Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71301) Astoria


Astoria
csendes tag

Megjött a válasz.

Customer Service Feedback
Tisztelt Ügyfelünk!
Az ASUS Magyarország ügyfélszolgálata nevében köszönettel vettük megkeresését.

A MODE állításával nem a ventilátorokat szabályozza / állítja, hanem a működési üzemmódot. Ebből kifolyólag pedig, amikor felkapcsolja pl Performance vagy Turbo módra, akkor a teljesítményt is állítja, engedélyezi a gépnek, hogy nagyobb teljesítménnyel fusson, ezért emelkedik a hőmérséklet is. Az átlagos üzemi hőmérséklet terhelés alatt ezeknél a gépeknél 90C, így bőven a normális értékek alatt van Önnek, nem kell tőle tartani. :))

ASUS TUF F15

(#71302) Astoria válasza Mikulásbá (#71300) üzenetére


Astoria
csendes tag

Nekem egy gyengébb lenovo laptop is gyorsabb lett ssd vel :R

ASUS TUF F15

(#71303) Mikulásbá válasza Astoria (#71302) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az oké, de itt tárolásról volt szó.

(#71304) HanSyolo válasza Mikulásbá (#71300) üzenetére


HanSyolo
csendes tag

Biztos meg van az oka, miért mondod ezt, de erről azért hallok bőven ellenvéleményt.
Kérhetek néhány részletet, miért jobb deal 1TB mint 4TB? (Most azonos árkategóriáról beszélünk, persze értem, hogy van SSDből is 4TB egy komplett számítógép áráért.) Alapvetően tárolásról beszélünk, írás és olvasási sebesség nem a fő szempont, nem lenne napi szinten nagy adatmozgatásról szó.

[ Szerkesztve ]

(#71305) MaxxDamage válasza HanSyolo (#71299) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem 1+2+2+2TB van a laposba és kezdem kevésnek érezni.
Még jó hogy 4 db M.2 SSD port van benne :D
Dokkolóhoz meg vannak 1,2,4TB HDD-k jelenleg külső tárolásra.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71306) MaxxDamage válasza Astoria (#71301) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen ezt tudtuk :)
Ahogy állítod a teljesítményt felfelé úgy a hűtés/venti is hatékonyabb, de ha manuálisan is állítható az csak jó lenne. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71307) Mikulásbá válasza HanSyolo (#71304) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én most laptop belsejére gondoltam, oda inkább SSD-t teszek. Ha van HDD, azt egy külső tokba mentésnek használni jó. Itt most a méretet hagyjuk, felhasználásról volt szó.

(#71308) Speedy007 válasza HanSyolo (#71304) üzenetére


Speedy007
őstag

Itt nem a tárhely a lényeg szerintem.. Itt az írási-olvasási sebességről van szó.. Ő vélhetőleg ezért ajánlotta rosszul fogalmazva. Sata3 HDD és egy M.2 NVMe ssd között hatalmas a sebesség különbség.. De ez az én véleményem Sata3 SSD és egy Sata3 gyors HDD (cache 64mb 7200rpm)között szerintem érzésre nincs akkor különbség

(#71309) Mikulásbá válasza Speedy007 (#71308) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez így igaz-ezért írtam, hogy gépbe-HDD helyett-jobb már az SSD.

(#71310) HanSyolo válasza Mikulásbá (#71307) üzenetére


HanSyolo
csendes tag

Valóban, nem volt egyértelmű, hogy a laptopba volt SSD, itt most az azon felüli ismétlem nagy mennyiségű adattárolásról volt szó mint szempont.
És de, és igen is a méret volt a fő szempont. :K
Ennek ellenére..

[ Szerkesztve ]

(#71311) Mikulásbá válasza HanSyolo (#71310) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor utoljára : Laptopba tegyél SATA SSD-t a HDD helyére, a HDD-t pedig egy külső tokba. Nekem is így van, szerintem ez a legokosabb megoldás. (a külső tokba könnyű cserélgetni a HDD-t, ha van több) :U

(#71312) RM007 válasza HanSyolo (#71304) üzenetére


RM007
addikt

Alapvetően pénz kérdés, nálam tárolásra a gépben is HDD. És lehetne 4TB hdd helyett ssd csak az felesleges pénzkidobás lenne számomra.
2db SSD és 1db HDD(tárolás) van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71313) HanSyolo válasza Mikulásbá (#71311) üzenetére


HanSyolo
csendes tag

A gépbe nincs HDD tároló, külső Winyó a módi. :)
És guess what, mint kiderült tökéletesen kielégítő arra amire kell. Tényleg csak a tárolásról van szó, tehát kis mennyiségű adat (de abból idővel sok) csorog fel és le a háttértárról (inkább fel), de sosem akkora, hogy pár másodpercnél tovább tartson a művelet, és ha el szeretnél érni rajta valamit, az 1mpnél sosem telik több időbe.
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy fizikailag melyik megalapozottabb, szempontba véve az esetleges adatmentési lehetőségeket ha meghibásodik a szerkezet.

Ebből a szempontból több hozzáértő ember is a HDD-t javasolta. (Az egyiknek a szakmája része cégek rendszereinek kiépítése, esetleg karbantartása.)
De kíváncsi lennék valami új infóra is a témával kapcsolatban.

(#71314) Mikulásbá válasza HanSyolo (#71313) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

AZ SSD ha meghal, azt azonnal és kompromisszum nélkül. Akár minden előjel nélkül.
Viszont fizika hatásokat jobban bírja. Ha egy HDD leesik, nagy valószínűséggel annak annyi.
Ha csak simán használod, érdemes HD Sentinellel néha ránézni, ha elkezd csökkenni a %, érdemes menteni róla.

(#71315) Greentea válasza Mikulásbá (#71311) üzenetére


Greentea
senior tag

Ez nálam most pont aktuális, milyen külső tokot ajánlotok HDD-nek? Van valami nagyon bevált, vagy egyikkel sem lehet mellélőni :)

(#71316) Mikulásbá válasza Greentea (#71315) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én olyat választottam, aminél gyors a csere, könnyen nyitható, átlátszó a külseje, így látom mi is van benne, a SATA csatlakozó is levehető-így ha másik HDD-t csak épp megnézni akarok, nem kell tokba tenni arra a pár percre.
Egy sima USB 3-as nem drága. Van Type-C-s verzió is, de az ugye a HDD lassúsága miatt nem éri meg-ha SSD-t teszel bele, akkor igen.(bár nekem abban is HDD van épp)

[ Szerkesztve ]

(#71317) Pyttawrx válasza HanSyolo (#71299) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha csak tárolásról beszélünk főleg hosszabtávú, akkor még mindig a HDD a javallott, jó hogy " nem döltél be" a radiumnak.

[ Szerkesztve ]

(#71318) Pyttawrx válasza Greentea (#71315) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha 2,5" HDD-ről beszélünk, akkor én bátran ajánlom a [link] házat.

(#71319) #09179072


#09179072
törölt tag

Van a Helios 700-nál ilyen, hogy Magforce billentyűzet. Nézegetem itt a működését, amit értek is, de az értelmét nem látom. Tudja valaki, hogy kifejezetten mi értelme van pár gomb esetében ennek?

(#71320) Greentea válasza Mikulásbá (#71316) üzenetére


Greentea
senior tag

és #71318Pyttawrx

Köszi :R

(#71321) Pyttawrx válasza Speedy007 (#71308) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
ez az én véleményem Sata3 SSD és egy Sata3 gyors HDD (cache 64mb 7200rpm)között szerintem érzésre nincs akkor különbség.
Ezt azért teszteld már le, és utána is várom a véleményed. :)
Akár csak pl windows telepítés, vagy fájlok másolása tekintetében. Nyilván össze sem lehet hasonlítani egy HDD-t egy SSD-vel. :)

(#71322) Mikulásbá válasza #09179072 (#71319) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bizonyos játékoknál lehet értelme, engem sosem izgatott, külön megszokást igényel. Én ezért is hagytam a dobozában érintetlenül.

(#71323) HanSyolo válasza Mikulásbá (#71314) üzenetére


HanSyolo
csendes tag

:R

(#71324) Speedy007 válasza Pyttawrx (#71321) üzenetére


Speedy007
őstag

Asztali PC-n próbáltam anno Sata3 WD Blue-m volt 7200rpm 64 cache, vettem HV-n egy Intel SSD-t Sata3-t 2.5"-t de én nem tapasztaltam érdemben különbséget ugyanúgy állt fel a rendszer.. Viszont egy 2.5" 5400rpm-s HDD-hez képest látványos volt a különbség a 7 éves lapos egyből megtáltosodott

(#71325) 2018 válasza Speedy007 (#71308) üzenetére


2018
aktív tag

De hatalmas a difi hdd es sata ssd kozott. Rendszer felallasnal is, foleg ha 5-10 program meg betoltodik a hatterben mert be van allitva az automatikusan indulo folyamatoknal. Sulyos masodpercekben merheto. Vagy akar percekben. Gyerek gepe tele van bacva, discord , teams , hamachi stb indul meg meg jo par dolog.

(#71326) Picco válasza #09179072 (#71319) üzenetére


Picco
addikt

rakerestem mert soha nem hallottam meg rola.
pl vezetos jatekoknal, mivel linearis, tudsz "finoman" kanyarodni, gazt/feket adagolni, mintha egy controller analog karjat hasznalnad. tehat nem csak 0-100% az opcio.

en biztos nem szivnek vele :D

#71321Pyttawrx
szerintem sem lehet ssd-t es hdd-t egy lapon emliteni.
nalam inkabb sata3 ssd majdnem egyenlo pcie3 ssd-vel. oszinten, en sok kulonbseget nem veltem felfedezni desktopnal.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71327) RM007 válasza 2018 (#71325) üzenetére


RM007
addikt

Arról van szó hogy a rendszer betöltésen kívül teljesen okés a hdd, azt meg ki lehet várni, elindítod majd elmész WC-zni, mire visszamész készen minden, összes laptop indításkor, aztán úgy hagyod 1 hétig, no para. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71328) Pyttawrx válasza Speedy007 (#71324) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Intelnek mi volt a pontos típusa? mert abba van elég belépő lassú meg sata2 is.

(#71329) Pyttawrx válasza Picco (#71326) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ha nincs kihasználva a PCIe (nvme ssd), akkor szinte alig van különbség a sata+ ssd-hez képest.

(#71330) Speedy007 válasza Pyttawrx (#71328) üzenetére


Speedy007
őstag

Passzolom azt tudom hogy Sata3-s volt egy koponya volt rajta ha jól emlékszem vagy nand vagy tlc-s volt mert a kettő közül írták akkoriban hogy jóval tartósabb... Talán ha jól emlékszem 9xx- kezdődött

(#71331) Pyttawrx válasza Speedy007 (#71330) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Inkáb vmi 730-as nem?
[link] 240gb ez elég karcsú írásra. :)
[link] 480gb ennek meg az írása kb mint a wd green ssd
Elég gyengusz volt.
Tegyél próbát egy wd blu 3d ssd-vel, ne ilyen "gagyival"
De mehetünk abba atopikba ahova tartozik. : [link]

(#71332) k-adi válasza RM007 (#71327) üzenetére


k-adi
nagyúr

miki ne fussuk már újra ugyanazokat a köröket... a "teljesen oké" nálad mást jelent mint nekünk.. a hdd-s mikroakadásoktól kezdve, boot time, stb. már millioszor ki lett beszélve

(#71333) Speedy007 válasza Pyttawrx (#71331) üzenetére


Speedy007
őstag

Talán az őszintén szólva nem emlékszem rá pontosan milyen típusú volt örültem mint a majom a farkának hogy 20k alatt kaptam akkor 480Gb-t. Mert akkor még 30k körül fölött mentek

(#71334) echterion válasza k-adi (#71332) üzenetére


echterion
nagyúr

Talán el is engedhetnénk már ezt itt, elég alaposan ki lett már ez tárgyalva, van ennek szaktopikja, ha valakit ennél is mélyeben érdekel.

**********

(#71335) RM007 válasza k-adi (#71332) üzenetére


RM007
addikt

gyors hdd.....csak nekem mersz beszólni mindig? És adattárolás!!!!! Teljesen okés. Bocsika ha filmet is nézek róla, esetleg megy a pasziánsz, tán majd beakad. :D
Megnyugodhatsz észreveszem mi megy róla rendesen és mi nem.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71337) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Valami ilyesmit képzelek a jövő gaming laposaiban is. Gépen belül folyadék hűtés.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71338) Picco válasza Mikulásbá (#71337) üzenetére


Picco
addikt

ezeket miert ide? legalabb OFFba tenned, bar ugy se latom sok ertelmet. lehet csak velem van a baj :U

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71339) Mikulásbá válasza Picco (#71338) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na akkor átadom a terepet, hajrá.

(#71340) MaxxDamage válasza Mikulásbá (#71337) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Picco-val tudok egyet érteni.
Gaming laposhoz nem sok köze van, így OFF-ba max. elfér. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71341) FőDudu


FőDudu
addikt

Akkor ebben mi a csapda?
[link]

Irtam nekik szallitjak-e kulfoldre.
Ennyiert, Legion7 eleg barati, nem?

Bar en egy 3070-es feher 5 Pro-ra hajtok...
De lehet ez a VC hutesevel odaveri a 3070-es pro-t a sima hutesevel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71342) Speedy007 válasza FőDudu (#71341) üzenetére


Speedy007
őstag

Úgy tudom ráadásul korábban is volt róla szó hogy nem szállítanak Magyarországra..

(#71343) Xerath404 válasza FőDudu (#71341) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Elírták a nevét ez legion SLIM7 ami nem vapor chamberes, vissza folytott es néhol plasztik.
Egy ultra vékony lapos eladható névvel, minőségben eltér de ez is nagyon jól össze van rakva, de nem egy legiom 7 kategória, kijelző is csak fullhd.

[ Szerkesztve ]

(#71344) echterion válasza FőDudu (#71341) üzenetére


echterion
nagyúr

Én megelégedtem egy 3060-as Hófehérkével 1133€-ért. Már kiszállították, 1-2 hét alatt talán el is jut hozzám. Utána majd mehet eladásra a sima L5, addig elleszek vele. De azért tűkön ülve várom, borzasztó kíváncsi vagyok a gépre.

**********

(#71345) Picco válasza echterion (#71344) üzenetére


Picco
addikt

5800h? mert ha igen, akkor az erosen jo uzlet volt mostani arak mellett, gratula. a feher szinu model letezeserol amugy itt hallottam eloszor, lenovo oldalan meg sohasem lattam.
bennem is bennem van a kisordog hogy L5-ot lecsereljem egy L5 pro-ra, pedig semmi nem indokolja mert a belso kijelzot napi 1 ora netflixre hasznalom, igy meg nehez megindokoln onmagamnak...tehat megy a belso harc :D

#71339: nem sertesnek szantam, de gondolj bele ha mindenki belokne napi 2 OFFtopic hsz-t es meg jonne is ra 1-2 valasz, minden lenne csak gaminglaptop topic nem :R
amugy csinalhatnatok gaming laptop offtoyikot, hasonlo celzattal, tobb ilyen volt mar amikor sok osszeszokott ember egy szakmai topicbol csinalt egy offot. nevekre nem emlekszem de valami ilyesmi: xy hasznalok barati tarsasaga

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71346) Xerath404 válasza Picco (#71345) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Fogj meg egy 5 pro-t a kezedbe, sok sima 5 öst adtam már el, kurva masszív és jó gépek, de rettenetes MSI-s múlttal rendelkezem, így én irtózom a plasztiktól, ezért nekem még mindig cerka állító kézbe fogni 1 fémházas lapost.

(#71347) Picco válasza Xerath404 (#71346) üzenetére


Picco
addikt

ne kiserts te sarga-satan :D
nem a build quality a lenyeg, mert akkor a polcomon levon thinkpad x1 extreme lenne az etalon, carbon, magnezium, uvegszal es baratai, nalam ettol jobban beindul a husvonalzo-verboseg mint holmi putri femtol :DDD csak kifizetni nem szeretnem, meg nincs belole 130w RTX3060 ami az a teljesitmeny szint amit elvarok.

amugy is egy vertikalis standben all egesz nap a laptop es desktopot helyettesitek vele konkretan. este leveszem es nezek 1 ora netflixet elalvas elott, tehat 0 ertelme lenne lecserelni, anyagilag a valtas meg ontokonloves lenne.

ha meg mennem kell valahova uzleti ugyben, lekapom az egyik elado thinkpadet a polcrol amirol van havonta frissitett OS imagem es nem tunok komolytalannak sem, L5pro-val is ugyanaddig meg tovabb nevetnenek rajtam mintha egy L5el allitanek be meetingre.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71348) echterion válasza Picco (#71345) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem, "csak" a 6 magos Ryzen van benne, ami persze bőven elég lesz nekem. Őt vettem meg: Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H, 82JQ00ENCK, white. Meg tudom érteni a harcod, én ugyanezt szoktam átélni minden váltáskor, de aztán mindig győz a kisördög. ;]

És itt van az offtopikunk, csak kissé kihalt. :))

**********

(#71349) FőDudu válasza Xerath404 (#71343) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyanus is volt a 300 nites panel.
Emlekem szerint a L7 eleg jo abban is.

FőDudu

(#71350) FőDudu válasza echterion (#71344) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom a 2070 Super Max-q Razer-hez kepest mekkora teljesitmeny novekedes lenne - nalam csak CS:GO megy. Az meg mar igy is ultrabrutal.
(lassan a 300Hz panel keves hozza).

Meg a 6GB limitet mar feszegettetek nehany kommenttel ezelott - igy 3070-re tettem a limitet.

Nincs bajom a Razerrel, tok jo gep - csak a lenovo is szep masina.
Ennyiert meg egyenesen best buy - gondolom azert mentel ra te is.

Es egyszeruen fel nem tudom fogni, hogyan kerul ugyanaz a gep sokkal kevesebbe mint nalunk.

Szo szerint ugyanaz, mert nalunk is aruljak ugyanazt a szlovak/cseh lokalizaciot (sima L5 geppel) es meg keszleten is van...
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.