Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) kpityu2 válasza Agent T (#12000) üzenetére


kpityu2
őstag

Előbb a szimmetriatengelyre kell kattintani. [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12002) Parson


Parson
addikt

Kolléga urak, ki mit tud az Onshape 3D CAD rendszerröl? Én csak most futottam bele a PTC.com -on.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12003) HugóBoss


HugóBoss
tag

Sziasztok, lehet teljesen offtopic lesz, akkor elnézést. Olyan free programot keresnék, ami cdr vagy dxf file esetében meg tudja mondani, hogy egy 2D rajzban mennyi a körvonalak hossza. Lézervágáshoz kellene, hogy tudjak árat számolni, mert macerás minden vacakra megvárni az árajánlatot. Nekem csak corel draw van, azt használom, ha esetleg az tud ilyet az a legjobb :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#12004) #06658560 válasza HugóBoss (#12003) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#12005) #06658560 válasza Parson (#12002) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez alapján fasza cucc, hasonlót a Dassault is árul.

(#12006) Agent T válasza Parson (#12002) üzenetére


Agent T
tag

Egyszerűbb projektekhez jó alternatívának tűnik, viszont ha jól tudom előfizetés nélkül, minden rajzod nyilvános és bárki álltal hozzáférhető.
Végeselemből is van ilyen, az Simscale néven fut.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#12007) nofi válasza Parson (#12002) üzenetére


nofi
őstag

Ha érdekel bővebben írj rám egy privátot, idehaza a munkahelyem a hivatalos viszonteladó partner + support én pedig kimondottan az Onshape-pel foglalkozom. Rendszeresen tartunk testreszabott demokat, webinárokat (következő hetekben is lesz 2 publikus előadás)

Kopi31415
Hasonlót igen, mások is, de jelenleg az Onshape az egyetlen 100%-ig SaaS CAD

Agent T
Nyilván egy komplett autót inkább NX-ben vagy CATIA-ban terveznek, de ha belezoomolsz láthatod, hogy ennek sincs oka panaszra ;)
[link]
(free accounttal minden publikus, jól mondod)

Mivel valós idejű kollaborációt biztosít, kimondottan több fős csapatok csapnak le rá első körben, de a PDM funkciói miatt is egyre többen keresik, pláne, hogy most sokan HO-ból dolgoznak. Mivel cloud architektúrára épül sose fagy le, nem fogy ki a memóriából, hibaüzenetet se küld és bármin használhatod (Win, Linux, OSX, Android, iOS) mert semmit se kell telepíteni csak egy böngésző kell hozzá.

Xbox GT: nozsolt

(#12008) #06658560 válasza nofi (#12007) üzenetére


#06658560
törölt tag

Webinar regisztrációt tudsz linkelni?

(#12009) nofi válasza #06658560 (#12008) üzenetére


nofi
őstag

Igen persze, itt lehet jelentkezni: Ipar 4.0 Akadémia

Xbox GT: nozsolt

(#12010) Parson válasza nofi (#12007) üzenetére


Parson
addikt

Egyelöre csak általánosságban érdekel a fejlödési iránya miatt. A multiplatformos megoldás pl nagyon tetszik.
S&T-nél dolgozol? Röpke 11-12 éve engem is invitáltak, de végül nem lett koprodukció... no sebaj.
A holnapi Webinar-t nem lehetne elcsúsztatni 10 órai kezdésre? Én csak akkor tudok becsatlakozni sajnos. :U

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12011) #06658560 válasza Parson (#12010) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én akkor mit mondjak? 16-ig egész héten training, utána napi munka.

(#12012) nofi válasza Parson (#12010) üzenetére


nofi
őstag

Igen, ott dolgozom :K
Fel fogjuk tölteni ezt a webinart is, megadom majd az elérhetőséget + jelszót privátban és meg tudod nézni a hét második felében

Xbox GT: nozsolt

(#12013) Parson válasza nofi (#12012) üzenetére


Parson
addikt

Csak finoman jelezném, hogy én türelmesen tudok ám várni... viszont mindeközben az amerikai PTC is gyorsabban megtalál(t)... jelszó stilusosan németül: Kundenzufriedenheit.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12014) #06658560 válasza Parson (#12013) üzenetére


#06658560
törölt tag

Engem megtaláltak, hogy visszanézhessek webinart, amire regeltem, de be nem léptem.

(#12016) JoinR válasza #46372352 (#12015) üzenetére


JoinR
senior tag

Van ilyen beépített funkció.

(#12019) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok,

NX-hez is létezik olyan kötőelem könyvtár - Standard Parts - mint Solid Edgehez? Ha igen akkor azt hol lehet megtalálni ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#12020) soldi3r


soldi3r
veterán

Merre van a beállítások fájl a CREO-nál?
Betettem 4 sort a \Common Files\creo_standards\config_files\config.pro-ba, de nem nagyon foglalkozik vele.
use_inverted_mousewheel_zoom yes
orientation isometric
sketcher_grid_type polar
sketcher_starts_in_2d yes

E30 (oo=[][]=oo)

(#12021) soldi3r válasza soldi3r (#12020) üzenetére


soldi3r
veterán

Lehetséges, hogy a \Common Files\text\config.pro lenne az?

E30 (oo=[][]=oo)

(#12022) Agent T válasza soldi3r (#12021) üzenetére


Agent T
tag

Elvileg három helyen is van :

1. "text" folder of Pro/Engineer install

2. Home directory %HOMEDRIVE%%HOMEPATH%

3. Startup folder

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#12023) soldi3r válasza Agent T (#12022) üzenetére


soldi3r
veterán

A text mappában már látom a változást, ha beleírok valamit. A másik kettőt is meglesem. köszi.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12024) soldi3r


soldi3r
veterán

Van egy ilyen elszívó ernyőm, amit egy testből convertáltam aztán osztottam 4 részre.
Hogyan lehetséges ebből 2 féle dxf-et csinálnom? Még mindíg egy testként kezeli, így nem tudja kiteríteni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12025) Kicsipampam válasza soldi3r (#12024) üzenetére


Kicsipampam
tag

Csinálsz egy kettévágást rajta. A megmaradó részt már ki tudod teríteni. Aztán megfordítod a kivágás irányát, majd a másik megmaradó részt is kiteríted. Ha tudja a Proe a multibody-t, akkor ezt két testként tudod tovább kezelni.

(#12026) soldi3r válasza Kicsipampam (#12025) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezzel már kísérleteztem, de ha katonásan kettévágom, akkor is csak 1 test.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12027) Kicsipampam válasza soldi3r (#12026) üzenetére


Kicsipampam
tag

Úgy vágd ketté, hogy csak az egyik fél maradjon meg, ami persze a szimmetria miatt elég is, mert a Proe szerintem nem kezeli a multibodyt, így nem tud két terítéket neked adni. Próbáld a lemezzé konvertálást a kettévágás után tenni, előtte lehet nem jelez hibát, de valójában mégse lemez.

(#12028) soldi3r válasza Kicsipampam (#12027) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem sem, illetve több helyen is ezt olvastam.
Ha levágom a test felesleges részét konvertálás előtt, akkor nem lesz méretpontos a levágott lemez (az egyik élen nincs rip) és igazából meg sem kellene rajzolnom a testnek azt a részét, hanem csinálhaték Assemblyt.
Közben rápróbáltunk SW-ben, nem tudja megcsinálni a kettégást. Elvileg az Inventor megcsinálja, ad terítéket is, de a ponthegesztéshez szükséges még egy kb 55 fokos hajlítás, az meg azt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12029) Kicsipampam válasza soldi3r (#12028) üzenetére


Kicsipampam
tag

Kezden nem érteni. Ez egy teljesen egyszerű lemezalk. feladat. Mit értesz azon, hogy nem lesz méretpontos, ha a levágás után konvertálsz? Kezdjük az elején:
Hogyan hoztad létre, hány alkatrészből áll, mert a képből nem lehet látni, hogy ez egy vagy 4 alkatrész? Hány elemből akarod ezt elkészíteni, ha majd lemezből legyártod?
Ha publikus küldd már el légyszíves, mert az szinte kizárt dolog, hogy egy ilyen egyszerű alk-el ne boldoguljon az SW vagy az Inventor esetleg a ProE.

[ Szerkesztve ]

(#12030) soldi3r válasza Kicsipampam (#12029) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez egy elszivo ernyoje. 3000*1500mm-rol indul 100mm magasan, majd 45 fokban megtorik 450mm magasan. Ezt egy testkent rajzolom, aztan "shell". Itt kellene az eleken elvalasztani egymastol (rip).
Azert nem lesz meretpontos, mert amikor az eleknel 4 reszre kell oszani, akkor egyik-masik oldalnal valamennyire megroviditi az anyagot. Aztan a ponthegeszteshez kellene a rovidebbik oldalakra 2db 90 fokos es 2db kb 55 fokos hajlitas.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12031) tycon válasza soldi3r (#12024) üzenetére


tycon
tag

Aki egy ilyen darabot testből csinálja, nem lemezből, az, ha Pro-ban dolgozik, eleve önsorsrontó szerintem. A Pro egyébként sem terít ki szuperül. Hiába van benne elvileg pl.deform area. Mondjuk én is csináltam tanulmányi versenyen olyat, hogy több megoldást is leírtam.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12032) Kicsipampam válasza soldi3r (#12030) üzenetére


Kicsipampam
tag

Csináltam képeket a metódusról, most SW-ben. A lemezvastagságot 10mm-re vettem, hogy jobban látszódjon. Egy élt hasítottam fel, majd levágtam a felesleges részt. Erre írtam, hogy az egészet nem fogja megcsinálni. Lemezzé tettem, majd utána tükrözéssel a kívánt alkatrész előállítható.(erről már nem csináltam képet) Utána szerintem mentsd le alkatrészenként, csinálj egy összeállítást és abban tedd rá a hegesztési füleket.
alt="" title=""
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#12033) soldi3r válasza Kicsipampam (#12032) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez oké, kiszerkeszteni is ki lehet. A kérdés, az, hogy a rip-et miért nem lehet rárakni mind a 4 élre?

E30 (oo=[][]=oo)

(#12034) Kicsipampam válasza soldi3r (#12033) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ilyenkor azért nem lehet mert több alkatrész képződne és ezt nem engedi a szoftver valamiért hiába tudja a multibodyt. Ezért kell ilyen kerülő megoldásokat végezni. Megnézem SE-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#12035) soldi3r válasza Kicsipampam (#12034) üzenetére


soldi3r
veterán

És ha a fentit tükrözöd, akkor összeadja a testeket?

E30 (oo=[][]=oo)

(#12036) Kicsipampam válasza soldi3r (#12035) üzenetére


Kicsipampam
tag

Most a rövid és a hosszúoldali alk. a fele készült el így, tükrözéssel előállítható a teljes alkatrész. Van egy kapcsoló a tükrözés parancsnál, hogy összevonja, ne vonja.

(#12037) soldi3r válasza Kicsipampam (#12036) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem tudom, hogy egyre gondolunk e, én hiába "mergeltem" a tükrözött testeket nem adta össze. Illetve "combineolni" sem tudtam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12038) soldi3r válasza Kicsipampam (#12032) üzenetére


soldi3r
veterán

-

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12039) soldi3r válasza soldi3r (#12037) üzenetére


soldi3r
veterán

Működik, csak nem úgy, ahogy én a lemezalkatrészeket szoktam csinálni.
Ha konvertálom sheetmetállá, akkor nem jó, viszont ha az "insert/sheetmetal/bends" funkciót használom, úgy jó.
Kössz!

E30 (oo=[][]=oo)

(#12040) Kicsipampam válasza soldi3r (#12039) üzenetére


Kicsipampam
tag

No hazaértem. A SolidEdge minden cécó nélkül megcsinálja ezt.

(#12041) Kicsipampam válasza tycon (#12031) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ebben a kiterítési témakörben elvileg majd mindegyik ugyanazt tudja. Talán az SW itt egy kicsit előnyben van, de az inkább a jó macro prg-nak köszönhető, mint SheetWorks vagy SPI. Azt szoktam mondani, hogy 1 hét képzés után is tudnak jó terítéket előállítani utcáról behívott emberek. Élhajlítási adattár meg elég jó van 2004 óta, amióta a Trumpf piacra dobta a TASC vezérlését és ehhez tartozó rövidülési táblázatait. Rengeteg anyagot kivágtak, meghajlították különböző szögekben, alsó-felső szerszámpár kombinációban majd ezt egy 10-20x nagyításon kivetítették és lemérték az értékeket majd a fent említett táblázatokat megkreálták.

(#12042) soldi3r válasza Kicsipampam (#12040) üzenetére


soldi3r
veterán

Hát én még azért küzdök vele. Nem elég a "ripes" megoldás. Ki kell szerkeszgetnem, hogy kultúráltan vágható és hajlítható legyen.
SE nincs, de tudtommal az már ingyenes otthoni használatra, lehet fel kellene tennem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12043) Kicsipampam válasza soldi3r (#12042) üzenetére


Kicsipampam
tag

SW, SE, Fusion otthoni használatra ingyenes. SW-nél kódot kell kérni, azzal tudod a telepítőt letölteni. A másik kettőnél meg azt hiszem regisztrálni kell csak.
Megnéztem a képeket, nagyon nem akar ez hasonlítani az enyémre. Csináld meg lépésenként, mint én és biztosan működni fog.

(#12044) soldi3r válasza Kicsipampam (#12041) üzenetére


soldi3r
veterán

Az SW is rak egy bend allowance táblázatot a telepítési mappájába, abból elég jól visszaszámolható a K factor. Én azt használom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12045) soldi3r válasza Kicsipampam (#12043) üzenetére


soldi3r
veterán

A ripnél még ugyanaz, csak ott még rá kell tennem 1-2 hajlítást, hogy ponthegeszthető legyen.
Talán ha nem szimetrikusan ripelem, akkor máshogy jön ki a teríték.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12046) dennis.nol


dennis.nol
tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki ezzel a hibával, creo 7.0.0.0 telepítése után/közben?
Még nem próbáltam ki mindent amit eddig találtam a "hibáról", csak gondoltam elindítom itt is a segítségkérést:

Installer completed with warnings: Creo installed succesfully, but the instasller detects that the graphics card (graphics processing unit) for this system does not support Creo Simulation Live.

A creo 5-ös verziója minden gond nélkül ment.

Már nézegetem a megoldásokat, de eddig még nem találtam. De kezdek arra gyanakodni, hogy nem is fog működni, mivel nem támogatott a vidikarim.

E nélkül - Creo Simulation Live - nem lehetne telepíteni a creo-t?

Ez a gépem: ACER ASPIRE 5 A517-51G-568W 17,3" NOTEBOOK (NX.GSXEU.002) [link]

[ Szerkesztve ]

(#12047) kpityu2


kpityu2
őstag

Nekem ez csak szimpla figyelmeztetésnek tűnik, hogy a valós idejű analízis nem fog működni. Ettől még mennie kell a Creonak.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12048) dennis.nol válasza kpityu2 (#12047) üzenetére


dennis.nol
tag

Hát, igen, nekem is. De nem tölt be semmit - habár több percet (5-10) még nem vártam vele :DDD (se régi összeállítást, se alkatrészt, de még új "bármi" létrehozásakor is csak fehér háttér fogad). Érdekes... :)) Kutakodok rendesen :F

[ Szerkesztve ]

(#12049) dennis.nol válasza dennis.nol (#12048) üzenetére


dennis.nol
tag

Nos...lehet, hogy most nagyon láma leszek :))
Rengeteg beállítást, törlést, engedélyezést, tiltást kipróbáltam, de semmi nem segített.

Újratelepítettem a creo-t és végre végigolvastam :U mit ír a warningra :DDD , erre látom, hogy erősen ajánlja, hogy telepítsem a legújabb java-t.
:Y :F Nincs java-m, kérdem én?

Gép-újratelepítés volt ezelőtt és valahogy kimaradt a java telepítése. Felnyomtam és láss csodát működik (mármint most már látom is amit megnyitok). :DD
Lehetséges, hogy ez volt a baj? A java?

(#12050) tycon válasza dennis.nol (#12049) üzenetére


tycon
tag

Ejaculatio Praecox. Örüljél.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.