Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) Agent T


Agent T
tag

Üdv!

Solid Edge ST-ben létrehoztam egy alkatrészcsaládot. A bázis alkatrészben szerepel még egy referenciasík is, aminek az alkatrész aljától mért távolsága minden egyes családtagnál változik, de ez a sík a létrehozott családtagokban nem jelenik meg. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan lehet ezt a síkot is létrehozni a családtagokban ??

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4952) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok
Múltkorában eljátszottam a gondolattal, hogy kéne egy új számítógép. Ott az jött ki, hogy többek között jó sok memória is kell (akár 8 GB). WF4-et használok. Ha jól látom itt meg az van, hogy XP-t érdemes használni, mert különben kompatibilitási gondok lesznek. Szeretem ezt az oprendszert, ezzel nincs gond. De amennyire én tudom az XP nem ismer fel, csak 4 GB memóriát összesen és legfeljebb csak 2GB-t tud egy alkalmazásnak elkülöníteni.

Akkor hogy is van ez? Tudom, hogy ez 32bites rendszerre vonatkozik. Csak azt nem tudom, hogy a mai processzorok mind 64bitesek-e, mert ezt külön nem láttam kiírva. (pl. amd phenom II 4 magos)

Ellenben ahogy látom Win 7-ből van 32 meg 64 bites változat is, de ha WF4-el akarok dolgozni akkor maradna az XP.

Szóval hogy is van ez?

(#4953) kpityu2 válasza Aske (#4952) üzenetére


kpityu2
őstag

[XP memóriakezelés]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4954) Parson válasza Aske (#4952) üzenetére


Parson
addikt

WF4-ből van 64 bites is... igazából az xp más miatt jó az 'ócska WF-eknél'.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4955) Aske válasza kpityu2 (#4953) üzenetére


Aske
aktív tag

Ezt én is elolvastam, de ez elég idejétmúlt.

Mindenesetre most jegelem a témát egy darabig, mert rendeltem egy gyorsabb processzort, ami még épp elmegy az alaplapomban, aztán meglátjuk hogy muzsikál. (ez is matuzsálem korú, de mégis gyorsabb)

(#4956) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

3ds Max 2010-el kapcsolatban lenne egy kérdésem. Valamit elbarmolhattam, és nemtudom hol lehet ezt állítani. Szóval amikor görgetek az egérrel, akkor nagyon nagyot közelít/távolít. Gyakorlatilag egy görgetéssel olyan kicsi lesz a grid, h már nem is látszik. Tudja valaki hol lehet ezt állítani?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#4957) Parson válasza Sequadon (#4956) üzenetére


Parson
addikt

Szia,

a 3ds max nem gépész 3D tervezőrendszer, igy itt nem biztos, hogy lesz, aki kapásból válaszol a kérdésedre...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4958) kpityu2 válasza Sequadon (#4956) üzenetére


kpityu2
őstag

Két eset lehet: Vagy a 3dsMax-ban állítottad el a scroll/zoom értékét, ha van ilyen beállítás, vagy a windows-ban hogy hány impulzust adjon. Előbbi esetben a settings-ben keresgélj, utóbbiban a vezérlőpult egérbeállításainál.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4959) takira


takira
csendes tag

Segítség!

Solid Edge ST2-ben olya problémám lenne, hogy ha a rajznézetben egy munkadarabot elmetszek, akkor utána a metszeti nézeten nem tudok kitörést létrehozni. Úgy sikerült már megoldanom, hogy szerelésben létrehoztam egy PMI metszetet és a rajznézeten elmetszve ( főnézetként) illesztettem be a munkadarabot. Ilyenkor sajnos a menetábrázolási hibák jönnek elő, ergo nem szabványosan jeleníti meg őket. Pl.: Ha egy munkadarabot amibe bele van tekerve egy hernyócsavar elmetszem, de a hernyócsavart nem, akkor rajznézeten a munkadarab sraffozása teljesen belenyúlik a hernyócsavar menetábrázoló vonaláig, pedig nem kéne. Ezek mind nem fordulnak elő ha az első módszert alkalmazon, de akkor nem tudok kitörést létrehozni. :((

(#4960) perfag válasza takira (#4959) üzenetére


perfag
aktív tag

Az alapproblémát nem értem, minek egy metszetben kitörés?
Nem tudnál csatolni egy képet? (hátha megkerülhető a probléma)

(#4961) takira válasza perfag (#4960) üzenetére


takira
csendes tag


Sajnos nem kerülhető meg. Csatoltam egy képet. A reteszfészek és a hernyócsavar szemléltetéséhez kell kitörés. A hajtómű tengelyt tilos elmetszeni a szabvány szerint.

[ Szerkesztve ]

(#4962) 3DFan válasza takira (#4961) üzenetére


3DFan
aktív tag

Készítesz egy vetületi nézetet és arra alkalmazod a modelltérben létrehozott metszetet, ott meg ugye megadható, hogy mely elemek ne legyenek metszve. A főnézetre megrajzolod a metszősíkot, hogy mutassa a meszet helyét. Vagy ha elmetszed az egészet rajzban,semeddig sem tart levenni a sraffot arról a néhány alkatrészről.

(#4963) takira válasza 3DFan (#4962) üzenetére


takira
csendes tag

Igen, de ez így elég sufnituningos. Azért köszi a segítséget.

(#4964) perfag válasza takira (#4961) üzenetére


perfag
aktív tag

Máskor tedd rá a középvonalakat a rajzra, mert egy ilyentől mi idősebb generációsok sikítani tudunk.
A metszés után jobb egér gomb a metszeten, Nézetbe rajzolás, szabadkézi vonallal a kitörés határait, majd a Vázlat menüben Kitöltés. Ez miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#4965) #06658560 válasza perfag (#4964) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem csak ti, de sajna a cad rendszerek e téren elég trehányak.

(#4966) Agent T válasza takira (#4961) üzenetére


Agent T
tag

Ahogy a régi középsulis géprajztanárom mondta: "Gépész ember hamarabb megy az utcára nadrág nélkül, minthogy elfelejtse a középvonalakat megrajzolni egy műszaki rajzon
Node:
Miért is olyan fontos külön szemlélteni a reteszhornyot az összeállítási rajzon? Ha valaki nagyon kíváncsi rá akkor előveszi a tengely műhelyrajzát és megnézi ott.

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4967) kpityu2 válasza takira (#4961) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha az alkatrészfájl tulajdonságainál kipipálod hogy tengely jellegű alkatrész, akkor alapból nem metszi. Egyébként egy csomó apróság van, amit kézzel kell megoldani mert a progi nem ad automatikus megoldást. Vagy hagyod a fenébe. Pl. nekem még sohasem sikerült magyar szabvány szerint ábrázolnom fogaskereket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4968) perfag válasza Agent T (#4966) üzenetére


perfag
aktív tag

Miért is olyan fontos külön szemlélteni a reteszhornyot az összeállítási rajzon? -- miért-miért, mert valami iskolai feladat lehet. Én is most rajzoltatok csavarkötéseket.
(Nem az én diákom!)
:D

kpityu2: "Ha az alkatrészfájl tulajdonságainál kipipálod hogy tengely jellegű alkatrész, akkor alapból nem metszi." -- Előző hozzászólásomban előbb én is ezt írtam, de szerkesztettem miután jobban megnéztem a rajzot, szerintem ezt tudja.

"Pl. nekem még sohasem sikerült magyar szabvány szerint ábrázolnom fogaskereket." -- egyszerűsített alkatrésszel sem?? Bár a metszetbe mi is gyalog rajzoljuk be a fogat és lehúzzuk a vonalkázást.

(#4969) kpityu2 válasza perfag (#4968) üzenetére


kpityu2
őstag

Igazság szerint néhány felemás próbálkozás után abbahagytam a kísérletezést. Tököm se fog kínlódni vele. Akinek nem jó amit a szoftver ad, az béreljen rajzolókislányokat. :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4970) takira válasza perfag (#4964) üzenetére


takira
csendes tag

Köszönöm a kritikát, de gondoltam nem szeditek le a fejem ha gyors szemléltetés kedvéért nem rajzolom be a középvonalakat. Máskor behúzom, hogy az idősebb generációnak megfeleljek. A gumidugót sem sraffoztam be szabályosan, azért is kérek egy fenyítést :DD

Egyébként köszönöm a gyors segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#4971) #06658560


#06658560
törölt tag

Apropó, sraffozás: van, aki szabványosan sraffoz? Értve ez alatt, hogy két-három vonalas sraffozás a különböző acéloknak. Mert a CAD rendszerek ezt sem feltétlen kezelik helyesen.

(#4972) perfag válasza #06658560 (#4971) üzenetére


perfag
aktív tag

Az ST2-ben alapból a Normál kitöltési stílus van hozzárendelve az acélokhoz. Korábban a v.20-nál oda kellett rá figyelni, hogy az Anyagtáblázatban az anyag kiválasztása után a Beállítások lenyílót az Anyag jellemzőiről át kellett dobni Felület és kitöltés stílusra, ahol a kitöltés stílus lenyílót be kellett állítani Normálra. Macerás leírni, megcsinálni pár pillanat volt - csak odafigyelést igényelt.

(#4973) #06658560 válasza perfag (#4972) üzenetére


#06658560
törölt tag

A normál mit jelent?
45°, egy vonalas, vagy a saválló, öntött, stb. acélokhoz eltérő?

(#4974) perfag válasza #06658560 (#4973) üzenetére


perfag
aktív tag

A Normál a Solid Edge-ben 45°, egy vonalas (azaz egyenközű).

(#4975) istvnagy


istvnagy
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Milyen paramétert kell beírni a bom.fmt-be hogy a Bill of materialsba megjelenjen az alkatrész súlya?
Köszi

(#4976) istvnagy


istvnagy
csendes tag

Pro/E W5

(#4977) tycon


tycon
tag

A config.pro-ba boom_format format.bft

format.bft file
.breakdown

%$type %$name contains: Megnevezés Rajzszám Súly(tonna)
.row %$quantity[6]; %$type[12]; %$name[-31]; %RAJZSZAM[-20] %PRO_MP_MASS[-10]

.summary
Summary of parts for assembly %$name: Megnevezés Rajzszám Súly(tonna)
.row %$quantity[6]; %$type[12]; %$name[-31]; %MEGNEVEZES[-40]; %RAJZSZAM[-20] %PRO_MP_MASS[-10]

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#4978) Agent T


Agent T
tag

Üdv!

Lehet kérdeztem már korábban is, de SE-ben nem lehet valahogy új vonaltípust létrehozni ? Kéne csinálni egy "törésvonal vonaltípust", mert a kitöréseknél már unom mindig megrajzolgatni a törésvonalat.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4979) Aske válasza takira (#4961) üzenetére


Aske
aktív tag

Ismerős nekem is ez metszetben-kitörés probléma. Én Pro/E-ben úgy szoktam megoldani, hogy több kitörést készítek, amiknek a határvonalai nem metszik egymást (eléggé ráközelítve nagyon közel is tudod tenni a határvonalakat, és akkor majdnem olyan mintha folytonos lenne). Így három "nagy kitöréssel" el lehet intézni. Egy felülre (tárcsa+tengely a megfelelő mélységig), egy alulra (tárcsa alsó fele+hernyócsavar helye a tengelyen). A harmadik meg a tengely nézetben látható részét tartalmazza.

De nem kell szerintem ennyire görcsölni ezen a dolgon. Mivel az alsó rész nem hordoz sok infót, csinálhatod azt, hogy alul csak a hernyócsavart töröd ki, felül meg a tárcsát meg a reteszhornyot a megfelelő mélységig. Esetleg tengelycsonk kontúrja szaggatottan és akkor látszik hogy miről van szó.

Sőt általában a tengelycsonkot nem akkora nagy bűn elmetszetni ameddig az agy elér.

(#4980) Che Éva


Che Éva
csendes tag

Pro/E 5-öt használok. Szeretném tudni van-e arra lehetőség (biztos van) hogy átállítsam az alapértelmezett munkakönyvtárat. Elég hosszú az elérési útvonala a használni kívánt könyvtáramnak, jó lenne, ha rögtön ezt ajánlaná fel. A segítséget köszönöm.

Che

(#4981) Parson válasza Che Éva (#4980) üzenetére


Parson
addikt

Szia Éva,

nekem kapásból 2 megoldás jut eszembe:

1. a setup-ban kell ujra végiglépkedni és ott átállitani (perpill meg nem mondom a file nevét, amit el kell inditani a telepitett Pro/E 'bin' könyvtárában - perpill nincs előttem telepitett Pro/E) - ez a full programra vonatkozni fog
2. uj parancsikont kell létrehozni, és annak a tulajdonságaiban átállitani az inditás helyét - ez csak az ikonnal inditottra fog vonatkozni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4982) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Sziasztok,

S.O.S segítség kellene SolidWorks-ben...

Próbálom ezzel a hulladékkal a drawing-ot megcsinálni, mert sajnos ebben kell, de a section view helyét jelző metszővonalat túl nagyra vettem és belelóg mindenbe ezt szeretném módosítani, mármint a hosszát, kisebbre venni, de sehogy sem sikerül és már mindennel kész vagyok. De ez elszarja az egészet
Az idegvérzés kerülget.

Légyszi, valaki gyorsan :W :W :W :W

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#4983) free234


free234
csendes tag

Sziasztok!

SE V20ban hogyan lehet saját háttérlapot (szövegmezőt kerettel) kreálni?

Köszönöm előre is.
üdv.

(#4984) #06658560 válasza dokesz007 (#4982) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha a nagy testvérből indulok ki, akkor duplakatt a metszetvonalon, majd megnyit erre egy sketchet, amiben tudod tologatni, átrajzolni a vonalat és végpontjait.

(#4985) Agent T válasza free234 (#4983) üzenetére


Agent T
tag

Raiz környezetben megjeleníted a háttérlapokat és azokon megrajzolod a kereteket, meg a szövegmezőt. Utánna ezt a rajz file-t adod meg alapértelmezett sablonnak.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4986) perfag válasza Agent T (#4985) üzenetére


perfag
aktív tag

Ehhez azonban tegyük hozzá azt, hogy a keret pozicionálása nem a hagyományos módon történik, azaz nem méretmegadással. Megrajzolsz egy tetszőleges téglalapot, jobb egér gomb, Tulajdonságok, és a megjelenő párbeszédablakban megadod a Kezdőpont és végpont X,Y koordinátáit. Megcsinálni nem olyan bonyolult, mint itt így leírva :K
Megcsinálod az egyik lapot, megrajzolod kitöltöd a szövegmezőt, a többi lapra ez utóbbit átmásolod és a helyére mozgatod. Elrejted a háttérlapokat, mented a fájlt. A fájlt bemásolhatod a telepítési mappa alatt található Template mappába, de praktikusabb itt létrehozni egy saját mappát. Csinálhatsz persze egy saját mappát bárhol, ám akkor az Eszközök menü, Beállítások, Alapkönyvtár fül - Felhasználói sablonok (ha jól emlékszem, már ST2-n vagyok). Itt rámutatsz a sablonmappádra és amikor az Új ikonra kattintasz a párbeszédablakban megjelenik egy saját sablonok fül.

(#4987) perfag válasza Agent T (#4978) üzenetére


perfag
aktív tag

"törésvonal vonaltípust" - szerintem nem úgy, mint fogalmazod. Nem a vonaltípus a lényeg, hanem a törés helyének, alakjának definiálása. Hasonlóan, mint mikor a hosszú tengelyre Törésvonalat teszel.
Nem tudom miként csinálod a kitörést, de a diákjaim félnézet-részmetszetet így: Kitörés, nézetet kijelölöd, a Vázlatban egy Téglalap, egyik pontját Vízszintes/függőleges kényszerrel hozzákötik egy középponthoz, azt a vonalat ami szabadkézi kell legyen kijelölik, kitörlik, helyette Görbe. A Görbe parancs lényege hogy lenyomod és tempósan húzod, teljesen szabadkézi vonalad lesz. Ha a Kényszerfogók mutatása parancsod be van kapcsolva megnézheted mennyi pontocskád van, ha sokallod jobb egérgomb, Egyszerűsítés. Befejezed a kitörést. Élfestő, Felhasználói típus: Normál - kijelölöd a görbét, passz. Ez utóbbi lépést lehet, hogy meg lehetne spórolni, ha tudnám hol kell beállítani a kitörés határát mutató görbe típusát. De nem tudom.
8-10 kattintás és van egy olyan kitörésed, mint amit a boldog békeidőkben papíron csőtollal csináltunk félórákig.

(#4988) Parson válasza Parson (#4981) üzenetére


Parson
addikt

No megnéztem. Az a komoly, hogy a ptcsetup.bat windows xp professional x64 alatt sem a WF2 sem a WF5 esetében sem csinál semmit... Pedig kéne... Úgyhogy marad az ikonos megoldás - már ha netán ugyanezt az oprendszert használod. (Én spec egy ideje amugy is jobban kedvelem ezt, bár kinek mi az izlése...)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4989) tycon


tycon
tag

Kedes Éva!
A proE onnan indul, ahol az ikonján (jobb gomb) /Tulajdonságok / Indítás helye van. Az asztalon állíts be. A config.pro és a config.win-nek itt kell lenni. Ha más helyről, más config-gal is akarsz, akkor másolj ikont, más indító könyvtárral. Másik megoldás: Indítsd a proE-t akárhonnan, utána working direktory, men el oda, vedd fel Favoritba, utána a favoritból könnyen eléred.
Több féle indítás, többféle config.pro és többféle search_path: több (bin könyvtárban) proe2.bat és proe2.psf, proe3.bat és proe3.psf,proe4.bat és proe4.psf, más-más paraméterekkel és desc-el, és egy változó pl.

psf fájl
// PTC - PSF file: proe
//
PRODUCT=Pro/ENGINEER
DESC=ZOOMAX
ENV=PATH_FILE=c:\ptcdrw\ZOOMAX.txt
RUN="%PRO_DIRECTORY%\bin\proe1.bat"

A path_file változót rendszerváltzóban kell definiálni.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#4990) perfag válasza free234 (#4983) üzenetére


perfag
aktív tag

Reggel megfeledkeztem erről: Műhelyrajz sablon készítése videó (tavaly végzett diákom munkája).

(#4991) 3DFan válasza perfag (#4987) üzenetére


3DFan
aktív tag

Itt tudod beállítani a kitörés határát mutató görbe típusát. [link]

(#4992) perfag válasza 3DFan (#4991) üzenetére


perfag
aktív tag

Kösz. Ezt a párbeszédablakot szeretem legkevésbé, mindig eltévedek benne :((
Valahogy nem logikus, nem ide való (Méretezési stílus módosítása) a nézethatár vonaltípus, meg a metszősík nyomvonalát beállító Vastag/vékony sem. De itt van. :D

(#4993) 3DFan válasza perfag (#4992) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szerintem sem itt lenne a helye, de ez van. Viszont ha átállítod itt a vonalat vékonyra, akkor ha csinálsz egy metszősíkot az is vékony vonal lesz. Igaz ez orvosolható: kijelölöd, tulajdonságok és beállítod vastagra, ekkor megjelennek a vastag vonalvégek, de az összekötő vékony marad. Legalábbis nálam így megy (ST3 MP1).

(#4994) 3DFan válasza perfag (#4990) üzenetére


3DFan
aktív tag

Nem tulajdonság-szöveget használtok a rajzi sablonban? Vagy az csak az ST-től létezik?

(#4995) perfag válasza 3DFan (#4994) üzenetére


perfag
aktív tag

Amikor a videó készült, akkor még gyalog ment minden. Az idén érettségizettek (ők voltak a negyedik generációnk) használtak nálunk először automatikusan kitöltött darabjegyzéket, v20-ban. Az érettségi munkáikat már így csinálták. Volt kapkodás rendesen, mármint mi tanárok nagy sietve áprilisban tanultuk meg a használatát. A kölykök gond nélkül átálltak :D
Idén áttértünk ST2-re, sokkal jobban kezelhető a darabjegyzéke. Csináltunk egy kafa új szövegmezőt, darabjegyzéket. Most a téli szünetben még finomítjuk, megnézzük mit lehet még automatizálni.

(#4996) free234 válasza perfag (#4990) üzenetére


free234
csendes tag

Szia!
Köszi a sablonkészítő linket, nagy hasznát vettem. Elkezdtem én is sablont csinálni, viszont az miért van, hogy ha beméretezem a szövegmező egy vonalát és átírom méretre akkor csak aláhúzza a méretet de nem változtatja meg. Valami rögzítve lehet, de nem tudok rájönni, hogy mi. Van esetleg valami ötleted?
üdv.

(#4997) free234 válasza free234 (#4996) üzenetére


free234
csendes tag

Na, megvan. Az Eszközök/Kényszerek követése opciót be kellett kapcsolni. Így már működik az átméretezés.

(#4998) takira


takira
csendes tag

Köszönöm a segítségeket!

Úgy oldtottam meg, hogy csináltam egy metszetet. Majd a metszet rajznézetében letöröltem azokat a sraffozásokat, amik nem kellenek, behúztam azokat a vonalakat amiket látni lehet, majd kézzel a kitörés vonalakat és azokon belül besraffoztam.
Csatoltam egy képet, kérlek a rajzi hibákat ne nézzétek, azok már rég javítva lettek. :DDD

(#4999) 3DFan válasza free234 (#4996) üzenetére


3DFan
aktív tag

Célszerű a szövegmezőnél az ofszet parancs használata, megrajzolod a külső keretet és annak a vonalait tolod el adott értékekkel, gyors és be is méretezi.

(#5000) 3DFan válasza takira (#4998) üzenetére


3DFan
aktív tag

Kb. erre a megoldásra írtad korábban, hogy sufnituning.
Ennyi erővel feltehetted volna a javított változatot is, a kritikákból meg lehet tanulni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.