Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Japep válasza Ferink (#5850) üzenetére


Japep
tag

Hello.

Hát a szimuláción gondolkodunk, mert lesz olyan, hogy lehet vetíteni.
Viszont magába a feladatba képekben nem tudom, hogy lehetne - max a köztes műveletek eredményét lehetne megmutatni, ez nekem is eszembe volt, de azt meglehet pl Pro/E-vel is nem?

(#5852) Ferink válasza Japep (#5851) üzenetére


Ferink
tag

Elvileg abban is van megmunkáló modul, de én nem ismerem.

Én printscreen-ekkel mutattam be lépésről lépésre a dolgot + szöveg hozzá.
Ha több hasonló művelet volt egyet részletesen leírtam, utána a többit már csak képekkel illusztráltam.

(#5853) Japep válasza Ferink (#5852) üzenetére


Japep
tag

Amúgy nem rossz ötlet. A Pro/E-vel úgy gondoltam megcsinálni, hogy minden fázis képét egyesével megalkotni 3D-ben, nem megmunkáló modullal - persze így nincs szerszám, meg befogás megjelenítve, ez igaz.
Tényleg nem rossz ötlet, csak az a baj, hogy lesz sima ábrás műveleti sorrendterv (2D-s), lehet ezt már "rizsának" gondolnák... :S

(#5854) Ferink válasza Japep (#5853) üzenetére


Ferink
tag

Nálunk ugyanez volt a követelmény: ábrás műveleti sorrendterv meg az összes járulékos hülyeség hozzá (ami a klassszikus gyártástervezéshez kell) + külön fejezetnek is kellett lennie ami a számítógépes gyártástervezést mutatja be.

A fázisok megrajzolásával az a probléma szerintem, hogy szerszámok és egyebek nélkül kevésbé látványos.
Ha a megmunkáló modullal csinálod akkor még NC kódot is lehet hozzá egyszerűen készíteni.

(#5855) kpityu2 válasza Japep (#5853) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha meg tudod oldani Mastercam-ban a marást, akkor van lehetőség futtatható exe-be elmenteni a szimulációt. Az X5-be integrálták ezt:Camaix
A lap alján lévő linkeken, több gépen is bemutatják egy impeller marását.

Nem videó, hanem 3D szimuláció, forgathatod, zoomolhatod, megállíthatod a megmunkálást. Az X5 szimulációjában sokkal több beállítás van mint a demókban. Ki-be kapcsolhatod a marópálya, szerszám megjelenítést, anyagleválasztást szimulálhatsz.

Youtube videó

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5856) Japep válasza kpityu2 (#5855) üzenetére


Japep
tag

Hello.
Ez mind jól néz ki, meg jól hangzik, csak az a baj, hogy egyikhez sem értek. :)
Megtanulni meg sok idő lenne.
Valami olyasmi lenne a legjobb, ami nekem is elvégezhető lenne.

(#5857) 3DFan válasza kpityu2 (#5855) üzenetére


3DFan
aktív tag

Az NC kód szimuláció is bene van az X5-ben alapból?

(#5858) kpityu2 válasza 3DFan (#5857) üzenetére


kpityu2
őstag

Úgy érted NC backplot? Nincs. A saját maga generált pályát el tudja menteni NCI fájlként, amit később beimportálhatsz. Ez egy köztes kimenet, ebből készíti az NC kódot a posztprocesszor. Ja, és válaszoltam a pár hónapos prividre. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5859) kpityu2 válasza 3DFan (#5857) üzenetére


kpityu2
őstag

Illetve van néhány ősrégi plugin, de sohasem próbáltam, nem tudom hogy működnek-e még: code2nci és code2dxf
[link]

A régi V9-ben még volt egy Fanuc reverse postprocessor.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5860) 3DFan válasza kpityu2 (#5858) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm a válaszaidat, a privátot is, én is megfeledkeztem róla, azért nem szóltam.
A CAMAIX termékek között találtam a NCX2Check nevü beépülőt, ami ha jól értem a generált NC kód alapján végzi a szimulációt, ütközésvizsgálatot.
Nagyon nem erőlteti a cég a program fejlesztését, a letölthető tesztverzió X4-hez való, tavaly év eleji keltezéssel. [link]

(#5861) kpityu2 válasza 3DFan (#5860) üzenetére


kpityu2
őstag

Általában a CIMCO-t szokás erre a célra használni, az részben integrálódik a Mastercam-mal, a beállításoknál fel is ajánlja mint külső editort.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5862) Xpredi01


Xpredi01
tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne; egy első generációs Core i3 (380M) dedikált vga nélkül milyen szinten képes elfuttatni a 3D CAD szoftvereket? (Inventor, SolidEdge) Fontos; egyetemi felhasználási szinten!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5863) csferke válasza Xpredi01 (#5862) üzenetére


csferke
senior tag

Nálam ez a proci van 4Gb memóriával Intel(R) Core(TM) i3 CPU 530 @ 2.93GHz és jól fut rajta a SoliWorks meg az Inventor is.

(#5864) Xpredi01 válasza csferke (#5863) üzenetére


Xpredi01
tag

köszi!

(#5865) #86289152


#86289152
törölt tag

Sziasztok

Tudna itt valaki ajánlani egy jó egeret, aminek a középső gombja kis erővel működik? Mert a mostani eléggé kézfájdító.

(#5866) 3DFan válasza #86289152 (#5865) üzenetére


3DFan
aktív tag

Én szétszedtem és hajlítottam a rugón, azóta finoman jár. :)

(#5867) #86289152 válasza 3DFan (#5866) üzenetére


#86289152
törölt tag

Az enyémben nincs rugó, csak egy mikrokapcsoló.

(#5868) 3DFan válasza #86289152 (#5867) üzenetére


3DFan
aktív tag

Azt hittem mindegyikben van, ez egy Logitech volt.

(#5869) kispao válasza Xpredi01 (#5862) üzenetére


kispao
csendes tag

Szia!

Én egy i3 370M 2,4Ghz-es, 4gigaram-os laptopot használtam pár hónapig ipari szinten munkára, PROE-hoz. Igaz volt egy geforce 310M vidkártya is benne, de attól csak megzavarodott a laptop és mindig az integrált vidkártya volt az elsődleges. Tökéletesen tudtam használni, nagy modelleket is nagyon jól kezelt. Egyetemi felhasználásra szerintem bőven elég... Viszont a 4 giga ram jó ha megvan mellette.

(#5870) kispao válasza #86289152 (#5865) üzenetére


kispao
csendes tag

Logitech M500. Nagyon profi egér, munkára termett, finoman kezelhető. Szinte nem is érezni a középső gomb lenyomását. Egy hátrányát találtam, mivel lézeres, kell neki megfelelő felületet biztosítani, különben idegesítően viselkedik. Én egy steelpad társaságában használom, már több mint fél éve.

(#5871) #86289152 válasza kispao (#5870) üzenetére


#86289152
törölt tag

Köszi. Mondjuk a lézeres dolgoknak lényegtelennek kellene lenni a felületnek.

(#5872) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, kérdés merült fel:
rendszer: SolidWorks Premium 2011 x64 Edition SP3.0

sketcher: ívhossz beméretezése direkt módon megoldható? nem találok rá, csak indirekt megoldást (equations) ami nem a leszebb. Persze ha nincs ló, jó a szamár is, de kéne az a ló... :)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5873) Parson válasza Parson (#5872) üzenetére


Parson
addikt

Sorry, már meg is találtam közben a megoldást: arc dimensions.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5874) Japep


Japep
tag

Hello.

Milyen programmal tudok esztergálást, marást (marón fúrást), köszörülést modellezni?
Egyáltalán van olyan, amivel lehet? Nem kell, hogy szimuláció legyen (hogy mozogjon), csak a műveletek után szeretném készen ábrázolni a munkadarabot és a szerszámot (esetleg a befogást is).
Vagy csináljam meg valamilyen 3D-s modellezőben mindet magam? Akkor vannak valamilyen megkötött színek?

Köszi előre is.

(#5875) kpityu2 válasza Japep (#5874) üzenetére


kpityu2
őstag

A legtöbb CAM progi ma már tud komplett gépszimulációt, az általa generált programra. A Mastercam X5 pl. elég nagyot lépett ezen a téren. A köszörülést nem tudom, még nem találkoztam vele, de a CGTech Vericut sokféle masinát ismer,és elég aprólékosan konfigurálható.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5876) Japep válasza kpityu2 (#5875) üzenetére


Japep
tag

Értem. Csak ahogy látom lehet nem is egy programot kellene megtanulni kezelni így... :S
Jó, tudom, hogy nem egyszerűek, csak nincs ennyi időm rá sajnos, hogy magamtól ennyit megtanuljak. Azt hittem van valami viszonylag egyszerű program is. :)

(#5877) kpityu2 válasza Japep (#5876) üzenetére


kpityu2
őstag

Az a baj, hogy az igényeid olyanok mint az egyszeri számítógép vásárlóé: - Nem kell erős gép, csak játékra kell. :D
A Vericut univerzális szimulátor, NC kódot tud szimulálni bármilyen gépkörnyezetben (van egy csomó saját gépe, de te is felépítheted a sajátodat). Ha pedig "csak" prezentálni akarsz, ahhoz is kell valami 3D program, amit meg kell tanulni. Le kell modellezni a környezetet, a megmunkálást, stb.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5878) Japep válasza kpityu2 (#5877) üzenetére


Japep
tag

Értelek. Igen, tanulás nélkül nem lehet megcsinálni. :)
Akkor lehet megcsinálom pl. Pro/E-vel, simán lemodellezve mindent, és meglátom, hogy tetszik. Majd megnézem képeken, minek hogy kellene kinéznie - ha meg nem jó, lehet akkor hagyom, nincs annyi időm, hogy megtanuljam ilyen szinten. :)

(#5879) #06658560 válasza Japep (#5874) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elvileg CATIA-nak van ilyen modulja, ismerősöm diplomamunkája valami ilyesmi volt anno.

(#5880) kpityu2 válasza Japep (#5878) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha nem akarsz megmunkálásszimulációt, akkor megoldhatod úgy is, hogy a modellezést a megmunkálásnak megfelelően csinálod, majd ábrázolod a lépéseket.
Vagyis lemodellezed az előgyártmányt, majd az egyes megmunkálási fázisokat követve csinálod a tovább a modellezést. Gyakorlatnak sem rossz, mert egy mérnök gyártáselőkészítést végez, amelynél kissé több szempontra kell figyelni, mintha 3DMax-ban csinálnád. :DD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5881) Japep válasza kpityu2 (#5880) üzenetére


Japep
tag

Először én is ezt akartam, ezt vetettem fel itt, hogy megcsinálom minden művelet eredményét az előgyártmánytól a kész alkatrészig - de azt mondta itt valaki, hogy befogás és szerszám nélkül nem sokat érne.

(#5882) kpityu2 válasza Japep (#5881) üzenetére


kpityu2
őstag

Neked kell tudnod, hogy milyen szinten akarod prezentálni a dolgot. A Vericut-tal teljes megmunkálásszimulációt csinálhatsz, anyagleválasztással, de meg kell tanulnod (amúgy nem vészes, ha megvan az alkatrészprogram, akkor a konfigolásba egy nap alatt belejössz). Persze nem árt némi ánglius tudás. Ha csak a műveleteket akarod bemutatni, akkor le kell mondanod az animációról, de szerelésként hozzácsaphatod a felfogást, és a szerszámot is.
Amúgy a ProE is tud megmunkálás szimulációt azzal is megoldhatod. Annyi az egész, hogy a megmunkálást is ProE-ba csinálod. Nem tudom ismered-e ez a részét, de ha nem írd be a gugliba hogy: Pro/Engineer Manufacturing. Ugyanis nem csak CAD, hanem CAM is a ProE. Azt sem tartom kizártnak, hogy videóba is tud exportálni, mivel felsőkategóriás cucc.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5883) Japep válasza kpityu2 (#5882) üzenetére


Japep
tag

Jól van, utána nézek, köszi.
De első körben még csak képekként akarom bemutatni, szimulációval max 1-2 műveletet.
Jó lenne az egészet megcsinálni, de olyan szinten segítség nélkül nem menne szerintem. :)

(#5884) 3DFan válasza Japep (#5883) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szerintem a CAM program lenne a megfelelő választás. A Vericut-hoz szükség van a megmunkálás nc kódjára, viszont ha eljutsz CAM-ban a kód generálásig, akkor az azt jelenti, hogy sikerült az alkatrészt megmunkálnod, szimulálni tudod azt, fotókat készíthetsz a különböző fázisokról.. mindent amire szükséged van.
Nem tudom mivel nyújt többet a Vericut, nem ismerem, annyit láttam, hogy igen részletesek a gépmodellek benne.
A CAD megoldással szerintem nehéz bemutatni a megmunkálás fázisait, pl. egy nagyolás utáni teraszolt állapotot, nem tudod, hogy az adott szerszám hova fér be, hova nem.
Ugyanakkor a CAM alatt az előgyártmányt el tudod menteni az egyes megmunkálások alatt, amit bevihetsz CAD alá.

(#5885) kpityu2 válasza 3DFan (#5884) üzenetére


kpityu2
őstag

Azért javasoltam a Vericut-ot, mert nem tudom, hogy ő készíti-e el a megmunkálóprogramot, vagy más csinálja meg neki. Természetesen, ha ő csinálja a programot, akkor logikusabb "röptében" szimulálni.
Bár, ha más csinálja, akkor őt is megkérheti, hogy készítsen róla prezentációs anyagot. A CAM mindenesetre tényleg egyszerűbb, hiszen a szimuláció ott a munkafolyamat része, egyébként is el kell végezni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5886) 3DFan válasza kpityu2 (#5885) üzenetére


3DFan
aktív tag

Mindenesetre érdekesek a tanuloktól származó beírások a fórumon, miszerint: nem tanítják, de tudni kell.

(#5887) Japep válasza kpityu2 (#5885) üzenetére


Japep
tag

Mindenféleképpen magam szeretném megcsinálni. :)
Még nem tudom, hogy lesz, elkezdek utánanézni dolgoknak, amiket mondtatok és meglátom. Lenne olyan ember, akit tudok vele zargatni, de már így is sokat segített nekem, nincs pofám. :)

(#5888) Japep válasza 3DFan (#5886) üzenetére


Japep
tag

Kb. összefoglaltad ezzel - persze nincs mindig így, de gyakran találkozni ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#5889) kpityu2 válasza 3DFan (#5886) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen, erre már én is rácsodálkoztam. De ha jól sejtem, a kolléga megint előreszaladt egy kissé... :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5890) kpityu2 válasza Japep (#5887) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez esetben javaslom a ProE megmunkálást. Ha már azt használod. Rengeteg videó és tutorial van hozzá, nem egy nagy ördöngösség. Különösen, ha ténylegesen nem kell megcsinálnod a munkadarabot. ;]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5891) Japep válasza kpityu2 (#5890) üzenetére


Japep
tag

Akkor igen, előreszaladtam. De most nem, most tényleg elvárják és nem fogják megtanítani. :)

Annyi, hogy én a Pro/E 2001-et tudom kezelni, ahhoz meg sok tutorialt nem találok... :S
Youtube-on kerestem amúgy.
Nem, ténylegesen nem kell - legalábbis nem kell rá CNC-programot írnom.
Papíron meg kell csinálnom, de szimulációban nem.

(#5892) kpityu2 válasza Japep (#5891) üzenetére


kpityu2
őstag

Papíron? Mármint technológiát kell írnod rá? Mi alapján? Hogy döntöd el a megmunkálások sorrendjét, az alkalmazandó technológiát? Ismered a rendelkezésre álló gépparkot, és a gépek képességeit? Persze a papír sok mindent elbír... :))

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5893) Japep válasza kpityu2 (#5892) üzenetére


Japep
tag

Igen, ismerem. 1 hónapja már ezt csinálom, papíron nagyon sok minden megvan már - és nem csak légből kapott, hanem - elvileg, egy hozzáértő szerint - jól. :)
Erről kellene majd csinálnom beszámolót, ahhoz kellenének ezek.

[ Szerkesztve ]

(#5894) kpityu2 válasza Japep (#5893) üzenetére


kpityu2
őstag

Akkor nem lesz gond. Ha fejben összeállt a kép a többi már nem nagy ügy. Csináld meg a CAM részét ha van rá időd, mert ha konkrétan lépésről-lépésre végigcsinálod, abból rengeteget profitálhatsz. Itt is érvényes ami a modellezésnél: ha az alaplépéseket tudod, akkor mindegy milyen progit használsz, már csak az kell megtalálnod hogy hova kell klikkelni. :D Persze csak alapszinten tudod így megismerni, de ha jól emlékszem, nem CNC programozó-technológusnak készülsz. :)
Nem tudom, hogy kell-e, de a CAM progikkal lehet csinálni gyártáskísérő adatlapot is, ahol frankón fel vannak sorolva az előgyártmány tulajdonságai, a felfogatás és a beállás adatai (gyakran képekkel kísérve), a megmunkálási lépések (az adott géphez), a szükséges szerszámok, a számított idő (marásnál a pályahosszból és az előtolásból adódik).

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5895) Japep válasza kpityu2 (#5894) üzenetére


Japep
tag

Igen, csak még az alaplépéseket nem tudom. :S :D

Azok is biztos jók lennének, de örülök, ha idáig eljutok (erre sem vennék mérget).

(#5896) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

feltelepítettük az Inventor 9-et egy Win7 SP1 X86 Ultimate rendszerre, és
azt vettük észre, hogy ha szöveget akarunk beírni a szövegláda segítségével,
akkor hibába írjuk be az ablakba a megjelenítendő szöveget, a rajzra már nem teszi ki.

Az inventor 11 pedig nem megy fel rá, mert "windows 2000-nél frissebb rendszer kell neki.."

A gép céges, a programok licenszeltek.
Segítségeteket előre is köszi. (google nem dob ki semmit...)

üdv. B.

(#5897) kpityu2 válasza Rabbitf_24 (#5896) üzenetére


kpityu2
őstag

Miért nem érdeklődtök a hazai dílernél? Ilyen kategóriájú progiknál alapkövetelmény a szoftvertámogatás.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5898) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

ProE WF3-ban szeretnék egy összeállításban két furatra egytengelyűségi tűrést megadni, de sehogy sem sikerül. Hogy tudom megcsinálni?

Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5899) GML válasza Sraff (#5898) üzenetére


GML
őstag

Gondolom a rajzon gondoltad?!

(#5900) pocok31


pocok31
csendes tag

Sziasztok!
Mivel gyengén beszélem az angol nyelvet szükségem lenne a wildfire 5.0 verzióhoz magyarítás.
Ebben kérném a segítségeteket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.