Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) kpityu2 válasza tycon (#5689) üzenetére


kpityu2
őstag

Csinos. Megkérdezhetem, hogy te milyen technikával készítetted?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5702) #06658560 válasza 3DFan (#5694) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy kocka, egy be kihúzva. Nem külön a borda.

(#5703) Keddkem válasza Imics13 (#5699) üzenetére


Keddkem
csendes tag

Szia!

Tetszik a hasonlatod a pohárról :)
Nekem Pro/E-s tapasztalataim vannak, így csak remélni tudom, hogy a pohár minimum félig tele lesz:)

Az érdekes, hogy a parametrikus vs. direkt kérdést a gyártók hányféleképpen közelítik meg. Kíváncsi vagyok rá, hogy az idő melyiket igazolja majd.

Ha jól értelmeztem, ez az "APP" koncepció nem csorbítja a Pro/E felhasználók funkcióit. Inkább megpróbál másokat is bevonni a 3D modellek felhasználásába. Úgy tűnik, hogy a direkt modellezés megjelenik a Pro/E-n belül is, viszont önálló, egyszerű alkalmazásként is el lehet majd érni. Ez egy kicsit így másnak tűnik, mint a szinkron technológia, bár annyira nem ismerem a szinkront.

Annyi értelme lehet a dolognak, hogy az alkalmi felhasználóknak - pl. projektvezető - általában nincs idejük arra, hogy beleássák magukat egy komplex rendszerbe, legyen az egy CATIA, Pro/E vagy éppen a SE. Számukra érdekes lehet egy karcsú, egyszerű CAD, amivel meg tudják nyitni a guruk által készített modelleket és módosítani is tudnak rajta, ha kell.

Az egyik videón azt mondta az egyik béta tesztelő: "Ezt még az anyám is tudná használni." Jól hangzik, kérdés, meg tudják-e csinálni.

(#5704) Keddkem válasza 3DFan (#5696) üzenetére


Keddkem
csendes tag

Szia!

Kösz a képet és a visszajelzést. Tényleg jól mutat a Catia :)

Itt egy másik link, most már tényleg a Creo videókra (bár itt ritkábban frissülnek a tartalmak):
[link]

(#5705) Parson válasza Imics13 (#5699) üzenetére


Parson
addikt

Totál egyetértek az office stilusu menüsorral... hánynom kell tőle... :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5706) 3DFan válasza Parson (#5705) üzenetére


3DFan
aktív tag

Mindenki utálja az office menüsort? Akkor miért használják egyre több alkalmazásban?

(#5707) Keddkem válasza 3DFan (#5706) üzenetére


Keddkem
csendes tag

Ezen látszik a Microsoft ereje...

(#5708) Imics13 válasza 3DFan (#5706) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Nem arról van szó, hogy utáljuk, hanem arról hogy a napi feladatok mellett az értelmetlen "újratanulást" ostorozzuk egy kicsit. Sztem vannak jó gondolatok a Microsoft vonalról jövő technológiában, de tényleg akkor van értelme, ha többet nyújt. Ha csak annyit, mint eddig akkor... felesleges erőltetni
Az SE esetében verziókat kellett várni erre, de mostmár ok! :D

Ha megnézzük a két igazán nagyott (Catia és NX), akkor ők mereven elzárkóznak a "kommersz" felhasználói felülettől, mert megvan a sajátjuk, ami sokkal jobban kielégíti a felhasználók és a szoftver igényeit, mint az általános Microsoft Fluent UI...

Egy Mac Os-en futó NX furán nézne ki microsoft felülettel és akkor a szoftverfejlesztésről nem is beszéltünk...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5709) kpityu2 válasza Imics13 (#5708) üzenetére


kpityu2
őstag

Viszont valamilyen szinten igazodni kell az oprendszer környezetéhez, mert egy idő után már problémákat fog okozni az inkompatibilitás. Emlékszem anno a Mastercam-nál is sokan utálták az új X-es felületet, de már elég furcsa lenne Win7 alatt a DOS-os kezelőfelület.
Nemrég kíváncsiságból felküzdöttem OpenSuse-re az NX-et, minden megy rajta de a kezelőfelület... hát az nem az igazi. Ami Win alatt kényelmes és jól működik, Motif ablakokkal elég nyögvenyelős és bizonytalan.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5710) Pije válasza Imics13 (#5700) üzenetére


Pije
csendes tag

Hali!

Köszi, hogy beszálltál a témába de még inkább azt ahogyan rávezettél (engem is) a megoldásra! :R

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5711) 3DFan válasza Imics13 (#5700) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm!

(#5712) Imics13 válasza kpityu2 (#5709) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

"Viszont valamilyen szinten igazodni kell az oprendszer környezetéhez, mert egy idő után már problémákat fog okozni az inkompatibilitás."

Valamit félre érthettél, mert itt a Microsoft Fluent UI-ról beszéltünk és ez kevésbbé köthető op rendszerhez.
Továbbra is kitartok azon álláspontom mellett, hogy egy olyan komplex rendszerre, mint az NX nem lehet rátolni az Fluent-et és kész.
Te most kritikusan írsz az NX-ről Open alatt egy linuxos vagy mac-es pedig fordítva tenné ezt, mert az szokta meg!

Öt év múlva okosabbak leszünk! :))

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5713) Imics13 válasza 3DFan (#5711) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

3DFan és Pije örülök, hogy tudtam segíteni!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5714) 3DFan


3DFan
aktív tag

SE szerelés alatt a szögkényszer használatánál az érték (szög) beviteli mező inaktív amíg a megfelelő elemeket kijelölöm, az utolsó elem kijelölésénél egy pillanatra aktív lesz majd eltűnik a menü és az adott (szög)helyzetben rögzülnek az alkatrészek.
Szerkesztenem kell az említett kényszert, ahhoz, hogy átírhassam a szög értékét.
Ez így működik mindenkinél?

(#5715) kpityu2 válasza 3DFan (#5714) üzenetére


kpityu2
őstag

Vedd ki a pipát a " Csökkentett lépésszám komponens beillesztésekor" opció elől (a második a Beállítások ablakban).

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5716) kpityu2 válasza 3DFan (#5679) üzenetére


kpityu2
őstag

Az inaktív alkatrészek nem vesznek részt a számításban. Azonkívül a számítás pontosságát érdekes módon befolyásolja a Zoom nagysága. Ha ránagyítasz az érintett részekre, akkor pontosabb a számítás. Amúgy próbáltad a Kapcsolódás kényszert? Az tud kulcspont-él kapcsolódást.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5717) Keddkem válasza Imics13 (#5712) üzenetére


Keddkem
csendes tag

Szia!

Az MS Fluent UI témához fűznék hozzá pár gondolatot.

1. A szoftverek egyre komplexebbekké válnak, egyre nehezebb a rengeteg funkciót áttekinthető módon a képernyőre varázsolni.

2. Feltételezem, hogy a Microsoft nem kevés pénzt áldozott arra, hogy egy átgondolt rendszert alakítson ki. Azért vannak ott okos emberek...

3. A MS Fluent UI fő célkitűzései:
- a funkciók feladatkörökbe szervezése, hogy a képernyőn mindig az a funkciókör látszódjon, amin éppen dolgozik valaki
- A gyakrabban használt parancsok kiemelése, akár vizuálisan is a nagyobb ikonokkal
- A parancsok mind ikonok, mind szöveges infó segítségével azonosíthatók legyenek
- Ergonómia: a fentiek miatt lehetőleg csökkenjen az egérút és a kattintások száma.

Mindezek persze nem jelentenek garanciát arra, hogy a Fluent UI koncepciót alkalmazó minden szoftver jól implementálja.

Hadd írjak el egy személyes tapasztalatot.
Amikor a cégnél áttértünk az Office 2007-re, az első napom rengeteg bosszankodással telt el. Nem találtam a jól megszokott funkciókat. Aztán rájöttem, hogy nagyon egyszerűen testre lehet szabni a felületet. Ami nagyon hatékonynak bizonyult, az a Quick Access Toolbar (mindjárt a nagy indító ikon mellett) ahova bármilyen parancsot be lehet tenni. Így is tettem, fél óra alatt belapátoltam azt a kb. 10 parancsot, amit az új logika szerint nehezebben találtam meg az új felületen, és onnantól komfortosan tudtam dolgozni. Sokkal komfortosabban, mint addig. Ez csak akkor derült ki, amikor az otthoni gépemen elindítottam az Office 2003-at. Nagyon fapadosnak tűnt. Akkor volt csak feltűnő, hogy milyen sokat kell a menükben kattintgatni- még a gyakori parancsokért is. Azt ugyanis észre sem veszi az ember, ha valami jól működik.

Közbevetett kérdés: miért van az, hogy a Solidedge Fluent UI-t használ, az NX meg mást? Most melyik az igazi? A SE mellett az NX is avíttnak tűnik (szigorúan csak a vizuális benyomást tekintve) a hatalmas, nehezen áttekinthető párbeszédablakaival.

Összegezve: szerintem a Fluent UI-val nincsen semmi baj, korszerű felhasználói felületeket lehet vele készíteni. Mint minden új esetében, itt is egy kis időt vesz igénybe a megszokás, és a testreszabás. Az átszokásban csak az az idegesítő, ha éppen az embernek nincs ideje, mert sietni kéne a munkával.

(#5718) Imics13 válasza Keddkem (#5717) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

A Solid Edge esetében megvédtem a Fluentet, de hozzátettem, hogy lehet még rajta fejleszteni, hogy jobb legyen!

Azt írtam, hogy sztem a "nagyok" NX és Catia soha nem fogják használni a fluentet.

Miért?
A Fluent alapvetően a Microsoft termékeihez lett kifejleszteve. Egy Word-nek más a szerepe, feladata, használhatósága, mint egy CAD rendszernek. Az "egyszerűbb" szoftvreknél még csak csak ráhúzható a finomított fluent, de a sok funkcióval, opcióval rendelkező rendszereknél nem!

"1. A szoftverek egyre komplexebbekké válnak, egyre nehezebb a rengeteg funkciót áttekinthető módon a képernyőre varázsolni."

Ezzel teljes mértékben egyet értek!

"2. Feltételezem, hogy a Microsoft nem kevés pénzt áldozott arra, hogy egy átgondolt rendszert alakítson ki. Azért vannak ott okos emberek..."

Ezzel is egyetértek!

"3. A MS Fluent UI fő célkitűzései:
- a funkciók feladatkörökbe szervezése, hogy a képernyőn mindig az a funkciókör látszódjon, amin éppen dolgozik valaki
- A gyakrabban használt parancsok kiemelése, akár vizuálisan is a nagyobb ikonokkal
- A parancsok mind ikonok, mind szöveges infó segítségével azonosíthatók legyenek
- Ergonómia: a fentiek miatt lehetőleg csökkenjen az egérút és a kattintások száma."

Ehhez viszont nem feltétlenül van szükség fluentre, egy valamit magára adó szoftverfejlesztő ezt eddig is lehetővé tette!

Én azt írtam, hogy csupán akkor van értelme a Fluent-nek egy CAD szoftver esetén ha finomítanak rajta és plussz szolgáltatásokat építenek bele!

"Közbevetett kérdés: miért van az, hogy a Solidedge Fluent UI-t használ, az NX meg mást? Most melyik az igazi? A SE mellett az NX is avíttnak tűnik (szigorúan csak a vizuális benyomást tekintve) a hatalmas, nehezen áttekinthető párbeszédablakaival."

Az SE mivel csak Windows-ra van írva, így egyértelmű, hogy követi a Windows-os technológiákat.

Az NX más tészta.
Mint írtam sokkal komplexebb maga a szoftver minthogy rá lehessen húzni a Fluent-et. Visszont sokkal több szolgáltatást, testreszabhatóságot nyújt mint a Fluent és mindezt CAX specifikusan.
Az meg szubjektív, hogy kinek mi az avitt!
Íme az alap telepítés után:

illetve egy ALT+Enter után:

Egy 10-es skálán az NX felhasználói felületének szolgáltatásai sztem 9-es, míg egy Fluent.es szoftvernek max. 7-es, mondom ezt úgy, hogy az SE-t használom leginkább!

A Fluent-nek is és a "nagy" rendszerek felhasználói felületének is meg van a helyük!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#5719) 3DFan válasza kpityu2 (#5715) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm.
Egyeneshez tudsz kötni a kapcsolódás kényszerrel, körívnél csak a közepét engedi.

(#5720) 3DFan válasza kpityu2 (#5715) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm.
Egyeneshez tudsz kötni a kapcsolódás kényszerrel, körívnél csak a közepét engedi.
szerk.: duplán ment, valaki törölje

[ Szerkesztve ]

(#5721) #06658560 válasza Keddkem (#5717) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, ha valamit utálok, az a ribbon. Mivel használok gyorsbillentyűket, ezért nekem az átrendezett, átpakolt billentyűkkel elérhető funkciók sokkal több szopást adtak, mint ami előnyöm volt belőle oficce-on belül. A megfelelő csoportosítás pedig kényelmesebben elérhető a logikusan strukturált ikonozással, lásd CATIA. pedig annál nem sok komplexebb program fut szerintem kereskedelmi forgalomban-teljes kiépítés esetén. S mégis gyorsan átlátható, logikusan csoportokba rendezett ikonokkal operáló rendszer, ahol az ikonok már kinézettel elmondják mik ők, nem kell olvasni hozzá. A MS legnagyobb hülyeségének a ribbont tartom.

Ha az lenne a cél, hogy ne legyen sok kattintás, akkor mindent helyi menüből kellene tudni elintézni, mint az OOO-nál pl. Nekem az egész ribbont parasztvakító hülyeség, ami a produktív munkát áldozza fel a csicsa oltárán.

(#5722) Parson válasza #06658560 (#5721) üzenetére


Parson
addikt

És ez mind igy szentül igaz. (Szerintem is.) Ámen. :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5723) Atlantis válasza Parson (#5722) üzenetére


Atlantis
veterán

Csatlakozom.

Egy ezzel a baj: elmehetünk a fenébe a véleményünkkel együtt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5724) #06658560 válasza Atlantis (#5723) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor marad a minden billentyűre kirakott valamilyen parancs, meg a konzolos programvezérlés. apropó, kátya e téren sík hülye, ha nem írom be neki a c: -ot, akkor nem tud vele mit kezdeni. Plusz eddig elég körülményesen tudta csak a parancsokat meghívni, kellett neki a teljes név. Ami a CallactivewindowCDB nevű parancsnál kissé nyakatekert.

(#5725) kpityu2 válasza #06658560 (#5721) üzenetére


kpityu2
őstag

Minden megszokás kérdése. Az SE ST3-at pl. sokkal kényelmesebbnek találom az NX-nél. Nem csak az ikonok, hanem ahogyan az ember keze alá dolgozik. Az a gyanúm, hogy itt tesztelik az ötleteket, mielőtt átrakják a nagy testvérbe.
A CATIA-ról pedig a kinézet alapján senki se gondolná, hogy milyen komoly rendszer. Úgy néz ki mint egy óvodásoknak készült flash játék. :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5726) Keddkem


Keddkem
csendes tag

Ezt láttátok?

Egy tonnányi free CAD tutorial:
[link]

(#5727) thee


thee
csendes tag

A következő űregérről van vkinek tapasztalata:

3Dconnexion SpaceMouse Plus
http://www.cs-software.com/hardware/3Dconnexion/spacemouse.html

?

Friss driver nem nagyon van hozzá, az USB-s verziója 32 bites XP alatt nem tudom, h mire lenne képes modern CAD progik alatt

(#5728) 3DFan


3DFan
aktív tag

Az Inventor tartalmazza az Inventor Fusion-t, vagy az egy önálló alkalmazás?

(#5729) Tendd


Tendd
tag

Segítségeteket szeretném kérni.

Pro-e -ben kellene megvalósítanom egy összeállítási rajzot.
Az itthoni gépemen a rajzfelület nem érzékeli az egeret ha valamely elem fölé viszem. A program azonban érzékeli a helyzetét, ugyanis kis buborékban és az információs sávban is megjelenik a név. Csak abban az esetben történik kijelölés ha rákattintok.
A suliban található gépeken természetesen ilyen probléma nincs, de a többi hallgató otthoni gépén sem lépet fel ilyen jellegű probléma.
Azt szeretném tudni, hogy ez csak beállítás kérdése, vagy ezzel nem lehet semmit sem kezdeni? E nélkül sajnos nem tudom elkészíteni a modellt.

(#5730) Dr.Speed


Dr.Speed
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogyan kell beálíltani Wf5-ben azt hogy a megtörje a sraffozást a méretek körül.

WF2-re találtam config utasítást, de nem nagyon működik wf5 alatt.

def_xhatch_break_around_text Yes
def_xhatch_break_margin_size 0.15

Erre lenne szükségem.

Előre is köszi

(#5731) Dr.Speed


Dr.Speed
csendes tag

Még egy kérdésem lenne 3D metszetet szeretnék készíteni, úgy, hogy a csak a külső burkolatotat szeretném metszeni van erre valami gyors megoldás?

Előre is köszönöm

(#5732) #06658560 válasza thee (#5727) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, sajnos csak AIX alatt használtam, CATIA-val, nem rossz, de értelmes tempóra csak a nemlineáris érzékenység beállítás és max reakció beállításával sikerült bírnom OK, nekem minden patkány lassú, max tempón is.
Szerintem nem lesz gondja a modern programokkal, ha van hozzá driver. Ezen téren a logi rendesen dolgozik.

(#5733) Imics13 válasza 3DFan (#5728) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ha jól tudom, akkor külön alkalmazás... Ami azt jelenti, hogy inventorban modellezel valamit, majd azt át tudod tenni fusionbe, ami teljesn külön környezetet használ ott rámentve (.dwg) majd meg tudod nyitni ismét inventorba. Olyan autodesk-esen egyszerű. :))

Sok sikert!

www.solidedgest.wordpress.com

(#5734) 3DFan válasza Imics13 (#5733) üzenetére


3DFan
aktív tag

..."Olyan autodesk-esen egyszerű."... :)
Pusztán csak videókat néztem róla.

(#5735) thee válasza #06658560 (#5732) üzenetére


thee
csendes tag

hát igen, pont a driver kérdéses, 2004-es az utolsó driver a SpaceMouse Plus-hoz, mondjuk az usb-s verziójához egyébként is a "Full Plug-and-Play capability"-t emlegetnek

szóval ezek alapján valószínűnek tűnik számomra, h "valahogy" használható lenne modern programokon ez az egér, csak az kérdéses számomra, h mind a 6 szabadságfokot szépen kezelné-e a program, a 11 programozható gombról nem is beszélve

max érzékenységen azért elég finom kéz kellhet az ilyen 3D-s egérhez, én olyan 60-70 %-os sebességen szoktam használni :)

(#5736) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

töröltem

[ Szerkesztve ]

(#5737) Atlantis válasza Dr.Speed (#5730) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezek ugyanúgy működnek WF5-ben, mint a régiekben. Metszetnél meg egyedileg állítsd be, mire vonatkozzon és mire ne.

Tendd: kéne tudni milyen géped van, első ötletem, hogy a ProE allergiás a VGA-dra. Ati kártyáknál és integrált laptopos megoldásoknál elő szokott fordulni, ámbár nem törvényszerű. Próbálhatsz drivert frissíteni, hátha...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5738) flash7 válasza Tendd (#5729) üzenetére


flash7
tag

Melyik verziót használod? És milyen op.rendszerrel?
Nálam ilyen akkor fordult elő mikor Win7-re WF2-t tettem fel. És akkor még a menüsor is kicsit érdekesen nézett ki.
Majd a win7 mellé feltettem egy XP és ott telepítettem a ProE-t, azóta semmi gond.

Remélem segítettem.

Üdv,
flash7

(#5739) Dr.Speed válasza Atlantis (#5737) üzenetére


Dr.Speed
csendes tag

Szia!

Kipróbáltam nem működik, amennyiben neked működik akkor kérlek küld a config fáljlod azon részét ahová ezt beírtad.
Gondolom megváltozott de egyszerűen nem találom mit kell beírni.

A metszetnél aza probléma, hogy mindent elmetsz és csak azokat tudom "Exclude"-ra tenni aminek van egy minimális anyag maradványa, de jelenelg nekem ennél több kéne.

(#5740) Atlantis válasza Dr.Speed (#5739) üzenetére


Atlantis
veterán

:W Ember, a metric.dtl-be kell írni vagy ha úgy jobban tetszik, a drawing options-be , a régieknél is oda kellett. Hiába írod a config.pro-ba, ki fogja hagyni.

Metszés problémádhoz: próbálj tükrözni az opciókkal, próbáld a One Part vagy Surf/Quilt opciókat. Ha jól értem, valami felületelemet metszettél, mert különben kéne lennie "anyagmaradványak".

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5741) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni Ansys telepítéssel kapcsolatban? A Workbenchet felraktam, de nincs benne semmi. Hogy lehet a hozzávalókat belerakni?

[ Szerkesztve ]

(#5742) 3DFan


3DFan
aktív tag

Ne feledjétek, nemsokára Mach-Tech! Látogatói regisztráció

(#5743) 3DFan válasza macikos (#5741) üzenetére


3DFan
aktív tag

Egyszer telepítettem (v12), majd a Workbench részt indítva ott voltak bal oldalt egymás alatt a különféle analízis lehetőségek. Nem valami licensz probléma?

(#5744) Dr.Speed válasza Atlantis (#5740) üzenetére


Dr.Speed
csendes tag

Jójójó. WF3-tól ismerem a dörgést, de csak WF5-nál jött elő a dolog, amúgy a megoldás nem a beállításokban keresndő.
Hanem:

Illetve amit metszeni akarok 120°-os cikk kivágásval:

És így vannak olyan bolygókerekek amiket nem lehet megjeleníteni.

(#5745) macikos válasza 3DFan (#5743) üzenetére


macikos
addikt

De, licensz. Diák vagyok, de az Education változatban nem lehet megcsinálni a vizsgálatot, mert túl komplex a modell és ezért nem engedi :(

(#5746) 3DFan válasza macikos (#5745) üzenetére


3DFan
aktív tag

Akkor keress olyan licenszet ami engedi.

(#5747) Atlantis válasza Dr.Speed (#5744) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha egyesével akarod állítgatni minden méretnél, így is csinálhatod. Ha globális megoldást keresel, akkor marad, amit írtam.

Metszethez: ahogy Mesterem mondani szokta: küzgyé'! Távolról számomra ezen nehéz segíteni, látni kellene a problémát. Amúgy pofás kis modell, grat.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5748) 3DFan válasza macikos (#5745) üzenetére


3DFan
aktív tag

Nem biztosítanak olyan licenszt amely elegendő a diák feladatokhoz, vagy Te tervezted a dolgot túl bonyolúltra? Hányas verzió?

(#5749) macikos válasza 3DFan (#5748) üzenetére


macikos
addikt

Az Educational a 10-es verzió volt. Egy egyszerű fényképezőgép állványt kellene megvizsgálni, de nem engedi, pedig nem kell semmi komolyra gondolni.

(#5750) Tendd válasza Atlantis (#5737) üzenetére


Tendd
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Talán a legegyértelműbbnek mondható megoldás volt a célravezető. Valóban csak drivert kellett frissíteni. Mondjuk kicsit padlót fogtam a jó megoldást látván, miután virtuális gépre feltettem xp-t, régebbi WF verziót is kipróbáltam, de eredménytelenül.
gép: win7 , WF5, és intel HD graphics

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.