Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49729) gago1975 válasza dragon11 (#49723) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.
Mielőtt nagy költségekbe vernéd magad, első körben (ha még nem tetted volna meg) cseréld le a gyári hulladék pasztát. Sajnos az az általános vélemény, hogy a gyári paszta, ablak gitt nem megfelelő, általában por száraz és emiatt nem fejti ki a hővezető hatását. Egy noctua nt-h1 /h2 már sokat segít, de akár tgc-vel is megkenhetik, az még jobb. Ha Bp-i vagy akkor vidd el KillHates fórumtársunkhoz, ő profi és nem kell félni a garancia elvesztésétől.
+10-15°C fok javulást is elérhetsz az nt-h1 - el, tgc-vel meg még többet.

Ha még ezután se vagy elégedett a hőfokokkal, én utána vennék laptop hűtőt csak.
Amire figyelj oda, hogy a CFM (levegő szállítás) a lehető legnagyobb legyen, 100felett a legjobb a hatásfok. Nem az a lényeg, hogy mekkora a ventilátor mérete, hanem, hogy a levegő szállítási hatásfok milyen eredményes.
Én egy ilyet használtam annó Deepcool x6 és ennek az egyik legjobb a levegő szállítása. Három állású a kapcsolója, (alsó-felső-összes ventilátor) és két usb 2.0 csatlakozója van. Igaz nem rgb-s, de amire kitalálták arra az egyik legjobb. Vannak rgb s hasonló laptop hűtők, hasonló áron ez csak egy személyes tapasztalat, nézz szét az arukereso.hu n.

Véleményem szerint mivel elég nyitott a géped alja, így a vákum totál felesleges, több port fog a szellőzőrácshoz szívni, gyorsabban eltömítődhetnek a radiátorok. A kettőnek (paszta+hűtő) elegendőnek kellene lennie.
Ami még fontos, hogy cigi, ecigi használatát szigorúan tilos a gép mellett folytatni. KillHates tudna egy-két borzasztó történetet mesélni.
Sok sikert.
:R :R

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.