Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) mate1396


mate1396
tag

Szaisztok!
Van akinek van tapasztalata BlitzWolf BW-ES1 ezzel a fülhallgatóval? Lényeges, hogy kényelmes legyen, és inkább mély hangok legyenek mint magas. (mikrofon nem fontos)
Vagy ha ez nem, akkor ebben az árban tudtok valamit ajánlani?

(#71952) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

ezek közül melyik volna jobb választás egy főleg elektronikus és alternatív rock kedvelő - kissé basshead - emberkének? ...ha ~5k keret van neki rá, illetve SOS-ben kellene (tehát itthonról beszerezhető)

- Xiaomi Piston Hybrid
- Soundmagic ES18
- Brainwavz Omega

hirtelen ezeket találtam, amik voltak is ajánlva és beleférnek a budget-be. - illetve Brainwavz azért jött képbe, mert nekem már volt korábban egy R1, ráadásul 2 év gari van rá

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#71953) outdoor


outdoor
aktív tag

A sztereó Bluetooth headsetekről kérdeznék. Mindig merev, robusztus kivitelűt vettem, néhány mégis széthullott már a kezemben. A hajlított, sportos formájú előbb esett szét, mint ahogy kimondjuk: fapapucs.A leadott hang ártól függetlenül mindig élvezhető volt, telefonbeszélgetéssel során is jól értem a másik felet. De ugyanilyen fontos, hogy engem értsenek.

A mono Bluetooth headsetek nagy része is csak sustorgást közvetít abból, amit mondok. A szűk keresztmetszet: a MIKROFON.

Biztosan tartósak, kényelmesek a két db apró, fülbedugós kis hangszóróból álló headsetek. Nincs mi elromoljon. De a mikrofonnak ilyen esetben nincs esélye.

Mely sztereó Bluetooth headset biztosítja, hogy tisztán értsenek telefonbeszélgetés során?

A mikrofon előtti kihívás három szintű:
1. hangrögzítés - ez sikerülni szokott megfelelő minőségben
2. Telefonbeszélgetés - a legtöbb itt elhasal. Érted őket, de téged nem értenek tisztán.
3. Voip beszélgetés - internettel, környezeti zajjal, kodekkel nehezített jó minőségben telefonálni. Ez a legmagasabb elvárható teljesítmény egy Bluetooth headset mikrofonjától.

Ebayen, bestbuyon, stb. nyitva áll a világ. De vajon létezik elfogadható termék?

Milyen Bluetooth headsetet vegyek jó mikrofonnal? Tartós kivitelben is találok?

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#71954) #16820480 válasza outdoor (#71953) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kb nekem az a tapasztalatom, hogy oda kell tartani a szádhoz a mikrofont, akkor bármelyik jó lesz. Amíg csak úgy lóg a füleden, nyakadban, addig nem nagyon fognak a másik oldalon érteni.

(#71955) f4lcon


f4lcon
őstag

aki írt, hogy kell neki Sennheiser bogyó - van 3 csomag (csomagonként 5 pár) nálam, és csak egy emberre emlékszem, hogy kinek jött :D
£6.64 az ára [link] a csomagnak, 350 a font és nem nyerészkedni akarok rajta, szóval 2300 forint az 5 pár.
szóval aki kért az írjon már rám hogy mizu.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#71956) outdoor válasza #16820480 (#71954) üzenetére


outdoor
aktív tag

Gondolod, a sztereó Bluetooth headseteken lóg a mikrofon?

A proper digital assistant could be my best friend

(#71957) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!

Utazáshoz, sportoláshoz keresek kiegyenlített hangú BT fülhallgatót 20-30k körül. Jó lenne AAC, vagy aptX támogatás is. Esetleg RHA MA650 wireless tapasztalatokat is szívesen olvasok. Jó ár/érték arányú kínaiak is érdekelnek.

(#71958) darvinya válasza outdoor (#71956) üzenetére


darvinya
titán

Igen, mivel nem fülhallgatóban van a mikrofon, hanem kezelő egységben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71959) Bukk900 válasza Bukk900 (#71957) üzenetére


Bukk900
őstag

Közben keresgéltem, kinézetre megfelelne a Meizu EP52 (12k) is, a hangja az árával arányosan elmaradna az említett RHA-tól, vagy utóbbinál a márkát, minőséget is megfizetném?

[ Szerkesztve ]

(#71960) fericske válasza Bukk900 (#71959) üzenetére


fericske
addikt

Az Rha 650-nel jól jársz, ha az ára nem okoz gondot. A Meizu-t nem ismerem.
Pár BT fülesről írtam a 2017-es CJ blogomban.

(#71962) Bukk900 válasza fericske (#71960) üzenetére


Bukk900
őstag

Köszi, az Advanced Evo X-nek (60$) tetszik a fülre akasztós kialakítása, a Model 3-nak (80$) meg az aptX támogatása...

(#71963) #16820480 válasza Bukk900 (#71962) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az aptX támogatásnál figyelj rá, hogy a telefonodnak is tudnia kell, másképpen nem megy.

(#71964) Bukk900 válasza #16820480 (#71963) üzenetére


Bukk900
őstag

Ki fogom próbálni valahol, most kaptam OTA-n, a 8.0-val, megjelent a menüben. Az AAC kodek működik, azt teszteltem.

(#71965) outdoor válasza darvinya (#71958) üzenetére


outdoor
aktív tag

Mutass légyszi olyan robusztus, merev, tartós darabot, amelyben a száj elé húzható a mikrofon.

A proper digital assistant could be my best friend

(#71966) Tulku válasza outdoor (#71965) üzenetére


Tulku
veterán

Nem szeretnék beleszólni a diskurzusba, de szerintem mindketten másról beszéltek...esetleg egy képet tehetnél be (akárhonnan) mire is gondolsz, mert szerintem a többiek egy BT fülesről beszélnek, ahol a drótban (ami a két fül között fut) be van építve a vevő, a DAC-AMP és a mikrofon is...van ahol a tápegység is ott van...

(#71967) darvinya válasza outdoor (#71965) üzenetére


darvinya
titán

[link]
Ha mindenféleképpen száj elé nyúló kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71968) trialboj


trialboj
őstag

Vettem egy Xiaomi Piston fülhallgatót, tavaly is volt valami hasonló kicsit drágább xiaomim, de az a baj hogy nem sikerül bent maradjon a fülemben. Ha rendesen a helyére tolom akkor hihetetlen a basszus, és nagyon élvezetes hallgatni, viszont kicsúszik kb 5mp alatt főleg ha mozgok, és onnantól ugyan olyan bóvli mint a fülbe akaszthatós legalább 5 éves technológia.

Van most már legalább 5 féle nagyságú gumimebrán, de egyik sem megfelelő, mit lehet csinálni ilyen esetben? Létezik hogy ennyire nem szabvány fülem van?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#71969) vicze válasza trialboj (#71968) üzenetére


vicze
félisten

Volt olyan IEM fülesed, ami a füledben maradt rendesen?
Viszonylag kevés ember füles szabványos. :)

(#71970) trialboj válasza vicze (#71969) üzenetére


trialboj
őstag

Nem volt, mondjuk eddig csak v 4-5öt próbáltam, és kettőt vettem magamnak, ezeknek is van/volt valami kis válla, ami meg kellene akadjon a fülben, de mint mondtam nekem csak másodpercekig marad meg, ha mozgok.(bringázásnál használom)
Ami sima dugó az szinte azonnal kiesik...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#71971) Eastman válasza Krill77 (#71950) üzenetére


Eastman
őstag

THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71972) Spíler válasza trialboj (#71968) üzenetére


Spíler
őstag

Vegyél fejhallgatót,jó esetben az a fejeden marad :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71973) outdoor válasza Tulku (#71966) üzenetére


outdoor
aktív tag

Sztereó Bluetooth füles, a mikrofonja jó legyen, hogy értsék, amikor azzal telefonálok.

Van ilyen?

Az is pozitívum, ha erős. Mert ami csak vékony kábel, az elszakad, ha pl. leejtem a kulcsot az ajtó előtt, és érte hajolva a kilincsbe akad.

Magyarul két füles Bluetooth fülhallgató, mikrofonnal a beszélgetésekhez, de JÓ mikrofonnal van-e.

A proper digital assistant could be my best friend

(#71974) #16820480 válasza outdoor (#71973) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eddig mindegyiknek jó volt a mikrofonja, amit használtam, de a kulcskérdés az, hogy a mikrofonba kell beszélj. Az nem működik, hogy valahol ott himbálózik a nyakadnál a mikrofon, és úgy próbálsz meg beszélni.

(#71975) biokox


biokox
tag

?

(#71976) outdoor válasza #16820480 (#71974) üzenetére


outdoor
aktív tag

És melyeket használtad eddig? Pontos modell leírást légyszi.

A proper digital assistant could be my best friend

(#71977) #16820480 válasza outdoor (#71976) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sony MW600, Sony SBH20, Avantree Clipper, Mee Audio X6 Plus, Tennmak BT kábel, A&K XB10. Ha odatartom a mikrofonos részüket a szám közelébe telefonálásnál, akkor mindegyik jó hangminőséget produkál. Sőt, az MW600 még anno olyan jó minőséget produkált, hogy dedikált asztali mikrofon helyett használta az egyik nyelvész tanárom hanganyagok rögzítésére, mert kisebb alapzaja volt, mint az asztali mikrofonnak, amit vett erre a célra.

(#71978) Tulku válasza outdoor (#71973) üzenetére


Tulku
veterán

Ezt sokan tartósnak, jónak írják le...eredeti ára szerintem húzós, de talán így használtan megfelelő...ilyen kult BT név...személyesen nem hallottam a hangminőséget, gondolom nem annyira rossz...

(#71979) Bukk900 válasza fericske (#71960) üzenetére


Bukk900
őstag

Tudom, hogy drágább kis lépésekben eljutni a kívánt cél felé, de a Meizu EP52 csak a harmadába kerül. Így első BT fülesnek azt rendeltem. Futáshoz, főzéshez csak megfelel! :) Mivel itt nincs róla infó, majd beszámolok!

(#71980) fericske válasza Bukk900 (#71979) üzenetére


fericske
addikt

Sportoláshoz nem kell különösebben jó minőség, nem fogod tudni kiélvezni mikor a füledben dobog a szíved :)

(#71981) ktommy91


ktommy91
addikt

HIFIMAN RE400i 25.99$ Tudom, ez nem az ebay-es topic, de itt fórumozik inkább a célközönség és ez elég jó deal.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#71982) outdoor válasza #16820480 (#71977) üzenetére


outdoor
aktív tag

És mi lett vele? A mikrofon a testen van, és csak a fülhallgató eldobható?

A proper digital assistant could be my best friend

(#71983) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok, bejáródott az Audiófly AF56 fülesem, amikor megkaptam nem voltam elkápráztatva a hangjától, de a járatás alatt és befejeztével nagyon megváltozott a véleményem róla. Eleinte nagyon soknak hallottam a mélyt, kicsit katyvaszt volt az egész, de mindez teljesen letisztult és részletes lett, megtartva a jól hallható basszust, a visszafogott de részletes közepet, világos és éles részletes magasakat.
A doboz, csomagolás nem kiemelkedő, mint írtam már a tartalma sem, 4 pár szilikon harang és egy fém tároló doboz található benne. A füles kialakítása nem mindennapi, hasonló a Piston 3 kialakításához már ami a vetőcsövet illeti. Háza fémből készült, kör alakú lapos mint egy kis kerék, nem a megszokott hordó forma, ami még fontos a házban egy 13 mm-s dinamikus meghajtó található, ez sem a megszokott kialakítás, viszont hozza szerintem a tőle elvártakat. A fonott Kevlar erősített kábel, melyet Cordura szövettel fedett be a gyártó és sokáig kényelmes tartósságot ígér, a nálam lévőnek a színe sárga, ez nem egyforma színű, mivel a ház színével változik a kábelé is. Mindenesetre úgy érzem tényleg tartós lesz, aztán meglátjuk! A szigetelése számomra okés, nem zár tökéletesen szűrődik be külső zaj, de otthoni környezetben viszont jónak mondom, a fülben való hordhatósága, kényelme, nálam csillagos ötös órákig hallgattam vele zenéket és néztem filmeket ezáltal is tesztelve.
A hangra visszatérve, szerettem a színpad terét mely igen nagy, a 3D hang effekteket, és összevetve példának okáért az E80-nal, a mélye lejjebbre megy nagyobb, szabályozottabb, és kiegyensúlyozottabb, a közepét az E80- nak melegebbnek ahogy Tulku mondta zeneibbnek érzem az AF56-nál, ami kicsit szárazabb. A magasakat összevetve az E80-nak szebbek csilingelősebbek, míg az AF 56 részletesebb, tiszta, kiegyensúlyozottabb. Térben, effektben egyértelműen az AF56 a jobb, még talán a részletességet is mondanám, nagyon jól hallhatóan megjeleníti a hangszereket.
Végül a műfaj ajánló, egyértelmű a mai zenékhez, amiben bőszen van basszus, viszont simán jónak érzem rockra és könnyedebb műfajokra is.

(#71984) #16820480 válasza outdoor (#71982) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az még olyan 10 éve volt, amikor MW600-am volt, és eladtam, mert macerásnak gondoltam a használatát, és akkoriban nem is érdekel még annyira a hangminőség, hogy többet áldozzak a témára. A többi pedig részben megvan még, részben eladtam/elajándékoztam, mert most az XB10 kielégíti az igényeket.

Ezeknél az adapter jellegű cuccoknál a testen van a mikrofon, a füles sima átlagos 3,5mm-es jack, akármit bele tudsz dugni.

(#71985) vicze


vicze
félisten

Olcsó volt, nincs más kifogásom. :U

(#71986) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Soundmagic E10 ről mit lehet tudni?

Ajánló alapján, és mert sok jót olvastam róla vettem egyet, de hogy is mondjam, inkább csalódott vagyok mint elégedett.
Nem vagyok vájt fülű, de a kommersz koponya cukrom különbül szól. Ami kiábrándító.
Vagy csak sikerült kifogni egy rosszat...
Van egy mezei philips hát hogy is mondjam, köröket ver rá...
Egyik sem mély kiemelt...

Próbáltam pár eszközben, droidban, iPhone -ban mp3 lejátszóban (iRiver).
Azt hiszem erősen mellényúltam...

Pedig ígéretesnek tűnt...

Ezek után melyik az amelyiket érdemes megvenni? :F
AirPods -ot szeretném lecserélni mert folyton kiesik a fülemből.

(#71987) #16820480 válasza Benőke (#71986) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pontosan m a bajod vele amúgy?

(#71988) Benőke válasza #16820480 (#71987) üzenetére


Benőke
őstag

Pont olyan mint egy gagyi fülhallgató. Pont úgy szól.
Mármint az ultra gagyi...

Ennél azért többet vártam. V karakternek se hírse se hamva...
Egyszerűen nem jó hallgatni vele a zenét. Inkább idegesítő... Olyan WC hangja van.

(#71989) trialboj válasza trialboj (#71970) üzenetére


trialboj
őstag

Most komolyan nincs semmilyen aranyközép út a fülbe agyig felnyomható és a fülbe épp h beakasztható modellek között?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#71990) monti0222w válasza Benőke (#71988) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem akkor néz a kínai fülesek felé, legalább nem buksz nagyot! E10-ből melyiket vetted meg?

[ Szerkesztve ]

(#71991) Tulku válasza Benőke (#71988) üzenetére


Tulku
veterán

Nincs a mikrofon környékén vmi mikrokapcsoló?

Ha van akkor kapcsolgasd kicsit...

(#71992) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Pont a napokban gondoltam rá, hogy ha tönkre megy a Sony mdr e828 fülesem, nem tudom, hogy honnan szerzek normális ear bud fülest. :/ A Yuin annyira nem jön be, pedig nem rossz. De valamiért a Sony már 14 éves korom óta kísér, és mindig tetszett a hangja. A Xiaomi Piston jobban szól pl. ez tény, de nem tudom elviselni az agyba dugós kivitelt.
Ezért kérdezném, hogy ear bud fülesek közül, ez a típus hozhatja a fent említett minőségé hangzásban?

A többi ajánlott márkát addig megnézegetem, de félek kísérletezgetni. :S

(#71993) kemcso válasza z123456789 (#71992) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha nem akarsz kísérletezni vegyél ugyanolyat, ebay-en láttam még eladót. Earbudból ami szerintem jól szól az ami az összefoglalóban is van + 1MORE E1008

(#71994) #16820480 válasza trialboj (#71989) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esetleg próbáld meg szivacs illesztékkel, az jobban illeszkedik a hallójáratba. Félmegoldás lehet a szilikon illesztékes earbud, mint a Bose fülesek mondjuk, de lehet normális earbudra is kapni Kínából ilyen félig hallójáratba menő illesztéket.
Illetve a fül feletti kábelvezetést tudom még javasolni, az stabilabb, nem mozdul ki annyira. Vagy a bi-flange illeszték még egy stabilabbnak mondott valami.

(#71995) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

BT nem agybadugos fülest szeretnek venni, ezt a Philipset néztem ki.
Van valakinek tapasztalata vele? Esetleg van jobb hasonló áron?

(#71996) z123456789 válasza kemcso (#71993) üzenetére


z123456789
addikt

Igen, csak a 12 000 Ft-ot kicsit húzósnak tartom. :(
Akkor pedig marad a kísérletezgetés. Köszönöm. :R

(#71997) #16820480 válasza m4rk.89 (#71995) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha jó/jobb hangot szeretnél, akkor valami BT adapter (SBH24, Avantree...) és egy VE Monk, vagy Yuin earbud. Ha meg ilyen kialakítás kell, ahol csak egy kábel van közben, akkor nem tudok jobbat, csak olcsóbbat, de hangminőségről nem tudok nyilatkozni.

(#71998) Benőke válasza Tulku (#71991) üzenetére


Benőke
őstag

Nem mikrofonos, csak sima.

Kollégámnak mikrofonos van, na azt kipróbáltam. Kb ég és föld a különbség. A kollégámé szépen szól...
Van ilyen, hogy ki lehet fogni egy ilyet?

Megkérdem a boltot mi lenne ha becserélnénk másikra :)
Edigitalból volt...

(#71999) #16820480 válasza Benőke (#71998) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy hibás akkor. Cseréltesd ki másikra.

(#72000) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A jelenlegi fülesem [CX275s]
nagyon jól szólt hangosan, sok méllyel, nekem ez fontos.
Úgy látom az utód már gyengébb nem 121db stb...
[CX300II]
Mit javasoltok, merjem megvenni, vagy van a mostaninál még jobb?
Csak a brutál mély és a hangerő számít...

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.