Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1851) dokken válasza DeFranco (#1850) üzenetére


dokken
tag

Win 7/8 automatikusan telepíti speedlink driverét, a XInput drivert az user manual szerint kell, van magyar nyelv [link].A user manual szerint 5 másodpercig nyomni kell a mode gombot és létre jön a kapcsolat a stick és a gamepad közt, na ez lehetetlen.Nálam az vált be, hogy megnyomom a mode gombot a gamepadon, a ledek elkezdenek vibrálni, kihúzom az usb sticket és vissza és létre jön a kapcsolat.
Vezetékesnél ilyen probléma nincs.

(#1852) diegho


diegho
nagyúr

Ez a speedlink elég jó vételnek tűnik, de nem bántam meg az x360 controllert, mondjuk nem tudom mennyire lesz tartós, de van akik már évek óta nyúzzák, remélem nálam is bírja majd.

(#1853) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Egy problémám lenne a Logitech F710 wireless gamepad-emmel.
64 bites Windows 7-et használok. A gamepad-et csak simán bedugtam a gépbe, nem telepítettem semmi drivert, csupán az alap Logitech szoftvert, amivel analóg módban lehet a billentyűzet billentyűit a gamepad-hez rendelni.
A problémám az, hogy eléggé laggol használat közben. Van, hogy egyáltalán nem érzékeli a gombjait, van, hogy csak második lenyomásra. Persze van, amikor teljesen jól működik, de ezek maximum 1 perces időintervallumok, szóval még egy Mortal Kombat meccset sem tudok úgy lejátszani, hogy tökéletesen működne minden.
Az elem még a gyári benne, de a megvásárlás után 1-2 héttel rögtön jelentkezett ez a probléma (vagy talán a megvásárlás után azonnal, nem emlékszem már). Kb 2 hónapja vettem a kontrollert.
Arra is gondoltam még, hogy lehet, hogy a wifi-s routerem (vagy valamelyik szomszéd routerja), vagy mobiltelefon, tablet, akármi bezavarhat a gamepad kommunikációjába? Lehetséges ez?
Nem lehet frekvenciát állítani a gamepad-en? Esetleg valahogy lecsekkolni, hogy melyik frekvencián kommunkál a gamepad, plusz leellenőrizni, hogy a közelben más eszköz is próbálja-e használni ezt?
Esetleg valami drivert kellene telepítenem hozzá?
Előre is köszönöm a segítségeket, ötleteket!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1854) chungee


chungee
addikt

Estét!

Amatőr kérdés: F310 és F510 között mi a különbség:F F710-et még véletlenül se ajánljatok. Annyi pénzem nincs :(

(#1855) DeFranco válasza chungee (#1854) üzenetére


DeFranco
nagyúr

F510 rezgős.

(#1856) DJGABI válasza dokken (#1847) üzenetére


DJGABI
addikt

hú basszus, ez a Xeox Pro csábító. Pont rant-elni akartam hogy mi az hogy egy ekszbáksz kontroller 8k-nál kezdődik, ez a vezetékes Speedlink 5-6k-ért pont a fájdalomküszöb. Erőteljesen gondolkozóba estem. kösz a felhívást rá.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1857) yanagawa35


yanagawa35
csendes tag

Sziasztok!
Van egy gondom!
Vettem egy Logitech F710-es gamepadot. Számítógépem 32bites, XP és Win7 van rajta. Alapból egyik OS-en sem tud illesztőt telepíteni hozzá, és az eszközkezelőben egyéb eszköznek jelöle. Feltelepítettem az Microsoft XBox360 32Bit programot, és az F710 illesztőprogramját erre frissítettem. Ez után a Win 7-en hibátlanul működik, viszont az XP-re hiába raktam fel az XBOX360 programot, mert az illesztő frissítésénél elakadok (sehol sem találom a kézi kiválasztás listából). Pedig ezzel kellene felülírnom a Logitech illesztőket. Ha tudtok kérlek segítsetek. Előre is köszönöm!

(#1858) DJGABI válasza dokken (#1851) üzenetére


DJGABI
addikt

Holtjátéka az analóg karoknak egyébként milyen? Mert az xbox változatnál mindenhol azt szidják. Mondjuk nem is értem, FPS-re én pl egyáltalán nem használnám. Más játéknál zavaró lehet? Bár a mostani ezer forintos PS másolat padnál kb bármi jobb... A másik dolog ami zavar: nem cserélhető akksi, az is csak 500mAh =( bár egy amazon rivjú szerint 30 órát így is elmegy.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1859) FZsolt15


FZsolt15
aktív tag

Üdv!
A Dualshock 3 kontroller milyen input-os? A MotioninJoy nevű programmal működik a PES-ben, Assassin'sCreed-ben, mert ott belehet állítani, de más játékban nem, pl Tomb Raider.

(#1860) dokken válasza DJGABI (#1858) üzenetére


dokken
tag

Nekem 1 utángyártott xbox360 gamepadom van, annál jobb, az akksi meg majd kiderül.

(#1861) DeFranco válasza FZsolt15 (#1859) üzenetére


DeFranco
nagyúr

directinput

(#1862) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Nézegettem ebayen xbox360 gamepadeket, már 4.500Ft-ért lehet venni teljesen ugyan olyat. Volt már valaki aki ilyen kínait vásárolt? Mennyivel lehet (ha) rosszabb a minősége?

(#1863) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem használtan egy Logi F510-et, az új Mortalhoz szeretném használni, viszont még sosem volt ilyenem, és nem értek hozzá.

Kell valami szoftvert feltelepítenem, vagy mehet ahogy a win7 felismeri?
Xinputon kell használnom?
Olvastam valami deadzone-t, kell olyat állítanom?

(#1864) DeFranco válasza Chesterfield (#1863) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Alul X-re (xinput) állítod, bedugod, hagyod, hogy a gép telepítse. Ha működik, örülsz. Nekem meglepő módon legutoljára így nem működött valamiért, és kellett neki a drivere, akkor gyere vissza és segítünk.

Még egyszer mondom, elvileg a winnek kellene tudni kezelni magától is, én is meglepődtem, hogy 7x64-en nyűgje akadt.

(#1865) Chesterfield válasza DeFranco (#1864) üzenetére


Chesterfield
senior tag

köszi

Felismerte, és fel is települt.
Akkor nem kell semmit állítgatnom, használhatom ahogy van?

Mi az a mode gomb rajta?

[ Szerkesztve ]

(#1866) DJGABI válasza Dinter (#1862) üzenetére


DJGABI
addikt

inkább ne. valszeg csak régebbi játékokhoz lesz jó (dinput), minőségben meg fényévekre lesz a gyáritól. 1k-ért nekem tök megérte egy kínai PS klón pad, de többet nem adnék ilyenekért. Gombok lötyögnek, van amit néha már nem is érzékel, analóg kar ~4 irányú csak... Picit gyűjts, aztán ez legalább garis + mindennel kompatibilis [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1867) DeFranco válasza Chesterfield (#1865) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen oprendszerre tetted fel? Leírnád a lépéseket? Csak azért érdekel, mert mondom, nálam most feleségem laposán nem akarta egyből az igazat, amin őszintén meglepődtem, mert eddig durván plug and play volt mindenhol.

A mode gomb cseréli fel a bal joy-t és a d-padot. Kalibrálni lehet az eszköz tulajdonságainál jobb gombbal érhető el a beállításokban, de szerintem nem szükséges.

#1868: hát akkor én csesztem el valamit... a mellékelt logitech gaming izébizét sem tetted fel ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1868) Chesterfield válasza DeFranco (#1867) üzenetére


Chesterfield
senior tag

win7 64bit
csak simán bedugtam, és magától feltelepítette a driverét, semmit nem csináltam

(#1869) Dinter válasza DJGABI (#1866) üzenetére


Dinter
addikt

Köszi, ez jól néz ki :)

(#1870) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Hú, mortalban lehet megszívom, hogy egy tárcsa a dpad, nem pedig különálló gombok.
Sokszor van olyan képesség, hogy le-előre-valami, és ebből így az lesz, hogy egy félkört nyom az ember.
Van olyan jó minőségű gamepad, amiben szeparált gombok vannak a dpadban?

(#1871) TommyGun válasza Chesterfield (#1870) üzenetére


TommyGun
őstag

Sajnos x360-al is ez a helyzet de kis gyakorlással lehet minimalizálni a dolgot.
Ami erre kifejezetten jó lenne az a PS3 Joy dpad dijájn, de azt nem tudom lehet e PCre kapni.
Mondjuk csak emiatt venni egyet...mondjuk ha lenne olcsó tán megérné.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1872) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Hát, én pont a mortalhoz vettem az F510-et :S

Esetleg ez lehet jó lenne, habár nem tudom a speedlinkek mennyire jók.

(#1873) DeFranco válasza Chesterfield (#1872) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sajnos jelenleg nincs normális de még elfogadható gamepad sem különálló iránygombokkal á'la PS

ez van. a gagyipadokkal meg nem jutsz messzire.

hoppá... ha ez tényleg xinputos, akkor ezzel lehet futni egy kört... minőségben biztos az F510 alatt lesz, garanciában is, de talán megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

(#1874) TommyGun válasza Chesterfield (#1872) üzenetére


TommyGun
őstag

Én mondjuk spec fifa miatt veszem évek óta ezeket meg nba miatt, mortal max plussz, hamar megunom.
Dpadot annyira riktán használ játék hogy csak emiatt nekem nem éri meg ilyenre beruházni. Amúgy left stickel is megy a mortál.
Amúgy ez a speedlink xinputot is tud elvileg azt írják elvileg jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1875) DJGABI válasza DeFranco (#1873) üzenetére


DJGABI
addikt

ennek a kábel nélküli párját vette kolléga: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1876) TommyGun válasza DJGABI (#1875) üzenetére


TommyGun
őstag

Ez tökéletes lehet DPADos gémeknek, mondjuk a joyok nem biztos hogy kibírnak majd néhány évet de Mortálozni és hasonlókra ez zsír lehet.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1877) DeFranco válasza DJGABI (#1875) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen-igen, csak a rutin meg az évek, hogy csak a logi meg az x360 van :D

nem dícsérik ezt a speedlinket, de végül is a kötelezőt hozza és nem drága, ha valaki bevállalós lehet ajánlani

(#1878) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Én szeretem, hogy a Dpad egy gomb. Mivel 8 állású kapcsoló, így Mortalban a hátraszaltót egy gombbal lehet csinálni. Egyedül az előre -> hátra kombókat kell még szokni, mert valóban nekem is közé csúszik egy-egy guggolás vagy ugrás. De egyre inkább megszokom.

osu-no seishin

(#1879) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A Logitech akar most valami újat piacra dobni, vagy csak az itthoni forgalmazók bénáznak? Lassan-lassan tervezem egy F710-es beszerzését, de alig lehet kapni, a nagyobb boltokban, amiket szoktam nézni, ott meg egyáltalán nincs*...

*12-13k környékén keresem, nem 15-ért, annyit nem ér nekem, már így is túlléptem a 10k-s lélektant

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1880) DeFranco válasza hoffman_ (#1879) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szvsz nem viszik mert drága

(#1881) hoffman_ válasza DeFranco (#1880) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez a bajom vele nekem is. de akkor vigyék le az árát :D ha berohadt a készlet, már úgyis mindegy. leviszik 10k-ra, és megrohamoznák az üzletet. nem merem megvenni ezt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1882) DeFranco válasza hoffman_ (#1881) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mindenképpen wireless kell?

(#1883) hoffman_ válasza DeFranco (#1882) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:K

de lehet, hogy megvan a nyertes. ha minden igaz, ehhez jár riszíver, most várom a mailt, hogy tényleg. ha igen, akkor megvan a befutó :)

mod:

ebben a másodpercben csippant a telefon, jár a riszíver, 10k-s lélaktani határ alatt maradok :C

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1884) DeFranco válasza hoffman_ (#1883) üzenetére


DeFranco
nagyúr

használd egészséggel

meg menni kéne inni is, amíg jó idő van, nem?

(#1885) hoffman_ válasza DeFranco (#1884) üzenetére


hoffman_
nagyúr

meglesz. orrba-szájba lesz nyomva a mortal :) meg így, hogy lesz virelessz, így a tdu 2, trine, mirror's edge, asasin's creed is mehet majd ágyból bármikor, ami elég sokat számít a szokásaimat nézve, szóval lesz itt jóság.

menni bizony! nem hivatalos ph csoportban kéthetente felmerül fészbukon, de sehol sem tart a dolog. a Viszlát féle szalonna-sütős akció is úgy tudom, hogy elmarad, ő már nincs itthon, ha minden igaz. de ettől függetlenül én nagyon szívesen adnám a nevem továbbra is, kéne szülni bejegyzést. vagy valami :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1886) DeFranco válasza hoffman_ (#1885) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg kellene már venni ezt a mortalt, mindenki odavan érte... csak időm nincs rá...

(brotip: Deadpool! ha szereted az elmebeteg dolgokat, akkor mindenképp szerezd be, és gamepadra teremtették)

[ Szerkesztve ]

(#1887) hoffman_ válasza DeFranco (#1886) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én pont azért szeretném, mert mortal egy hullafárasztó nap után is belefér 30-60 perc az ágyból :) ráadásul cimbivel ketten vennék együtt, és mehet a multi egymás ellen, legjobb lesz.

Deadpool, jee, vágom :D nézegetem már egy ideje, a fent említett cimbi is oda van érte. ha tényleg ilyen jó, akkor lehet bepróbálom, köszi a tippet :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1888) chungee


chungee
addikt

Estét!

Jó áron jutottam hozzá egy Logitech F710-hez (7k :C) . Mortalozni szerettem volna. De el se indul vele a steam :( Ezt írja ki.

[ Szerkesztve ]

(#1889) hoffman_


hoffman_
nagyúr

gyors kérdés nekem is, elöljáróban. ha bedugom az x360 wireless-t a gépbe, win7 64bit alá, akkor van egyéb teendőm? érdemes feldobni a szoftvert? vagy úgy járok jól, ha szűzen hagyom, és majd a win felismeri és lekezeli jól?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1890) DeFranco válasza hoffman_ (#1889) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elvileg nem kell semmit csinálnod, csak plug and play, ha engedélyezve van, hogy a netről lerántsa magának a szükséges drivert

gyakorlatilag meg tudod mi a biztos...

@chungee: kicsit bővebb bugreportot tudsz adni? kalibrálásnál (eszközkezelőn keresztül jobbgomb, tulajdonségok etc.) látod az eszközt, visszajelzi a műveleteket?

[ Szerkesztve ]

(#1891) hoffman_ válasza DeFranco (#1890) üzenetére


hoffman_
nagyúr

értem-értem. köszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1892) chungee válasza DeFranco (#1890) üzenetére


chungee
addikt

Megoldódott. Újra kellett rakni a steam-et. De furi, hogy itt vibrál a kezemben. Nem győzöm majd venni elemet bele :(

(#1893) DeFranco válasza chungee (#1892) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a vibrát ki is tudod kapcsolni, meg kell bele valami rendes tölthető akku

amúgy én ezért is vettem vezetékeset

(#1894) chungee válasza DeFranco (#1893) üzenetére


chungee
addikt

Én is nagyon sokat vaciláltam. Szívem is az F510 felé húz. De sajnos nem kapni jó áron jó állapotú vezetékes F510-et. Ráadásul a jelenlegi Logi Dual Action-t meg sikerült eladni 2,5k-ért. Szal 1 hétig nem tudtam játszani. Kaptam ajánlatot F710-re. Pathelyzetben voltam, tehát megvettem. Majd lesz még akksi, amúgy is jól jön a fényképezőgéphez meg a háztartásban is. Így néz ki amit vettem.

[link]
[link]
[link]
[link]

Példának okáért 6,5k-ért ilyet kapni
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1895) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!!

Szeretnék venni egy gamepadot, de nem igazán vagyok otthon ebben a témában.

Mindegy hogy vezetékes vagy vezetéknélküli, de ha vezetékes, akkor legalább 4 méternyi kábel kellene, nem tudom van-e ilyen :/

Nagyjából 8k-m lenne rá, minde nsegítéget előre is közönök :R

[ Szerkesztve ]

(#1896) kenwood3 válasza b.daniel (#1895) üzenetére


kenwood3
őstag

Szerintem ilyen hosszú kábelű nem kapható, de esetleg usb hosszabbító kábellel tudod hosszabbítani . 8kból 1 x360 vezetékes pad, vagy logi f310 jön ki. Esetleg még ebben a hsz-ben linkeltek jöhetnek szóba, de ezek tartósságáról még nincs sok tapasztalat

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1897) b.daniel válasza kenwood3 (#1896) üzenetére


b.daniel
senior tag

Köszi szépen, kipróbálok egy ilyen Speedlinket. A PS3 stíluső a jobb vagy az Xbpx stílúsú? melyik a kényelmesebb,használhatóbb?

(#1898) kenwood3 válasza b.daniel (#1897) üzenetére


kenwood3
őstag

Embere válogatja. Kinek ez, kinek az. Ha volt már kezedben x360 meg ps3 pad, akkor azt neked kell eldöntened, hogy melyik áll a kezedre jobban. ( ha a Mortalra veszed, akkor ps3 stílusút vedd :)) )

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1899) b.daniel válasza kenwood3 (#1898) üzenetére


b.daniel
senior tag

Akkor eldőlt :DD köszönöm szépen a segítséget :)

(#1900) chungee


chungee
addikt

Logi F510 miben jobb mint ez:F
Vagy Logi F710 miben jobb mint ez:F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.