Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44682) Kovipolly


Kovipolly
újonc

Sziasztok!

Most tervezek venni egy laptopot amit szeretnék játékra is használni.
A cél az hogy viszonylag időtálló legyen, ne kelljen mondjuk 2-3 év múlva lecserélni mert egyáltalán nem viszi az új játékokat..

Az eredeti cél az lett volna hogy 300k körül meglegyen de ahogy nézegettem ott csak 1650-es kártyával kapom meg őket, és talán a 1660 TI jobb lenne hosszútávra.

Kinéztem pár darabot de nem tudom melyik lenne a legjobb választás.

Az első kiszemeltem egy Lenovo Y540 volt. [link]
A második pedig az MSI GL63 8D lett. [link]
Viszont ebben egy korábbi i7-es proci van. Az mennyire számít hátránynak?

De ezekkel már inkább 400k közelében mozgok, és a 400k-tól többet már tényleg nem nagyon szeretnék kiadni rá ez is bőven az eredeti elképzelés felett van.

Van ezekből akár i5-ös 9300-as procival szerelt is meg 1650-es VGA val rendelkező, de nem tudom hogy az elég lehet e a mostani meg főleg a jövőbeni játékokhoz.
Nem feltétlenül akarok én ultra meg 4K-s beállításokkal játszani de mondjuk egy Full HD-n High grafikát szeretnék.
Várom ilyen téren is a vélemyényeket.

Igazából a minimum követelmény az lenne hogy legyen benne legalább 256 GB SSD és 1 TB Hdd, 16 GB RAM, legyen időtálló, lehetőleg ne melegedjen nagyon (lehessen akár ölbevéve is használni), az sem baj ha nem túl hangos és lehet alvó gyerek mellett is használni.

Szívesen fogadok más típusokat is ha azzal esetleg jobb tapasztalatok vannak.

Kérdés még számomra az is hogy ha mondjuk nem hajtom épp ki őket, tehát mondjuk nagyrészt csak megy a gép 8-10 órát / nap mert fut a torrent kliens és közben mondjuk játszom 2-3 órát azzal kinyírom őket esetleg rövid távon vagy ilyen alacsonyabb terhelés mellett mehetnek sokat nyugodtan?
Nem szeretném lecserélni 2-3 év múlva azért sem mert nem bírja így az üzemet.

Nem feltétlenül vetem el az asztali PC opciót sem, de jó volna néha a mobilitás.

Előre is köszi a tippeket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.