Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) #06658560 válasza erer1000 (#10000) üzenetére


#06658560
törölt tag

SAS SSD Raid0, három diskkel, 32GiB RAM. Sajna VGA-ban nem tudtam értelmeset választani, ott szintén VRAM-ban gazdag modell jött. CPU is órajelre hegyezve.

(#10002) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Fogaskereket hogyan tudok jelképesen ábrázolni?

(#10003) #06658560 válasza #65388800 (#10002) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#10004) #65388800 válasza #06658560 (#10003) üzenetére


#65388800
törölt tag

Lehet kicsit szűkszavú voltam :D

Van egy fogaskerekem modellben. De én azt akarom megcsinálni, hogy Draftingban a fogakat ne lehessen látni hanem jelképesen ábrázolja.

ja igen Catiaban :D

[ Szerkesztve ]

(#10005) #06658560 válasza #65388800 (#10004) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sehogy.

(#10006) kpityu2 válasza #65388800 (#10002) üzenetére


kpityu2
őstag

Manuálisan belefirkálsz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10007) #65388800 válasza kpityu2 (#10006) üzenetére


#65388800
törölt tag

Erre a döntésre jutottam én is :D Kitöröltem a fogakat aztán behúztam egy kört :D

(#10008) #06658560 válasza #65388800 (#10007) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondjuk kátyában nem is szokás lemodellezni a fogakat, maximum párat.

Amit csináltál, az elég update-érzékeny mutatvány. Megérné elgondolkozni azon, hogy készíteni egy modellt a szimbolikus ábrázolásnak, s a megfelelő helyeken azt figyelembe venni. Part, vagy ASSY?

(#10009) #06658560


#06658560
törölt tag

Simscale

CAE böngészőben. ismeri valaki?

(#10010) Poolip


Poolip
csendes tag

Egy Catiás kérdésem lenne, hátha van megoldás és azt valaki tudja.

Felületmodellezéssel létrehozom az 1. ábrán látható rajzot. Ha ezt merőlegesen elmetszem, akkor a 2. ábrát kapom. Végül mindhárom felületnek adok vastagságot. Ez látszik a 3. ábrán zölddel rajzolva. A problémám ott adódik, hogy a vastagság adás után az oldalsó felület hossza megváltozik, rövidebb lesz. Ezt mutatja a kék nyíl a 3. ábrán.

Meg lehet azt oldani, hogy a vastagságadás után a Catia a vágásokat újraértelmezze és újrarajzolja az oldalsó lemezt? Vázlatokban valaki el tudná mondani, hogy hogy kell ezt csinálni, ha egyáltalán meglehet?

[ Szerkesztve ]

(#10011) kpityu2 válasza Poolip (#10010) üzenetére


kpityu2
őstag

Az ábra alapján a hullámos felület normálisa nem jó irányba mutat, ezért fordítva ofszetel. Valószínűleg nincsennek is összevonva a felületek, ezért 3 különböző test keletkezik. A vastagítás előtt kapcsold össze felületeket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10012) Poolip válasza kpityu2 (#10011) üzenetére


Poolip
csendes tag

A hullámos felület normálisa szándékosan mutat ebbe az irányba. Van olyan eset, amit most csatolok is, ahol bármerre is mutat a normális, akkor is rövidebb elem keletkezik vastagság adáskor.

Ha vastagság előtte összevonom a felületeket akkor ettől még utólag ki tudom majd hajtani síkra külön a hullámos felületet? Mert nekem az ebből készült rajzt le lesz gyártva, tehát síkra kell terítenem a hullámos részt a kivágáshoz. Persze ez a rajz itt csak a példa kedvéért csináltam, valóságban értelmes dolog készül belőle.

[ Szerkesztve ]

(#10013) kpityu2 válasza Poolip (#10012) üzenetére


kpityu2
őstag

Az összevonás csak logikailag kapcsolja össze a felületeket. Ettől még azt csinálsz vele amit akarsz. Szükség esetén egy másolatot is csinálhatsz róla, hogy azzal dolgozz tovább.

Itt egy link, ami talán segít:Shell vs Thicken

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10014) Kicsipampam válasza Poolip (#10012) üzenetére


Kicsipampam
tag

Próbálj meg rádiuszt tenni a két felület találkozásához, talán akkor nem csinálja a megrövidülést a vastagításnál, majd a végén szedd le róla és darabold fel a keletkezett testet, ha szükséges a kiterítéshez.
(nálunk lemezalkatrésznél ha "normálirányú kivágást" csinálunk a felületre nem merőlegesen és van benne hegyesszögű geometriai elem, akkor ugyanígy furcsaságot képez, de ha dobunk oda egy kis rádiuszt, akkor megcsinálja rendesen) Vagy másold el a felületeket a megadott vastagsággal, "trimmelgesd" őket össze manuál, majd testet képezz belőlük.

(#10015) Poolip válasza kpityu2 (#10013) üzenetére


Poolip
csendes tag

Köszönöm a linket és az ötletet. Még kezdő vagyok, lehet rosszul csináltam valamit. Szóval a "GENERATIVE SHAPE DESIGN" üzemmódban "JOIN" nevű ikonnal összevontam a felületeket majd a "PART DESIGN" üzemmódra kapcsolva vastagságot adtam a "THICK SURFACE" nevű ikonnal. Ezek után azonban az egyes felületeket nem tudom széthajtani síkra.

Mit csináltam rosszul? Vázaltosan el tudnád mondani, hogy milyen (ikon nevű) parancsokkal kell végrehajtani és milyen sorrendben?

(#10016) Poolip válasza Kicsipampam (#10014) üzenetére


Poolip
csendes tag

Lehet félreérthető amit írtam, mert nekem pont arra van szükségem, hogy a rajzomon az ívelt felület vastagításkor megrövidüljön. Ezt a rádiuszos megoldást nem értem, még csak kezdő vagyok, nem vagyok ezen a szinten. :-)

A manuális felület eltolás majd trimmeléses megoldás nekem is eszembe jutott és ebben most megerősítettél. Talán ez a legbiztosabb, bár lehet ezzel van a legtöbb munka. Köszönöm az ötleteket!

(#10017) kpityu2 válasza Poolip (#10015) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem ismerem a Catiát ezért nem tudom megmondani, hogy hova kell katintanod, de az eljárás minden programban ugyanaz. Kiteríteni persze hogy nem tudod, hiszen a hullámos felület a síkokkal együtt nem ad kiteríthető felületet. Ha nem látod ezt, gyárts le papírlapból és próbáld kiteríteni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10018) Poolip válasza kpityu2 (#10017) üzenetére


Poolip
csendes tag

Igen tudom, hogy egyben a három felületet nem lehet kiteríteni, de a hullámos felületet külön ki lehetne. Azt a parancsot keresem amivel szét lehet választani a vastagítás után a felületeket, majd utána kiteríteni. A Catia egyébként egyre jobban tetszik, lassan lassan haladok a megismerésével...

(#10019) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Van köztetek olyan, aki jártas Edgecam (2015 R1)-ben?
Lehet gyakrabban járok fel mostanában zaklati benneteket :)
Elkezdtük a programozást ezzel a szoftverrel a suliban.
Egyszerű modellek, nyitott, zárt zsebek, furatok, kontúrok marása, síkolás, előgyártmány megadása stb, apróságok.
Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
1. Egy élen található 45 fokos letörést hogyan ismertetek fel az alaksajátosságokban?
Ezek vannak beállítva, de nem dobja fel a felületeknél:


2. Beállítottam a nullpontot, h az a darab közepén van XY-ban, Z-ben a tetején. Az előgyártmányon minden tengelyen van 2mm ráhagyás. Ezt kézzel úgy oldjuk meg, h megérintem a darab tetjét taszterrel, és beírom, h Z+2mm. A maró meg 0-ig megy. Ezt szeretném elérni Edgecam-el.
Az alábbi képen látható beállítással ez így jó? Tehát Z2-ről indul a síkolás és lemegy 0-ig?
A szimuláció/összehasonlítás alapján a síkom zöld lesz, azaz nullás.
A mélység a nagyolásnál azt jelenti ugye, h mennyivel marjon mélyebbre, mint a kontúr? Síkmarásnál pontosan mit?

Köszönöm :R

(#10020) kpityu2 válasza Poolip (#10018) üzenetére


kpityu2
őstag

[link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10021) Poolip válasza kpityu2 (#10020) üzenetére


Poolip
csendes tag

Köszi az újabb linket. A "sheet metal" üzemmódban sajnos megoldhatatlan amit rajzolni szeretnék. Bár proe ben a sheet metalt használtam ugyanerre, ez itt Catiában másképp működik, nem alkalmas az én speciális feladatomra, itt a shapes üzemmód a legalkalmasabb, legalább is nekem úgy tűnik.

(#10022) kpityu2 válasza Poolip (#10021) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem igazán értem a gondodat. Megvan az eredeti felületed, sőt, ha akarod a vastagítás után is csinálhatsz felületmásolatot róla. Ha a Catia ki tudja teríteni, akkor van rá parancs, ami szerepel a súgóban. Ha nem, akkor nem.

[link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10023) #06658560 válasza Poolip (#10015) üzenetére


#06658560
törölt tag

Síkra hajtani csak a sheet metal és a Generative sheet metal modul tud, azon kívül neked kell játszanod. Mondjuk egyik él mentén x keresztirányú metszetet veszel, azt kiszerkeszted síkba.

(#10024) #06658560 válasza Poolip (#10018) üzenetére


#06658560
törölt tag

Extract, egyben, vagy külön, ha egyben, utána esetleg disassemble.

(#10025) #06658560 válasza Poolip (#10016) üzenetére


#06658560
törölt tag

A helyedben nem egyben, hanem külön kezelném a felületeket. Amelyik befele kell, azt arra vastagítani. Ha pedig egy referencia felületből akarsz mindig indulni, akkor offset külön-külön, az oldalakat pedig aswept surface segítségével megcsinálni, addig hosszabbítani extrapolate-tel, majd vágni.

(#10026) Poolip válasza #06658560 (#10025) üzenetére


Poolip
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat, most ezeket ki kell próbálnom. Megnyugtat, hogy van megoldás. :-)

(#10027) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Most érkeztem SW-ben egy olyan feladatsorhoz, amin sok anyát kell rajzolni! Egynél nagy nehezen rájöttem, hogy tudom kialakítani a lapkák letöréseit, de azóta eltel pár hét és most megint nem megy! Valaki esetleg egy gyors magyarázattal tudna segíteni, hogy mit kellene tennem? Köszönöm előre is!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10028) #06658560 válasza Sickboy25 (#10027) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lapkák? Lapok? Ha az utóbbi, akkor egy forgatott kivágással.

(#10029) Sickboy25 válasza #06658560 (#10028) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ez az egyik:

1

És a másik:

[2]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10030) flashpointer válasza Sickboy25 (#10029) üzenetére


flashpointer
őstag

Van szabályos sokszög-létrehozás, extrude majd fillet aztán csak cylindereket kell rápakolni meg kifúrni.

A másodiknál meg megforgatással létrehozod a lényeget aztán kívülről levágod a maradékot ugyanezzel a sokszög-forma parancsból készített extrudált külső idommal.
De lehet többféleképp is.

(#10031) Sickboy25 válasza flashpointer (#10030) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszönöm a segítséget!

Egy kérdés az a cylinder mi?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10032) flashpointer válasza Sickboy25 (#10031) üzenetére


flashpointer
őstag

Sketch a felületen , circle aztán extrude : P

(#10033) Sickboy25 válasza flashpointer (#10032) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi értem :)

Még egy kérdés, megint nem találom, hogy a síkokat hogy tudom eltolni?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10034) flashpointer válasza Sickboy25 (#10033) üzenetére


flashpointer
őstag

Eltolni?
PL. adott felületet kijelölve kezdesz sketch-be, vagy reference geometry-t hozol létre oda ahova kedved szottyan és arra rajzolsz.

(#10035) Kicsipampam válasza Sickboy25 (#10033) üzenetére


Kicsipampam
tag

[link]
Talán ez segít, de még vagy 2-3 féle módon is rá lehet tenni.

(#10036) flashpointer


flashpointer
őstag

PTC Creo és PTC Creo Elements között mi a különbség?

Az utóbbival kellene majd dolgoznom de csak az előbbi van meg és ezekkel még nem dolgoztam.

Közben lett licenc az utóbbihoz is : P

[ Szerkesztve ]

(#10037) Nekem-8


Nekem-8
tag

Hali, aki jártas a SolidWorks -ben, tudna nekem segíteni egy "elakadásban"? Egy levágást nem tudok megoldani, pedig bizonyára többféleképpen is meglehet. Már jól teleszemeteltem a tervezőt, de nem jutok előrébb. Egy ferde íves levágást szeretnék elvégezni, amit először "Boundary-Cut" -al gondoltam. De ekkor azt mondta először kell neki egy "Boundary-Sourface" na ezt is megcsináltam, erre meg input gondja van. Akkor gondoltam megcsinálom "Extruded-Cut" -al, itt is ki lehet jelölni melyik "Sourface" -n keresztül, de ekkor is hibát ír ki ... A netes videókban meg egy gombnyomásra ezeket elvégzi. Aki tudna segíteni írjon egy privátot, keveset fórumozok... köszi.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#10038) #06658560 válasza Nekem-8 (#10037) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én solid kivágássalcsinálnám, egy sketchbe zárt görbével az első képen látható profillal az XY síkon.

(#10039) Nekem-8 válasza #06658560 (#10038) üzenetére


Nekem-8
tag

Nem tudtam egy zárt "Sketch" -t létrehozni, ha külön síkon vannak. Nem látja a végpontokat. és nem tudom összekötni őket. Ezért hoztam létre "Sourface" formát.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#10040) #06658560 válasza Nekem-8 (#10039) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sourface?

Vetítsd be az éleket és mennie kell.

(#10041) soldi3r válasza Nekem-8 (#10037) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha a plane 13-on megrajzolod akkor nem vagja ki?

E30 (oo=[][]=oo)

(#10042) kpityu2 válasza Nekem-8 (#10037) üzenetére


kpityu2
őstag

Valami nem stimmel a felette lévő ferde levágással. A felső éle nem tűnik egyértelműnek. Szerintem töröld azt a kivágást, és egyben vágd ki azzal amit most szeretnél.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10043) #06658560 válasza kpityu2 (#10042) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az nem stimmel vele, hogy azt sem futtatja ki teljesen a hengeren túlra, így marad ott egy kevés anyag.

(#10044) kpityu2 válasza #06658560 (#10043) üzenetére


kpityu2
őstag

Akkor ott valami nagyon nem jól van felépítve, mert ez egy teljesen egyszerű fazon. Ezt a lapolást egyben ki lehet vágni oldalról.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10045) #06658560 válasza kpityu2 (#10044) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyetértek.

#10039 Nekem-8: Újból megnézve, gondolom a tengely mindkét oldalára kéne ez a kivágás.A helyedben gyorsan újramodellezném az egészet, a fül és az első letörés is menne a kukába, majd megcsinálnám egy külön testben a kivágó területet- a 13-as síkon egy ötszög profil, kihúzva a síkra merőlegesen mindkét irányba, majd tükrözném, s végül kivonnám boolean operátorral.

[ Szerkesztve ]

(#10046) tribunus13


tribunus13
csendes tag

Sziasztok!
SE ST6-ban a szinkronmodellezési környezetben hogyan tudnám beállítani, hogy ne mutassa az xy koordinátákat? Korábban nem volt, aztán egyszer csak megjelent. Tudtommal nem állítottam át semmit.

(#10047) Poolip


Poolip
csendes tag

Sziasztok!

Catiához megint lenne egy alap kérdésem amin nem bírok túllépni.
Létrehozok egymással párhuzamos síkokat és létrehozok a térben egy görbét. Ezután a síkok és a térbeli görbe metszéspontjait képezem. Majd a metszéspontok pontjait akarom felhasználni a PATTERN parancsnál, de sajnos nem engedi. Miért?

(#10048) perfag válasza tribunus13 (#10046) üzenetére


perfag
aktív tag

Rosszul tudod, átállítottad a Rács jellemzőket.
Vázlat>Rajz csoport, Rács jellemzők (bal alsó ikon a csoportban)> Értékek mutatása: pipa ki

(#10049) tribunus13 válasza perfag (#10048) üzenetére


tribunus13
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Bár nem volt bepipálva. Bepipáltam, majd kivettem belőle, így már rendben van.
Köszönöm mégegyszer.

(#10050) #06658560 válasza Poolip (#10047) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert nem egy lépésben jönnek létre, nem kezeli egy csoportként. Amennyire tudom, csak sketchben létrehozott pontokat enged felhasználni a program user patternnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.