Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) #06658560 válasza Lackó86 (#4550) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA sheet metal modul. :D

(#4552) dani850430


dani850430
csendes tag

Sziasztok! Jó múltkoriban talán itt, de lehet másik fórumon olvastam, hogy létezik catiahoz egy fogaskerekes modul, amivel szép egészséges fogazattal ellátott fogaskereket lehet modellezni. Ehhez hogyan lehet hozzájutni? V5R19et használok.

(#4553) Lackó86


Lackó86
tag

valami "olcsóbb" program kis gépigényű. Catia az megvan!:) tudom ha az is csinál lemezterítéket de én valami konkrétabbra gondoltam!

pl.: beépített modulban van ferde tengelyű csonka kúp terítéke és csak két átmérő, magasság anyagvastagság és kész nem kell szórakozni a modellépítéssel meg, hasítással stb. és a szélső szál távolsággal kell sem különösebben szórakozni! :)

Szval ilyen beszerezhető program érdekelne!

jambi

(#4554) perfag válasza Lackó86 (#4550) üzenetére


perfag
aktív tag

Solid Edge Lemezalkatrész (magyar!) modul. :D

(#4555) Parson válasza Lackó86 (#4553) üzenetére


Parson
addikt

Márnint a semleges szál? :F (csak kiváncsiskodok)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4556) Lackó86 válasza Parson (#4555) üzenetére


Lackó86
tag

valami ilyesmire gondoltam!

http://www.asvic.com.au/products/Plate-%27%27n%27%27-Sheet-Development-24.html

jambi

(#4557) Lackó86


Lackó86
tag

az sem rossz

de vmi ilyenre gondoltam Mech-Q

http://www.asvic.com.au/products/Plate-%27%27n%27%27-Sheet-Development-24.html

jambi

(#4558) Parson válasza Lackó86 (#4557) üzenetére


Parson
addikt

És ezt miért kellett 2x ?

Nem mellesleg nem látom, hol a válasz ebben a kérdésemre... de sebaj. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4559) Lackó86 válasza Parson (#4558) üzenetére


Lackó86
tag

nem tudom :)

jambi

(#4560) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy NX Nastran 6-ban elindítom a Solve-al a szimulációt, de nem csinál semmit sem. :F
Pontosabban írja ő a Solution Monitor ablakban, hogy indul a szimuláció, de közben mégsem.

http://img822.imageshack.us/img822/660/nvtelenr.jpg

Ha valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baj vagy már nála is volt hasonló probléma, akkor kérem segítsen.

[ Szerkesztve ]

(#4561) Parson


Parson
addikt

Hát én komolyan mondom ez a SW 2010 egy irgalmatlanul kriminális cucc... egy siknak megkülönbözteti az elő- és hátoldalát (ergo hogy adott irányban melyik értelemmel mutat a sik normálvektora), de új sík létrehozásánál ezt nem lehet állítani... Mindez akkor válik igazán kínossá, mikor módositgatod a modellt, és a sik létrehozásához új referenciát veszel fel, és a sik (és ezzel együtt az összes rajta definiált sketch és feature) automatikusan hátat fordit... Coool... :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4562) Amateur87 válasza Parson (#4561) üzenetére


Amateur87
tag

Ha jól sejtem akkor a "megszoksz vagy megszöksz" lehetőségek közül az első áll fenn. :)

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4563) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

Ahogy visszaolvasgatok a topicban azt látom, hogy van itt jó néhány Pro/Engineerben és más magas szintű tervezőrendszerben jártas személy. Tőlük kérdezném, hogy szerkezetanalízis témakörben tudnátok-e valami neten is fellelhető segédletet, oktatóanyagot, előadás anyagot stb-t ajánlani. Olyasvalamit, ami általános instrukciókat ad, esetleg tapasztalatokat foglal össze.

Az NX 6-tal kapcsolatos kérdésem még mindig fennáll. :)

(#4564) #06658560 válasza _Sanci_ (#4563) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen szerkezetanalízisre gondolsz? Fea? Vagy valami más megoldás?

(#4565) _Sanci_ válasza #06658560 (#4564) üzenetére


_Sanci_
csendes tag

Igen, arra gondolok. :K

(#4566) GML


GML
őstag

Üdv. Egy olyan kérdésem lenne, hogy WF3-ban hogyan lehet megoldani, hogy egy nagy összeállításbol csináljak 1 db part file-t?

(#4567) Parson válasza GML (#4566) üzenetére


Parson
addikt

(#3800)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4568) GML válasza Parson (#4567) üzenetére


GML
őstag

Ez gyors volt Köszönöm.Már csak a symbolic és egyép rep-ek létrehozásáról kellene valamit tudni és blodog leszek:D

[ Szerkesztve ]

(#4569) GML válasza Parson (#4567) üzenetére


GML
őstag

Valamért nem akarja megcsinálni. Tököl vele vagy 10-15 percet, majd a végén azt mondja, hogy Aborting... Could not creat model ...Aborting. Valami ötlet?

(#4570) Parson válasza GML (#4569) üzenetére


Parson
addikt

Kevés memória. Vagy ha nem is pontosan az a kevés, akkor vmi más hasonló, erőforráshiba lesz sztem. Ilyen üzeneteket akkor kaptam mindig én is, mikor gyenge volt a vas... Persze ez csak első megérzés, passz, hogy mi az egzakt probléma.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4571) GML válasza Parson (#4570) üzenetére


GML
őstag

Na most elkezdtem megint, mert kiírt egy olyat, hogy nincs elem kijelölve. Ennek másfél órája és kb 65 százaléknál tart. Lehet, hogy megint rosszul csináltam valamit
:D Lassan belejövök. :D Majd szólok, ha végzett

(#4572) dani850430


dani850430
csendes tag

Sziasztok! ISO7045 szabványszámú csavar katalogust keresnék Catia V5R19hez. Nekem csak 7046os van a Catiaban, de az a süllyesztett fejú, nekem meg domború kéne. Tud valaki segíteni?

(#4573) _Sanci_ válasza dani850430 (#4572) üzenetére


_Sanci_
csendes tag

Ez megfelel?
[link]

Írd be a keresőbe, hogy ISO7045 úgy kidob egy párat.

[ Szerkesztve ]

(#4574) dani850430 válasza _Sanci_ (#4573) üzenetére


dani850430
csendes tag

Igen köszönöm! Meg is találtam. Közben megnéztem hátha SW2009ben, bezzeg ott van, szal már onnan is áthúztam IGESként... De így jobb lesz! Köszönöm mégegyszer!

(#4575) Atlantis válasza GML (#4566) üzenetére


Atlantis
veterán

Annyival kell kiegészíteni, hogy azóta az újabb WF4-esekben tízfokozatú lett a skála és így már nem hibázik. Célszerű előtte a felesleges vackokat fóliázással vagy Simp Rep művelettel kivenni a modellből, nem hinném, hogy mindig minden apróságra szükség van az efféle egyszerűsítéseknél. Memória kell hozzá és hely is, mert nagy összeállításból szép nagy file-t csinál (akár több száz megásat). Idő kell neki és nem szabad elsőre elhinni, ha azt írja, kész van (vagy lehet nem is írja, de abbahagyja a homokórázást és azt hiszed, végzett), utána még vacakol egy ideig. Csak akkor lesz teljesen kész, ha felajánlja az új filenevet egy újabb Shrinkwrap készítéshez. Én gyakran használom, kiváló feature, kár, hogy ha valamilyen segédelemet is kiviszel vele, akkor azt nem tartja meg saját nevén a modellfában.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4576) Phvhun


Phvhun
őstag

3dsmaxhoz képest könnyebben lehet ebben gépeket tervezni, ha azonos szinten értessz mindkét programhoz, vagy nem érdemes foglalkozni vele, ha maxhoz értek ?

Gépházat, egyedi hűtést, stirling motort, meg hasonlókat tervezgetnék.

(#4577) Parson válasza Phvhun (#4576) üzenetére


Parson
addikt

Könnyebben. De ha ugyanolyan gyengén értesz hozzá, mint a 3ds maxhoz, akkor nem mész vele sokra. Nem másik rendszerhez képest kell jól kezelni, hanem eleve jól kell kezelni.
Amúgy meg kérdéses, milyen szinten akarod használni. Ha ilyen vonalon csak látványtervet akarsz, ahhoz elég a 3ds max (még jobb is, ez egyértelmű), de ha profi gyártáshoz profi gépész terveket akarsz, akkor Pro/E (vagy az a gépész rendszer, amit preferálsz).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4578) GML válasza Atlantis (#4575) üzenetére


GML
őstag

Hát nem tudom, hogy a fwnébe, de nekem WF3 van fent, de a quality level az 10-ig szbályozható. Ez a Simp Rep érdekes lehet. Arról tudsz valami infót adni? (csak a normáliák kiszedésévek kb 2000 elemet spóroltam, de még így is 2500+ part van

(#4579) GML válasza GML (#4578) üzenetére


GML
őstag

majd 3 óra és semmi eredmény. Mmint az az eredmény, h Could not create... :(((

(#4580) Parson válasza GML (#4579) üzenetére


Parson
addikt

Aranyos cucc lehet, ha igy megszenved vele... simp rep-ben semmi extra nincs. View managerben tudsz ujat létrehozni. A modellfában a Settings alatt állitsd be hogy a tree columns-ban megjelenjen az általad létrehozott rep és akkor átláthatóbb a cucc... Eztán csak kedvedre ki-be kapcsolgatod az alkatrészeket és a rep utána olyan modon fog megjelenni. (Másik előnye, hogy rajztérben is jól alkalmazható.)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4581) GML válasza Parson (#4580) üzenetére


GML
őstag

Megtettem, de akkor is leáll. Mekkora gép kell ennek?

(#4582) Parson válasza GML (#4581) üzenetére


Parson
addikt

Hát sztem nem a Pro/E-val van gond... Az a szoftver egyszerűen brutál, amiket meg tud csinálni, szinte korlátlan... Én is mindig csak hardveres okokból ütköztem akadályokba... Sztem a jó megoldás a brutál számitásoknál nem az egyedüli munkaállomás teljesitményének a növelése, hanem a Grid Computing technológia, mikor hálózatban lévő gépek egyazon számitás részszámitásait végzik... Sajnos alkalmaznom még nem sikerült, pedig tavaly nagyon nekiestünk a kollégával a témának, de idő hijján a végeredmény minőségéből csippentettünk le inkább. :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4583) GML válasza Parson (#4582) üzenetére


GML
őstag

Ez a grid computing jónak hangzik. Sajna az a baj, h a wf3 nem igazán használja ki a CUDA-ban lévő lehetőségeket. A gépeinkben High-End quadro-k vannak, de nem sokkal gyorsabbak az itteni monstrumok, mint az otthoni kis notim.:(((

(#4584) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Sziasztok!

ISO 13050-es szabványt keresem, esetleg megvan valakinek? Vagy valami segédlet HTD szíjtárcsa tervezéshez?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4585) Aske válasza Reset Elek (#4584) üzenetére


Aske
aktív tag

Ha szíjrendszer, akkor szerintem Gates.

Ott aztán van minden, bár ha jól látom a HTD-t elavultnak tartják, de rengeteg féle szíjuk van, meg igen komoly doksik is a tervezéshez, beállításhoz, szereléshez.

Van a design flex program, ami a hajtásrendszer ismert paraméterei alapján komplett rendszereket (szíj+tárcsák) ajánl, de manuálisan is lehet okoskodni mindenféle diagramokból különféle felhasználásra (pl. vezérműszíj, szerszámgép-szán mozgató szíjak, hajtásrendszer, stb.)

(#4586) Amateur87 válasza Reset Elek (#4584) üzenetére


Amateur87
tag

Én a Contitech honlapját javaslom, vagy még a Sati-ét.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4587) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Köszi a segítséget.
Akkor pontosítom : ISO 13050-es szabványt keresem, vagy valami segédletet HTD szíjtárcsa tervezéséhez.
Konkrétan a fogprofil kialakítása érdekel (egy darab szíjtárcsához, magáncélra). Amiket írtatok azokon már túl vagyok, de sehol nem találtam a szükséges infót. (Valószínűleg azért, mert az ISO13050 egy fizetős szabvány...) Szóval ha esetleg valakinek egy nagyobb innen-onnan beszerzett szabványcsomaggal leesett a fent említett szabvány, esetleg megoszthatná velem! Vagy ha van valakinek egy korrekten megrajzolt HTD szíjtárcsája, az is érdekelne.

Előre is köszi a segítséget!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4588) Parson válasza Reset Elek (#4587) üzenetére


Parson
addikt

Hogy én hogy rühellem a fizetős szabványokat... :((( (Én a Torx kulcsok szabványával szívtam de aztán találtam használható anyagot.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4589) assgee


assgee
csendes tag

Üdv. Nemrég kezdtem el foglalkozni a ProEngineerel egy tengelyt szeretnék le modellezni de a retesz hornyoknál elakadtam, tudom hogy nagyon bagatel kérdés, de most ezt ügye ugy kéne hogy egy datum plane-t helyezek a kívánt tengely részre mint egy érintő a tengely közép vonallal párhuzamosan és arra Sketch elem a horony alakját majd Extruddal kivonom. Ez lenne az én elképzelésem, ha nem így kell vagy nem így a célszerű akkor irjatok, az igazi problémám pedig az lenne hogy a datum plane-t sehogyse tudom oda helyezni ahova szeretném. Írjatok köszi udv.

(#4590) Aske válasza assgee (#4589) üzenetére


Aske
aktív tag

az extrude előtt létrehozol egy síkot datum plannel az alapsíkkal párhuzamosan a megfelelő helyen (horony feneke)
onnan meg ami írtál

de létrehozhatsz tetszőleges orientációjú értintősíkot a tengelypaláston, ekkor ugye kihúzás a másik irányba

sőt a tengelyre merőleges síkban (keresztmetszet) is létrehozhatsz egy vázlatot, aminek a kihúzási hossza a reteszhorony hosszát adja (ez nem túl elegáns, mert a modellezés során a gyártáshoz hasonlatosan célszerű eljárni)

de jó amit írtál

(#4591) assgee


assgee
csendes tag

Miért van az hogy extrudenál néha nem elérhető a Remove Material opció?

(#4592) Parson válasza assgee (#4591) üzenetére


Parson
addikt

Valszeg hibás a sketch. Látatlanban amúgy passz...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4593) Amateur87 válasza Reset Elek (#4587) üzenetére


Amateur87
tag

Egyenlőre ezt találtam: [link] :)

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4594) Aske


Aske
aktív tag

én meg ezt

http://www.catalogds.com/3d_cad_models/gates/pdf/drivedesign_lightpower.pdf
http://www.catalogds.com/3d_cad_models/gates/pdf/drivedesign_powergrip.pdf

tartalomjegyzékben szerepel a htd

(#4595) Parson


Parson
addikt

Sziasztok!

Van egy kis problémám ezzel a fránya SW-szel:

SolidWorks Premium 2010
Drawing készítés (alkatrészről)
Felrakok egy méretet és a méretszám eképpen jelenik meg: 5,900
Nos ezt a méret tulajdonságai között a Tolerance/Precision résznél lehet állitani, hogy ne igy hanem csak '5,9'-ként (.123 -> .1) jelenjen meg. Viszont ezzel ugye csak ezt az egy méretet állitottam be.
Ahhoz, hogy mindet állitsam, általánosan, az Options-ben keresném a megoldást, de ott is csak ugyanezek a beállitások vannak. Ergo fixre lehet állitani a tizedesjegyek számát, nem pedig automatikusra. (Aminek következtében csak végtelen tizedestörtnél kellene egyesével fixálni az előirt tizedesjegyek számát.)

Szóval a kérdés, hogy van-e és ha van, akkor hol és melyik opció, amivel automatikusra lehet állitani (kerekitésmentesen és felesleges nullák megjelenitése nélkül) a méretszámok tizedesjegyeinek a pontos megjelenitését? Köszi előre is!

(ui.: Ez a bűvös, 1000-dik posztom itt. Lehet éljenezni... :)) )

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4596) Agent T válasza Parson (#4595) üzenetére


Agent T
tag

Solid Edge-ben van egy olyan opció a méretbeállításoknál, hogy a számvégi nullák ki/be kapcsolása. Talán SW-ben is valami hasonló logika mentén működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4597) Parson válasza Agent T (#4596) üzenetére


Parson
addikt

Valóban, SW alatt is van ilyen opció... nem is értem, hogy nem vettem észre... köszi a tippet, bejött! :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4598) Reset Elek válasza Parson (#4597) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Tools - Options - Document properties - Dimensions - Trailing zeroes = standard

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4599) Reset Elek válasza Amateur87 (#4593) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Köszi, hogy fáradtál a kereséssel, sajnos ez még mindig nem az, ami nekem kéne.

Valami olyat keresek, ahol szíjprofil és tárcsa fogszám alapján van megadva a tárcsán lévő fog (fogárok) mélysége, szélessége, lekerekítései, egyszóval a profilja. Akár pár sört is fel tudok ajánlani, ha esetleg valakinek lenne ilyen segédlete vagy az ISO 13050-es szabvány.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4600) Imics13


Imics13
tag

Hi,

Nem teljesen a topikhoz tartozik, de mégis CAD-es téma.

Van 2 db eladó HP-OEM nVidia Quadro FX1700 video kártya.
Ár: 30000 HUF / DB
A kártyák "teljesen szűzek"!

A paraméterek
[link]

Akit érdekel írjon nyugodtan (inkább priviben).
Üdv,

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.