Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1201) DeFranco válasza jimmyk (#1200) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem keresd még egy picit azt a drivert... nekem 20 másodperc alatt meglett...

(#1202) jimmyk válasza DeFranco (#1201) üzenetére


jimmyk
csendes tag

Ha a digistreet.hu odalon, egy hozzászólásban találtad meg (M625.exe), amikor is éppen tesztelték a cikkben az adott gamepadet, na akkor az nem jó semmire, mert ugyanúgy nem ismeri fel. Ha máshol találtad, akkor szívesen várom a linket tőled.

(#1203) DeFranco válasza jimmyk (#1202) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sp3 fent van? Eredeti Win? Egy másik fórumban azt írják, hogy Sp3-as XP-re gond nélkül felmegy.

(#1204) jimmyk válasza DeFranco (#1203) üzenetére


jimmyk
csendes tag

SP3-as Win XP-vel és a legfrissebb eredeti Win7-el is próbáltam. Most arra jutottam, hogy van valami olyan dolog beépítve a win7-be, hogy ha nincs digitális aláírva a driver, akkor nem fogadja el. Állítólag ezt ki lehet kapcsolni. Ha otthon leszek kipróbálom ezt a megoldást, hátha...

(#1205) DeFranco válasza jimmyk (#1204) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pfff... nézek akkor még én is, hátha... nem adtak hozzá sem drivert, sem semmit?

(#1206) jimmyk válasza DeFranco (#1205) üzenetére


jimmyk
csendes tag

Semmi nem volt hozzá sajna...

(#1207) DeFranco válasza jimmyk (#1206) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És a használatiban mit írtak erről? Nincs ott egy webcím, vagy valami? Valami útmutatónak lenni kellett, még hozzá magyarul is. (de azért nézd meg az angolt, van hogy bővebb)

(#1208) C1trom


C1trom
tag

Üdv, keresek egy xbox360 controller-hez hasonló képességű kényelmességű és minőségű vezeték nélküli gamepad-et 10k vagy az alatti áron, de pár apróság miatt konkrétan xbox controller nem felel meg.

Névszerint, hogy az xbox controller wireless adaptere túl sok helyet foglal és folyton ki kellene húzgálni a notebookból (merthogy notebookhoz kell).
A legjobb az lenne ha semmilyen adapter nem kellene hanem menne a beépített bluetooth-al, vagy az adapter legyen a lehető legkisebb.
Szempont még hogy ne kelljen gyakran akksit cserélni.

Mit tudtok ajánlani?

(#1209) DeFranco válasza C1trom (#1208) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Logitech F710

(#1210) C1trom válasza DeFranco (#1209) üzenetére


C1trom
tag

Köszi. Szinte tökéletes, de az ezüstös külső valahogy nem jön be. Létezik vmi hasonló kaliberű gamepad feketében? Illetve ha van ilyen feketében akkor az remek lenne, de a logitech honlapján nem láttam hogy lenne színvariáció, úgyhogy gyanítom hogy nincs.

(#1211) DeFranco válasza C1trom (#1210) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nemigen. Az a "gond" hogy minőségben van ez a kettő (Logi F sorozat, meg az X360) aztán kb. 3 egység szünet, és jön az összes többi kotvadvány, ami általában a sarokban landol valami miatt, mert vagy nem ismeri fel a gép, vagy szarozik vele a játék, vagy nem találnak hozzá rendes kiosztást, vagy húz a kar, vagy nem működik a ravasz, stb. stb.

Jelenleg ez a kettő van, ami ajánlható, a többi (szvsz) pénzkidobás.

(#1212) C1trom válasza DeFranco (#1211) üzenetére


C1trom
tag

Értem, köszi.. végülis a külső a kisebbik kompromisszum.

(#1213) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok ezen a kontrolleren hogy van a gombkiosztás?: kép

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#1214) DeFranco válasza janihunk (#1213) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Jobbra négy, elöl négy, balra d-pad, középen két joy, meg öt akármilyen gomb.

(#1215) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Most van először a kezemben egy gamepad, logitech wingman precision típus.
Elég régi lehet, de sikerült win7-re installálni.
Viszont nem tudom hogyan lehetne vele játszani.
Próbáltam a call of duty2-t, de semmi sem megy, mikor próbálom megadni a beállításoknál hogy milyen billentyű mit vezéreljen, bármelyik gombot nyomom a gamepadon semmi...
Vagy ez nem is így kell hogy működjön?
Remélem tud valaki tanácsot adni, előre is köszi!

(#1216) kenwood3 válasza amdni (#1215) üzenetére


kenwood3
őstag

Sajnos valószínüleg nem is nagyon fog menni vele 1 játék se. Xpadder a te progid, azzal talán működésre bírod, de ezt nem mondom 100%-ra. Ha tényleg gamepaddal akarsz a játékokkal játszani, akkor vegyél logitech F/310/510/710 vagy xbox 360 padot.

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1217) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
szeretnék venni egy gamepadot pc-hez igazából szinte csak fifiát meg egy két autós játékot használnék vele csak nem tudom milyet érdemes venni ami nem érzéketlen és nem haladja meg a 4ezert , vagy van nekem kettő eredeti sony gamepadom ps2-höz ami azért eléggé ott van és jobban járok ha ahoz veszek átalakítót vagy az úgy működne?

előre is köszi

(#1218) kenwood3 válasza Maxell014 (#1217) üzenetére


kenwood3
őstag

Helló!

Erősen ajánlott, hogy vegyél normális pc-hez való gamepadot, mert előfordulhat, hogy hiába ismeri fel majd a gép a ps padját sok játékkal nem fog működni.
Ha gamepadot veszel a legolcsóbb amit érdemes venni az a logitech f310( ez szinte teljesen ugyanaz mint a ps padja). Esetleg vezetékes xbox360 pad használtan lehet kapni olcsón.
A 4000 ft sajnos ezekre kevés lesz, de hidd el megéri a fentebb említettekből választanod, mert ezek megbízhatóak. Míg a többi noname az esetek nagy részében nem működik a játékok 90%-val.

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1219) Maxell014 válasza kenwood3 (#1218) üzenetére


Maxell014
senior tag

Értem köszi a segítséget !

(#1220) amdni


amdni
aktív tag

Értem szóval vegyek másik gamepadot.
Köszi a segítséget!

(#1221) DanielK


DanielK
addikt

A Logitech F310-F510-F710 között mik a különbségek? :F
(Az F710 vezeték nélküli és rezeg. Az F510 vezetékes és rezeg.) Ezeken kívül? Majdnem ugyanúgy néznek ki és majdnem ugyanannyi a gombjuk is. :F

(#1222) DeFranco válasza DanielK (#1221) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennyi. Meg a színe. :) Az F310-et néhol látom 2 év garival, nem tudom, ez mitől függ.

(#1223) #00137984


#00137984
törölt tag

Eminent Ewent EW3170 és Saitek P480-at használok. Néhány 2012-es PC játék már nem jól kezeli a Dualshock-os vezérlőket... :W

[ Szerkesztve ]

(#1224) vitya81


vitya81
tag

Hi! Tervezem egy Logitech F710 gamapad vásárlását, viszont arra lennék kíváncsi, hogy az F510 és F710 között csak annyi a különbség, hogy az egyik vezetékes, a másik wireless? Ezen kívül semmi más? Mert tartok attól, hogy F710-nél nem folyamatos a kommunikáció a vevőegységgel, van-e akadás.... tapasztalt-e valaki ilyen gondot?

Viktor

(#1225) DanielK válasza vitya81 (#1224) üzenetére


DanielK
addikt

Én nemrég kérdeztem. Végül az F710 mellett döntöttem, a kényelmes vezetéknélküliség miatt. Nálam még nem jelentkezett szakadás. Múlt csütörtök óta van meg.
Egyébként csak az a különbség, hogy van-e drót vagy nincs. :K

(#1226) DeFranco válasza DanielK (#1225) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Unifying vevőt adnak hozzá, vagy saját vevője van?

(#1227) DanielK válasza DeFranco (#1226) üzenetére


DanielK
addikt

Sajnos ez még a saját vevős. :( A gépben van egy unifying mellette, egy bt adapter és egy pci wifi. És még nem szakadt meg. Szóval teszi a dolgát. :K

(#1228) vitya81 válasza DanielK (#1225) üzenetére


vitya81
tag

köszi az infót!

(#1229) DeFranco válasza DanielK (#1227) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Majd írhatnál tapasztalatokat róla, ha lesznek, hogy milyen használni, mennyire kényelmes, ha össze tudod hasonlítani más gamepadokkal, azokhoz képest milyen, etc.

(#1230) DanielK válasza DeFranco (#1229) üzenetére


DanielK
addikt

Hát igazából nagyon jó. Sajnos más gamepadet nem ismerek. Van itthon ps3, annak a dualshock 3 irányítójához hasonlíthatom. Annyi különbséggel, hogy az L2/R2 gombok itt nem nyomásérzékenyek, így szimplán digitálisak, ezért "keményen" kell nyomni őket (PS3-hoz képest). Amúgy szinte dualshock3 gamepad. Kényelmes, kellően belesimul a kézbe. Gumírozott, így nem csúszik. Két AA elemmel működik. Tetszik, hogy automatikusan kikapcsol (nincs on/off gombja).
A profiler programja nagyon jó. Mindenre lehet valamit beállítani, így mindenki a saját ízlésének megfelelően állíthatja be. :K

(#1231) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Logitech F710-et.

Bastionban működik rendesen.
Aliens vs Predator (2010 steames) játékban pedig nemtudom működésre bírni hiába van xinputon. (Alien irányításához kéne.)
Letöltöttem a vibmodot és az Xinput tesztet elindítottam.

Ami érdekes hogy nem úgy működik ahogy kéne.
A jobb kart csak az alsó két gombbal lehet jobbra meg balra vinni, az alsó két kar meg nem az x360 controller alsó két karjaként működik, a teszt alapján.

(#1232) DeFranco: Nem ég a led mellette. A vibmod egy Xinput emulator. Van ebnen egy kis teszt file amit elindítasz előjön az x360 controller ahol megtudod nézni hogy melyik gomb/kar hogy működik.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1232) DeFranco válasza Mardel (#1231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen oprendszered van? Ez a vibmod nem tudom micsoda, de inkább ne hekkelj vele ha nem muszáj...

A mode mellett nem ég a led?

szerk: ahogy nézem, egyébként ebben a játékban nincs gamepad támogatás...

[ Szerkesztve ]

(#1233) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Vettem ma egy ilyet 2700Ft ért a fogarasi úti tecsóban:DDD Jobb mint egy logi F510 legalábbis nekem. Autós játékokkal nyomom vele és hát bizony kenterbe veri az F510 est....

(#1234) Mardel válasza DeFranco (#1232) üzenetére


Mardel
őstag

Milyen oprendszered van?

Win 7 64bit legújabb windows frissítésekkel

szerk: ahogy nézem, egyébként ebben a játékban nincs gamepad támogatás...

Kell lennie, mert a játék menüjében ahol a Configure Controls-nál van iylen, hogy Select Pad Configuration, ami szürke és sehogy se lehet belemenni.

De steames listában is benne van.

Aliens Vs Predator (2010)

Itt leszedtem hozzá egy profilt.

Ami persze csak directinputos módban működik, de nem volt jó.

Jó lenne ha valahol le lehetne tesztelni az xinputos kiosztást a vibmodon kívűl.
Egyébként mikor logitech driverét felraktam, akkor volt egy ilyen detection rész ahol nem találta meg a bedugott usb-s vevőt és kalibrálni sem tudta.
Többszöri próbálkozásra sem, persze bastionban kipróbáltma ott működött.

Igaz azt írja a driver telepítése akkor kell ha directinputot szeretnénk használni.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1235) kenwood3 válasza DeFranco (#1232) üzenetére


kenwood3
őstag

Szerintem meg van. Legalábbis én tudtam x360 paddal tolni anno :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#1236) DeFranco válasza Mardel (#1234) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Oprendszer: OK, XP-nél kellett külön mókolni az xinputért

Támogatás: érdekes, mert a játék adatlapján meg nincs (a cloud felett kellene lenni a kucukában a jobb oldalon), de persze, elhiszem :)

Szerintem valahol a windows driver körül lesz a hiba, próbáld meg eltávolítani az eszközt, és újra felismertetni.

Most nincs időm kiguglizni, de ha támogatja az xinputot (és azt mondjátok támogatja) akkor semmilyen driver nem kell hozzá. A Logitech oldaláról sem. Jobb az ilyenekkel nem kavarni, ezért ez az ajánlott modell, mert alapból tud mindent magától. Elvileg ;]

(#1237) DanielK válasza Mardel (#1234) üzenetére


DanielK
addikt

Amit linkeltél, ott ezt írja: Direct input No, Xinput Yes.
Felraktad a logitech szoftverét? Azon belül (de simán is winen belül) el lehet érni a wines tesztet. Ott minden gombot letesztelhetsz.

(#1238) Mardel válasza DanielK (#1237) üzenetére


Mardel
őstag

Fel. De a Logitech Gaming Software csak directinput módban indítható el.
Viszont vibmod-ban bekapcsoltam (0-ról 1-re állítottam a configban) ezt:

Native=1 #experimental native mode, calls system xinput1_3.dll to support xinput compatible controller together with emulated

Most már jól működik a teszt alatt.

A játék érdekes mert más, steamen tudja használni ehhez a játékhoz az x360 controllerjét, de nálam nem csinál semmit egyik gombra sem xinput módban.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1239) DeFranco válasza Mardel (#1238) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De neked nem kell a logitech gaming software és ez a vibmod sem. A vibmod csak bekavar, a LGS meg ahogy írtad is, directinputhoz kell, te meg xinputot akarsz használni.

(#1240) Mardel válasza DeFranco (#1239) üzenetére


Mardel
őstag

Vibmod nemtud bekavarni mert 2 fájlt kell a játék könyvtárába (indító exe mellé) másolni (x360ce, xinput1_3.dll) és akkor aktiválódik mikor a játékot indítják.

Kipróbáltam Assassin's Creedben, a controlsnál megjelenik az F710 Wireless Controller. Vibmoddal meg egy x360 controller is amit F710-el tudok irányítani és rendesen be vannak álíltva a gombok, nem kell beállítani.
Avp3-nál hiába másolom be a steamapps\common\aliens vs predator-hoz nem ad ki hangot mikor indítanám a játékot, pedig mikor aktív akkor indításnál egy windows csipogást kéne hallani.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1241) DeFranco válasza Mardel (#1240) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, én a helyedben akkor is azt csinálnám, hogy mindent visszaállítanék az alapokra, és kezdeném elölről vibmod meg mindenféle dll nélkül.

Azt kell megértened, hogy nem kell elhitetni a géppel külön, hogy ez egy x360 kontroller, mert ez a gép számára de facto egy x360 kontroller. Nem kell hozzá külön dll, mert a win7 alapból tartalmazza a szükséges dll-eket. Nem kell hozzá külön semmilyen driver, mert a win7 tartalmazza a szükséges drivereket.

Ezért fizettél ki egy rakat felárat a 710-re, mert a Logi licenszeli az xinput szabványt, és az MS gőzerővel támogatja minden oldalról. Mivel ez az MS saját szabványa, ezért hidd el, hogy nekik van rá a legjobb driverük, beállításuk és dll-ük.

Ha emellé még mindenféle 3rd party segédprogramot teszel fel, és extra fileokat másolsz ide-oda, azzal csak bekavarsz a levajazott üzemszerű működésnek. Lásd AC, ahol van egy sima meg egy fiktív kontrollered, csoda hogy nem keveri össze őket. Más gamepadok esetén persze erre szükség van (lásd xpadder) de itt pont hogy semmi.

Ez a logika. Azért ajánljuk ezt, mert bedugod és megy, mindenféle dll szarakodás nélkül. iMac logika. Ha a támogatás benne van az oprendszerben (hidd el, hogy maximálisan benne van) és a játékban (azt mondjátok benne van, de most már keresek legalább egy dobozképet, mert akkor rajta kell lenni az x360pad logojának) akkor semmi dolgod nincs vele.

1:vibmod le, minden más hack le
2: eszközkezelőben eszköz töröl
3: újra felismertet
4: ha ott egy kicsit matatsz, meglesz a win saját tesztprogija a gamepadra, ahol tudod ellenőrizni a beállításokat
5: játék kitakarít, elindít, örül

[ Szerkesztve ]

(#1242) DeFranco válasza Mardel (#1240) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nos?

(#1243) Mardel


Mardel
őstag

AVP3-al nem megy, szerencsére van más amivel igen.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1244) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, remélem még valaki hébe-hóba nézi a topicot, szeretnék vásárolni egy gamepad-ot, viszont nem valami bóvli egyszerűt, hanem, ami azért kibír X évet.

Bementem a legkisebb is számítba és találtam egy M-TECH MT 505W vezetéknélküli gamepadot, aztán utána akartam nézni, hogy milyen a cucc, nemtaláltam sehol semmit, nem is gondoltam, hogy minőségi (vagyis hát nemtudom), de 5ezer alatt volt az ára, aztán néztem, hogy már ilyen "occón" is lehet kapni ilyet? Na most 10 ropi alatt, található megfelelő, minőségi, vezetéknélküli gamepad? Logitechnél találtam még ezt az iponon, régi de azt mondták, hogy nem rossz: Logitech Rumble Pad II Cordless, csak sehol se találom.

Összegezve:
- 10ropi alatt
- vezetéknélküli (kényelem miatt, ágyban párnák közt:) )
- nem a "gagyibb" fajta.

Esetleg ha nincs 10 alatt, akkor is mondanátok jó cuccot?
Köszi :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1245) DeFranco válasza Bucsek (#1244) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vezeték nélkül két cucc van, ami ajánlott:

Logitech F710 és Xbox 360 Gamepad for windows.

A többi nem igazán, párszor már le lett írva, hogy miért. Nézz azért jól körül, mert bár egy év alatt már sokat esett az áruk, lehet máshol olcsóbban is találsz ezeknél. Bár erre szerintem kicsi az esély, sokáig tartották magukat 15k körül.

(#1246) ortopeter


ortopeter
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy logitech f710 conrtollerem. Tökéletesen működött de újra lett húzva a gépem és azóta nem ismeri fel a pc. Csak néha egy egy pillanatra. Eredeti lemezzel próbálom installálni. Semmi. Ja és Win7 van fent de eddig is az volt.
Köszi előre is a segítséget.

(#1247) DeFranco válasza ortopeter (#1246) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hm... és ha bedugod/bekapcsolod akkor az eszközkezelőben mi látszik? Megjelenik valami plusz sor, akár ismeretlen eszköz? Ha igen, azt töröld ki.

Nem kellene, hogy köze legyen hozzá, de megpróbálhatod feltenni a logitech CD-jén levő drivert is, hátha.

Frissítések rá vannak engedve a gépre? A neten tud drivereket keresni? Lehet, hogy találna hozzá drivert, le is kapná, csak nincs neki engedélyezve, hogy az interneten is kereshessen (a win eszközkezelője)

(#1248) ortopeter válasza DeFranco (#1247) üzenetére


ortopeter
csendes tag

a cd-n lévőt is kipróbáltam és a weboldalukról is leszedtem a drivert. Semmi nem látszik. Néha ki ír olyat, hogy nem ismeri fel az eszközt mikor bedugom a kábelt. Az a furcsa, hogy újra húzás elött tökéletesen működött :O
Ja és a frissitések is mennek.

[ Szerkesztve ]

(#1249) DeFranco válasza ortopeter (#1248) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valami nekem is rémlik, hogy volt ezzel szívás valahol valakinek, de triviális volt a megoldás.

Ezt gugliztam: [link]

ha más nincs, válassz manuális telepítést, és installáld az Xbox 360 for Windows drivert. Azzal menni fog. Félmegoldás, de most nincs időm jobbat keresni. Guglizhatsz még esetleg te is.

itt is van elég infó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1250) Mardel válasza DeFranco (#1242) üzenetére


Mardel
őstag

Sikerült műküdésre bírni pár napja.
Kicsit furcsa volt. Nem úgy működik mint a többi játéknál, előbb be kellett tölteni egy checkpointos mentést és utána lehetett kiválasztani a gamepadot a controllsban, a főmenüben csak úgy simán nem lehetett.

(#1244) Bucsek: Én itt vettem.
8.941 Ft volt, Pick Pack Pontos kiszállítással 9.957 Ft.
Másnap megnéztem az árát, de már felemelték, kb a mostani árára.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.