Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok

Csigakeréknek akarom megrajzolni a középsíkbeli osztókör átmérőjét.

Azt akarom, hogy a drawingnál sima show-val le meg tudjam jeleníteni.
Hogyan kell megrajzolnom asm-ben?

(#4152) Parson válasza Aske (#4151) üzenetére


Parson
addikt

'Sketch Tool' feature?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4153) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Gumisütő szerszámot kell terveznem Inventorban.
Úgy gondoltam hogy megrajzolom a készterméket, a várható zsugorodással arányosan megnövelve, majd ezt a modellt kivágom egy kockából, amire ráteszem az osztósíkot, és beállítom az oldalferdeségeket.
Viszont nem találok semmi megoldást arra, hogy hogyan vágjam ki a modellt.
Létezik erre valami megoldás?

(#4154) Aske válasza Chesterfield (#4153) üzenetére


Aske
aktív tag

ProE-ben pl. összeállítás módban van Component operations, ahol Cut out-tal lehet kivágni egyik testet a másikból. Ez gondolom minden 3Ds rendszernél megy, de ez fapados megoldás.

Ha igényesen akarja az ember, akkor a fröccsszerszám "mold" modulja lehet a megoldás (amit én sem tudok használni).

(#4155) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Lézervágáshoz .geo formátumba kellene rajzokat átkonvertálnom. Tud valaki valmiféle programot, amivel .dwg-t vagy .dxf-t lehet átfordítani .geo-ba?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4156) Imics13 válasza Agent T (#4155) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

A .geo fájlformátum a Trumpf (lemezmegmunkáló gépeket gyárt) cég Tops (azt hiszem, hogy a 100-as a Laser) szoftvercsalád fájlformátuma. Szóval ha kimented .dxf, .dwg akkor a lézerrelvágó géphez tartozó Tops-ban kell(ene) elkészíteni az NC kódot a gyártónak.
Ha nem ez a folyamat, akkor érdekes a téma?! :F

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4157) Agent T válasza Imics13 (#4156) üzenetére


Agent T
tag

Üdv!

Nekem most egyből a .geo formátumot kellene elküldenem. Ez a ToPs szoftvercsalád esetleg beszerezhető valahonnan?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4158) Imics13 válasza Agent T (#4157) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Hát bmi megszerezhető, de ez itt nem topic!

Egy szoftvert ismerek, ami tud ilyet: NX (Unigraphics) :C

www.solidedgest.wordpress.com

(#4159) perfag


perfag
aktív tag

Imics, szerinted ezt meg lehetne-e csinálni Solid Edge-ben? (Ok, nincs sok értelme, de szép!)

Van SW-ben egy parancsuk, a Twist Along Path ami ezt csinálja. SE Keresztező görbével én nem tudom elképzelni, Görbe táblázatból-lal, egy Excelben talán némi matematikával meg lehetne, de macerás.
[Curved Helix]

(#4160) 3DFan válasza perfag (#4159) üzenetére


3DFan
aktív tag

SE alatt is hasonlóan oldod meg. Az átvezetett alaksajátosságoknál van lehetőség a csavarás megadására. Sajnos nem tudom befejezni, mert a kör keresztmetszet söprésére már hibát ír a program. Kiváncsi vagyok Neked sikerül-e. Kep_1 Kep_2

(#4161) Agent T válasza Imics13 (#4158) üzenetére


Agent T
tag

Tudom :) De most valalmi legális, szabadon letölthető programra gondoltam.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4162) Parson válasza perfag (#4159) üzenetére


Parson
addikt

Ok, nincs sok értelme, de szép!

Bocs, de ezen marha jót nevettem. :DDD

Amúgy a video csak nekem nem indul el? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4163) perfag válasza 3DFan (#4160) üzenetére


perfag
aktív tag

Hogy mik vannak! Ha belegondolok hányszor láttam már ezt a párbeszédablakot és nem vettem észre a csavarás lehetőséget.
Elolvastam a súgót, érdekes, a csavarás csak utólag aktív, amikor már beállítottam az utat és a keresztmetszetet. Amit kaptam a hagyományos út+útra merőleges keresztmetszettel az nem jó (pont olyan, mint az általad mellékelt képen), valami elnyúlt, nem körkeresztmetszetű vacak. Ami a bosszantó, a súgó Átvezetés jellemzői párbeszédablak fejezetének legalján a (B) ábrán ott a megoldás! De nem látom mi a viszony az út és a keresztmetszet között.

(#4164) 3DFan válasza perfag (#4163) üzenetére


3DFan
aktív tag

Nem értem, mi a gond vele? Szerintem jól néz ki. Kep A képminőség alacsony azért darabos.
Milyen viszonyra utalsz?

(#4165) Imics13 válasza perfag (#4159) üzenetére


Imics13
tag

Hi

Láttam, hogy ti is rájöttetek a válaszra én már csak meg tudom erősíteni, hogy meg lehet csinálni egy feature-ből.

Egyébként a mai gyártástechnológiában nem sok lehetetlen van (RP).

www.solidedgest.wordpress.com

(#4166) perfag válasza Imics13 (#4165) üzenetére


perfag
aktív tag

Kösz a képet. (Nagyon béna vagyok!) Tegnap kipróbáltam az útvonalra merőleges keresztmetszetet, tettem útvonalra érintőlegesen is... Kipróbáltam ezt is, hogy az útvonal és a keresztmetszet azonos vázlatban van, kijött a Sikertelen művelet üzenet, de nem vettem komolyan, tudtam, hogy vissza kell lépni a Beállításokra, megadni, hogy csavarodik. Amit ezután kaptam nem volt ilyen ... ma megmutattam az ST-nek, hogy "Látod, Imicsé milyen?" :D rögtön megcsinálta. Visszatérek az eredeti gondolathoz: béna vagyok. (Kösz a segítséget, hencegni fogok a megoldással, mint sajátom.)

(#4167) 3DFan válasza Imics13 (#4165) üzenetére


3DFan
aktív tag

Én a videót követtem, úgy nem sikerült, így már ment.

(#4168) perfag válasza Imics13 (#4165) üzenetére


perfag
aktív tag

Apránként tér vissza az önbizalmam. A "munkahelyemen" még a v20-as Solid Edge-t használjuk (ősztől térünk át ST2-re), az Átvezetett kihúzás párbeszédablakában még nincs lehetőség az elcsavarodás megadására. Ez ST-s újdonság.

(#4169) Imics13 válasza perfag (#4168) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Azt hiszem igen... Ja a 20-as egy nagyon stabil, kiforott verzió volt, talán az ST2 kezd felnőni hozzá, de az ST1... inkább nem is írok semmit!

Egy másik lehetőség, ami a betiltott izzók izzószál kialakításást tükrözi.

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4170) 3DFan válasza perfag (#4168) üzenetére


3DFan
aktív tag

SW alatt is elegendő a kettő kör meg a söprés parancs, nem értem miért bonyolította.
Viszont felmerül a kérdés, hogy SW alatt megoldható-e a profil skálázása az útvonal mentén?

(#4171) perfag válasza 3DFan (#4170) üzenetére


perfag
aktív tag

A videón az alkalmazás ablakának címsorában ez áll: SolidWorks 2005. Lehet, hogy abban a verzióban még csak így lehetett megcsinálni.

(#4172) 3DFan válasza perfag (#4171) üzenetére


3DFan
aktív tag

Lehet...bár ha az egyenessel ment akkor valószínűleg a körrel is megcsinálta volna. Persze nem tudom.

(#4173) #06658560


#06658560
törölt tag

CATIÁ-ban barkácsolni kell tórusszal, rajta futtatott egyenessel, ami marha nehézzé teszi a mutatványt, módosítást. :(

(#4174) Imics13 válasza #06658560 (#4173) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ezért is mondom én azt többek között, hogy baromira elmosodottak a határok a "közép-" és "felsőkategóriás" szoftverek illetve a Proe között! :))

Mások a célterületek és kész!

www.solidedgest.wordpress.com

(#4175) #06658560 válasza Imics13 (#4174) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, azért felületmodellezni ProE-sek szerint is inkább CATIA, s abban nagony odaver neki.

(#4176) Parson válasza #06658560 (#4175) üzenetére


Parson
addikt

Nem is kicsit...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4177) #06658560 válasza Parson (#4176) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont szerszámtervezök inkább ProE-znek, kivéve Audi, Mo-n. fogaskerék, hajtómü megint inkább ProE, SE, UG.

(#4178) Parson válasza #06658560 (#4177) üzenetére


Parson
addikt

Kedves, hogy megosztod velem ezeket az infókat, de számomra már ismeretesek voltak. Bár ez ne lohassza kedved. :)

Atlantis amúgy nyaral, vagy hova tűnt el?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4179) #06658560 válasza Parson (#4178) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak fejezzük be a gondolatmenetet, ha már itt elindul egy "istenítés". :)

Ha tavaszol, akkor jó pihenést neki. :)

(#4180) Aske válasza #06658560 (#4177) üzenetére


Aske
aktív tag

Számomra viszont ismeretlenek ezek a dolgok, szóval kíváncsi vagyok. Terveznek magyarhonban fogaskereket illetve hajtóművet? Én most gépelemek 2 keretében tervezek hajtóművet, és amennyire sikerült elmélyülnöm a feladatban, nehezen tudom elképzelni, hogy ehhez hasonló pepecselős munkát végezzenek a valóságban. Szal a hajtóműveket kiválasztják a katalógusból és kész. Különös tekintette arra, hogy a bonyolult hajtóműházat korszerű öntési technológiával nyilván csak nagysorozatban éri meg gyártani, amihez irtó bonyolult szerszámok kellenek. Hasonló a probléma különböző fogaskerekek gyártásával. Különböző fogferdeségi szögek, stb. Aztán ottvannak a tengelyek, agyak, bordás kötés készítése, speciális gép, szerszám, szaktudás igény.

Tervezni mindent lehet, ilyen szempontból mindegy hogy melyik 3D rendszerben mert a papír sokmindent elbír, de megvan ehhez a megfelelő gyártási támogatás?

(#4181) Parson válasza Aske (#4180) üzenetére


Parson
addikt

Mér ne lenne? :) Sok helyen gyártanak fogaskerekeket. Nekem fater is hozott haza a cégtől (inkább nem reklámozom), ahol akkor dolgozott mikor én egyetemista voltam... meg aztán ott van egerben is egy nagy német cég magyar leányvállata. Aztán ne felejtsük el, hogy nem csak fémből, hanem polimer alapu anyagokból is állitanak elő fogaskerekeket. Mindezek pedig nem a polcra (mint amiket pl én kaptam) kerülnek jó esetben, hanem hajtásokba... fogaskerékhajtásokba... amik fogaskerékhajtoműveket alkotnak.

Amúgy meg ha eléggé indokolt az eset, és a végtermék(be szerelt) hajtómű meghozza az árát, amiből fedezni lehet az összes korábbi költséget és még jo haszon (profit) is van rajta, akkor miért ne lehetne tervezni egyéni igénynek megfelelő gépet, katalogusban nem fellelhető alkatrészekkel és azok legyártásával? Jobb cégeknél viszont a tervezési folyamat már évek óta letisztázott (vagy legalábbis törekednek rá, hehe), igy nem olyan nagyon nagy pepecselés, mint a suliban... viszont összetettebb, ezért több oldalról, jobban bebiztositva méretezik és ellenőrzik virtuális környezetben (CAE), majd a prototipusokkal meg gyártásban szuropróbákkal is a minőségellenőrök.

Más: a katalógusban szereplő cuccokat is le kell gyártani vkinek, nem? És hát nem minden készül külföldön, ami katalogus... bár tény hogy magyarország nem csak területével, de gyártási kapacitásával (és ezen belül fogaskerékgyártási kapacitásával is) eltörpül a világ össztermeléséhez képest. De én mindezeket fejből irtam csak, pontos cégneveknek, és mutatószámoknak utána kéne nézni... sorry a lustaságomért, hogy ebbe már nem fektettem energiát. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4182) Imics13 válasza #06658560 (#4177) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Van néhány cimbim, akik azért a szerszámtervezők között mozognak és NX-eznek (UG)
Bekomold, Bausch, Kunplast, Videoton...

Tehát ez a kijelentés egy picit erős:
"Viszont szerszámtervezök inkább ProE-znek"

De egyébként álltalában egy cégen belül több szoftver is megtalálható...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4183) #06658560 válasza Imics13 (#4182) üzenetére


#06658560
törölt tag

a mondat a CATIA-val szemben volt, így a kettö relációját vizsgálja inkább.

(#4184) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem nyaralok (de szép is lenne), de egyrészt kivontam magam a fórumról, másrészt az itt újabban felvetett témákhoz nincs mit hozzáfűznöm. Egyre kevesebb az érdekes ProE kérdés, én meg azt szeretem.

Az értesítést is kikapcsoltam, de néha azért benézek. Jó fórumozást, a topic színvonala remélem megmarad.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4185) Aske válasza Parson (#4152) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszi Parson, végül "Cosmetic Sketch" feature-el sikerült szépen.

És minden ok a hajtóművel, ma kaptam rá "főterv zsűrit", még 3 hetem van véglegesen befejezni. Full ProEben készül az összeállítási rajz, semmi monyák, a fogazott elemek kivételével minden pontosan le van modellezve.

Majd ha elkészül és lesz egy kis időm, akkor a fogazott elemeket is lemodellezem és készítek egy szép kis animációt, hátha érdekel valakit innen.

(#4186) Parson válasza Aske (#4185) üzenetére


Parson
addikt

Jól van, örülök neki. A mozgásanimációt meg magad miatt csináld meg, ne miattunk... jó lesz gyakorlásnak, meg vhol érdekes is - főleg ha tényleg profi módon van leképezve a pontos fogaskerék geometria.. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4187) Agent T


Agent T
tag

Üdv!

Solid Edge ST-ben csinálok egyszerűsített alkatrészt. A furatokat szeretném eltüntetni. Namost az lenne a gondom, hogy egy osztókörön kiosztott furatoknál csak az alapfuratot tudom eltüntetni egyszerűsítésnél, a többi kiosztott furatot nem. (remélem sikerült érthetően leírni, kicsit le vagyok ma lassulva...:) Valakinek valami ötlet, tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4188) Imics13 válasza Agent T (#4187) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Az egyszerűsített módban a módosítások alól próbáld meg használni a Felületek törlését, ha a Furatok törlésével nem megy!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4189) perfag válasza Agent T (#4187) üzenetére


perfag
aktív tag

Próbáltam ST2-ben egy nem túl bonyolult modellen, az Egyszerűsítésen minden furatot ki tudtam kapcsolni.
Kérdés persze, miért akarsz egyszerűsíteni. Mi egy bordástengelynél, fogaskeréknél az egyszerűsítésben egy kihúzással egyszerűen betömünk mindent. Ezután kényelmesen használhatjuk a műhelyrajzon is, de a szerelésben is. Lehet, hogy ez az egyszerűsítés logikájával ellentétes, nem tudom, de műxik.

(#4190) Agent T


Agent T
tag

Lehet nem a legelegánsabb megoldás, de úgy odottam meg a problémát, hogy csináltam egy alaktrészmásolatot az adott alkatrészről és azon már mindent le tudtam szedni a furatok meg fe lületek eltávolításával. Úgyhogy most végül is két part file-om van egy normál, meg egy egyszerűsített, amik csatolva vannak egymáshoz.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4191) Aske


Aske
aktív tag

Ez az egyszerűsítéses dolog érdekel engem is, hogy ProE-ben hogyan van. Amit tudok, hogy van a "Simplified representation" ahol lehet definiálni, hogy melyik alkatrészt szedje ki a "master"ből, így pl meg tudtam oladani, hogy olyan alkatrészeket amiket csak szereléskor kell használni (szorítók ilyesmik) egy külön nézeten tudjak megjeleníteni, de a fő nézetben nem.

Namost ez a dolog működik feature-ökkel is? Mert az nagy segítség lenne.

(#4192) Parson


Parson
addikt

No egy új kérdés a SolidWorks felhasználók felé, mivel most ismerkedem jobban a szoftverrel és még nagyon új: el lehet menteni vhogy a globális beállitásokat, hogy másik gépre felrakva ugyanazt a szoftvert, ugyanazokkal az opciókkal működjön? Köszi a válaszokat előre is. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4193) Atlantis válasza Aske (#4191) üzenetére


Atlantis
veterán

Feature-t csak abban az alkatrészben tudsz ily módon kikapcsolnii, ahol készült. Összeállítási szinten csak meghívni tudod a különböző beépülő elemek Rep állapotait. Melós, de korrekt eredmény, ahol ügyelve van a parent-child kapcsolatokra is. Amúgy még fóliázni is érdemes lehet bizonyos esetekben. A Rep állapotoknak megvan az kellemetlen tulajdonsága, hogy rajzon nem összekapcsolhatók más Rep állapot darabjegyzékével. Ez engem piszkosul idegesít, mert emiatt sok minden megjelenítését fóliázva vagyok kénytelen vezérelni rajzon. Kérdezgettem emiatt sokat a Unitist, szerintük van benne logika, csak azt nem árulták el, hogy mi...a ProE egyik örök rejtélye marad.

Parson: Hát mi van ezzel a világgal? Te és SW? Előszört azt hittem, rosszul látok. Egyébként van erre lehetőség, sőt egész korrektül van megoldva náluk. Start menüből, a Solidworks telepítési vackai közül tudod a Copy Settings Wizzard-ot indítani, ezzel kimenti a beállításokat egy általad megadott helyre (asszem egy szál file lesz) és onnan vissza is lehet tölteni. Hogy mit visz ki pontosan, azt nemtom. Viszont követi is a dolgot, szóval ha később változtatsz valamin, automatice csinál egy dátumozott verziót ebből a mentésből. Engem mondjuk nem nyugtat meg, hogy beleírkál szó nélkül az ilyenekbe, szerintem a ProE külön könyvtáras, általam szerkesztett megoldása jobb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4194) Parson válasza Atlantis (#4193) üzenetére


Parson
addikt

Hát most képzeld el, ez van... egy projektet ebben a szoftverben kell végigvinnem (SW2008), jo sok rajzzal meg még modellalkotásokkal is... nem tűnik tul bonyolultnak a szoftver, csak az apró utvonalakat kell felismerni, mit hol találok meg benne. No de ettől függetlenül lehet számitani érdekes kérdésekre... :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4195) Lala75


Lala75
csendes tag

Sziasztok,

Egy kérdés:
A ProE-ben meg oldható-e az, hogy amikor egy alkatrésznek megadok egy material, akkor az a .mat file tartalmazza az alkatrész színét is?

Köszi :)

(#4196) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Üdv emberek!

Örülök hogy itt van ez a topik. :D
Szóval, az lenne a kérdésem, hogy tudna nekem készíteni vki egy olyan "case"-et Ansys Fluenthez, amivel processzorokat lehetne tesztelni? Igazából nekem az is jó lenne ha egy már meglévő projectet kapnék, nincs szándékomban semmi máshoz felhasználni, csak procik teszteléséhez, nem is értek ehhez a programhoz.

pl. MRF, 1M cella
és akkor az iterationt majd beállítom úgy, hogy ne egy napig fusson hanem csak 1-2 órát egy négymagos procin.

Van itt vki aki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4197) Atlantis válasza Lala75 (#4195) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha WF3-nál újabb verziót használsz, akkor minden további nélkül.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4198) Amateur87 válasza Parson (#4192) üzenetére


Amateur87
tag

Indíts egy új alkatrészt vagy összeállítást, majd Eszközök-->Beállítások--> és itt találsz egy rendszer beállítás és dokumentumbeállítás fület. A dokumentumbeállításon belül van lehetőség a módosításokra, amiket el is menthetsz saját szabványként. Remélem erre gondoltál!

U.I: ez a 2009-es változatnál van így!!

http://itcafe.hu/dl/upc/2010-04/27/245744_mylkhmav7toz5zld_beallitasok-jpg.jpg

[ Szerkesztve ]

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4199) Parson válasza Amateur87 (#4198) üzenetére


Parson
addikt

Nem teljesen. Atlantis (#4193) megoldására gondoltam (Copy Settings Wizzard - utólag is köszi! :) ), ráadásul SW2008-asom van erre a feladatra, amiben ez az opció nincs benne, de ha minden igaz, erre amúgy se lenne szükségem most. Azért köszi, jó tudni ezt is. :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4200) Aske válasza Atlantis (#4193) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszi!

Szégyellem magam, de eddig nem használtam az alkatrészek repjeit, szóval ez egy új terület nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.