Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Sraff válasza GML (#5899) üzenetére


Sraff
tag

Szia!

Először is elnézést, hogy csak most válaszolok.

Igen, rajzon kellett. Végül sikerült megoldanom, a határidő közeledte csodákra képes. :D (Biz'Isten mondom, a műhelyrajzok végén már Atlantis hangját halucináltam (pedig még nem is hallottam), mégpedig hogy: "Küzdjéé!". Jelzem, sokat segített. :D)

A hétvégén ha lesz időm, akkor lépésenként leírom és közzéteszem a megoldásomat. Nem a legelegánsabb, de a marós értett belőle.

Más: szintén ProE WF3-ban meg lehet-e oldani összeállítási rajzon, hogy a kapcsolódó alkatrészt/összeállítást vékony vonallal rajzolja meg?

[ Szerkesztve ]

(#5902) SVFeri


SVFeri
csendes tag

Sziasztok! Inventorban kérnék segítséget. Használja valaki a Output grapher/Trace funkciót?
Kösz

(#5903) gombar90


gombar90
csendes tag

Hello! Az Inventor 2009 fut Windows 7-en?

(#5904) 3DFan


3DFan
aktív tag

kpityu2: privát ment

(#5905) kpityu2 válasza 3DFan (#5904) üzenetére


kpityu2
őstag

Válasz ment. Amúgy már bekapcsoltam, az email figyelmeztetést. :B :DDD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5906) tisvol válasza Rabbitf_24 (#5896) üzenetére


tisvol
aktív tag

Hali!
Valamit nem értek:
feltelepítettük az Inventor 9-et egy Win7 SP1 X86 Ultimate rendszerre

majd:
Az inventor 11 pedig nem megy fel rá, mert "windows 2000-nél frissebb rendszer kell neki.."

A win7 frissebb mint a win2000 nem?

ServicePack-eket feltelepítettétek?

Ha már win7-fut nálatok, miért nem 64bit-et vettetek/telepítettetek? Nem tudom mivel/merre/hogyan foglalkoztok, de ha másért nem a memóriakazelés (2GB+) miatt célszerűbb lett volna a 64bites rendszer.

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#5907) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Hali!

A nem túl távoli jövőben szeretnék komolyabban elmélyülni a Solid Edge,ProE, Autocad, Edgecam és Catia programok valamelyikében.
Meg szeretném kérdezni, hogy milyen gépigénye van ezeknek a programoknak és mi az ajánlott rendszerkövetelmény?
Quadro 600 kártyával szemezgetek... Ami pontosabban érdekelne az a ram mennyisége fajtája és a processzor típusa ill hogy ezek miben befolyásolják a programok működését.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5908) kissandras20


kissandras20
aktív tag

Nekem a netbookomon is elfut minden :D
Attól függően, hogy mennyire komolyan érdekel, érdemes belefeccolni egy kis pénzt. Cégemnél core i7-es procim van 8gb RAMal. Pöccre megy minden.
Én NX-et használok.

(#5909) QwErTy42 válasza kissandras20 (#5908) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nekem most Athlon X2 240 2GB ram és 5850 ATI kártyám van de már a legegyszerűbb feladatoknál is gondolkozik, pl mikor le kell kerekítenie egy élet...
Ez így f0s :S Viszont szeretnék több és nagyobb alkatrészekből álló összeállításokkal játszani majd a későbbiekben és a legtovább eljutni saját erőmből, így viszont nem szeretnék fél órákat várni, míg kiszámolgatja a hülyeségeit. :)
Szeretném ugyanakkor a lehető legoptimálisabban és költséghatékonyabban megúszni az egész upgrade dolgot( a következő fél-egy évben 100-150 pénznél nem tudok és akarok áldozni a gépemre).

Köszönöm!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5910) kpityu2 válasza QwErTy42 (#5909) üzenetére


kpityu2
őstag

Egy Sandy Bridge alaplapot ajánlanék pénztől függő procival (i3/i5/i7, de már az i3 is teljesen elég). Később lehet erősebbre cserélni a procit. Memóriából 4GB, párosított 1600-as. ATI felejtős. Ha AMD-s vagy akkor gondolom lehet olcsóbban is megúszni, azt nem tudom.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5911) kissandras20 válasza QwErTy42 (#5909) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Annyiból bőven be tudsz ruházni egy bika gépre. Nekem pl itthon core i3-as procim van 2GB DDR3 RAM-om és nevetve meg tudok nyitni nagy, bonyolult összeállításokat gond nélkül!

(#5912) #06658560 válasza QwErTy42 (#5907) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA-hoz sok memória, gyors kevés magos proci, nyugodtan húzható. Quadro nem szükséges, sima vga is jó, amennyiben NV-ATI-val eddig inkább bajaim voltak.

OS is fontos tényező. Eddigi legjobb gép amint dolgoztam C2D-vel bírt, meg sima GeF-fel. A mostani, 6 magos Xeon, 12GiB fizikai memóriával, XP64 bit verzióval, meg Quadro vga-val szar, lassú, akadozó.

(#5913) Parson válasza #06658560 (#5912) üzenetére


Parson
addikt

XP Professional x64 Edition SP2-vel legújjab tapasztalatom, hogy a SW 2011 Premium x64 SP0 nem akar felkúszni... Igazán jól esne, ha lenne aki azt mondaná, hogy neki gond nélkül felment. :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5914) Atlantis válasza Parson (#5913) üzenetére


Atlantis
veterán

Én úgy tudom, hogy a 2011-es rettenet már nem szereti az XP-t. Nálunk is asszem emiatt kaptak Vistát a kollégák, de szidják azt is, mint a bokrot... :) Én meg röhögök rajtuk... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5915) Imics13 válasza Parson (#5913) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Nem vagyok járatos a témában, de szerintem igényelni az sp3-at windows oldalról. Üdv.

www.solidedgest.wordpress.com

(#5916) Imics13 válasza Atlantis (#5914) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Az meg is érdemli, aki Vistát kér, kap... :-)
Memóriatemető hulladék.

Üdv

www.solidedgest.wordpress.com

(#5917) Atlantis válasza Imics13 (#5916) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem ők kérték...ezt kapták, mert asszem kb. 5k-val olcsóbb volt darabja, mint a 7-es. :) Engem szerencsére nem érint.
Én úgy tudom, mindegy, milyen SP van az XP-n, semmilyet nem támogat a 2011-es.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5918) pitta01


pitta01
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném a következőben.
SE ST2-3, NX és Catia (v5-18) program futtatására alkalmas laptopot keresnék. Nem igazán vagyok tisztában a szükséges gépigénnyel a jelenlegi kínálat procijai illetve VGA kártyái tekintetében. Munkahelyemen munkaállomások vannak, azoknak ez nem gond, de az azokkal egybevágó mobil munkaállomások elég húzós áron vannak.
Illetve, ha kihagyom a mobilitás fontosságát tudnátok asztali géphez is konfigurációt ajánlani?

Keret 200-250 eFt.

(#5919) Egorov válasza pitta01 (#5918) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia!

Nem ajánlok, hanem mondom milyet tuti ne vegyél. :D Dell Vostro 1015. Ezen az NX 6 megmakkan, megjelenítési hibák vannak. A Catia V5R16 'nagyobb' összeállításoknál már szaggat egy kicsit. És még pár alkatrész nincs is benne. Lehet eszedbe sem jutott ilyen laptopot venni de azért jobbnak láttam leírni.

Szerk.: A "nagyobb" dolgot azért írtam, mert nekem ez már nagy. :) Mellékeltem egy képet is.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#5920) kpityu2 válasza Egorov (#5919) üzenetére


kpityu2
őstag

Dedikált memória nélküli VGA-tól ne is várj többet. Ez épp hogy netezésre jó. Amúgy ezek a progik OpenGL érzékenyek, ezért javallott valami Nvidia GPU-s laptop.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5921) kpityu2 válasza pitta01 (#5918) üzenetére


kpityu2
őstag

Tessék, előszűrtem neked. :D
[link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5922) pitta01 válasza kpityu2 (#5921) üzenetére


pitta01
csendes tag

Köszi szépen, át is nézem a listát.

(#5923) pitta01


pitta01
csendes tag

Átnéztem a gépeket. Ha jól tudom ezek nagy részében még a régebbi i5-ös procik dolgoznak. Gondolom az újabb i5-ökkel (pl: i5 2410) sem lehet gond, társítva egy jobb (pl:GT 540) VGA-val.
A kijelző egy érdekes kérdés. Matt és jó felbontású kijelzővel nem sok gépet találtam újabb procival.
Azért nézegetek tovább.
3D CAD alkalmazásra tudnátok konfigot megadni asztali géphez?

(#5924) Keddkem


Keddkem
csendes tag

Sziasztok!

A héten kaptam meghívót a Creo 1.0 premierjére a forgalmazótól. Szeptember 7-én lesz.
Akit érdekel, itt megnézheti a programot.
[link]

Lesz egy érdekes Daimler beszállítói előadás is a Hajdu műszaki igazgatójától.
Jó erős gyártós előadások is lesznek a program szerint.
Üdv

(#5925) #06658560 válasza pitta01 (#5918) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem eddig egy i5-ös, valami AMD vga-s acer aspire bevált kátyára. :)
De valami értelmes monitor külön még kell mellé, lőrésen át dolgozni halál.

CATIA-nál cachelés bekapcsolása csodákat tesz a megjelenítési sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#5926) Imics13 válasza pitta01 (#5918) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ha ennyi pénzem volna, akkor vmi ilyesmit vennék:

[link]

[link]

Sztem ami fontos:
Proci: Intel i7/i5
Memória: 4Gb (minimum 64 bit esetén)
Videókártya: nVidia geforce (quadro ebben a kategóriában szóba sem jöhet :( )
Display: 16:9 esetén én 1600x900 alá nem mennék
Garancia: minimum 2 év.

De ez csak az én vélemányem, a családban hasonló gép már ketyeg, persze nem kell csodát várni, de ár/érték arányban OK!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5927) Imics13 válasza Keddkem (#5924) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ha voltál, akkor nyomsz egy kis beszámolót a CAD világ megváltozosoról?

Én állatbarát vagyok, érdekelne, hogy Hogyan kerül a Puli a holdra? Remélem vissza is hozzák! :-)

Sajnos ezen a héten nem leszek itthon! :-(

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5928) 3DFan válasza Imics13 (#5927) üzenetére


3DFan
aktív tag

Puli a Holdon: [link]

(#5929) Parson válasza Imics13 (#5915) üzenetére


Parson
addikt

Windows XP Professional x64 Edition-ból én is szerettem volna SP+-at... aztán rá kellet jönnöm, hogy az biza nincs...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5930) Parson válasza Parson (#5929) üzenetére


Parson
addikt

SP+ = SP3

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5931) Imics13 válasza 3DFan (#5928) üzenetére


Imics13
tag

Köszi!

Mostmár sokkal okosabb vagyok! :-)

Sok sikért Nekik. - mondja a pék!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5932) Imics13 válasza Parson (#5929) üzenetére


Imics13
tag

Jahhhh, igazad van.

Akkor célszerű megkérdezni a hazai forgalmazót (azt hiszem eurosolid), gondolom ők tudnak segíteni.

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5933) CockroachJoe


CockroachJoe
csendes tag

Sziasztok!

Én új vagyok itt, úgyhogy röviden bemutatkozom.

Szólítsatok Dzsónak :D Sokáig a Solid Edge V20-t használtam, meg egy kicsit az ST-t, de mivel azt látom, hogy a legtöbb munkahelyen a pro/e megy, ezért átállok a pro/e WF4-re, ami eleinte nem igazán tetszett, de lassan megszoktam, így sikerült megszeretni is :)
Fórumozni szeretek, szóval valószínűleg aktív leszek itt és igyekszem majd segíteni másoknak.
Remélem vannak itt olyanok, akiktől kérhetek majd segítséget pro/e-vel kapcsolatban, lesz pár kérdésem. :)

:R

(#5934) tycon válasza CockroachJoe (#5933) üzenetére


tycon
tag

Hajrá... van még egy ember...

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#5935) Parson válasza Imics13 (#5932) üzenetére


Parson
addikt

Broáf... tapasztalatom szerint az itteni átlagfórumozó is többet tud. Nem szívesen mondom, de ezt sikerült leszűrnöm.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5936) kpityu2


kpityu2
őstag

A hobbistáknál találtam ezt a linket, gondoltam megosztom, hátha valaki nem ismeri.
Gyártási szempontból problémás tervezési megoldások kiszűrésére szolgáló Pro/E és Solidworks plugin. Persze egy jó szakembernek nincs ilyesmire szüksége, a rossz pedig magasról tesz rá. :DDD
DFMPro

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5937) tycon


tycon
tag

Tisztelt Fórumozók! Keresek egy gyártót, aki tud egytengelyes marást csinálni. Ilyen egy tengelyt:

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#5938) Imics13 válasza Parson (#5935) üzenetére


Imics13
tag

Értem, hát ehez nem tudok hozzáfűzni semmit, gondolom a tapasztalat beszélt belőled...
Akkor nincs más, keresgetni kell a neten!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5939) #06658560 válasza tycon (#5937) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mekkorák a méretek? Fogárok szélessége, fogak menetemelkedése, az árkok összefutásánál a rendelkezésre álló tér? Mekkora darabszámban kéne, milyen anyagból? Mert lehet megérné valami hidegfolyatással gyártatni, kovácsolni esetleg.
Amúgy lehet, már régen volt, de ránézésből ez annyira nem tűnik egytengelyű marásnak. S szigorúan ujjmaróval kivitelezhetőnek látom.

(#5940) repvez


repvez
addikt

tudna nekem segiteni inventor 2012 alatt probálok csinálni egy joystikot, de az assembly rész valahogy nem jön össze.Igaz ma kezdtem neki mégcsak eddig maxban probálkoztam és nagyon régen R14-es CAD-el de csak 2D-ben, ugyhogy ezek a szimuláciok kimaradtak, a modelezés nagyjábol megy.

van egy tengely azon egy kúp csuszna egy rugoerö ellenébe, de ezt a kupot shogy nem birom rávenni hogy a tengelyre menjen rá vagy ha rámegy akkor 180fokkal forditva .
A rugót se tudom beállitani , mert hiába adom meg a hosszát a rugonak az mégis sokkal hosszabb a kelleténél.

A következö gondom ha sikerül is mindent a helyére tennem, akkor hol tudom azt megcsinálni, hogy ha változtatok a méreteken akkor ne csak azon a részen változzon hanem a kapcsolodo részeken is .tehát ha a tengely átméröjét változtatom akkor a kup belső furata is változzon.

Ha valaki tudna segiteni akkor el tudom küldeni a fájlokat vagy részletesebb leirást addni hogy mit akarok.
A lényeg hogy egy hasonló
megoldást szeretnék csak fejjel lefelé tehát felül lenne a kup és alatta a rudó.Természetesen a tengely végén egy anya akasztaná meg a rugót a lecsuszástol.A kup felett lenne a 2 kereszt irányu tengely ami a joystixk X Y tengelyü mosgásást biztositaná.

[ Szerkesztve ]

(#5941) Parson válasza repvez (#5940) üzenetére


Parson
addikt

Nem vágom, milyen szimulációk maradtak ki eddig, de tény, hogy előbb csinálj egy statikus modellt, majd aztán szimuláld a mozgást pl, ha arra van szükséged.
Személy szerint Inventorral már idestova 10 éve nem foglalkozom, úgyhogy a konkrét segítséget a többiek adják majd meg.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5942) repvez válasza Parson (#5941) üzenetére


repvez
addikt

eddig még nem is került bele szimulácio, csaka statikus modellt szeretném összeszerelni , de a contrain-ek valahogyan nem mingig azt csinálják amit gondolom.
Egyedül a rugot probáltam beletenni ami számolásos, de az sem akar müködni.

Egyenlöre tehát megvannak a statikus alkatrészeim és azokat szeretném összeállitani, hogy megadjam hogy melyik milyen mozgásokat végezhet illetve hogy hova kell kapcsolodni és mivel, de az egyik helyen jól illeszti be ugyan az a funkcio a két részt a másiknál meg nem csinál vele semmit .

(#5943) repvez válasza repvez (#5942) üzenetére


repvez
addikt

Holnap átrajzolom solidworks 2011 sp4 be is ugyhogy oda is johet a segitség .

(#5944) repvez válasza repvez (#5943) üzenetére


repvez
addikt

na pár alkatrészt átrajzoltam solidworksbe, de eben még anyi segitség sincs legalább is még nem találtam mint inventorba.Az össze szerelésnél sem találtam semmi olyat, hogy az a test milyen mozgásokra és milyen irányokba mehet, se rugo készitö modult sem menetet a furatba vagy a tengelyre..
vagy mindent külön kell letölteni és telepiteni az alaphoz?ha igen akkor mire lenne szügségem a leg alapvetöbb müveletekhez és 3D-s szabványos elemtár van hozzá ? ()csapágy fogaskerék , csavar)

(#5945) #06658560 válasza repvez (#5942) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kátyában egy modellezési alapelv, mindent a helyére gyártunk. Amikor valamit nem építesz be több helyre, akkor megteheted. Kényszerek nélkül jó lesz minden pozíció.

(#5946) kpityu2 válasza #06658560 (#5945) üzenetére


kpityu2
őstag

Ilyen gyengusz lenne a Kátya? Pedig profibbnak tűnik. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5947) kpityu2 válasza repvez (#5944) üzenetére


kpityu2
őstag

solidworks assembly tutorial
ToolBox

Csavarszerelés

Kötéspélda

Bár a súgó is tele van színes szagos oktatóval.

Inventor:

inventor assembly constraints

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5948) kissandras20


kissandras20
aktív tag

Hozzá lehet jutni NX 7.5 Student Edition-hoz magyarországon? :R

(#5949) perfag válasza kissandras20 (#5948) üzenetére


perfag
aktív tag

Miért itt kérded?
A forgalmazó honlapján cím, telefonszám, e-mail cím. Jelentkezel, megkérdezed őket, megmondják.

(#5950) kissandras20 válasza perfag (#5949) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Tényleg?!?!?! De jó! Csak vasárnap van, és gondoltam van itt valaki aki esetleg rendelkezik ilyennel, és tud adni infót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.