Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Parson válasza Imics13 (#4600) üzenetére


Parson
addikt

Hm. Tetszetős ennyiért ez a kártya. Komolyan elgondolkodtató.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4602) dani850430


dani850430
csendes tag

Sziasztok! Ma találkoztam elösször a cady nevű programmal. Nem tudom ki hallott már róla, de ahogy néztem neten van 3Ds része is. Ma volt az első munkanapom egy cégnél, ahol ezt cady rendszert használjak, de ennek is egy régebbi verzióját. Igy Catia után használni, olyan érzésem volt, mintha a merciből átülnék a trabiba. De ezen még túllendültem. A nagyobb baj az, hogy német verziót használnak, én meg nem tudok egy mukkot sem németül. Nem tudom pontosan melyik verzió, de azt nagyjából olyan acadR12 környéki lehet. Nem tud valaki eseteleg egy kétnyelvű (német-angol vagy német-magyar) tutorialt?

(#4603) istvnagy


istvnagy
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. A bill of materials-ba szeretném behozni amennyiben egy alkatrész családtáblában van családtáblának a "generic" nevét. Milyen paramétert használjak a bom.fmt fájlban?

(#4604) istvnagy


istvnagy
csendes tag

jaa, és Pro/E wildfire2-ben

(#4605) ViZion


ViZion
félisten

Tiszteletem!
Nagyon egyszerű dolgot szeretnék: dobozt, asztalt tervezni...
Google sketchup-al próbálkoztam, de kérdésem, h milyen progit javasoltok?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4606) #06658560 válasza ViZion (#4605) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gyakorlatilag minden 3D-s program megfelelő rá. Nem kell semmilyen különleges progi erre.

(#4607) ViZion válasza #06658560 (#4606) üzenetére


ViZion
félisten

épp ez az... vmi egyszerű, ingyenes kellene. A sketchup azért itt-ott gáz.
Blendert és a truespacet nézegettem... de ezeket azért nem lehet pikk-pakk megtanulni szerintem :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4608) Parson válasza ViZion (#4607) üzenetére


Parson
addikt

Döntsd el milyen igényes munkát akarsz, mi a végcélod, az igényed. A bonyolultabb szoftverek nem azért bonyolultabbak, hogy nehezebben használhasd, hanem hogy többmindent létre tudj hozni benne, specifikus dolgokat, speciális geometriákat pl. A Google Sketchup alapvetően egy nagyon jó és egyszerű kis eszköz, de ne várjunk tőle tul sok mindent, egyszerű alakzatok készitésére viszont jo. Ami nehézség van ebben, az a többiben is megjelenik, max más körülmények között - ez pedig nem más, mint hogy csettintésre nem vetül ki a monitorra az elképzelés, így vagy úgy de meg kell csinálni.

ui.: Pro/DESKTOP is ingyenes, már nincs forgalomban pár éve, de totál jogtiszta (ha jól tudom :) ) és könnyen használható, tisztán gépészeti vonalra létrehozva. Viszont ha tetszik ha nem, azt is meg kell tanulni kezelni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4609) ViZion válasza Parson (#4608) üzenetére


ViZion
félisten

PhotoShoppal dolgozom, tudom, h mit jelent egy szoft megismerése...

Csak a sketchupnak még a felületek pontos illesztése is probléma... lemásolok egy oldalt, arrébtolom, és még az sem biztos, h a kettő közé kerülő darab mindkét felület élére illeszkedni fog...

3D maxot nézegettem, de az ugye nincs ingyé' (warezolni nem akarok ilyen apróságokért).
A blender és a truespace ahogy nézegetem inkább animációk készítésére jó, rajzolni nem sikerült vele... de lehet ezt kellene erőltetni. Köszi a progi nevet, majd rákeresek, hátha olyasmi ami nekem kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4610) Lucas86


Lucas86
csendes tag

Sziasztok.
Solid Edge ST2 -t szeretnék feltelepíteni egy athlon 2500+, 2GB ram, 6600GT, WINXPSP3 gépre, a telepítés végigmegy, egyedül a printersinstall.exe nem működik. Indításnál akad probléma: annál a résznél hogy a windows konfigurálja az ST2-t, írja hogy "gathering required information..." végigmegy, de nem indul a program. Ha az ikonra kattintok mindíg ugyan ez történik. windows konfigurál... és semmi.
Lefrissítettem a vindowst, feltettem a legújjabb windows installert, és .net keretrendszert.
Ha valaki találkozott ilyen hibával, vagy sejti hogy mi lehet a baj, kérem segítsen.
Köszönöm előre is a segítséget

(#4611) Imics13 válasza Lucas86 (#4610) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Azt hiszem, hogy a procid nem támogatja a SSE2-t (a Solid Edge-nek meg szüksége van rá, már nem emléxem hol olvastam), hisz a 2500+ nem egy mai darab. Teszteld le a procid, hogy így van-e!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4612) Agent T válasza Imics13 (#4611) üzenetére


Agent T
tag

Akkor lehetséges hogy Win7 alatt nekem is ezért annyira lassú az ST2 ? Egy régi 3GHz-es Celeron processzorom van.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4613) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Solid Edge ST2-vel dolgozok és új alkatrész indításánál a napokban előjött egy olyan hibaüzenet, hogy:
Belső hiba. Érvénytelen státusz 0x248. Az alkatrész inkonzisztens...
A tegnap rajzolt alkatrészt még megnyitja, de a régebbieket már nem.
Mit gondoltok, mi lehet a hiba?
:R

(#4614) Agent T válasza _stick_ (#4613) üzenetére


Agent T
tag

Szia!

Ha az alkatrész inkonzisztens, akkor olyan SE verzióval készült, ahol a licence mondjuk úgy nem teljesen megbízható forrásból származik.(én is futottam már bele ilyen hibába :B) De attól függetlenül még meg kéne nyitnia a rajzot szerkesztésre. Ugyan azzal az SE verzióval készültek a rajzok ? (ugyan azon a gépen rajzoltad őket ahol most meg akarod nyitni vagy máshol készültek ? )

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4615) _stick_ válasza Agent T (#4614) üzenetére


_stick_
őstag

Utána néztem és más fórumokon is licensz probléma volt, nálam is ez lehet.
A rajzokat, amiket nem tudok megnyitni, mind az én gépemen, az ST2-vel készültek.
Vajon, ha visszateszem a jó licenszes V20-at, hogyan tudom megnyitni az ST2-vel készült nem szinkronos alkatrészeket, ha meg sem nyitja, a program (ST2)? Így át sem tudom konvertálni a filet egy köztes típusra...

(#4616) Imics13 válasza Agent T (#4612) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Hát a Celeronok nem éppen ideálisak tervezéshez! :(

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4617) Agent T válasza Imics13 (#4616) üzenetére


Agent T
tag

Hát az otthoni gépem nem egy mai darab már, de eddig semmi gondom nem volt vele. A konfig amit használok: 3.0Ghz Celeron, Asus P5P800 alaplap (előtte egy Abit VH6-os), 2Gbyte memória, Ati Radeon (pontosan nem tudom hanyas széria) videókártya 256Mbyte memóriával. XP alatt SE-ből ST1-ig, Catiából V5r16-ig (asszem), Pro-E-ből pedig WF4-ig minden hibátlanul futott. Most Win 7 alatt van elsőnek ilyen problémám, hogy az ST2 nagyon lassú.( Az ST1 meg nem hajlandó Win7 alatt elindulni :( )

_stick_:hát a válasz szerintem az, hogy sajnos sehogy .... :( (Bár azt nem tudom, hogy ST2 és ST között van e valamiféle kompatibilitás visszafele, bár attól félek, hogy nincs.) Meg még ha vissza is tennéd a V20-at jó licencel, az inkonzisztencia hiba akkor is megmarad az adott file-okban.

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4618) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

szamitogep-hazat szeretnek. milyen progival erdemes nekiallni a megtervezesenek, ha szeretnek rola latvanytervet is a vegen, a tervezes ideje alatt pedig teszegetni kivezeteseket, csatlakozokat az oldalakon es a belso elrendezest is?

ingyenes legyen (~30 napos probaverzio is jo lehet), platform mindegy, gepigeny nemszamit :) nem baj ha pilotavizsgas, csak legyen rola dokumentacio.

koszi,
&rew

(#4619) _stick_ válasza Agent T (#4617) üzenetére


_stick_
őstag

Szerencsére nem sok melót csináltam st2-ben, ha kell, hamar tudom pótolni.
Visszatettem a V20-at meglepő, hogy mennyivel lassabb, mint legújabb patchel felpatchelt ST2 egy single core-os ~3Ghz 1G-s gépen...

(#4620) _stick_


_stick_
őstag

Újabb probléma adódott.
Visszaraktam a V20-at, műhelyrajznál, ha a karaktertáblából pl egy átmérőjelet akarok beszúrni egy kérdőjelet kapok. Volt már korábban ilyen, akkor meg tudtam oldani, de már nem emlékszem, hogyan. :B

(#4621) mttaas


mttaas
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban hogy SE ST programmal hogyan lehet saját magamnak megfelelő rajzlapot készíteni?Mert ha csinálok a rajzlapon HÁTTÉR felirat mindig megjelenik!

Win 7 alatt nekem is elég lassú az ST2 pedig 3 magos proci 2Gb ram.
ST2-ben rajzok nem kompatibilisek az ST-vel sajna.
ST2-hőz esetleg valakinek nincs magyarosítása?

Előre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Go Button!!!

(#4622) Agent T válasza mttaas (#4621) üzenetére


Agent T
tag

A hátér nevű lapokra csak a keretet meg a szövegmezőt rakd fel. A rajzot meg mindig a sima Rajzlap nevűre készítsd el, és annak a tulajdonságainál állítsd be, hogy melyik háttérlap jelenjen meg. (jobb klikk a rajzlap fülön - rajzlap jellemzők - háttér fül - legördülő menüből háttér kiválasztása).

Azt hiszem van hivatalos ST2 magyarítás és talán már kérte is itt valaki.Ha találok valalmit írok privátban.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4623) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

AutoCAD-ben kéne pár 2D-s rajzot megcsinálnom, 2007-es tanultam fél éve. Érdemes a 2010-es használatát begyakorolnom szerintetek, vagy jobb a régi? (bocs hogy ez nem 3D-s volt) köszi

(#4624) #06658560 válasza jahatpersze (#4623) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyi az a pár?

Amúgy nem hinném, hogy AutoCAD és AutoCAD között akkora különbség lenne.

&rew: nézegesd a cad.lap.hu-z, hátha találsz megfelelő rendszert. Látványtervhez, ha más programban fogod utána megtervezni a látványt elvileg mindegyik, amelyik képes igs-t, stepet készíteni megfelelő-ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4625) Parson válasza jahatpersze (#4623) üzenetére


Parson
addikt

Kopi31415 jól mondja, valszeg minimális a különbség a két AutoCAD verzió között, ergo:
1. ha gyorsan kellenek a rajzok és a 2007-esben vagy jártas, akkor felesleges a 2010-esre átváltani, tul sokat nem fog gyorsitani a munkán.
2. ha nem tul sürgős a dolog és belefér az 'átállás' okozta minimális csúszás, akkor viszont érdemes előrefelé haladni és nem leragadni. Főleg, ha még csak most tanulod a szoftvereket.

(Én mondjuk 2002-eset használtam utoljára... :) )

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4626) perfag válasza mttaas (#4621) üzenetére


perfag
aktív tag


A saját sablont a Háttérlapon csinálod. Ezt előbb be kell kapcsolni (kép), megjelenik 4 új fül (de akár beilleszthetsz sajátot is!), megrajzolod a keretet, szövegmezőt. A háttérlapokat kikapcsolod. Elmented sablonként.
Magyarítás a magyarországi forgalmazó a graphIT.hu.
A SE lefelé kompatibilis, a régi verzióban rajzolt rajzok megnyithatók. A SolidWorks is azt írja ki Future version, ha 2009-ben rajzolt rajzot szeretnél 2008-asban megnyitni. Szóval, ez általános.

(#4627) jahatpersze válasza Parson (#4625) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Különbség csak abban van hogy 2010-nél:
fehér a háttérlap
ikonelrendezése tök más
még az én jónak számító gépemen is szaggat

(#4628) Parson válasza jahatpersze (#4627) üzenetére


Parson
addikt

jónak számító gép - ez relativ :)

Ha szaggat, akkor hagyd a francba, nem éri meg. 10 éves szoftver is jó szoftver ha a célnak megfelel. Max a hatékonyságában rosszabb picit a régebbi (általánosságban).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4629) auga86


auga86
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. SE ST2- vel kapcsolatban.
Eddig xp-n rendesen ment, de most win7-en nem akar elindulni.
A telepítő rendesen végigfut, amikor rákattintok az indításra be is jön a solidos logó ablak, de amikor magának a kezdő program ablaknak kellene megnyílnia csak egy fehér ablak nyílik ami néhány másodpercen belül be is záródik. Hibaüzenet nincs.
Légyszi ha tudtok segítsetek, valami ötlet?
fontos lenne

köszönöm:

auga86

(#4630) perfag válasza auga86 (#4629) üzenetére


perfag
aktív tag

A win7 az nem egyszerűen win7, van 32 és 64 bites. Velünk akkor fordult elő ilyen,amikor a 64 bitesre akartuk felnyomni az XP-s, tehát 32 bites ST2-t. Voltak gépek amire sikerült, de több volt amire nem.
De ez csak egy ötlet, lehet egész más a gond.

(#4632) ollie válasza auga86 (#4631) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

auga86: tilos a warez a fórumon!

***

(#4633) mttaas válasza perfag (#4626) üzenetére


mttaas
csendes tag

Köszi!
Ez kimaradt eddig!Legalább már ezt is tudom!

Go Button!!!

(#4634) Aske


Aske
aktív tag

Hello Kollégák

Pro/E WF4

Csináltam egy sasszeget sima sweep-protrusion-nel.
De a keresztmetszetét nem hajlandó sem alkatrészben elkészíteni (Cross-section could not be created.), sem összeállításban megmutatni. Mi lehet a gond?

képek itt:
http://kepfeltoltes.hu/100914/01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100914/02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100914/03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

szerk. már sejtem mi lehet a gond, az első képen látszik, hogy alámetszett az alkatrész

[ Szerkesztve ]

(#4635) Parson válasza Aske (#4634) üzenetére


Parson
addikt

1. Tanuld már meg a Link opció használatát, sokak lennének hálásak...
(miután bemásoltad a linket, kijelölöd azt, megnyomod a Link gombot és a felugro ablakba bemásolod a linket újfent, amit konkrétan meg is fog nyitni. Ennyire egyszerű.)

2. Alámetszéses igen, de ettől még testként ha létrehozza, meg kéne csinálnia a metszetet. Lehet, hogy nem testként hozta létre, és ezért nincs mit megmutatnia a metszetben.

Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4636) Aske válasza Parson (#4635) üzenetére


Aske
aktív tag

Bocs a linkelés miatt.

Bejött amit gondoltam, csökkentettem a görbületet, alámetszés eltűnt, és egyszerre meg is jelent a metszet összeállításban, ill. működött az alkatrészben, szóval aki sweep-el, az erre figyeljen oda.

(#4637) Imics13 válasza auga86 (#4629) üzenetére


Imics13
tag

HI,

Magyarosítást használsz? Ha igen, akkor ott a baj.
Ki kell törölni a regisztrációs bejegyzésből a version103 ágat a Hkey Current user alól.

Good luck!

www.solidedgest.wordpress.com

(#4638) auga86 válasza Imics13 (#4637) üzenetére


auga86
csendes tag

Szia Imics!

Próbáltam magyarítással meg nélküle is. ez nem tudom mennyire számít?
Ezt amit írtál, pontosan hol találom? Kérlek írd le nekem szájbarágósan.

Köszi

auga86

(#4639) perfag válasza auga86 (#4638) üzenetére


perfag
aktív tag

Ha kapásból nem értetted meg amit Imics írt, akkor szerintem legegyszerűbb ha megkéred egyik kollégádat, aki már használt regedit-et, hogy csinálja meg ezt neked.

(#4640) Agent T


Agent T
tag

Üdv!

Solid Edge ST -ben szeretnék lemezalkatész környezetben egy kúpos alkatrészt összehozni. A kérdés az lenne, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni ?

Mizu perfag, új séró? :D

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4641) perfag válasza Agent T (#4640) üzenetére


perfag
aktív tag

ST2-ben (a v20-ban kixsit más volt): új lemezmodell -> SE gomb, folytatás alkatrészként -> két vázlat, a vázlatokon kör, a kör ofszetelve a lemezvastagsággal, a két kört felhasítottam két pici egyenessel (ez fontos!) -> kihúzás átmenettel -> SE gomb, folytatás lemezalkatrészként -> SE gomb, lemezalkatrésszé konvertálás -> Teríték.

a séró: megbékéltem magammal :D

(#4642) Agent T válasza perfag (#4641) üzenetére


Agent T
tag

Kössz a segítséget, ezt így magamtól nem biztos hogy végigpróbálgattam volna. Nem tudom, hogy a lemezmodulban miért nincs egyből benne ez a lehetőség :F

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4643) Parson


Parson
addikt

Srácok, szükségem lenne egy USB 3.0 (ha nincs akkor 2.0) Type A connector-aljzat (ha van akkor a plug-dugó is jöhet) 3D CAD modelljére. Keresgélek már egy ideje mindenfelé, de sehol nem találok. Ha valakinek van vmi jó tippje, vagy modellje, akkor do not hesitate to share it. Köszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4644) Parson válasza Parson (#4643) üzenetére


Parson
addikt

No végülis ezt találtam, úgyhogy a probléma egyelőre elhárult...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4645) G@ben


G@ben
addikt

Pro-E WF3-ban szeretnék lemodellezni egy képen lévő dolgot, de nem tudom, hogyan illeszthetem be a képet a háttérbe és ott hogyan tehetem megfelelő méretűvé. Tudnátok ebben segíteni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4646) Parson válasza G@ben (#4645) üzenetére


Parson
addikt

Style Tool -> Styling / Trace Sketch...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4647) Parson válasza G@ben (#4645) üzenetére


Parson
addikt

Ez a poszt törölhető.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4648) G@ben válasza Parson (#4646) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm, megvan! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4649) mttaas


mttaas
csendes tag

Sziasztok!
Egy nem túl drága VGA-t keresek Solid Edge ST programhoz.
Minden tanácsot szívesen vennék!

Ilyen rajzokat készítek!

Go Button!!!

(#4650) Imics13 válasza mttaas (#4649) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Egy quadro kártya még meg van. A másik már gazdit talált magának! :))

Infó:

[link]

Ha érdekel dobj, egy privátot!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.