4.0
A konfig a következő:Egy Fujitsu siemens esprimo v5555 laptopról van szó 2GB ddr2 ram van benne a proci intel dual core t3200 2000mh-es
a videókártya sis mirage 3graphics 256mb os.Ötlet valaki?

[ Szerkesztve ]

(#4328) Amateur87 válasza Balinkó29 (#4327) üzenetére


Amateur87
tag

Ír valamiféle hibaüzenetet? Nekem a videókártya tűnik a leggyengébb láncszemnek, a proe honlapján meg kell nézni hogy támogatja-e ezt a grafikus kártyát.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4329) Amateur87


Amateur87
tag

Sziasztok! Van-e valakinek tapasztalata GeForce videókártya Quadro videókártyára softmodolásával kapcsolatban?

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4330) #06658560 válasza Amateur87 (#4329) üzenetére


#06658560
törölt tag

Manapság már nem lehet megtenni, régebben is fizikailag kellett módosítani a kártyát, elöbb egy jumper áthelyezésével, utána forrasztássla, azelött- valamikor Noé apánk születése elött hatvanöt emberöltövel létezet a szoftmod.

(#4331) Amateur87 válasza #06658560 (#4330) üzenetére


Amateur87
tag

Kollégámnak 8800 GTX-el működik (igaz az sem mai kártya),és fórumokon találni működő ATI 4870-esekről is infokat, csak én mindig elrontok valamit. A 8800 GTX-el is csak szoftveresen kell emulálni a Quadro kártyát a RivaTuner program segítségével, illetve egy registry módosítással. Természetesen a Quadro kártya teljesítményét nem éri el, de a 8800 GTX-hez képest több mint 100% gyorsulás tapasztalható OpenGL alatt. Még BIOS-t sem kell cserélni.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4332) #06658560 válasza Amateur87 (#4331) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor ti valamit tudtok. :D

(#4333) 3DFan


3DFan
aktív tag

SE vázlatban kitöltöttem színnel egy területet, majd a terület határait elrejtettem, kilépve a vázlatból nem látszott semmi. Ennek így kell működnie?

(#4334) Agent T válasza 3DFan (#4333) üzenetére


Agent T
tag

Legjobb tudomásom szerint, SE-ben ha kilépsz a vázlatból akkor nem látszódnak a kitöltések, sraffozások, stb.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4335) 3DFan válasza Agent T (#4334) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm a megerősítést.

(#4336) perfag válasza Agent T (#4334) üzenetére


perfag
aktív tag

Csak egy buta kérdés: mi értelme a vázlatban a sraffozásnak? Mire használjátok?

(#4337) 3DFan válasza perfag (#4336) üzenetére


3DFan
aktív tag

Én egy ábrát akartam készíteni színkitöltéssel, azt hittem, hogy látszódni fog a vázlatból kilépve is. A sraffra én is kiváncsi lennék.

(#4338) Agent T válasza perfag (#4336) üzenetére


Agent T
tag

Mikor területet számoltatsz ki a SE-el akkor ő ott magának be szokta sraffozni a vizsgált részt. Na és ez a sraffozás nem szokott látszani, mikor kilépek a vázlatból.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4339) Imics13 válasza 3DFan (#4337) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ritkán használom, de segíthet neked:
1. Megrajzolod a szükséges vázlatot.
2. Vázlat segítségével szétvágod a felületet.
3. A számodra megfelelő részt az Alkatrészfestő segítségével kitöltöd.

Egy egyszerű példa:

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4340) 3DFan válasza Imics13 (#4339) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
Köszönöm. Nekem a Kitöltött felület lehetőség jutott eszembe, mert több kis területről van szó, majd azt színezve.

(#4342) perfag válasza #46372352 (#4341) üzenetére


perfag
aktív tag

Matt Lombard nevét kersd, van egy könyve is a témában: SolidWorks Surfacing and Complex Shape Modeling Bible ([a könyvben kidolgozott fájlok]). Itt jelennek meg leírásai: [Dezignstuff]

(#4344) Parson válasza #46372352 (#4343) üzenetére


Parson
addikt

SolidWorks-ben passz (pedig most, hogy használom, illene tudni...), de Pro/E-ban vagy egyenlettel (ez lenne a profibb) vagy a kúppalást és egy sima csavargörbe mentén végigfuttatott egyenes vonal által kiadott felület metszeteként kiadodó csavarvonal lenne - ez utóbbiban ugye az a probléma, hogy a sima csavarvonal a vezérelt, a végső görbe pedig kiadodó, és nem direktben vezérelt, leirott, mint egyenlet esetén.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4345) dani850430


dani850430
csendes tag

Sziasztok! AZ lenne a kérdésem, hogyan lehet szimulációról videofilet csinálni, olyat amilyet youtubon lehet látni? pl itt: http://www.youtube.com/watch?v=RJZo_stJMMs. Alapértelemzettként nekem a catia avit cinál, és nem is tudok más formátumot létrehozni. Sajan nekem vmiért ilyen szürke hátterű döntött vmi csinálni. Gondolom renderelni kéne a képet, de azt nem igazán tudom, hogy kell.

(#4346) Parson válasza dani850430 (#4345) üzenetére


Parson
addikt

Üdv dani850430!

Nem fogod elhinni, de a youtube-ra pl én is avi formátumban töltögetek fel filmeket... és ugyanez az eredmény.
Kicsit pontosabban, netán képpel illusztrálva fogalmazd meg a problémát, hátha tisztábban lesz érthető. Nem mellesleg a link opció is hasznos dolog webcimek szöveges beágyazásánál...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4347) dani850430


dani850430
csendes tag

Itt van két kép, az elsőn egy szijhajtás van, amiről csináltam DMU kinematicsban mozgás szimulációt. A másodikon az avi videoról egy fotó, pontosan ezt látom amikor elindítóm az avit. Nem tudom miért van igy félbetörve... Az avi videot a compile simulation; generate an animation file parancsával csináltam.

(#4348) 3DFan válasza dani850430 (#4347) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szerintem célszerűbb valamilyen képernyőrögzítő programot használni. Catia alapból igen nagy méretű videókat készít, persze gondolom ez a méret a beállításokkal csökkenthető.

(#4349) #06658560 válasza dani850430 (#4347) üzenetére


#06658560
törölt tag

A mozgásnál próbáld kivenni az animate viewpoint elöl a pipát. Majd ezután generáld a videot. De nagyon óvatosan a lépésekkel, könnyü túl lassú vagy túl darabos mozgást generálni. :D A törést, háttérszínt nem tudom, valami lokális probléma lehet, nekem alapbeállításokkal még sosem csinált ilyet. :S

(#4350) GML


GML
őstag

Üdvözlet, Egy olyan kérdésem van, hogy hogyan lehet szenzorokat elhelyezni egy mechanizmusban? Van egy térben mozgó alkatrészem, és szeretném megtudni, hogy a mozgása során mennyire közelíti meg egy adott alkatrész felületét.
köszönöm a válaszokat előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.