Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) Tulku válasza vicze (#71548) üzenetére


Tulku
veterán

Az hogy megveszel egy kész armatúra köteget, vagy egy jól bevált kapcsolást megépítesz (mondjuk egy CI22955 + TWFK párost egy bevált váltóval) az még nem építés...az építéshez elég sok minden kell...

A már említett IEC711 coupler-en és egyéb komoly mérő műszereken kívül baromi nagy tapasztalat, hogyan viselkednek az armatúrák, hogy viszonyulnak egymáshoz, milyen akusztikus csillapítás mit tesz velük...stb...ez egy szakma, kóklerkedni nem akarok...átépítek ha kell, kisebb modifikációkat megcsinálok (mint most az UM Pro50 esetében) de komplett fejlesztésre nem vállalkoznék...főleg nem annyi armatúrát figyelembe véve...ott már a bekerülési költség is jóval 1000 dodó fölött lenne és akkor még a közösítőkről még nem is beszéltem...

Ha az életem tenném rá és bekerülnék mondjuk a Microsonic-hoz (bár ott azért nagy fejlesztések nincsenek a fülmonitorok környékén) akkor az egy jó bázis lenne...lengyeleknél 3 nagy cég van, mindegyik baromi jó monitorokat csinál, egyikük meg is nyerte a nagy fülhallgató tesztet most a hedfin...persze szerintem volt ott zsírozás bőven :)

(#71552) vicze válasza Tulku (#71551) üzenetére


vicze
félisten

Miközben a videót néztem, elkezdtem számolgatni, hogy menyi változó is van egy BA fülesben.
Driver(ez kb. 3 gyártóra és 20-30 modellre korlátozódik talán + custom cuccok), akusztikus cső hossza, akusztikus ellenállás külön-külön mindegyik driverhez, pl. azt nem tudom, hogy akusztikus csöveket egybe vezetnek-e(?), vagy az már mindig külön "lyuk", akusztikus cső anyaga, crossover minden elektronikai eleme(10+) lehet különböző, illetve ezek kombinációja a különböző BA párokhoz, aktív corssover vagy passzív crossover.
Az elmebeteg része meg akkor kezdődik, mikor nincs csövezés, akkor egyszerűen fingom nincs, hogy van a hangolás.

Néha egyesek felteszik, hogy "Mi került ezen a fotelon 7200 Ft-ba?". :DDD Hát a fentiek kikísérletezgetése. :)

Így azt is értem miért népszerűek a hybridek, mert csak a vetőcsőbe belerakod a BA-kat eléraksz egy ellenállást(jobb esetben), azt jó napot a DD-vel együtt van 5-6 változtatható elem. Nagyrészt csak a BA és a DD típusával kell "játszani".

(#71553) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Valaki meg tudja mondani, hogy a videó végén melyik Sennheiser füles látható? A HD 201 vagy 206-ra tippelek. Köszi.

[link] (17.12-től)

(Bár inkább a fejhallgató topikban kellett volna feltennem a kérdést.)

[ Szerkesztve ]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#71554) Tulku válasza vicze (#71552) üzenetére


Tulku
veterán

Nem minde hibrid olyan azért...a moslékok többnyire :)

Egyébként használhatatlan amit a csávó művel és rossz is...egyrészt nem UV gyantával dolgozik, össze-vissza ken mindent, nem fogpiszkálóval csinálja, másrészt a TWFK-hoz rak egy dampert, a CI22955-höz pedig nem ( :F ) inkább fordítva kéne...olyan fos hangot fog kapni, hogy ihaj...a csövek a végén nincsenek legyantázva, ki fog fújni a belső hang...ez így használhatatlan...

Van fent egy német csóka, angol aláírással, az sokkal jobb, bár az is előregyártott készletből dolgozik...és van fent egy kb 10 részes japán...az igen részletes, eléggé használható...

Igen, teljesen jól látod...ez egy komoly szakma, én bepillantottam egy részébe, azt mondhatom, nem adnának el, de az alapokat nyalom alúlról...eszembe nem jutna hobbi célból nekiállni csövekkel, damperekkel és főleg különböző armatúrákkal sz.rakodni...ja és a váltókat még nem is említettem...de azért pár kísérlet jár az agyamban...jól van ez így... :D

(#71555) s4tch válasza Tulku (#71554) üzenetére


s4tch
veterán

"...a csövek a végén nincsenek legyantázva, ki fog fújni a belső hang..."

Na akkor ez nálam hozzáértőbbnek is feltűnt. :)

(#71557) vicze válasza Tulku (#71554) üzenetére


vicze
félisten

Én azon szörnyülködtem inkább, hogy nincs a driver sehogy rögzítve, és szabadon mozog abban a hatalmas testben, csak a kábel meg a cső tartja, kb a saját hangjától össze vissza mozog, azt ha hozzáér valamihez. Grrrr...
Ez a leg alapabb amit láttam, és ez kb. bárkinek követhető és érthető, az hogy mennyire minőségi az, as kérdés. De még egy ilyen kit is ~200$ az azért meredek. Kb. 8Ba alatt nincs értelme sajátot csinálni.

(#71558) Tulku válasza vicze (#71557) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem 6 BA lehet akár kiváló hangképű, de nagyon össze kell hangolni...dupla mély, dupla közép és dupla magas... egy 3800, egy 2800 és egy TWFK...na ez már lehet baromi jó hang...

Ez a videó pedig...inkább ne lenne fent...kissé kókány...vagy nem kissé...

(#71559) monti0222w válasza #16820480 (#71545) üzenetére


monti0222w
addikt

(#71560) #16820480 válasza monti0222w (#71559) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez az, amikor a marketing csapat találkozik a nem túl szakmai újságíróval :K

Ha érdekel a téma, akkor egy kicsit mélyebb bontásban itt egy leírás, kicsit több konkrétummal, még akkor is, ha a cikkíró bevallja, hogy amúgy az egyedi kialakítás egyrészt titkos, másrészt meg marha bonyolult. A lényeg kb az, amit múltkor is írtam, hogy egy darab DAC chip van a telefonban, és azon belül több komponensű DA átalakítás megy, több rendű jelfeldolgozással, majd ezt egyesítik, hogy jobb jelerősséget kapjanak a zaj ellenében -> SNR javítása.
És amúgy az, amit írnak, hogy SNR -125dB, hát azért az erősen elméleti érték, ha mérést is nézel hozzá, akkor azért jóval kevesebb a gyakorlatban, amikor a telefon többi komponense és működik és termeli az elektromos zajt.

(#71561) monti0222w válasza #16820480 (#71560) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez a cikk még az V20 megjelenése előtt készült, s igen szakmaibb mint amit én linkeltem, de viszont, akkor még feltételezésekre épült fel.
Amúgy, a linkből, ami még érdekes a HTC M10 említésre, sőt mivel ezzel kapcsolatban túróm a netet, nem is tudom melyikbe olvastam, hogy jobbnak találták a M10 hangját, mind hangszóróban, mind fejessel, fülessel történő meghallgatás során.
Érdekes mindenesetre!

(#71562) #16820480 válasza monti0222w (#71561) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy később jelent meg, de elég felületesen fogalmaz a fazon, és amúgy sem igazán tér ki a quad elem részleteire. Ettől még egyeseknek az jöhet le a cikkből, hogy "hát ebben 4 DAC van!!!444 mennyivel jobb mint a szar AK240, amiben csak kettő!!", ez pedig ilyen formában nem igaz.
Amúgy ha megnézed, akkor a két cikkben az ábra (ahol a 4 darab konverziót és a jelegyesítést mutatja) megegyezik, csak az androidauthority-s srác el is magyarázza, hogy ott mi történik, ez meg kb annyit ír csak le, hogy "a négy DAC átalakítja a jelet" :)

Az, hogy melyik jó vagy rossz pedig egy elég tág fogalom. Ismerek olyat, akinek a jó kimerül abban, hogy jól döng a mélye, meg jó hangos.

(#71563) monti0222w válasza #16820480 (#71562) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze, írtam is hogy szakmaibb, az androidauthority leírása, csak előbb íródott mint ahogy a V20 megjelent.
A Vivo-k még mindig drágák, utána néztem nekik, nyelvileg sem tudom mennyire támogatot, így mindenféleképp marad a várakozás.

(#71564) #16820480 válasza monti0222w (#71563) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a chip már akkor tudott volt, annál sokkal többet most sem mondtak :)

Vivo telefonok sajna tényleg drágák. :( Általában ezek kínaiul és angolul tudnak csak, ami nekem nem baj, de mondjuk ha magyar kell, akkor gyanítom az nem lesz benne.

(#71565) Tulku válasza #16820480 (#71560) üzenetére


Tulku
veterán

Az ombre ne menjen audio tesztelőnek...ha nem hall különbséget a V20 és az AK2401 hangja között...főként ne írjon cikkeket...az a baj, hogy erre már topikok épültek (a cikk után) axiómaként hangoztatva a V20 vs AK240 ilyedtén összehasonlítását..

De sebaj...amíg mindig az AK-t herótozzák, addig nincs baj...az a király :D

(#71566) vicze


vicze
félisten

Nos tegnap sikeresen megtörtént a Tennmark MMCX BT kábel átépítése Sony féle MMCX csatlakozóra, most már tudok végre nyilatkozni a hangjáról érdemben.
Egységet 22$-ért vettem, a csatlakozók kicsit húzósak voltak 13$-ért +eszközök és befektet munka, ami mondjuk volt 20-30 perc.

Mindenek előtt valami istentelen jó érzés az XBA-300-at BT kábellel használni, most éreztem először úgy, hogy élvezhető hangja van egy BT fülesnek. Egyszerűen sokkal nagyobb a dinamika, semmi BT-t eddig meg se közelítette, tényleg élvezni lehet. Végre egy AptX BT egység amihez értelmes fülest is tudok csatlakoztatni.
Összesen eddig 3órát hallgattam, amiben volt egy éjszakai töltés, de a mai 1órányi hallgatás alatt 10%-ot csökkent a BatON szerint, ami ha igaz az valami elképesztő. Majd csak kedden munkában derül ki, hogy tényleg bír-e annyit amennyit sejtek. (valószínűleg nem) Mondjuk hozzátenném, hogy 60-70% hangerőn használtam, de így is nagyon-nagyon hangos volt, max. alatt kettő volt a legtöbb amit bírtam, pedig én általában hangosan (max.) hallgatom.

A rossz:
Összehasonlítva HA2-vel bizony erősen kijön a 10x-es árkülönbség (jójó annyi nyilván nem). Mivel egy nagyon kiegyenlített fülest használok egy elég kiegyenlített DAC-on, így elég jól hallható magának a BT egységének a karakterisztikája, ami jelen esetben egy jó erős V karaktert ad a fülesnek. Elég nagy mélytöbletet és már-már sziszegő magasakat eredményez, de összességében annyira nem szörnyű, de egy erősebb V-s fülesnél azért eléggé túl sokba csaphat át. Sajnos a közép tartomány így az énekhangok jóval visszafogottabbak lesznek. Sok részlet eltűnik a magasakból és egy kicsit összemosottabb lesz, nincs meg az a magas szintű tisztaság és szeparáció, mint ami a HA2-vel, kisebb lesz a dinamika is és hiába az AptX kompresszáltabb a hangzás érezhetően, pedig sima 320-as MP3-ról beszélek.

Codec ide vagy oda az AptX még mimig jócskán kevés a magasabb minőséghez, és a BT egységben lévő DAC/AMP kombó is erősen számít.

Ezek után egyre inkább **asza a csőröm a Sony LDAC-os BT kábele... Csak az már 200$...

[ Szerkesztve ]

(#71567) fericske válasza vicze (#71566) üzenetére


fericske
addikt

De hogy még mindig Tenmark meg Tennmark.... :N

(#71568) s4tch válasza fericske (#71567) üzenetére


s4tch
veterán

Sőt, Tennmark ;]

(#71569) biokox válasza Tulku (#71565) üzenetére


biokox
tag

Akik savazzák az ak-t miért az ak-hoz hasonlitgatják a más gyártok termékeit?Azért mert ez lett az etalon mindig is ehez a gyàrtóhoz fogják hasonlitani az összes lejátszot.

(#71570) vicze válasza fericske (#71567) üzenetére


vicze
félisten

Még jó hogy linkeltem, különben soha senki se találná meg. :DDD

(#71571) s4tch


s4tch
veterán

Trinity Audio Kombi illesztéket rendelne még valaki? Egy csomag a kosárban, viszont 5 font a szállítás, ezt meg lehetne osztani, ha valakinek szüksége lenne még egy (vagy több) csomagra.

(#71572) holozis_HUN válasza s4tch (#71571) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nagyon jónak tűnik, én rendelnék veled, de sajna 12 font eléggé sok nekem egy illesztékért :( Meg egyébként sincs most pénz a kártyámon :(

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#71573) monti0222w válasza s4tch (#71571) üzenetére


monti0222w
addikt

Ennyire bejöttek a Tryniti cuccok? :D

[ Szerkesztve ]

(#71574) s4tch válasza monti0222w (#71573) üzenetére


s4tch
veterán

:D

Az az igazság, hogy ki kéne próbálni egy ilyen hibrid illesztéket. Szigetelés szempontjából nálam a szivacs vált be, viszont az nem túl tartós, ahogy olvasom, a nem épp olcsó comply is megy szét pár hónap után. Ezen talán segítene a külső gumi burkolat, illetve a gumi jobban is tisztítható, és a hangra gyakorolt hatása is kellemesebb, mint a sima szivacsé, ami azért érezhetően megfogja a magasakat.

A trinityn kívül eddig ezeket találtam:
- Symbio - magyar, viszont nincs készleten, ha nem csatlakozik senki a trinitys rendeléshez, inkább megvárom ezt
- Sony: [link] [link] - veszett drága

Ha van valakinek tapasztalata bármelyikkel, ne tartsa magában...

(#71575) #16820480 válasza s4tch (#71574) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Sony-t én próbáltam, jó kemény, de kb pont olyan, mint a sima Sony, csak talán még kényelmetlenebb, mert a belső kipárnázástól még annyira sem tud könnyen illeszkedni a hallójárathoz.

(#71576) monti0222w válasza s4tch (#71574) üzenetére


monti0222w
addikt

Összesen, értve a posta költséget, mennyi lenne az ár?

(#71577) s4tch válasza monti0222w (#71576) üzenetére


s4tch
veterán

12 font 5 pár bogyó, erre jön 5 font szállítás. 3 csomag esetén elvileg a szállítás ugyanennyi marad, úgy fajlagosan valamivel olcsóbb lesz egy pár.

sheratan: köszi! Az ára miatt a Sony eddig sem játszott...

[ Szerkesztve ]

(#71578) vicze válasza s4tch (#71574) üzenetére


vicze
félisten

A felsoroltakból mindet viszem majd a köv. talira, összes variációban, legkésőbb akkor kipróbálhatod mind.
Trinity amúgy elég random akciós, szóval mindig ki lehet fogni olcsóbban. (Trinity-ből adni is tudok, ha valaki szépen kérni. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#71579) Jackx


Jackx
tag

Sziasztok.

10 ezer alatt szeretnék mikrofonos in-ear fülhallgatót, lehetőleg olyat ami egy héten belül megjönne.
Az ajánlottak közül a MEElectronics M6P és az S6, illetve a Xiaomi Hybrid Pro amelyek szimpatikusak, de ahogy keresgéltem, elég nehéz beszerezni. A hybrid pro-nál ahogy elnéztem mindenki csak a hd-t sikerül, a mee audio m6 pedig mikrofon nélküli, a mikrofonos elég ritka.

Tudna valaki segíteni?

(#71580) monti0222w válasza vicze (#71578) üzenetére


monti0222w
addikt

Én szépen kérni. :D

s4tch: Gondolkodók még rajta, persze amennyiben nem sürgős. :)

[ Szerkesztve ]

(#71581) Wapi válasza s4tch (#71577) üzenetére


Wapi
csendes tag

Szia!
Korábban már feldobták itt a fórumon, de még 2 napig van egy kisebb akció a Kombira. -> ENTER CODE KOMBITIPS AT THE CHECKOUT TO GET £4.00 OFF PER PACK.

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#71582) Yofej75 válasza Jackx (#71579) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szia!

Én egy márkát tudok ajánlani ebben az árfekvésben amit relatív gyorsan használatba vehetsz: Remax.
Nem nagy név de nem rossz a hangja.
Meglepően nem rossz...

Remax RM-S1

Öcsémnek BT-s testvérét vettem, ezt egy ismerősömnek ajánlottam korábban.
Mindketten pozitívan nyilatkoztak róla.

Mondjuk, egy Shure SE IEM-nek nyomába nem ér de az már magasabb árkategória lenne.

Üdv:
Robi

UI.: esetleg itt egy keresés Alza.hu nem csak 10000-ig

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#71583) Peterzon94


Peterzon94
tag

Sziasztok, jelenleg egy SoundMagic ES18at használok, de szeretnék egy komolyabbat, max 20ezer körüli árba. SoundMagic E80at néztem ki az összefoglaló alapján. Szerintetek megfelelő utódja lenne? Leginkább a rock, és elektronikus zenéket hallgatom (dnb,dubstep, és társai). Köszönöm előre is a segítséget. :)

(#71584) Tulku válasza Peterzon94 (#71583) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...jobb tér, szebb hangok, kiegyenlítettebb hangzás...

(#71585) monti0222w válasza Peterzon94 (#71583) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, egyértelműen jobb választás. :K

(#71586) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,

BT füles. Keresgettem a topicban BT-re, Bluetoothra stb, de nehéz egyelőre tapasztalattal alátámasztott ajánlást találni, főleg ha nem budget ($10-$20) kategóriában keresne az ember. Nekem max keretem $80 körül.

Szóval tud e valaki ajánlani jó BT fülest, a jó azt jelenti, hogy elérje egy jó belépő szintű vezetékes füles hangminőségét (E10, Pistonok, vagy akár a 8dolláros kínai KZ ED9-em, ami szerintem jobb mint a Piston 3 pl).

Alábbiak vannak egyelőre a körben:

ADVANCED Evo X
Mee Audio X8
Meizu EP51

EP51 persze árban más, illetve őt már hallottam is, nem igazán győzött meg, fenti belépő szintű vezetékeseket azért nem éri el szerintem). Első kettőről viszont sokat nem találtam a topicban, review-k jókat írnak, de minden relatív, hisz van olyan review ami az EP51 hangját is magasztalja.

Ha fentiekről (első kettőről) tud valaki jó tapasztalatot, vagy tud hozzátenni a listához még hasonlókat azt megköszönném.

Köszi!

(#71587) Yofej75 válasza gbela (#71586) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szia!

Pár hsz-el ez előtt ajánlottam vezetékes kategóriában a Remax fülhallgatókat, s ezeknek a BT-s testvéreit tudom számodra javasolni itt

Esetleg itt nézz szét, ez Alza.hu keresés.

Üdv:
Robi

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#71588) #16820480 válasza gbela (#71586) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem Mee Audio X6 Plus volt, a hangja nem vészes, de nem szigetel túl jól, így a basszus hamar eltűnik, ha nagyobb a környezeti zaj, illetve a vevője elég gyenge, szakadozik néha a hang, ha olyan helyre teszed a telefont, ahol nincs közvetlen rálátás, vagy ha nagy és nyitott térben vagy, ahol ~10 méteren belül nincs környezeti tárgy (nem tud visszapattanni a jel, így megint rálátás kellene neki).

Az Evo X mintha lett volna, fericske hallgatta talán egy kiállításon. Illetve én még ide venném neked a Tennmak Pro + BT kábel opciót, ez is elég olcsó, és használható a hangja azért már.

(#71589) vicze válasza vicze (#71566) üzenetére


vicze
félisten

Jól sejtettem, hogy az üzemidő nem lesz annyi amennyit a progi mutat, de végül még így is egy tisztes ~5óra lett, ami elég jó 80mAh-tól. Az első "batterry low" után jön 5 percenként ugyanez a benyögés és 30perc után kikapcsol. A hatótáv érezhetően kisebb(~5m) AptX-en SBC-hez képest, több az akadás és kihagyás is kis távolságon, mondjuk ezt főleg erősen 2,5GHz szennyezett környezetben tapasztaltam, szóval az lehet hogy normális.

Továbbra is nagyon nagyon elégedett vagyok ezzel az összeállítással, hangerő és léptetés is nagyon jól működik. Kicsit nevetséges, hogy ugyan ezt a gyártók 100+$-os áron kínálják.

Amik jobbak lehetnek:
AK XB10 (120$) - AptX HD
Sony MUC-M2BT1 (200$) - LDAC (ugye 8.0 most már mindenkinek játszik.)
Inateck BR1006 (50$) - AptX HD
és ez mind... :(

BT szempontjából még mindig a i.Tech ProStereo H2 tűnik az egyik legjobbnak AptX HD + LDAC támogatással, csak semmi infót nem találok róla.

(#71590) #16820480 válasza vicze (#71589) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez az Inateck jó cuccnak tűnik elsőre, lehet, hogy be is próbálnám, ha nem XB10-re fájna a fogam annyira :)

(#71591) vicze válasza #16820480 (#71590) üzenetére


vicze
félisten

Van egy TaoTronics BA07-es cuccom, amit dual BT párosítás miatt vettem és eléggé hasonló ehhez. Az ODM-et kéne megtalálni Alin és féláron lenne. :DDD

(#71592) #16820480 válasza vicze (#71591) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre gondolsz?

(#71593) vicze válasza #16820480 (#71592) üzenetére


vicze
félisten

Máshogy néz ki, de belül nyilván ugyan az van, CSR8970.

(#71594) fericske válasza gbela (#71586) üzenetére


fericske
addikt

Szia,

Az Evo X részemről ajánlott ár/értékben, de kényelmi gondok lehetnek vele a forma miatt, nekem nem volt vele gondom.
Ha valamelyest ki tudnád tolni a keretedet, az RHA 600 BT füles nagyon jó választás lenne. Hangminőségben ott van az árában lévő vezetékesek között.
A blogomban keresd ki a 2017-es CanJam beszámolómat, ott írok róluk, meg még több BT cuccról is.

(#71595) Tulku válasza vicze (#71593) üzenetére


Tulku
veterán

XB10-ben azért még van egy dedikált dac-amp kombó is...cirrus dac-ot fenyképeztem mikor szétkaptam...

(#71596) vicze


vicze
félisten

Sony WF-1000X
"SUPPORTED AUDIO FORMAT(S)
SBC, AAC
"

Komolyan Sony direkt szopat. :W Mééééér??? :O

[ Szerkesztve ]

(#71597) monti0222w válasza vicze (#71596) üzenetére


monti0222w
addikt

Árat nem láttam?! :F

(#71598) vicze válasza monti0222w (#71597) üzenetére


vicze
félisten

200$, sajnos a 3órás üzemidővel is elkéstek 1évet, most már mindenkinek 5h az alap.

(#71599) Bodz


Bodz
nagyúr

Utálok mindent... Az új játékommal az AF100 simán kategóriát ugrott hangban, eszméletlenül illik hozzá. Így már nincs szívem telefonnal használni, pedig ez volt az utcai fülesem. :O

(#71600) Yofej75 válasza Bodz (#71599) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Aranyos. Mennyi pénz?

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.