Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1301) DeFranco válasza joysefke (#1300) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:Y Ez meg mi a kutya világ négy sarka???

(#1302) joysefke válasza DeFranco (#1301) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Meghosszabbítja az analóg kart, így lövöldözős (FPS) játékokban elvileg pontosabban tudsz célozni.
A hüvelykujjad azonos elmozdulása a nagyobb sugár miatt kissebb szögelfordulást eredményez...

Próbálta már valaki?
J.

(#1303) biga


biga
senior tag

Tapasztalatlan gamepadosként (most sem miattam kérdem elsősorban, hanem a gyermekeim miatt :) ) kérdezném a tapasztaltakat. 2 gamepad van itthon, thrustmaster T-wireless és egy nemtommilyen vezetékes (adták a media szerverhez, amin van pár játék, de most PC-s felhasználás a lényeg). Az irányítás velük kicsit darabos. Tehát a 2 analog vezérlővel pl egy kanyarodás pl egy szimulátorban nem fokozatos, hanem kb olyan, mint ha lenne 2-3 állása és közte nem nagyon van fokozat (értsd: nem nagyon lehet enyhe kanyart kihozni belőle, hanem elhúzod egy irányba, eleinte semmi, aztán hirtelen megindul. Majdnem úgy kb, mint ha gombbal (billentyűvel játszanám. Így viszont az értelme veszlik el az analog irányításnak. Mikor ezt láttam a gyermekeknél, direkt kipróbáltam a MS Flight-on, ami azért igényli a finom mozgásokat. Pl ha egérrel irányítom szép finoman lehet irányítani (csak egérrel ugye nehézkes), a gamepaddel meg durva korrekciókkal lehet csak irányítani. Ennél a játéknál pl ez nagyon látványos (anno ehhez volt egy joystickem, ami finoman kezelhető volt, de hol van az már :) ). Nehezen akarom elhinni, hogy ez normális. Eredetileg azt hittem a medialejátszóhoz adott gamepad a vacak, de utána vettem a másikat és detto. Válaszoljatok: ez mi lehet? A másik is gagyi lenne? (bár direkt nem a legolcsóbbak között keresgéltem e miatt) És ha igen, akkor mi a fenét vegyek hozzá?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1304) DeFranco válasza biga (#1303) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Leginkább a Logitech F310-510-710 széria az ajánlott, illetve természetesen az X360 for Windows. Ezekkel nem szokott gond lenni, jó az analóg irányításuk, bár kicsit más karakter, a logiknak van egy minimális dead-zone-ja, amit youtube-on láttam, de élőben még nem sikerült összehoznom.

Az általad említett padokat nem ismerem.

(#1305) biga válasza DeFranco (#1304) üzenetére


biga
senior tag

Akkor az MS padot keresgessem, jó értem?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1306) DeFranco válasza biga (#1305) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vagy azt, vagy a logit. A logi is jó, tudom ajánlani. MS padból olyat keress, ami vagy vezetékes, vagy van hozzá reciever (for windows szokott ráírva lenni)

(#1307) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Logitech F710 -em volt ,most vettem hozzá még egyet.
Párba játszanék a fiammal,de nem megy.Főként a lego sorozatokat pl:clone star wars,herry pottyer,pirates of the...
A logitech profilerben felismeri mind kettőt ,de fent át kell állítani ,hogy melyik vezérlőt akarod haszmálni.

Ötlet valakinek?Használja valaki ezt a típust párban?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1308) biga válasza DeFranco (#1306) üzenetére


biga
senior tag

A MS padoknál ahogy nézem sok elnevezés van, de mind ugyan azt takarja? Pl erre gondolsz? : [link]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1309) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Megtudná nekem valaki mondani hogy mi a különbség a Razer Nostromo és Belkin N52te között ?
A Logitech g15 plusz gombjait amit próbáltam játék mindegyiknél be tudtam állítani , ezeket a Game Boardok-at mennyire támogatják a játékok , felismerik ?
Remélem jó helyen tettem fel a kérdést :)

(#1310) Bacusuz válasza Bacusuz (#1307) üzenetére


Bacusuz
őstag

hali

megoldódott

csak x en kell hagyni,és mindkettőt felismeri játék közben is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1311) DeFranco válasza biga (#1308) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elvileg van vezetékes, az univerzális, mindkettőhöz jó. Én így tudom, de a nyakamat nem tenném rá. Ezen kívül van a vezetéknélküli, amihez PC-n kell egy reciever, a "for Windows" verziókhoz csomagolnai. Ez nyilván jóval drágább.

Amit linkeltél, az elvileg jó kell legyen, de ez és ez megkavart, mert elvileg ugyanaz, de két ára van. Itt viszont az írják, a vezetékes jó mindkettőhöz. Esetleg kérdezd meg ott, ahol megveszed.

(#1312) biga válasza DeFranco (#1311) üzenetére


biga
senior tag

ok, köszi, meg is vettem és nem kicsit más a játék vele :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1313) DeFranco válasza biga (#1312) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Örülök, erre számítottam. Megteszed, hogy írsz pár szót a különbségekről? Másnak még jól jöhet :)

(#1314) biga válasza DeFranco (#1313) üzenetére


biga
senior tag

Én személy szerint csak pár percet tesztelgettem Microsoft Fligh-tal. De lehet vele szépen vezetni a gépet :) Ugyan nem olyan finoman, mint egy jó joystick-el, de legalább lehet, mert az eddigiekkel kb 2 határérték között lehetett vezetni (aki esetleg nem ismeri miről beszélek: pl egy gép leszállásánál nagyrészt sok, igen finom korrekciók kellenek. Pláne, ha a játék - csak hogy feldobja a hangulatot - némi váratlan széllökést is beledob a dologba. Na ilyenkor a régivel kb így nézett ki: a gépet nagy nehezen ráállítottam a megfelelő szögre, gyors ereszkedés,, kis trimmelgetés stb, erre kapsz egy széllökést jobbról, ami kicsit megbillent. Ezt a régivel egyszerűen nem lehetett inoman korrigálni, hanem ha billentettem a kart, először nem történik semmi, majd teljes erőből elindul abba az irányba. Ez a leszállás utolsó fázisában gyk tuti földhöz/fához akármihez csapódást jelent :) És ez csak egy egyszerű eset volt, nem egy olyan, amikor mondjuk szűk kanyonban kell kanyarogni :P A gyermekek tesztelték NFS-el pl, és szépen tudták úton tartani, gázt is szépen lehetett szabályozni, semmi rángatás, ha kicsit mozdítanak a karon, vagy kicsit nyomnak a gázon, akkor kicsit megy. Nem történik semmi meglepetés. Kb ennyi :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1315) joysefke válasza biga (#1314) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Xbox 360 kontrollert vettél? Lövöldözős játékot próbáltál már?

J.

(#1316) biga válasza joysefke (#1315) üzenetére


biga
senior tag

Kifejezetten FPS-t nem, de ha kell este kipróbálom. Nejem a Skyrimmel kipróbálta és neki tetszett (pedig előtte ő csak egér+billentyűvel játszott). Szerintem valami CoD-dal vagy/és Bad Companyval ki tudom este próbálni

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1317) biga válasza biga (#1316) üzenetére


biga
senior tag

Kicsúsztam a szerkesztésből, bocs.

Igen, vezetékes XBOX 360 kontrollert vettem. A PC-hez (is) valók ha jól értelmeztem piros dobozosak, a csak xbox-oké fehér-zöld (de ez csak az én megfigyelésem, nem biztos, ogy minden esetben igaz).
Nagyon hosszú a kábele.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1318) biga válasza biga (#1316) üzenetére


biga
senior tag

CoD 4-ben nem nagyon jöttem rá, hogy kellene engedélyeznem a gamepadot. HL2-ben teszteltem. Szerintem ha valaki eleve ezzel szokta meg szerintem jó lehet, mert egyébként menni-lőni-kapcsolgatni jól lehet vele, de számomra a célzás (nézés) nehézkes, pontatlan. Pedig kipróbálgattam több féle érzékenységgel is. De mondom, lehet bennem van a hiba, hisz mióta az eszemet tudom (illetve vannak ilyen játékok, tehát kb a heretic, doom meg társai óta, mióta egérrel lehet játszani kb egérrel játszottam :) ). Mikor félretettem a padot és átváltottam egérre hirtelen precíz lettem :) Viszont mozogni jobb volt a paddal. Lehet pad+egér párossal kellene játszanom :D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1319) joysefke válasza biga (#1317) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi az infót, én direkt vezetéknélkülit vettem, mondván ha már kontroller, akkor kényelmesen el is akarok tehénkedni (nem a semmiért áldozom fel az egeret)...

Másrészt az Xbox 360 kontrollernél semmi sem lehet kompatibilisebb az Xbox 360-al, mégpedig szándékozom egy olyat venni...

Mekkora csatákat fogok tolni barátnőmmel koopban..

már ki is néztem ezt a játékot:
GoW3 (0:50-nél indul)

Jó játékot kívánok neked meg a nejednek (koopban is nyomjátok :) )

J.

(#1320) troland26 válasza joysefke (#1319) üzenetére


troland26
őstag

Én is tervezem egy ideje a gamepad vételét , de eddig csak logiban gondolkodtam . Ma egy ismerősöm mondta , hogy kipróbálta az Xbox-os kontrollert és nagyon jó benyomást tett rá ( adok a véleményére ) . MIndenképp vezettéknélkülit veszek majd . Lehetséges , hogy tudnánk egymás ellen is játszani , ha pl 2 kontrollert veszünk ? pl Fifa , Street F..etc etc

(#1321) kenwood3 válasza troland26 (#1320) üzenetére


kenwood3
őstag

Igen!

A jelvevő amit hozzá adnak egyszerre 4 eszközt tud kezelni

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1322) joysefke válasza troland26 (#1320) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ja, de ehhez kell egy olyan játék is, amit oszottképernyőn tudtok tolni. PCn pedig ezekből nincs sok, éppen ezért és csak ezért fogok beszerezni egy Xboxot.

Tegyük fel a kérdést fordítva:
Mi az az indok ami miatt egy Logitech vezetéknélküli (F710?) kontrollert vennél egy Xbox Wireless kontroller helyett, ugyanannyi pénzből?

J.

(#1323) DeFranco válasza joysefke (#1322) üzenetére


DeFranco
nagyúr

directinputot is tud az xinput mellett, és tán egy évvel több rá a garancia.

De ha tényleg tervezel venni egy boxot, akkor nem kérdés, melyiket válaszd. Amúgy is egyenértékű a kettő, mindkettő egyformán jó.

(#1324) troland26 válasza joysefke (#1322) üzenetére


troland26
őstag

Elég sok Logi termékem volt/van ..gyakorlatilag nem csalódtam még a márkába és csupa jót olvastam az F710-ről . Az xbox csak később jött a képbe ..ajánlotta egy ismerősöm . Még nem tudom melyiket fogom venni . :)

(#1325) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Szerintetek Trust Gm 1520 gamepat-ot érdemes venni ? Vagy inkább Logitech ? Bár azok közül nem tudom, hogy melyik lenne jó

best regards, egy fórumozó blogger

(#1326) bads1


bads1
aktív tag

Nem tudjátok, Logi Rumlepad2 Cordless-t kezeli a Mark of the Ninja vagy csak az újabbakat?

(#1327) kenwood3 válasza Dyrtyho (#1325) üzenetére


kenwood3
őstag

Felejtos. logi f310/510/710 vagy ms xbox pad

Mi az az ekezet dragasag??

(#1328) Amur


Amur
addikt

3 évig nyúztam egy logitech chillstream-et. elsősorban focis és autós játékokkal.
most mivel már nem gyártják a chillstream-et, a bűvös logi f310/510/710 trióból mi alapján döntsek?
ergonómiában,elrendezésben minimális különbségek vannak azt látom.
Ha elsősorban foci és autós játékok vannak színen, számít melyiket választom,vagy tökmindegy?
f310 és 510 között van érdembeli különbség a gumirozáson kivül?
Köszi a válaszokat!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1329) DanielK válasza Amur (#1328) üzenetére


DanielK
addikt

310 vezetékes rezgés nélkül
510 vezetékes rezgéssel
710 vezeték nélkül rezgéssel

(#1331) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok.Vettem egy F310-et a Fifa 12-höz. Valaki tudna segíteni,hogy hogyan érdemes beállítani?Xinput,meg directinput viszonylatában.Gombok variálhatósága stb?
Problémám,hogy nem tudom sprinteltetni a játékost,pedig nyomom az rt gombot,de csak megfordul rá.
Megoldás van erre?Köszi
Előre is köszönöm

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#1332) DeFranco válasza Galleoth (#1330) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem szeretjük, mert nincs support és nincs xinput. Olvass egy kicsit vissza, több helyen le lett írva miért.

@Clubforum2: xinputot használj, 99%-ban az kell, vagy az a jobb. Ilyenkor a profiler sem kell, meg semmi sem, maga a pad és a szoftver önállóan kommunikál.

A gombok variálhatósága ilyenkor a játéktól függ, mit enged konfigurálni, de nekem az a tapasztalatom, hogy a legjobb alapon hagyni. Okos mérnökök és ergonómiával foglalkozó szakemberek sok-sok órát töltöttek azzal, hogy tökéletesre reszeljék a gombkiosztást, ha módosítasz rajta, az rendszerint rosszabb.

A sprinteléses problémád directunput módban jelentkezett? Ennek a módnak pont az az egyik legnagyobb baja, hogy nincs két különálló ravaszra lehetőség benne. Tedd át xinputra.

(#1333) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Genius Maxfire Grandias 12 ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#1334) DeFranco válasza Dyrtyho (#1333) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No

(#1335) geparduc válasza DeFranco (#1304) üzenetére


geparduc
csendes tag

az xbox for windows hány gombos? Tudja valaki?
köszi

(#1336) joysefke válasza Dyrtyho (#1333) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vezetékes X360 kontroller :K

(#1337) DeFranco válasza geparduc (#1335) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ABCD gombok, 2 analóg kar ezek is benyomhatóak, az +2 gomb, 2 analóg ravasz, elöl két gomb a ravaszok felett és a 4 irányú d-pad.

Plusz középen a home gomb.

(#1338) biga válasza geparduc (#1335) üzenetére


biga
senior tag

Számold meg :) [link] Illetve nem látszik itt az elején még 4 (2+2). A vezetékes ugyan ez csak kanóc lóg az orrából :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1339) DeFranco válasza biga (#1338) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eh... egyre jobban tetszik nekem ez a pad... pedig az F310-est is nagyon szeretem. :W

#1340: a fifa biztosan xinputos, tehát neked nem kell konfigurálni semmit (elvileg), be van konfigurálva előre. Azt nem tudom,hogy a Fifánál hogy van, de általában a két analóg kar való a mozgásra, a 4 irányú d-pad csak kiegészítő funkciót lát el. A street fighter esetén persze ez máshogy van, verekedős játékoknál általában a d-pad a nyerő, de ezt a játékok otpicjában megkérdezheted előre.

Nem lesz kevés a gomb, ez a szabvány pad, ez mindenhez jó (meg a logitech F széria)

[ Szerkesztve ]

(#1340) geparduc válasza DeFranco (#1337) üzenetére


geparduc
csendes tag

köszi....
igazából fifához, meg street fighterhez akarok venni gamepadot, és itt mindenki nagyon dícsérte ezt, csak fura hogy az irányítógombok felett/mellett is van egy karféle - nem tudom hogy kéne jól bekalibrálni, bár eddig nem is nagyon használtam ilyet.

(#1341) geparduc válasza geparduc (#1340) üzenetére


geparduc
csendes tag

köszi a segítséget :)

(#1342) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Őszintén, hol lehet jó gamepadokat vásárolni ? Mert múltkor néztem a MediaMarktban is, ahol szinte minden drága, akkor ma az Auchanban, ahol egész jó áron vannak, csak kevés a választék ilyen téren, szóval nem tudom, hogy hova menjek még nézni Gamepadokat

best regards, egy fórumozó blogger

(#1343) DeFranco válasza Dyrtyho (#1342) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezeken a helyeken a legdrágább. Árgépen nézz körül, ahova én biztos benéznék az az ipon, az aqua, a lord, a konzolokszervize és a digitalker. Nekem ez szokott lenni a gyorsköröm, ha kell valami.

De neked nem választék kell, hanem jó ár.

Vagy PC-s X360 padot vegyél (vigyázz, össze ne keverd, ami drótos az jó, vagy amihez van reciever) vagy F310-F510-F710-es Logik közül valamelyiket. A többi igaz, hogy olcsóbb, de pénzkidobás. Nézz körül a hardveraprón, tele van vele, senki nem akarja megtartani. Vagy csak alig.

[ Szerkesztve ]

(#1344) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Ezt a hármat néztem ki az iponon, szerintetek melyik legyen ?

GENIUS MaxFire Grandias 12
KRAUN Hi-Grip VIBEpad
TRUST 14801 GM-1520

best regards, egy fórumozó blogger

(#1345) joysefke válasza Dyrtyho (#1342) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Múlt hétvégén a váci uti Tescoban 9990-volt a vezetéknélküli X360 for PC kontroller. (Eredeti MS) Gagyi csomagolásban volt, de akkor is az eredeti volt benne, rajta volt a holo-matrica.

A sajátomat az iPon-ban vettem, kb 11500 volt néhány hete.

Ha vezetéknélküli X360 kontrollert veszel, akkor "Xbox 360 wireless controller for Windows" kell legyen a neve.

J

[ Szerkesztve ]

(#1346) DeFranco válasza joysefke (#1345) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy F310-et mar 6k korul meg lehet kapni... az is tokeletesen megfelel a celnak, ha az ar fontos. A vezetekes x360 kontroller is megvan 7 korul...

...es azok legalabb hasznalva is lennenek nem a fiokban kotnenek ki 2-3 ora utan.

(#1347) kenwood3 válasza Dyrtyho (#1344) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem bántásképp, de elolvasod te azt amit neked írnak/írunk? Ha igen, nem értem, hogy ezek után miért kérdezel rá erre a 3-ra, amikor leírtuk, hogy minden ami nem logi f310/510/710 illetve microsoft x360 pad, azt nagyon gyorsan el kell felejteni, mert felesleges pénzkidobás. Úgy is csak az lenne ezekkel a padokkal, hogy "ó ez a játék se megy vele rendesen/ ennél nem vibrál/ ezzel egyáltalán nem működik/ ezért a szarért , hogy adhattam pénzt" stb. A vége úgy is az lenne, hogy végül a hardveraprón vagy a fiókba/kukába végezné ( az enyémek pl a kazánba végezték)

Hidd el nem a levegőbe beszélek/ünk, mert én is ezen mentem keresztül, egészen addig, amíg rá nem szántam egyszer 9k-t egy vezetékes xbox360 padra, amivel azóta sincs semmi gondom (csak annyi, hogy már nem játszok, és szegény már több mint 1 éve a kezembe se volt :DDD ). Azelőtt meg egyik pad jött a másik után, de egy se volt olyan amilyennek lennie kéne.

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1348) Amur


Amur
addikt

Csatlakozom Kenwoodhoz!
Amikor eltértem a Logitech/xbox kontroller csapattól,és mást vettem mer "ocsó" akkor vagy szidtam mint a bokrot a gagyi minőség miatt(trust pl. olyan gagyi hogy az analóg kar 1 hónap után megadta magát),vagy
a játékok fele tényleg nem kezelte le rendesen.
Amióta van eszem,és inkább kicsit többet kiadok Logitechre azóta nincs gondom.
kb. 3évente cserélem őket.Most is áldom az eszem hogy logitech f310-et vettem a chillstream után.
Mindkettő király.
Az f510 csak vibrálással tud többet,de az meg engem nem érdekel,a vezetéknélküliek meg nem jönnek be.
Tehát szerintem is vagy Logitech f310/510/710 vagy Xbox kontroller for windows.
Más alternatíva jelenleg NINCS.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1349) Clubforum2 válasza DeFranco (#1332) üzenetére


Clubforum2
tag

Köszönöm a válaszod.Még annyi,hogy milyen drivert érdemes leszedni hozzá?Microsoft oldaláról a x360-ast,vagy amit felismer a win7 magától?

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#1350) DeFranco válasza Clubforum2 (#1349) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amit felrak a win7 magatol az nekem tokeletesen mukodik. Megis csak az o kutyajuk kolke. :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.