Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1351) kenwood3 válasza DeFranco (#1350) üzenetére


kenwood3
őstag

Vettél xbox padot ? :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#1352) DeFranco válasza kenwood3 (#1351) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, csak erosen szemezek vele. De mivel a 310-esem tokeletesen mukodik, nincs eleg okom kiadni erte ennyi penzt.

Meg egy kicsit szentimentalis is vagyok... olyan szepen, becsulettel teszi a dolgat a 310, annyi kalandot eltunk at mar egyutt, hogy nincs szivem levaltani.

Amikor 3k-ert lottem a Tesco-ban egy 510-est, vegul ki sem bontottam, eladtam bontatlanul (7k-ert ;])

(#1353) kenwood3 válasza DeFranco (#1352) üzenetére


kenwood3
őstag

" Amikor 3k-ert lottem a Tesco-ban egy 510-est, vegul ki sem bontottam, eladtam bontatlanul (7k-ert ;]) "

;]

Hiába, aki tud, az tud :DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#1354) DeFranco válasza kenwood3 (#1353) üzenetére


DeFranco
nagyúr

en csak egyet vettem (es lottem fel az infot egybol a forumba) de utanam egy PH-s kollega felvasarolta az egesz maradek keszletet (jo, volt vagy 4 db)... szerinted? :DDD

(#1355) kenwood3 válasza DeFranco (#1354) üzenetére


kenwood3
őstag

Akkor te még rendes voltáll Ő meg egyszerűen csak Biznisszmen :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1356) DeFranco válasza kenwood3 (#1355) üzenetére


DeFranco
nagyúr

legalis, mindenki tudott rola, es nem is volt ott azonnal csak egy-ket nappal kesobb... az volt a hulye aki nem vett... ennyiert... fuh... akkor 9k alatt sehol nem volt, 5 perc alatt adtam el a hardverapron, alku es postakoltseg nelkul.

(#1357) Zsolty001 válasza DeFranco (#1356) üzenetére


Zsolty001
tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy a Logitech F310 lenne a legjobb választás, de az ára miatt azért szeretnék valami olcsóbb alternatívát. A Trust 14801 GM-1520 mennyire jó ár/érték arányban? A tesztek szerint ez is elég jó, és kb. 3 ezerrel olcsóbb. Vélemény?

(#1358) DeFranco válasza Zsolty001 (#1357) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#1359) Zsolty001 válasza DeFranco (#1358) üzenetére


Zsolty001
tag

Köszönöm, sokat segítettél.

(#1360) joysefke válasza Zsolty001 (#1357) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezt a Logitech F310-et nem értem. Minek ilyet venni, amikor minimális felárért van X350 vezetékes kontroller vagy F510 és mindegyikben vagy rezgésfunkció. Mi értelme van rezgés nélkül játszani, adott esetben az is sokat hozzáad a játékélményhez. Ha pedig nem kell kikapcsolod a játékban.

J.

(#1361) bads1 válasza joysefke (#1360) üzenetére


bads1
aktív tag

Én pl utálom ha rezeg.. Ha játszok valamivel az az első hogy kikapcsolom :DDD

(#1362) DeFranco válasza joysefke (#1360) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van aki nem szereti a rezgést. Ez az egyik. A másik az, hogy a Logira 2 év garancia van, és tudjuk, hogy a Logi garanciához való hozzáállása jobb. Ez a másik. És van, akinek ez a kiosztás vagy éppen forma jön be jobban, mint az X360 padé. Ez a harmadik. A negyedik pedig az, hogy igaz ritkán, de lehet hallani arról, hogy az X360 pad joystickjairól leválik a borítás cafatokban, illetve egyértelműen nem közkedvelt a d-padja. Mellesleg drágább is valamivel, százalékosan nem is kevéssel.

Van indok az F310 mellett is. De ez ezen a ponton már ízlés dolga igazából, jó mindkettő.

(#1363) joysefke válasza DeFranco (#1362) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A garit elfogadom, az egy valós érv a Logi mellett.

Az ergonómia pedig olyan, hogy kinek mi tettszik. A 360 kontrollert mintha a kezembe öntötték volna.

Az árkülömbséget továbbra is elhanyagolhatónak tartom az F310 illetve X360 vezetékes illetve Logi F510 között. Lehet, hogy lesz egy játék, ahol nagyon bejön a vibra funkció, hiba lenne már az elején kizárni, hogy pár forintot megspóroljon az ember.

Nekem nagyon bejön a vibra funkció, úgy érzem tényleg hozzárak a játékhoz.

Példa 1:
Gears of war: belépek egy terembe ellenség még sehol, mégis megremeg egy nagyon rövid időre a kontroller, azonnal kialakul egy baljós előérzet, ami nagyban hozzáad a hangulathoz

Példa 2:
Autós játék, az autó rámegy a rázókőre, remeg a kontroller, amíg nem korrigálsz.

folytathatnám...

J.

(#1364) DeFranco válasza joysefke (#1363) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem erről felesleges vitát nyitni. Kinek ez, kinek az, mindenki el tudja dönteni, hogy mi kell neki. Szerintem megegyezhetünk abban, hogy mindkét kontroller jó, felesleges azon kattogni, hogy melyik a jobb, mert ez ízlés dolga.

(#1365) troland26


troland26
őstag

Na .. sok agyalás után vettem ma egy f710 et . Üzletbe kiskergarival 9,3 k-ért . Eddig csak a SF 4 el próbáltam ki , de tetszik..jöhetnek az újabb gameék is :) :C

(#1366) DeFranco válasza troland26 (#1365) üzenetére


DeFranco
nagyúr

használd egészséggel :)

(#1367) honda 1993


honda 1993
senior tag

heló.
szétszedtem a gépem hogy kitakarítsam,és a tápról leszedtem azt a kis rácsot a venti előtt,majd miután megint összeraktam és bekapcsoltam,csörög mint valami nem is tudom hogy mi.
de valamikor meg semmi baja.
ha így használom a gépet,nem teszi tönkre az egész konfigot a táp?

1 hétig kéne hogy így használjam mert akkor lesz új.

XD alias IKSZDé

(#1368) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Még soha nem volt gamepad-em, de szeretnék egyet venni a PC-hez:

Kérdésem, hogy úgy általában milyen típusú játékok azok, amelyeket jobb így játszani, mint az egér+bill. kombóval?

Miket lehet kb. hasonló jól kezelni vele?

És mik a kerülendő játéktípusok Gamepad-el?

ui. Van rá mód, hogy a Windows-t magát és egyes alkalmazásokat (zene, film, böngésző, stb.) is vezérelhessünk Gamepad-al egyfajta távirányítóként használva? :R

(#1369) kenwood3 válasza mclaren777 (#1368) üzenetére


kenwood3
őstag

Fps--t nehezebb vele kezelni szerintem mint egér+billel a pontos célzások miatt, illetve stratégiát, bár ezt nem is tudom, hogy lehet-e paddal tolni egyáltalán(sose próbáltam) :D .

Pl : street fighter4, dmc4, Prince of persia, tomb raider ,batman, fifa és ehhez hasonlókat könyebb paddal tolni.

Meg lehet oldani, hogy a gamepadot egérként használd, ehhez xpaddder nevű progira van szükség, de szeintem nehezebb egérként használni, mint egy egeret.

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1370) DeFranco válasza kenwood3 (#1369) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Assassin's Creed sorozat
Lara Croft and The Guardian of Light
Rrochard
GTA IV úgy-ahogy
Trine
Toki Tori
Psychonauts
Shank
Limbo
Microsoft Flight
Jamestown
stb.

És most játszottam vele végig a Portal2-t (megint, de most paddal), és először szokatlan volt, de a végén nagyon fun paddal is.

(#1371) DeFranco válasza DeFranco (#1370) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jellemzően a nézdahátam játékok, ahol nem kell lőni, és az oldalra scrollozós beat'em up-ok és platformerek. Gyakorlatilag mindenre jó, ahol nem kell lőni, de már az AC sorozatért is megéri

Plusz ott vannak a sportjátékok és szimulátorok, amiket még nem is próbáltam vele.

(#1372) mclaren777 válasza DeFranco (#1371) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Akkor FPS-re, lövöldözősre marad az egér.

És autóverseny-játékok esetén mi a helyzet?
Persze, gondolom hogy egy kormány-pedál-váltó szettel nem lehet egy napon sem említeni, de a billentyűzetnél és a joystick-nál valószínűleg jobb erre a célra is, nem?

Amúgy én az F510 és az F710 között vacillálok még:
Szívem szerint az F710-et venném, csak ebben az esetben félek egy kicsit ettől a wireless technikától:
pl. anno egeres topicban sem javasolták játékra a vezeték-nélküli modelleket, mert állítólag jelen van elég jelentős lag, nehezebb az eszköz, stb.
F710-el mi a helyzet ilyen téren? Esetleg előfordulnak bosszantó szakadások is?

Plusz jól értelmezem, hogy a Logi nem szabvány vevőt ad hozzá?
Tehát elég ha besül a kis Nanovevő és akkor kukázhatom az egész kontrollert? :U

[ Szerkesztve ]

(#1373) bads1 válasza mclaren777 (#1372) üzenetére


bads1
aktív tag

Nem tudom, nekem semmi gondom a Rumblepad 2 wireless-el, sosem laggol, a legapróbb mozdulatokat is érzékeli, pedig pl a Trackmaniában - amivel játszom - elég precíz mozdulatok kellenek. Gondolom akkor az F710nél sem fordulhat elő ilyen.
Mi az hogy besül a nano vevő? Az egeremnek nano vevője van és semmi baja a kezdetektől.

(#1374) DeFranco válasza mclaren777 (#1372) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor kuka a kontroller igen. Én a vezetékest preferálom, szerintem az jobb, nem kell szívni az elemmel, interferenciával, súllyal, stb. Hosszú a kábele, úgy is a gép előtt ülök.

(#1375) bads1 válasza DeFranco (#1374) üzenetére


bads1
aktív tag

Egyéni preferenciák, de semmi gond a vezeték nélküliséggel. Nekem nem laggol, nincsenek mikrokésések, az elemet nem gond 1 hónapban 1-2x feltölteni, súlyra is tökéletes. Ezek már nem az évekkel ezelőtti wireless cuccok ahol ezek előfordulhattak.

(#1376) DeFranco válasza bads1 (#1375) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, egyértelmű. A 710-es esetében előfordul kommunikációs hiba, szakadás, nem gyakran, de nem is kizárható. Ezért nem is ajánlgatom ha nem muszáj.

Ettől függetlenül ha wireless kellene, azt vennék, mert jónak tartom.

(#1377) mclaren777 válasza mclaren777 (#1372) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm a véleményeket!

Gondolom az Xbox 360 (Wireless) Controller for Windows-nál is ugyanezek a tényezők játszanak/játszhatnak?
Tehát adott esetben azzal sem járnék jobban?

Amúgy igazából nálam sem létfontosságú a vezeték-nélküliség, mert kb. 2 méternél messzebb sosem leszek a monitortól, ha igen akkor meg létezik usb hosszabbító :-D csak épp azért tetszene a dolog, hogy nem kellene újabb vezetéket kerülgetni. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1378) kenwood3 válasza mclaren777 (#1377) üzenetére


kenwood3
őstag

Ha xboxal játszottál már, akkor tudod milyen. Semmi különbség nincs a pc változat és az xbox változat között

Mi az az ekezet dragasag??

(#1379) joysefke válasza mclaren777 (#1377) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Xbox 360 wireless kontrollert, ha tönkremegy az adóvevő akkor még mindig tudod xbox-al használni, hiszen abba be van építve a vezetéknélküli egység. Logira állítólag több a garancia.
Nézd meg melyik áll jobban kézre!

J.

(#1380) csuri04 válasza joysefke (#1379) üzenetére


csuri04
csendes tag

Sziasztok.

Szükségem lenne segítségre. A tesómtól kaptam egy Xbox 360 Wireless gamepadot, de mivel Pc-m van vettem egy vevő egységet hozzá, nem tudom, hogy ez után gyártott vagy sem Xbox 360 van ráírva az egységre.
Leszedtem a Drivert hozzá a Microsoft oldaláról fel is telepítettem, de a Contolrerel nem csatlakozik hozzá.

Villog a Contoller is meg a vevő is de egy idő után a contoller csak zölden világit.
Próbáltam a neten megoldást keresni de nem jön össze sehogy sem, win 7 32bites van fent.
Örülnék ha tudnátok segíteni.

(#1381) DanielK


DanielK
addikt

Az f710 működik macen? Tudja valaki?

(#1382) DeFranco válasza DanielK (#1381) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... mivel az xinput MS szabvány, ezért sok esélyt nem adnék neki, hogy az menne.

A directinput esetleg, arra nagyobb esély van.

Én futnék egy kört a supportnál.

Mihez kellene?

Nédda':

[link]

[link]

Egyébként gugli első találat... :U

[ Szerkesztve ]

(#1383) DanielK válasza DeFranco (#1382) üzenetére


DanielK
addikt

megvettem ezt a bundle csomagot: [link]

és a call of duty 4-hez nem lett volna rossz, bár apple billentyűzettel+magic mouse-szal kell hogy menjen nem?

lesz win is feltéve a mac minire bootcamppel. úgy már mennie kell nem?

Köszi, igazából elfelejtettem google-zni. :)) Bocsánat. de megnézem :K

[ Szerkesztve ]

(#1384) DeFranco válasza DanielK (#1383) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Winen szerintem natívan futna, de nézd, szerkesztettem a hsz-em...

Köszi, igazából elfelejtettem google-zni.

Büdös a konukrencia, mi? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#1385) DanielK válasza DeFranco (#1384) üzenetére


DanielK
addikt

Na, pont a modern warfare nem fog menni. :D [link]

igazából mindegy, nem ezért vettem meg ezt a bundle-t. Win alatt a többi meg úgyis támogatja. :))

(#1386) DeFranco válasza DanielK (#1385) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A limbo és az AYIM is jó vele egyébként.

(#1387) batai15


batai15
félisten

Sziasztok szeretnék venni egy viszonylag olcsó gamepadot , battlefield 3 jet, heli vezetésre pchez.
Évekig konzolos voltam, nállam az über alles a stock xbox360 kontroller, ami már sajnos nincs meg.
De mivel nem kell minden játékhoz azért egy olcsóbb is elég lenne olyan 3-4 ezer forintig, ha viszont nincs akkor egy pchez való xbox kontrollerre össze kaparok egy kis magot. köszi

(#1388) DeFranco válasza batai15 (#1387) üzenetére


DeFranco
nagyúr

F310 olcsóbb, és jó, de nem rezeg. Ha rezgőset akarsz akkor F510, vagy X360 for windows pad.

(#1389) batai15 válasza DeFranco (#1388) üzenetére


batai15
félisten

és ez? azért jó lenne ha xbox style lenne ahhoz vagyok szokva..
[link]
Rezgés jó , de nem elvárás..
teszt
szerintem ha tudok ilyet venni ez marad.

[ Szerkesztve ]

(#1390) DeFranco válasza batai15 (#1389) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs benne xinput, szívni fogsz vele, de a te dolgod... erre az egy játékra talán jó lesz, de hosszú távon a fiókban fog kikötni. Nem véletlenül nem ajánlottam, pedig ismerem én is. Ez a pénzkidobás, nem egy rendes pad kétszer ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#1391) batai15 válasza DeFranco (#1390) üzenetére


batai15
félisten

xinput ? az mit jelent?
analóg ravaszra gondolsz?
akkor marad az xbox360 pchez..

[ Szerkesztve ]

(#1392) joysefke válasza csuri04 (#1380) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

miután rendesen feltelepítetted a drivereket megnyomva a kontroller gombját az elkezd villogni, majd néhány másodperc múlva a villogás abbamarad és az 1-es számú negyedkör világít (nyilván egy kontrollert kötsz rá a PC-re egyszerre) folyamatosan, jelezve, hogy szinkronizált a PC-vel.

Ha ez nem jön össze és nem szinkronizálnak, megpróbálhatod mind a kontrolleren mind a PCs vevőegységen (wireless receiver) megnyomni a szinkronizálás gombot. ezután már illene működnie.

Ha így sem megy akkor gyanakodhatsz akár arra is, hogy szar az elem. Ezt a kontroller a zöld fény villogtatásával jelzi.

üdv
J.

(#1393) csuri04 válasza joysefke (#1392) üzenetére


csuri04
csendes tag

Szia.
Minden drivert kipróbáltam, hiába keresi a conroller a vevőt körbeforog majd mind a négy szelet villog. Nem tudom mi lehet.

(#1394) joysefke válasza csuri04 (#1393) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A gyári CD-ről vagy a hivatalos webhelyről tetted fel a drivert?

Ha igen akkor nincs ötletem, azon kívül, hogy ki kéne másik receiverrel próbálni a kontrollert illetve másik kontrollerrel próbálni a receivert, lehet hogy valamelyik hibás ? :F

J.

(#1395) csuri04 válasza joysefke (#1394) üzenetére


csuri04
csendes tag

Hát igen, szerintem a receiver hibás mert a haverét felismerte a gamepad. A gépem win7 felismeri a teceivert de n nem csatlakozik össze, sem a microsoft oldalról leszedett driverel, sem a cdn lévő telepítése után.
Igy jártam.

(#1396) joysefke válasza csuri04 (#1395) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Visszavinném a receivert oda ahonnan vettem...

Ugye próbáltad a szinkronizásás gombot ?(a receiver tetején illetve a gamepad elején a kis gomb- (nem a zöld félgömb!!))

(#1397) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Van egy 10e ft om Kontrollert venni.
Az alap Xbox vezetékes fekete Kontrollere gondoltam,de ha van jobb ami rezgős,és többet tud kényelmesebb várom ötleteiteket.
A másik ami érdekelne.
Van egy razer onza tournament battlefield 3tm edition controller aminek az irányító egységéről lekopik,és töredezik a gumírozás de nagyon csúnyán.
Lassan játszhatatlan lesz a termékkel a játékok.
Érdekelne ezt garanciálisan lehet e cserélni,vagy lehet e hozzá gumírozást szerezni rá mert a repedezett részek miatt a játékokban a fordulás,célzás néha idegesítő.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1398) DeFranco válasza kasa85 (#1397) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jobb, vagy többet tudó nem nagyon van, a Logitech F szériája (310 (alap) -510 (rezgős) -710 (vezeték nélküli)) ami pontosan egy szinten van vele, de más a formája. Annyival több, hogy a Logik tudnak dinputot is, ami egy régebbi szabvány, és egyes régi játékokhoz kellhet, de ez nagyon nagyon ritka, és gondolom a X-paddal is meg lehet oldani szoftveresen.

Ebből a választékból érdemes választani (Logi + X), ahogy a pénztárcád engedi, és amelyiknek kényelmesebben esik a fogása.

(#1399) kasa85 válasza DeFranco (#1398) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Tudsz olyan helyet itt Magyarországom ahol meg tudnám javíttatni a razer onza tournament battlefield 3tm edition controllert :F
A forgatható karok tetején van egy puha gumírozás ami kezd szét repedni,és felszakadni.
Pillanat ragasztóval van megoldva átmenetileg,de sajnos egy kisebb darab már hiányzik belőle ezt kéne teljesen lecserélni. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#1400) Clubforum2 válasza DeFranco (#1398) üzenetére


Clubforum2
tag

Valahogy én lehetek a béna,de mikor fifázok az f310-zel,akkor pár gomb nem nagyon működik.Sajnos pont azok,amikkel cseleznék.Erre lehet megoldás?

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.