Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1751) TaylorPro válasza TommyGun (#1749) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nálam a vezetékmentes az igazi. A Logitech Rumblepad 2 hónapokig kibírta 2 aksival. Van egy csomó akksim, szóval ha hetente kell cserélni az sem gond.

Pixel 8 Hazel

(#1752) DeanRain79 válasza chungee (#1746) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Nálam is sok gond volt a gamepaddal win8 alatt. Logitech F310 esnél azt hittem a pad hibás,de mivel más padoknál is véltem felfedezni hibát ,csak az op.rendszerre tudok gondolni,hogy nem kompatibilis. Lehet akármilyen driver alatta nem ér semmit. Win7 re való visszaállást ajánlom.Én is azt tervezem. Azaz lehet nem csak a pad nem megfelelő win8-ra ,hanem a játék is amit futtatni akarsz alatta/rajta.
Fifánál voltak gondok nálam is. alapban a játék nem szereti a win8-at. Elfut,csak sűrűek a hibák.

(#1753) chungee


chungee
addikt

Nagy kár, hogy vissza kell rakni a 7-et :( Pedig nem is olyan rossz ez a 8, csak hát a kompatibilitás hiánya elront.

(#1754) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Sziasztok.

Milyen vezérlőt tudnátok ajánlani főleg ezekkel játszom: FIFA12, Crysis 3, CoD sorozat.

Köszönöm előre is.

(#1755) kenwood3 válasza N3zykee (#1754) üzenetére


kenwood3
őstag

x360 for windows és logitch f310/510/710

Mi az az ekezet dragasag??

(#1756) N3zykee válasza kenwood3 (#1755) üzenetére


N3zykee
csendes tag

Róla vélemény: http://www.hama.hu/go/reszlet/5788/240/Mobil_Navigacio_MP4-Mobil-Smartphone/48980/Bluetooth_jatekvezerlo__Android_iOS_PC/ ?

(#1757) kenwood3 válasza N3zykee (#1756) üzenetére


kenwood3
őstag

semmit se írnak xinput kompatibilitásról, így felejtős. Ha jót akarsz magadnak azok közül választasz amiket feljebb írtam. Olvasgass vissza a topikban és rájösz, hogy nemhiába vannak csak ezek ajánlva :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#1758) DeFranco válasza N3zykee (#1756) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jobb kéz - bal váll

(#1759) N3zykee válasza kenwood3 (#1757) üzenetére


N3zykee
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#1760) TaylorPro válasza kenwood3 (#1755) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ennyi, nincs más, a többi mind hulladék. Én pár napja használom az Xbox 360 vezeték nélküli gamepadot és nem bántam meg, nagyon szuper. Logtech fan vagyok, az F710-et akartam megvenni. Viszont, szerintem az Xboxé jobb. Jobb a két ravasz, és az analóg stick is. Sokáig Logitech vezetékmentes Rumblepad 2-őm volt, majd volt pár napig vezetékes is.

Pixel 8 Hazel

(#1761) TommyGun válasza TaylorPro (#1760) üzenetére


TommyGun
őstag

A rumblepad 2 azért egy picit fapadosabb mint az F széria, volt kezemben F510 és baromi jó, minőségben megegyezik az x360-al, a gumirozás tán picit jobb nem izzad annyira a tenyeredben. Én is csak azért vettem x360-at mert F510 nem volt sehol raktáron és nem akartam várni.
Lényeg a lényeg ahogy te is írod X360, F310-510-710, mást nem szabad venni, ezek minden gémben mennek és a minőségük elsőosztályú.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1762) TaylorPro válasza TommyGun (#1761) üzenetére


TaylorPro
addikt

Így igaz. A Rumblepad 2-őn ravasz sincs. Sajnálom nagyon az F710-et. de a médiában 17 volt, míg az xbox 14. Én ezért vettem a vezetéknélküli xboxot.

Pixel 8 Hazel

(#1763) hjanos1


hjanos1
senior tag

Sziasztok!

Beleolvasgattam a topicba és láttam hogy a Logitech F310-510-710 vagy az Xbox 360 gamepadokat ajánlottátok.
Megrögzött PC-sként most próbálnám ki először a "Gamepad experience"-t, melyiket ajánlanátok ezek közül első gamepadnak? Milyen különbségek vannak az egyes típusok között?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#1764) DeFranco válasza hjanos1 (#1763) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tökmindegy :)

F310 vezetékes rezgő nélkül
F510 vezetékes rezgővel
F710 vezeték nélküli rezgővel

X360 vezetékes vagy vezeték nélküli attól függően, hogy melyiket veszed (vezeték nélkülihez kell reciever is).

A logitechek tudnak az xinput módon kívül directinput módot is, ami régi játékoknál jöhet jól, ahol még konfigurálgatni kellett, xinput módban nem kell, sokszor nem is lehet konfigurálni. Az x360 pad csak xinput módot tud.

A két pad kialakítása más, ez egyértelmű, neked kell eldönteni, melyik esik jobban kézre.

Az x360 pad d-padja sok embernek nem jön be, ezt szokták szidni, a logié rendben van, a ravaszok talán annyival jobbak az x360-on, amivel rosszabb a d-padja. Egyik sem mérvadó, ha nem hasonlítgatod a másikhoz mindkettő tökéletes.

A logira egy évvel több gari van elvileg, ezt ellenőrizni kell, de én még így vettem, talán a 310-re 3 évet is adnak... a garanciaháttere is jobb.

Használhatóság, kompatibilitás és minőség terén szerintem nincs különbség a padok között.

Én F310-et vettem, mert jó a vezetékes, elég hosszú a zsinórja, és legalább nem kell bele elemet vagy akksit rakni, valamint nekem nem hiányzik a rezgő mód.

A fentiekből látod, hogy tényleg az ergonómia dönt, mert egyébként nagyon egyformák a fenti gamepadok.

(#1765) TaylorPro válasza DeFranco (#1764) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez mehetne az első oldalra is! :)

Pixel 8 Hazel

(#1766) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Sziasztok.

Valaki tudna egy összefoglalót írni az F710-ről?

Köszönöm.

(#1767) pisti19831


pisti19831
csendes tag

Hello van egy x-box 360 as gamepadom vezetèk nèlküli.
Az lene a kèrdès ha headsetet veszek hozà müködik e a pc vel beszèlni nem akarok csak a jàtèkok hangjàt?
Elöre is kösz

(#1768) fuwiradis


fuwiradis
tag

Sziasztok!

Van nekem idehaza egy Logitech Rumblepad 2 kontrollerem. Arra gondoltam, hogy lecserélném.

Látom, hogy a két favorizált alternatíva az Xbox kontroller és a Logi F 310-510-710, amit ajánlgattok. Számomra a Logik közül 510/710 lenne jó. Csak legyen már rezgő funkció... :)

Kicsit olvasgatva itt a témát, arra jutottam, hogy a Logitech funkcionalitását tekintve jobb üzlet: támogat Xinputot meg Direct inputot. Nekem erre a régebbi szabványra is szükségem lenne, hiszen szeretnék olyan klasszikusokat is játszani, mint Resident Evil 1-2-3, Silent Hill-ek, stb. :)

Viszont a másik szempont szerint, meg látom, hogy a Logitech változata, tök ugyanúgy néz ki, mint a Rumble Pad 2, tehát sejtem, hogy milyen lehet a fogása, mennyire lehet kényelmes. Azonban nekem már volt Xbox kontroller a kezemben és azt sokkal kényelmesebbnek találom, a karok elhelyezése is sokkal jobb szerintem.

Azt hiszem a gombok száma mindkettőn ugyanannyi, tehát ilyen szempontból nincs különbség (ha nem akkor javítsatok ki).

Szóval mit javasolnátok? Az Xbox kontrollerre nem lehet valahogy ráerőltetni a régebbi játékokat?

+1: Az xbox kontroller Pc-s változatán a karok és a dpad tényleg szürkék? A konzolnál ezek is feketék. A szürke + fekete kombináció szerintem elég rosszul néz ki a PC esetén. :D

(#1769) TommyGun válasza fuwiradis (#1768) üzenetére


TommyGun
őstag

Az F széria sokkal kényelmesebb mint a Rumblepad 2 szerintem.
Mondjuk sok új nincs a nap alatt, az alap felállás mindegyiknél azonos, tenyérméret dönti el kinek melyik.
X360-hoz tudomásom szerint nincs nagyon ilyen progi talán (max kijavítanak), driver is csak XP alá van. Win7-8 alapból kezeli.
Azt javaslom tartsd meg a régit Rumblepadot és told azzal a régi gémeket, azok úgyse nagyon fognak rezegni szerintem, az újakra meg végy egy X360-ast ha neked az a kényelmes, úgyis azokkal fogsz többet játszani.
Gombok F szérián és X szérián ugyanaz, az Xinput szabvány asszem.
A fehér X kontrolleren szürkék a padok joyok, a feketén feketék.
megjegyzem nekem is jobban kézre esik az X féle dpad leosztás.
Tévedés jogát fenntartom, de legjobb tudásom szerint válaszoltam :)

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1770) TaylorPro válasza TommyGun (#1769) üzenetére


TaylorPro
addikt

Igazat szóltál mindenben. Szerintem így jár e legjobban. A rumblepadot jó ha 3000Ft-ért el tudja adni. Ha meghagyja le vannak fedve a régi játékok és jöhet az Xbox kontroller. Én is nyomoztam hogy melyik full fekete. A buborékos csomagolású szürke-fekete. A dobozos full fekete. Én full feketét vettem, media marktban 14 rugó. Érdemes ott megvenni. Ellenben az F710 17 rugó volt.

Pixel 8 Hazel

(#1771) TommyGun válasza TaylorPro (#1770) üzenetére


TommyGun
őstag

Árgépen érdemes megnézni az árakat és elbuszozni érte, én 1 hónapja vettem echte x360 controllert 7 ezerért. Full fekete. Ahol azt írják Microsoft x360 controller az MS gyártmány is.
MMarktal az abajom hogy dupla áron dolgoznak sokszor, igaz minden van azonnal, de inkább várok egy picit és spórolok :)

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1772) fuwiradis válasza TommyGun (#1769) üzenetére


fuwiradis
tag

Értem. Nos, F széria nem volt a kezemben, csak a neten láttam, hogy a formája nagyon hasonlít a Rumblepad 2-re, és annál sokkal kényelmesebbnek találtam az X kontrollert. :)

Nos, akkor kettőtök válasza alapján abban kiegyezhetünk, hogy a Rumblepadet eladni gyakorlatilag nem lehet (vagy legalábbis nincs értelme annyi pénzért :D ), így mindenképpen a nyakamon marad. Ha X kontrollert veszek, akkor legalább amellett, hogy a régi kontroller nem válik feleslegessé (mert a régi játékok gyönyörűen játszhatók vele), az új kontroller a számomra legkényelmesebb lehet. :)

Annyit megjegyeznék, hogy azért a régiek is szoktak rezegni. Bár ez nem szempont, mert ha a régi játék támogatja, akkor a Rumblepad 2-n nem fog múlni, mert van benne rezgőmotor. :)

Én meg full feketét X-t még nem találtam neten, állandóan ilyen szín-leosztásban akadnak találatok:

Akkor ennek még jobban utána kell nézni.

Így most azt hiszem ez a kérdés eldőlt, valóban ez a megoldás tűnik a legokosabbnak. Köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#1773) TaylorPro válasza TommyGun (#1771) üzenetére


TaylorPro
addikt

Na igen. Csak sehol nem segítettek hogy a dobozos full feketét küldik, vagy a buborékos fekete-szürkét. Ezért vettem meg helyben a médiában. 14-alatt nem nagyon van sehol.

Nekem az utóbbi van, a dobozos.

Pixel 8 Hazel

(#1774) fuwiradis válasza TaylorPro (#1773) üzenetére


fuwiradis
tag

Vajon a wireless az mind fekete-szürke és csak a vezetékesek a teljesen feketék? (úgy látom a dobozos vezetékes)

Mert nekem wireless kéne, ami teljesen fekete.

(#1775) DeFranco válasza fuwiradis (#1774) üzenetére


DeFranco
nagyúr

biztos kell a wireless? szerintem felesleges. játszol TV-n, vagy messze a géptől?

(#1776) TaylorPro válasza fuwiradis (#1774) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem. A dobozos vezetéknélküli ugyan úgy full fekete.

Pixel 8 Hazel

(#1777) fuwiradis válasza DeFranco (#1775) üzenetére


fuwiradis
tag

Ez egy jogos kérdés. :) Valójában én is feltettem magamnak. Az a helyzet, hogy egyrészt annyi kábel van itt körülöttem, hogy elegem van belőlük. Szóval akárhova nézek kábelt látok. :D Másrészt, a gép elhelyezése olyan hogy kábel esetén akkor lenne a legkényelmesebb, hogy ha a gép előlapján lévő 2 USB portra dugom. Ebből egyet a szabadon szeretnék, hagyni. Tehát két kontrollert nem tudok így bekötni (a rumblepad is vezetékes).

Ha a gép hátulján lévő valamelyik portra kötném, akkor valószínűleg kissé rövidnek érezném.

(#1778) Zsolty001


Zsolty001
tag

Az 576-ban most 8499Ft a vezetékes.

(#1779) pisti19831


pisti19831
csendes tag

Hello van egy x-box 360 as gamepadom vezetèk nélküli,pc-s változat.
Az lenne a kérdés ha x box headsetet veszek hozzà működik e a pc-vel,tehát ha rádugom a heasetet a controlere átviszi e wiresten a hangokat a pc-röl vagy csak x boxon müködik a dolog?
Előre is kösz bocs a hibákért telorol irok :W :R :R :R

(#1780) TommyGun válasza fuwiradis (#1772) üzenetére


TommyGun
őstag

Ez nem Microsoftos, ez vmi utángyártott cucc...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1781) TommyGun válasza TaylorPro (#1773) üzenetére


TommyGun
őstag

Abban biztos tévedtem, én csak a vezetékesben vagyok otthon főleg azokat keresgéltem nézegettem, a Wirelesszekben nem tudom hogy van, de a vezetékes feketék amik valóban MS cuccok azokból még nem láttam ilyen fekete szürke leosztás pedig volt már pár a kezemben.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1782) TommyGun válasza pisti19831 (#1779) üzenetére


TommyGun
őstag

Amit a controllerhez adnak elvileg nem működik, ahhoz kell eredeti Xbox 360 Wireless Gaming Receiver for Windows, elméletben azzal működik, de mivel nincs ilyenem nem tudom biztosra mondani, sajnos ez csak úgy fog kiderülni hogy találsz vkit akinek van :) Vagy megveszed :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1783) pisti19831


pisti19831
csendes tag

Xbox 360 Wireless Controller for Windows,gamepad-om van ha valaki próbált már hozzá headsetet csatlakoztatni írjon már hogy működik-e :W
A 2.5 ös headsetre gondolok amit a gamepad-ba lehet beledugni :R :R :R

(#1784) dre75


dre75
tag

Sziasztok!
Vettem nemrég egy Logitech F310et. Ha valakit érdekel megválok tőle:) :R

(#1785) DeFranco válasza dre75 (#1784) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Oszmé?

(#1786) dre75 válasza DeFranco (#1785) üzenetére


dre75
tag

Kihasználatlanság! Nemrég vettem de nem nagyon használom :R

(#1787) dre75 válasza dre75 (#1786) üzenetére


dre75
tag

De aztán lehet megtartom, nem foglal sok helyet és azért hasznos ha van :D

(#1788) chungee


chungee
addikt

Estét!
Amatőr kérdés. Venni akar haver. Csemegéztem aprón. Logi Dual Action v. Logi Rumplepad 2 vegyen:F

[ Szerkesztve ]

(#1789) DeFranco válasza chungee (#1788) üzenetére


DeFranco
nagyúr

F310

(#1790) chungee válasza DeFranco (#1789) üzenetére


chungee
addikt

Sajnos a pénztárca nem engedi :(

(#1791) TaylorPro válasza chungee (#1790) üzenetére


TaylorPro
addikt

Akkor rumblepad 2, van hozzá xinput emulátor. De az F310 nem sokkal drágább.

Pixel 8 Hazel

(#1792) DeFranco válasza chungee (#1790) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem mást nem érdemes venni, sokkal jobb az F310, gyűjtsön még hozzá egy kicsit. 1-2k a különbség használtan.

[ Szerkesztve ]

(#1793) Wolgrab


Wolgrab
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel, kihasználatlanság miatt eladó a gamepadom:
Logitech F710

(#1794) TaylorPro válasza Wolgrab (#1793) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pár héttel ha hamarabb jössz még házhoz is mentem volna érte. Ennyiért kiváló vétel!

Pixel 8 Hazel

(#1795) Aullah


Aullah
tag

Sziasztok.

Hamarosan jön a MK pc-re ezért kéne valami egérpad, ahol úgy van megoldv a Dpad, hogy jól lehessen vele bunyós játékokat irányítani. Jelenleg egy xbox 360 van, ami egy nagy rakás szar iylen szempontból.
Szóval mit ajánlotok? (Persze később mást is akarok vele játszani és az xboxostól megszabadulok.)

(#1796) mumuamand12


mumuamand12
csendes tag

SZiasztok! egy Genius GamePad MaxFire Grandias 12V gamepadom van, elég jól működik kiv. a L1 L2 R1 R2 gombok ha rányomok össze-vissza lépked egy csomó kombinációt csinál . Hogyan tudom beállítani hogy a gombokhoz csak 1 funkció tartozzon ? A választ előre is köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#1797) DeFranco válasza Aullah (#1795) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hááát... próbálj rá a logitech F szériára, nem tudom annak a padja mennyire fog bejönni, én olyan hatalmas különbséget nem érzek, igaz nekem rendben van mindkettő, az X-pad d-padjával sincs gondom.

mást meg nem érdemes venni, szóval kb. ez a választék

(#1798) Aullah válasza DeFranco (#1797) üzenetére


Aullah
tag

Volt Logitech Rumblepad 2-m és annak is szar a DPAD-ja.

(#1799) Zsolty001


Zsolty001
tag

Vásároltam ma egy Logitech F310-t, már régóta vágytam rá.

Már a kibontás után észrevettem, hogy a D-pad az óramutató járásával ellentétesen mozog 1-2fokot, tehát nem teljesen fix, működni működik, de ez normális? Nem tűnik túl biztatónak. Van rajta két év garancia, de most ilyenért egyáltalán cserélik? Mivel rendeltem (sehol nem volt raktáron), csere esetén gondolom várhatok egy darabig, ezért nem szeretném visszavinni. Gondolkodtam, hogy szétszedem, de a garanciát meg nem akarom kockára tenni.

(#1800) dre75 válasza Zsolty001 (#1799) üzenetére


dre75
tag

Ez így teljesen normális:) nekem is ilyen!:)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.