Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) perfag válasza Pije (#5149) üzenetére


perfag
aktív tag

Nem vagyok túl okos ember, egy kép sokat segítene, hogy értsem a spirál alatt mit értesz.
Vagy küld el levélben (mindkét verzió telepítve). Megoldást nem garantálok, de megpróbálom.

(#5152) Pije válasza perfag (#5151) üzenetére


Pije
csendes tag

Csavarvonalat kellett volna írnom de miután #5121-en Kobakoba spirált írt és Te vállaltad az esetleges megoldást úgy gondoltam érted mi a probléma, mert Kobakoba modellje is egy csavarvonal. Amit szeretne kiteríteni!

(Vékonyfal alatt Kihúzások-lenyíló ablak-Csavarvonal)

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5153) Imics13 válasza Pije (#5150) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

"Csak egy kezdő lehet olyan bátor, hogy azt mondja: Itt csak egyetlen alkatrészről van szó (egy darab összetett modellből származtatott)."

Hát ha lekezdőztél, akkor biztos igazad is van... Ha visszanézed a beírásaimat, akkor láthatod, hogy tényleg csak "fél" éve művelem a témát... Egyébként meg asztalos vagyok... :Y

Nem tudom mennyire ismered az adott szoftvert... Ezek szerint jobban mint én, dehát mindenkinék van jobb...

Szóval ha szerelésben alkatrészt tükrözöl a tükrözés opcióval, akkor létrejön egy másik alkatrész, amely asszociatívan kepcsolódik az eredeti alkatrészhez. Mivel külön fájl lesz ezért külön rajzszámot is kap(hat).
Ha csak forgatod, akkor ugyanaz lesz beszerelfe vmeky sík-re elforgatva mégegyszer, ebben az esetben nem jön létre új alkatrész, ez így normális is...

Természetesen tükrözés nélkül is tudsz létrehozni jobbos-balos kombinációt ehhez kel használni az alkatrészmásolat parancsot tükrözés opció kiegészítésével...

Végül, ha van egy flakonod mondjuk 3 bekezdéses jobbos menettel és szerelésben aztletükrözöd, akkor bizony balmeneted lesz, de persze ez orvosolható a modell megfelelő módosításával...

Mühelyrajzon a balmenetet LH val szoktam jelölni, vagy bemetszés az anyán stb...

Sztem a tapasztaltabbak úgy is kijavítanak, ha vmit rosszul írtam... :DD

www.solidedgest.wordpress.com

(#5154) perfag válasza Pije (#5152) üzenetére


perfag
aktív tag

Nem, nem értettem mire gondolsz. írtam is: nem vagyok túl okos. Kobakoba tett egy képet, azt megértettem.

(#5155) Pije válasza Imics13 (#5153) üzenetére


Pije
csendes tag

Sajnálom, hogy félreértettél. "Bátornak" magamat gondoltam, nem téged. És mint sokat gyötrődő kezdő én csak a modellkészítési anomáliákat ismerem. :W Most tanultam Tőled, hogy a szerelésben másképp tükröződnek az alkatrészek. Köszönöm az információt. És még egyszer elnézést a pongyola fogalmazásért!
Egyébként az én szakmám meg (vas)esztergályos.
Üdvözlettel,
Pije

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5156) Pije válasza perfag (#5154) üzenetére


Pije
csendes tag

Ha Kobakoba képét megértetted akkor érted a problémáját is!(?)

Meg az enyémet is: Átvezetett kihúzással modelleztem egy csavarvonalat (Kobakoba spirálnak nevezte!) és megpróbáltam átkonvertálni lemezalkatrésszé de nekem nem sikerült! Ebben (kértük) kértem a segítséget ami abból áll, hogy meg kellene adni a terítéket. Vagy okítani, hogy hogyan is kell hozzáfogni!

Itt az SE-vel készült modell képe

Üdvözlettel,
Pije

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5157) 3DFan válasza Pije (#5156) üzenetére


3DFan
aktív tag

ST3 kiteríti: Kép.

(#5158) Atlantis válasza 3DFan (#5157) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem semmi. Mi a fix felület?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5159) Pije válasza 3DFan (#5157) üzenetére


Pije
csendes tag

Tényleg nem semmi! Megosztod a munkamenetet :F

[ Szerkesztve ]

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5160) perfag válasza Atlantis (#5158) üzenetére


perfag
aktív tag

A fölső vagy az alsó csavarfelület. Nem kell hagyományos értelemben vett sík felület.
Nem tudom mióta tudja a Solid Edge, de az ST3 tudja (és ez számít :D).

(#5161) perfag válasza Pije (#5159) üzenetére


perfag
aktív tag

Alkatrészként egy csavarvonalas alaksajátosság, mentés.
Lemezalkatrészbe beillesztés alkatrészmásolatként, lemezmodellé konvertálás, kiterítés. Biztos lehet másként is. Kép az előző hozzászólásomban.
Egyébként én meg favágó vagyok, Imics tőlem veszi a fát a bútorjaihoz. :D

(#5162) 3DFan válasza Atlantis (#5158) üzenetére


3DFan
aktív tag

Azt kéri a program, hogy jelölj ki egy felületet, amely a terítéken felfelé mutat. Egy teljes menet

(#5163) Atlantis


Atlantis
veterán

Le a kalappal az ST3 előtt. ProE nem fogad el íves felületet fix felületnek kiterítéskor. Szégyellheti magát a PTC. Küzdöttem ezzel a témával eleget, mert mi is gyártunk csigákat. Se SW, se ProE nem tudta megoldani.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5164) 3DFan


3DFan
aktív tag

A lemezteríték rajzi megjelenítésénél, amikor beállítom a nézet irányát még mutatja a program a befoglaló keretet meg a méreteit, de lerakva a nézetet már ezek nem láthatók, sajnos. Igaz manuálisan is megoldható, de elegánsabb lenne az automatizmus. Kép

(#5165) Pije válasza perfag (#5161) üzenetére


Pije
csendes tag

Tanár vagy perfag! Leírásod alapján mégsem tudok terítéket az ST3-al.
Mint kezdő kérdezem, hogy kerül a csizma az asztalra akarom mondani a Tervezés a kép(ed)be. Vagy ehhez tervezőmérnöknek kell lenni?
Továbbra is :W

"A mérnök azért van, hogy mérjen..."

(#5166) Azeiel


Azeiel
csendes tag

Sziasztok

Egy kis problémám támadt a Solid Edge V19 verziójú magyarosított programba. Win 7 64 bittes oprendszerem van. A probléma a következő elindítom a programot tökéletesen fut , viszont rámegyek az Oktatóleckékre felnyílik egy súgó ablak ,hogy üdvözöljük stb és a képernyő beállításairól viszont a tovább ikon vagy bármilyen más ikon nem jelenik meg és nem tudom tovább léptetni.
http://kepfeltoltes.hu/view/110128/solidedgehiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt egy kép, ami feljön képernyő, és bekarikáztam az ikonok helyét.

Mi lehet a gond és mi lenne rá a megoldás?

Segítségeteket köszönöm.

(#5167) 3DFan válasza Azeiel (#5166) üzenetére


3DFan
aktív tag

V19 / Win7? Miért nem használsz ST3-at?
Esetleg törlöd e kulcsot: HKEY_CURRENT_USER\Software\Unigraphics Solutions\Solid Edge

(#5168) 3DFan válasza Azeiel (#5166) üzenetére


3DFan
aktív tag

Lekéstem a szerkesztési időt.
Találtam ilyen kérdést/választ, hátha segít:

"Probléma:
A Help menüjében nem tudom léptetni a Tutorial-okat, mert nem
látom fent a "Next" gombot, amire hivatkozik a program a Tutorialok
bevezetőjében.

Megoldás:
- Internet Explorer frissítése
- .NET 3.5-t újratelepítése
(a dvdn: Solid Edge ST2_64_bit\Solid
Edge\ISSetupPrerequisites\{074EE22F-2485-4FED-83D1-AAC36C3D9ED0} )
- Magyarítást feltelepítése"

(#5169) perfag válasza Atlantis (#5163) üzenetére


perfag
aktív tag

Kíváncsivá tettél. Megcsináltam ST2-ben is (hagyományos modellezés, nem szinkron, azt még most tanulom) ki tudtam teríteni. Megcsináltam v.20-ban is (mire jó, ha sok gép van a háznál :D) abban nem tudtam kiteríteni.
Mióta Siemenses a Solid Edge retteneteset fejlesztettek. Azt hiszem a tulajdonosváltás is kellett (szoktam ám okoskodni, át kell ugorni ezen), hogy a kezelő felülethez nagyon hozzá mertek nyúlni. Köpködtem az ST-t rendesen amikor a Solid Edge sajátos szalagsorát lenyúlták. De sokan lehettünk így, mert az ST3-ban visszahozták. Azóta ismét szeretem. :D

(#5170) Azeiel válasza perfag (#5169) üzenetére


Azeiel
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszodat, a problémát még mindig nem sikerült megoldani.

Explorer a legújabb
.net 3.5 öt leszedtem vezérlőpultból, majd egy programmal is ami a registryből is elvileg kigyilkolja, újratelepíteni mégse tudom mert aztírja a gép, hogy már fenntvan.
Magyarítás telepítve van

A hiba pedig továbbra is fenn áll. ST3-at pedig azért nem használom mert nem magyar és tanulás céljából célszerűbb lenne első körbe magyar nyelven probálkozni.

(#5171) perfag válasza Azeiel (#5170) üzenetére


perfag
aktív tag

Valamit félreértettél, Atlantis #5163-as hozzászólására válaszoltam.
Újratelepítés: itt már írtam erről.

(#5172) kpityu2 válasza perfag (#5169) üzenetére


kpityu2
őstag

A szalagsor tényleg nagy találmány. Az idegbajt kaptam, amikor a paraméterablak a képernyő negyedét kitakarta , ráadásul le-fel kellett tologatni a csúszkát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5173) 3DFan válasza Azeiel (#5170) üzenetére


3DFan
aktív tag

Gondolom ezt a hozzászólást nekem szántad.
Szerintem ha írsz a forgalmazónak, hogy ilyet tanulsz, és megkéred Őket, hogy küldjenek egy magyarítást, meg egy diák licenszet nem hiszem, hogy mereven elzárkóznak a dologtól.
Kezdőként biztosan a legújabbat kezdeném tanulni, pl. itt van ez a lemezterítés amiről korábban volt szó, az új (újabb) verziók tudják, a régiek nem, és ki tudja hány ilyen különbség van a régi és új programok között, nem véletlenül fejleszti ezeket mérnökök hada.
A jól bevált XP miért nem jó, azon biztos futna.
Éppen most jött meg az MP2 az ST3-hoz.

(#5174) Parson


Parson
addikt

Srácok,

van vkinek műanyag kábelkötegelőről modellje? STEP is jó. (Ha nincs, bemodellezek vmit, de ha van, az egy renderelt képen mégis jobban nézne ki...)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5175) kpityu2 válasza Parson (#5174) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez jó lesz?
[Cable Tie]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5176) TomRacing


TomRacing
csendes tag

Hellóka
Tom vagyok. Egy kis segítségre lenne sükségem. Hátha, itt valaki mostanában találkozot ilyen "jelenséggel". Az első laptopomban (1998-ban gyártották) Silicon Integrated Systems VGA volt, és Win2000-rel, ezt szóban nehéz elmagyarázni, készítettem egy szemléltető videót. Az egész ablak felbontása 1280X1024, a világos négyzet az 1024X768-as felbontású, amit a kijelzőn lehetett látni, de a homájyos részt nem jelent meg. A kijelző mögött el lehetett az egérrel mozdítani az asztalt, teljes képernős ablakokat. Nagyon hiányzik ez a modelezésnél :C
De viszont XP alatt ez már nem működött. Az érdekelne valaki nem-e találkozott ilyen "jelenséggel" a modern programoknál, gépeknél. A Win7 AMD párosításban reménykedtem, de nem vették át, lehet el is felejtették Billék :(
Jó 11 éve vágyakozok ezután a "jelenség" után, hogy az újab kijelzőkön is meglegyen :O
[link]

Tom

(#5177) kpityu2 válasza TomRacing (#5176) üzenetére


kpityu2
őstag

Hardveresről nem tudok, de szoftveresen létezik:
GiMeSpace

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5178) TomRacing válasza kpityu2 (#5177) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Köszönöm válaszod :R
De sajnos ezek a programok vertikálisan nem növelik az asztal méretét. Horizontálisan igen, de csak az ablakokat tologatják. Olyat most sem találtam, ami az ablak felbontását nagyobbra állítaná a kijelzőénél.
Hardveresen nem tudum. Az évek alatt, amire rájöttem az az, hogy
annó a videó kártya felbontása meghaladta a kijelzőét és így oldották meg a Win2000-ben a nagyobb felbontást. Angolul Oversized Desktop kifejezésre a Wikin találtam leírást, de a neten programot nem :O Pedig, ha a mostani monitorom felbontására gondolok, akkor esetleg 1600x900-as viewporton át láthatnám a 2240x1260-as felbontású ablakot :W
Bármit megadnék érte :K

Tom

(#5179) Parson


Parson
addikt

Megértem, h előfordulhat olyan terület, ahol ekkora felbontás hasznos lehet... de miért nem éri meg invesztálni egy nagyobb monitorba, ha már ilyen komoly területről van szó? Ha pedig nem ilyen komoly a terület, amihez kell, akkor meg elég a kisebb felbontás is - pl 1920*1200 teljesképernyős üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5180) TomRacing válasza Parson (#5179) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Nem is a monitor mérete a lényeg, Bár én szeretem a nagy felbontást hanem, hogy amikor egy bonyolult alkatrész csoportot tervezek jó lenne, ha csak a model tért látnám a menüt nem, ha szükséges a menü akkor az egérrel felfelé haladva megjelenik. Ez kis 4:3-as, vagy 16:10-es méretarányú nagyfelbontású monitornál is ugyanolyan hasznos lenne.
Amiért vágyok utánna: így ismerkedtem meg a CADkey 99-el és AutoCAD-del. Ha nem az a Laptopom lett volna valószínűleg, eszembe se jutna ilyet kitalálni, kutatni utánna.

Tom

(#5181) Parson válasza TomRacing (#5180) üzenetére


Parson
addikt

Hát igen, a szokás hatalma... ha a menürendszer zavar be a képbe, akkor tedd ki teljes képernyőre egy billentyűkombinációval a képet... ugyanezzel az apró lépéssel vissza is tudod hozni a menüsort. A legtöbb tervezőrendszer képes erre ma már - pont azért, hogy még jobban ki lehessen használni a monitort. Egyéb ötletem erre nincs... Ha elég nagy a felbontás, akkor a képernyő szélén már igazán nem zavaró a menüsor sem.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5182) TomRacing válasza Parson (#5181) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Köszönöm tipped! Ezt általában úg oldom meg, hogy amit csak lehet billentyű kombinácival érek ell, ezzel is növellve a model teret. Valahogy anyira megszoktam az Oversized Desktop-ot, hogy vágyok utána. Amikor az alapokat tanultam és éjjel nappal a gépelőtt űltem és rajzoltam sokszor haszontalan dolgokat, a gyakorlás kedvéért.
Most is megy minden, úgy mint másnál, de ha egyszer megoldást találok, megosztom, hátha valakinek megtetszik. Igaz inkább az tudná megszokni aki az alapoknál jár :F Hátha...

Tom

(#5183) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

ProE WF3-ban hogy tudom a modelltérben megadni a csigakerék osztókörét hasonlóan a szimmetriavonalakhoz?

(#5184) kpityu2 válasza TomRacing (#5178) üzenetére


kpityu2
őstag

A fizetős nem csak vízszintesen tologat. Nem lehet hogy ez egy SiS specifikus dolog amit keresel? Mert akkor lehet hogy csak új drivert vagy segédprogit kellene keresned. Mármint ha SiS kártyád van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5185) #06658560


#06658560
törölt tag

Anno dolgoztam úgy, meg láttam most kollégáknál is, hogy notira rácuppantva másik monitor, s annak felbontását megkapta a noti is, azon meg egyből lehetett csúsztatni a nagyobb kijelzőt. Meg kéne nézni esetleg a matrox kártyák környékét, hátha ők tudnak valami okosat erre. Illetve a dual head to go ill triple head to go is lehet tud segíteni.

(#5186) kpityu2 válasza TomRacing (#5178) üzenetére


kpityu2
őstag

Leteszteltem a dolgot a netes gépemen (intel d201gly2), amin SiS integrált kártya van meg Win7. Telepíteni kell a SiS drivert, a felbontást nagyobbra kell állítani a monitor felbontásánál és akkor lehet scrollozni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5187) kpityu2 válasza TomRacing (#5178) üzenetére


kpityu2
őstag

Persze az sem lehetetlen, hogy más kártyával is működik de szerintem csak LCD-n. Az LCD-nek van egy natív felbontása ami fölé nem tud menni. A CRT megpróbálja, de csak kiüti a sorszinkront és sípol. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5188) TomRacing válasza kpityu2 (#5187) üzenetére


TomRacing
csendes tag

"Leteszteltem a dolgot a netes gépemen" És mi a véleményed, tetszett-e???
Köszönöm, már legalább tudom, hogy mai is van :R A SIS honlapján nézegettem a videókártyákat, de nem akarnak az asztali gépek világába betörni :(( Integráltak SIS-ek pedig nem 3D-hez vannak kitalálva
Több lehetőséget is felvázoltál, örök hálám :R Nekem még egy sem megoldás, már 6 éve nem használok hordozható gépet Akkor lopták el a másodikat
Most Sapphire ATI Radeon HD6850 és Asus VE278Q LED végzi a megjelenítést. Ezeknél tippem szerint, csak segédprogi jöhet szóba.
Még rákeresgélek Kopi31415 ötleteire is :DD

Köszike :C

Tom

(#5189) TomRacing válasza #06658560 (#5185) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Köszike!
A Matrox weboldalát megnéztem, tuti dolgok, több monitor egy gépre.
Már szinte biztos, hogy amit szeretnék a Laptopok kiváltsága és a fejlesztők kényszer megoldásként használják. Szerintem driverben van megoldva.

Az "érettségi feladat" komoly??? Lehet meg kellene kérnem egy érettségiző diákot, hogy írjon nekem egy külön drivert :DD

Tom

(#5190) GML


GML
őstag

Üdv! egy olyan kérdésem lenne, hogy Pro/E-ből hogyan tudok egy mechanizmust kitenni 3D-s pdf-be, de úgy, hogy tudják a másik oldalon majd mozgatni? A statikus 3D-s az megy, de erre ötletem sincs. Vagy esetleg valami más "publikus" formátum a PDF-en kívül, amibe lehet mozgatható dolgot belevarázsolni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5191) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

Ha valamelyikőtök tudna küldeni egy fogaskerékpár modellezést és rajzot (simp. rep.-et alkalmazva), akkor azt nagyon megköszönném.

Esetleg egy tutorial is jöhet a simp. rep.-hez.

Sraff

(#5192) Parson válasza Sraff (#5191) üzenetére


Parson
addikt

Csak a formalitás kedvéért - meg mert ez alapján tuti nem fogsz jót kapni, ha kapsz is:

1. milyen szoftverben? - simp rep alapján gondolom Pro/E, de ezt betudhatjuk egy tippnek is, ami soha nem 100%-ig biztos
2. melyik verzióban? - hogy be is tudd olvasni a cuccot
3. milyen fogaskerékpár? hengeres, kúpus, stb...
4. milyen fogú? egyenes, ferde, ivelt, stb?
5. milyen fogazat? elemi, kompenzált, általános?
...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5193) Sraff válasza Parson (#5192) üzenetére


Sraff
tag

Szia!

Az előző hsz.-ben írtam ugyan, de utána sajnos kimaradt.
Tehát: ProE WF3.

A kíváncsiság azt mondatja (íratja) velem, hogy az összes variációt szívesen megnézném, de mivel nem akarok pofátlan lenni, ezért egy egyenes, hengeres, elemi fogaskerékpár is több mint tökéletese lenne.

Egyébként nem feltétlenül a fogaskerék a lényeges, hanem az, hogy a simp rep-et hogyan használjam a rajztérben.

Sraff

(#5194) Parson válasza Sraff (#5193) üzenetére


Parson
addikt

Hiába irtad, senkitől ne várjuk el, hogy visszakeresgélje, h pontosan melyik szoftvert használod... és ha teszemazt már irtad is, de mondjuk többet használsz, akkor máris ugyanaz a kérdés: kettő közül melyik az aktuális téma...

A simp rep használata igazán nem nagy szám.
Én spec ugy használtam, hogy:
1. egy fogaskeréknek megcsináltam a valós modelljét.
2. családtáblában megcsináltam ennek az egyszerűsitett változatát.
3. Összeállitásba bepakoltam mindkét instance-t
4. Kreáltam két külön simp rep-et, egyikben egyik, másikban másik látszott
5. Rajzon egyik nézeten egyik, másik nézeten másik simp rep-et jelenitettem meg

Megj:
1. ezzel nem két külön összeállitás jön létre
2. a családtábla készitésekor ügyelni kell, hogy a paraméterek ugy legyenek megadva, hogy csak az egyik instance-t számitsa be a darabjegyzék generálásánál.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5195) Aske válasza Sraff (#5191) üzenetére


Aske
aktív tag

Én tudok.

http://data.hu/get/3473275/fogaskerek_par.rar

(#5196) kpityu2 válasza TomRacing (#5188) üzenetére


kpityu2
őstag

Kíváncsiságból próbálkoztam ATI kártyával is, és ott is lehet tili-tolizni. Legalábbis LCD-n. A forsza az, hogy a Winben a képfrissítési beállításoknál engedélyezni kell a monitor által nem támogatott módokat. Ezután ha a monitor natív felbontásánál nagyobbat állítasz be felbontásnak, akkor máris működik a dolog.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5197) TomRacing válasza kpityu2 (#5196) üzenetére


TomRacing
csendes tag

Isten vagy :R Soha nem jutottam volna el idáig. Köszike!!!

Tom

(#5198) GML válasza GML (#5190) üzenetére


GML
őstag

Ismételten feltenném a kérdésemet, hogy van-e valami megoldás arra, hogy egy WF4-ben létrehozott mechanizmust olyan 3D-s formátumba áttenni úgy, hogy lehessen mozgatni? Akár manuálisan, akár loopban menne automatikusan, csak lehessen forgatni magát az asm-et a térben. Lehetőleg olyan formátumra gondolnék, amit egy átlag user gépén lejátszható (pdf, swf...stb).
Ha nincs erre megoldás, akkor nem keresgetek én sem feleslegesen, de, ha valaki csinált ilyet, akkor szívesen venném az ötleteket.

Előre is köszönöm. GML

(#5199) Parson válasza GML (#5198) üzenetére


Parson
addikt

Én pl nem csináltam még dinamikusat, csak statikusat, de ez nem jelenti azt, hogy nincs is ilyen. Ha a többiek sem csináltak még és nem tudtak hozzászolni a témához, akkor az valszeg azért van, mert még ők sem foglalkoztak vele, de ez még mindig nem zárja ki a lehetőségét az elképzelésed megvalósithatóságának. Ergo ha a többiek sem szólnak, de te megtalálod a megoldást, tedd köztudomássá itt, hogy mi is tanulhassunk belőle. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5200) kpityu2 válasza GML (#5198) üzenetére


kpityu2
őstag

A PDF támogatja a 3D animációt, a kérdés inkább az hogy képes-e az adott CAD ebbe exportálni. Vagy ha közvetlenül nem is, valami modulon keresztül. Vannak progik amelyek tudnak PDF-be exportálni, vagy exe-be csomagolva saját lejátszón publikálni 3D szerelést. Pl.: 3D VIA Composer, eDrawings Publisher, Deep Exploration stb.

3D Publishing

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.