Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Lacis69 válasza Kowax (#9000) üzenetére


Lacis69
tag

Igen!
Jól értelmezted :C
A modelltérben készítek egy összeállítást, amin a csapágyház, csapágy, stb metszve jelenjen meg, míg a tengely egészben. Az így készült modellről kell egy képernyőkép, amit be szeretnék rakni egy prezentációba.

Ezen kívül lesz egy összeállítási rajz is, amit már megoldottam, viszont az nem része a prezentációnak.

(#9002) Parson válasza Lacis69 (#9001) üzenetére


Parson
addikt

Excusez-moi! Azt hittem ( (#8992) Lacis69 alapján nem - és utána sem nagyon - derül ki, hogy modelltérben szeretnéd a végeredményt), rajztérben szeretnéd a helyes metszetet Ha modelltérben szeretnéd, akkor modellezd le. Megfelelő surface-cut-tal, assembly-ben, kizárva a tengelyt, megfelelő texturákkal. Sajnos nincs jobb ötletem per pill... Én úgy tudom, a sraffozás tipikusan a rajzlap sikjával párhuzamos sikkal elmetszet felületek jelölésére van, ezért modelltérben alapvetően nem használatos. Illetve lehetne használni, de a Pro/E ezt nem támogatja - nem erre lett kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9003) Aske válasza Lacis69 (#9001) üzenetére


Aske
aktív tag

(#9004) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Hogy tudok fóliát tenni solid worksben edrawingba? Mert az lenne a feladat, hogy megcsinálom a műhelyrajzot solidbe, majd mentem másként .dwg -be, de ott színessel kellene látszódnia a méreteknek és a középvonalaknak is...

Jah és mégegy... Hogy tudok lemezvastagságot jelölni a műhelyrajzon??

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9005) Kowax válasza Sickboy25 (#9004) üzenetére


Kowax
tag

Hát én csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni. Tudtommal az a módi, hogy egy mutatóvonallal, amire az van pl. írva, hogy Lv. 5 mm, vagy Lemezvastagság 5 mm. Legalábbis ha erre vonatkozott a kérdés. :DDD

Böff!:))

(#9006) #06658560 válasza Kowax (#9005) üzenetére


#06658560
törölt tag

Úgy tudom a magyar szabvány is az sXX.XX jelölést használja. De oldalnézeten megadva a méretet teljesen jó megoldás.

(#9007) Kicsipampam válasza Sickboy25 (#9004) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ha sokat rajzolsz lemezalkatrészt, akkor csinálj egy sima lemezalkatrészt, majd file-propertis, és itt a prop.name alatt adj valamilyen nevet, (nálam lemezvastagság),type-nél text, majd a Value-nál kérd ki a következőt:"Thickness@Part1.SLDPRT". Ezután töröld ki a lemezalkatrészt és mentsd el ezt sablonfájlnak.
Ha ezzel rajzolsz lemezalkatrészt akkor lesz egy lemezvastagság változód, amit a rajzlapon Note parancsnál, Link to property, azon belül pedig Model in View...-alatt megtalálod ezt a változót. Ez pedig asszociatív lesz, mindig frissül a modelleddel együtt. Ezt ha sűrűn használod el is tudod a kedvencek közé menteni. A rajzlapon nálunk van egy rubrika Teríték névvel és itt a lemezalkatrész kiterjedését meg szoktam adni x,y és lv, nálunk ez a módszer vált be.

(#9008) Lacis69 válasza Parson (#9002) üzenetére


Lacis69
tag

Én kérek bocsánatot!

Az eredeti kérdés valóban a rajzra vonatkozott, a modelltérre már annak megoldása után kérdeztem rá.

Aske: ezt úgy csináltad, mint Parson (#9002) írta?

[ Szerkesztve ]

(#9009) Atlantis válasza Lacis69 (#9008) üzenetére


Atlantis
veterán

Aske képe nem sima síkmetszetnek tűnik, hanem vázlat-vezéreltnek, ahol ki lehet zárni alkatrészeket. Sajnos itt is látszik, hogy a sraffozást elrontja a rendszer.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9010) Aske válasza Lacis69 (#9008) üzenetére


Aske
aktív tag

Nem úgy csináltam ahogy Parson írta.

Creo 2-ben készült a metszet trükközés nélkül. Kontúrt vázlaton megadom, utána meg kizárom a felesleges alkatrészeket. A sraffozás itt is átlátszik az alkatrészeken. Én nem látom ezt annyira kritikus problémának. Másrészt valamilyen finomhangolással valószínűleg a rajztérhez hasonlóan itt is be lehet állítani, hogy ne látszódjon át a metszet. Megjelenítési beállítás, metszet beállítás, videokártya beállítás vagy mittudomén.

Síkmetszettel ugyanígy működik természetesen, csak ebben a modellben ilyen kitörés jellegű dolog volt definiálva.

(#9011) alien36 válasza Kowax (#8975) üzenetére


alien36
csendes tag

A metszetet a szokásos módon csináltam, általában a modelltérben, de megoltható rajzban is. A nézet beillesztése után, annak tulajdonságai között a sections menüpontban állítottam be a metszetet. Ezután a sraffozás tulajdonságai között a két tengelyt kivettem a metszésből. Általában kell egyet frissíteni az Update the display...-jel. Sajnos a sraffozásra azóta sem találtam gyors megoldást, lehet, hogy nincs is. Az egyetlen járható út, ha a rajzot a Convert to draft entities paranccsal vonalakra robbantod szét, és így módosítod a rajzot. Ezzel azonban vigyázni kell mert ez a művelet nem vonható vissza, és megszűnik a modell-rajz kapcsolat is.

(#9012) Parson válasza Aske (#9010) üzenetére


Parson
addikt

Creo 2-höz sajnos nem tudok részleteiben hozzászólni, Pro/E WF4 és WF5-öt használok még mindig. :(((
Viszont egy alkalommal erős levelezésem ment pont a térbeli metszetekről a PTC amerikai supportjával, és a már akkor is kritikus témát (sraffozás részletei a modelltérben) hát hogy is mondjam, eléggé lehangolóan kezelték alapvető segitőkészségük mellett... :W

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9013) Kowax válasza alien36 (#9011) üzenetére


Kowax
tag

Közben már rájöttem, de azért köszönöm. :DDD
A problémád megoldása a #8991 hozzászólásban található. :))

Böff!:))

(#9014) Aske válasza Kowax (#9013) üzenetére


Aske
aktív tag

Azért én javasolnám a továbbiakban minden kérdezőnek a következőt.

Ha kérdést teszt fel, és arra több forumozó különböző, részletes megoldásokat mutat be, akkor tessék már reagálni valamit. Közölve, hogy fut-e a téma tovább, vagy a válasszal megoldódott és ugorhatunk.

És nem újabb kérdést feltéve ignorálni az addigi munkát. Benéz valaki a topikba, komolyan mondom és egy nagy káoszt lát.

(#9015) Parson válasza Aske (#9014) üzenetére


Parson
addikt

Az a baj, hogy itt ömlesztve van a CAD rendszerenkénti, és azokon belül a különböző témánkénti kérdések és válaszok. Ebből fakadóan full rendet nehéz lesz csinálni, de tény, hogy a hozzáállásokon sok múlhat igy is. Az oldal tetején lévő kereső pedig egy hasznos dolog, ne felejtsük el!

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9016) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Nem tudja esetleg véletlenül Valaki, hogy a Pro/E WF4 is próbál jelenteni? Azt tudom, hogy a Creo-nál van ilyen opció, amit elvileg a telepítés során ki lehet kapcsolni. Vajon a WF4-nél van-e ilyen, és ha igen, akkor ki lehet-e kapcsolni? :DDD
Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni! :R

Böff!:))

(#9017) Atlantis válasza Kowax (#9016) üzenetére


Atlantis
veterán

Jelenteni? Kinek? Mit?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9018) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!
Creo parametric-be csinálok egy alkatrészt és eléggé kezdő vagyok.
Ha kihúzásnál vonalláncot rajzolok és egy vonal szögben áll, akkor annak nem tudom megadni a hosszát, csak a kezdő- és végpontjának a koordinátáit. Át lehetne ezt állítani? A hossz és a fok lenne a fontos. Vagy hogy kellene csinálni? :(

(#9019) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Teljesen kezdo vagyok a temaban, illetve nem is vagyok szakmabeli, (Villamosmernok,) de kellene nekem valmi tervezo program, amivel villamos alkatreszeket (ellenallas, kondenzator, tranzisztor, IC) ossze tudok rakni egyszeru szolidokbol, hogy step-et exportalva azt a nyaktervezobe hasznalhassam.
Linuxos is jo, es az sem baj, ha ingyen van...
Elore is koszonom a segitseget! Udv, Tomi

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9020) senzaj válasza senzaj (#9018) üzenetére


senzaj
senior tag

Megoldódott. :)

(#9021) #06658560 válasza tvamos (#9019) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól emlékszem a Medusa erre jó. Vagy a FreeCAD.

(#9022) Kowax válasza Atlantis (#9017) üzenetére


Kowax
tag

Hát elvileg a PTC-nek, hogy ki használja, hol, stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#9023) Atlantis válasza Kowax (#9022) üzenetére


Atlantis
veterán

Aha és szerinted ha lenne ilyen, akkor azt a telepítéskor ki lehetne kapcsolni? Sok értelme nem lenne úgy...

WF4 nem jelent, ha megtenné, pár kollégámra már rárobbantotta volna az ajtót a TEK... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9024) Kowax válasza Atlantis (#9023) üzenetére


Kowax
tag

Hát mondasz valamit...de soha nem lehet tudni. :DDD
Az információt viszont köszönöm! :R

Böff!:))

(#9025) Parson válasza Atlantis (#9023) üzenetére


Parson
addikt

Miért, a creo már jelent ? Komolyan kérdem, tényleg nincs erről infóm, viszont jó lenne tudni mi a helyzet. :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9026) Atlantis válasza Parson (#9025) üzenetére


Atlantis
veterán

Állítólag a Creo 2 már rosszalkodik a háttérben, de lehet, hogy csak urban legend. Biztos infóm nincs róla, ismerek olyat, aki a virágbolt-editiont használja jó ideje (bár nem napi rendszerességgel) és még nem szóltak rá. Elképzelhető, hogy az újabb patch-ek már tartalmaznak megoldást erre, a fejlesztők általában le szoktak maradni ilyen téren.

Kowax: nincs mit, WF4 idejében még nem voltak ilyen kifinomult trükkök, az a verzió még ebből a szempontból nyugodtan használható. Mivel már nem is fejlesztik, az már így is marad.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9027) Imics13 válasza Parson (#9025) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Én egyszer erről már írtam: [link]

NEM urban legend! :Y
Én csak jót akarok nektek, bármilyen furcsán is hangzik! ;)

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9028) Parson válasza Imics13 (#9027) üzenetére


Parson
addikt

Köszi ez hasznos. Jó tudni... Már csak az a kérdés, hogy ez futó programban vagy futó programon kivül vmi háttérbe ágyazott kis pöcörő sw csinálja-e, mert az internet megvonása a géptől nem feltétlenül a legjobb megoldás... bár ez csak költői kérdés ugye. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9029) Kowax válasza Imics13 (#9027) üzenetére


Kowax
tag

Imcsi13: Küldtem privát üzenetet. Olvastad? :DDD

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#9030) Imics13 válasza Parson (#9028) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ment privát neked is és Kowax-nak is!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

(#9031) #06658560 válasza Parson (#9028) üzenetére


#06658560
törölt tag

Routeren black list és white list beállítása sokat segíthet az ember fejfájásán.

(#9032) Kicsipampam válasza #06658560 (#9031) üzenetére


Kicsipampam
tag

Hidd el nem segít. Két dolgot tehetsz: internet mentes gép, vagy antennával venni valakitől a net-et, aki tiszta, nincsenek nála ilyen programok.
Viszont: azokat a fájl-okat, amiket létrehozol, abban is elrejt azonosítókat, és mihelyt felhasználod egy internet kapcsolattal rendelkező gépen, már le is jelent. Viszont ezt bizonyítani igen nehéz, nem hallottam, hogy ez alapján büntettek volna, de a jelenség igaz és van. Minket is nagyon megbüntettek, pedig "csak" annyi volt a bűnünk, hogy leszedtünk egy patch-et, igaz nem a hivatalos oldalról, és az mind a három licenszünket átállította. Egy pár hónap múlva jött a zsíros csekk. Tehát még nem is használtunk többet, mint amennyire az engedélyünk szólt, valamint szoftverkövetéssel is rendelkeztünk. Én mondjuk nem fizettem volna ki, hanem perre mentem volna velük, ugyanis ha már ennyire vizsgálódnak, akkor készítsen egy olyan kis programocskát, mint a windows eredetiséget ellenőrző. Ha lett volna ilyen, akkor már más tészta.
Otthon azért más a helyzet, eddig engedték, azzal a tűréssel, hogy így terjedjen a program. Hiszen ki az az őrült, aki rengeteg pénzt ad egy programért, amit meg akar tanulni, de utána nem biztos, hogy használni is fogja, mert lehet olyan céghez kerül, ahol már valamelyik iránt elkötelezték magukat és váltásra nincs esély.
Én most itt németben az inventort nyögöm, meg ők is, de nincs esély a váltásra. Lemez tech. foglalkozó cég vagyunk, talán az inventor a legrosszabb választás.

(#9033) Parson válasza Kicsipampam (#9032) üzenetére


Parson
addikt

Akárhogyis, az internet fejlődésével sajnos ebbe az irányba megy ez a vonal, amit azért a szoftvergyártók szemszögéből nézve meg is lehet érteni... ugyanakkor osztom a véleményt abban az értelemben, hogy tanuláshoz ne csak butitott verziót lehessen használni, a kompatibilitás persze nem kell, hiszen vhol határvonal is kell...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9034) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Ismét egy ProE WF4 kérdés. Miért van az, hogy a modell fában csak igen nehezen és lassan tudok mozgatni feature-öket? Valami beállítás nem jó, vagy a videokari gyenge hozzá?

Böff!:))

(#9035) Parson válasza Kowax (#9034) üzenetére


Parson
addikt

Jó a kérdés, én ilyet eddig csak a SolidWorks alatt tapasztaltam. Pro/E alatt nálam mindig mint a villám (SW-höz képest)...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9036) Atlantis válasza Kowax (#9034) üzenetére


Atlantis
veterán

Csak akkor szokott akadni, ha csoportokon (esetleg nagy darabszámú mintázatokon) akarod átmozgatni az építőelemeket. Egyéb esetben nálam ezen a téren nincs panasz, pedig legtöbbször egy fostaligán használom a szoftvert én is. Nem tudok beállításról, ami erre hatással lenne (persze ettől még lehet, hogy van).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9037) Kowax válasza Atlantis (#9036) üzenetére


Kowax
tag

Hát nálam az egyszerűbb daraboknál is. Megfogom az elemet, felhúzom, erre a helyét jelző fekete vonal elkezd lassan villogva felfelé bandukolni...5-10 elemet átugorva mondjuk...Ha pedig a fában még feljebb szeretnék húzni valamit, ami nem fér a képernyőre, akkor ahogy az ablak tetejéhez érek, lassan, egyesével kezd el csak lépkedni. Munkahelyen ezt nem csinálta, sőt, ugyanezen a gépen a Creo 2-vel szintén semmi gond. Létezik, hogy a telepítő DVD-n lévő WF4-ben van valami gubanc? Másikat kéne feltenni? Ez elvileg az M120...

Böff!:))

(#9038) Parson válasza Kowax (#9037) üzenetére


Parson
addikt

M120 nekem is megvan, és gond nélkül működik. Nem a Datecode-dal lesz a bibi. Most nézem, M220 az utsó datecode WF4-ből... lehet érdemes azt használni amúgy - le is tesztelem mindjárt, amúgy is újra fel kell raknom a WF4-et.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9039) Atlantis válasza Kowax (#9037) üzenetére


Atlantis
veterán

Gondolom ugyanazokkal a beállításokkal is használod, mint a munkahelyen. Ha igen, akkor nem azzal van a gond. Esetleg arra tudok gondolni még, hogy az előzetes kiválasztás be van kapcsolva, ez igen gyenge gépeken (integrált grafikás szutykokon) okozhat problémát. Van egy prehighlight_tree (vagy valami hasonó nevű) config-pro opció, érdemes ránézni. Alapból asszem kikapcsolt, de az ördög éber fajta ugyebár...

Érdekes probléma amúgy, egy újratelepítést megérhet, hátha ott csúszott be valami. Akkor már nem árt a legújabb verziót feltenni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9040) Kowax válasza Parson (#9038) üzenetére


Kowax
tag

Na akkor rákeresek erre az M220-ra. :DDD
Köszi az infót! :))

Böff!:))

(#9041) Kowax válasza Atlantis (#9039) üzenetére


Kowax
tag

Nagyjából ugyanazok a beállítások. Nem a beállításokkal lesz a baj tényleg, mert kipróbáltam teljesen alap beállításokkal is, úgy is ugyanazt produkálta. Valamint ez már a második gép, amin ezt csinálja és egyik se egy alap. újraindítás nem segít, mert az otthoni gépemen már vagy egy éve így használom. Ott betudtam az ATI videókarinak. De ebben a másik gépben már Geforce van, mégis ugyanaz a hiba.
Azt hiszem tényleg az újabb verzió lesz a megoldás. :D
Köszönöm a segítséget! :))

Böff!:))

(#9042) Parson válasza Kowax (#9040) üzenetére


Parson
addikt

PTC honlapján fenn van, én is onnan szedem le, első kézből a tuti... ha van PTC account-od. :K

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9043) Atlantis válasza Parson (#9042) üzenetére


Atlantis
veterán

Az úgy túl egyszerű... :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9044) Kowax válasza Parson (#9042) üzenetére


Kowax
tag

Hát igen, az jó is volna...:D Csatlakozom az előttem szólóhoz: az úgy túl egyszerű (és "tiszta")... :D

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#9045) tvamos válasza #06658560 (#9021) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a tanacsot! :R A FreeCAD-et probalom megerteni. :F De meg csak a getting started olvasgatasanal tartok... :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9046) Erik04


Erik04
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok segíteni. Az érdekel, hogy Creo 2 fut AMD videokártya mellet. Laptopot szeretnék venni és ezt néztem ki:
http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_IdeaPad_G510_59-412603_notebook_fekete-p406195.html

Segítségeteket előre is köszönöm!
Erik

(#9047) ben11 válasza Erik04 (#9046) üzenetére


ben11
őstag

Az én régi ibm t60-om is simán elfut, gyengusz t2400-as proci és radeon x300-as vga mellett. Szóval nem hiszem, hogy problémázna.

(#9048) #22145024 válasza tvamos (#9019) üzenetére


#22145024
törölt tag

Blender ingyenes és működik linux alatt is. Bár ez nem gépésztervező, de a célnak meg fog felelni.
BTW ProE és Protel DXP ma már egészen komolyan képes együttműködni.

(#9049) Spawn666


Spawn666
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni WF4-el kapcsolatban.
Ha a ProE-ből nyomtatok, akkor minden vonaltípus a beállítások szerint rendben van.
De ha Pdf rajzot készítek egy makrózott pdf ikonra kattintva, akkor a takart vonalak nem szaggatottan, hanem hosszú szaggatott vonalakkal jelennek meg a pdf-en. :W
Végigolvastam a fórumot de pont ugyanilyen problémát nem találtam. :(
Be lehet ezt állítani valahol? A Pentable-ben kell esetleg ezen is állítani?
A Pdf-be való nyomtatással, a primóval, és a többivel pedig megsüllyedtem sajnos... :O

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#9050) Atlantis válasza Spawn666 (#9049) üzenetére


Atlantis
veterán

"nem szaggatottan, hanem hosszú szaggatott vonalakkal" - most akkor szaggatott vagy nem? :)

Ha rajzot exportálsz PDF-be, azon lehet ezt állítani. Kérdés, hogy a makró, amit használsz, hogyan készült. Manuálisan sem nagy tudomány kimenteni egy rajzot PDF-be, így tudod próbálgatni a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.