Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#70151) Speedy007 válasza alpihun (#70148) üzenetére


Speedy007
őstag

talán a driverek-re gondol mert az energia menedzs mentre is van drivere a lenovo-nak de szerintem az összes többi gépnek is..

(#70152) Evil Snowman válasza hito (#70149) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nincs mit. :R

Ha ez egy kici kínai gyártó, akkor általában amit állítanak azt nyugodtan el lehet felezni és akkor talán már közelebb állunk a valósághoz. :DDD

Más területen, de a gyakorlati tapasztalataim ezek voltak velük. És nem csak egy-egy alkalommal, hanem kb. konstans, szeretnek nagyokat beígérni, hogy a nyugati vevő megvegye a portékájukat.

Zsebgéptől nem rossz ez teljesen igaz. Mondjuk most, ahogy ezeket a gyors teszteket elvégeztem ledöbbenve realizáltam, hogy mennyire hozzászoktm már a fix 60+ FPS-hez. Egyszerűen zavart, ahogy szaggatott 25-30 között a játék. :))

(#70153) FőDudu válasza FőDudu (#70150) üzenetére


FőDudu
addikt

Nvidia Driver 3D beallitasokon Restore-t kellett nyomni. Valami nem tetszett neki.
Most ennyi a defaulton mert eredmeny.
[link]

FőDudu

(#70154) Xerath404 válasza alpihun (#70148) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Ezt töltsd le és futtasd le.
[link]

(#70155) Xerath404 válasza Xerath404 (#70154) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Utána nyomogasd az fn+q-t és ha változik a bekapcs gomb színe, akkor rakd át pirosra, majd fehérre.

(#70156) Xerath404 válasza Speedy007 (#70151) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Nem, anno olvastam discordon sok OP rendszer nélküli legionnak volt ez a problémája.

(#70157) hito válasza Evil Snowman (#70152) üzenetére


hito
nagyúr

Az, kici kínai és ezt érezni is rajtuk, nem úgy mint az Aya Neo-n. :) Ettől függetlenül nem rossz a kínálatuk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#70158) #09179072 válasza Dhampir (#70138) üzenetére


#09179072
törölt tag

:C :C :R :R

[ Szerkesztve ]

(#70159) Speedy007 válasza Xerath404 (#70156) üzenetére


Speedy007
őstag

Nekem is oprendszer nélküli jött még freedos vagy mi se volt rajta.. De attól a játékok alatt kapott FPS értékek stimmeltek a youtube-n található tesztekkel.. Érdekes

[ Szerkesztve ]

(#70160) alpihun válasza Xerath404 (#70155) üzenetére


alpihun
senior tag

Köszi megint, de megint semmi javulás. A színek eddig is változtak, s a szöveg is Vantage-ben. Viszont eltűnt a csúszka az akksis menüből a tálcán.

Lehet, hogy csak simán CPU (paszta) bajaim vannak? Nagyon fura metrikákat látok a Radeon progiban miközben megy a Cinebench: csak 6-8 wattot szív, 100 fok körül van mégis, 0.5 GHz clock speed alatt... lehet ez már nem csak power planről szól. S mindeközben nem meleg a lapi sehol, hideg levegőt fúj ki, olyan hangosan mint egy reaktor (nem süvít, csak fúj).

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#70161) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! A milyen notebookot vegyek topicban nem érkezett válasz így ha nem gond megkérdezném itt is: ezen gépek közül milyen rangsort állítanátok fel?:
[laptopok]

A fő szempont talán a hűtés milyensége, meg persze a minőség( szervizháttér) és a szerelhetőség( tehát ne kelljen kiszedni az alaplapot egy ram/ssd upgrade okán, és ne törjön szét a műanyag)

Ti melyiket javasolnátok?
Az msi-t mondjuk a numerikus bill. hiánya miatt én utolsó helyre raknám, ill. ha jól tudom csak 1 ventis, de ha strapabíróbb mint a többi...

Talán az asus tuf és acer nitro közt vacilálnék...

[ Szerkesztve ]

(#70162) Speedy007 válasza beach head (#70161) üzenetére


Speedy007
őstag

Ha jól tudom és emlékszem a korábban mondottakra Asus TUF illetve az Acer Nitro nagyon a belépő kategória eleje.. Kijelzői a rosszabbak közé sorolható, valamint a hűtésük sem valami acélos. MSI-ről meg ezt hallottam "GL/GF szériát messziről el kell kerülni, nem olyan jók, gyenge anyaghasználat, anyagminőség és rossz kijelző panel van bennük."

(#70163) vakablak93 válasza Evil Snowman (#70147) üzenetére


vakablak93
őstag

Kössz a tesztet :R , akkor ezekszerint semmi új, csak a szokásos kínaiakban genetikusan jelenlévő átbaszási kényszer.... :U
De legalább tudjuk hogy kamu, mondjuk valami HALF V-syncel az is játtszható lenne ha fix 30 fps-re állunk be...

Kíváncsi leszek a Deck mit tud majd, az eddgiek alapján , picivel jobb lesz ezeknél....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#70164) Xerath404 válasza alpihun (#70160) üzenetére


Xerath404
aktív tag

ha 6-8 watt felhasználásával 100fok, akkor ez itt a baj. Vidd el killhates fórumtárshoz Csepelre, tutira megcsinálja neked.

(#70165) FőDudu válasza Xerath404 (#70164) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott valami gaz lesz a hutessel.
6-8 wattot passzivan eldisszipalna a hutese, meg akkor is ha a venti all.

A borda nem fekszik fel, vagy valami csunyasag lesz benne hovezeto paszta helyett...

FőDudu

(#70166) #44726528 válasza KillHates (#70010) üzenetére


#44726528
törölt tag

Ehh, nem egyedi jelenseg. Az ujabb Alienware gepek kozul barmelyiket, ha ujrapasztazod, akkor durvan -10 fok a gyari cpu homerseklethez kepest.
Szamomra az az erdekes, hogy a memoriakat es a tobbi alkatreszt nem thermal paddal hutik, hanem pasztaztak. Nem lett volna jobb megoldas a thermal pad ? Altalaban konzolokon, dragabb notebookokban is azt latom. A procit lm-mel kented ujra, a gput meg sima pasztaval ?

Amugy erdemes lenne feldobni redditre, mert nagyon durva, hogy igy elbaltaztak a hutest egy kozel 4k euros laptopnal, siman kifolyhatott volna a lm az alaplapra.

alpihun: Szerintem ne probalgasd tovabb, itt valami baj van a hutessel, csodalom, hogy ilyen frekik/homerseklet mellett meg nem allt le a gep magatol, vedve az elektronikat..
FőDudu: Megkemenyedett paszta vagy elfelejtettek ra pasztat rakni (lattam mar ilyet :D ).

[ Szerkesztve ]

(#70167) KillHates válasza #44726528 (#70166) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem mondod?! :D :U :O :W

Szerintem nagyon jó találmány a kenhető gap pad. Ezek az új vékony gépe könnyebben meg tudnak hajlani, ekkor megbillenhet a hűtés és ilyenkor nem zömül össze mint a hagyományos gap pad, hanem mint az ujjaid közé csippentett rágógumi úgy viselkedik.

Igen. :K Le írtam régebben a menetét is. AMD procikkal vigyázni kell nagyon, ott baromi könnyű elbökni az egész gépet!

Nem szeretnék foglalkoni szélesebb körben a blamálással, elég nyomoruk van így is a gyártóknak, mert már szinte sehol sem találni minőségi munkavállalókat. Még akkor sem, ha megfizetik.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#70169) FőDudu válasza KillHates (#70167) üzenetére


FőDudu
addikt

Senki nem akar ketkezi munkas lenni, hiszen lehet influenszer is ;)

FőDudu

(#70170) hito válasza vakablak93 (#70163) üzenetére


hito
nagyúr

Vagy talán mégsem akkora kamu? :U Itt hozza, amit a gyártó ír.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#70171) vakablak93 válasza hito (#70170) üzenetére


vakablak93
őstag

Érdekes, visszavonom és bocsesz :R .
Korábban néztem teszteket ezekről de ez a játék éppen nem került elő, mert kívül esik az érdeklődési körömön.
( amennyi átcseszéssel meg látszat cuccal találkoztam vágott szemű oldalról, már előítéleteim vannak velük szemben )

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#70172) hito válasza vakablak93 (#70171) üzenetére


hito
nagyúr

Jól teszed, mindenképpen fenn kell tartani velük szemben az egészséges gyanakvást :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#70173) Frozen válasza #44726528 (#70166) üzenetére


Frozen
őstag

Kh leirta hogy jobb.
Amikor en csinaltam be akartam padozni az egesz vrm es memoria reszt de nem tudtam.
A 0,5mm egyik oldalt felfekszik a masik oldalt nem a memoriakon hezag marad. Az 1 mm az sok. Na mar most az a helyzet hogy koztes padot lehet csinalni hogy jo legyen a kontakt viszont ezek a gappadok mar nem olyan jo hovezetok mint maga a kenhető zsír. Ez úgye minden apró hezagba is belemegy mint egy hűtőpaszta. A sima hutopaszta meg azert nem jo mert folyekonyabb es elobb utobb elfolyik az adott teruletrol,a masik bizonyos vastagsag htan pedig inkabb szigetel. Sokkal kevesebb a huho a kenheto zsir szeru cuccal en is ezzel raktam ujra az egeszet mikor csinaltam.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#70174) FőDudu válasza vakablak93 (#70171) üzenetére


FőDudu
addikt

Legjobb a 400 jatekos retro kinai gameboy (piros retro cucc).

Az gyerekkorunk osszes jatekat tartalmazza a tamamgocsitol a tetriszen at a Marioig.
Tenyleg kb minden van rajta. Wizard of Wor, stb.

Nokia mobil akksi van benne, es meg tan TV-re is kotheto.
Volt vagy 20 euro. Gyerek imadja.

Azt hiszem ez az.
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70175) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
Az alábbi notebookokról van valamilyen tapasztalat:

ASUS ROG Zephyrus 14 GA401QC-HZ033VT
Dell G15 G5511FI5UA2 Ennél a notebooknál a 2 db USB 2.0 nem tetszik.
Mennyire tartós lehet a kivitelezés a fent említetteknél?
Vagy esetleg ajánlható valami hasonló:

(1) Tologatom már egy ideje, de szeretném 1 hónapon belül letudni
(2) max 350-400k környéke
(3) Programozás, webfejlesztés, frontent+backend, Docker, Virtualizálás (max 3 egyidőben futó gép), filmnézés
Viszonylag egy erősebb CPU-val felszerelt notebook kellene nekem (videokártya mindegy, virtualizálásra és szoftverfejlesztésre lenne a legmegterhelőbb feladat).
(4) Nem lenne játék
(5) 14", 15"
(6) Utazás közben nem lenne használva, max ágyban filmezésre
(7) Nem létszükséglet az előtelepített operációs rendszer
(8) Mindegy, úgyis bővítve lesznek ezek. A lényeg, hogy szabadon lehessen bővíteni.
(9) Jó lenne ha 3-5 évig nem esne szét. Hazai szerviz háttérrel.
(10) Új

[ Szerkesztve ]

(#70176) FőDudu válasza kispx (#70175) üzenetére


FőDudu
addikt

My 2 cents:

Eros gepet agyban hasznalni maximum allvanyon lehet. A szellozes miatt.
A legtobb gepnel alul van a levego beszivasi pontja, igy agynemure lerakni nem lehet.
Meg csupasz matracra sem ajanlott, rengeteg szirszart tud kiszivni belole.

(iszonyat, hogy pl. egy a 150AW (air watt) ereju Dyson porszivo mit kepes kiszivni egy tisztanak gondolt matracbol. Kb egy fel por tartalynyi cuccot. Minden egyes alkalommal).

A kis 'zefiruszrol' odakat zengenek a teszt oldalak - azt hiszem a kijelzojere kell odafigyelni, mert csak 1 verzio ami jo. Amugy tulmelegedos, megfovos (az AMD miatt) gep - majd Killhates biztosan elmondja miamerre.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70177) Speedy007 válasza FőDudu (#70176) üzenetére


Speedy007
őstag

Én is korábban 15"-s laptop méretűre vágott bútorlap lapot használtam most már a jysk-ben kapható fekete bazi nagy Mern laptop asztalt használom egy Deepcool Wind Pal hűtő társaságában Legion 5-nél

(#70178) KillHates válasza FőDudu (#70176) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de amelyik gép lekapcsolt turbóval, "levelecskére" állított energiagazdálkodással nem tudja magát hűteni úgy, hogy nincsen kemény felületen, vagy hűtőpadon (azaz ölben, vagy ágyban/kanapén van) abban inkább pukkadjon ki az alaplap.
Ha odafigyel az ember, akkor nyugodtan lehet használni bármilyen baszató i9-es gépet is az ágyban. Én is ott filmezek/netezek a 15R3-al; 4K Netflix streaming-el 40-50 fok között ingázik az 1.5 Ghz-re butított i9...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#70179) KillHates válasza kispx (#70175) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én a Dell-re szavaznék;
1, szerintem nem ér meg plusz 100 ezret a teljesítmény különbség (ha 3060 lenne az Asus-ban, akkor talán)
2, a DellG15 a 15R1 Alienware dizájnban butított modellje
3, tudod ágyban használni, mert felűlről is tudja venni a levegőt (a rács a kijelző és a billentyűzet között)
4, A Dell nagyon jó support-ját össze sem lehet hasonlítani az Asus-ával.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#70180) Evil Snowman válasza vakablak93 (#70163) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nincs mit. ;) Legtöbb mai modern játékban már lehet állítani, hogy mennyi legyen a max FPS, szóval az már megoldott dolog.

Engem inkább a melegedés és annak kezelése érdekelne ezekben a hand-held cuccokban.

(#70181) Speedy007 válasza KillHates (#70178) üzenetére


Speedy007
őstag

én úgy vagyok vele és nyugodtabb a lelki ismeretem is hogy tudom hogy meg tettem mindent az ügyben nem mennek vagy mentek tönkre idő előtt az alakatrészek vagy a gép maga..Minnél több levegőt kap annál jobb kímélem a ventillátort nem megy csapágyasra idő előtt illetve növelem az alakatrészek élet tartalmát.. Példa van vagy volt kettő most már csak egy van kingston a2000-s 512GB ssd a Predatorban hiába hogy vatta újonann lettek véve a hőmérséklet miatt elkezdett csökkeni a kondíciója az SSD-nek mert a játék alatt annyira felmelegszik az akkumulátor környéke ahol az SSD van hogy rá hatással van az is...

(#70182) Speedy007 válasza KillHates (#70179) üzenetére


Speedy007
őstag

dob még rá +30-40k-t és talál itt a hv-n Legion 5-t igaz nem magyar de ár érték arányban a legjobb és jó sokáig elég lesz neki.. Igaz hogy RTX 3060-l láttam tesztet a Dell-ről de jóval foróbb fejűnek lett bemutatva mint ugyanaz a teljesítményű legion 5

(#70183) FőDudu válasza KillHates (#70178) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont ez amirol az atlag usernek fingja sincs.
Agyba viszi aztan 'nez mint a vett malac' amikor kikapcsol mert megfott. Szerintem epp te irtad a kipusztult Radeon graphics gondokat a homerseklet miatt. Jol emlekszem?

El kell magyarazni mit lehet es hogyan. Turbo lekapcsolas es levelecskes uzemmod mar tul van az atlag user hasznalati szokasain.

Nem gondoltam, hogy a Dell-re szavazol, azt hittem a kis Zephyrus jo gep es jart mar nalad ilyen. Talan eppen ezert szavazol ellene.

Nalam a Razer csak a merete miatt nem olbe gep.
Egyebkent birna, kb nema az alap hasznalatnal.

Arra meg mindig jobb a Macbook pro 13". Az nem igazan alulrol hul, lehet barhogy az agyon.
Miota uj akku van benne es megkentem jofele pasztaval, azota nincs gond vele.

FőDudu

(#70184) echterion


echterion
nagyúr

Lenovo garira milyen hatással van, ha a Legion 5 kap némi vaspasztát KillHates-től? Vagytok itt páran, akiknek ez meg lett csinálva, ennek utánakérdezett valaki?

2 óra Avengers után (minden max. QHD felbontás) így nézett ki a gép:

**********

(#70185) Speedy007 válasza echterion (#70184) üzenetére


Speedy007
őstag

Mivel nem találkoztam olyan matricával aminek az eltávolítása után garancia vesztéssel járna így mondja meg valaki első ránézésre hogy gyári vagy nem gyári a paszta rajta.. Mester tud úgy is alkotni hogy nem látszik a művelet.. Ha jól emlékszem a régi laposon Predator Helios ph315-52-52zm-n rajta van a matrica a hűtésen sértetlenül miután a mesternél járt kezelésen..

De én már nem bízom a garancia feltételekben miután az Euronics a biztosítással át ejtett mint a szart a palánkon mobiltelefon esetén.. Mindig van egy kis kapu stb.. hogy ki magyarázzák mit miért nem cserélik javítják.. Múltkor a Média Marktban lepődtettek meg engem mikor közölték vele hogy a fejhallgatót nem cserélik ki bármely probléma is legyen a korona vírusra hivatkozva

[ Szerkesztve ]

(#70186) wanted5 válasza echterion (#70184) üzenetére


wanted5
őstag

A TMX-nél szó nélkül cserélték az alaplapot februárban. Mivel nincs matrica egyik csavaron sem, ami a hűtéshez kapcsolódik, nem hiszem, hogy gond lenne belőle.

(#70187) Hawerr


Hawerr
tag

Sziasztok

Zephyrus g15 (ga503qs) újrapasztázás után

https://www.3dmark.com/3dm/67358886

[ Szerkesztve ]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#70188) Mikulásbá válasza Hawerr (#70187) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

8 GB RAM van benne? Legalább 16-ra kellene bővíteni-pláne ha a játék és szempont.

(#70189) Hawerr válasza Mikulásbá (#70188) üzenetére


Hawerr
tag

neem nem, ugye ennél a csodás gépnél 8 giga az alaplapon van, és mellete 1 slot van még ami cserélhető, ebben jelenleg egy 16gb os van.

amit Te nézel az a videókártya lesz :K

[ Szerkesztve ]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#70190) Mikulásbá válasza Hawerr (#70189) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké, közben már rájöttem. :W

[ Szerkesztve ]

(#70191) FőDudu válasza Hawerr (#70187) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ez mar rendben van.

Legalabbis hozza a kotelezo generacios ~20% tobbletet a 2070Super Razeremhez kepest ami 81xx pontot csinal. (90W GPU-val).

77xx Optimussal, elobbi dedikalt Nvidia GPU-val. Sajnos itt meg ujrainditas kell a valtashoz. A linkelt eredmeny kicsit babralt (nem teljesen stock), de nem nyultam erdemben hozza, csak siman +140MHz Core es 500MHz Mem van rahuzva probakepp az MSI Afterburnerben.
Hogy birja-e. Birta.

Viszont erdekes modon a TimeSpy nem hajtja ki rendesen a GPU-t. Nalam legalabbis legtobbszor 0,7 - 0,75V koruli feszen megy (az olyan 1500MHz koruli Core).
Rivatuneres Overlayben lattam - mert ugye a TS eredmenye csak a GPU orajelet mutatja (feszt nem). Holott siman mehetne feljebb. Lehet hofok baja van? 68 fok fole nem igen ment...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#70192) #09179072 válasza Mikulásbá (#70168) üzenetére


#09179072
törölt tag

Valahol megértem, viszont akkor ennyi erővel a németek és az oroszok is sírhatnának, hiszen állandóan őket gyepáljuk, szinte minden modern környezetben játszódó Battlefield vagy Call of Duty-ban. Ha jól emlékszem a Call of Duty Modern Warfare 2-nél volt valami balhé egy repülőteres pálya miatt, ahol civilekre kellett lőni.

Ugyanígy lehetne balhézni pl. a Succubus vagy az Agony 1-1 brutálisan perverz jelenetei, vagy a DOOM 3 sátánista jelképei miatt...

[ Szerkesztve ]

(#70193) FőDudu válasza #09179072 (#70192) üzenetére


FőDudu
addikt

Es pl az osszes WW2 temaju dolog miatt haboroghatna mindenki.
Mennyivel egyszerubb dolga van a fantasy jatekot gyartoknak.....

FőDudu

(#70194) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az Epic játékait hogy lehet beadni az Experience-nek?

(#70195) Speedy007 válasza Mikulásbá (#70194) üzenetére


Speedy007
őstag

Nekem magától szokta be tenni.. Bár annyira nem szoktam vele foglalkozni

(#70196) Mikulásbá válasza Speedy007 (#70195) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké, most nézem, a Crysis 2 és 3 Remasterdet betette, de az 1-et nem látja sehol, már az egész gépet végig kerestettem vele.

(#70197) PetiK99


PetiK99
újonc

Üdv!
Gamer laptop problémával fordulnék hozzátok, a problémám látszólag elég egyedi és bonyolult, remélem tudtok segíteni. Kb 1 hónapja vásároltam 1 MSI Pulse GL 76-os laptopot. A hardverek lényeges része egy Intel 11800H proci és egy RTX 3060 GPU.
Látszólag ezzel nincs is probléma, mindkét eszköz drivere felmegy, felismeri őket, az eszközkezelőben megjelennek. Az már az elején feltűnt, hogy a gép az Intel integrált GPU-t favorizálja, de nem játszottam komoly gépigényes játékokkal, nem kifejezetten érdekelt. Viszont mára teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy a gép egyszerűen nem tudja használni a dedikált Nvidia GPU-t, mivel a kihasználtsága soha nem megy 4-5% fölé semmilyen esetben. Akármilyen beállításokat használok az Nvidia Control Panelben vagy a Windows beállításai között (mindent nagy teljesítményű, dedikált GPU-ra tettem), az integrált Intelt használja teljes erőbedobással, a dedikált GPU pedig pár %-on döcög. A helyzet akkor lesz érdekes amikor kikapcsolom eszközkezelőben az integráltat és átkapcsol a dedikáltra. A kijelző 144 Hz támogatása megszűnik, a kijelzőhöz kapcsolódó grafikus vezérlőt a windows nem tudja azonosítani - Microsoft Basic Display Driverként jelenik meg és a tulajdonságainál "Nem érhető el" minden opció (pedig eszközkezelőben és Nvidia driverben továbbra is jelen van az RTX 3060 és felismerhető, viszont itt egyszerűen nem észleli, hogy ez az lenne). Játékra pedig így alkalmatlan, teljesítménye továbbra sem megy pár % fölé, viszont az integrált GPU-val a háta mögött így szinte semmit sem ér. Driverek újratelepítése megvolt, többször is, windows újratelepítése szintén. Gariztatni nem tudom, hogy tudom-e mivel tettem bele egy új SSD-t és ezért fel kellett nyitnom, félek rá fognák, hogy én tettem tönkre valamit még akkor is ha nyilvánvalóan nem olyan típusú a probléma. Előre is köszönöm a tippeket.

(#70198) Speedy007 válasza Mikulásbá (#70196) üzenetére


Speedy007
őstag

nekem is így van bár igaz hogy torrent-es, de a cyberpunk 2077 is az de azt be tette

(#70199) echterion válasza wanted5 (#70186) üzenetére


echterion
nagyúr

Okés, köszi. Csak amiatt kérdem, mert hiába ugye a matrica hiánya, a hűtőn látszik, hogyha folyékony fémet kapott. De akkor ezzel nem lesz gond, köszi.
Neked is köszi Speedy007.

**********

(#70200) Speedy007 válasza PetiK99 (#70197) üzenetére


Speedy007
őstag

nem lehet hogy bele zavarodtál a beállításokba az MSI afterburnerben? Mert én mai napig nem bírok ki igazodni rajta hogy a GPU1 és a GPU 2 alatt mit takar..Ha ki maxolod a játékot laggol?Darabos?Elvileg gariztatni tudod a gépet függetlenül attól hogy van benne egy másik SSD vagy más hattértároló csak nem biztos hogy azzal kapod vissza..Inteles predatoromnál nem bírtam én sem beállítani hogy ne az Inteles VGA-t használja alapból hanem a GTX-t csak most az AMD-s gépnél bírok ezzel szórakozni nem tudom hogy a mostani Inteles gépeknél is meg van ez a funkció.De attól függetlenül az Inteles Predatorom képes volt váltani Intel és NVIDIA GPU között..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.