Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71151) KillHates válasza Smithy87 (#71141) üzenetére


KillHates
nagyúr

DeskTop Replacement

A nagy járdalap vastag, asztali procival szerelt monstrumokat hívjuk többnyire DTR-eknek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71152) Xerath404 válasza diegho (#71149) üzenetére


Xerath404
aktív tag

igen.

(#71153) diegho válasza Xerath404 (#71152) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez esetben ez a Strix sem rossz vétel? [link]

A cégbe vettem egy Rog Zephyrus-t és hogy is mondjam, eléggé bejövős kis dög.

(#71154) Xerath404 válasza diegho (#71153) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Zephyrus azért teljesen más minőség, de igen a strix is jó ebben az árban, viszont én 3050 et személy szerint nem vennék a 4gb vram nagyon hamar elévül/ megtelik, még mindig az acert mondanám hardverileg a megérősebbnek, bár az igényeidet te tudod felmérni, lehet bőven kiszolgálja a 3050 :R

[ Szerkesztve ]

(#71155) RM007 válasza RM007 (#70852) üzenetére


RM007
addikt

Fotelből írva :) ....mivel a média szerint covidos lettem így elmaradt a látogatás. (Pár nap alatt le is zajlott mivel nem vagyok beoltva erős maradt az immunrendszerem :D hazudnak mint a vízfolyás :K )
Aztán írtam a srácnak, semmi válasz......elfogyott a türelmem, végül nekiálltam magam.
Kinéztem egy szimpatikus chipet és ráírtam. :DDD (nehogy valaki azt merje mondani az nem a bios chip volt... :DDD :Y



Szóval megírtam. Most mondanám nem volt nagy cucc....ezért 25eft-ot elkérni :W

Na de a lényeg ezután jött. Bejött a kép, rendszer betölt, aztán rá pár percre vagy még hamarább ha töltőn van (akkuról is) elmegy a KÉP és nem jön vissza. Kikapcs, aksi ki, bekapcsológomb sokáig tart(reset), aksi vissza és kép újból van, mint bejelentkezés Windows szépen feláll, majd úgy hagyom és minden elölről. :W Ennek a laptopnak a javítására fizettem jó sokat (25+15) ezret. Bár nem értek hozzá szerintem ugyanazzal lehet a gond még mindig mint ami volt. Bár tölt kap áramot a tápról mégis valami nem stimmel. Lényeg nem tesztelték le rendesen szerintem. Nem kellett a töltőm és a donor sem amit adtam. És csak úgy megjegyzem a kondi chip nem olyan mint ami benne volt, más.
És itt most fel is adtam.
Nem tudom milyen bios volt rajta én OND változatot tettem rá. [link] 30U

Bios elem lehet a hibás, talán lemerült?

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71156) fordjee válasza diegho (#71153) üzenetére


fordjee
aktív tag

Szerintem ebben ugyanaz a szar 144hz-es, 250nit-es panel van, mint a tuf dashokban.

Ez a 3050 konfiguráció viszont többnyire a Chi Mei 144 Hz-es panellel érhető el, mindössze 62% sRGB színekkel és lassabb válaszidővel. Ez kimosottabb és irreális színeket, valamint némi szellemképet eredményez a gyors tempójú játékokban.

Ebben a fizetett tesztben is húzzák a szájukat, 5.30-nál. [link]

fordjee

(#71157) Xerath404 válasza diegho (#71153) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Na igen, ahogy felettem is írják lehet azt hiszed hogy a kijelző annyira nem érint, de azért nagyon ótvart ne vegyél, erre figyelj oda kutass utánuk. A legion 5 gépeket leginkább szerintem ezért ajánljuk legtöbben mert ott nem közepes, hanem kimondottan magas értékekkel bíró panellal szerelik őket, na megy ugye a hűtés sem az a épphogy jó fajta.
Én azt mondom vagy vedd meg azt az acert, mert ennyiért jó benne a hardver, utána ramot tegyél bele és vidd el a killhates mesterhez újrapasztáztatni ez kötelező különben szénné ég, vagy picit drágábban vegyél egy legiont, akár már 3050 el is, ha igényeidnek megfelel. :K

(#71158) Speedy007 válasza Xerath404 (#71157) üzenetére


Speedy007
őstag

Azért a Legion 5-el is "lehet aknára futni" bár itthon nem tudom mennyire elterjedt belőle a 120HZ-s 250nit-s verzió.

(#71159) Xerath404


Xerath404
aktív tag

El is felejtettem hogy létezik :DDD De igazad van.

(#71160) RM007 válasza RM007 (#71155) üzenetére


RM007
addikt

Lehet valami más lesz a gond. Valaki találkozott már ilyen hibajelenséggel?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71161) Picco válasza Speedy007 (#71158) üzenetére


Picco
addikt

egy elozo hszembol, nem tudom lattad e:

kerdes az hogy panel is hogy van hangolva.
razer blade basic 15" 10750h/1660ti volt nalam, majdnem megtartottam, iszonyat fako volt a kijelzoje 120hz/1080p, csak pislogtam.
nem ezert nem tartottam meg, de ha megtartom 100% hogy kijelzo cserelve lett volna.
legion 5-ben amit most hasznalok ugyanaz a P/N kijelzo van mint a razerbe, csak sokkal jobban van hangolva. siman vallalhato napi 1 ora filmnezesre amire hasznalom.

razernem oszonyat feheres-fako volt, mintha egy reteg tej lett volna az LCDben.

nem mondom hogy vilagbajnok a L5 120hz kijelzoje, de turheto ha foleg monitorrol van hasznalva es csak 1-1 film ugrik be.

RM007: sok anticovid facebook szagertoi cikk olvasastol feladta a harcot es harakirit kovetett el ;]

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#71162) RM007 válasza Picco (#71161) üzenetére


RM007
addikt

:)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71163) Aljasvip válasza KillHates (#71075) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ez nagyon érdekes jelenség.
Én arra tippelek, hogy a thermal vagy power throttling mellett ugyan, de a kék proci egy pici boost-ot adott neked, amivel megnyitottad azt az új ablakot ilyen gyorsan. (ez olyan mintha 99% RAM terhelésnél dobna neked még +2GB-ot ha kell)
Eközben a piros oldalon a lehetséges maximumon pörög a vas, nincs tartalék, ezért nem fér bele neki az új folyamat gyors elindítása.

Nade, ha a kék CPU ezek szerint tudna több teljesítményt leadni, de throttling miatt nem fog, akkor melyikért éri meg kiadni inkább a pénzt? (költői kérdés, nem akarok vitát indítani)

A CPU teljesítménnyel kapcsolatos véleményedre viszont szeretnék reagálni: igenis fontos az erős CPU, különben az lesz a bottleneck a rendszerben.
Nem véletlen maradt versenyképes az Intel a gaming területén, mert a magas egy/kétszálas teljesítményük miatt játékokban sokkal kisebb a frame drop (0,1% és 1% low FPS), ami dinamikus játékokban rendkívül fontos - emellett persze max és átlag FPS-ben is hozták a versenyképes szintet.

Szerintem itt már írtam róla, saját tapasztalatom, hogy egy processzor csere (R5 3600 -> R5 5600X, kb +15%) a Cyberpunk 2077-ben a belvárosban +10FPS-t hozott.
És köztudott, hogy léteznek olyan játékok,amik minden szálat képesek kiterhelni, pl.: Battlefield 5, Star Citizen, vagy ugye ott vannak a Ubi címek a remek DRM rendszerükkel.

Szerintem a balansz a lényeg. Pl.: egy RTX3060 mellé elmegy egy 10400H (ha megbékélsz a mezei halandót csak picit bosszantó drop-okkal), de egy 3080-ast már erősen visszafojt még egy 10750H is.

(#71164) Szotyi222 válasza Evil Snowman (#71097) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Korrábban volt már róla szó, és felvetődtek olcsobb árkategóriákba gépek [link]

[ Szerkesztve ]

(#71165) Speedy007 válasza Picco (#71161) üzenetére


Speedy007
őstag

De írtam hogy Magyarországon adnak e egyáltalán ilyet mert én bár szlovákoknál vettem ott az alza nagyon erőltette a 120HZ-s 250nit-s verziót. Hogy egyáltalán eljuzott e hozzánk ez

(#71166) DonDragonka válasza KillHates (#71075) üzenetére


DonDragonka
őstag

És akkor egy cáfolat... Nem kötözködés végett, csak a szakmai eszmecsere miatt... :R
Nekem más a SZEMÉLYES tapasztalatom...
Teljesen más a rendszer és nem tudom azt sem, hogy miért nem látom, tapasztalom ezt a nyúlósságot a saját gépemnél. 5800H, Win11, a teszteset azonos. Az energiagazdálkodás ablakát nem nyitottam meg korábban, a videó készítése alatt nyílt meg először a gépen, mert korábban sose használtam ezt a beállítást...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#71167) FőDudu válasza DonDragonka (#71166) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy tipp: nem a prociba epitett GPU-t hasznalod.
Fixen a dedikalt GPU-n van a geped?

FőDudu

(#71168) DonDragonka válasza FőDudu (#71167) üzenetére


DonDragonka
őstag

Igen, sőt, külső monitort használok DP-on keresztül.
Bár nekem nincs MUX a gépben, tehát kvázi az iGPU állandó, de legalábbis Windows ablakműveleteknél tutira Ő a master.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#71169) KillHates válasza Aljasvip (#71163) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mindkét CPU maximumon pörgött annyira, hogy az Intel el is fosta magát. Egyébként ez a jelenség már a Socket A óta kísérti az AMD-t. Igazából, csak mesterségesen lehet ennyire látványosan előidézni, napi használat és játékok közben nem jelentkezik. A nagy és folyamatos számítás igényű feladatoknál van látványosan jelen ez a dolog. Ha nem csalnak az emlékeim, a Threadripper és az Epic sorozatú procikban van valami kis okosság ami mindig tartogat egy-két szálat ezekre a "meglepetésekre" azért baromi reszponzívak. Mondjuk 48-64 szálból már lehet is bőven tartalékokat félretenni :D

"A CPU teljesítménnyel kapcsolatos véleményedre viszont szeretnék reagálni: igenis fontos az erős CPU, különben az lesz a bottleneck a rendszerben."
Ez egyértelmű :R De most notebook-okról beszélünk, ahol nincsen szabadon választott konfiguráció; nem fordul elő, hogy egy kis i5/R5 mellé egy bitang 3070/3080/R6600 kerülne, erre ügyelnek a gyártók. :K Tehát egy adott konfigurációs lépcsőben mindig érdemes a legerősebb GPU-t választani; azaz i5/R5 mellé szerencsésebb egy 3060 mint egy 3050, egy i7/R7 mellé meg a 3070 jobb választás mint a 3060, de a legjobb a 3080...

Nyilván ahol sokat kell "fizikáznia" a render motornak, ott jobbára a CPU-ra hagyatkozhat csak, ha a GPU éppen a csili-vili tájképet rajzolja, ebben az esetben szerencsésebb az erősebb proci. De azért a legtöbb render motorban már van olyan okosság, ha elfogy az erő valamelyik oldalon, akkor butítja a grafikát olyan dolgokkal ami nem annyira látványos (kevesebbet renderel előre, távoli objektumok minőségének rontásával, fények-reflexiók egyszerűsítésével)

Egy szó, mint száz, ahogy írtad a "Szerintem a balansz a lényeg." :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71170) KillHates válasza DonDragonka (#71166) üzenetére


KillHates
nagyúr

Feltételezem, hogy az R7-ben és a 32GB ramban több a tartalék egy ilyen egyszerű műveletre :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71171) DonDragonka válasza KillHates (#71170) üzenetére


DonDragonka
őstag

64GB :B

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#71172) MaxxDamage válasza 2018 (#71093) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez inkább a GPU-t eszi :K
Nálam 4GHz all core és 54% max. CPU Usage
4.6GHz-n az FPS nem sokat ugrik (nem releváns)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71173) Hubba12 válasza MaxxDamage (#71172) üzenetére


Hubba12
senior tag

miért csak 4ghz használod all core? Menne az többet is all core nem?

Csak az ASUS!

(#71174) Ubul86


Ubul86
őstag

na, megnéztem én is a forza horizon 5-öt, nem rossz, nem rossz, várom series x-re hogy játszható legyen. Pc-n 1660ti vígan viszi fullhd high beállítások mellett, és még a gép se süvít a forrósodás miatt (2.6 ghz-en hagyva a procit, 99%-ra levéve)
lehet hogy csak egy map váltás történt a srácoknál? :) érzésre már a 4. rész is az volt, 1-3 volt eddig az etalon nálam.
fps-t elvileg 72-nek írta, gpu meg átlagosan 50%-on működött, szóval lehet ezt még feljebb vinni, csak hát így is szép :)

(#71175) MaxxDamage válasza Hubba12 (#71173) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Persze, de az is bőven elég! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71176) RM007 válasza RM007 (#71160) üzenetére


RM007
addikt

Ezúton is köszönöm a sok segítséget, mi teljesen elárasztotta postaládánkat. Nyeremény játékuk lezárult. A győztes Biga Jánosné Törökszentmiklós Agyfasz utca 13. Nyereményét természetesen postázzuk. :D :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71177) KillHates válasza DonDragonka (#71171) üzenetére


KillHates
nagyúr

ehh.... :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71178) KillHates válasza Hubba12 (#71173) üzenetére


KillHates
nagyúr

Exponenciálisan ugrik ilyenkor a hőtermelés és az X170 nem a csendes ventilátorairól híres.
Érdemes megkeresni az optimális kompromisszumot ahol még csendesen elmegy a gép de a kakaó már meg van. Egyébként ha nem számolsz SETI-t akkor a 10mag 20 szál 4GHz (10900 desktop) mindenre IS elég :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71179) KillHates válasza RM007 (#71176) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kell megsértődni :D
Valószínűleg érdemben senki sem tudott volna hozzászólni; többek között én sem.
Meg egy kicsit zavaros is a történet megint, meg egy kicsit inkább a sopánkodásról szólt a hozzászólásod, hogy a semmiért levettek 25+15 ezer Forintra... :U
Bátorkodom megjegyezni, hogy foglald össze sorrendben, hogy PONTOSAN mi történt a géppel, mi lett belerakva, milyen tartalom lett beleírva, és hogy áll fel a rendszer.

FONTOS! Ha BIOS-t írtál a gépbe, akkor lehetőleg a friss BIOS első indításakor a gyári perifériák legyenek benne, akku, Mxm, ram, lehetőleg jó CMOS elem. Ha ez meg van, akkor a friss BIOS felprogramozza az EC-t, ez néha 1-2 perc is lehet, ilyenkor fekete a képernyő, 2-3-4x is újraindulhat a gép, akár ordító ventilátorokkal.
Ha ez meg van, akkor kellene a 3-ik genes gépedbe is egy nyitott BIOS-t szerezni, hogy a kisebbik Quadro is menjen benne, illetve ha az nincsen akkor WS BIOS-t belesütni.

Szóval van most házi feladatod! :K
Várom a beszámolódat :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71180) Ubul86 válasza RM007 (#71155) üzenetére


Ubul86
őstag

"Bios elem lehet a hibás, talán lemerült?"

ha abból indulok ki, hogy korábban vásárolt lenovo pl nem hozta be a biost mindaddig míg os újraindítás nem volt, akkor simán. (ha meg nem volt rajta os, akkor csak dvd meghajtós telepítés volt megoldott :D)

(#71181) RM007 válasza KillHates (#71179) üzenetére


RM007
addikt

:R
Mindjárt összefoglalom miért vagyok zaklatott és türelmetlen, de előtte.....szerinted? [link]
Meddig érné meg elmenni? Ez is hibás kategória, elolvasva lehet csak user error, könnyen orvosolható hiba. Eredetileg egy másik 4gen gt70-et akartam volna venni, most ott van. :U

(bocsi mindenkinek ezt nem privibe gondoltam.....lássátok milyen jó lehetőségek vannak új gép vásárlása helyett is, ha nem megyünk árban túl messzire és van bizalom az eladó után. Ebben még nem csalódtam eddig) Első eladása. :U Gondolom ő maga licitál... :D

Ha meglenne ez is akkor 3 komplett gépet tudnék felállítani, csak úgy és talán nincs pörgő venti mint most, ott rohadna meg az mxm port kezelhetetlensége.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71182) RM007 válasza Ubul86 (#71180) üzenetére


RM007
addikt

Azt hittem az a majdnem ugyanaz lapos teljesen úgy fog reagálni, működni mint a másik, tévedtem. Nem szántam rá időt utána olvasni. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71183) MaxxDamage válasza KillHates (#71178) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen. 4GHz all core mindenre IS elég! /ha meg nem akkor 4.6GHz -ig bátran tornázható és bírja a hűtés/
Az is igaz, hogy az i9 (K-s) proci nem laptopba való, mert 5GHz+ (all core) sok PC sem tudja hűteni...oda már kell az anyag/hűtés! Amúgy van a prociba tartalék dögivel! :C

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71184) RM007 válasza RM007 (#71181) üzenetére


RM007
addikt

Szóval.....hibásnak, alkatrésznek kategorizált laptopra csaptam le(kb 30+5eFT értékben) abban a reményben hogy végül mégis jól jövök ki belőle. Megérzés vezérelt, kockázat játék, aki nem mer nem nyer, ebben nem változtam ideáig.

A barátom :R segített nekem beadni, javíttatni a gépet, amit tökéletes állapotban kaptam vissza. Mutattam a töltő kondi volt eldurranva, ((ha rádugom a tápot még most is szikrát hány!....ezt nem adtam munkába, talán nem is lehet javítani))áram bibi rontotta a tökéletes idillt és a kijelző teljesen szétesve amit csak ragasztani tudtak....azt már szétszedni nem lehet ha baj van, jó így a háta szépen világít. :)
Munka tökéletesen elvégezve. :R
Rendszert fellöktem, nem volt kijelző elsötétedés, majd pár program ami közt volt (utólag okosodtam) nem kompatibilis progi is mint pl a venti progi és a dragon gaming center talán aminél tegnap energiacentrikus módba kapcsolva rögtön kikapcsolt a képernyő és vissza sem jött újraindítás után sem, csak akku reset után.
A gépen egy 3gen ONC bios volt, most OND van. A különbség annyi lett hogyha valami miatt lekapcsol a kijelző mondjuk (most már az energia sémát beállítottam soha ne kapcsoljon le) akkor az ONC esetében nem volt visszaút....ment is újból javításra. Most tudtam kezelni a dolgot. Szerencsére nem kellett újból pénzt adni rá, így a lapos kb 80-ból megvan, SSD, Ram-ot tettem bele.

Megijedtem hogy újból ugyanazzal van gond, az alaplap energia háztartásával, kijelzővel mint mikor először beküldtem, hogy van összefüggés, mert percekig ugyan semmi gond, de aztán képernyő kikapcsól magától.
Tegnap jó párszor eljátszotta ezt és durván kellett kilépnem belőle, úgy hogy az eszközkezelő hibátlan volt. Aztán a Win elkezdett frissítgetni és most így úgy tűnik minden OK. A lapos sokkal problémásabb, finnyásabb mint a másik

A bios kinyitást nem is tudom megpróbáljam-e, mert a múltkor nem sokra rá ment el a kép ráadásul Win frissítés közben, úgy hogy közben nyomogattam, nem állt. És igen mivel nincs benne dedikált vga ezért maxon pörög a ventilátor.....kopik és majd behal a motorja. Ezért is használom most a másik vga-t a másik laposban....soha nem hagyom hosszabb ideig maxon pörögni, gyilkolni, maradok az aranyközép úton. :R
Kellene áramforrás ebbe a laposba is a vga heatsink-ednek. Két tűs, mint amit a mélynyomó használ. Ennek hiányában nem tudom kipróbálni az RTX 5000 kártyát. A hard drive konnektor itt más mint a gen4 esetében, nem tudok cserélni.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71185) Astoria


Astoria
csendes tag

A következő lenne a problémám, adott egy ASUS TUF gaming f15 ös laptop, már a használat elejétől fennáll ez az"érdekesség" fel van telepítve az Asus Armoury Crate, amivel lehet szabályozni a ventilátor sebességet/processzor hűtést: 4 fokozat van Windows, Silent,Performance, Turbó.
Játék közben a Silent et használom, és ha rákapcsolom a jobb hűtés miatt a performance beállítást akkor a processzor hőmérséklete nem csökken, hanem felmegy még 5 fokot, ahelyett hogy alacsonyabb lenne, és ha felkapcsolom a nagyobb Turbo fokozatot, akkor még feljebb megy a processzor hőmérséklete.......ez mitől lehet?

Játék közben eléri a 70 fokot, ha nagyobb Performance sebességre kapcsolom a hűtést, felmegy 75 re, a Turbóval eléri a 80-at is, és ha visszaveszem a legalacsonyabb ventillátor fokozatra,Silent re akkor visszaáll 70-re

A gép garanciális, kb 1 éves lehet,nem volt szétszedve mióta megvan.
Alapból játékon kívül teljesen normális kb 41-45 fokon megy a gép. Ventillátoros hűtőpaddal használom

Valkine van ilyen probléma ?

ASUS TUF F15

(#71186) RM007 válasza RM007 (#71184) üzenetére


RM007
addikt

"Ha ez meg van, akkor kellene a 3-ik genes gépedbe is egy nyitott BIOS-t szerezni, hogy a kisebbik Quadro is menjen benne......"

Na ebbe most nem merek belevágni, mármint hogy megpróbáljam ebben is a P5200-at. Emlékszel mi volt a múltkor nálad? ;] Szal lekéri a 150W-ot a legelején(az új kondi eldurran)...lehet....1070 mikor az első próbálkozásomra behalt a laptop, nem jött vissza könnyen. Igaz most talán újra tudnám írni, talán ha nem hal meg valami hardverelem.
A másik vga csak 80W msi vbiosszal, azt belemerném tenni szerelő úr jelenléte nélkül. :R

Vagy a Ebay-os nyereményem után a feltehetőleg jó gtx780 at. :DD
Abba meg mehet bármelyik kártya. Kezdenek alakulni a dolgok.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71187) MaxxDamage válasza Astoria (#71185) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Emlékeim szerint ott nem konkrétan a hűtést kapcsolod fel, hanem a H/W teljesítményt is, magyarul ha az feltolod maxra (Performance vagy Turbo) akkor a gép tulajdonságait/tudását kihasználja ahogy csak tudja és a hűtés is jobban megy (teker), ha az leveszed, akkor a gép és hűtés is vissza vesz. Jól emlékszem!? :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71188) Speedy007 válasza MaxxDamage (#71187) üzenetére


Speedy007
őstag

igen így kellene működnie..Bár a Preadtor estén ha jól emlékszem külön van szedve mert ott a ventillátorokat is tudod állítani a teljesíménytől függetlenül (CoolBoost) Legio 5-nél úgy van mint ahogy le írta a Tuf problémáját ilyenkor nagyon teker a gép Hűtőpad nélkül lazán felmegy 80--ig perfomance módban hűtőpaddal kiegyensúlyozott mód környékén tartható igaz ott nincsen jelentősége a padnak mert 76 körül megáll

(#71189) Astoria válasza MaxxDamage (#71187) üzenetére


Astoria
csendes tag

Ok.
Én azt gondoltam volna ha feltolom a ventillátor sebességet akkor jobban hűt. É nem tolja fel a proc sebességét is

ASUS TUF F15

(#71190) FőDudu válasza RM007 (#71184) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha van rajta USB3 port, szerezz be egy Lenovo USB2dvi2VGA adaptert.
Az szoftverbol nyomja - akkor is lesz keped ha a benne levo VGA nem muzsikal.

Hasznos kis cucc - meg a mekekkel is mukodik.

FőDudu

(#71191) FőDudu válasza Astoria (#71189) üzenetére


FőDudu
addikt

Performance mod nyilvan tobb kakaot ad a procinak is, hiszen ugy lesz erosebb, ha nem limital. Azt meg kevesbe birja a geped hutese.

FőDudu

(#71192) Astoria válasza Speedy007 (#71188) üzenetére


Astoria
csendes tag

Igen, amit írtam az a GTA 5 nél látom, de minden játéknál fentáll....

ASUS TUF F15

(#71193) Astoria válasza FőDudu (#71191) üzenetére


Astoria
csendes tag

ezek szerint, igen igy van, akkor ez normális. Nem probléma

ASUS TUF F15

(#71194) RM007 válasza FőDudu (#71190) üzenetére


RM007
addikt

:R
Van képem intel hd, csak nagyon pörgeti a ventilátort mert úgy érzékeli helyesen hogy nincs benne dedikált vga kártya. Jelenleg kártya hiányában azt a portot akartam volna, vagyis akarnám lekapcsolni, kikapcsolni, ez a nyitott bios esetén egyszerűen megoldható.

Ha a külső monitoromra mondod mihez kell az erősebb vga, köszi, meggondolom. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#71195) MaxxDamage válasza Astoria (#71193) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem probléma.
Én pl. tudok állítani mindent külön is ha akarom... CPU szorzó (magonkent) , GPU, és venti sebesség (CPU és GPU külön +- hőmérséklet alapján, de attól független is fel tudom rakni maxra...) ha akarom állítok a ventiken vagy ha akarok akkor állítok a proci frekin vagy gpu-n vagy egybe mindenen (de külön állítva azt) :D

Mi szem szájnak ingere...de főként a hűtésnek ami 340W max TDP ami tud.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71196) Astoria válasza MaxxDamage (#71195) üzenetére


Astoria
csendes tag

Sajna az Asus Armoury Crate ilyet nem tud ,pedig jó lenne csak a ventillátort külön szabályozni,ezek szerint ezt nem tudja. :(

ASUS TUF F15

(#71197) Hubba12 válasza MaxxDamage (#71195) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ez komolyan tényleg olyan mint egy asztali pc. Nagyon jó gép. Várom már. :K

Csak az ASUS!

(#71198) Mikulásbá válasza Astoria (#71196) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Örülj neki, hogy nem lehet, szakemberek rakták azt össze. Így egy 1.0-ás user nem tudja leégetni a gépet. :U

(#71199) Astoria válasza Mikulásbá (#71198) üzenetére


Astoria
csendes tag

Igaz, ott a pont ! :C

ASUS TUF F15

(#71200) RM007 válasza Mikulásbá (#71198) üzenetére


RM007
addikt

Szerintem meg elég nagy gáz ennek kihagyása, így mindenki szop aki szabályozni tudná okosan. Helyettünk ne gondolkodjanak, nem jó arról leszoktatni.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.