Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1051) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Egy vélemény erről a padról.
Hát az árát nem érti meg az egyszer biztos.
Olcsó gagyi minőségű anyagból van.
Az állító ami rajta van inkább idegesít mint segítene.
Időnként ugrik,vagy kattan egyet a szorított rugó benne,és van 360fokos fordításban olyan ahol egy kicsit mintha jobban fogna,és van ahol olyan érzésem van mintha nem egyenletes az erősség állítása.
A gombokat egy vékony antisztatikus ronggyal le ragasztottam csak is a vaskos celukszal,így nem vakít meg játék közben a gamepad hihetetlen,hogy nincs rajta se ki/e kapcsolási lehetőség 19e FT ér.
Lassan több mint fél éves,de az elején fent tartásaim voltak a gamepaddal kapcsolatban.
Nem rossz a + gombok,de nem használom ki.
A karokon a ravasz gombok hihetetlen könnyen reagálnak ami nem is lenne baj,de eléggé fusztráll,mert jó érzés amikor versenyzek érzem,hogy egyre erősebb húzásra gyorsabban megyek.
A másik hátul ütő volt nem egyszer mikor félre nyomtam azt a kolegát picsán lőttem tök véletlenül pedig nem nyomtam meg erősebben.
Inkább aki teheti válasszon olcsóbbat nekem még az alap boxos gamepad is jobban tetszett.
Sokkal jobb a fogása,anyag használata.
Gombok erőssebbek ami jó a bumszli erős ujjaimnak.
Nem lötyög,és olcsóbb ha tönkre megy.
Érdekes manapság középen ahol mutatja az egy zöld ledet ami jónak számít néha nem mindig elkezd villogni nem ütem szerűen PC,és Xboxo 360 Slim 250GB on.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1052) kasa85


kasa85
őstag

Akkor folytatásban.
Olyan eszköz kéne ami jól jönne a sima Konzolos gamepadomhoz ami nem vezetékes a PC párosításához.
Fekete Slim box alap terméke,és lehet vezetékes USB,vagy jel vevő egységet pendrive kinézetű usb foglalatost venni.
Egy olyan megoldás kéne amit egy 5 e FT megúszok.
Ha amit fentebb le írtam,és hibás kezd lenni a villogás miatt a pad akkor van még rá gar,de jól jönne a boxos is a géphez,mert valahogyan jobban passzol a kezemben.
Remélem a rezgés megmarad PC a kompatibilitás úgyszintén,mert akkor lehet a Logitech kéne ahogyan elnézem a többségnek az van.
Ha vezeték nélküli van 2000ft ér kb lehet venni ellem töltőt duracel ellemel amit 1000x fel lehet tölteni.
Sajnos rezgés móddal kb 2 játék végigvitele után amiben intezívebb rezgések vannak lemerül ezért jól jöhet.
Jelenleg a jó drága egeremet száműztem,mert jó érzés ülve kezembe egy gamepadal szerencsétlenkedni,és egész jól rá is állt a kezem,és hozzá szoktam.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1053) kasa85


kasa85
őstag

:U :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1054) DeFranco válasza kasa85 (#1053) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Személy szerint bárhogy próbálom, nem értem mit írtál le. Talán ha magyarul...

(#1055) kasa85 válasza DeFranco (#1054) üzenetére


kasa85
őstag

Mit nem érteszt ezen.
Szeretném a kontrolleremet össze kötni a géppel,és lehetőleg úgy,hogy 5e FT-ból meg ússzam.
Amúgy meg tanulj meg Magyarul :F jó ha két nap után egy beszólást kapok thx :R :((
Le írtam a véleményemet a fenti kontrolleről,és le írtam a tapasztalatomat,hogy rá világítsak arra nem mindig a legdrágább a nyerő,és sajnos bebuktam egy jó rakás tanuló pénzt.
Remélem most már érted direkt ketté választottam a tapasztalatokat,és a további lépéseimet.
Igazából most néztem egy vevő egységet egyenlőre +5e ft környékén mozog.
Ha van mód még a vezetékes kiegészítőt is meg venném,mert akkor aksi töltőt kéne venni ami nem 1/2e ft.
Akkor inkább vezetékes lenne a nyerő sajnos ezen gondolkodom,de ha van megoldás szívesen fogadom :R :)

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1056) mono99


mono99
csendes tag

Üdv srácok, a Thrustmaster dual trigger 3-in-1-röl vkinek vélemény/tapasztalat?

(#1057) DeFranco válasza mono99 (#1056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kuka. Van valami különösebb indokod, amiért ez kell? Picit teszel rá, és kapsz egy F310-et ennyiből, ami oda-vissza elveri.

(#1058) mono99 válasza DeFranco (#1057) üzenetére


mono99
csendes tag

A 2 trigger miatt, autós/motoros játékokhoz fontos lenne hogy szabályozható legyen a gáz és fék.
Egyébként PS3/Pc kommpatibilis gamepadot keresek 7ezerig, amin lehet lehet "adagolni" a gázt, nem csak ugy működik, hogy ki-be a gomb.

(#1059) DeFranco válasza mono99 (#1058) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Logitech F310 vagy F510. F510-ről tudok, hogy hirdetnek egyet itt az apróban hasonló áron bontatlanul.

Olvass vissza, ha gondolod, hogy miért ajánlom ezt (xinput).

(#1060) zgmzgm


zgmzgm
tag

Megvettem a Gigabyte GA-H77-D3H lapot (hozzá i5-3550 cpu-t), minden szép és jó, kivéve hogy az usb gamepad-mat nem ismeri fel. Minden más megy az usb-n, csak a gamepad nem. Ráraktam egy másikat is aminek már van driver-e, de hiába (drivert hibátlanul telepíti). Csatlakozásnál kiírja: USB device not recognized. Egy előző alaplappal (ami Gigabyte EP41-UD3L volt) ment mind a két gamepad-om, azon a rendszeren is win7 64bit OS volt. Elméletileg ezek a gamepad-ok Plug and Play csatlakoztatom és működik (eddig így volt). Az Xpadder se érzékeli, hogy lenne csatlakoztatva. Bios-ban már engedélyeztem mindent, ami az USB-vel kapcsolatos volt. Az egyik gamepad: Genius MaxFire G-08XU a másik pedig: Kraun Hi-Grid VIBEpad. Hátha tud valaki valami megoldást. Kísérletezek tovább, amíg fel nem adom :( .

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#1061) zgmzgm válasza zgmzgm (#1060) üzenetére


zgmzgm
tag

Probléma megoldva. Vettem egy új gamepad-ot és működik, másik kettő nem, kiérti ezt? :F

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#1062) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki meghalt a Logitech RumblePad 2-m. A két analóg kar azonnal kimozdul az alaphelyzetből ahogy megnyomok egy gombot. Teker a menüban, húz a kormány, a gázpedál/fék működésbe lép magától.
Az alábbi képen látszik mi történik, ha megnyomok egy gombot, amíg nem érek hozzá, addig középen van.

Gondolom ez elektronikai hiba, így kuka a gamepad. :(

no brain, no problem

(#1063) Shing válasza Zolee11 (#1062) üzenetére


Shing
őstag

Mikor vetted, mennyit nyúztad? Elég gáz, hogy csak így tönkremegy, pedig nem is valami legolcsóbb fajta. Éljen a 21. század és a minőség...

(#1064) Zolee11 válasza Shing (#1063) üzenetére


Zolee11
senior tag

Kb. 5 éves lehet, de nincs szétstrapálva, van benne jó pár óra, de nem vészes.
Kipróbálom még ezeket:

RESET: Remove one battery.Hold buttons 5 and 7 down WHILE re-inserting battery.
RECALIBRATE: Remove one battery.Hold buttons 6 and 8 down WHILE re-inserting battery.

Ha ez sem segít, akkor ennyi, mjad lecserélem egy 710-es-re. :(((

no brain, no problem

(#1065) DeFranco válasza Zolee11 (#1064) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... kellemetlen, ha tényleg tönkrement, de szerintem azért az 5 év, az szép teljesítmény :)

(#1066) RAMy


RAMy
tag

Üdv!

Kaptam egy SpeedLink XEOX gamepadet és van vele egy kis gondom.
A Dead Space 2-vel és a Halo 2-vel teszteltem. A probléma, hogy a jobb analóg karon az X és Y tengely fel van cserélve, és ezt sehol nem lehet átállítani játékon belül. Egy XBOX 360 Controller Emulator nevű programmal próbálkoztam, de csak a Dead Space 2-nél tudom az analóg kart "megjavítani", ezzel viszont egyszerre a 2 ravaszt nem lehet lenyomni.

Mit lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1067) Zolee11 válasza Zolee11 (#1064) üzenetére


Zolee11
senior tag

És működik! :)

Mind a két lépést megcsináltam és utána tökéletesen működik.

no brain, no problem

(#1068) DeFranco válasza Zolee11 (#1067) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:C Szuper.

(#1069) pigster válasza RAMy (#1066) üzenetére


pigster
senior tag

Régebben én is így jártam egy MaxFire Grandias 12V-vel. Néhány játék nagyon macerásan (vagy egyáltalán nem) volt irányítható.
Tudom, nem erre a válaszra vársz, de nekem az segített, hogy vettem másik gamepadet: X-Box Controller for Windows és Logitech F710 tökéletesen működik minden játékkal. Nem olcsó egyik sem, de legalább nincs bosszankodás.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1070) RAMy válasza pigster (#1069) üzenetére


RAMy
tag

Sajnos egy egész napot szenvedtem vele és nem sikerült megoldást találnom. Valami Xpadder nevű progit találtam, az nem lenne rossz, csak az analóg karok érzékenységét nem lehet vele állítani, szóval nem lehet finomhangolni egyáltalán. Mire megfordulok vele egy játékban, "lemegy a nap".
Én is csak ezt az opciót látom értelmesnek, amit mondasz. Csak ahhoz a mostanit el kéne adnom, mert annyi pénzem nincs, és az a gáz, hogy ezt a legjobb barátomtól kaptam, ballagási ajándékként. :( De azért meg felesleges megtartanom, hogy itt porosodjon csak.
Előtte egy Logitech Dual Actionöm volt. Én nagyon szeret(t)em, volt hozzá rendes, gyári progi, be lehetett szépen konfigolni, nem volt vele semmi gondom. De a sok NFS-től a jobb analóg kar túl érzékeny lett, szétszedtem, hátha meg tudom csinálni, de csak még jobban elrontottam. (Elvittem egy "szakértőhöz", aki a nyákot szétégette... ergo javíthatatlan már, így sok mindenre nem lehet használni.)
Láttam most Vaterán ebből egész olcsón mindjárt 2-t is, természetesen használtan. Mit gondolsz, megéri még egy ilyet venni? Az nekem nem ügy, ha kábeles és nem rezeg, csak azt nem vágom, hogy az új játékok mennyire támogatják, mert nem egy mai csirke.

Köszi előre is.

(#1071) DeFranco válasza RAMy (#1070) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha nem kell rezgő, akkor F310-et vegyél. a Dual action is csak directinputos, egyre kevesebb játék támogatja, szemben az xinputtal, amit viszont minden mai játék igen.

(#1072) RAMy válasza DeFranco (#1071) üzenetére


RAMy
tag

Ezt jó tudni. Köszi.

(#1073) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Haverral nyomtuk volna a Fifa 12-őt úgy, hogy elhozta a karját és mindketten gamepaddal toljuk. Nekem egy Logitech Gamepad F310, neki pedig vmi Tescos cucc.

A lényeg, ha rádugtuk a gépre mindkettőt az enyémet kettőnek látta, sőt még a gombnyomásokat is megduplázta (kettőnként ugrott a menüben, két ember irányíthattam ugyanúgy, egyszerre csúsztak be, stb, 1000% kavar...)

Mi lehet a gáz? Az lehet, probléma, hogy az enyém Xbox stílusú kar (x,y,a,d gombok), az övé meg inkább PlayStation féleség vagy "PC gamepad" (1,2,3,4 gombok)

Szóval maradt az, hogy egyikőnk billentyűzettel tolta...

Egyébként nála is ugyanez áll fenn, neki Fifa10 van a gépen és ugyanez a helyzet, kipróbáltuk, hogy egyik kart előre, másikat hátra dugtuk, meg több variációban is...

Köszi előre is a segítséget!

═════════════════════════════════════════

(#1074) DeFranco válasza RootRulez (#1073) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet, hogy a játékot megkavarta az, hogy az egyik xinput-os a másik directinput-os.

Kapcsold át az F310-et directinputra (azt hiszem, akkor talán kell a segédprogram ami a CD-n van, de ez nem biztos*) és nézd meg, hogy akkor mit lép a gép.

*lehet hogy pont a nélkül lesz jó - ennek az eltávolításával is próbálkozhatsz, ha nem jön be a tipp

[ Szerkesztve ]

(#1076) DeFranco válasza Inv1sus (#1075) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Méradode?

re#1077: ma voltunk Szegeden, ha mondtál volna egy jó árat, vittem volna...

(Öreg-Kőrössy Halászcsárda rulez!)

[ Szerkesztve ]

(#1079) DeFranco válasza RootRulez (#1078) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én már egyenesen keresem az olyan játékokat, amihez gamepad kell. Jobb élmény :) FPS-en kívül mindent ezzel játszok, most a Psychonauts a soros, ott is jól jön. Előtte AC:Brotherhood volt, ott meg egyenesen kötelezővé tenném.

(#1080) RootRulez válasza DeFranco (#1079) üzenetére


RootRulez
félisten

Bulik előtt nálam szoktunk összeröffenni, melegíteni és akkor elfifázgatunk egymás közt...

═════════════════════════════════════════

(#1081) GeniusStar


GeniusStar
csendes tag

Sziasztok

Most vettem 1 Joystick Trust Predatort
És szeretnék érdeklődni hogy mijen JÁTÉKOK-kat
érdemes leszedni !! :K :K ;)

(#1082) Inv1sus válasza GeniusStar (#1081) üzenetére


Inv1sus
addikt

:((( <--- Csak mert nincs facepalm ikon.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1084) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok.

Jobb minőségű Gampad-ot szeretnék vásárolni. Főként Fifa12höz és Alan Wake-hez.
PC-vel használnám.
Nem feltétlen kell wifi-s.

Én a Logitech F710-et néztem ki de kicsit sokallom a 12eHUF-ot rá. A logitechet mint márkanév jól ismerem és meg vagyok a termékeikkel elégedve.

Ti milyen Gamepadot ajánlanátok megvételre?

Köszi a segítséget.

(#1085) RootRulez válasza gerzsol (#1084) üzenetére


RootRulez
félisten

Jó az F710, ha nem kell a wireless, akkor az F510 is jó és ha nem kell a rezgés, akkor az F310 is. :K Minőségben mindegyik nagyon jó, csak a szolgáltatásban van köztük különbség. :K

═════════════════════════════════════════

(#1086) DeFranco válasza RootRulez (#1085) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1 :)

(#1087) gerzsol válasza RootRulez (#1085) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Rezgőt szeretnék. Sajnos lecsúsztam, 8e-ért árulta valaki. Akinek van F710 az nem akar megválni tőle, de még F510-et sem árulnak ahogy látom. Használt nem igazán van. Az újak meg drágák.

Esetleg más gyártótól valami használható Dolog?

(#1088) DeFranco válasza gerzsol (#1087) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

(amúgy 3k volt pár hete a Tesco-ban készletsöprés címén. Ismerek olyat, aki az egész készletet felvásárolta)

Ezen kívül még az X360 pad van, ami ér valamit, a többi kuka. Inkább rezgő nélkül egy F130, de mást ne vegyél szvsz.

(#1089) RAMy


RAMy
tag

Hali.

Logitech Chillstream gamepadről tudna valaki írni pár szót? Köszi.

(#1090) RAMy


RAMy
tag

Már nem tudom szerkeszteni az előző hsz-em. :/ Szóval még a PlayStation 3 kontrollerről érdekelnének vélemények.

(#1091) DeFranco válasza RAMy (#1089) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én nem használtam huzamosabban, de volt a kezemben már. Nem rossz pad, szeretik, bár a ventillátora szerintem felesleges, bánthatja az izületeket és hangos, de ha nem kapcsolod be, nem zavaró.

Érdemes belőle X360 gombkiosztásút venni, mert az xinputos.

(#1092) RAMy válasza DeFranco (#1091) üzenetére


RAMy
tag

Köszi.
A ventillátorra nem hiszem, hogy nagyon szükségem lenne, mert általában fázik a kezem, bár nyáron jól jöhet. X360 stílusút találtam belőle, lehet megveszem, de még szemezek a PS3-as kontrollerrel, mert valahogy kinézetre jobban bejön, meg jobb szeretem, ha a 2 joystick egymás mellett van (megszokás).
A SpeedLinket sikerült elpasszolnom. :DDD

(#1093) DeFranco válasza RAMy (#1092) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor Logitech F szériát vegyél, ha PS design kell. Mást ne.

[ Szerkesztve ]

(#1094) RAMy


RAMy
tag

Maradtam ennél, F310-et veszek ma. Bár ahhoz képest, hogy 6 éve a Dual Action-t 6500-ért vettem, ez semmivel sem tud többet látszólag, szóval így kicsit drága. De a Logitech-ben eddig nem csalódtam, és legalább gari is lesz.

Köszi még egyszer a tanácsot. :DD

(#1095) veszet


veszet
csendes tag

Hello,

Egy kis élménybeszámoló.
Vettem két F310-t a gyerekeknek az itteni infók alapján. Amitől tartottam a holtjáték de egyáltalán nem zavaró, nem is veszem észre. Mondjuk inkább a két fiam nyúzza.
Ami gond volt vele az egyiknek az RB gombja beragadt. Mivel elég messze vettem és a gyerekek is kinyírtak volna ha egy-két hétre nincs gamepad, ezért szétszedtem, hogy mi lehet a gond. A probléma az volt, hogy a kis mikrokapcsoló egyik pöcke letört, és ezért elfordult a kapcsoló, visszaraktam és azóta működik bár ki van oktatva a két lurkó, hogy azt a gombot csak óvatosan :N Nem tudom, hogy a veszet nyomkodástól vagy azért mert sikerült leejteni már egy párszor és azért hibásodott meg.
Egyébként nagyon jó kis gamepad csak ajánlani tudom.

(#1096) RAMy válasza veszet (#1095) üzenetére


RAMy
tag

Én is vettem egy ilyet, eddig hasonló véleményen vagyok.

Nekem annyi problémám van vele, hogy amikor beteszem a középső ujjaim az LT/RT gombok mögé, a műanyag eléggé nyomja, nem valami kellemes érzés hosszútávon. Kicsit hosszúak az ujjaim. (A Dual Actionnél pont annyi hely volt, amennyi kellett, kényelmes volt. De itt a nyomásérzékeny ravaszok miatt más a kialakítás, kevesebb egy jó fél mm-rel a hely.) Odaragasztottam egy kis szivacsot meg rá műbőrt, hogy ne nyomjon annyira. Így nem olyan rossz, de nem is tökéletes.
Plusz, szintén a Dual Action oldalán volt egy kis gumírozott rész, amit nagyon szerettem, mert nem csúszkált a kezemben a cucc. Itt viszont az a rész műanyag, nem tetszik. :(

(#1097) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Egy barátom megbízott hogy vegyek neki egy olyan gamepad-ot amely két részből áll,de egy usb-t használ. Szóval két darab vezérlő két kábellel,amely valahol összeér,és egy usb-vel kapcsolódik a géphez. Nos,őszintén férfiasan bevallom hogy én ilyenről még csak nem is hallottam... :F Valaki tudna nekem segíteni abban hogy ilyet honnan tudnék szerezni,és egyáltalán hogyan keressek rá? Köszönöm :R

(#1098) DeFranco válasza fonseca (#1097) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ket x360 wireless pad, es egy wireless reciever. Vagy esetleg ket logi F310 egy usb hubban. Ez utobbi nem 100 hogy mukodik.

Komoly ceg nem gyart ilyen villasfarku gamepadot, dzsunka szart meg ne vegyen mert azt meg nem fogja hasznalni.

(#1099) fonseca válasza DeFranco (#1098) üzenetére


fonseca
tag

"Komoly ceg nem gyart ilyen villasfarku gamepadot" Melyek a komoly cégek?

(#1100) DeFranco válasza fonseca (#1099) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Microsoft, Logitech

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.