Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) Atlantis válasza Tendd (#5750) üzenetére


Atlantis
veterán

"Intel HD graphics" - ebből még lehetnek gondjaid a ProE-val.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5752) 3DFan válasza Dr.Speed (#5744) üzenetére


3DFan
aktív tag

Hadd kérdezzem meg, hogy mi a probléma ezzel a kivágással, nem értettem.

(#5753) Dr.Speed válasza 3DFan (#5752) üzenetére


Dr.Speed
csendes tag

A lényeg azt lett volna, hogy metszetet szerettem volna csinálni, amiben csak a "köpenyt" metszem, de ehhez nem akartam feauturet használni, mert a rajzban sok volt a Simple Rep, és a mahinálás miatt meghaltak volna a srafozzások stb.
De végülis már nem aktuális, már csupán a 3D FANtáziámat izgatja, hogy lehetn-e megoldani elegánsan:D

(#5754) 3DFan válasza Dr.Speed (#5753) üzenetére


3DFan
aktív tag

:DD
A válaszból nem sokat értettem, ez nagyon ProE szagú dolog, Simle Rep(?), feature nélkül bármit(?), de nem értek hozzá.

(#5755) Parson válasza Dr.Speed (#5753) üzenetére


Parson
addikt

Csinálsz egy assembly cut-ot és kész. Ha kell, akkor egy magasabb szintű assembly-ben. Ennyi.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5756) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hellosztok !

kérném a segítségeteket ; Solid Edge V19 be rajzolok .

olyan problémám akadt, hogy szeretnék egy 2D dxf rajzot megrajzoltatni a programmal 3D-be.
Addig megy is hogy megnyítás a dxf rajzot majd beállítom hogy mm-be érzékelje. stb stb...
ott tartok hogy behozta a solid edge a dxf rajzot a 2d modelbe minden méretarányos minden renben van.
majd fent szallagsoron rámegyek hogy eszközök 3D készítése; itt kiválasztom a nézetet kijelölöm az egész dxf et. BEFEJEZ. majd átjön az alkatrész és a kék háttér :-); betette vázlatnak . Itt akadtam meg nem tudom mi lenne a következő lépés hogy van úgy mond egy vázlatom méretarányba hogy lehet kíhúzni ?

előre is várom válaszokat és segítségket

Zoli

(#5757) Imics13 válasza zolee-coul (#5756) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Újabb verziót nem találtál? :-)
Válaszd a kihúzás parancsot éz a megjelenő szalagsoron a ref. sík helyett válasz a vázlatból opciót a lenyitható ablakban.

www.solidedgest.wordpress.com

(#5758) zolee-coul válasza Imics13 (#5757) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

Köszi a segítséget !

sikerült a kihúzás..
megmondom őszintén azért használom ezt a verziót ,mert ez van magyrúl :-)
megvan az Solid Edge St3 de ehhez nincs magyarosítás, esetéeg ha valaki ebben tudna segíteni honnét lehet letölteni ?! azt megköszönném

Zoli

(#5759) kpityu2 válasza zolee-coul (#5756) üzenetére


kpityu2
őstag

"2Dto3D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5760) 3DFan


3DFan
aktív tag

Szerintetek hogyan lehet egy ilyen parametrikus modellt elkészíteni SE alatt?
A magasság függvényében változik a zsanérok száma, a kopoltyúk száma, a lemezdíszek száma. Szintén a magasság vezérli az ajtó sorok számát. Az egyik változót formulával számoltatja, sajnos nem látszik a képen. Ötlete valakinek? Videó

(#5761) kpityu2 válasza 3DFan (#5760) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem próbáltam, úgyhogy csak ötletelés szintjén: a változótáblában a kiosztások számát függővé kell tenni a befoglaló mérettől. SE-ben szinte minden paraméter elérhető a változótáblában, vagy létrehozáskor kapcsolható egy előre létrehozott változóhoz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5762) 3DFan válasza kpityu2 (#5761) üzenetére


3DFan
aktív tag

Igen. A vízszintes méretekkel nincs is különösebb bajom, a függőlegessel inkább.
Olyan állapotot miként hozol létre kiosztással, hogy csak az alsó ajtósor látható, vagyis a kiosztandó elem? Vízszintesnél minimum kettő ajtó látszik, tehát egy kiosztott elem van.
A zsanérokra is igaz ez, az alsó meg a felső mindig látszik, de a köztesek csak ha a méret kívánja. Még én sem próbáltam, de ha fejben nem bírom összerakni akkor a programban sem.

(#5763) kpityu2 válasza 3DFan (#5762) üzenetére


kpityu2
őstag

Kapásból nincs megoldásom, ha lesz időm kicsit kipróbálok egy két ötletet, ki tudja mikor kell majd. :) Ha fejben nem megy, attól még a progi tudhatja, sokszor meglepő intelligenciát mutatnak az egyes funkciók. Eszembe jutott pl. hogy kiosztásnál lehet választani kitöltött és fix távolság között is, de nem tudom hogy ez mennyire dinamikus. Ha pedig minden kötél szakad, akkor marad a VBA, ott van feltételes elágazás... bár így elmélkedve a dolgon, mintha a változótáblában is lehetne feltételt előírni... ez nem biztos, lehet hogy keverem valamivel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5764) 3DFan válasza kpityu2 (#5763) üzenetére


3DFan
aktív tag

A program tudja, ott a videó, de én kezelem :) .
Szerintem nincs feltétel a változótáblában.
Ui.: Mach-Tech -en megkérdem a forgalmazótól :)

[ Szerkesztve ]

(#5765) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv! :)
Kezdő SolidWorks 2011-es vagyok!
A házim a következő: Egy szegecset kell csinálni, 42 mm magas, az átmérője 5.
Oda van még írva, h "<|" (nyilacska) 1:50, ez gondolom az emelkedése, hogy beleszoruljon.
Ezt hogy tudom megadni neki? (gondolom nem fogadják el ha számolgatok, és megadom, hogy 42-nél mennyi az átmérője)...
Végek legömbölyítve: SR5, ezt sem tudom, hogy kell :F
Segítetek? :)
Köszi!

(#5766) Imics13 válasza 3DFan (#5764) üzenetére


Imics13
tag

Hi,
Feltételeket lehetmegadni a változótáblában is, de érdemesebb egy külső kis szöveges fájlban létrehozni és belinkelni az adott változóhoz!

Ez segíthet:
[link]

www.solidedgest.wordpress.com

(#5767) 3DFan válasza Imics13 (#5766) üzenetére


3DFan
aktív tag

Igaz. Lehetőség van egy Visual Basic állományt is megnyitni a kifejezéseknél.

(#5768) 3DFan válasza kpityu2 (#5763) üzenetére


3DFan
aktív tag

Bosszantó a kiosztás SE alatt, mindenképpen erőlteti a második irányt :(

(#5769) kpityu2 válasza 3DFan (#5768) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezt hogy érted? Rendszeresen szoktam olyan kiosztást használni, ahol a második irányban csak 1 a darabszám. Ilyenkor persze a távolság lényegtelen (de nem nulla). Kissé hülye megoldás, mert ekkor is négyszöget kell rajzolni, de gondolom egyszerűbb volt a művelet programozása. Nekem leginkább azzal szokott bajom lenni, hogy ha több minta/transzformáció épül egymásra, akkor nem elég az előző kijelölése, hanem a kiindulóelemet is külön hozzá kell adni. Ami egy 3-4 lépéses kombinációnál eléggé megbonyolítja a későbbi módosítást. Ebben a Solidworks jobb szerintem. Ráadásul ha vegyesen van gyors minta és részletes minta bemenetként, akkor az SE nem mindig hajlandó megcsinálni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5770) 3DFan válasza kpityu2 (#5769) üzenetére


3DFan
aktív tag

Találkoztam olyan megoldással ahol egyszerűen kikapcsolható a második irány.
Ez a parametrikus szekrény meghaladja a képességeimet, már a hosszirányú kiosztás paraméterezése sem megy. A videón egyszerre változtatja az ajtók szélességét meg a darabszámát a teljes hossz módosításakor.

(#5771) 3DFan


3DFan
aktív tag

SE súgó írja, hogy összeállításban a kiosztáshoz kiválasztható egy összeállítás vázlat amely tartalmazza a mintát. A vázlatban a mozgatás opcióval kiosztottam egy pontot, de ezt nem fogadta el az összeállításban a kiosztásnál. Próbálta már valaki ezt a lehetőséget?
T profilt akartam készíteni a tartószerkezet modulhoz, de használatban egy L profil jelent meg (az egyik fala vastagabb volt), mit rontottam el? A profil modellben a vázlatot az XY síkra tettem.

(#5772) Agent T válasza 3DFan (#5771) üzenetére


Agent T
tag

Szia!
Ha összeállításnál vázlat alapján akarsz kiosztást csinálni, akkor úgyan úgy kell a kiosztás profilt megcsinálni mint alkatrész környezetben. Ilyenkor a vázlatban aktívak a kiosztás ikonjai.
[link]

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#5773) 3DFan válasza Agent T (#5772) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm! Ez nem jutott eszembe, a mozgatás (másolás) lehetőséggel próbáltam.

(#5774) 3DFan válasza kpityu2 (#5763) üzenetére


3DFan
aktív tag

Eddig jutottam szekrény ügyben: video.
Neked volt időd megpróbálni?

(#5775) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok gépészek!
Tervezem, hogy előfizetek a Gyártástrend c. magazinra.
Ismeri valaki? Milyen témá(k)ról szokott szólni?
Tervezés, CAD/CAM, CNC, gépészet, szerszámkészítés, fémipar témák érdekelnek elsősorban.

(#5776) kpityu2 válasza 3DFan (#5774) üzenetére


kpityu2
őstag

Ááá. A közelébe sem jutottam. :O Amúgy mit panaszkodsz? Ez teljesen jól néz ki. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5777) 3DFan válasza _stick_ (#5775) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
A tavaly előtti Mach-Tech -en osztogatták, abban leginkább szoftverekről volt szó, CAD, CAM, öntészet, PLM. Mindenki a magáét dicsérte, elég reklámszagú volt. Neten rákeresve megtalálod ugyanazon infókat, persze az macerásabb.

(#5778) 3DFan válasza kpityu2 (#5776) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm. :) A felső sor szekrény viszont már nem megy, szintén nem tudom megoldani a szekrényajtó magasságától függően megjelenő zsanérokat sem. :(

(#5779) kpityu2 válasza 3DFan (#5778) üzenetére


kpityu2
őstag

Mivel hozzászagolni sem tudtam a dologhoz, ismét csak ötletelek: érzékelők használatát próbáltad már? Elvileg emlékeim szerint érzékelők segítségével, értéktől függően lehet ki-be kapcsolni alaksajátosságokat.
Azonkívül nézd meg a változók értékkészletét, mert elő lehet írni, hogy csak egy listában felsorolt értékeket fogadjon el. Bár azt nem tudom, hogy, a progi választ-e a legközelebbi értékből, vagy csak figyelmeztetést küld.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5780) 3DFan válasza kpityu2 (#5779) üzenetére


3DFan
aktív tag

Próbálkozom..

(#5781) 3DFan


3DFan
aktív tag

Egy érdekesség: [link]
Megnézném a CAD modelljét. :K Persze ez képtelenség. :(

(#5782) 3DFan válasza kpityu2 (#5779) üzenetére


3DFan
aktív tag

Nem látok olyan lehetőséget ahol a szenzor ki tudná kapcsolni az alaksajátosságot, inkább csak figyelmeztet valamire.
Valahol itt kellene keresgélni, súgóból:
"Külső függvényeket és szubrutinokat is írhat VBScript-ben, és azokat változó képletekként használhatja. Ezeket a függvényeket megírhatja Visual Basic-ben, vagy bármely szövegszerkesztőben, .BAS fájlként elmentve. A Függvény varázsló végig vezeti a modul fájl, az adott függvény vagy szubrutin, és a szükséges bemenetek és kimenetek kiválasztásának folyamatán."
Ha a magasság meghalad x értéket akkor a változó értéke 1, ezzel lehetne bekapcsolni a plusz zsanérokat. Sajnos nem értek az ilyen makrók (vagy mi ez) készítéséhez.

(#5783) perfag válasza 3DFan (#5782) üzenetére


perfag
aktív tag

Ha jól látom feltételeket szeretnél belevinni a modellbe. Ezt a cikket olvastad? Hátha ad valami ötletet.

(#5784) 3DFan válasza perfag (#5783) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm. Imics is ezt linkelte korábban. Próbáltam az alul szereplő furatos példát megcsinálni, de nem nem értem. A furatokat kiosztással többszörözte és azt szabályozza?
A modell hosszától függ a furatok száma? A legfelső, 4-es értékű változó mire szolgál?
Bocs ha értetlen vagyok.

(#5785) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, hátha tud vki megoldást az alábbiakra:

rendszer: SolidWorks Premium 2011 x64 Edition SP3.0

feladat: Adott összeállitás adott számú alkatrészével olyan data export elvégzése aminek következtében egy file-ban (part de lehet assy is) egy elemként jelenik meg a teljes solid geometria (Amennyiben vannak nem érintkező alkatrészek, ugy lehet több body is.) - a nagy alkatrészszám miatt a manuális összeolvasztgatások kerülendőek, automatikus mentési opció kéne.

Köszi eléőre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5786) 3DFan válasza Parson (#5785) üzenetére


3DFan
aktív tag

Erre gondolsz?

(#5787) Parson válasza 3DFan (#5786) üzenetére


Parson
addikt

Ez nem olvasztja egybe az alkatrészeket.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5788) #06658560 válasza Parson (#5785) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak CATIA-s okosságom van: gondolom nem egy assembly a nagy assy, hanem több kisebb együtt. Ekkor részenként lehet nyomni generate allcatpartot, majd azokkal kicserélni az eredetiket, s végül megitn generate allcatpart- bekapcsolva a tegyen minden, egy parthoz tartozó body-t egy bodyba. Ezután az eredményre lehet megéri még egy ilyet uszítani. automatizálás makrózással lehetséges. Hogy SW alatt mennyire megy kérdés- de végül is kistesó, nem?

(#5789) thee válasza Parson (#5785) üzenetére


thee
csendes tag

SE v11-ben ilyenkor hegesztési alkatrészt csináltam belőle, így "egybeolvadt" az egész geo

(#5790) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hellósztok !

segítség, Solid Edge St3 -mal ismerkedem , az érdekelne hogy esetleg le lehetne menteni valahogy úgy hogy V19 és V20 al mel lehessen nyítni ?
Valakinek ötlete ?

előre is köszi a segítséget

Zoli

(#5791) perfag válasza Parson (#5785) üzenetére


perfag
aktív tag

A másik parasolid alapú CAD-ben (Solid Edge) úgy csináljuk, hogy exportáljuk parasolid (x_t) formátumként, majd importáljuk alkatrészkörnyezetbe, ettől egy alkatrésszé válik.

(#5792) perfag válasza zolee-coul (#5790) üzenetére


perfag
aktív tag

Nem, ez nem Photoshop, a CAD-ek legtöbbje (tudomásom szerint) nem kompatibilis lefelé. Egyedül azt teheted, hogy köztes formátumot használsz, modell és szerelés esetén parasolid, vagy iges, rajznál pedig dwg, vagy dxf.
Köztes formátum esetén a beállításoknál figyelj a verziószámra!

(#5793) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést a buta kérdésemért: Mo-n a Creo-t és a Catia v5-öt használják, főleg az Audi miatt van itt Catia fölény, de én nagyon szeretem a Pro/E-t is. Azt tudom, hogy a Catia VEM-ben és autó/repülő tervezésre kiváló, sőt hajótervezésre is. Az NX -nek nem nagyon tudom hogy mi az előnye az előbbi kettővel szemben, de tetszik a kezelőfelülete, amúgy meg a SIEMENS nem ad Mo-n sok munkát. Eredetileg SE-t tanultam. Szeretnék egy felső kategóriás tervezőt profin megtanulni. Gépészeti fejlesztésekre fogok specializálódni a BME-n.
Szóval a sok zagyvaság után kérdezném, hogy melyik felső kat-ás szoftvert ajánljátok, hogy profin kezeljem? Bocsánat, ha volt már ilyen kérdés. Köszi a válaszokat!

(#5794) kpityu2 válasza jahatpersze (#5793) üzenetére


kpityu2
őstag

Mindegyiket. :D Úgyis azon fogsz dolgozni, amit a céged ad.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5795) Imics13 válasza jahatpersze (#5793) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Mi az a creo? :))

A Siemens tényleg nem ad sok munkát, ők sok szoftvert adnak. :-) NX, SE, Sinumerik szerszámgépvezérlés, siemens plc-k, csak néhány a teljesség igénye nélkül...

Mo-n a Suzuki és az Opel NX-ezik, jövőre pedig a Merci kezdi Kecskeméten, tudtommal az Audi sem fog sokáig catiázni... De ez majd eldől...

Egyébként valóban mindegy, hogy melyiket ismered meg, megtanulni az egészet lehetetlen, csak néhány szakmodult tud elsajátítani az ember. Az NX-nek van 180 szakmodulja. :))

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5796) jahatpersze válasza Imics13 (#5795) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Creo Elements Pro = az új ProE Wf5

Az Audi mire fog váltani? A Catianak nem lesz jövője? Én lehet hogy gépjárműfejlesztéssel/tervezéssel fogalkoznék.

(#5797) Imics13 válasza jahatpersze (#5796) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Köszi, így már értem! Azt hittem vmi új szoftverról van szó.

Én nem írtam, hogy a Catiának nincs jövője, csak azt, hogy az autóiparban jelentős átrendeződás látszik...

Érhető is, mondjuk a német autókat tervezzenek német szoftverrel nemár franciával... Nem is olyan régen még a németek nem szerették a franciákat, de persze jobban szerették, mint az amcsikat... ezért lett a német iparban közkedvelt a Catia, de változott a világ itt a Siemens...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5798) jahatpersze válasza Imics13 (#5797) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

és érdemes már a Catia v6-ot használni vagy maradjunk a v5-nél?

(#5799) Keddkem válasza jahatpersze (#5798) üzenetére


Keddkem
csendes tag

A Catia V6-ot még nagyon kevesen használják. Ezzel a Dassault 19-re lapot húzott, mivel itt kőtelező az Enovia PLM használata. Ez sok cégnek nem tetszik, főleg ha már sokat invesztáltak más PLM-be.
Magyarországon a legtöbb olyan nagy cég, ahol sok tervezés zajlik , sok Cad munkahelyen ProE-t vagy az új nevén Cero Elements/Pro-t használ : Knorr Bremse, Bosch, Luk, Rába. Az Audinál is sok ProE-s mérnök van. Ha jól akarsz elhelyezkedni, én a helyedben a Proe-t nyomnám.

(#5800) Keddkem válasza Imics13 (#5795) üzenetére


Keddkem
csendes tag

Minden relatív. Könnyen fel lehet duzzasztani a modulok számát, ha kellőképpen elaprózzák a modulokat. Pl. ami a Proe-ban egyetlen tervezői csomag, az az NX-ben 8-10 modul.
Más: vajon az általad említett 180 modulból mennyi az NX modul név alatt futó, de tulajdonképpen más gyártók által fejesztett termék, mint például a Nastran?
Mindettől függetlenül persze az NX még egy nagy rendszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.