Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71251) Mikulásbá válasza Speedy007 (#71249) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha egyszer az a gép most az ár-érték bajnok. :U

(#71252) Speedy007 válasza Mikulásbá (#71251) üzenetére


Speedy007
őstag

Én tudom.. De nem én csaptam ki a biztosítékot miatta a hétvégén. Amúgy Xerath404 fórumtársnál jó áron van most 5600H-s legion 5 pro FEHÉR

(#71253) Szotyi222 válasza DonDragonka (#71240) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Pedig nem :)) intel 10750H proci.

(#71254) Szotyi222 válasza Mikulásbá (#71251) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Hát igen. Én a kilyelző felbontását irigyelem benne.

(#71255) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Amit kinéztem: Dell G5 15 G5500FI5UA1

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, ebben a hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, film nézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Leginkább LOL-ra lesz, más hasonlók, esetleg FPS játék nem maximális grafikával
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Amilyen lesz, IPS legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, leginkább asztalon lesz.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Elönyben legyen SSD vagy M.2, az is jó ha nem HDD-s, RAM elég lesz a 8 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, részletfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#71256) Dhampir


Dhampir
félisten

Légió!
Dárda vége koppan, vaslánc ina csörren,
Pajzs hasa roppan, csizma talpa dobban,
Töretlen menetel előre a bátor laptopos sereg,
Vasmarkuk szétmorzsolja az összes akadályt,
Sűrű ujjcsapások sújtják a WASD-gombok kalapját,
Ventilátor lapkák rikoltoznak,
Ám béta programmal kioltják a hangorkánt,
Csak a csönd és a füst,
A korom porlik nyomukban,
A szoftverhősök tetemei hegynyi halomban,
Amikor elmenetel a csodás, hős Légió.

(#71257) echterion válasza Benir8 (#71255) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha Alza, akkor én inkább ezt választanám: Dell G15 (15) Gaming 5515 348.710 HUF Jobb proci, újabb, valamivel jobb gpu, Alienware konstrukció.
Mást én most nem találtam ebben a sávban, ezen feltételekkel.

#71256Dhampir: :C :C :C

[ Szerkesztve ]

**********

(#71258) k-adi válasza Speedy007 (#71252) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen de az 3060-as, nem 3070-es

ha pro-t vennék, akkor már 3070 inkább
ha meg 3080 kell akkor ugye csak L7 játszik

de azért jó látni, hogy egyre több lenovo gép van már, talán javul a készlethiány? (vagy ezek megint ilyen szlovákból behozott gépek?)

[ Szerkesztve ]

(#71259) Speedy007 válasza k-adi (#71258) üzenetére


Speedy007
őstag

szerintem szürke importos.. Ha magyar garival lenne és számlával biztosan 600.000 körül menne. azt itthoni eladókat ismerve

(#71260) Benir8 válasza echterion (#71257) üzenetére


Benir8
senior tag

Azért ebben az ársávban 120 Hz-es monitor nem semmi.
Köszönöm szépen. :R

(#71261) echterion válasza Benir8 (#71260) üzenetére


echterion
nagyúr

Szívesen.
Ráadásul nem is olyan gyenge színhűséggel, mint az Asus TUF és társai, akik ebben a ligában játszanak még.

**********

(#71262) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

laptopot vennék használtan 200k körül, a következőket szeretném használni rajta: GTA4, GTA5, BeamNG.drive. Átnéztem a Hardveraprót, ennyiért GTX1050Ti-seket kapni, i7-7700 vagy 8700-al. Ez elég a jelzett játékokra?

4 8 15 16 23 42

(#71263) Xerath404 válasza Speedy007 (#71259) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Magyar garisok a legion gépeim, ezt adásvételibe is beleírhatjuk. :R

[ Szerkesztve ]

(#71264) Picco válasza k-adi (#71258) üzenetére


Picco
addikt

kollega 100w-os 3070-e amit kinezett 90%ban lassabb lesz a 130w-os 3060-nal

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71265) Speedy007 válasza Xerath404 (#71263) üzenetére


Speedy007
őstag

wáó akkor tényleg igazán megéri szerintem gratulálok

(#71266) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

Volt múlthéten egy rendelésem a radiumtól, egy új dobozos ezüst Lenovo Legion 5 Pro-ra, ma hívott a radiumos gyerek, hogy bocsi, de a raktárukban még sincs vadi új dobozos, csak olyan van amit a futárral elküldtek majd vissza is jött. Azt mondta bontva nem volt, de menjek be és nézzem meg, ha úgy gondolom, hogy kell-e így is. Nos be is mentem ma du., lehozták a laptopot és majdnem agyf*szt kaptam, full maszat volt kívül az egész laptop, a billentyűzeten látszott, hogy használt volt, az ujjról ráragadt kosz volt 1-2 gombon, a kijelző alsó részén a ragasztás le volt válva, a burkolat csavarokon látszott, hogy bontva volt, és akkor azt mondja, hogy csak a futár vitte, hozta.. Én meg így fizessek érte majdnem 7kilot.. Csak azt nem értem ebben az egészben, hogy ez a cég, hogy árul így bármit is? Legalább letakarították volna, vagy megnézték volna, hogy milyen állapotban van.. :Y
Továbbá én itt a fórumtársakra hivtakozva választottam ezt a laptopot, de azt mondta az ottani dolgozó srác, hogy ne vegyem meg mert egy sz*r ez a laptop.. :D
És kérdezzem meg a másik 3 ottani technikus kollégáját ugyanezt fogják mondani..
Nem értem miért mondta ezt, akkor miért veszi mindenki mint a cukrot?
Elvileg már nem is lesz több náluk, fehér sem volt 1 db sem, az oldalon meg minden elérhető kb. Erre nem adtak választ miért elérhető, ha mégsincs..

Mi a véleményetek? :))

üdv

(#71267) fordjee válasza Norberto008 (#71266) üzenetére


fordjee
aktív tag

Nem véletlenül van évek óta rossz hírük. Pont az ilyenek miatt. Azt én sem értem, hogy miért nem varázsolják eladható állapotba, miért jó ez így nekik.
Szarozni meg gondolom azért szarozták, hogy hátha rád tudnak sózni valami mást, főleg, hogy úgysem lesz már nekik többet ilyen.

fordjee

(#71268) DonDragonka válasza Szotyi222 (#71253) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ejhhhh Te... Mármint az a sejtésem hogy azért nem éred el a CPU egyéb beállításait mert LÁTOM, hogy intel procid van és intel procihoz nem adnak ilyen fíííícsőőőrt a progiban... :))

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#71269) Speedy007 válasza Norberto008 (#71266) üzenetére


Speedy007
őstag

biztos van nekik beragadt raktár készeltük ami nem úgy fogy ahogy kell így azt akarják rá sózni boldog boldogtalanra. Közben ami a csapból is folyik hogy mennyire jó azt meg lejáratják/szarozzák..

(#71270) Mikulásbá válasza Norberto008 (#71266) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Radium sosem volt megbízható bolt hírében, sokat mókoltak külföldi gépekkel is.
Rozsdás csavart sem vennék onnan.

(#71271) Norberto008


Norberto008
tag

Elvileg a Lenovo gyárilag 512es ssdvel meg 8gb rammal küldi nekik a laptopokat, és ők bővítik "ugyanolyan" hardverrel a laptopot, amilyen specifikációkat felraktak a honlapra.. Ezt se értettem. Kérdeztem akkor, hogy miért így hírdetik.. Erre sem jött válasz..
Pedig már örültem, hogy végre meglesz a laptop, erre ez fogadott.. :(((
Természetesen nem vettem meg azt a lapost, szóval ha valakit érdekel, csak szólok, hogy már csak ez van náluk. És kedvezményt nem adtak a 674.900Ft-ból...
Azt mondta a Legion 7es széria az viszont nagyon össze van rakva.. Azt ajánlja meg az ASUS Strixeket :D
Raktárkészletük már nincs az 5proból, elvileg ez az egyetlen 1 db 5pro volt még, se fehér, se szürke nincs. Elvileg nem is lesz mert már kifutott széria, jövőre jön az új széria, azt mondta ez a nagytudású srác.. :D

[ Szerkesztve ]

üdv

(#71272) FőDudu válasza Norberto008 (#71271) üzenetére


FőDudu
addikt

Xerath404 hoz neked feheret a szlovakoktol.

FőDudu

(#71273) MaxxDamage válasza Mikulásbá (#71270) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rozsdás csavart nemhogy nem vennék, de ha ingyen adnák se kellene! ;] :P :))

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71274) Speedy007 válasza MaxxDamage (#71273) üzenetére


Speedy007
őstag

És még megy a fújjolás hogy miért a szürke importos gépeket "erőltetjük"

(#71275) gurus válasza Norberto008 (#71266) üzenetére


gurus
aktív tag

Radiumba nem is dolgozik" 3 technikus" te valami más üzletbe lehettél vagy színezel nem kicsit :C :C Hogy nézett ki, aki neked ezt "egy sz*r ez mondta?

[ Szerkesztve ]

(#71276) Sgt.Pici


Sgt.Pici
újonc

Üdvözlet mindenkinek!
Az alábbi témában kérném a segítségeteket/véleményeteket.
(1) Az elkövetkező 1-2 hétben szeretnék laptopot vásárolni (2) 460-540K forint értékben (3) első sorban munka szintjén 3D modellezésre Inventor és SolidWorks programokban valamint amikor egy kis idő engedi hobbi szinten játékra az alábbi címekkel: (4) Diablo II Resurrected; For Honor; Assassins Creed sorozat; StarCraft II; Diablo III és ha egyszer megjeleni akkor Diablo IV :D általában 1920x1080 felbontáson és medium vagy high beállításokkal. Jelenleg erre a Célra egy 3,5 éves ASUS ROG GL553VD áll rendelkezésre /Intel i7-7700HQ - GeForce GTX 1050 - 32 GB RAM - 1 TB SSD/ mely játék oldalról kielégíti az igényeimet viszont az új Inventor és SolidWorks alatt túlmelegedés jelenségével elhal nagyobb összeállítások esetén. (5) A kijelző mérete nem kardinális mivel itthon is és a munkahelyemen is külső monitort használok, ideális méret a 15,6" felbontása 1920x1080 lehetőség szerint matt legyen és, hogy TN vagy IPS panel ebben nem tudok állást foglalni. (6) A gépet napi szinten hordoznám otthon - munkahely - otthon útvonalon viszont utazás közben ritkán lenne használva. (7) Operációs rendszer rendszer nélkül. (8) Tárhely szempontjából 1TB SSD valamint a 32GB RAM 3200MHz. (9) Kialakítás szempontjából előnyben részíseteném az olyan laptop kialakítást ahol a főbb csatlakozók /táp; HDMI; LAN/ a gép hátulján helyezkednek el. (10) Kizárólag új gép jöhet szóba olyan helyről ahol tudnak adni ÁFÁ-s számlát.

A fent leírt paraméterek szerint saját utána olvasás és barátok tanácsai valamint saját tapasztalatok alapján az alábbi két gépet néztem ki erre a célra:

1. https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-legion-5-17-71223-elado
2. https://www.digiprime.hu/laptop/asus-rog-strix-g15-g513qe-69541-elado

Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R

Üdv.!

(#71277) Mikulásbá válasza Sgt.Pici (#71276) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

3D munkára én inkább munkaállomást (workstation) néznék, Dell Precision, HP ZBook, stb. nem gaming gépet.

(#71278) Picco válasza Norberto008 (#71271) üzenetére


Picco
addikt

"Raktárkészletük már nincs az 5proból, elvileg ez az egyetlen 1 db 5pro volt még, se fehér, se szürke nincs. Elvileg nem is lesz mert már kifutott széria, jövőre jön az új széria, azt mondta ez a nagytudású srác.."

akkor mar tudjuk is hogy miert nem ajanlott meg szar, mert toluk nem fogod tudni mar megvenni :DDD
ANNYIRA durva hogy egyes kereskedok mit megengednek maguknak es hogy nem szakad rajuk a plafon.
tenyleg a minimum lenne hogy megtoroljek hog ujnak tunjon nem? legalabb ne ott egjen az elado ha valaki eloben megtekinti...ha ennyire nem kepesek hogy eladjak-> profitot termeljenek, gondolhatod mivan ha beut a krach.... :W

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71279) Sgt.Pici válasza Mikulásbá (#71277) üzenetére


Sgt.Pici
újonc

A mostani gépemmel egy HPZbook 17 lett leváltva. Akkor a hasonló paraméterekkel rendelkező Zbook 15 1.75x annyiba került mint a ROG GL553VD. Probléma nélkül használható volt erre a célra a ROG most a legújabb Inventorral nem tud mit kezdeni. Több 3D-s tervező szoftvert használó cégnél látom hogy gamer gépekkel dolgoznak (HP Omen 15, Dell G5, Asus TUF vagy ROG akár asztali kivitelben) . Sajnos ezen árak jóval a költségkeretemen felül van:
https://www.digiprime.hu/laptop/hp-laptop/hp-zbook-15-ar

Ezért esett választás gamer gépre.

(#71280) Picco válasza Sgt.Pici (#71279) üzenetére


Picco
addikt

pedig ilyen aron lehet kapni meg garis thinkpad/precision/zbookot is ebayrol boven es minosegben osszehasonlithatatlanok.

ezekre a dolgokra pont van ralatasom: gamer gepeket max azert latsz mert chiphiany miatt a tobbit ujan nem lehet megvasarolni. ceges kereteken kerul listaar -30/40/50% kornyeken vasaroljak es alapbol 3 ev garival indit a tortenet, meg £100-ert ebbol lehet tobb is, meg next day on-site service meg hasonlo finomsagok

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71281) Mikulásbá válasza Sgt.Pici (#71279) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hidd el, a GPU nem olyan a gaming gépben mint workstationban, ezért jobbak 3D melóra. Majd jön hozzáértő, elmagyarázza pontosan. Nem vagyok otthon az ilyesmi melókban, de ilyesmit szoktak javasolni.

(#71282) Norberto008 válasza gurus (#71275) üzenetére


Norberto008
tag

Nem színezek, szerinted kitaláltam?
Ő volt lent és mondta nekem ezt, fent meg elvileg 2 "technikus" kollégája van.. 170-180 magas, barna haj barna szemű srác volt, korpás hajjal :DD

üdv

(#71283) gurus válasza Norberto008 (#71282) üzenetére


gurus
aktív tag

:C nem hihető, pont ők adtak el legtöbb legion 5 pro laptopot, szinte csak náluk lehetet kapni,itthon. Üzletük meg olyan mint egy patika, semmi szemét nincs.nem egy trehány üzletnek tünik.az tény, hogy bővitik.Ezzel, legion esetében jó jársz kikerül az egy oldalas gyári lassú ram

[ Szerkesztve ]

(#71284) #09179072


#09179072
törölt tag

Kedves fórumtársak. Egészen furcsa kalandom volt a mai napon vidéken. El akart rabolni egy UFO, meg akart támadni egy Leopard tank (XMG), meg valami luxusautó (Triton) is el akart gázolni.

De kilőtte őket egy tank. Helios 700 volt ráfestve. :C
Még egyelőre most fogom berakni az SSD-ket, meg rápattintom egy "Windóz"-t. Aztán szerintem a többi holnap folyt. köv.

(#71285) Norberto008 válasza gurus (#71283) üzenetére


Norberto008
tag

Ki beszélt a bolt tisztaságáról? Akkor menj be, nézd meg azt a laptopot és utána várom a hozzászólásod, ill. a sráctól kérdezd meg mit mondd Neked majd róla..
Utána kommentálhatsz :)
btw. a ramos témát is felhoztam a srácnak, erre is azt mondta ez egy baromság aki ezt kitalálta itt a fórumon, max 5%ot nyerek vele, ne cseréljem ki..

[ Szerkesztve ]

üdv

(#71286) gurus válasza Norberto008 (#71285) üzenetére


gurus
aktív tag

Ha több üzletbe kapható lett volna a legion és más új gamer laptop nem lennének ekkora ár különbségek Szlovák-Magyar üzletbe. Egyedül a Radium árulta itthon, többi magasból leszarta a gamer laptopokat vagy későn horror áron árulja. Most ha ebbe is bele rúgunk jövőre itthon 1.5 milla alatt nem lesz gamer laptop,hajrá

[ Szerkesztve ]

(#71287) echterion válasza Sgt.Pici (#71279) üzenetére


echterion
nagyúr

Te már meggyőzted magad, hogy melyiket választod, így felesleges volt ezzel idejönnöd, itt csak azt tudjuk neked mondani, hogy munkára munkagép való. Q7-tel se állunk be szántani.

**********

(#71288) Norberto008 válasza gurus (#71286) üzenetére


Norberto008
tag

Nem értem, hogy jön ide ez a hozzászólásod, én megakartam venni, de nem fogok megvenni egy selejt laptopot 7kiloért...

üdv

(#71289) Sgt.Pici válasza echterion (#71287) üzenetére


Sgt.Pici
újonc

Ez nem igaz. Nyitott vagyok Workstation-re is ami belefér a fent leírt keretbe mert ennyi van rá. A mai világban a használt eszközökben valahogy nem igazán tudok megbízni ezért ekkora összeget fizetni valami refurbished gépért nem igazán szeretnék. Mert semmi garancia nincs arra ha bármi gondom van akkor azt segítőkészen meg fogják oldani. De ettől függetlenül ahogy írtam nyitott vagyok. Az eredeti hozzászólásomban is leírtam hogy föként a saját tapasztalataim alapján választottam.

(#71290) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! [Lenovo Legion 5 Pro] vagy [Acer Predator Helios 300] ??

Lenovo kijelzője 2560x1600. ez ok,de játékba natív fullHD felbontásban lehet játszani? nem lesz homályos a kép?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#71291) Picco válasza Casanova* (#71290) üzenetére


Picco
addikt

Radiumba pont nem kaphato akarmit is mutat az oldaluk topictars szerint , olvass vissza kb 30 hozzaszolast hogy jart, pont most volt rola szo.
Xerath elvileg arul ujan, normalis aron, nincs tapasztalatom vagy ismerettsegem az eladoval.

#71283gurus
nah, meg is van a radium alkalmazott :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71292) zsolti75 válasza Sgt.Pici (#71289) üzenetére


zsolti75
senior tag

Workstation nem fog beleférni, max használt 2éves gép.
Ezeknek €2000 körül indul az ára újonnan.

(#71293) Xerath404


Xerath404
aktív tag

Nos kedves fórumtársak.
Elzarándokoltam én is a csepeli jézus krisztus-hoz (killhates mesterhez) és abszolút pozitív élményben volt részem, nem csak szakmailag de személyiségileg is nagyon ott van a főni !

Meglett kenve az l5 pro folyékony fémmel (r7 + 3070), az eredmény pedig drasztikus javulás, éles játék teszt csak holnap lesz aidában 82 fok fölé nem ment az 5800h, de ez be tudható annak is hogy kb 75 fokig alig megy a venti, kis finom hangolást igényel a venti profil, de nekem elavult biosom van (nem váltom mert stabil) olvastam hogy a friss biosok hangossá teszik az 5 pro-t, hát nem tudom.
Megnézem holnap élesben mit tud játék alatt aztán lehet lesz egy bios frissítés is.

(#71294) RM007 válasza Xerath404 (#71293) üzenetére


RM007
addikt

A bios frissítést azt nagyon szeretjük. :DD
Úgy megnéztem volna az elpostázott alaplapot a csipesz Istennel, arany kezem van, lehet nekem sikerülne. :((( :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71295) k-adi válasza Norberto008 (#71266) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát megmondom őszintén szomorúan olvasom a leírtakat, mert ha igaz a story, az eléggé gáz, ha meg csak félig akkor is.

A gond, hogy Mo.n én egyedül a radiumnál láttam legion-t árulni, így ha ők is kóklerek akkor baszhatjuk.

Természetesen teljesen érthető, hogy 7 kilót nem hagytál ott azért a gépét HA valóban olyan állapotú volt, ahogy írod -- efelől semmi kétség. :)

Az, hogy szarozza az L5 Pro-t, mégcsak nem is sima hanem a pro.. hát ebből 2 dolog leszűrhető:
1. vagy marhára nem ért hozzá
2. vagy beragadt más készlet, amit rád akart volna sózni (mondjuk ilyen 2020/2021 évben nem csodálom, hogy nem megy a biznisz..)

Ha úgy nézem, hogy bolt, és eladni akar, akkor nem kell feltétlen értenie minden specifikációt csak rád sózni. Viszont ha meg úgy nézem, hogy a bolt akar legalább egy minimális/közepes minőségű reputációt, akkor azért illene oda "értő" eladót tenni.
Tekintettel, hogy elmondásod szerint szar állapotú gépet akartak rádsózni és a pro verziót meg lefikázta, ebből én arra következtetek, hogy tényleg nem ért hozzá, csak "sima eladó" és mikor látta, hogy a bontott géppel nem lesz eladás, rögtön bekapcsolt a kereskedelmi véna, és indult a bullshit szöveg / elkezdett improvizálni, hogy "ne bánkódj hogy szar állapotú mert úgyis szar a széria" (igaz hogy előző percben még ezt akarta eladni neked 7kilóért de sebaj) csak sajnos pont egy olyan gépbe állt bele, ami az idei egyik bb deal és ezer teszt igazolja ezt. :D

"kérdezzem meg a másik 3 ottani technikus kollégáját"
és megkérdezted?

(#71296) k-adi válasza Norberto008 (#71271) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Természetesen nem vettem meg azt a lapost, szóval ha valakit érdekel, csak szólok, hogy már csak ez van náluk. És kedvezményt nem adtak a 674.900Ft-ból..."

Hát ha nem találnak egy balekot akkor majd szépen rájuk rohad és "lesz kedvezmény"..

"Azt mondta a Legion 7es széria az viszont nagyon össze van rakva.."

Na afelől nincs kétség :) csakhát ugye drágák is.. (mondjuk az 5pro se rossz "annyival", azt meg lefikázta.. :D)

"Raktárkészletük már nincs az 5proból, elvileg ez az egyetlen 1 db 5pro volt még, se fehér, se szürke nincs. Elvileg nem is lesz mert már kifutott széria, jövőre jön az új széria, azt mondta ez a nagytudású srác.. :D"

Ha ennyire nagytudású ez a srác, nem akar szólni akkor a weboldal karbantartójának, hogy legyen szíves frissíteni a raktár készlet alapján az oldalukon megjelenő termékeket? :U legalább most miután kapott a vevőtől visszajelzést?
Csak azért, mert hetek óta van az oldalukon 5, 5pro és pro fehérben is, nemrég néztem pont.

Az új széria meg még azért odébb van tudtommal (de persze ha nem így van akkor nyugodtan javítson ki valaki aki jobban tudja ezt?) és hiába jön... papíron, ha nem lesz belőle valós készlet..
Ezért is nem értem, hogy miért szórakoznak mikor amúgyis készlet-hiány válság van, legalább ilyenkor lenne előtérben az ügyfélközpontúság és toppon a raktár-készlet tájékoztatás. :F :F
na meg a többi bolt /lenovo partner is igyekezhetne behozni, legalább az új szériát már..

(#71297) Speedy007 válasza Xerath404 (#71293) üzenetére


Speedy007
őstag

Nekem sima legion 5 van csak a rendszer fel állásakor hangosabb mint a korábbi bios esetén azonkívül minden ugyanúgy működik mint korábban

(#71298) Speedy007 válasza k-adi (#71296) üzenetére


Speedy007
őstag

Mikor még asztali PCX-n játszottam hasonló "kalandban" volt részem.. AMD esetén anno a B4XX-s széria esetében a legjobb ár érték arányú alaplap az MSI volt akkor.. Saját hibámból az első alaplapom megnyekkent elkezdtem keresni az utódját az MSI-ből az árukeresőn ha jól emlékszem 10-15 üzlet forgalmazta annak a kb. felénél nem lehetet kapni azt hiába állt mindenhol hogy elérhető.. 3 után meguntam így elkezdtem telefonálni a maradék forgalmazó egy két kivételével olyat raktár készlettel dolgoztak hogy két hét mire a másik raktárulból a saját raktárukba érkezik az az áru de akkor se volt biztosak benne hogy van e nekik..

(#71299) HanSyolo


HanSyolo
csendes tag

Fura dolog ez a Radiumos szakértelem, mikor arra jártam az eladó srác meg akart győzni, hogy az 1 TB-os SSD a jobb opció nagy mennyiségű adatok TÁROLÁSÁRA , mintsem a 4TB-os HDD, ráadásul olcsóbban. (Bár ha keresem az összefüggést, náluk csak SSD-t lehetett kapni..)

[ Szerkesztve ]

(#71300) Mikulásbá válasza HanSyolo (#71299) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ma már tárolásra is érdemes SSD-t használni, ha a géped engedi. Én is cseréltem azonnal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.