Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) finest


finest
őstag

Sziasztok Autodesk Inventor iPartshoz tudna valaki magyar nyelvű leírással, gyakorlófüzettel szolgálni?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4252) Egorov válasza Agent T (#4250) üzenetére


Egorov
aktív tag

Itt tanulok igen. Géprajzot már megcsináltam, szóval most csak előszedtem ezt a régi feladatot "képezzem" magam 3D-ben. Sajnos nincs fakultatív 3D szakkör, így marad az itthoni gányolás. :) AutoCAD benne van a tanterveben de azzal csak 2D ben rajzoltunk.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4253) Egorov válasza Agent T (#4250) üzenetére


Egorov
aktív tag

Köszi az ötletet de közben találtam másik megoldást.
A műhelyrajzon a nem kívánt nézeten jobb klikk-----> Hide -----> Do you want to hide dependent views? -----> No :C Jobban is szét nézhettem volna mielőtt kérdezek. :U

Ami viszont még mindig nem megy, az a kitörés. Rányomok a broken-out section gombra, rajzolnám meg a szabadkézi vonalat, hogy megmutassam a reteszhornyomat, erre ilyet rajzol:

Na ezt hogy kell? :)

Azt hittem egyszerűbb lesz ez a 3D. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4254) Parson válasza Egorov (#4253) üzenetére


Parson
addikt

Már miért ne menne... létrehozod a modellt, mondjuk egy alkatrészt... létrehozod a plusz konfigot és az aktiv konfigban suppress-szálod azt a feature-t a fában ami nem kell, hogy megjelenjen. A rajztérben meg a nézeten azt a konfigot jelenited meg amelyik kell. Ennyi.

Kitörés: több pontot tegyél le a spline definiálásához, végül zárd be a 'kört' az első pontra kattintással. Nem nagy ördöngősség.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4255) Agent T válasza Egorov (#4253) üzenetére


Agent T
tag

Amivel rajzolni akarsz az nem a szabadkézi vonal, hanem azzal n-ed rendű görbéket tudsz rajzolni. Az egyenes vonalnál lévő menüben kéne keresned olyan szabadkézi vonalat amit te szeretnél. (Újfent csak Solid Edge logikából kiindulva)

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4256) Agent T válasza Egorov (#4252) üzenetére


Agent T
tag

[ Én 3 éve végeztem Miskolcon, nekünk negyedéven volt tantervi pro-e oktatás, de az igazán ügyes és hasznos trükköket sajnos nem mutatták meg. Viszont AutoCAD-et csak hosszas harcok árán használhatunk a Gépelemek I-II beadandókhoz ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4257) SVDani


SVDani
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni!
Pro/E WF3 Custom Trajectory marásnál tárcsamarót használok. Létrehozok egy új koordináta rendszert amiben a Z tengely a régi Y tengelynek felel meg, így elfordítja a tárcsamarót. Ezzel nincs is gond, csak így amikor végez egy fogásmélységgel a jelenlegi Z tengely mentén húzza ki a szerszámot a fogásból én pedig azt szeretném ha az Y tengely mentén húzná ki. Mi a teendő?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#4258) Lala75


Lala75
csendes tag

Sziasztok,

Ha már itt volt szó nemrég a bordás tengely és fogaskerék varázslásról, nincs valakinek véletlenül Pro/E-hez fogaskerék és tengely varázsló modulja vagy esetleg smart library basic (csavarkötés varázsló) modulja valahol elérhető formában? :))

Üdv

(#4259) Aske


Aske
aktív tag

Atlantis múltkor mondott valamit a topic színvonaláról, mármint, hogy reméli megmarad.

Most varázsolni akartok mint Harry Potter, vagy tervezni mérnökhöz/hallgatóhoz/diákhoz méltó módon?

[ Szerkesztve ]

(#4260) #06658560 válasza Aske (#4259) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát ha gyszer ilyen hülye neveket adnak nekik a programozók. ;]

(#4261) Parson válasza Aske (#4259) üzenetére


Parson
addikt

Elég, ha az igényeknek megfelelő eszközt használja az ember. Verébre se kell ágyúval lőni... ha vkinek a varázsló elég, és ráadásul gyors is, azzal is eredményes lehet...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4262) perfag válasza Aske (#4259) üzenetére


perfag
aktív tag

Azt hiszem úgy két éve olvastam a Solid Edge horvát oldalán, hogy mennyi újdonság van az új verzióban, meg az milyen jó. De önkritikusan hozzátették, sajnos még mindig hiányzik az az egy ikon, amit nagyon sokan várnak: a csináld meg magad ikon.

(#4263) 3DFan válasza perfag (#4231) üzenetére


3DFan
aktív tag

Ezt az alkatrészt én is elkészítetem. Egyszerűsítésnél eltüntetted kettő kihúzással a bordákat meg egy forgáskivágással a széttagozódott lekerekítést. A gondom az, hogy vissza kellene tenni a letörést ill. a lekerekítést a megfelelő helyre, de az egyszerűsítésnél ezen ikonok inaktívak, forgáskihúzással és forgáskivágással ugyan megoldhatók. Te hogyan csináltad, miként oktatod a "szerencsétleneknek"? :)
Talán itt egyszerűbb a tervezésnél kikapcsolni a kivágást.

(#4264) perfag válasza 3DFan (#4263) üzenetére


perfag
aktív tag

Bocsi, én nem csinálom, nem is oktatom. A feladatot kiadom :D és az eredményt utána átnézem. De úgy látszik rosszul csinálom :F , mert nem tűnt fel, hogy az R2-es rádiusz nincs ott a műhelyrajzon. Köszönöm, jövőre megoldatom velük!

(#4265) dani850430


dani850430
csendes tag

Sziasztok! Vagy egy feladatom, egy 0,5literes pet palackot kell catiának a felületmodellező részében megcsinálni. Odáig eljutottam, hogy magát az üveget megcsináltam. Az üveg profilját végig futattam egy körön. Viszont az alján lévő bordákat sehogy sem tudom rátenni. Nincs valakinek valami ötlete, hogyan lehetne megoldani? Esetleg valakinek nincs kész modellje? Előre is köszi

(#4266) #06658560 válasza dani850430 (#4265) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kész modell nincs, valami sampleröl képet küldj, segítek.
De a felületre illesztett görbék és azon keresztül sweepelt másik felületek cosdákra képesek.

(#4267) #06658560


#06658560
törölt tag

CATIA-sok! Valakinek van bátorsága most külföldön munkába belevágni? Asszem tudok lehetöséget Németországban, autóiparon belül. :) És fönökeim kapacitáshiánnyal küzdenek.

(#4268) Parson válasza #06658560 (#4267) üzenetére


Parson
addikt

Bátorság van. Megfelelő körülmények kellenek... Részletekről mit lehet tudni? :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4269) #06658560 válasza Parson (#4268) üzenetére


#06658560
törölt tag

Németeknél versenyképes fizetés, leginkább müanyagos alkatrésztervezés, néha mechanizmusok kis hazsnálata, tükrök, kilincsek leginkább. Szállást a cég fizeti, hosszú távú munkának igérkezik jelenleg, de egy újabb v´laság közbeszólhat. Ha érdekel, akkor emilt dobj az értelemszerüen megszerkesztett adatlapira, részleteket közlöm, illetve ami olyan azt továbbítom az illetékeseknek.

(#4270) GML


GML
őstag

Üdv. egy olyan kérdésem lenne, hogy WF3-ban hol lehet beállítani, hogy amikor draft-ból ki akarok importálni egy rajzot DWG-be, milyen vonalakat milyen acad Layer-re tegyen? de az is elég, ha a színeket és a vonaltípusokat be tudnám állítani.

(#4271) Lala75 válasza Aske (#4259) üzenetére


Lala75
csendes tag

Szerintem az, hogy megkönnyítem a munkámat néhány olyan kiegészítő szoftverrel, amit a PTC nem tett bele a wf-be és más tervező szoftverekben benne van szerintem még mérnökhöz méltó és nem a varázs pálcámat szeretném lengetni a monitor előtt :)
Értem arra, hogy egy sok száz alkatrészből álló összeállításban van akár sok ezer csavar, furat, menet. Ha mindez könnyen, gyorsan egyben elkészíthető [link] ezzel, miért ne tenném?
Amúgy már kipróbáltam a demóját és egész jó ;)

(#4272) Szepy2884 válasza #06658560 (#4269) üzenetére


Szepy2884
tag

Szia Kopi,

Privát ment. :))

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#4273) Parson válasza Lala75 (#4271) üzenetére


Parson
addikt

Sztem küldjed neki Lala, a jó mérnök a hatékony megoldásokat szereti, főleg a monumentális eseteknél (akárcsak Szepy jelmondatában). :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4274) #06658560 válasza Parson (#4273) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vajh miért vannak a szabványos alkatrészek, kötöelemek? :D

(#4275) Kowax válasza #06658560 (#4267) üzenetére


Kowax
tag

Mindig csak a CATIA-sok? :DDD

Böff!:))

(#4276) #06658560 válasza Kowax (#4275) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha UG-zni tudsz lehet akkor is jó vagy. Azt pontosan nem tudom.

(#4277) Kowax válasza #06658560 (#4276) üzenetére


Kowax
tag

Hát szívesen megtanulnám, de soha nem volt rá időm.:) Marad a ProE. :DDD
Akkor ezek szerint ez nem az én nagy lehetőségem. :DDD

Böff!:))

(#4278) GML válasza Kowax (#4277) üzenetére


GML
őstag

A draftban otthonvagy, vagy csak modellezésben?

(#4279) Kowax válasza GML (#4278) üzenetére


Kowax
tag

Draft alatt mit értesz? :U

Böff!:))

(#4280) GML válasza Kowax (#4279) üzenetére


GML
őstag

modellből rajz készítése, és onnan dwg-be exportálás. ez lenne a fontos. mmint az exportálás. ki szeretnék tenni egy pár rajzot dwg-be, de nagyon sokat kell vele még molyolni ACAD-ban vele. (Layerek átállítása, stb..) és meg szeretném találni azt a fájlt, ami azért felelős, hogy melyik vonalat milyen Layerre/volnalra/színre rendeli.

(#4281) Kowax válasza GML (#4280) üzenetére


Kowax
tag

Van erre egy macro-m, mármint az exportálásra. Ha gondolod azt bemásolhatom a config.pro-ból, nem tudom segít-e, de most hirtelen nem tudom, melyik fájl felelős a hozzárendeléshez.

Böff!:))

(#4282) dani850430


dani850430
csendes tag

Egy kinematikás kérdésem lenne! Készítettem egy szíjhajtásról egy összeállítást (Lásd kép). Elég primitív (a nyomaték kötések nincsenek benne), de a lényeget be lehet rajta mutatni. Odáig sikerült eljutnom, hogy a szíjtárcas és a lendkerék is forog. Ellenben a szíjat és a lendkerék tengelyét sehogy sem tudom összekényszerzni. Próbálkoztam, hogy a szíjvezérgörbéjére teszek egy pontot, és point curve joint használok, de nem engedi kijelölni a pontot. Már az szijtárcsa és lendkerék kapcsolat is elég nehezen jött össze. Leirom, hogy milyen kényszereket használtam eddig: rigid:szijtarcsa-motortengely; revolute: motorhaz-mototengely; rigid: fotengely-motorhaz; gear (ezen belül)revolute1: főtengely lendkerek, revolute2: szijtarcsa főtengely; rigid: motorhaz-ékszíj. Előre is köszönöm a segítséget!

(#4283) #06658560 válasza dani850430 (#4282) üzenetére


#06658560
törölt tag

rossz hírem van: CATIA tudtommal nem tud alkatrészt ilyen magasról lemodellezni, azaz a szíjad így, ebben a formájában fix marad. Hogy forogjon körbe nem fog menni.

(#4284) GML válasza Kowax (#4281) üzenetére


GML
őstag

próbáljuk ki, hátha ki tudok belőle hámozni valamit. az S&T vagy azt mondja általában, hogy" a köv verzióban benne van/működik", vagy "háááát, neeemtudooom"...

(#4285) Kowax válasza GML (#4284) üzenetére


Kowax
tag

Tessék:

mapkey edw @MAPKEY_LABELExport to DWG;\
mapkey(continued) ~ Select `main_dlg_cur` `MenuBar1`1 `File`;\
mapkey(continued) ~ Close `main_dlg_cur` `MenuBar1`;\
mapkey(continued) ~ Activate `main_dlg_cur` `File.psh_save_as`;\
mapkey(continued) ~ Activate `file_saveas` `ph_path.up_directory`;\
mapkey(continued) ~ Select `file_saveas` `ph_list.Filelist`1 `Export`;\
mapkey(continued) ~ Activate `file_saveas` `ph_list.Filelist`1 `Export`;\
mapkey(continued) ~ Select `file_saveas` `ph_list.Filelist`1 `dwg_dxf`;\
mapkey(continued) ~ Activate `file_saveas` `ph_list.Filelist`1 `dwg_dxf`;\
mapkey(continued) ~ Open `file_saveas` `type_option`;~ Close `file_saveas` `type_option`;\
mapkey(continued) ~ Select `file_saveas` `type_option`1 `db_560`;\
mapkey(continued) ~ Activate `file_saveas` `OK`;~ Activate `export_2d_dlg` `OK_Button`;\
mapkey(continued) ~ FocusIn `UI Message Dialog` `ok`;~ Activate `UI Message Dialog` `ok`;

Ha mégse mennél semmire, majd szólj, akkor utána kérdezek.:)

Böff!:))

(#4286) Marian989


Marian989
csendes tag

HALI!

DELMIAT keresek..aki tudna nekem segiteni nagyon meghallalnam.....

Köszike

(#4287) GML válasza Kowax (#4285) üzenetére


GML
őstag

Hát ebben nem sok minden volt benne sajnos. :(
Lehet, hogy a helpet kellene elolvasni, de az annyira szar.
mmint maga a help.

[ Szerkesztve ]

(#4288) Parson válasza GML (#4287) üzenetére


Parson
addikt

Lustaság fél egészség. :D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4289) GML válasza Parson (#4288) üzenetére


GML
őstag

Van a Proínek webes helpje? Nekünk nincs feltelepítve. Egyik gépre sem. Központilag....:(((

(#4290) Atlantis


Atlantis
veterán

Ejj már, a ProE Help nagyon is jó. Többek közt ez is le van benne írva.

Tudsz csinálni egy dxf_export.pro file-t, majd ennek elérését megadni neki config.pro-ban. Te hozod létre, ez olyan konfigurációs file lesz, melyben lehetőséged van vonaltípusokat és színeket összerendezni, de fóliákra vonatkozó szabályokat is megadhatsz.. Ennek szabályai is ott vannak a Help-ben. Pl.:

map_color Geometry Color 1 - sor hatására minden testkontúr piros színű lesz DWG-ben.
map_line_style CTRLFONT Phantom - sor hatására minden középvonal Phantom stílusú lesz a DWG-ben.

A színkódok is Helpben vannak meg, az 1 a piros, 2 a sárga, 3 a zöld, kilenc színkód van, ez nem kifestőprogram. :)

Fóliákra egyébként jobb megoldás, ha már megfelelően fóliázva modellezel, mert azt a struktúrát megtartja rajzon és kifelé DWG-ben is. Lehetőségek is jobbak előre beállítani és ProE-n belüli ábrázoláskor is jól jöhetnek. Hibája, hogy visszafelé nem működik, csak az újonnan létrehozott modellekre lesz érvényes. Ez ugyan logikus, de én is nap mint nap szívok miatta, hajdanán én se voltam ilyen tájékozott...

Ha akarod, a saját dxf_export.pro file-omat elküldöm neked mailben, ha adsz egy érvényes címet.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4291) Imics13


Imics13
tag

Hi,

Nem teljesen a topikhoz tartozik, de mégis CAD-es téma. Sokszor voltak videokártyás problémák a topikban, talán ez segíthet!

Van 3 db eladó HP-OEM nVidia Quadro FX370 video kártya.
Ár: 15000 HUF / DB (a web-en talán 28000 HUF a legolcsóbb)!!!
Szinte "0 km-esek", mert nagyobb kártyák kerültek a helyükre.

A paraméterek;
Quadro FX370, (HP-GP509AV), PCI Express x16
RAMDAC 400MHz, 256MB DDR2
kimenet; 2x2048x1536 vagy 2x1920x1200 vagy 2x3840x2400 natív
2xDVI
DirectX10, OpenGL 2.1
Zacskós kiszerelés, driver CD-vel, nemzetközi installációs leírással, rögzítő kiegészítőkkel, 2xDVI-VGA konverterrel.

Akit érdekel írjon nyugodtan (inkább priviben).

Üdv,

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

(#4292) Amateur87


Amateur87
tag

Sziasztok!

SW-ben olyan problémába ütköztem hogy egy hevedert kellene létrehoznom, amin keresztbe bordák találhatóak, de a bordákat eddig sehogy sem sikerült körbe kiosztanom. Valaki találkozott már ilyen feladattal?

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4293) #06658560 válasza Amateur87 (#4292) üzenetére


#06658560
törölt tag

Talán sheet metal lehetöséggel mehet, hogy a terítéken osztod ki. Vagy az íveken egyszer, utána pedig az egyenes szakaszokon. Bár ez utóbbi barkács lesz.

(#4294) Parson


Parson
addikt

Srácok, SolidWorks 2008-asban alap szintű kérdés:

Hogy a jó életbe lehet kivenni a metszés alól az alkatrészeket (lehetőleg egyesével) metszet 2D-s rajzi megjelenitéséhez ?? - A Help-ben nem találok erről semmit. (Van egy 'exclude fasteners' opció amikor a metszetet késziti az ember, de az olyat is kivesz, amit nem lenne szabad.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4295) #06658560 válasza Parson (#4294) üzenetére


#06658560
törölt tag

asszem mivel ö CATIA rokon ezért ha asszemblyröl generáltad, akkor overload properties, és katt a nézen az elemekre, utána edit. Plusz beállítható globálisan az assemblyben pár dolog messe, ne messe, hazsnálja, stb. Ha partról generáltad, akkor pedig a nézeten jobbklikk, néztnév object, modify links, s a pointed documentsböl kitörölsz, vagy átváltva a partra ott kijelölve elemeket visszatérve a rajzhoz alul listában felsorolja öket, s apply all. ha kell, gyártok képeket ehhez. De ez szigorúan catia, ha rokonság van talán megy vele.

(#4296) Parson válasza #06658560 (#4295) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, szerencsére rájöttem közben... eléggé elmaradott progi ez a jól megszokott Pro/E - CATIA pároshoz képest. :(

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4297) tisvol válasza Amateur87 (#4292) üzenetére


tisvol
aktív tag

Tényleg csak gondolatébresztőnek, mert sem a szofvert nem ismerem, se nem volt még dolgom hevederekkel. De én megpróbáltam megcsinálni.
Lehet kicsit kusza lesz, olvass figyelmesen. :-)
Hozzáteszem, én lemezalkatrészből indultam ki, mert itt van lehetőség úgynevezett felhajtásra, amikor adott egy teríték, és azt hajtogatom egy vonal mellett.
Én a problémát oda egyszerűsítettem, hogy adott egy heveder forma "valami" amire egyenlő távolságra kell X db (mondjuk) lyukat fúrni.
Szóval elindulni kétféleképpen lehet:
Vagy van egy adott hosszú (kiterített) hevederem, meg egy rádiuszom, ahol megfordul és ez kiad egy adott szállítási hosszat. Ez az egyszerűbb.
Vagy pedig egy adott szállítási hosszat kell megvalósítanom, ez a nehezebb, mert a heveder kiterített hosszát sokkal nehezebb megvalósítani / lemodellezni.
Én a másodikat próbáltam meg.
És itt jön, hogy lemezalkatrészként indultam el, mert itt megrajzolom a NEGYED terítéket. Na, ez az ami kicsit nehezen ment, agyalni kellett kicsit, mert van ugye lemeznyúlás, anyagvastagság, stb. és valahogy meg kellett valósítani az adott szállítási hosszat.
(Zárójelben: persze nem lemezből készül, de modellezni csak így tudtam)
Tehát egy negyed terítéket készítettem, ami valamilyen soktizedes hosszú lett. Erre a terítékre kell ugye egyenlő távolságra (az én esetemben) lyukat tenni. Hát ez már nem volt nehéz. Ha ez megvan, akkor két tükrözés, és kész. Ha ezt kiteríted, akkor a furatok a terítéken egyenlő távolságra vannak egymástól. Innentől kezdve már tudsz kényszerezni hozzájuk. Persze nem kell lyukat tenni, bármilyen vázlattal, vagy munkaponttal megcsinálhatod.
Remélem gondolatébresztőnek jó volt. :-)

KÉP1
KÉP2

Üdv:T.

(#4298) Amateur87 válasza tisvol (#4297) üzenetére


Amateur87
tag

Köszönöm a megfejtéseket :) Lemezalkatrészből való megvalósítás nem jelent gondot, csak én azt hittem hogy van lehetőség olyan kiosztásra ami a hevederem vonalát követi. Lemezalkatrészként megcsináltam és úgy nagyon penge, csak azt hittem hogy a belt "modulból" is elkészíthető :R

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#4299) Kowax válasza Atlantis (#4290) üzenetére


Kowax
tag

Atlantis:
Egy kérdés. Hogy értetted, hogy fóliázva modellezel? Ezt kicsit ki tudnád fejteni bővebben, mert nagyon érdekelne a dolog! :) Ha sikerül megértenem, akkor ezentúl majd alkalmaznám is... :U
Egyébként nekem is elküldenéd a saját dxf_export.pro file-odat tanulmányozásra?:)
Előre is köszi!

Böff!:))

(#4300) Imics13 válasza Amateur87 (#4298) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Én nem vagyok wörkszös, de curve pattern ott is van.

SE-ben ez így megy:
2db kihúzás és 1db kiosztás görbe mentén.

Lemez alkatrészként lemodellezni, hát nekem egy kicsit sántít, olyan sufnitunningos...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.