Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71901) #16820480 válasza Krill77 (#71898) üzenetére


#16820480
törölt tag

Armatúrás füles kell neked :) De nem Piston, hanem valami normális.

Joacoking: Talán egy kicsit tekinthető jobbnak, de nem olyan egetverő különbség.

[ Szerkesztve ]

(#71902) Krill77 válasza #16820480 (#71901) üzenetére


Krill77
őstag

Pistont nem vennék. Bosshifi vagy urbanfun. (de ezért is neztem a kz zs5 ot is) Illetve nem tudom, h mennyivel lennének tisztábbak az einsear t2 nel vagy a seahf awk 009 nál. Ezek is szepen szolnak. (tisztán)

(#71903) kemcso válasza Krill77 (#71902) üzenetére


kemcso
Ármester

Vmi normális: Westone W30-W40 /UE900S/NuForce Primo 8... (mondjuk az 1More hibridek sem rosszak) :P

(#71904) Krill77 válasza kemcso (#71903) üzenetére


Krill77
őstag

Érdekes, a 1more-t a tesztelok annyira nem kedvelik. Meg 20e felett nem is költenék.

(#71905) fericske válasza Krill77 (#71904) üzenetére


fericske
addikt

Bosshifi B3 :K

Felette muzsikál a többinél amit írtál (einstert csak hírből ismerem): Csilingel is meg amit akarsz. Nagyon kellemes hangja van, csak a kábeljére vigyázni kell, nem egy vontatókötél.

(#71906) darvinya válasza Joacoking (#71900) üzenetére


darvinya
titán

Pedig meghajtással lesz gondod.
ES18 ±16Ω-os
E50 ±50Ω-os
Utóbbihoz kell már vas meghajtáshoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71907) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az RHA fülhallgatók típusszáma után mit jelent az ,,(i)" jelzés? (Ipon-nál néztem, de sehol nem tüntettek fel ilyet. Van ennek jelentősége?)

A másik kérdés: Cowon Plenue D lejátszóhoz melyik ajánlott? Úgy értem, milyen árkategória?

(#71908) PR0JECTNR56 válasza VIC20 (#71907) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A mikrofonos kábellel szerelt modelleket jelölik így.

(#71909) Tulku válasza darvinya (#71906) üzenetére


Tulku
veterán

Darvinyához kapcsolódnék...a nagyobb impedancia egyértelmúen forrásért kiéált...illetve az ES18 dübörgő basszusa egy tipikusan egydimenziós, bizonyos karaktert erőltető valami, míg az E50 egy finomabb, teljesebb, de ezzel nem sokat ér a kérdező, mert úgy látom neki épp az előző karakterre van szüksége zenéihez....itt (ha csak nem invesztál tetemes pénzt forrás cserébe, amit kétlek...) valóban egy hasonló karaktert kell keresnie, de fel kell hívni a figyelmet arra, hogy ebben az árkategóriában ne számítson a többi tartományban előrelépésre...tkp kizárólag hasonló karaktereket lehet ajánlani...vagyis dübörgő basszus, szinte semmi egyéb.

Ahol minden teljesebb, az nagyon fájni fog...nem ez az árkategória....

(#71910) Punike válasza Krill77 (#71892) üzenetére


Punike
tag

Számomra már túl sok és kicsit forszírozott is a magasa ...
(akinek ez nem elég az tuti fülorvos, mert valami nincs rendjén a hallásával)

[ Szerkesztve ]

(#71911) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Megjött az Einsear T2.

Ebben van basszus :Y Mondták itt, hogy kiegyensúlyozott, nekem inkább mélysúlyosnak tűnik. Persze nem sok, pont jó kb.

Bár gyári illesztékkel iszonyat mélyláda, kisebb átmérős illesztékkel tök jó lett. Kb 10 perce szól csak, be kell még járódnia. Viszonylag részletesnek tűnik, egész jól lehet érteni vele a zenét.

Minőségre kiváló, bár azt hittem kicsit vastagabb a kábele, de nem baj.

Elégedett vagyok összességében. Kívancsi vagyok 1-2 hét után mit produkál.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#71913) monti0222w válasza holozis_HUN (#71911) üzenetére


monti0222w
addikt

Érdekes, én is hallgattam régebben és írtam is róla, enyhe V karakternek jellemeztem, mert nem volt a basszus annyira erős vagy tolakodó, érezhető volt hogy jelen van, de semmi több.
Járatással valószínűleg finomodni fog a hangja.

(#71914) Krill77 válasza monti0222w (#71913) üzenetére


Krill77
őstag

Egyértelműen van mely kiemelese. Nem vettem észre valtozast a hangjan a jaratastol. Amugy szuper kis füles.

(#71915) Dave™ válasza holozis_HUN (#71911) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tehát a gyári illesztékkel soknak találod a mélyet, de egy szűkebb illesztékkel meg nem? Fura, mert a gyári 5mm-es, egy 4mm-es pedig kompresszálni fog, vagyis több lesz vele a basszus. Nézd meg még egyszer, elvileg a szűkebb illesztékekkel kell több mélyet kapnod. A gyári egyébként egész normális, de tudsz rá tenni még tágabbat is (5,5mm), azzal még kevesebb lesz.

(#71916) Spíler válasza Dave™ (#71915) üzenetére


Spíler
őstag

Valszeg a bigyó külső átmérőjére gondolt,ami belemegy a fülbe.Az ha kisebb, basszust vesztesz,én is így csináltam az enyémmel.De hát, tudod te ezt. ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71917) Dave™ válasza Spíler (#71916) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valamiért a belsőre asszociáltam, de igazad van, csak én láttam oda. Ez esetben segíthet egy kevésbé tökéletesen szigetelő illeszték is, pl. a KZ spirális, vagy bármi merevebb falú. A lágyabbak jobban szigetelnek. A gyári emlékeim szerint közepesen merev.

(#71918) holozis_HUN válasza Dave™ (#71917) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem hogy a tágabbtól lesz több basszus?

A mostani, ami rajta van az vékonyabb, maga a cső, és hosszabb is az illeszték. Kicsivel kevesebb a mély.

Ami fura, hogy kb Zircon szintű basszusok, szerinted pedig a Zircon 10, az einsear 3, ha basszust nézzük.

De amugy király kis füles, de van benne basszus rendesen, picit ráül a többi hangra. Gyári illeszték annyira nem gyere be. Kíváncsi leszek a szivacsra.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#71919) Krill77 válasza Dave™ (#71917) üzenetére


Krill77
őstag

En a seahf ot az einsear tágabb, legnagyobb illesztékével használom es csökkent a tere, nott a basszus es mintha a magas sem sisteregne ugy. A seahf fe jóval kisebb lyukkal rendelkezik.

Egyébként a samu fuleseknek van valami rendszere? Nekem 2 is volt. Az egyik jobb volt mint a masik. Kinézetre pedig ugyan az. Asszem az illeszteke fehér, a masik fekete. Szóval, most, h jopar kínai füles után ujra belehallgattam mondhatom, nem szol rosszul. Persze van egy ra jellemző tónusa de nagyon tiszta es tere es basszusa is van. Ráadásul durvan hangos. Kis sibilance is akadt. Tesom lelte a buszon. :) . Sztem egy drágább samu telohoz tartozott. Kíváncsi vagyok mennyit erhet ujanon. A másik sem volt rossz azért. Tudom, hogy vannak 2-3 ezres samu fulesek is de azok ilyen alapok lehetnek. Lehet errol tudni valamit? Van köztük csúcs modell?

(#71920) Krill77 válasza holozis_HUN (#71918) üzenetére


Krill77
őstag

Az a basszus fugg az eszkoztol is. 4 cuccon próbáltam. Hallgasd meg vele az acdc shoot tge thrillt! Az aproearen 10/8 a basszusa. De csalos mert mast is 8 ra irtak es véleményem szerint nem 8 azoknak. Az tuti, h jo kis illesztekek vannak hozzá. Talán meg egyet kéne venni, nehogy lealljanak a gyrtassal.

(#71921) Dave™ válasza holozis_HUN (#71918) üzenetére


Dave™
nagyúr

Zircon szintű mélyek az Einsearből? Akkor valaki vagy nem hall jól kettőnk közül, vagy valami defektes példányt hallott :) A Zirconnak szerintem brutálisan sok mélye van, számomra élvezhetetlen. Az Einseart meg szeretem, bár nekem kicsit túl világos karakter.

És nem, ha belső átmérőről van szó, akkora keskenyebbel összenyomod a cső keresztmetszetét, több visszaverődést kapsz ami megnyomja a mélyek mennyiségét, tágabbnál fordítva. Nagy szobában gyengébb ugyanaz a mélyláda, mint egy kisebben, ugyanaz a hatás. A hosszabb illeszték egyébként növeli a magas mennyiségét, emiatt érezheted kevesebbnek a mélyet.

Aranyszabály szerint én szeretek a vetőcsőhöz passzoló illesztéket nézni, aztán ha finomhangolni kell akkor lehet tágabbat vagy keskenyebbet. Pl. a Plextone X41M sokkal jobb tág illesztékkel (közel 6mm-es csőhöz adnak gyárilag 4mm-es illesztéket), a BW-ES1 is hasonlóan le van fojtva.

(#71922) Krill77


Krill77
őstag

PLEXTONE X41M 2,72 a gearbesten.. Az nem sok.

(#71923) VIC20 válasza PR0JECTNR56 (#71908) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi!

(#71924) sittes79 válasza #16820480 (#71858) üzenetére


sittes79
addikt

Bocsánat a kései válaszért, de működött a dolog, nem gondoltam volna.... :R

(#71925) #38645760


#38645760
törölt tag

Sziasztok!

Jazz, trance, klasszikus zenehallgatáshoz keresek fülhallgatót.

Amit szeretnék:

- jó izoláció (fülbedugós)
- középkiemelés (sok mélyet nem)
- maradjon a helyén
- szélesebb kábellel (strapabíró)
- külső zajokat jól kizárja
- mikrofon nem kell
- 20 ezer Ft-ig.
- belföldi rendelés jó lenne..

Köszönöm. :R

(#71926) monti0222w válasza Dave™ (#71921) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem sem erős V karakter, nem mondom hogy nincs benne basszus, mert van, és nem hallottam hogy ráülne a másik két tartományra, nem mosott tiszta hangokal találkoztam. Szerintem nem találkozott a VJJB-vel, na abban van basszus, bőszen! Mindig víszonyítás kérdése az egész. :D

[ Szerkesztve ]

(#71927) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok, páromnak keresek egy új fülest. Csak a telefonjával (LG G4) lenne használva, napsteren hallgat zenét (minőségét nem tudom). EIM egyenes kábeles kellene. Gondolom minőségi erősítő hiányában nem éri meg a legdrágább kategóriából választani :U , de ennek eldöntését inkább rátok bíznám :) Karakterisztákája ne legyen túl basszusos, inkább semleges, kiegyenlített. 1-2 alternatívának örülnék a különböző árkategóriákból :) válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#71928) kemcso válasza Wayne (#71927) üzenetére


kemcso
Ármester

Mondjuk amik az összefoglalóban vannak? :)

(#71929) Wayne válasza kemcso (#71928) üzenetére


Wayne
aktív tag

Néztem, de nem tudom, hogy melyik ársávból válasszak. Nem vagyok nagy szakértő, de amikor pc-hez akartam új fejhallgatót, hangszórót venni, akkor a szakik fontosnak találták a hangkártya (dac), hangszóró párost,. Mivel a lejátszóeszköz itt adott, nem tudom, hogy mennyire lenne felesleges a 70-es kategóriából fülest választani. A tévedés jogát azért fenntartom :D

[ Szerkesztve ]

(#71930) #16820480 válasza Wayne (#71929) üzenetére


#16820480
törölt tag

Telefon mellé szerintem kb a 10-20-as kategóriából válogass maximum. Lehet persze feljebbről is, ha megengedheted magadnak, és onnan tetszik meg valami, de nem feltétlenül éri meg.

(#71932) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok!

Bluetooth fülhallgatót keresek tv-hez. Illetve egy olyan kiegészítő lenne a legjobb ami a tv hangját továbbítja bloutooth-on keresztül egy fülhallgatóhoz. Egyenlőre csak a sennheiser kínálatába láttam ilyet de nem is tetszik illetve horror az ára is...

Előre is köszönöm! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#71933) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Végül beszereztem egy Senfer P15 fejet és hozzá egy Tennmak BT vevőt. A cucc tényleg jól szól, a Senfer fejeknek nagyon szeretem a hangját, DE a kettő együtt nem az igazi a hordhatóságot illetően. A fejeket maga a kábel szedi ki folyamatosan a fülemből amint megmozdulok, legalábbis ha kábelt a fül mögé teszem, ahogy kialakították. Egyébként a Tennmak fejen kb 2x olyan hosszú a kábel a vezérlő és a kábel vége között, így nyak mögé téve el se érem a vezérlőt, elől vezetve ugyan igen, de elég idétlenül néz ki és kicsit zavar is, nem is beszélve arról, ha kiegyenesíteném a kábelen lévő kanyart, akkor meg lelógna a hasamig, szóval elqrták nem kicsit.
Ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy másnak is ilyen ez a Tennmak? A másik, hogy tudtok más hosszabb hátsó résszel ellátott fejet mint amilyen a Senfer, ami kicsit jobban kilógna, hogy a kábel ne cibálja ki?

Egy másik kérdés pedig egy cucc ami tudom, hogy necces a minőséget tekintve, de hátha valaki ismeri. A kialakítása nekem pont jó lenne, csak a hangjától tartok kicsit. Ha ez gagyi, akkor ilyen kialakításút tudtok ajánlani aminek tuti a minősége?

Ja és ami fontos, továbbra is kizáró ok az agybadugós füles, mert nem viselem el a fülemben.

[ Szerkesztve ]

(#71934) #16820480 válasza delibab (#71932) üzenetére


#16820480
törölt tag

Például ez ilyen, de vannak még hasonló termékek biztosan.

Clemi: Kicsit valóban hosszú a Tennmak kábel, én elöl hordtam, a végét betéve póló alá. Nem hiszem, hogy nagyon ronda, vagy nevetséges lenne így, az viccesebb, amikor valaki a hatalmas fejhallgatóval meg a 3 méter kábelével mászkál utcán.

(#71935) delibab válasza #16820480 (#71934) üzenetére


delibab
senior tag

Király, ez tetszik is!

Nagyon köszönöm a gyors segítséget! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#71936) vicze válasza #16820480 (#71934) üzenetére


vicze
félisten

Amit linkeltél az pont nem jó, mert az egy vevő nem egy adó.
BT adó kell TV-hez.

(#71937) #16820480 válasza vicze (#71936) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fenébe, ezt mindig összekeverem, de ráadásul amikor a pontos termékre kerestem, akkor a "philips bluetooth transmitter" szóra ezt dobta fel a Google elsőnek. :((

(#71938) delibab válasza vicze (#71936) üzenetére


delibab
senior tag

Köszönöm! :R
Ponta azt keresgéltem, hogy hol írják az adót mert csak azt találtam, hogy vesz... :F már azt hittem velem van a baj...

sheratan azért köszi!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#71939) delibab válasza vicze (#71936) üzenetére


delibab
senior tag

Ezt rendeltem, remélem jó lesz! Ha megkaptam és valakit később érdekel nyugodtan keressen és elmondom a véleményem...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#71940) vicze válasza delibab (#71939) üzenetére


vicze
félisten

Igen ez egy elég jó cucc, hasonló belsővel rendelkezőm van. Szerintem a a legjobb lehetőségekkel ez rendelkezik. Mindent tud amit ehhez a célhoz kell.

(#71941) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok!
Vezeték nélküli vagy csatlakozó mellett nagyon strapabíró fülest keresek
Legtöbbször biciklizés közben hallgatok zenét, suliba tekerve, és a zsebeimnek és telefonomnak köszönheően olyan szerencsés helyre esik a csatlakozó hogy pont tekerés közben minden fordulatnál sérül, ezért kb félévente kinyírok egy fülest.Eddig a lapított kábelű xiaomi fülesét használtam, kb 5-6 eurókat fizettem érte, és teljesen megvoltam velük elégedve mind kinézetre, mind minőségre, nagyon jó kis fülesek csak sajnos semmi nem bírja ezt az igénybevételt, ezért gondoltam h egy vezeték nélküli jobb döntés lenne. mikre kell odafigyelni, milyen árban kaphatóak? nem szeretnék túl sokat áldozni rá mert úgy vagyok vele h a fülesek kopó kütyük, elvesznek, sérülnek, mindennapi hazsnálat mellett nem szánnék rá túl sokat (van komolyabb fülesem is amit kicsit életszerűbb körülmények között hazsnálok)
Válaszokat előre is kösz szépen

(#71942) delibab válasza vicze (#71940) üzenetére


delibab
senior tag

Szuper, örülök, hogy ezt mondod mert annyira nem értek hozzá... de akkor ezek szerint jó döntés volt!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#71943) Joacoking válasza darvinya (#71906) üzenetére


Joacoking
tag

Ilyenkor mi a teendő? :)

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#71944) darvinya válasza Joacoking (#71943) üzenetére


darvinya
titán

Venni egy olyan lejátszót ami már kezeli, meghajtja rendesen.
Vagy visszatérni megszokottra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71945) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok,

low budget in-ear, klasszik vezetékes fülest keresek a hugimnak. HTC M7 telefonnal jár és a Spotify-n hallgat Vivalditól Obituray-ig mindent. Nem szükséges mikrofon rá.

Most belehallgattam a fülesébe, szerintem ultragáz hangja van. Megbízott, hogy keressek egy jót és megfizethetőt ami passzol a telefonjához és kizárja a külső zajokat is.

Mit ajánlotok?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71946) s4tch válasza Eastman (#71945) üzenetére


s4tch
veterán

Mennyire low az a budget? Témaösszefoglalót nézted?

(#71947) Eastman válasza s4tch (#71946) üzenetére


Eastman
őstag

5-10 ezer...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71948) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Sennheiser CX 5.00G-hez hol tudok szilikonos bigyót venni? Mi ennek a neve? Egyikről elhagytam..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#71949) Clemi


Clemi
veterán

Ezt ismeri valaki? Milyen minőség lehet?

(#71950) Krill77 válasza Eastman (#71947) üzenetére


Krill77
őstag

Olcsóbban is van jo. Einsear T2..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.