Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Lala75 válasza Atlantis (#4197) üzenetére


Lala75
csendes tag

WF II van munkára :(
Viszont megnéztem WF IV-ben, teljesen eccerűen lehet télleg :)

Köszi :))

(#4202) fLeSs válasza fLeSs (#4196) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem tudtok segíteni? :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4203) Parson válasza fLeSs (#4202) üzenetére


Parson
addikt

Szia. A te kérésed picit túlmutat a fórumtémán, a kérdezz-felelek határain... Félő, hogy ingyenmunkát nem vállal be szivesen sok ember. De ha netán mégis van aki igen, akkor az biztos fog szólni. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4204) fLeSs válasza Parson (#4203) üzenetére


fLeSs
nagyúr

annyit sikerült előrehaladnom, hogy a fluent installjában találtam egy példa mesh/case-t és ezt le tudom tesztelni. viszont ebben kevés a cellák száma (200 K), ezt kéne vhogy megnövelni :D hogy a procik/procimagok számával jól skálázódjanak az eredmények, mert most csak úgy tudom sokáig számoltatni a procikat ha sok iterációval kalkulálok, viszont ez nem ugyanaz, mintha egy nagyobb cellaszámú mesh kalkulálok kevesebbszer, amihez több memóriára van szükség.

erről van szó

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4205) csiktor


csiktor
tag

Sziasztok!

Sikerült valakinek SolidWorks COSMOS-ban már valaha is Thermal jellegű szimulációt végezni? Nekem mindig behal a szoftver a futtatás közben. Próbáltam több verzióval, több gépen is...

Kössz!

Üdv!

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#4206) Amateur87 válasza csiktor (#4205) üzenetére


Amateur87
tag

Én már próbáltam, de nekem se jött össze bár úgy gondolom hogy ott én voltam a gyenge láncszem :))

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4207) Atlantis válasza fLeSs (#4204) üzenetére


Atlantis
veterán

Feltétlenül ezzel a szoftverrel kell a teszt? A Specviewperf tesztprogram a CAD-eseknél mérvadó, általános eredményeket ad. ProE-hoz mondjuk van jobb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4208) fLeSs válasza Atlantis (#4207) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a specviewperf nem a kalkulációval benchmarkol hanem magát a szerkesztést teszteli.
engem a kalkuláció érdekel.

btw ProE-nél az OCUS benchre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4209) #06658560 válasza fLeSs (#4208) üzenetére


#06658560
törölt tag

A CAD-es benchmarkokat be lehetne tenni? Legalább mi is élvezkedhetnénk valamit nem csak a gémerpistikék, akik amúgy is telehányják a pro cuccok topikjait is.

(#4210) Atlantis válasza fLeSs (#4208) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, az OCUS-ra. ProE-hoz nincs jobb.

Bár én sokra nem tartom a teszteredményeket, egy időben érdekelt, most már sokkal jobban díjazom, ha gördülékenyen megy minden, egy modulnál, feladatnál sem akad meg a szoftver. Ezt meg egyetlen tesztprogram sem mutatja ki.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4211) fLeSs válasza #06658560 (#4209) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tervezem, bár elmondhatnátok, hogy pontosan melyikekre gondolsz/gondoltok.

AutoCAD Cadalyst bench az ami tuti lesz.
A teljes specviewperfet nem akarom lefuttatni, mert az lényegében VGA-teszt.
Nekem azok a CAD-re telepíthető tesztek érdekesek (SPECapc for valami), amik már támogatják a többmagos procikat vmennyire. Ahogy tudom a Solidworks is ilyen már, bizonyos funkciókat az x-edig magon futtat.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4212) fLeSs válasza Atlantis (#4210) üzenetére


fLeSs
nagyúr

gondolom ehhez normális VGA kell, vagy nem?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4213) fLeSs


fLeSs
nagyúr

kb. ezt szeretném elérni, pontosabban kimérni, csak a mai procikkal.

annyira egyszerűnek tűnik... csak egy 1M cellás case kell.

btw elég érdekes, hogy a Phenom 4 magon ugyanolyan gyors, mint 2 magon. mondjuk ez nem Fluent.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4214) 3DFan


3DFan
aktív tag

Sziasztok!
Javítócsomagos SW-ről le lehet szedni valahogy a frissítéseket, hogy SP nullás legyen?

(#4215) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok!

Következő félévre új gép vásárlását tervezem, mert a jelenleg (8 éves) amin modellezek ProE-ben, már nagyon elavult.
Közben elég sok új dolog jött ki, de nem nagyon követtem. Lényeg az, hogy elsősorban ProE-t használok majd a gépen, de elég korszerűt szeretnék, ami megint sokáig kiszolgál majd.

Kérdés, milyen paraméterek ideálisak.
Amit én gondoltam:

4magos AMD processzor
4 GB memóra
20-30 ezer körüli videokártya 512 v 1GB rammal. Kérdése Ati vagy Nvidia kártya legyen inkább, mert Atit tervezek.

Többi annyira nem lényeg. Még annyi a kérdés, hogy ez a proci már 64 bites, szal windows 7 is 64 bites lesz. A ProE WF4 működik stabilan ilyen környezetben?

köszi

(#4216) Atlantis válasza Aske (#4215) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezt már többször megtárgyaltuk a topicban: CAD-hez Intel proci és NVidia kártya, lehetőleg Quadro, most már nem olyan drágák a belépőmodellek(500-asok) és bitang erősek. Minél több RAM (szerintem 4GB már kevés, ha hosszú távra tervezed, bár ez később is bővíthető jó esetben). Procimagok száma: ha hosszú távra gondolkodsz, akkor akár több is lehet, de nagyon lassan halad a ProE optimalizálása több magra, szóval jó ideig semmit nem fogsz a sok magból érezni. 64 biten és Windows 7-en a WF4-nek semmi problémája (ill. nem több, mint 32 biten), ezzel nem lesz gond.

3DFan: Le lehet szedni az SP-ket, de csak ha külön, egyesével lettek feltelepítve. Bármelyik korábban telepített verzióra vissza lehet térni. Telepítőbe integrált SP-t viszont nem lehet eltávolítani.

fLeSs: Az OCUS időt mér, de a VGA, CPU, RAM és HDD műveletekre fordított időt külön is megadja a végén. Természetesen az első kettő van legtöbbször használva a teszt során. Viszont ehhez a teszthez kell maga a ProE.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4217) 3DFan válasza Atlantis (#4216) üzenetére


3DFan
aktív tag

Hogyan lehet leszedni?

(#4218) Atlantis válasza 3DFan (#4217) üzenetére


Atlantis
veterán

Huhh, nálam nincs felrakva SW, de ha jól emléxem: programok eltávolításánál kiválasztod a Solidworks-öt vagy Service packját és az eltávolítás után elvileg megkérdi a szoftver, hogy vissza akarsz-e térni valamely korábban telepített verzióhoz....pontosan nem tudom fejből, de hétfőn megkérdem az SW-s kollégákat, ha nagyon fontos.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4219) 3DFan válasza Atlantis (#4218) üzenetére


3DFan
aktív tag

Programok eltávolításánál nem látni a javítócsomagokat. Onnan törölve a programot az egész törlődött a gépről. Ha megkérdezed megköszönöm, hátha másokat is érdekel.

(#4220) Atlantis válasza 3DFan (#4219) üzenetére


Atlantis
veterán

Holnap utánanézek. Nekem úgy rémlett, ha SP0.0-s telepítőkészletre tetted fel az SP-ket, akkor azok külön látszanak az eltávolításnál.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4221) 3DFan válasza Atlantis (#4220) üzenetére


3DFan
aktív tag

SP0 volt a kiinduló, az eltávolításnál is csak az látszik, a javítócsomagok külön nem.

(#4222) Atlantis válasza 3DFan (#4221) üzenetére


Atlantis
veterán

Utánanéztem és elnézést kell kérnem: nem a programeltávolításnál lehet visszalépni.
Hanem: ha fel van rakva egy alap telepítőre valamely SP és downgrade kell, akkor tegyél be egy SP0-s telepítőt (vagy bármely kisebbet annál, ami épp fent van) és ha a SW istenei is úgy akarják, akkor Setup.exe hatására a telepítő megkérdi, hogy vissza akarsz-e térni valamely korábbi verzióra. Kollégák mondták, nem mindig ajánlja fel, tudj'Isten mi kell hozzá, hogy észrevegye magát.

Nem tudom, megéri-e küzdeni vele, én legyalulnám az egész SW-t (és ProE-t raknék a helyére :) ) és ha már úgyis kéznél van SP0-s telepítő, akkor feltenném arról újra és rá azt az SP-t, amit akarok( vagy épp semmit, ha szívni akarok SP0-val).

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4223) 3DFan válasza Atlantis (#4222) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm, hogy megérdeklődted. Mindig csak a ProE :N

(#4224) dj BuBu


dj BuBu
csendes tag

sziasztok!

jelenleg autodesk inventor 8-at használok, és eléggé idegesít hogyha egy rajzon csinálok egy kitörést, akkor minden elemet metszetben fog ábrázolni, így pl a csavarokat is. Metszetnél tudom hogyan lehet kiszedni, hogy ezt ne csinálja, de kitörésnél sajnos nem. Tudna vki segíteni? előre is köszi

(#4225) Egorov


Egorov
aktív tag

Hello!

Most ismerkedek a SolidWorks 2010 programmal és elakadtam. Az alábbi tengelyt szeretném elkészíteni és a kijelölt részekre szeretnék hornyokat rajzolni. Sehogyan sem sikerül. Hogyan kell?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4226) Parson válasza Egorov (#4225) üzenetére


Parson
addikt

Reteszhorony?
1. tengelyen átmenű sikkal (gondolom ez vmelyik alapsik) párhuzamos sikot csinálsz adott távolságra (horony feneke)
2. ezen az uj sikon megcsinálod a sketch-et
3. extruded cut-tal kivágod thru all opcióval
Ennyi.

Én SolidWorks 2008-cal szivok jelenleg... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4227) Egorov válasza Parson (#4226) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hűű ezer hála, így már sikerült. :R Sok sikert neked is a solidworks progihoz. :)

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4228) Egorov válasza Egorov (#4225) üzenetére


Egorov
aktív tag

Na van itt még kérdés. :B A leghosszabb tengelyrészből bordástengelyt szeretnék varázsolni, illetve a tőle balra lévő részre pedig menetet. Van valami menet-varázsló és bordástengely varázsló? Esetleg ha nincs, akkor hogyan lehet őket elkészíteni?

Jó étvágyat!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4229) Parson válasza Egorov (#4228) üzenetére


Parson
addikt

Megmondom őszintén, a bordástengely bármennyire jó megoldás, én mindig rühelltem és kerültem... nem tudom megmondani miért... A lényeg hogy a geometriai kialakitásával nem is vagyok full pontosan tisztában, de mindenképp egy circullar pattern-nel oldanám meg a tengely körül az ismétlődő bordákat / kimarásokat.
A cosmetic thread a SolidWorks-ben meg érdekesen működik... de működik. Aszem Insert / Annotations alatt van.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4230) Aske


Aske
aktív tag

Bordástengely nem egy nehéz dolog. Van szabvány, kiválasztod a méreteit, egy bordát kivágsz a tengelyből keresztmetszetben megrajzolva a profilt (ügyelve a kifutásra, ugye mert általában tárcsamaróval, ritkábban lefejtőmaróval készítik), majd kiosztod a tengely körül ahány darab kell. A kifutást simán szerszámsugárnyi lekerekítéssel lehet megoldani.

http://img219.imageshack.us/i/bordas.jpg/

De ez független attól, hogy milyen rendszerben nyomod.

(#4231) perfag válasza Aske (#4230) üzenetére


perfag
aktív tag

Igen, ezt használjuk mi is. "A alak", harmadikos középiskolás (1 év, 3 hónap CAD) így csinálja meg Solid Edge v20-ban.

A két elrejtett vázlatból az egyik az út, a másik a profil. Ezen tanulják meg a szerencsétlenek a modell egyszerűsítését, mert műhelyrajz is kell róla, ott meg a bordákat nem mutatjuk csak egy részlet ábrán. Jó buli, én élvezem :D

(#4232) cicfarek


cicfarek
csendes tag

Sziasztok!
Solid edge vö 20
fogaskereket hogy a túroba rajzolok.
nincs sok kedvem kiszerkeszteni a profilt.
help

az élet szép! De én mindig szebb vagyok! :)

(#4233) perfag válasza cicfarek (#4232) üzenetére


perfag
aktív tag

Minek rajzolnád? Használd a Szerelésben az Alkalmazások menüből a Mérnöki kézikönyvben a Fogaskerék tervezőt.

(#4234) cicfarek válasza perfag (#4233) üzenetére


cicfarek
csendes tag

e miatt:
[link]

az élet szép! De én mindig szebb vagyok! :)

(#4235) Aske


Aske
aktív tag

Szokásos kérdés: szükség van valósághű ábrázolásra, vagyis miért nem felel meg a szabványos ábrázolás?

(#4236) cicfarek válasza Aske (#4235) üzenetére


cicfarek
csendes tag

csak jólenne
de amíg nem jön ki a jobb verzsön addíg akkor marad a 2 karika.
mellesleg a pontatlan ábrázolásnál az összeállítás mozgattatása nem fog hibát kiírni?

az élet szép! De én mindig szebb vagyok! :)

(#4237) perfag válasza cicfarek (#4236) üzenetére


perfag
aktív tag

Milyen jobb verzió? Mire gondolsz, a szoftverre, vagy magadra?
A SE már nagyon régen el tudja a fogaskerék modellt készíteni. A v.14-ben még Mechsoft-os Enginnering Handbook volt, azt jobban szerettem, de megvette az Autodesk azóta más van. A v20 is szépen meg tudja csinálni.
Mellesleg a pontatlan verziónál a mozgatás semmi gondot nem okoz. Teszel egy motort az egyik kerékre, teszel egy motort a másikra, ennek a sebességét a módosításnak megfelelően állítod be és csókolom, forog.

(#4238) Amateur87 válasza Egorov (#4228) üzenetére


Amateur87
tag

Üdv! Menet készítése kicsit gáz a SW alatt. Insert->Annotations->Cosmetic thread. Csak itt neked meg kell keresned az adott menethez tartozó magátmérőt mert a program ezt nem teszi meg neked.

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4239) cicfarek válasza perfag (#4237) üzenetére


cicfarek
csendes tag

akkor lépésről lépésre mutasd be hogy kell egy ilyen tengelyt elkészíteni!
bordákat is
bordaszám 6
D2=17,5
sehol nem találtam ilyen kis méretű bordaszabványt

az élet szép! De én mindig szebb vagyok! :)

(#4240) cicfarek


cicfarek
csendes tag

solid edge st2 magyarítást honnan a csudából lehet keríteni?

az élet szép! De én mindig szebb vagyok! :)

(#4241) #06658560 válasza cicfarek (#4239) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bocs, hogy ezt modnom, de ez nagyon alap követelmény egy cad használótól, hogy bordástengelyt tudjon készíteni. Lépésröl lépésre a bodra:
egy verzió fenn, kihúzással, másik: sketchben megrajzolod a bordát-vagy a közét, tengelyirányban kihúzor, lekerekíted ahol kell, csókolom. Vagy mire gondoltál?

(#4242) cicfarek válasza #06658560 (#4241) üzenetére


cicfarek
csendes tag

kösz a választ de már megcsináltam mind a 2 egységet(fogazás, bordázás)

az élet szép! De én mindig szebb vagyok! :)

(#4243) tisvol válasza dj BuBu (#4224) üzenetére


tisvol
aktív tag

Persze, tudunk segíteni. Ha akarod akkor minden egyes alkatrésznél ki tudod választani, hogy metszeni akarod vagy nem. De gondolom csak a szabványos elemekről van szó.
Szóval, megcsinálod a kitörést, majd a rajzterületen duplaklikk, Rajznézet beállítások. Ott a harmadik fül, majd nekem Schnitt-Normbauteile. Itt tudod a szabványos elemket beállítani, hogy metszen, vagy ne metszen. De mellékelek kis képet is.

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#4244) 3DFan


3DFan
aktív tag

SW alatt hogyan tudom beállítani, hogy a vázlatban lerakott méretek egyből szerkeszthetők legyenek és ne kelljen duplakattal aktíválni?

(#4245) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

Megint SolidWorks. Rajzoltam fogaskereket és csinálni szeretnék róla műhelyrajzot. Ilyen lett elsőre:

Be lehet valahol állítani, hogy egyszerűsítve ábrázolja a fogaskereket? Fogakat ne, csak osztókört. Ilyet szeretnék, ami az 5. oldalon van.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4246) Parson válasza Egorov (#4245) üzenetére


Parson
addikt

Szia Egorov,

az alkatrész modellfája felett a 3. fül alatt csinálj egy olyan konfigurációt amiben letiltod a fogazást és amiben pluszban ott van az osztókör is. Ha ez megvan, utána a rajztérben a nézetre klikkelve properties és azon belül válaszd ki a megfelelő konfigot. Hirtelen ez jut eszembe, de még én is újonnan használom ezt a rendszert, szal lehet lesz okosabb megoldás is. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4247) Egorov válasza Parson (#4246) üzenetére


Egorov
aktív tag

Huhh én csak most ismerkedek vele, szóval miről is van szó? :B Mit kell itt nyomnom?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4248) Parson válasza Egorov (#4247) üzenetére


Parson
addikt

Add configuration... de a full pontos működését még nekem is tanulni kell, mert van derived configuration is... Amugy ez eddigi meglátásaim alapján csak amolyan szűrőként azt mutatja a modellből amire vonatkozik... és nem pedig legenerál egy külön családtagot mint pl Pro/E-ban.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4249) Egorov válasza Parson (#4248) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem ez nem megy. :) Akkor marad a fogas ábrázolás. A következő kérdésem pedig: ezen a rajzon nekem csak az A-A és B-B metszetre van szükségem, viszont ha kitörlöm azokat amiről készültek, akkor eltűnik minden. :( Ezen lehet valahogy segíteni?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4250) Agent T válasza Egorov (#4249) üzenetére


Agent T
tag

SolidWorksben nem vagyok járatos, de Solid Edgben (és minden bizonnyal a többi tervezőrendszer is tudja ezt) ezt úgy lehet megoldani, hogy magán a modellen hozod létre ezeket a metszeteket, és a műhelyrajznál az adott nézeten csak beállítod hogy melyik metszetet akarod ott megjeleníteni. Ilyenkor nincs szükség arra hogy külön képnézetet hozz létre egy metszet definiálásához.

Viszont amit én szeretnék megkérdezni. Solid Edge ST-ben, draft környezetben lehet-e új vonaltípust generálni ? Kitörésekhez ábrázolásánál szeretném használni a klaszikus törésvonal jelölést, csak a SE-ben nem találom.

(Egorov egyébként Miskolcon tanulsz a Gépelemek Tanszéken, vagy csak úgy ráakadtál arra a jegyzetre ? )

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.