Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1501) kodaek válasza kenwood3 (#1499) üzenetére


kodaek
tag

Rendben, köszi!:)

(#1502) CobraSGS


CobraSGS
csendes tag

Sziasztok,
Ha valakinek véletlen van használt, de jó állapotú Logitech F310-e, írjon, lehet érdekelne, 4k körüli áron.
Köszönöm!

(#1503) ttyborg


ttyborg
csendes tag

Hali,
Logitech gamepadot akarok venni, mi a különbség a F310 és a F510 között, melyiket érdemes megvenni (árban kb 2000 Ft az eltérés)?
Előre is köszi a segítséget!

http://steamcommunity.com/id/Pipacs

(#1504) DeFranco válasza ttyborg (#1503) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az F510-ben van rezgő modul, de arra (tudtommal) csak 1 év gari van, az F310-et már sok helyen láttam 2 év garival.

Más különbség nincs.

(#1505) ttyborg válasza DeFranco (#1504) üzenetére


ttyborg
csendes tag

Köszi a gyors választ. Azt nem tudod, hogy Linux-hoz nincs-e/nem lesz-e profiler?

http://steamcommunity.com/id/Pipacs

(#1506) DeFranco válasza ttyborg (#1505) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom. linux alá viszont ne várj xinputot sem, ha csak nem hegesztett a közösség, mert MS termék, ezért szerintem nem adták ki linuxra.

ezt a kérdést járd körül, mielőtt beruházol

(#1507) troland26 válasza DeFranco (#1504) üzenetére


troland26
őstag

2 év van az F510-re is ... a normálisabb helyeken ... pl Ipon , mediaker , Pcland etc etc

(#1508) DeFranco válasza troland26 (#1507) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor jó, ez nekem új :) Régen 1 év volt.

(#1509) troland26 válasza DeFranco (#1508) üzenetére


troland26
őstag

Hát ahogy én nézegettem amelyik bolt 2 év garit ad az f310-re az 2 évet ad az 510/710 duóra is . én is 2 évvel vettem az f710-et kb 1 hónapja a Realsysbe ill vannak olyan boltok pl Aqua akik mind a 3 padra csupán 1 évet adnak ..

(#1510) DeFranco válasza troland26 (#1509) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én amikor az enyémet vettem (310) akkor ahol vettem (Lord) ott a 310-re 2 év volt, az 510-re 1 év. Akkor így volt az iPon-ban biztosan, arra emlékszem, de lehet az Aquában is.

Nekem logikusnak is tűnt a rezgőmotor miatt, gondoltam az biztos bonyolultabb szerkezet, ezért nincs rá annyi garancia.

Azóta egyszer néztem meg, rá egy pár hónapja, akkor is ez volt a helyzet. Viszont, most ahogy beszélünk róla, eszembe jutott, hogy az az 510 amit én adtam el, azon is két év volt.

Na, akkor mostantól felírom magamnak, hogy az is 2 év.

(#1511) Orton96


Orton96
aktív tag

Sziasztok!

Melyik gamepadot ajánljátok 7-8k körül? Én eddig sok jót hallottam az X360 kontrolleréről és ebben gondolkodom. Megéri? (Akár használtan is?)

Köszönöm! :R

(#1512) DeFranco válasza Orton96 (#1511) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az hogy megeri-e gamepadot venni az mindig az egyentol fugg, aki hasznalja :) szerintem maximalisan megeri

Es ha veszel, akkor x360 padot (vagy vezetekeset, vagy ha vezetek nelkulit, akkor recieverest, mert az alaphoz, ami a konzolhoz van, ahhoz nem adnak) vagy logitech f310 vagy f510-et vegyel

Ezek amiket megeri megvenni.

(#1513) Orton96 válasza DeFranco (#1512) üzenetére


Orton96
aktív tag

Azt, hogy megéri-e azt konkrétan az X360 kontrollerre értettem, nem úgy általában. :) Gondolom AC-hoz jól jöhet, ugye?

Köszönöm a segítségedet! :R :R :R

(#1514) DeFranco válasza Orton96 (#1513) üzenetére


DeFranco
nagyúr

AC-hoz mindenkeppen :) Veheted a X360 padot, az jo lesz :)

(#1515) Orton96 válasza DeFranco (#1514) üzenetére


Orton96
aktív tag

:R

(#1516) powerray


powerray
tag

Üdv!
Vettem egy USb-s Ewent gamepadot (ew3170) PC-re, de alig megy a játékoknál. Kaptam hozzá egy drivert is aminek a neve: USB Network Joystick, de nem igazán tudom beállítani ott a dolgokat. Próbáltam már GTA 4, AC3, just cause 2, prototype 2, darksiders 2, PoP: forgotten sands, far cry 3, NFS:MW(2012).
Egyedül a PoP-ban tudtam vele játszani mert ott ha a billentyű kiosztásnál pl a WASD-t átrakom az analóg stickre ugy megy, de ez az egyetlen eddigi játék ami felismeri így. Illetve az AC3nál átraktam kontrollerre, viszonylag ott még joo volt bár nem tökéletes. És aminél még probáltam egy ps1 emu-val project 64 Mariokart-al, na ott a driveren belül, meg a játékon belül gombkiosztásal meg tudtam oldani, de azt nem hogy az analoggal irányitsak... és automatikusan nem értem mért nem ismeri fel az emu a gamepadomat.. Segitsetek létszi! köszöszönöm!

(#1517) SenorGrande válasza powerray (#1516) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem valószínű, hogy tudok/tudunk segíteni. A sz@rakodás az összes olcsó gamepad velejárója, és utána vagy működik, vagy - és ez a jellemzőbb - nem!

Nem véletlen, hogy annak, aki megkérdezi, csak az XBOX 360 Controller for Windows, vagy a Logitech f310/f510/f710 egyike van ajánlva. Ezek xinputosak, ami egy Microsoft szabvány, és a játékok legnagyobb része ezt támogatja. Ezeket bedugod, oszt jáccó'.

Én is végigjártam ezt. Vettem egy olcsó, Manta márkájú gamepadot 2500 Ft-ért, próbálgattam, szoptam vele bőven, de csak nem lehetett normálisan beállítani, és azóta is itt rohad, 3 centi por alatt. Majd ha nagyon zavar a látványa, beleállítom a kukába. :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#1518) kenwood3 válasza SenorGrande (#1517) üzenetére


kenwood3
őstag

Én az enyémet a vegyes tüzelésű kazánba dobtam, hogy legalább egy kis meleget is adjon az ideg mellé :DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#1519) troland26 válasza kenwood3 (#1518) üzenetére


troland26
őstag

Nekem egy Genius volt ami szintén nem működött normálisan . Azonban nincs szívem elégetni , viszont , ha fűtési gondjaid lennének olcsóé megszámítom neked ;]

(#1520) kenwood3 válasza troland26 (#1519) üzenetére


kenwood3
őstag

ok :DDD

oszt hogyér adod mázsáját?

:DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#1521) troland26 válasza kenwood3 (#1520) üzenetére


troland26
őstag

Ezen még nem gondolkodtam , de kitalálok valami kedvező mázsa árat a számodra....... elvégre karácsony van :D

(#1522) kodaek


kodaek
tag

A logitech Dual Action gamepad is jó még vagy azzal is vannak gondok?

(#1523) DeFranco válasza kodaek (#1522) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajnos az már egy régi modell, és éppen ezért nem xinputos.

(#1524) kodaek válasza DeFranco (#1523) üzenetére


kodaek
tag

Ja értem...ezt nem tudtam köszönöm!:)

(#1525) powerray


powerray
tag

milyen játékok vannak amik felismernek egy olcso, vagy régi usb-s kontrollert?

(#1526) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok.Olyat szeretnék kérdezni,hogy a barátom nem szereti a billentyűkön való játékot.De szeretne játszani a COD4 ill COD5-tel.De a beállításokban nincsen,hogy be tudd állítani gemapad-ra.milyen gamepadot vegyen?(ne legyen drága)illetve a Logitech Gaming Software más gamepadot is felismer?(mármint nem logitech-est)
PL.ILYET?

(#1527) DeFranco válasza ottesz (#1526) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha rám hallgat, akkor nem vesz ilyen szutyok szarokat, mert csak a bosszúság lesz vele. Logitech F310 a legolcsóbb megoldás, azt próbáljátok meg. Komolyan mondom, és ezzel nem vagyok egyedül. Kicsit keserű pirula, hogy ilyen kevés az ajánlott pad, de ez van.

Arra figyeljetek, hogy az adott COD támogatja-e egyáltalán a gamepados irányítást, én most játszom a MW2-vel és az például egyáltalán nem támogatja.

(#1528) Tais


Tais
csendes tag

Sziasztok!

A ma délelőtt folyamán vettem egy Genius Maxfire 12 gamepadot. Link:

http://www.genius.hu/?insidepwd=&menu=950&poz=02&cikkcim=V%C3%A1s%C3%A1rt%C3%A9r&id=00000667&csoportid=00000005

Crysis 2. részével játszom és semmi nem működik. USB csatlakoztatása után felismeri, a telepítés és minden rendben, de a játékban nem megy. Elviekben a játék támogatja a gamepados játékot, van benne beállítás stb... Nem tudom mi lehet a gond. Köszi mindenkinek!

(#1529) SenorGrande válasza Tais (#1528) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Mint ahogy a játékok jelentős része, a Crysis 2 is xinput-os.

Sajnos neked is csak ezt tudom mondani. Jó ideje, és jelenleg is csak az a 4 gamepad az ajánlott. Az összes többi lutri.
Próbálkozhatsz xinput emulátorokkal, meg varázsszavak mormogásával, de a vége a fiók lesz (egyeseknél kazán ;] ), mert nem lesz kedved minden játéknál fél-egy órát szarakodni, hogy működésre bírd, ha sikerül egyáltalán. . .

És igazából ilyen téren tök fölösleges ez a topik. Le kellene zárni, az utolsó hsz-t kiemelni, bele a 4 ajánlott gamepad, leírni, hogy miért, oszt' csókolom. Jelenleg így áll a piac.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#1530) Tais válasza SenorGrande (#1529) üzenetére


Tais
csendes tag

Hát nekem semmit nem működik. Pedig elvileg kellene. Világít ez meg minden, csak játszani nem tudok vele. Mintha nem is lenne. Nem értem... :D

(#1531) SenorGrande válasza Tais (#1530) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem, elvileg sem kell, hogy működjön, ezt írtam le.
A te gamepad-ed directinput-os, a játékok jelentős része - ahogy a Crysis 2 is - viszont xinput api-t használ. Nagyon egyszerűen fogalmazva, más nyelven próbál kommunikálni a gameped-ed a játékkal, mint amit a játék ért. Innentől kezdve lehet szarakodni a xinput emulátorokkal, ami "beékelődve" a a hardver és a játék közé, megpróbál kettőjük között "tolmácsolni". Ez vagy összejön, vagy nem. Sajnos általában nem.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#1532) Tais válasza SenorGrande (#1531) üzenetére


Tais
csendes tag

Értelek, mivel én így "programozás" téren elég suta vagyok, esetleg nem tudnál segíteni mit is kell hova telepíteni hogy működésre bírjam? Persze csak ha időd engedi. Köszi szépen!

(#1533) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Akinek directinputos padja van az vagy beállítgatja az xpadderben a kontrollerét egér-billentyű emulációra vagy vegyen egy xinputosat. - ezt kéne az első hsz.-be, ez minden directinputos paddal működik.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1534) n@p@lm


n@p@lm
őstag

akkor azt mondjátok meg, hogy ezeket az óccsó xar vezérlőket minek gyártják?
milyen játékok támogatják egyáltalán?

(#1535) DeFranco válasza n@p@lm (#1534) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért gyártják, mert olcsó (nem kell licenszelni az xinputot) és megveszik. Mielőtt elkezdett terjedni az xinput meg lehetett venni, akkor sem volt jó, de nem volt jobb, olyan is volt a PC-s gamepad kultúra. Semmilyen.

Most fog igazán terjedni, mióta a steam is elkezdte nyomatni, külön menüpontja van a gamepados játékoknak, és persze ott van a big picture, ami nagy élmény paddal.

(#1536) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
Elnézést, ha volt már téma, F510-em van, USB-hosszabító kábel beiktatása lehetséges, és ha igen, milyen hosszúságú javalt?

[ Szerkesztve ]

(#1537) troland26 válasza middleaged (#1536) üzenetére


troland26
őstag

Szerintem lehetséges , sőt mi több én kaptam is az f710 mellé . 1-1,5m hosszú lehet , szerintem ilyet te is be tudsz szerezni bárhol .

(#1538) DeFranco válasza middleaged (#1536) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehetséges, bár a kábel így is elég hosszú, és az USB kábelnek van egy elméleti maximális hossza, amit alapesetben nem léphetsz túl akadozó kapcsolat veszélye nélkül. Mennyit akarsz rajta hosszabbítani?

(#1539) SenorGrande válasza middleaged (#1536) üzenetére


SenorGrande
senior tag

USB-s eszközöknél az 5 méter össz kábelhossznál több nem ajánlott, mert e fölött lehetnek eszközök, amik nem, vagy csak részlegesen működnek.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#1540) middleaged válasza DeFranco (#1538) üzenetére


middleaged
tag

A meglévő kb. 1.8 m, TV-re kötném a gépem, ha szeretném elrejteni a kábelt, legalább még ennyire szükségem lenne +-ban. Nem tudom, működne-e?

(#1541) D-Phrag válasza SenorGrande (#1529) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Szia! Meg tudod mondani, hogy a Trust GM-1520 esetleg nem Xinputos-e? Fifa13-hoz jó az tuti, más játékoknál esetleg?? Kösz a választ.

[ Szerkesztve ]

(#1542) DeFranco válasza D-Phrag (#1541) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ebben a témában nagy a homály a neten, szinte semmi infó arról, hogy van-e lista az xinputos padokról. Amiről tudunk, az az X360 pad, a Logitech F széria, a Logi chillstream, és van még egy speedlink, aminek az egyik revíziója xinputos, de azt Magyarországon még nem kapni, és az ára is annyi, mint egy x360 padnak. De figyelni kell, mert ebből van egy népszerű olcsó modell, ami csak directinputos. Meg van egy PS3-as modell, ami szintén nem xinputos. Szóval eléggé kakás a palacsinta.

X360 vagy Logitech F

[ Szerkesztve ]

(#1543) n@p@lm válasza D-Phrag (#1541) üzenetére


n@p@lm
őstag

ez nem, ilyen van a gyereknek.

(#1544) D-Phrag válasza n@p@lm (#1543) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Nos túlzottan nem vagyok oda a vezérlőkért, de 1-2X jobb lenne, de sokat nem óhajtok rákölteni. Viszont csak a FIFA-hoz passzoló vezérlő pedig pénzkidobás is..

Akkor megfontolom a Logitech F szériát, XBOX-os annyira nem tecc.. (ettől még elhiszem, hogy fain)

(#1545) DeanRain79


DeanRain79
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Logitech F310 gamepadom van..szinte még új.
Sokáig nem volt gépem,így nem is használtam.

Fifa 13 és PES13 és más játékoknál is megfigyeltem,hogy az LT gomb nem működik megfelelően.
Focinál pl játék közben nyomom az RT gombot(ami a futás),erre ugyan azt csinálja mint ha az LT -t nyomnám(cselez).(Nem mindig...hozzáteszem van mikor rendesen tudok játszani és azt csinálja amit nyomok)
A játékosok adatlapján az RT-LT gombbal lehet lapozni. Itt az RT működik rendesen..egyet lép jobbra ha egyszer nyomom.
Viszont az LT nél többet lép egyszeri lenyomásnál...mintha meglenne hülyülve.
Direct inputra van állítva.Csak így tudok játszani gépre telepített játékokkal.
Ha Xinputra rakom akkor a windows meghülyül..illetve pl. rámegyek a windowsba integrált játékokra(pl. pasziánsz) elkezd a kurzor a lapokon ugrálni...mintha folyamatosan nyomnám valamelyik gombot..
ha visszarakom direct inputra akkor már rendesen működik...csak a telepített játékoknál jön el ez a gomb hiba.

Szerintetek mi lehet a gond? Érintkezési hiba? Driver hiba? Vagy egyszerűen hibás a pad?

Win 7 64 bites verzió van fent..
Gamepad driver 2010 es...de úgy tudom nincs is frissebb.(op. rendszernek megfelelő drivert töltöttem le)
Minden más driver fent van..a gépem új,a konfig. újabb játékokat simán visz.

A válaszokat előre is köszönöm.

DeanRain

(#1546) DeFranco válasza DeanRain79 (#1545) üzenetére


DeFranco
nagyúr

directinputon nincs két külön ravaszod, a directinput ilyen

mindenképpen xinputon kell használni, a directinputot felejtsd el a mai játékoknál. ilyenkor a mellékelt driver nem is kell, szedd le, és lehetőleg töröld az eszközkezelőből is az eszközt az xinput driverét a win magának szépen felteszi

ezek után dugd vissza a padot xinput módban, és hagyd hogy feltelepítse magát ahogy akarja

az még esetleg előfordulhat, hogy valamiért akad egy másik USB-s perifériával (itt logikusan a billentyűzet lenne az), dugd át másik USB portra, vagy próbáld ki másik gépen

az persze természetes, hogy nem valami széthekkelt vérpistike edition windowst használsz, ami naprakészre van frissítve és a netes frissítés és a netes driver keresés engedélyezve van... ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1547) DeanRain79 válasza DeFranco (#1546) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Hali!

köszi a segítséget.Megpróbálom.
A win 7 nem eredeti..de elvileg nincs szétbombázva,és belepiszkítva.Biztos helyről szereztem.Több éve használom és rendszerproblémám nem volt.

A win update naprakész,minden friss és üde.(utólag persze..nem volt beleintegrálva.)

(#1548) DeanRain79 válasza DeFranco (#1546) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Sajnos nem jött össze!
Letöröltem a pad programját ,és az eszközillesztő drivert is. Kihúztam..átállítottam Xinputra,feltelepítette magától a drivert. A billentyűzetet is átdugtam( Gigabyte GK-K6800)...gamepadot is más helyre dugtam.(új gépház,új alaplap..csak nem hibás az usb csati...de nem hiszem..akkor az egér,bill sem működne rendesen. Valami ütközhet a rendszeren belül valamelyik driver..vagy gamepad hiba.Inkább az utóbbira voksolok.)
A windows-on belül sajnos ugyanúgy lépked a pasziánsznál magától a lapokon a kijelölés elég gyorsan.

Bocsi! Már nem tudtam szerkeszteni az előző kommentemhez ezt a szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#1549) DeFranco válasza DeanRain79 (#1548) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Meg kellene nézni másik gépen. Esetleg addig húzd ki a billentyűzetet, vagy dugd be USB-PS2 átalakítóval, hogy kiderüljön azzal ütközik-e.

Gondolom a billentyűzetnek nincs fent semmi drivere vagy ilyesmi... más periféria dirver (kormány, egér, valami) van fent?

[ Szerkesztve ]

(#1550) SenorGrande válasza DeanRain79 (#1548) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nincs bedugva másik analóg eszköz? Joystic, másik gamepad, kormány, egyéb?
A vezérlőpultban, a kalibrációnál is mozog?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.