Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Lackó86


Lackó86
tag

sziasztok!

3D kötőelemeket honnan lehet letölteni ingyen Proe-hoz?

köszi!

jambi

(#4402) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: szakdolgozat készítéshez kellen használnom az UGS NX 5.0 (vagy 6.0) gyártástervező modulját. Sík és kontúr marásról, valamint fúrásról lenne szó.
Esztergáláshoz már használtam, ahhoz van is használható magyar nyelvű segédletem ábrákkal példán keresztül.
Ha van valakinek ilyen esetleg maráshoz, azt nagyon megköszönném.

(#4403) #06658560 válasza Lackó86 (#4401) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#4404) Aske válasza Lackó86 (#4401) üzenetére


Aske
aktív tag

http://www.3dmodelspace.com/prolibrary.html

(#4405) Lackó86


Lackó86
tag

köszi srácok!
a traceparts ...--az fizetős a legtöbb

[ Szerkesztve ]

jambi

(#4406) Agent T válasza Lackó86 (#4405) üzenetére


Agent T
tag

A Traceparts-on vannak fent a Grossnak cuccai (mindenféle kötőelem). Sokáig használtam és úgy tudom még most is ingyenes.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4407) Lackó86


Lackó86
tag

Proeban négyszögből körbe szeretnék söpörni, de nem jön össze:S

jambi

(#4408) Parson válasza Lackó86 (#4407) üzenetére


Parson
addikt

Nézd meg a help-et, ott profin leirják a sweep feature-t, felesleges lenne ide átmásolni szvsz.

Help / Help center / Part modelling / Part -> Contents fül alatt: Part / Base Features / Blend

De ha ez nem elég, és söpörni szeretnél egy pálya mentén az átmenet közben, akkor Variable Section Sweep vagy az Advanced Features fül alatt Swept Blend, esetleg Non-Parallel Blend.
Tanulmányozd őket. Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4409) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok

Amazonon nézegettem proE WF 4-hez való szakirodalmat

ezt a kettőt találtam a legkomolyabbnak:

http://www.amazon.com/Pro-ENGINEER-Wildfire-Gary-Lamit/dp/0495411191/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1277029807&sr=1-4

http://www.amazon.com/Pro-ENGINEER-Wildfire-Designers-Textbook/dp/1932709444/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=books&qid=1277029807&sr=1-10

Szerintetek érdemes beruházni akármelyikbe ha máshonnan már nem nagyon tudok korrektül összerakott tananyagot vagy leckéket beszerezni?

Vagy egyéb tapasztalat erről a dologról? Valaki vett már esetleg ilyen vagy ehhez hasonló angol nyelvű könyvet?

üdv

András

szerk. Vagy érdemesebb lenne inkább akármelyikből a WF5-ös verziót venni, mert idővel ugyis leváltja a WF4-et?

[ Szerkesztve ]

(#4410) Parson válasza Parson (#4408) üzenetére


Parson
addikt

Most nézem, hogy elirtam az első mondatom: ott a blend feature-re gondoltam, nem a sweep-re...

Aske: már a WF 6-osat kezdik emlegetni itt ott... amúgy meg igénytől függ sztem... nekem nem kéne, mert felesleges. Van minden ami kell. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4411) Parson válasza Parson (#4410) üzenetére


Parson
addikt

Most nézem a PTC Product Calendar-t... a Pro/ENGINEER Wildfire 6.0 C000 2011 Q2-re van kiirva. (az F000 2011 Q4-re, a többi még nincs benne a naptárban.)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4412) Atlantis válasza Parson (#4411) üzenetére


Atlantis
veterán

Ráérnek vele...már előre fázok tőle, milyen lesz, ha az új überfasza "Office 2007" kezelőfelület megfertőzi a modellezést is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4413) perfag válasza Atlantis (#4412) üzenetére


perfag
aktív tag

Hát, ötvenen felül az ember már nem tud annyira lelkesedni az újnak. Nehezen álltam át az Office 2007-re és a Solid Edge új kezelőfelületétől elsőre borsódzott a hátam, másodjára is ... hol van ez a parancs, hol van az ... megszoktam, megszokjátok Ti is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4414) Parson válasza Atlantis (#4412) üzenetére


Parson
addikt

Hát ennél a SW 2010-nél tuti jobb lesz... nem nagyon tudom megszokni még két honap után se. :D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4415) Parson


Parson
addikt

Kollega urak, használja vki a SolidWorks Premium 2010 Simulation részét?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4416) #06658560 válasza Aske (#4409) üzenetére


#06658560
törölt tag

WF4, WF5: attól függ, mit kér a megrendelő. Ha neki kell 3D és neki WF 5 van, akkor meg kell venni. Ha nincs ilyen igény, akkor mindegy. Ahogy akkor is, ha házon belülre kell a cucc.

Atlantis: még mindig inkább ribbon, mitn amit a CATIA V6-tal demóznak agráripari termelő tevékenységet végző homo sapiens sapiensek fényérzékelő receptorainak fotonokkal történő túlcsordulásos támadásával.

(#4417) Aske


Aske
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Amúgy "házon belülre" lenne a cucc egyelőre, de sosem lehet tudni mikor kerülök egy helyre ahol véletlenül ProE-vel kellene dolgozni. Ugye nyilván a kérdés az, hogy azokon a területeken amiket használok, vagy majdan használnom kéne, mennyi változás történt a verziólépéssel. De ez sokismeretlenes egyenlet, hálisten nem sürgős a dolog, majd még gondolkodok a könyveken, aztán ha lesz fejlemény jelentkezem.

üdv

András

(#4418) Agent T


Agent T
tag

Üdv!

Solid Edge Synchron modellezéssel foglalkozott már valaki?

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4419) Agent T


Agent T
tag

Szerszámgépek tervezésével, gyártásával foglalkozik -e valaki ? Konkrétan a szerszámbehúzó rendszerek és a főorsón - szerszámon keresztüli hűtés érdekelne.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4420) knifemaster


knifemaster
tag

Ha jól gondoltam ,hogy itt gépészmérnököket találok,akkor segítséget kérnék.

Információt keresek szerszámgép vázszerkezet tervezéséről,(szempontok, szabályok,előírások),illetve a rezonanciacsökkentés terén alkalmazható megoldásokról.valamilyen formában.
Szóval ha esetleg akad valakinek egy doksija e téren,kérem küldje el a mial címemre.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4421) Egorov


Egorov
aktív tag

Szisztok!

Letöltöttem a Pro|ENGINEER Wildfire 5.0 Schools Edition progit a StartPro program keretében. Rendben fel is települt de amikor elindítom és új alkatrészt akarok kezdeni, akkor kilép és semmilyen hibaüzenetet nem ír ki. Volt valakinek hasonló gondja, esetleg van-e valami file amibe hiba esetén "jegyzetel" a program?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4422) #06658560 válasza knifemaster (#4420) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szabályok ilyen téren a biztonsági, érintésvédelmi, stb. területen vannak, midnen más a tervezőre van bízva, hogy a követelményeknek megfelelően oldja meg a dolgot. Ugyan ez igaz a rezonanciacsökkentésre is, van pár módja, amik közüla tervezőnek kell kitalálni melyiket éri meg alkalmazni. Ezeket meg nem egy odksi, hanem általában egy öt éves egyetemi képzés keretében lehet alaphangon összelapátolni, vagy tizenöt tárgy keretén belül.

(#4423) Parson válasza #06658560 (#4422) üzenetére


Parson
addikt

Hát kb... hiába a Gépek Dinamikája c tárgy (például) (Dr. Stépán Gábor előadásában a Műszaki Mechanika Tanszéken a BME Gépészmérnöki Karán), amiben nagy hangsúlya van a gépek aktiv / passziv rezgésszigetelésének, ha mit sem tud az ember az alapvető lengéstani, dinamikai és egyéb mechanikai esszenciálékról, amik alapját képezik a kérdéses témának...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4424) feri100


feri100
csendes tag

Sziasztok!

Nem egészen idevágó téma, de mérnöki vonatkozású!
Ismeri valaki az EngiLab programcsaládot?
Esetleg van hozzá magyarítása is?

Remélem valakinek ismerős, és egy-két kérdést fel lehet tenni a kezelésével kapcsolatosan.

Üdv feri100

(#4425) Sraff válasza feri100 (#4424) üzenetére


Sraff
tag

Szia!

Az Engilab Beam-el foglalkoztam/használtam.

Lehet, hogy tudok segíteni. Magyar leírást nem tudok hozzá, de a kezelése egyáltalán nem bonyolult. Csak egy-két trükkre kell rájönni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4426) feri100 válasza Sraff (#4425) üzenetére


feri100
csendes tag

Szia!

Köszi, hogy jelentkeztél!
Az a kérdés, hogy, a tartórudak hosszát hogy lehet pl. 0,4, vagy 1,3 m hosszra megrajzolni?
Nekem csak egész számokra sikerült, illetve a rácspontokhoz illeszteni a pontokat.
Ha dobsz egy privit az elérhetőségeddel, akkor esetleg könnyebben tudunk kommunikálni.

Előre is kösz, üdv feri100

[ Szerkesztve ]

(#4427) Sraff válasza feri100 (#4426) üzenetére


Sraff
tag

Szia!

Itt válaszolok, hátha mások is belefutottak ebbe e problémába.

Tehát a program használatához a következőkre kell figyelni:

- E,A,I megadásakor:
* E-t N/m2-ben,
* A-t m2-ben
* I-t m4-ben kell megadni.
Ez csak akkor fontos, hogy ha a lehajlási értékekre is szükség van.

- Csomópontok felvétele: A tizedes-elválasztó jel mindig "." (pont).
Mert tegyük fel, hogy felveszel egy pontot a (1.5,2.5) koordinátán. De utólag módosítani szeretnéd mondjuk a kényszert, akkor beteszed a megfelelő kényszerhez a pipát és a koordinátáknál - ahol időközben 1,5 és 2,5 jelent meg - átírod az 1,5-öt és a 2,5-et 1.5 és 2.5-re. Különben a módosított kényszer az (1,2) pontra módosul.

Az E,A,I megadásakor is "." az elválasztó jel.

Ha ezekre odafigyelsz, akkor menni fog. A többi funkció magától értetődő.

Esetleg még az eredmény kirajzoltatásakor az arányokkal érdemes játszani, hogy látszódjék minden.

Remélem tudtam segíteni. Ha valami nem világos, akkor kérdezz nyugodtan.

(#4428) feri100 válasza Sraff (#4427) üzenetére


feri100
csendes tag

Szia Sraff!

Köszönöm a válaszod, remélem menni fog, csak kicsit gyakorlok még.

Üdv feri100

(#4429) GML


GML
őstag

Üdv! Keresnék valami 3d-s feladatot. Valami olyasmit mint az inventor pályázat rajzai. ezeket már megcsináltam, de jó lenne valamivel lefoglalnom magamat. Valakinek van ötlete, hogy hol találok valami rajzolvasási példatárat, vagy valami hasonlót, amin lehet gondolkodni..
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#4430) Parson válasza GML (#4429) üzenetére


Parson
addikt

Szia! Például áttervezhetnéd a lépcsőfeljáróm hegesztett vázszerkezetét, meglévő anyag (zártszelvény) és minimális új anyag (ugyanaz a zártszelvény) felhasználásával, figyelembe véve a következőket:
0. Probléma: tul magas lépcsőfokok vannak jelenleg, ezért:

1. kényelmes lépést biztositva, szabványos méretű lépcsőfokok kellenek
2. a lemodellezett jelenlegi állapot mutatja a falakat is, amiknek a sikját nem lenne jó átlépni (kilépni a beugróból, ami a falban van)
3. lépcsőforduló magassága változhat
4. fa boritást kap a vázszerkezet, csavarokkal rögzitve
5. helyszükség esetén a lépcső alsó és felső fele (lépcsőforduló előtti és utáni szakaszai) helyet cserélhetnek (mi több, nagy valószinűséggel helyet is kell cseréljenek)

Modelleket Pro/E WF2.0 -ban, külön megkapod, ha érdekel a dolog. :))

Nekem sajna nem nagyon van rá időm, pedig nem nagy feladat, és meg kéne csinálnom. Szilárdságtani méretezést se igényel igazán, de akár még azt is tesztelhetsz rajta. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4431) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

Tud valaki egy jóképű képletet egy - r és R sugarú, alfa középponti szögű - körgyűrűcikk másodrendű nyomatékaira (x és y tengelyre)?

Kép

[ Szerkesztve ]

(#4432) Imics13 válasza Sraff (#4431) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ha már egy CAD-es fórumban vagyunk, akkor én inkább egy univerzális grafikus megoldást javasolnék.

SE-ben a síkidomok jellemzőit le lehet kérni és asszociatívan hozzá lehet kapcsolni a profilhoz, így ha bmely érték módosul, természetesen a kapott eredmény is módosulni fog.

Természetesen ez bmilyen síkidomra alkalmazható!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4433) Parson válasza Imics13 (#4432) üzenetére


Parson
addikt

Ez teljesen korrekt megoldás Imics13, én is pártolom. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4434) Sraff


Sraff
tag

Imics13, Parson: Megoldásnak megoldás, csak nem elegáns. :)

De, ahogy Jézus mondta, aki keres az talál. A Hütte: A mérnöki tudományok kézikönyve című könyvben ott a megoldás.

Remélem más is hasznát veszi.

(#4435) Parson válasza Sraff (#4434) üzenetére


Parson
addikt

Ez klafa, csak ne felejtsd el lehagyni az e-s tagot Iy esetében, ha a KR origója az első képen (#4431) ábrázolt helyzetbe esik.

Amúgy meg ha csak a képletre van szükséged, akkor oké, de ha vmi méretezéshez, vagy akár optimalizáláshoz, akkor sztem a CAD szoftveres megoldás pont ugyanolyan jo, ha nem jobb... tökmindegy, hogy az excel vagy a CAD számol... mégis a CAD lesz pontosabb, lévén az excel-be a képletet neked kell bepötyögni, ahol ott az emberi hibafaktor.

A gyűjtemény amugy klafa, el is raktam, hátha van benne plusz az sajátomhoz képest. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4436) Sraff válasza Parson (#4435) üzenetére


Sraff
tag

Lehet, hogy rosszul értelmezem, ezért megkérdezem.

Ezt írtad: "csak ne felejtsd el lehagyni az e-s tagot Iy esetében, ha a KR origója az első képen (#4431) ábrázolt helyzetbe esik."

Ha a középpontra számítanám, akkor az eredő keresztmetszeti tényező nem így néz ki?

Ie = Iy + e^2*Akörcikk (Iy + Steiner tag)

[ Szerkesztve ]

(#4437) Parson válasza Sraff (#4436) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan a Steiner tételre céloztam ezzel. Mivel nem tudom mi a pontos végfelhasználási célod, ezért az első képet vettem alapul, ahol a KR origója kivül esik a keresztmetszeten. Ezért értelemszerűen ott nem kell a 'Steiner tag' a táblázatban megadott verzióhoz képest, attól eltérően.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4438) Parson válasza Sraff (#4436) üzenetére


Parson
addikt

Bocs, nem válaszoltam a kérdésedre.
Alapvetően én nem fogom most leellenőrizni a képlet helyességét, alapul veszem a táblázatot, amit beraktál. Ezen táblázat alapján pedig a képlet melletti kis ábrában a KR origója máshol van (feltételezem a keresztmetszet semleges szálában), mint a te első képeden, és ehhez a KR-hez vannak felirva az inerciák. - Láthatóan a képlet Iy-ra egy negativ steiner tagot tartalmaz, ezt kell elhagyni, akkor, ha a köriv középpontjában lévő KR-re akarod felirni (hiszen ha elhagyod a negativ tagot, azzal növeled az inerciát, ami a semleges száltól való távolodásnál pont a Steiner tételt igazolja).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4439) Imics13 válasza Sraff (#4434) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Hát mindenkinek más az elegáns. Amit én megmutattam az univerzélisan használható, míg a te képletes megoldásod a "nevezetes" esetekre jó, de körülményes és időigényes, egy bonyolultabb extrudált profilról nem is beszélve... :P

Vannak esetek, amikor egy grafikus megoldás sokkal gyorsabb és univerzálisabb, mint a numerikus, hát sztem ez is ilyen eset.

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4440) Mazsi1972


Mazsi1972
csendes tag

Sziasztok! Rátaláltam erre a fórumra és nagyon örülök neki. A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek infója Catia V5-höz magyar vagy angol nyelvű alap oktatóleckéről. Eddig SE-vel és SW-vel dolgoztam, de most meg kéne tanulnom a Catia-t. Köszi ha tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4441) Hca


Hca
csendes tag

Sziasztok!

Inventor-os kérdésem lenne. Ha egy iAssembly-t kiosztok akkor tudom cserélgetni az egyes elemeket? Ha igen akkor hogyan? Mert nekem a minta összes elemét megváltoztatja.

(#4442) Parson válasza Hca (#4441) üzenetére


Parson
addikt

Hello,
Talán épp ezért hívják kiosztásnak... nem? :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4443) Mazsi1972


Mazsi1972
csendes tag

Elkezdtem foglalkozni a Catia V5-el. Szerintem semmit nem er az SW-hez kepest. Mar annyi kerdesem van amire nem tudom a valaszt...Nem talalok ikonokat, amiket keresek es ami magatol erhetodonek, felhasznalobaratnak kellene lennie. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? En latom rosszul?

(#4444) Parson válasza Mazsi1972 (#4443) üzenetére


Parson
addikt

Igen. Te látod rosszul. Ez a SolidWorks 2010 a Catia V5-höz képest vmi kis bagatel progi. Egy normális mechanizmust nem lehet létrehozni benne fogaskerekes bolygóműre, állandóan szétugrik meg stb... ha kézzel mozgatom akkor meg tökéletes... (aktuális probléma) Catia kicsit többet tud. Nézelődj jobban utána.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4445) #06658560 válasza Mazsi1972 (#4443) üzenetére


#06658560
törölt tag

[szarkaszmus] ja igen a komplett autóipar hülye és még nem jutott eszükbe téged megkérdezni fél napnyi használat alapján elhajtani őket a sunyiba. A repülőgépekről nem is beszélve. Az a380 pedig csak a csoda folytán nem hullik atomjaira már a gurulón. [\szarkazmus]

Igen, tanulmányozd még egy kicsit a programot. Segédletnek pedig kezdetnek a www.cad.lap.hu és a www.catia.lap.hu oldalakat ajánlom. Javaslom az elmélyülést a felületmodellezésben, megéri a szerszámtervező modul is a pénzét, az ergonomiairól nem beszélve. Tény, eltérő gondolkodásmódot igényel de rettentő hatékony fejlesztést tesz lehetővé. A mechanizmus modultól pedig sok év használat után js képes vagyok ámulatba esni. Mindemellett van sok hkányossága is, leginkább a fogaskerekes rendszerek tervezése terén, de a többinek isteni kiegészítője.

Viszont csodálkozom, hogy a fentebbi linkeket cadeseknek rendre el kell mondani. Nem feltétlen itt, de pl. egyetemen sem ismerik, holott rettentő jó anyagok vannak fenn.

U.i.: bocs a nem szabályos linkekérr sajna ipodon opera kicsit makacsul működik.

(#4446) Mazsi1972 válasza #06658560 (#4445) üzenetére


Mazsi1972
csendes tag

Ezért kérdeztem. Gondoltam, es sokaktol hallottam, hogy jo szoftver ezert kezdtem el vele foglalkozni. De mivel ez nem hivatalos, igy tutorialom sincs hozza. Ugy pedig eleg nehez...Azert koszi a linkeket.

(#4447) Imics13 válasza #06658560 (#4445) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Catia és Catia között is van (volt) különbség, ha már az A380-t említetted! :Y

[link]

Persze ilyen mindenhol megesik...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#4448) Parson válasza Imics13 (#4447) üzenetére


Parson
addikt

Hát ez már csak ilyen. Nem véletlenül van ott, hogy V4 vagy V5. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4449) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok

Szakmai gyakorlaton vagyok épp, és a cégnél SolidEdge-t használnak. Figyelembe véve, hogy 2,5 éve csak ProE-vel foglalkozom, ez egy szörnyűség! (le is megyek inkább a gyárba :))

(#4450) Parson válasza Aske (#4449) üzenetére


Parson
addikt

A jó dolgokról visszalépni mindig szörnyű... Ez a SolidWorks engem is kiakaszt sok helyen. De hát ez van jelenleg. :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.