Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) maflame


maflame
aktív tag

Ajjaj! Vettem ajándékba egy CX300-at és kiderült hogy a Sony 515 (asszem)-höz nem passzol. Erre, komolyan, nem is gondoltam!!! 2,5mm-es a füldugó de csak 3,5-öset fogad a Walkman!! Most épp megöl az ideg, hogy ekkora hímtag lehetek!! Létezik olyan, hogy átalakító? ..mondjátok, hogy "peeersze!!!" ...ááá, csak az igazat! Kíméletlenül!

(#3302) cilo9 válasza maflame (#3301) üzenetére


cilo9
aktív tag

Létezik átalakító! Nem egy húzos tétel. :)) De hogy elszomoritsalak, a cx300-ból 3,5-ös jack dugós is kapható. Ha tudod cseréld ki/el egy ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#3303) Peat;) válasza maflame (#3301) üzenetére


Peat;)
veterán

csatlakozok.hu például

(#3304) Macilaci457 válasza maflame (#3301) üzenetére


Macilaci457
őstag

Menj át a Sennheiser topicba, ott is épp ezzel foglalkoznak, emrt a 2,5-es jack dugós most akciós. :DD

(#3305) Pompi válasza maflame (#3301) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igaz, hogy min 10 darabos kiszerelésben, viszont 36 forintos nettó darab áron lehet kapni a HQ Nedisben 2.5 -> 3.5 átalakítót - mint ahogy azt már korábban leírtam.

Feel Good Inc.

(#3306) maflame


maflame
aktív tag

Köszönöm! Elnézést, hogy hamarabb óbégattam mint gondolkoztam! Most így utólag keresgéltem és láttam, hogy létezik átalakító. Ez nem ront nagyon a minőségen? Persze, én is az akcióra rohantam rá és mivel én nem használok ilyesmit nem is voltam tályékozott a témában, csak egy jó fülest akartam ajándékozni ami el tud bánni a 86-os motorzajával. Kicserélni? ...hát nem tudom, miután ollóval elbántunk a csomagolásával?:)) ...jó lesz szerintem az átalakító, nem vagyunk annyira "audiophilek".

(#3307) Pompi válasza maflame (#3306) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ez nem ront nagyon a minőségen?"

Igaz én sem vagyok audiophil.

Feel Good Inc.

(#3308) maflame


maflame
aktív tag

Köszi, mégegyszer! Majd holnap veszek egyet, csak bosszant, hogy hülye voltam. Átadom az ajándékot, hogy "Na ezzel hallgasd meg!", aztán esek a pofára... meg én is úgy meghallgattam volna mit tud!:D

(#3309) Kobe


Kobe
veterán

na megvettem cx 300ast de csak félöröm....szerettem volna mindenképp feketét újonnan, bolti garanciával, 2 biznisz hiúsult így meg, sehol nem lehetett kapni és mérgemben bementem vettem egy ezüst színűt a helyi boltban
jól szigetel és jól is szól, csak én hiányolom azt az orbitális basszust amiről itt sokan áradoznak, legalábbis én keresve találtam...persze ez lejátszón is múlik, az equalizerben rock hangzás van belőve, de a mély hang állításával sem lett egetverő a különbség

[ Szerkesztve ]

(#3310) Peat;) válasza Kobe (#3309) üzenetére


Peat;)
veterán

hpm70-hez képest is (ugyanazzal a lejátszóval persze, mikrofon részénél szétszedhető és kipróbálható az mp3 lejátszóddal is) jóval kevesebb a basszus? mert akkor valami nem stimm, ha meg mindkét fülhallgatóval úgy szól akkor a lejátszó sara

(#3311) Kobe válasza Peat;) (#3310) üzenetére


Kobe
veterán

alap hangszínekben kevés bár ezt a firmware hibájának tartom, eredetiben volt mélyhangkiemelés meg hasonlók, ebben csak műfaj van mint választási lehetőség illetve equalizer álíltási lehetőség - ezt még nem tapasztaltam ki, egy 7 sávos EQ t lehet állítani, úgy már kezd előjönni a basszus, csak még nem bogarásztam át részletesen és állítgattam

(#3312) Macilaci457 válasza Kobe (#3311) üzenetére


Macilaci457
őstag

Szerintem nem ott van a hiba! A cx-300 a mélytartományokat 15dB-el kiemeli, ami ... hogy érthető legyek, több, mint amit pl. Winamp equalizerében egyáltalán képes vagy beállítani (12dB).... Ha nem érzed, hogy elég lenne a basszus, akkor szerintem rosszul helyezted a füledbe, vagy nem elég jól. Próbálkozz még, tökéletesen kell szigetelnie, és minél mélyebben be kell csússzon a hallójáratba, kissé kellemetlen érzés először... szóval ne csak tapaszd oda a hallojárat elé, hanem nyomd bele!

(#3313) cilo9 válasza Macilaci457 (#3312) üzenetére


cilo9
aktív tag

Ezek szerint az ilyen fajta füleseket téyleg az agyadba kell dugni! :F

Üdv, Cilo

(#3314) Macilaci457 válasza cilo9 (#3313) üzenetére


Macilaci457
őstag

Két esetben van illesztés:

Ha egy nagyobb gumifeltéttel a hallójáratod kezdetéhez nyomod, és ott egy kicsit beszorul, akkor még nem adja ki a teljes potenciálját, de a külső zajokat elzárja, és úgy tűnik minden oké. Csak a hangja nem.

Egy kisebb gumit kell választani, ha csak az előbbi történik, és megismételni ezt a műveletet, amíg jó nagy frászt nem kap az ember, és további nyomásra az előbbi helyzethez képest elindul befelé a cucc a füledben. Megijedni nem kell, mert a cx-300 elég dagi, úgy sem tudod túl mélyen benyomni.

Sokan azzal sincsenek egészen tisztában, hogy merre van a hallójárat a "bejárat után".
Elhajlik, ezért nem egyenesek a profi IEM-ek, hanem pl. banán alakú, vagy szögben áll a vége. Ez a fotókon nem mindig látszik.

Szóval elképzelhető, hogy benyomás közben egy kicsit az arcod irányába (=előre) kell nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#3315) ithomas


ithomas
őstag

Segítségeteket szeretném kérni!
Mondjatok nekem olyan fülest,ami gumiharangos/szilikonos kialakitású,és elfogadható ára van!Tudom...most mindenki a CX300-at mondja...nekem is az van...tudom hogy fantasztikusan szól,de nekem most olyan cuccra lenne szükségem ami inkább 5k környékén van(vagy alatta).
Azt látom hogy erről a Saturnos akcióról szépen lecsúsztam,szóval érdekelne milyen alternatívák vannak még?
Vagy esetleg meg tudná nekem valaki mondani,hogy a Saturnban az akció végével tényleg felment a cucc ára?(Mert néha van olyan hogy akcióznak egy dolgot,csak hogy vigyék,majd az akció végével már nem is emelnek árat...)

Real eyes realize real lies!

(#3316) 8E7Y4'R válasza ithomas (#3315) üzenetére


8E7Y4'R
csendes tag

"Vagy esetleg meg tudná nekem valaki mondani,hogy a Saturnban az akció végével tényleg felment a cucc ára?.."
Felment. 6990 ha jól emlékszem. Már ha a cx 300-ra kérdeztél. És 2,5-ös jack vége volt, ha ez vígasztal. :)

lelketlen újonc

(#3317) Pompi válasza ithomas (#3315) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én tegnap voltam a Eurparkban Saturnban és még mindig 4990, holott az akció elvileg már lejárt. Szerintem amig a készlet kitart ennyiért fogják adni. Már nem sok volt. És feketék.

Feel Good Inc.

(#3318) 8E7Y4'R válasza Pompi (#3317) üzenetére


8E7Y4'R
csendes tag

Akkor ithomas (#3315), ne a Duna P'lazába menj.

lelketlen újonc

(#3319) ithomas


ithomas
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!
Holnap meglesem...

Real eyes realize real lies!

(#3320) Szabbber


Szabbber
tag

Cstok engem az lrdekelne hogy mien agybadugható fülest ajánlotok SE hpm-75 felváltására.MAx 20k FT

(#3321) btibsa


btibsa
csendes tag

Kisöcsémet szeretném meglepni egy új Füllhalgatóval- CS-Source-ozik..
Ehhez néztem ki Sennheiser PC161 -es (http://www.basys.hu/katalogus/sennheiser/fejhallgato/pc-sfejhallgato/)

A topikban nem láttam erről semmiféle véleményt; jó választás?
Megéri az ár/érték? Tehát véleményeket várnák v. más lehetőséget ha rossz.

Köszönöm!

(#3322) Macilaci457 válasza btibsa (#3321) üzenetére


Macilaci457
őstag

A topicban azért nem találsz véleményt, mert amit írtál, az fejhallgató. FEJ-hallgató... Ott kérdezz, szerintem van aki hasonlót keresett mint te nem egyszer.

(#3323) Macilaci457 válasza Szabbber (#3320) üzenetére


Macilaci457
őstag

Milyenre gondoltál?

A jobb minőségűek közül ajánlott a Sennheiser cx-300, 400, 500
(300-as az 10ezer, a legdrágább 16000.-)
Simán agybadugós, mélyhangkiemeléssel.

Vagy a Sony MDR-EX85 és EX90
(13e és 23e)
Hibrid bogyó és agybadugós egyben, kényelmes, kiegyensúlyozottabb hanggal.

Ezek felett már csak profik vannak, náluk a külföldről postázás miatt egy picit még a zsebedbe kéne nyúlni.

Pl. Jays d-Jays (nagyon neutrális hangzás, semmi mélykiemelés)
(99$ + import)

[ Szerkesztve ]

(#3324) btibsa válasza Macilaci457 (#3322) üzenetére


btibsa
csendes tag

Köszi, értem.

(#3325) Szabbber válasza Macilaci457 (#3323) üzenetére


Szabbber
tag

Hát ja mivel zúzós tenéket haéégatok ezért kéne a bass:D.A hangerő milyen lenne 1 sony tfonnák?

(#3326) Macilaci457 válasza Szabbber (#3325) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem tudom melyikre kérdezed a hangerőt, de mindegyikkel hasonló mint a hpm-75-nél, szerintem. Bár az SE-ről nem találtam specifikációkat. Ha leírod az érzékenységét és az impedanciáját, akkor össze tudom hasonlítani a többivel.

[ Szerkesztve ]

(#3327) Szabbber válasza Macilaci457 (#3326) üzenetére


Szabbber
tag

Kerestem de én sem talátam. :((

(#3328) Macilaci457 válasza Szabbber (#3327) üzenetére


Macilaci457
őstag

Szerintem ne aggódj, többen vettek telefonhoz cx-300-ast, és senki nem jött vissza panaszkodni.

(#3329) tommy-gear


tommy-gear
tag

Sziasztok!

Erről: [link]

mi a véleményetek, esetleg van ilyen valamelyikőtöknek??

Köszi! :)

(#3330) Szabbber válasza tommy-gear (#3329) üzenetére


Szabbber
tag

Photohallnáll ennyiért és nem agybadugos.Kb ennyi hirtelen .Persze ez mind negatív nálam...

(#3331) Szabbber válasza tommy-gear (#3329) üzenetére


Szabbber
tag

Photohallnáll ennyiért és nem agybadugos.Kb ennyi hirtelen .Persze ez mind negatív nálam...

(#3332) Picco


Picco
addikt

hali :)

nah miutan elhagytam mar sikeresen 2 cx300-at(lejatszoval egyutt vazz :W :W ) ujbol arra adtam a fejem hogy inear fulest vegyek.
1.van valahol akcios cx300, 3,5jack-el?
2.akg k324p-ez mit tud?
3.vateran van 1 csomo olcso cx300, ezek vajh hamisitvanyok vagy csak ennyire lementek az arak miota utoljara cx300-at neztem. :Y
4. es utolso:miniusb-3,5 anya jack atalakito gyarilag elkeszitve(hogy ne essen szet mint amit en barkacsolok es birja a strapat) kaphato valaholkishazankban, mert motorola telomhoz kene a fules.

bocsi a hirtelen sok es szerteagazo kerdesert, es elore is koszonom a valaszokat :R

Picco

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3333) tommy-gear válasza Szabbber (#3331) üzenetére


tommy-gear
tag

hát nem lettem okosabb...hirtelen ennyi

(#3334) Macilaci457 válasza tommy-gear (#3333) üzenetére


Macilaci457
őstag

tommy, először lődd be mennyi pénzt szánnál a fülhallgatóra, vagy ha nincs lehetőséged csak pár típust megvenni, mert azt árulják felétek, akkor írj néhányat amire gondoltál, és talán akkor tudunk javasolni valamit.

Én is úgy gondolom, hogy 2000.- Forintért nem érdemes fülhallgatót venni zenehallgatásra, hacsak nem tönkrement a régi, és kell valami ami ugyan úgy szól. Gondolj bele, gyártás, csomagolás, szállítás, nagyker haszon, kisker haszon, mégis 2000.- Forintban mennyit állhatott a tervezőasztalon ennyi pénzért, és milyen anyagokat használhatnak, ha nem a legolcsóbb műanyagokat és vezetőket?

(#3335) Macilaci457 válasza tommy-gear (#3333) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem hiszem, hogy a fórumon bárki azt gondolná, hogy mindenkinek mindenre telik, ha valamit nem javasolunk, akkor azért tesszük, mert még annyi pénzért valóban nem lehet minőséget kapni, és rosszat nem szeretnénk javasolni senkinek.

És még az is lehet, hogy valaki előrukkol Valami Sony-val, ami 3200.- Forint, csak amíg nem mondod hogy neked az jó lenne, nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3336) Macilaci457 válasza tommy-gear (#3333) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ezt a típust pl. sokan szerették:

Sony MDR-E818LP

A Sony Központi Salonban Bolti ár:2 190 Ft, Internetes ár: 2 081 Ft.

Az utódai már 5000.- Forint körül mozognak, de ezt még érdemes megvenni szerintem, nem mai darab, valószinűleg ezért esett le ennyire az ára!

[ Szerkesztve ]

(#3337) rumos14 válasza Macilaci457 (#3336) üzenetére


rumos14
nagyúr

sőt pár napja a westend hülyeazértban 2k volt.

(#3338) Pompi válasza Picco (#3332) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"2.akg k324p-ez mit tud?"

Szerintem (vagyis szerintünk, mert ketten hallgattuk) ugyanaz az cx300 és a k324p.

Feel Good Inc.

(#3339) bwoay válasza Pompi (#3338) üzenetére


bwoay
nagyúr

többen valljuk, hogy ezek a japán Foster 382326 típusszámú IEM-ének
a különféle OEM változatai (micsoda ökör egy mondat lett ez...)
Sharp MD33
Creative EP-630

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3340) Szabbber válasza Macilaci457 (#3334) üzenetére


Szabbber
tag

hát azért sándorfalvi 100 forintos boltban is lehett 59 ft ért venni "Kiváló minőségű sztereó fülhallga"tót

(#3341) tommy-gear válasza Macilaci457 (#3336) üzenetére


tommy-gear
tag

Köszi, amúgy ilyen van egyik haveromnak és valóban jól szól, és az ára is kedvező...akkor sztem erre esik a választásom majd! :)
Köszi még1x!

(#3342) Szabbber válasza tommy-gear (#3341) üzenetére


Szabbber
tag

Zenehallgatásra sokkal inkább ajánlom az agybadugósokat.Jobban szól,nem tom mennyire fontos de nem enged se be se ki hangokat,kényelmesebb.Szerintem.

(#3343) cilo9


cilo9
aktív tag

Az agybadugos fülhallgatókat, kb hány mm-re kell bedugni a fülbe? :W
Tudom hülye kérdés, de az egyik fülemben extra alkatrész van, ami lehet hogy az egész "agybadugós fülest veszek" témát keresztülhúzza.

Üdv, Cilo

(#3344) ponti_ak válasza cilo9 (#3343) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nem hülye kérdés, de sajnos nincs rá egzakt válasz.
Az IEM-e(ke)t addig kell benyomni, amíg rendesen zárn(ak), illetve amíg kényelmes(ek). A kettő akár ki is zárhatja egymást "extra alkatrészek" nélkül is, de a legjobb talán az lenne ha (jól sejtem?) szakorvossal beszélnél (pl azzal aki a plusz eszközt berakta, ismeri, ért hozzá, stb..) :U

(#3345) bwoay


bwoay
nagyúr

kreáljunk már valami jó magyar szót az IEM-re!
az agybadugós szerintem nagyon esetlen.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3346) Macilaci457 válasza bwoay (#3345) üzenetére


Macilaci457
őstag

Fülmonitor

De sokan a stúdió monitorra is a 24"-os Viewsonic-ot értik. :DDD
Meg azért ebben az értelemben nem neveznék fülmonitornak egy CX300-ast, de ez lenne a helyes megnevezés.

[ Szerkesztve ]

(#3347) Szabbber válasza cilo9 (#3343) üzenetére


Szabbber
tag

ez függ a füled méretéről(mármint a hallójárat)+a füles körül lévő gumi méretétőlis(elv 3 méret).Most próbálom közepes mérettel:Peljesen bedugom hogy kéényelmes legyen.

(#3348) bwoay válasza Macilaci457 (#3346) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem van egy (pár) Akai stúdiomonitorom,
valszeg csak emiatt nem keverem a Viewsonickal,
de utóbbinak is tudnék örülni :D

ja, hát a cx messze van a monitor minőségtől,
lehet, hogy a canalphone-ból lenne érdemes kiindulni, csak hát hogyan? :)

Laci, baszki, nekem tetszik a monitor!
Meg ugye megvan az a hallatlanul nagy előnye,
hogy ha így hivatkozunk rá, akkor senki nem fogja érteni,
és kibaszott tudományos köcsögnek tüntet fel minket.
Vagy kibaszott hülyéknek! :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3349) South Velen


South Velen
addikt

Üdv.
Szerintetek melyik a legjobb füles 6k alatt?
Feltételek: hangos legyen és legyen benne sok basszus (na és persze nem zavar a hangminőség sem).

(#3350) asadasad22 válasza South Velen (#3349) üzenetére


asadasad22
őstag

Én nem szívesen ajánlanék semmit 6k alatt. Mert ha van rá 6k-d, onnan a 8k már nem nagy ugrás, 8k ugyanis egy CX300.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.