Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1551) DeanRain79 válasza DeFranco (#1549) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Sajnos másik gépen nem tudom megnézni. Akinél lehetne is nagyon messze lakik. Nekem meg ez az egy van sajna.
A billentyűzet drivert a windows rakta fel magától.Nem volt külön lemezen.Ugyan így az egérnél is.
Ezen kívül csak a nyomtató(Epson Stylus SX 215 van még bekötve usb-re. Ennek még nem volt időm felrakni lemezről a driverét,így ezen is csak az van amit a windows felrakott magától.Másom nincs ami usb kapcsolódást igényelne.
Még megpróbálom azt amit írsz,hogy kihúzom a bill.-t,még talán az egeret is.Hátha.
Átalakítom sajnos nincs.

Gondoltam felrakok egy videót ,hogy mi is történik pontosan,és egy fotót,hogy mit mutat az eszközkezelő,illetve a gamepad tulajdonságok rész. Csak nem tudom,hogy lehet-e felrakni a fórumon ilyesmit,és hogy van e rá mód a linkelésre. Illetve,hogy képet lehet ezt már látom.
http://prohardver.hu/dl/upc/2013-01/08/421122_jhgahjwbjvn3kkl4_gamepad.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1552) DeanRain79 válasza SenorGrande (#1550) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Hali!
Nincs más eszköz bedugva a fent említetteken kívül.
Csak a windwos játékoknál vettem észre,hogy ugrál a lapokon a kurzor.(már ha jól írom ,hogy micsoda.)
Vezérlőpultnál nincs probléma,sem máshol a windowson belül.

(#1553) DeanRain79 válasza SenorGrande (#1550) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Most nézem a kalibrációt. Ajajj! A Z tengelynél ugrál a sáv magától ami az LT +RT ,ha jól látom.

X tengely(bal analóg kar ok)

Z tengely lett az LT+RT ami a kalibrálónál néha ugrál magától!Pontosabban az LT nyomásánál.

X forgás( jobb analóg kar-jobbra -balra húzása ez is ok)

Y forgás (jobb analóg kar fel-le ez is ok.)

[ Szerkesztve ]

(#1554) DeFranco válasza DeanRain79 (#1553) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez vagy driver ütközés (ez a sokkal valószínűbb), csak gépcserével, vagy billentyűzet-egér cserével (és a driverek letakarításával) lehet kiszűrni, vagy hardver hiba, amit viszont csak gépcserével.

Esetleg, ha lehúzod a billentyűzetet, meg az egeret, de az sem biztos, hogy elég, mert a driver attól még fennmarad.

Meg kell próbálni. Aztán ha nem megy, nézünk mást.

(#1555) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Nem tudjátok kis hazánkban hol lehet ilyet beszerezni?
Ma kipróbáltam F710el FarCry3 multit, elég frankón adta pluszba voltam, igaz van a játékba aim rásegítés, de akkor is nagy feeling ágyból meló után kényelmesen tolni a tv elött :D
Azt hallottam, hogy ezzel finomabban lehet célozni.

(#1556) $p@rr0w válasza Norbika88 (#1555) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Sehol ezt csak ők gyártják, én házi megoldáson gondolkozom.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1557) Z()L3


Z()L3
tag

Srácok köszönöm a segítséget amit kb. 1 hónapja adtatok ! :R
Kegyetlen jó a Logitech F310 :R Miért nem kukáztam hamarabb a Trust GM-1520 gamepadot... :W
Ezt bedugom, prüttyenik egyet és már megy is. Játékokban kiír egy gombot - ránézek a gamepadra és megtalálom - nem csak ilyen gomb1 meg ilyen szarságokat ír.

Aki teheti ez alá ne adja ! A Trustom ami volt 4ezer volt, ez 7ezer - azt a 3ezres különbséget bőven megéri ! Tudásban, kényelmességben, pontosságban (mindenben ;] ) sokkal jobb.

Szóval még egyszer köszi ! :K

(#1558) hanso


hanso
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.Van egy Logitech rumblepad 2 es gamepad-om.A cucc kb 5 éves.
Problémám: Rádugom az usb portra és nem ismeri fel a rendszer.Toshiba laptop L650.Win 7 64bit.
Eddig működött,tegnap már játék alatt lakapcsolt a rendszerről.
Ha mást dugok az usb-re semmi probléma semmivel.

Szerintetek?Kuka?

Köszönöm
Üdv
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#1559) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok.

Tudtok nekem boltban újonnan 3-4k környékén olyan Gamepad ot ajánlani ami működik hibátlanul Win8-on?

(#1560) DeFranco válasza TechN7ne (#1559) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem.

(#1561) matyko4


matyko4
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy gamepadot vásárolni ,csak nem tudom eldönteni hogy az xbox360-ét vagy az általatok említett logitech valamelyikét.Melyikkel lehet több fajta játékot játszani?

(#1562) DeFranco válasza matyko4 (#1561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ilyen szempontból egyforma a kettő. Elsősorban az döntsön, hogy neked melyik a kényelmesebb, ezen kívül nézd meg az árát, és döntsd el, mennyire kell a +1 év garancia, és a support amit a Logi ad.

Egy kategória a kettő.

(#1563) matyko4 válasza DeFranco (#1562) üzenetére


matyko4
csendes tag

És az a support az mi?Sajnos egyáltalán nem értek az ilyenekhez :((
És ha egy boxosat vennék akkor egy receiverről menne 2 controller?mert van már egy vezetéknélkülink az xboxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1564) DeFranco válasza matyko4 (#1563) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A logitech supportja példás, gördülékenyen könnyen intéznek minden garanciális problémát. Legalább is itt a fórumon sokan beszámoltak már erről.

De ha van már egy x360 padotok, és vezeték nélkülit akarsz recieverrel, akkor én X360 padot vennék (recieverrel) mert úgy egyből ketten is tudtok játszani a gépen paddal.

Egy reciever 4 padot kezel.

(#1565) matyko4 válasza DeFranco (#1564) üzenetére


matyko4
csendes tag

Köszönöm a segítséged :) akkor inkább a boxosat rendelem.

(#1566) politomi


politomi
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm gamepad-et akar venni és rám bízta a feladatot hogy Xbob 360 gamepad kell neki és nem vezeték nélküli vagyis usb-s.
Találtam a neten 2 fajtát is:
Xbox 360 Controller
Xbox 360 Controller for Windows
A "for Windows" nélkülihez is írja néhány bolt hogy pc-hez is használható. Na de akkor miért van 2 verzió belőle??
Miben más a for windows verzió hogy kb 2k-al magasabb az ára.
A sima is müködik normálisan pc-n? értem az alatt hogy windows live-os játékoknál nem kell konfigurálni a gamepad-et??
Köszönöm a válaszaitokat.

(#1567) kenwood3 válasza politomi (#1566) üzenetére


kenwood3
őstag

Annyival másabb a for windows, hogy ahhoz jár 1 driver cd is. Én mikor vettem az 576-ba az enyém, akkor eladó mondta, hogy csak ennyivel másabb. Persze vezetékesbe elvileg nem volt raktáron a sima, csak a for windows-os, hogy többet kelljen fizetnem érte :U

Mi az az ekezet dragasag??

(#1568) politomi válasza kenwood3 (#1567) üzenetére


politomi
tag

Köszi a választ.
A sima is bekonfigurálja magát a játékokba? Arra gondolok hogy nem nekem kell megadni a játék beállításainál hogy melyik gomb micsoda.

(#1569) kenwood3 válasza politomi (#1568) üzenetére


kenwood3
őstag

Annyi lesz a dolgod, hogy bedugod, a windows update leszedi magának a szükséges drivert, majd játszol. Nem kell semmit se állítgatn!. Amelyik game támogatja a gamepados vezérlést, azzal menni fog mindenféle állítgatás nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1570) politomi válasza kenwood3 (#1569) üzenetére


politomi
tag

Na ez jó hír akkor nem adunk a for windows verzióért több pénzt ha jó a sima is.
A sima usb-s gyári x360 gamepad 6900Ft. Ennyit megér.
Régen konzolos voltam és megtanultam hogy lehet akármilyen utángyártott joy, egyik sem jobb mint a gyári akár logitech akár nem :)
Köszi a segítséget.

(#1571) kenwood3 válasza politomi (#1570) üzenetére


kenwood3
őstag

Szívesen, nm. Majd kérünk beszámolót :D ;]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1572) politomi válasza kenwood3 (#1571) üzenetére


politomi
tag

Rendben.
Jövő hét vége felé lesz beszámoló mert szerda környékén lesz meg :)

(#1573) #00137984


#00137984
törölt tag

Need for Speed Most Wanted miatt beújított Ewent-et nem találtam elég jónak, mert kevés lehetőségem volt a gombok beállítására. A Saitek 480 meg lassan reagált az írányitásra. Mint mindig a kevéske keretből és még kevesebb választékból egy Trust GXT24 került megvételre. Remek vételnek bizonyult. Az Ewentnél több beállítási lehetőségem volt, és még sebességben is felülmúlta mindkét társát. A kanyarban jobban meg tudom fogni a sodrodást (Driftelést), és időben megy a kigyorsítás és a szembe jövő forgalom kikerülése. Tomb Raiderben és Prince of Persiában, meg ahol fontos mind a 8 írány, a Saitek verhetetlen.

(#1574) #00137984


#00137984
törölt tag

(#1575) Joci009


Joci009
csendes tag

Sziasztok !
Szeretnék venni egy gamepadot pc-hez autós játékokhoz (Grid,Dirt 3) 8ezret szánnék rá és olyasmit szeretnék mint az xbox 360-é mert annak jó a fogása

(#1576) DeFranco válasza Joci009 (#1575) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vezetékes kell vagy vezeték nélküli?

Ha vezetékes, akkor vegyél rendes vezetékes Xbox360 padot, ha vezeték nélküli, akkor olyan vezeték nélküli xbox padot kell venni, amihez adnak recievert is (eza for windows megjelölésű).

Vezetékesben is van for windows, de az annyiban másabb a sima vezetékesnél, hogy van hozzá driver cd, és egy kicsit drágább, mint a nem "for windows"

8k-ba belefér a vezetékes.

[ Szerkesztve ]

(#1577) Joci009 válasza DeFranco (#1576) üzenetére


Joci009
csendes tag

értem köszi a segítséget

(#1578) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

xbox360 kontroller javítást végez valaki a fórumon?
Ha nem, akkor hol érdemes nézelődni? (a kérdéses kontrollert földhöz vágta a gazdája :((( )

J.

(#1579) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Halott ez a topik?

(#1580) DeFranco válasza joysefke (#1579) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, csak nem tudják rá a választ. nézz be esetleg az xbox topicba, a kontroller ugyanaz, lehet ott tájékozottabban a javításban

(#1581) joysefke válasza DeFranco (#1580) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

J.

(#1582) politomi


politomi
tag

Sziasztok.
Adós maradtam egy beszámolóval ax Xbox controllerrel kapcsolatban.
Nem a "for windows" verzió lett megvásárolva hanem a sima usb-s.
Win7 alatt egyből felismerte a rendszer és a játékokat elindítva (resi 5, grid, dirt, borderlands2 stb) felismerte automatikusan, nem kellett semmit állítgatni, konfigurálni. Max annyit hogy az options-ben a gamepadra kellett tenni keyboardról.
Ajánlom mindenkinek az eredeti xbox vezérlőt minden mással szemben.
6900Ft volt.
Ennek fényében pl egy logitech F310 nem ér a szememben 4k-t sem.

(#1583) SenorGrande válasza politomi (#1582) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Én vártam a visszajelzésed/megerősítésed, köszönöm. :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#1584) DeFranco válasza politomi (#1582) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Használtál már F310-et?

(#1585) politomi


politomi
tag

Nem, de használtam már ps2-t és egy kis ideig x360-t.
A controller kialakítás és analog karok jobbak 360-as controlleren.
Konzolos koromban volt szerencsém sok utángyártott controller kipróbálni köztük logitech-et is de egyik sem érte el a gyári minőségét.
Nincs bajom a logitech cuccaival mert olyan egeret és hangrendszert használok de a szememben egy F310 controllernek akkor lenne létjogosultsága számomra ha az eredeti gamepad 10k felett lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1586) kenwood3 válasza politomi (#1582) üzenetére


kenwood3
őstag

köszönjük a beszámolót :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#1587) ettika


ettika
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy Logitech F 710-es gamepadot, de nem telepíti a cd-vel, nem tudom mit kéne próbálnom, win8 van a gépen. Próbáltam a honlapjukról is a szoftvert de ott is leáll, pár másodperc után. Valami ötlet?
Előre is köszönöm.

(#1588) DeFranco válasza ettika (#1587) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elméletileg nem kell hozzá driver, magától megeszi, de ha nem, innen szedd le a drivert, kiadtak már hozzá 8-ashoz valót.

Ha esetleg nem megy, ezt megnézheted (a kiemelt hozzászólást): [link]

[ Szerkesztve ]

(#1589) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok! 10 K alatt melyik a best buy gamepad pc-hez? 2 fontos szempont van: masszív analóg kar(ok) es viszonylag hosszú vezeték/wireless legyen. Előre is köszi a választ!

(#1590) kenwood3 válasza kevepapa (#1589) üzenetére


kenwood3
őstag

xbox360 pad és logi f310/510/710

Mi az az ekezet dragasag??

(#1591) kevepapa válasza kenwood3 (#1590) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Köszi. Úgy látom a wireless még mindig húzós áron van. Azt lehet tudni hogy az xbox/logitech közül melyiknek strapabíróbb az analog karja? Fifazásnál nem mindegy...

(#1592) DeFranco válasza kevepapa (#1591) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a logira 2 év garancia van (jellemzően, azért ellenőrizd le a konkrét boltot)

(#1593) kevepapa válasza DeFranco (#1592) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Köszi! Már éppen letettem a voksomat a logitech f710 mellett, amikor a logitech fórumon szembejött az a rengeteg panasz, hogy gyakran eldobja a jelet (ütközik az egyéb wifis dolgokkal) úgyhogy végül úgy döntöttem, hogy benevezek két vezetékes xbox360 padra, és veszek melléjük hosszabbítót. Gyakorlatilag 2t tudok venni egy wireless áráért.

(#1594) DeFranco válasza kevepapa (#1593) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ott van az F510 is, ami ugyanaz, mint a 710 csak vezetékes (és olcsóbb), vagy a 310, ami még olcsóbb annyival kevesebb az 510-nél hogy nincs benne rezgő mód.

Teát 310 - vezetékes, nincs rezgő
510 - vezetékes rezgő
710 vezeték nélküli rezgő.

Egyebekben nincs különbség.

Az eldobálás valós probléma, általában megoldható, javítható a vevőegység áthelyezésével, ütközés nincs, csak interferencia. De én is vezetékes padot vennék. Kevesebb vele a macera.

[ Szerkesztve ]

(#1595) kissadam22


kissadam22
tag

sziasztok segítségre lenne szükségem. Én Bf3-mal játszok pc-n bill+egér . vettem egy Logi f510-t nem tudom beállítani a probálom a játékban átálitgatni de nem jo. elvileg lehet a Logi-nál állítani hogy milyen játékkal játszol de nem tudom hol kell. meg szerettem volna nyitni a Logi-t hátha beadja a a játék mode választékot de semmi. ezt írta ki. mi a teendő köszi..

(#1596) DeFranco válasza kissadam22 (#1595) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy kis elmélet:

a gamepadod kétféle módban tud üzemelni: xinputban és directinputban. Az xinput mód a jobb, újabb, fejlettebb, ez az MS szabványa, ezt tudja az X360 pad is, ezt igénylik a modern játékok. A directinput mód a régi játékoknál jöhet jól, amik nem támogatják az xinput módot, mai játékoknál már nagyon ritka.

A két mód között a pad alján levő x-d kapcsolóval tudsz váltani. A profiler, amit próbálsz indítani, csak directinput módban működik, ezért nem indult el nálad, mert a padod nagyon helyesen xinput módban volt. xinput módban nem működik, mert ott nem kell, a játékban előre konfigurált, adott a gombkiosztás.

Ennyit az elméletről. A konkrét játék elvileg támogatja a gamepadot, és az xinput módot is, csak sajnos a megvalósítás bitangpusztulatosan fostos. QTE-k esetén van, hogy hiába van egy gomb kimappolva a padra, nem fogadja el, csak billentyűről, meg ilyenek. [link] A padod jó, a játék a szar (ebből a szempontból). Vigasztaljon az a tudat, hogy semmilyen másik paddal sem menne jobban.

Próbálkozhatsz esetleg azzal, hogy átkapcsolod directinput módba a padot és a profilerrel próbálsz valami értelmes kiosztást ráerőltetni (ebben a padod a világon egyedülálló, hogy mindkét módot tudja) hátha működik, de nem lesz ugyanaz az élmény. Ezt elcseszte a dice.

(#1597) Strix Aluco válasza DeFranco (#1596) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Sziasztok,

Bocsi a kegyetlen ostoba kérdésért: az Xbox360 kontroller csak Windows-hoz használható, vagy Ubuntuhoz is?

Köszi!

(#1598) kissadam22 válasza DeFranco (#1596) üzenetére


kissadam22
tag

Szia nagyon köszönöm az infot...
:R :R :R

(#1599) DeFranco válasza Strix Aluco (#1597) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erre sajnos nem tudok válaszolni, ubuntu topicban talán könnyebben meg tudják mondani.

Az Xbox kontroller "csak" xinput módot tud, ami MS termék, tehát szerintem natív támogatásra szerintem ne számíts,de valamit biztos hekkeltek rá :)

@kissadam22: szivesen, sok sikert

(#1600) Strix Aluco válasza DeFranco (#1599) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Akkor F310 / F510 közül választok, ott gondolom nincs ilyen akadály, erre is azért gondoltam, mert ugye a Microsoft a gyártó.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.