Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) Tulku válasza #16820480 (#71144) üzenetére


Tulku
veterán

Azért vitettem haza magam, mert féltem, hogy a setétben kirabolok valakit....

De ha többen jönnek, csak azt tudom mondani mint Ló barátom egykoron a készenléti rendőröknek: Ha el akartok vinni, meg kell dolgozni érte...és vetette le a kilós aranyörvet a nyakáról...mer mégse járja hogy abban matekoljon :D

Dave: az általad leírtak nem férnek el itthon sehol...ha meg még be is kapcsolnám, akkor válás, üvöltés, miegymás...így meg csak néznek mint a moziban, hogy ülök és vigyorgok...és persze hallgatom egész nap...bezony még a baromi zajos ikaruszon is....

[ Szerkesztve ]

(#71152) Dave™ válasza #16820480 (#71150) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem mondtam, hogy nincs célközönsége, a high-end az high end bármiről is legyen szó, csak ki ne találjuk már hogy pl. az USA-ban ez nem drága, amikor már a 4-500 dolláros fejeseknél is húzzák a szájukat. Személy szerint én biztosan fejhallgatót vennék helyette, abból is bőven van választék hordozhatóban, és kevésbé sérülékeny meg univerzálisabb megoldásnak is tűnik számomra, de ízlések és pofonok.

Tulku: oké, nem is te mondtad amire válaszoltam, csak szerettem volna jelezni, hogy nem eszik olyan forrón... Egy fejhallgató is "ugyanúgy" elfér, én biztosan azt választanám, bár tény, hogy az Ikaruson az hülyén néz ki. De ott talán kicsit overkill egy ilyen füles is, mert kétlem hogy sikeresen csillapítaná azt a 80dB-nyi zajt, és ha mégis, még mindig ott van a beszivárgó gázolajszag :)

szerk2: egyébként nem félsz attól, hogy megsérül/ idővel lehal valamelyik driver stb? Egy mobil eszköznél amit hordoznak is ezek eléggé el nem hanyagolható tényezők. Egy fejhallgatónál még elég jó esély van a javításra, egy fülesnél nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#71153) #16820480 válasza Dave™ (#71152) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem sérülékenyebb egy fejesnél. Itt ha nem extrém nagy behatás éri, akkor a kábel törhet meg legfeljebb, fejesnél már akkor tönkretetted, ha megnyomódik, ráülsz, ráteszel valamit. Én fejesre sokkal jobban vigyázok, mint ilyen IEM-ekre valaha is.
És még egy kis fejes is sokkal nagyobb. Sokkal nehezebb meghajtani (nagyobb áram/feszültség kell egy akkora drivert belengetni), és a legtöbb hordozható cucc elég igénytelenül hajtja meg a fejeseket sajna. Jártam ilyen utat is, sok kísérletezéssel, és az lett a vége, hogy fejest csak asztaliról, ha egy mód van rá.

Ettől még egyet kell értsek, ez egy elképesztően drága cucc. Biztosa nem vennék ilyet, de még a feléért sem. Ha nagyon kellene, akkor olyan 4-5-600$ környékén még kiadnék fülesre ,azok is tudnak nagyon élvezhetően szólni. :K

(#71154) vicze válasza #16820480 (#71153) üzenetére


vicze
félisten

Akkor egy B Stock-os U6 még belefér. :P
Amúgy U3, U6 és U18, amik közel azonos hangolásúak.

(#71155) #16820480 válasza vicze (#71154) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ejha, ezt nem is láttam, hogy ilyen is van! Mondjuk nekem inkább egy hangyányit dögösebb füles tetszene, szóval inkább az U4-et nézegettem...

(#71156) Dave™ válasza #16820480 (#71153) üzenetére


Dave™
nagyúr

Örülök, hogy nem csak szerintem drága :D Fülesből én elvagyok az olcsó kínaiakkal is, de az is igaz, hogy fülest használok legkevesebbszer. Fejhallgatóban már "igényesebb" vagyok, ahogyan hangsugárzóban is. Mégis, ha zenei egy füles (értsd: számomra megfelelően koherens a hangkép) akkor nem érdekel, hogy mennyivel gyengébb mint az AT fejhallgatóim vagy a Quad hangsugárzóm, élvezettel hallgatom. Mondjuk ezt én sem értem hogy van (mert látszólag ellentmondásos), de hátha van köztetek aki hasonlóan vélekedik. Abban nem értek egyet, hogy a fejhallgató sérülékenyebb lenne, önmagában már a kábele is sokkal vastagabb, de ezen nem veszünk össze :)

(#71157) Tulku válasza #16820480 (#71153) üzenetére


Tulku
veterán

Na hát mostmán a buszon is jó lesz nekem végre...megvan a custom illeszték minden f..sza vele, persze hazajöttem és kicsit elővettem a Dremelt aztán alakítgattam a gumin...kipróbáltam, felültem két 80 fokos ikaruszra a 10. kerületben...az alkohol és hónaljszagon kívül semmi külső hangot nem hallottam...csak a Buena Vista szólt...na meg Bach...

Kábel még kissé zilált, de ma betalált...na ez a forza OCC balanced módban ezzel az illesztékkel elvarázsolt...

Dave: Minden elromolhat...EU-ban élőknek 2 év gart ad a 64 audio...de azon kívül is megcsinálják ha valami gond van...masszív fém háza van, persze vigyázni nem árt, nem dobálom, csapkodom...

(#71158) #16820480 válasza Dave™ (#71156) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem egyetlen fülesem kábele sérült meg eddig, a VSD3, de az magától esett szét a jacknél, mert gyárilag vacak volt. Simán csak ésszerűen kell bánni velük, és annyi :) Ha nem használod, akkor feltekerve tokba be, és semmi baja nem lesz.

Amúgy én is azt hittem, hogy utazás közben elég ha csak valami zörög a fülemben, és elég ha kb megfelel a hangkép. Aztán tegnap összeültünk, kipróbáltam egy AKG N40-et egy AK320-ról, és teljesen lenyűgözött már az is, pedig azért az nem egy hihetetlenül elborult árazású füles még. De utána egyszerűen nem volt kedvem már visszatenni a fülembe az olcsóbb cuccokat :B Mint egy elvonókúrán levő alkoholistának adni heccből egy jóféle italt, úgy érzem magam kicsit :D

Tulku: Armatúrának az ütés árt állítólag nagyon. Meg a beázás. Meg a beleöntött műgyanta :))

[ Szerkesztve ]

(#71159) Tulku válasza #16820480 (#71158) üzenetére


Tulku
veterán

Armatúra a páratartalomra háklis...meg a műgyantára :D

(#71160) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Időközben a Kinera H3 már az országon belül van, azonban a vámhatóságnak nagyon szimpatikus lehetett, mert már 4 napja ülnek rajta. :(((

(#71161) Bodz válasza PR0JECTNR56 (#71160) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ne mérgelődj még, nekem a K3 Prot majd 1 hónap alatt sikeresen levámolták. Egy ideje nagyon lassú a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#71162) PR0JECTNR56 válasza Bodz (#71161) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ezt jó tudni, köszönöm az információt, nem mérgelődök, időközben a belső Buddha-m türelemre int. :)

Ugyankkor hamár alapvetően úgyis fizetek a úgynevezett "szolgáltatásukért", akkor roppant hálás szívvel venném, ha a kölcsönös megelégedés zálogaként rákapcsolnának az adminisztációs folyamatokra és akkor én is sokkal lelkesebben osztanám meg velük törékeny havi keresetem erre a tételre vonatkozó szeletét.

[ Szerkesztve ]

(#71163) kemcso válasza Dave™ (#71156) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt gondolom, hogy akinek ez a hobbija annak nem elvetemült ár érte, csak példaképp egy Vörös tengeri búvárút mennyibe kerül cuccokkal, mindennel? És akkor még egy Nagy Korallzátonyosról szó sem volt. Vagy aki új autót vesz, amint kitol a szalonból egy középkategóriásat azonnal elbukja az U18 árát.

Fülesből én is elvoltam a Piston Earbudommal mostanában, de ez más élmény, nagyon más (pedig voltam már elég fönt én is, mégha nem is Tulkui magasságokban (vagy mélységekben? :D )). Egy K3003-hoz képest is, pedig az sem az átlagvevők szintje. Ez már az a szint, hogy elgondolkozol: érdemes-e fejhallgatózni, mert hangban ott van csak mellé a hordozhatóság is megvan (és a könnyű pénztárca)

[ Szerkesztve ]

(#71164) monti0222w válasza #16820480 (#71136) üzenetére


monti0222w
addikt

Einsear T2 is beférne a 3e ft árával és az alsó kategóriában is lenne egy kiegyenlített füles.

Fericske jóvoltából meghallgattam a Vyrus V1-t, és az Icarust, Feri nem volt elégedett az Ikarus hangjával, (egy véleményen vagyunk a hangját illetően), de én ennek ellenére láttok benne lehetőséget, nem tudom a szám címét amit hallgatásra berakott a lényeg az gitárjáték volt, ott éreztem úgy hogy szebben szólt, mint a V1. Az is igaz semleges szűrőt rakott be a kedvemért, a V1-t, meg az összeillesztés miatt érdekelt, amit az enyémnél elbaxtam, de őt is meghallgattam és csak sajnálom hogy nem tudom tovább élvezni a hangját. Egyelőre!
Végezetül, itt is megköszönöm Feri, hogy szakítottál rám időt, és adj időt az Icarusnak, jó lesz az. :K

[ Szerkesztve ]

(#71165) s4tch válasza monti0222w (#71164) üzenetére


s4tch
veterán

Ha már említed a Vyrust: tetszett nekem is. A kábel különösen állat volt: puha, könnyű, nem gubancolódós. Ha valaki tud hasonló kábelt ép áron mmcx csatival, ne tartsa magában...

(#71166) vicze válasza kemcso (#71163) üzenetére


vicze
félisten

Hát nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed az E1008-ról.

(#71167) kemcso válasza vicze (#71166) üzenetére


kemcso
Ármester

Én is kíváncsi vagyok :)

(#71168) #16820480 válasza monti0222w (#71164) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, de előbb hozzon már egy T2-t valaki egy ilyen találkozóra, és hallgassuk meg páran :R

Ott helyben már nem volt idő kifejteni a Vyrus meg Ikarus fülesekről a véleménye, úgyhogy leírom röviden ide.
Az Ikarus szerintem marha kényelmetlen, nem is értem azt, aki ezt a teljesen szögletes formát kitalálta, egyszerűen nem ilyen alakú a fülem (szerintem másé sem), nem is szép és nem is praktikus. Ráadásul marha nagy a háza, jól kilóg a fülből. A hangja nem vészesen rossz, mint ahogy hallottam már rá panaszokat, de az árát egyáltalán nem éri meg szerintem. Annyiért most előre talán az N40-et venném, normális forrásról az a füles továbbra is nagyon bejön :K
A Vyrus nem rossz, az árát kb megéri, bár nekem akkor már a PMV jobban tetszik azért, főleg a kialakítás miatt. A Vyrus inkább egyenes kábelvezetésre van talán tervezve, így számomra nem olyan kényelmes.

(#71169) wolfman válasza kemcso (#71163) üzenetére


wolfman
veterán

Egyénfüggő, hogy mire mennyit lát reálisnak. Nekem mivel szeretek zenét hallgatni utcán sétálva, buszon, vonaton és bele is élem magam, szeretem hallani a zene mindenét és lenne is rá keretem, olyan 100eFt lenne az álomhatár amit még kifizetnék egy in-ear fülesért, de ekkor már baromi jónak kell legyen sok extrával vagy semmi extrával, csak über hanggal. Csak így is bennem lenne folyton, hogy ez mégis csak egy hordozható cucc, elő kell vennem, el kell pakoljam, feltekerni, letekerni, betenni fülbe, kivenni stb. és bármi fülesem volt eddig, max 2 évig bírta, aztán egyik oldalt a kábel feladta. Most a Vsonic GR07-em bírja a legrégebben, mert már 3 éve megvan, de már ez is haldoklik és egyszer volt is szerelve, PEDIG tényleg mindig vigyázok mindegyikre, és többnyire voltak is tokjaik. Szóval 100eFt/2év nem hangzik túl jól, nem hogy 7-800e/füles. :)

Egy otthoni hangfalszett vagy hangrendszerért pedig már kiadnék 3-4-500eFt-ot is, mert az nem fog a hurcibálás végett amortizálódni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#71170) #16820480 válasza wolfman (#71169) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az 50e+ kategóriában a legtöbb füles már cserélhető kábeles, így ez a része nem olyan problémás. A Vsonic használja a biocellulóz drivereket (lehet már nem), amik elbomlottak idővel, és az is okozott driver hibákat. De mondjuk felsőbb kategóriában az armatúrákkal már ilyesmi nem nagyon fordulhat elő.

(#71171) Tulku válasza #16820480 (#71168) üzenetére


Tulku
veterán

Én cseréltettem Fericskével vmilyen szűrőket és az egyik határozottan jobban szólt mint a többi...de a basszus hatását az sem igazán egyenlített ki, inkább elnyomta...nyilván nem ér 200 dollárt....a fő probléma az, hogy ismerve Fericske izlését füles-fejes téren, ez egyáltalán nem illik bele ebbe a világba, tehát neki érthetően rosszulléte van ettől (basszuserős, fátyolos, intim, de inkább fedett hangkép)...viszont előfordulhat, hogy van akinek ez marhára bejön....

Más...

Kemcso és a te reakcióidhoz....

1. Nyilván irreálisan drágák az ilyen fülesek....nem igazán lehet ész érvekkel alátámasztani, hogy egy mindennel együtt (kezdve a test öntésétől, az armatúrákon át az összerakásig, csomagolásig, 2 napos Fedex küldésig mindent) szerintem max 1000 dolláros fülesből hogy lesz a végén 3x ár. Nyilván a know-how igen jelentősen belejátszik (na ez rengeteg kínai brand-nél konvergál a nullához) de akkor is kell némi (?) őrület.egy ilyen "beruházáshoz".
2. Amit most leírtatok érvként, azt hangoztatom közel két éve...vagyis olyan minőséget szeretnék hordozhatóban, ami súrolja egy asztali (hangfalas) rendszer szintjét...nem olyat, hanem ahhoz hasonlót...de semmiképp nem egy épp még elfogadható hangminőséget...annál többet...az érveket nem írom le, csak ismételni tudnálak benneteket...mindenhol, minden időben kész szett..mint egy jó katona...folyamatosan rendelkezére áll és mást nem zavar...
3. A minőség pénzbe kerül...sok pénzbe...néha irreálisan sokba....ezt egy percig sem tagadtam...

Amit most leírtam nem ellenvélemény, inkább kiegészítése annak...a saját érvrendszeremet is figyelembe véve...de épp ma gondoltam bele, hogy most talán boldogság tölt el a szettem hallgatásakor...persze így volt ez már a Laylánál is...de ez most talán teljesebb...

[ Szerkesztve ]

(#71172) s4tch válasza #16820480 (#71168) üzenetére


s4tch
veterán

Tegnap megjött a CEntrance HiFi-M8, azzal nagyot megy az N40. Hajnal 2-kor mondtam magamnak, hogy elég belőle, muszáj aludni :D

wolfman: te a corollás, JBL-es wolfman vagy? :) Akkor hallgasd meg az N40-et, nálam telefonról pont annyit színez, ami szerintem neked is tetszene.

(#71173) #16820480 válasza s4tch (#71172) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, annyi pénzért már AK300-at veszek :D Vagy egy Plenue M2-t legalább.

(#71174) Tulku válasza #16820480 (#71173) üzenetére


Tulku
veterán

AK Kann...az izmosabb és ugyanaz a bele (erőlködő része combosabb)

(#71175) #16820480 válasza Tulku (#71174) üzenetére


#16820480
törölt tag

De az meg marha ronda... És drágább is azért.

(#71176) s4tch válasza #16820480 (#71173) üzenetére


s4tch
veterán

Az új árát én is másba toltam volna, de az eredeti ára szűk harmadáért... ;]

(#71177) vicze válasza Tulku (#71171) üzenetére


vicze
félisten

Jó de te már konkrétan nem tudsz feljebb menni. :)
Lehet, hogy van több BA-s füles, illetve drágább, de amennyire tudom olyan ami jobb lehetne olyan nincs.
Tényleg a Dita Dream-et kell még meghallgatni, de ott nincs APEX/ADEL és és az annyira hozzájárul a kényelem/hangminőség pároshoz, hogy amíg ahhoz hasonló rendszer nem kerül másba, addig, értelmetlen mást keress. A régebbi ADEL van másban is, de azért elég ritka, pedig nagyban segíti, hogy megőrizd a hallásod.
Továbbra is az U6 a kiszemeltem, jövőre remélem kinn lesznek CanJam-en, és akkor eldöntöm melyik legyen. :)

(#71178) Tulku válasza vicze (#71177) üzenetére


Tulku
veterán

Melyik...melyik...hát az U18 :D

Egészen a jövő évig vársz?...

Egyébként jövő hétre kész lesz a CIEM shell a Microsonicnál és megpróbálok egy huszárvágást...úgy belerakom az univerzális U18-at a shellbe,hogy nem nyúlok a házához...most úgy látom sikerülhet...az pedig egy eléggé baró dolog lenne, hiszen bármikor eladhatnám...egyelőre annyit, hogy bluetec-kel fogom odaragasztani, az U18 tetjét pedig betekerem folpack-kal és arra fog menni a hártyavékony fedlap lakkal (vékonynak kell lennie, mert a modult ki is kell alkalomadtán szedni, ha épp cserélgetem...

Bár most ezzel a custom illesztékkel is pont olyan szerintem...no külső hangok, zajos ikaruszon is tökéletes a zongora-bőgő jazz zene...ami ugye nem egy fúziós csörömpölés....

Bodz leütött nekem egy AK erőlködőt...így lesz teljes a szett...és persze ezentúl fejeseket is jobban meg tudok hajtani...persze nem egy Abyss-t (ami eddig személyes kedvencem) de ha Bodz kellően megőrül és eladja nekem a pre fazoros LCD3-at akkor nem kell majd kapkodnom...és állítólag dinamikában is hoz valamit...majd meghallgatjuk....

(#71179) vicze válasza Tulku (#71178) üzenetére


vicze
félisten

Igen mert végig akarom hallgatni, hogy ténylegesen, van-e értelme illetve melyiknek, és nagyon mást nem tudok ahol mind meg lehet hallgatni nyugodtan. A 40perc amit rájuk szántam, nem volt elég, hogy minden aspektust figyelembe vegyek.

Legnagyobb problémám, hogy a Oppo HA2-ről nincs hova lépjek, leginkább mert csak a Mojo van ami tudja amit szeretnék (DAC/AMP, Windows+Android support, hordozható) és ténylegesen jobb, de az olyan ronda, hogy valami hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#71180) wolfman válasza s4tch (#71172) üzenetére


wolfman
veterán

nem az vagyok. Én a bicajos, Vsonic-os! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#71181) fericske válasza vicze (#71177) üzenetére


fericske
addikt

Októberben lesz az Indulgence - Headroom show Chiswick-ben, az 3 napos hétvége. Nézd meg a résztvevők listáját (az addig még bővül, változik) hátha lesz 64 audio is.

(#71178) Tulku
Ha mégis fejes is, akkor LCD4 alá Te ne menj. Alig több az U18-nál.

(#71179) vicze1
A Mojo jó. Azt már Austin Powers is nagyra értékelte.
Ha csúnya, majd tesco-s szatyort húzol rá legfeljebb :)

[ Szerkesztve ]

(#71182) Tulku válasza fericske (#71181) üzenetére


Tulku
veterán

Nem gondoltam komolyan...fejesek nekem böszmék, helyhez kötöttek (úgy sem lenne jó a hordozható alája...) és ott is mára kábelekkel, opa-buf cserékkel sz...kodtam...épp elég világ nekem ez a mikro környezet...most is itt vannak velem...

(#71183) vicze válasza fericske (#71181) üzenetére


vicze
félisten

Köszi, feljegyezve. :)

A Mojo-val a 3 világító golyó a legnagyobb bajom, erre meg nem tudok semmit húzni. Értem, hogy menő meg egyedi, de borzalmas design.

[ Szerkesztve ]

(#71184) kemcso válasza vicze (#71183) üzenetére


kemcso
Ármester

Neolux :P

(#71177) vicze1 Mindig van jobb, a kérdés, hogy merre? A Laylánál is azt mondta, hogy megérkezett: de sztem Tulkunál nincs megérkezés, pillanatnyi csúcsok vannak, de a vezérhangya megy tovább, keresi a jobb és jobb hangot.

(#71169) wolfman Ha nem csapod oda (vagy lépsz rá), akkor a BA-k elég sokat kibírnak, a cserélhető kábel adja azt a biztonságot, hogy évekig elleszel vele. Egy fejes is sérülékeny annyira, mint egy sokBA.

(#71185) #16820480 válasza vicze (#71183) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esetleg elhagyhatod a telefont ahogy van, és akkor nem csak Mojo játszana :D

(#71186) vicze válasza #16820480 (#71185) üzenetére


vicze
félisten

Úgy 98%-ban nem telefonról hallgatok zenét. DAP teljesen értelmetlen számomra, mert sose használnám, hacsak nincs DAC módja. Hordozhatóság meg fontos, mert több helyen vagyok.
Pont olyan egyedi igényem, mint a nem fül feletti vezetés.

(#71187) Tulku válasza vicze (#71186) üzenetére


Tulku
veterán

"Pont olyan egyedi igényem, mint a nem fül feletti vezetés."

Akkor 64audio U vonal hogyan?

(#71188) #16820480 válasza vicze (#71186) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hanem miről hallgatsz zenét? A jobb DAP-ok mindegyike tud DAC-ként üzemelni USB kapcsolaton, a régebbi AK-knak még optikai bemenete is volt. Szerintem simán beleférne. Sőt, az AK-k például tudnak Tidalt kezelni, Fiio felső kategória tud Tidalt és Spotify-t, meg még van egy rakás androidos lejátszó :K Hordozható, bárhol használhatod, tud streamet...

(#71189) vicze válasza Tulku (#71187) üzenetére


vicze
félisten

Áldozatokat kell, hozni. :U
Egyszerűen ez annyira kényelmes a többi fül mögöttihez képest, hogy nem bánom. Semmilyen másik fül mögött vezetett fülessel nem találkoztam, ami ennyire nem zavart volna. Mivel elsősorban zenészeknek van tervezve ezért erre eléggé figyeltek.
De még gondolkodok, hogy hogyan lehet ne jól megoldani másik kábellel, hogy simán lefelé menjen. Nem csak te barkácsolsz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#71190) Tulku válasza vicze (#71189) üzenetére


Tulku
veterán

Legfőbb elvem, hogy ne legyenek elveim! :D

Sehogy nem fogod megoldani, mert tartó funkciója van...és akkor kényelmes, mikor a füled tartja , egyébként ki fog esni...tehát oximoron...

És...be kell állnod a sorba.... :)

(#71191) vicze válasza #16820480 (#71188) üzenetére


vicze
félisten

Laptop, PC, tablet, telefon, ami épp kéznél van, ezért jó a DAC/AMP. Egyszerűen DAP túl drága ahhoz, hogy ne használjam. Jelenlegi AK kínálatból a KANN legolcsóbb ami tudja 1000$-ért... Ennyit rohadtul nem ér meg az egész, mert olyanért fizetek, amit nem használok. Mojo 500$, jobb és legalább ugyan olyan ronda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#71192) #16820480 válasza vicze (#71191) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mi az, hogy az tudja csak? Mindegyik tudja... Még az első AK100 is tudta, igaz hogy az Linuxon nem ment (gondolom Androidon sem, de azt nem próbáltam). Az összes iBasso tudja, az összes Fiio tudja, amit ismerek. Szóval nem olyan egyedi a DAC funkció :N
A poén egy DAP-nál, hogy nem kell másról hallgass zenét, nem kell külön tabletbe meg telefonba dugdosni, hanem használod magában. WiFi-ről lehúzod a zenéket offlineba, és cső.

[ Szerkesztve ]

(#71193) vicze válasza #16820480 (#71192) üzenetére


vicze
félisten

AK100 driver nélkül nehezen fogja tudni, most néztem végig mihez van driver és mihez nincs. DAP eleve nem megy Androiddal, az kiesne, illetve kihelyettesítené teljesen.

Azt is nézd, hogy most mim van, és egy FiiO nem előrelépés, egyik se. Ugyanaz az ESS, mint a HA2SE-ben fele áron. A DAP-ok egyszerűen nem nyújtanak jobb minőséget 500$ körüli áron, amibe a Mojo kerül, és azért fizetek +ban nem keveset, amit 2%-ban használnék.

[ Szerkesztve ]

(#71194) #16820480 válasza vicze (#71193) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ami megy Linuxon (driver nélkül), az megy Androidon is. Én így tapasztaltam. Csak kell hozzá OTG kábel. Az, hogy kell Win alá driver, az a rendszer hülyesége, de ez független attól, hogy megy-e Linuxon/Androidon. Az összes Amanero és XMOS alapú USB chip megy például.

Fiio-ból az AKM chipes szerintem előrelépés lehetne simán. Ahogy AK-ból meg Plenue-ből is. Persze, drágák, de a Mojo meg nem tetszik külsőre, hát ez van. Viszont továbbra sem értem, hogy miért jobb az, hogy tableten megy a zene, amibe bedugod az Oppo-t, vagy simán egy DAP-ról megy. Nem tök ugyanaz? :F

(#71195) vicze válasza #16820480 (#71194) üzenetére


vicze
félisten

Írtam, hogy a telefon/tablet-et kiváltaná (amennyiben androidos a DAP), de ezt csak utazásra használom, illetve egy olyan esetben, mint pl. füles talin jól jön, hogy bármire rádugható.

Magával a DAC funkcionalitással szemben nagyon szkeptikus vagyok, mivel nagyon macerás a működése, tök mindegy, hogy milyen rendszer vagy eszköz. Csak reménykedek, hogy valaki készít egy értelmes árú DAC/AMP-ot AKM-mel, ami Windows/android kompatibilis még van 1évük. :)

(#71196) Tulku válasza vicze (#71195) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor még egy évig vársz...aztán veszel egy DAP-ot...mondjuk egy KANN-t...hogy ronda is legyen :)

Amúgy lenne egy extrém megoldás a nem fül fölötti elvezetésre...kezdetnek a custom szilikon tippet írnám, ami extra esetben kellően tarthatná a fülest...de sokkal problematikusabb a nem alul lévő 2 pin-es aljzat, amiből ha 90 fokban lefelé vezeted a kábelt épp rettenetesen néznél ki...ha két csupasz rudat dugnál bele amit hozzáragasztva elvezetnél lentre és egy dudorral csinálnál egy újabb aljzatot, majd UV lakkal az egészet befednéd akkor ugyan bumfordi, házibarkács kinézete lenne, de legalább nem röhejes...nehéz ügy...vegyél Isine-t :)

(#71197) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Kimondottan Earbud kialakítású BT fülest keresek és nagyon nem akaródzik találni. A kínai himihumi csodákból elegem van, mert csak a kínézete jó szinte az összesnek, ami hang belőlük jön, kritikán aluli.

Tudtok valamit ajánlani? Az ár kategóriára úgy nyilatkoznék, hogy emészthető kategóriába essen, vagyis úgy 20e a plafon amit szívesen kiadok egy fülesre, főleg mivel keveset használom, leginkább futás közben.

(#71198) #16820480


#16820480
törölt tag

Aki esetleg még akarna UE900s-t venni, most még olcsóbb kicsivel: [link]

Clemi: Szerintem BT earbud nem nagyon van. Esetleg olyan megoldást el tudok képzelni, hogy egy neked tetsző earbud mellé veszel egy BT modult.

(#71199) wardemi válasza Tulku (#71157) üzenetére


wardemi
senior tag

Ilyen Custom Earplugs, hogyan lehet csináltatni esetleg és nagyságrendileg mekkora költséggel lehet számolni ? Vagy ez gyártóspecen csinálják csak ?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#71200) Tulku válasza wardemi (#71199) üzenetére


Tulku
veterán

Külföldön drága...itthon olcsóbb...ha érdekel a többit privátban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.