Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1251) DeFranco válasza Mardel (#1250) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eredeti az a játék? A warez AC-k settingse elég bohém tud lenni...

[ Szerkesztve ]

(#1252) Mardel válasza DeFranco (#1251) üzenetére


Mardel
őstag

Steames és AVP3. :)

AC-ban simán felismeri, csak be kell állítgatni a gombokat meg karokat, mert nem állnak kézre amolyan random eállítás. Vibmod-al hazsnálom, mert akkor x360 controller kiosztásra teszi és nem kell állítgatnom semmit.

És nem nem, kavarodik össze, mert vibmod szöveges config fájljában meg kell adni az F710 hardverazonosítóját (VID, PID), hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1253) Bucsek válasza Mardel (#1250) üzenetére


Bucsek
tag

Köszi :)

igaz már megrendeltem ebayről, remélem megjön és nem lesz vele gond. De ha esetleg mégis, akkor megnézem azt a boltot.

Egyébként nagyon durván el vannak árazva, saturn, mediamarktnál 14-15ezer ft...
tescoban még ennél is drágább, 17ezer.

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1254) DeFranco válasza Bucsek (#1253) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ilyen helyeken csak nézelődni szabad, vásárolni nem.

Kivéve azt az esetet, amikor 3.100 Ft az F510-es pad :DDD

Kár, hogy nem vettem akkor kettőt, de szentimentális vagyok, és nem volt szivem lecserélni a 310-est :( (amit vettem, azt eladtam jó áron bontatlanul :D ) Ismerek olyat, aki miután szóltam, felvásárolta majdnem az egész készletet egyben. :D

[ Szerkesztve ]

(#1255) Bucsek válasza DeFranco (#1254) üzenetére


Bucsek
tag

Fú dejó lett volna akkor :D

na most már ugye mindegy..

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1256) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
Két játékvezérlő közül szeretnék választani, de nem tudok dönteni.
Szóval ezt:[link]vagy ezt:[link]?
Tudom, egyik sem az ajánlott kategória, de az ár behatárolja a döntésemet.
Vagy egy bizonyos árszint alatt minden gamepad hasznavehetetlen?

(#1257) DeFranco válasza middleaged (#1256) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem hasznavehetetlen, csak sok vele a szívás, van amit csak nagyon problémásan, és van amit egyáltalán nem lehet játszani vele. Van amit meg simán visz, de a pöccre röffenés ritka.

Előbb-utóbb az a sorsa az ilyeneknek, hogy a fiókban végzik, mert hamar ráunnak a folyamatos reszelésre a tulajok, és hamarabb ragadják meg a billentyűzetet-egeret. Ezért látsz ennyi alig vagy egyszer használt tökéletesen újszerű 1-2 éves példányt a hardveraprón. Keress egy F310-et vagy F510-et ugyanitt. Alig akad, az is aranyáron. Nem véletlen. ;)

A minősége megint csak kérdéses, mikor kezd el húzni a joy, ragadni a gomb. Analóg ravaszt egyiken sem látok pl. ez is hiányozhat.

A fentiek miatt nem szoktam, nem szoktuk ajánlani őket. Lehet jó, de lehet nem, ezeknél nem vállalom az ajánlás erkölcsi felelősségét.

Ha szorít a cipő, akkor F310 a megoldás, az egy teljesen rendben levő pad, az alatt viszont én inkább akkor nem is vennék egyáltalán.

(#1258) middleaged válasza DeFranco (#1257) üzenetére


middleaged
tag

Azért talán annyira nem mégsem szorít a cipő :) ,köszönöm a meggyőző választ,végül is csak egy kérdésem maradt: F510-ért 7623 magyar pénz arányos lehet?

(#1259) DeFranco válasza middleaged (#1258) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Újonnan, megbízható boltból számlával igen, elég jó ár :K 8.200 körül láttam nagyobb boltokban.

Annyit kell tudni, hogy az F310 és az F510 annyiban különbözik, hogy az F510-en van rezgő, meg más a színe: Minden másban tökéletesen egyezik. Talán az 510-re 1 év garancia van csak, a 310-re általában 2-t adnak.

(#1260) middleaged válasza DeFranco (#1259) üzenetére


middleaged
tag

Az ingyenposta-nap miatt már tegnap megrendeltem, bár a gari csak egy év, de úgy is nehéz lenne gariztatnom egy az ország másik végén levő cégnél.
Megbízható gyártótól származik a cucc, remélem nem is lesz rá szükség. :)
A terméktámogatás minősége egy + érv arra,hogy nem hoztam rossz döntést.Remélem.
Az infokért még egyszer köszönet! :R

(#1261) Bucsek


Bucsek
tag

Na végre megjött a F710-es... tök király meg zsír, CSAK ... ez most hogy van?
Én azt hittem, hogy ez má olyan okos, hogy be se kell állítani rajta semmit, mert magától mindent tud... aztán felajánlja hogy elindítom a left4dead-et (fps-t soha gamepaddal... de most nem volt más :D) aztán még az egeret is tudom irányítani, mondom úúúúú... aztán elindítom a játékot, és... kb menni tudok meg körbenézni meg lőni... ennyi. ez most hogy? :D

másik játék: nfs: hot pursuit... be kell állítani külön mindent, aztán nyomom a gázt, de én szépen lassan akarom, de ez csak azt ismeri, hogy gáz v nemgáz. pedig a ravaszra raktam be, vagyis amit lehet igy finoman nyomkodni. irányváltásnál ugyanaz, vagy bal, vagy semmi. olyan hogy finomban balra, az smafu :D

Szóval... mostmivan ?:D tudom h én vagyok a hülye... de szóval nem ezt vártam.

Le lehet tölteni valahonnan game profile-okat? Mert az zsír lenne.

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1262) DeFranco válasza Bucsek (#1261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

xinput modban van? milyen wint hasznalsz? az milyen eszkoznek ismeri fel?

(#1263) Bucsek válasza DeFranco (#1262) üzenetére


Bucsek
tag

lövésem nincs milyen cuccban van :D azt hol tudom? win7, rendesen felismeri, a drivert is leszedte hozzá, Logitech cordless rumblepad 2 usb

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1264) DeFranco válasza Bucsek (#1263) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az akkor szerintem directinput modban lesz. a 710-en nem tudom, de a 310-en alul van egy x-d kapcsolo. huzd ki a padot (vagy kapcsold ki) es tedd at x-re.

(#1265) Bucsek válasza DeFranco (#1264) üzenetére


Bucsek
tag

jaaaaaaaaaaaa, én azt hittem a X a x360as mód a másik nekem 0... a pc :D

X módban viszont nem mutatja a logitech profiler a cuccost, az baj?

[ Szerkesztve ]

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1266) Bucsek


Bucsek
tag

Annyi még a problémám hogy b*szik vibrizni :\

egyszer müködött amikor működésre bírtam, azota nyomkodom semmi :\

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1267) DeFranco válasza Bucsek (#1265) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az nem baj, ha nem mutatja, a profiler csak directinput módban kell.

Az xinput mód azon kívül, hogy fejlettebb irányítást biztosít (pl: van két külön független ravasz) arra is jó, hogy azokat a játékokat, amiknél van x360 pad támogatás (a modern játékok mindegyike ilyen ami támogatja a gamepadot) natívan kezeli. Nem kell szórakozni a kiosztással, ott van "kéznél" optimalizálva, ahogy a játéknak a legjobb.

Xinput módban kvázi x360 padnak is ismeri fel, ilyenkor nem is működik a profilerrel, de nincs is rá szükség.

A vibra motorral nem tudom mi van, lehet szoftveresen kellene állítani valamit hozzá. Be van kapcsolva hardveresen és szoftveresen is? A játék támogatja?

(#1268) Bucsek válasza DeFranco (#1267) üzenetére


Bucsek
tag

Vibrálás pl nfsben be van kapcsolva, de nemtudom mikor kéne neki vibrálni, mikor megnyomom a vibr. funkciót akkor érzékelteti h pl bevan e kapcsolva v nem?

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1269) DeFranco válasza Bucsek (#1268) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úgy olvastam a neten, hogy érzékelteti. Ha megnyomod és rövidet rezeg, akkor kikapcsoltad, ha hosszút rezeg, akkor bekapcsoltad.

De majd csak jön egy 710 tulaj, és elmondja, a gyakorlatban mit kellene látnod.

(#1270) Bucsek válasza DeFranco (#1269) üzenetére


Bucsek
tag

No... sikerült :D nem hagyott nyugodni így munkába menetel előtt, otthon kipróbáltam mégegyszer, nem működött... aztán elemcsere. Már megoldódott a probléma. Rezeg, aztán hosszan rezeg. a Mode gomb is világít, eddig csak pislákolt, azt hittem az a normális :D

na minden fasza, köszi a segítséget :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1271) DeFranco válasza Bucsek (#1270) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Zsír :D Használd egészséggel!

(#1272) Rocky13


Rocky13
csendes tag

Hali!

Ezt el lehet nyomkodni néhanapján? (PES, NBA) Vagy ennyit se ér?

Üdv

(#1273) gari24


gari24
tag

Hali

Segítséget szeretnék kérni
Van itt olyan aki próbált már left4dead.et joypadal úgy hogy közbe osztott képernyőm volt ???

(#1274) meakín válasza Prison85 (#1050) üzenetére


meakín
csendes tag

Nem is tudtam, hogy lehet l4d-zni osztott képernyőn :B

[ Szerkesztve ]

PTR.

(#1275) Bucsek válasza meakín (#1274) üzenetére


Bucsek
tag

Olvastam valahol, hogy lehet játszani úgy is, hogy 1 gép, és 2 monitor. és akkor nem osztott a kép, hanem külön külön lehet zúzni :D

[itt, igaz nincs leírva, hogy kell de állítólag létezik :D]

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1276) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

lehet hülye kérdés, de ugye rá lehet kötni PC-re egynél több (ez az én esetemben kettőt jelent) vezetéknélküli (wireless) Xbox 360 kontrollert is?

Másik kérdés, hogy a PC-s játék (TPS/FPS) irányítása mennyivel lesz nehezebb?
Itt konkrétan a Max Payne 3-ra gondolok, ami PC-n sem gyenge: nagyon gyorsan kell a fejlövéseket osztani, különben meghalsz.
Ha rádugom a PC-re a kontrollert, akkor lesz autómatikus célzásrásegítés?

Harmadik kérdés:
PC-hez wireless receivert érdemes használtan venni? mennyire mennek ezek tönkre?

J.

(#1277) DeFranco válasza joysefke (#1276) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úgy tudom lehet többet, talán 4-5-öt, de ez csak tipp. FPS-t én nagyon nem játszanék gamepaddal, TPS-t sem biztos, sőt, inkább nem. JC2-t próbáltam vele, ott is van rásegítés, de sikítva dobtam a sarokba három próbálkozás után. A játékot is letöröltem.

Recievert lehet használtan venni szerintem, ha csak nem kötötték be fordítva a portot és kapott zárlatot, sok baja nem lehet, de persze ki kell próbálni. Azt nem tudom, mennyivel olcsóbban kapod meg, az MS és Logi eszközök nagyon tartják az árukat.

Érdemes esetleg bekérdezni az X360 topicba is, ott talán többet tudnak segíteni.

(#1278) joysefke válasza DeFranco (#1277) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a választ!

Akkor szerinted milyen játékot érdemes játszani PC-n X360 kontrollerrel?

J.

(#1279) DeFranco válasza joysefke (#1278) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ami nekem bejött:

Assassin's Creed sorozat
Lara Croft and The Guardian of Light
Rrochard
GTA IV úgy-ahogy
Trine
Toki Tori
Psychonauts
Shank
Limbo
Microsoft Flight
Jamestown
stb.

Jellemzően a nézdahátam játékok, ahol nem kell lőni, és az oldalra scrollozós beat'em up-ok és platformerek. Gyakorlatilag mindenre jó, ahol nem kell lőni, de már az AC sorozatért is megéri :)

Plusz ott vannak a sportjátékok és szimulátorok, amiket még nem is próbáltam vele.

(#1280) joysefke válasza DeFranco (#1279) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

PC-n vannak split screen játékok, ahol az egyik játékos bill+egérrel, a másik kontrollerrel tolja? Próbáltál ilyeneket?

üdv
J

(#1281) DeFranco válasza joysefke (#1280) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hm... nem tudom, valamelyik játékos topicban (pl. eredeti játékok, igaz ott kicsit off, de szerintem belefér) lehet többet tudnának mondani.

A Trine, a Trine2 a Shank a Shank2 (ez csak tipp) és a Lara Croft GOL viszont biztosan ilyen, ott van local coop, csak nem osztott képernyőn. Ezeket simán fun ketten tolni.

(#1282) erzol válasza joysefke (#1280) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
Én PES-t,Fifát,NFS,Dirt sorozatot,Batmant tolom gamepaddal.
Focinál van lehetőség,hogy egyik játékos billentyűzettel,másik kontrollerrel legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1283) DeFranco válasza erzol (#1282) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ú, tényleg Batman... az is nagyon jó paddal :)

(#1284) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

(#1285) qwertz2


qwertz2
csendes tag

Helló, tudnátok ajánlani a 0-3500 árkategóriában viszonylag jó gamepadet? Csak PES-hez és FIFA-hoz lenne használva. Szóval kompatibilitási problémáktól nem igazán félek, az egyetlen követelmény az analóg karok megléte.
Egy Speedlinkem volt, aminek kb. két év alatt a bal analóg karja tönkrement. Ha az új 3 évig bírná azzal már elégedett lennék.
Gondolkodtam minőségibb használtban is (ha egyáltalán találni ezért az árért), de abban is ugyanúgy megvan a kockázat, hogy hamar elhasználódik.

(#1286) Gippo


Gippo
senior tag

Sziasztok!

Van valami olyan univerzális program, amivel úgy tudnám konfigurálni a gamepadomat, hogy az apróbb mozgásokon a stick ne legyen annyira érzékeny? Acme gampadom van, amit lehet most kezdek megbánni, hogy megvettem, bár nem tudom, hogy mondjuk egy gyári logitech program tud-e ilyet állítani. (vagy akármilyen drágább márka)

Tehát a problémám az, hogy nagyobb mozgásokra tökéletes, viszont mikor kisebbeket akarok, akkor azt szinte lehetetlen kivitelezni. Illetve, mikor a stick a feléig van még csak eltolva, már akkor a maxot kapja. Tehát ezt is jó lenne, ha ki lehetne valahogy húzni, úgy hogy reálisan koppnál legyen kopp.

[ Szerkesztve ]

(#1287) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok megint :D

Akinek van ilyen F710-ese, azoktól kérdeznék. Nálatok előfordult már, hogy játszotok valamivel (nálam pl az Assassin's Creed 2), és mentek mentek, majd mintha beragad a gomb úgy marad és megy tovább... Mintha elvesztené a jelet... Nem sűrűn van, de baromi idegesítő :\
A reciever elég közel van, 2 méteren belül, az elem aksis, de 1,3V-ot mértem, szóval "tele" van. Vagy lehet jobban járnék rendes alkáli ceruzaelemmel? Ami most van az Ni-Mh-s.

Remélem nem döglődik a joy-om :\

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1288) DeFranco válasza Bucsek (#1287) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elképzelhető, hogy valami interferencia van a gép és a vevő között (fém ház, nagy teljesítményű táp, akármi).

Próbáld meg egy USB hosszabbítóval távolabb vinni a géptől a vevőegységet, hátha segít.

Ha nem megy, akkor [link] próbáld meg ezt.

Ha ez sem megy, akkor a szokásos, próbáld más gépben, vagy próbáld másik paddal ugyanezen a gépen, ha van rá mód.

Ha ez sem megy, akkor kezdd el intézni a gariztatást a logitech-en keresztül (azt hiszem valaki írt egy bejegyzést a témában, hogyan kell intézni, én feléjük indulnék el, és nem a bolt felé.

Bővebb infó itt: [link]

(#1289) Bucsek válasza DeFranco (#1288) üzenetére


Bucsek
tag

Van más wireless cuccom is ami logitech, azok is bekavarhatnak?

Köszi az infót, otthon kipróbálom őket :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1290) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok,
azt meg tudná nekem mondani valaki hogy a Logitec F710-es gamepadba elemet kell rakni vagy saját beépített aksis? Jár hozzá aksi vagy elem a csomagban?
Ha elemes milyen elem megy bele? két ceruza(AA)?

Kösz ia segítséget előre is.
üdv
gerzsol

(#1291) DanielK válasza gerzsol (#1290) üzenetére


DanielK
addikt

Nagyjából válaszoltál is a kérdéseidre. 2 db ceruza (AA), adnak a csomagban hozzá. :K

(#1292) gerzsol válasza DanielK (#1291) üzenetére


gerzsol
aktív tag

köszönöm :)
Csak sejtésem volt ezért kérdeztem, hogy megbizonyosodjak.

(#1293) Bucsek válasza DeFranco (#1288) üzenetére


Bucsek
tag

Most belegondolva igazából a radiátoron van rajta a vevő, az meg a gép mellett van :D

Elképzelhetőnek tartható a felvetésem, hogy az bezavarhat?

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1294) DeFranco válasza Bucsek (#1293) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elképzelhetőnek tartható a feltevésed :)

(én is csak a netről dolgozom, pontosabban a gugliról, F310-em van, de a logiteches okosember ezt írta. Ha nem jön be, tényleg érdemes lenne megpróbálni másik gépen, meg a linkelt szoftverrel, meg blablabla... ilyenkor a hibaszűrést így is úgy is el kell végezni, de tény, hogy ha nem működik, hibás, akkor a logi legalább nagy valószínűséggel cseréli. Ezért szeretjük a céget.)

(#1295) Bucsek válasza DeFranco (#1294) üzenetére


Bucsek
tag

Én is szeretem a Lógyiteket, viszont a cucc Ibéjről származik (USA) és nem tudom akkor hogy állnak a garancijával.

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1296) DeFranco válasza Bucsek (#1295) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elvileg nem gond. Bontatlanul vetted, ugye?

UGYE??? Honnan jött?

(#1297) Bucsek válasza DeFranco (#1296) üzenetére


Bucsek
tag

nem volt bontatlan mert a terméket ugy hirdették hogy eredeti, nem használt, csak kipróbált. szóval jött minden, csak épp 1 zacsibajn :D

most játszok és eddig nem történt gebasz. remélem nem lesz baj :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1298) DeFranco válasza Bucsek (#1297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... reméljük minden rendben lesz, de lehet hibás példányt kaptál...

(#1299) Bucsek válasza DeFranco (#1298) üzenetére


Bucsek
tag

hát remélem azé nem :D

elem merülésnél is produkál furcsaságokat, meg ez a zavar is betehet, most még jó... (kopp kopp)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1300) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ilyet próbált már valaki?
FPS Freek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.