Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) kpityu2 válasza Szepy2884 (#5100) üzenetére


kpityu2
őstag

A linkelt fícsört azért nem nevezném alapnak. Kétoldalas draft mindegyik CAD-ben van, ami tényleg alap, de ez egy csomó extrával rendelkezik. Pl. a szög nem állandó, ha ragaszkodsz az osztófelületek találkozásához. Ráadásul szerkesztheted az osztógörbét. Ez a funkció inkább egy fröccsszerszám tervező modulhoz illik. Kétségtelenül nagyon hasznos ha van, egy csomó ősz hajszáltól tudja megkímélni az embert.:D

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5102) tycon válasza kalmi11 (#5097) üzenetére


tycon
tag

Használj W5-öt az már bírja az ellipszist, beolvassa és ki is húzza. Különben szenvedsz. Én egy hajó tőkesúlyt csináltam, dxf keresztmetszetekkel, az Acadban Splinét csináltam, clossal, export dxf, majd beolvastam Sketch-be. Nem pont ellipszis volt inkább szárny keresztmetszet.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#5103) Atlantis válasza Szepy2884 (#5100) üzenetére


Atlantis
veterán

Fenéket alap egy ilyen feature, nagyon ritkán van rá szükség, a ProE alap oldalferdesége a szükséges esetek 90%-ára bőven megfelel.

Egyébként bírom az ilyet: rájöttök a megoldásra, de nem írnád le véletlenül se, nehogy mások okulhassanak belőle, ha netán ilyenre lenne szükségük. Tipikus magyar hozzáállás, ezentúl helyén kezelem a kér(d)éseidet én is.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5104) kalmi11 válasza tycon (#5102) üzenetére


kalmi11
csendes tag

Köszönöm tycon!

már csak szereznem kell egy WF5-öt de izibe.

A tőkesúlynál változó keresztmetszetű kihúzást használtál?

(#5105) Szepy2884 válasza Atlantis (#5103) üzenetére


Szepy2884
tag

Egyébként bírom az ilyet: rájöttök a megoldásra, de nem írnád le véletlenül se, nehogy mások okulhassanak belőle, ha netán ilyenre lenne szükségük. Tipikus magyar hozzáállás, ezentúl helyén kezelem a kér(d)éseidet én is.

Kedves Atlantis,

Hidd el, en lennek a legboldogabb, ha en jottem volna ra a megoldasra de sajnos nem igy van. Ugyanis mint emlitettem mar, meg csak most ismerkedem a programmal. Ellenkezo esetben az lett volna a legeleso hogy tovirol hegyire leirom, hogy mit hogyan csinaltam es nem a tipikus magyar mentalitas miatt, hanem mert egyreszt en ilyen vagyok -hiszed vagy sem- es ennek a topiknak is a legkore olyan -hala az itt megszolaloknak vagyis Nektek- hogy egymas hibaibol/tapasztalataibol okoljunk.

Elismerem, a problemat en vetettem fel, mert az elozo helyen bizony legalabb 90%-ban kellet alkalmazni ezt a feature-t. Az itteni kollegakkal jot porogtunk a dolgon es mintegy szakmai buszkesgbol is, de vegere jartunk a dolognak.

Sajnos nem tudom leirni a megoldast de remelem a kepbol es a modellfabol kitudjatok kovetkeztetni: Ime

Ezt tegnap otthonrol nem tudtam volna megtenni remelem megertesz Atlantis.

Azt az esetet amikor az osztosik nem hullamos volt sajnos nem mentettuk el.

Bocs az ekezetert angol billentyuzetem van melohelyen...

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#5106) kpityu2 válasza Szepy2884 (#5105) üzenetére


kpityu2
őstag

A Draft funkciónál meg kell adni a semleges síkot, ahonnan a ferdeség számítódik. Kétoldalas ferdeségnél a legtöbb CAD az osztófelületet tekinti semleges felületnek, vagyis fixnek. Ezért módosítja a felülettől távolabb lévő részeket. Ezeknél a progiknál a megoldás az, hogy a távolabbi felülettől indulva készítesz oldalferdeséget, majd az osztósíknak szánt felületre tükrözöd azt. Az a Catia extrája, hogy külön definiálhatod a semleges felületet mindkét oldalon, amelyeknek nem kell az osztófelülettel egybeesniük.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5107) tycon válasza kalmi11 (#5104) üzenetére


tycon
tag

Több irányú boundaryt használtam, és végpontokat tettem fel a görbére, hogy referenciákba minden merőleges síkból könnyen fel tudjam venni, és ne legyen lyukas a felület. Utána Surface-Merge és Solidify. Szimmetrikus a tőkesúly, a felső fele és az alsó fele is elég volt. Delfin alakú.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#5108) Pije válasza Szepy2884 (#5105) üzenetére


Pije
csendes tag

Minek bonyolítani ha van egyszerűbb megoldás.
Az alkatrész ránézésre szimmetrikusnak tűnik. Ebből kiindulva:
Egyszerre kihúzom a két kört aztán a bordát (egy vázlatból!).
Ferdefal az egészre.
Tükrözöm és kész.

[kép]

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5109) Szepy2884 válasza Pije (#5108) üzenetére


Szepy2884
tag

Na igen tukrozes... Nem tudom a proE ebben az esetben milyen, de pl Catia-ban ha lehetett, mindig messze elkerultuk ezt a parancsot. Mert mivan ha az egyik felet vmiert majd modositani kell? Addig semmi gond amig csak az eredeti oldalt kell, de mi van ha azt kell modositani ami a tukorkep? Na itt a Catia mar egybol kivagta a hisztit :(((

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#5110) Parson válasza Szepy2884 (#5109) üzenetére


Parson
addikt

Máris van amiben a Pro/E jobb a CATIA-nal... ? De azért csak óvatosan, a tükrözésnek több fajtája / szintje is van a Pro/E-ban, nem mindegy mit használ az ember és hol.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5111) kalmi11 válasza tycon (#5107) üzenetére


kalmi11
csendes tag

Köszönöm Tycon!

üdv
Kálmán

(#5112) Szepy2884 válasza Parson (#5110) üzenetére


Szepy2884
tag

Jó mindkettő. Amíg az egyik ebben addig a másik abban. Az biztos, hogy a proE egy pillanat alatt beröttyen a Catia-hoz képest :)) Na de nem flamelek tovább :DDD

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#5113) Pije válasza 3DFan (#5052) üzenetére


Pije
csendes tag

A Fórumon tanultam meg, hogy lehet képet feltölteni. Valószínű a videó is felmenne ha tudnám hogyan kell csinálni felvételt a gyakorlásaimról. A Tiéden látom, hogy nagyon szép, éles és tanulni is lehet belőle. Megköszönném ha megtanítanál a módszerre!

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5114) 3DFan válasza Pije (#5113) üzenetére


3DFan
aktív tag

Keresel egy képernyőrögzítő programot, a létrejött állományt feltöltöd valahova, majd belinkeled a fórumba. Kb. ennyi.

(#5115) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Inventor profik figyelem! :)

A feladat a következő: összeállítás->rajz->darabjegyék!
az összeállítási modellben több azonos alkatész van, amelyeket tükrözéssel oldottam meg.
A darabjegyzékben a tükrözött alkatrészeknek külön sort és dbszámot tételt ad
pl van két tengelyem és két sorba rakja.:D (az egyik norbal beilleszés másik mirror)
Saját template alapján készül a modell és rajz. A program Inventor 11 es magyar (2007es kiadás)

Válaszokat köszönöm!

üdv.:

[ Szerkesztve ]

jambi

(#5116) Lackó86


Lackó86
tag

és azt h a módosult alkatrészlista után a tételszámozás már ezt kövesse le? azt hogyan?
Köszi!

jambi

(#5117) Kowax


Kowax
tag

Üdv!

Két kérdésem lenne a Pro/E WF2 beállításával kapcsolatban, remélem valaki tud segíteni. :)
Szóval az első kérdésem, hogy hogyan tudom azt beállítani, hogy a program indulásakor ne legyenek a síkok, tengelyek, pontok, 3D notes -ok bekapcsolva? Azt hittem a config.win-be menti ezeket, de hiába kapcsolgatom ki, mentem el, következő induláskor ismét be vannak kapcsolva.
A mésodik kérdésem rajztérre vonatkozik. Itt a Show/Erase parancson belül mondjuk ha megjelenítem az összes tengelyt egy nézeten, utána a kiválasztásnál mindig a Sel to Remove az aktív, de én azt szeretném, ha alapból a Sel to Keep lenne. Tudtommal a WF3-ban a config.pro-ban be lehet állítani a show_preview_default megadásával, de WF2-ben nem találok ilyen sort, valamint megpróbáltam azt is, hogy beírtam szövegszerkesztővel, de hiába, mert nem történt változás.
Hát ezek a problémáim, amiket nem sikerül megoldanom...
Várom a hozzáértők tanácsait. :)
Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni! :DDD

Böff!:))

(#5118) Parson válasza Kowax (#5117) üzenetére


Parson
addikt

Az első kérdésedre a válaszom kapásból:
Emlékeim szerint a következő sorokat kell elhelyezned a config.pro-ban :

display_coordinate_sys NO
datum_point_display NO
axis_display NO
datum_display NO

model_note_display NO

Hirtelen ennyi, a második kérdésre perpill idő hijján nem tudom kibogozni a pontos választ.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5119) Atlantis válasza Kowax (#5117) üzenetére


Atlantis
veterán

show_preview_default keep

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5120) Lackó86


Lackó86
tag

INVENTOROSOK!

jambi

(#5121) Kobakoba


Kobakoba
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy rezgő adagoló spiráljának szeretnék terítéket leképezni... hogyan lehet ezt véghez vinni... lehet e egyáltalán? ProE-ben
Helical sweep-pel hoztam létre egy ilyen profilt... de nem tudom hogyan tudnék lézerrel kivágható terítékhez eljutni...
Vagy milyen módszerrel próbálkoznátok? Légyszíves, aki tud segítsen. Bármilyen építő ötletet és nem építőt is szívesen fogadok. Köszönettel: Koba :)

[ Szerkesztve ]

(#5122) perfag válasza Kobakoba (#5121) üzenetére


perfag
aktív tag

Ha átküldöd egy köztes formátumban (iges, parasolid, step) én megpróbálom ST3-ban kiteríteni, ha sikerül a terítéket visszaküldöm dxf-ben. Egyszeri megoldásnak elmegy, de ha ez gyakrabban jelentkezik, akkor kár vele vergődnünk.

(#5123) 3DFan válasza Kobakoba (#5121) üzenetére


3DFan
aktív tag

Korábban volt már téma a fórumon: [link], a #2010-től.

(#5124) Imics13 válasza Lackó86 (#5116) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

inventorhoz (sem) nem értek, de lehet, hogy hasznos a Solid Edge-es tapasztalatom. Ott alkatrész tükrözésnél be tudod állítani, hogy tükrözött alkatrész jöjjön létre (jobbos-balos alkatrészpár) vagy forgassa át másik pozícióba az alkatrészt valamilyen sík vagy tengely mentén. Ebben az utóbbi esetben természetesen új alkatrész nem generálódik, hanem a már beszereltnek lesz egy új elforgatott állapota, így ugyanaz lesz a rajzszámozása...

Tipikus példa erre, hogy kötőelemet nem tükrözől, hanem forgatod, hisz a jobbmenetes alkatrészből nincs szükséged balmenetesre! :))

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5125) Kowax válasza Atlantis (#5119) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm Parson és köszönöm Atlantis!:)
Végre sikerült!
Nem értem viszont, hogy miért nem működött a show_preview_default korábban? Pedig már egyszer ezt beírtam, mégse csinált semmit. Na mindegy, a lényeg, hogy műkszik.:)
Ha szabad, lenne még egy olyan kérdésem, hogy amikor rajzon egy méret beállításait végzem, ott meg lehet adni a tűrését is. A kérdésem az lenne, hogy a méret beállításánál hogyan lehet a tűréstábla választási lehetőségét előhozni? Arra goindolok, ahol lehet választani, hogy general, broken edge, hole, shaft.
Mégegyszer köszönöm a segítséget, már a hajamat téptem. :)) :R

Böff!:))

(#5126) Atlantis válasza Kobakoba (#5121) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem lehet megcsinálni ProE-val. SW-vel meg Inventorral együttműködik egy Logopress3 nevű külső program, azzal meg lehet oldani.

Kowax: Ezt a kérdést nem is értem. Felsoroltad a lehetőségeket, tehát tudod, hol találod...akkor mi a gond?
Tanács: tűrt méreteket a modellen adj meg, a rajzon pedig megjelenítéssel dolgozz. Ellenkező esetben rajzon nem minden esetben tudod kiválasztani pl.: a Shaft és Hole típusokat.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5127) tisvol válasza Lackó86 (#5115) üzenetére


tisvol
aktív tag

Szia!
Megoldódott a tükrözés/darabjegyzékes dolog?

Üdv:T.

(#5128) Kowax válasza Atlantis (#5126) üzenetére


Kowax
tag

Igen, tudom hol találom, de nem minden esetben aktív. Pl. kaptam valakitől egy rajzot, azon minden méretnél be tudom állítani, de ha elkezdek egy új rajzot, azon nincs meg ez a lehjetőség, szürke a kiválasztási mező.Csak értékeket tudok megadni alatta, de én azt szeretném, hogy mondjuk kiválasztom a H7-est és utána kiírja zárójelben a tűrésértékeket.Remélem érthető voltam.:)
A tanácsot megfogadnám, de hogyan rakjam fel a tűrést a méret után a modellre? :U

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#5129) Lackó86 válasza tisvol (#5127) üzenetére


Lackó86
tag

sajna még nem teljesen!

jambi

(#5130) Kobakoba válasza Atlantis (#5126) üzenetére


Kobakoba
csendes tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Igen ettől féltem.

(#5122) perfag => Köszönöm. de nem csak egyszeri alkalomról lenne szó.. úgyhogy nem nyaggatnálak vele... de nagyon köszönöm a segítőkészségedet!

(#5123) 3DFan => Köszönöm!

(#5126) Atlantis=> Köszönöm! akkor irány a torrent :DDD

(#5131) 3DFan válasza Kobakoba (#5130) üzenetére


3DFan
aktív tag

Catia alatt sikerült megcsinálnom akkor, de a képeket már törölték (#2039).

(#5132) bela669


bela669
csendes tag

Üdv!
Remélem, hogy jó helyen járok.
Solid edge st2-t szeretnék feltelepíteni. Telepítés közben megakad, kiírja, hogy egy régebbi verzió már létezik a gépen, töröljem, és folytassam a telepítést. Semmilyen verzió nincs a
gépen!
Ha nem ide kellet volna írnom, akkor elnézést.
Ha valaki tud segíteni, köszönöm.

(#5133) 3DFan válasza bela669 (#5132) üzenetére


3DFan
aktív tag

Nem is volt telepítve korábban, esetleg valami registry bejegyzés ottmaradt?

(#5134) Dr.Speed válasza Kowax (#5128) üzenetére


Dr.Speed
csendes tag

ProE Wf5, (a többiben is hasonló a menet):

File->Tolerance Standard->Tol Tables->Retrieve->Kiválaszt

Ezután a méretnél kitudod választani a megfelelő ISO tűrést.

[ Szerkesztve ]

(#5135) kpityu2 válasza bela669 (#5132) üzenetére


kpityu2
őstag

Takarítsd ki a registry-t: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Unigraphics Solutions\Solid Edge -> törlés. Érdemes a Revo Uninstaller-t használni, az elég jól takarít a programok után

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5136) kpityu2 válasza Kobakoba (#5121) üzenetére


kpityu2
őstag

Csak közelíteni tudod. Valami bádogos progival lehet leginkább megoldani, pl:
[Sheet Lightning]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5137) Kowax válasza Dr.Speed (#5134) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm az ötletet, de sajnos nem oldotta meg a problémámat. :(
Gondoltam mellékelek képeket, hogy milyen nálam, valamint hogy milyet is szeretnék. :)
Nos, nálam így néz ki:

Azonban én ilyet szeretnék:

Remélem így már könnyebb és meglesz a megoldás. :)) :R :C

Böff!:))

(#5138) tisvol válasza Lackó86 (#5129) üzenetére


tisvol
aktív tag

Én még 2008-at használok, de gondolom ez a munkaablak nem sokat változott.
Az egyik kolléga teljesen jól mondta, hogy a tükrözés sajátosságainál kell beállítani, hogy valóban tükrözöd, vagy csak másolod az alkatrészt.
[link]
A mellékelt esetben tényleg ugyan az az alkatrész kerül beillesztésre, kvázi mintha még egyszer beszúrtad volna az összeállításba.Sajnos ha tükrözés paranccsal másolod az alkatrészt, utólag már nem tudod átállítani, hogy tükrözött legyen.

Üdv:T.

(#5139) bela669 válasza kpityu2 (#5135) üzenetére


bela669
csendes tag

Üdv!
Köszönöm a segítséget, sikerült feltelepíteni a programot.

(#5140) perfag válasza bela669 (#5139) üzenetére


perfag
aktív tag

Igazából nem fogalmaztál egyértelműen: "Semmilyen verzió nincs a gépen!"
Ezek szerint volt. Erre a problémára a Solid Edge dvd-n van megoldás: a SptTools\SECleanup mappában a SECleanupAll progi. Kitakarít egy rossz uninstall után.
(Pontosabban kitakarít akkor is, ha telepítve van a Solid Edge :D, játszani nem érdemes vele!)

(#5141) kpityu2 válasza bela669 (#5139) üzenetére


kpityu2
őstag

Nincs mit. Én is nemrég szoktam rá, mert nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5142) kpityu2 válasza Kobakoba (#5130) üzenetére


kpityu2
őstag

Közben sikerült egy CAD-szerű progit is találnom, (pontosabban régóta használom csak nem jutott eszembe hogy ilyesmit is tud), nevezetesen a Rhinoceros-t. Simán kiterített egy egymenetes spirális felületet az "Unroll Developable Surface" funkcióval.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5143) Lackó86 válasza tisvol (#5138) üzenetére


Lackó86
tag

KÖSZi! én nem 2011es t használok hanem 2007es 11 es verzió:)

jambi

(#5144) perfag


perfag
aktív tag

Van egy Solid Edge ST2-ben készült animációja a (végzős középiskolás) diákjaimnak a youtubon. Kérés: javítsatok a nézettségi mutatójukon. Itt.

[ Szerkesztve ]

(#5145) Aske válasza perfag (#5144) üzenetére


Aske
aktív tag

Csak gratulálni tudok a diákoknak, hogy ezt összehozták. Én is már szakközépben érdeklődtem a CAD iránt, de akkoriban mélyrehatóan csak AutoCAD-el foglalkoztunk. Meg mellé egy kis Pro/Desktop meg Inventor. Egyik sem volt még akkor szimpatikus, de az egyetemen volt lehetőségem Pro/E-t tanulni és nagyon megszerettem. A most következő félévben kötelező tárgyaim mellett nem lesz alkalmam sem hallgatni, sem tervezési feladatokat CAD rendszerek segítségével megoldani, de remélem később megint lesznek szép feladatok.

(#5146) 3DFan válasza perfag (#5144) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szép munka, látszik, hogy jó tanárjuk volt.

(#5147) perfag válasza 3DFan (#5146) üzenetére


perfag
aktív tag

Volt? Még élek. :D

(#5148) 3DFan válasza perfag (#5147) üzenetére


3DFan
aktív tag

:)

(#5149) Pije válasza perfag (#5122) üzenetére


Pije
csendes tag

Én modelleztem egy spirált majd próbáltam lemezalkatrésszé konvertálni (ST2;3) de nem ment.
Ha Neked sikerült, leírhatnád hogyan csináltad!
:R

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5150) Pije válasza Imics13 (#5124) üzenetére


Pije
csendes tag

"Ebben az utóbbi esetben természetesen új alkatrész nem generálódik, hanem a már beszereltnek lesz egy új elforgatott állapota, így ugyanaz lesz a rajzszámozása..."

Ezek szerint az előbbi esetben lesz egy balos meg egy jobbos alkatrészed? Csak egy kezdő lehet olyan bátor, hogy azt mondja: Itt csak egyetlen alkatrészről van szó (egy darab összetett modellből származtatott). A jobbos-balos elem külön nem kezelhető csak együtt! Rossz hasonlat de ezek sziámi ikrek!

A kötőelem meg attól, hogy tükrözöm nem lesz balmenetű. Balmenet akkor lesz ha a menetméret elé vagy után beírom, hogy "Bal".

Ha valamit nem jól írtam szívesen veszem a kiokítást!

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.