Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) bwoay válasza Macilaci457 (#3549) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát nem innen fúj a szél, de szerintem ebben az árkategóriában Foster,
20 környékén meg biztosan nem Sony. Mármint én ezt vallom,
nomeg neked nyilván nem fogok nekiállni magyarázni, hogy Jens of Sweden,
meg Shure, meg anyám ninja :D

ja, a tesztben taglalták a basszust,
de fórumokon azt írták, hogy annyira nem boomy,
magas meg javult, stb.

persze a szkepticizmus megvan, pont a Foster eredet miatt,
de ha egy picit jobb, az nekem megér 2 rugóval többet,
sőt, annyit már a hosszabbító meg a szimmetrikus kialakítás is.
de ha majd eljön az ideje,
dupla ennyiért nem a kommersz kategóriában fogok keresgélni,
erről meg vagyok győződve.

Amúgy a trustedreviews írás nekem több szempontból is tetszett.
Egyrészt azért, mert jókat írt a cx400-ról :D,
másrészt kevésbé kérrdőjelezem meg a hitelességét,
vagy inkább a lehetséges objektivitását azáltal,
hogy Shure tulajként írta mindezt.
Végignéztem, érdekes IEM-eket teszteltek már eddig,
van UE, Shure, Philips, V-Moda, Koss, nomeg az általad említett Denon.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3552) bwoay válasza BloodRay (#3548) üzenetére


bwoay
nagyúr

az jó, mert ha kifelé nem zár, az nem egy nagy érvágás.
de szerintem a nagyobb membránnak köszönhető kialakítás miatt
fokozottan fülfüggő a dolog :)

hja, UPDATE:
nocsak, mit találtam még a trustedreviewson!
from now on, they just cannot be trusted... :(

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3553) Macilaci457 válasza bwoay (#3552) üzenetére


Macilaci457
őstag

:) Szerintem mindenütt előfordul, hogy kicsit szubjektívebbek egy-egy dologgal kapcsolatban.

(#3554) BloodRay válasza bwoay (#3552) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen kifele nem zár és ezt én sem érzem olyan nagy problemnek. :)
Beszűrődő zajok hiánya miatt viszont mondjuk majdnem elötöttek miután megvettem nem sokkal. :B
Lehetséges, hogy erősebben fülfüggő, h kinek mennyire kényelmes, de eddig amerre tesztet leírást olvastam mindenki kiemelte a kényelmét. Elsőre persze furcsa lehet a kialakítása.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3555) BloodRay válasza Macilaci457 (#3550) üzenetére


BloodRay
veterán

Kössz az oldal-tippet, jól körül is nézek. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3556) tothl válasza Macilaci457 (#3549) üzenetére


tothl
addikt

Pl ha hamarabb hallok errol a Denonrol, lehet azt veszke a cx95 helyett, de most mar az marad... :) annyira nem rossz. sot.

(#3557) bwoay válasza Macilaci457 (#3553) üzenetére


bwoay
nagyúr

írja a csóka, hogy hasonló Sonyt használ nap mint nap,
de arról is esik szó, hogy Shure-ral is tesztelte,
hát azzal meg úgy kijön az átlagon felüli fehérzaj, mint a szél.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3558) Macilaci457 válasza bwoay (#3557) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem is értem miért terveznek olyan alacsony impedanciájú IEM-eket...
A q-Jays a 39 ohm-jával eléggé kitűnik, de nem is sistereg semmi! :D

UE-nek van 13 ohm-os is...
Valahol láttam egy táblázatot is, jópár player/fülhallgató párossal. Westone-ok is sisteregnek mindenen.

[ Szerkesztve ]

(#3559) Hege1234


Hege1234
addikt

hali csak kiváncsiságból milyen áron van a Sony MDR-EX90LP
vagy a cx 500 ?? mert most rohadtul nincs fülesem eddig csak ilyen 2000- max 3000 ft-os füleseim voltak de beleuntam hogy mindegyik tönkrement
inkább arra lennék kiváncsi hogy ti mennyiért veszitek ?
már ha nem titok

(#3560) vili13 válasza Hege1234 (#3559) üzenetére


vili13
őstag

Az ex90 kb 22k, a cx500-at már 15k alatt megkapod. Ha viszont igazán igényes akarsz lenni, vegyél ue11pro-t!

(#3561) Hege1234


Hege1234
addikt

srácok ez csak vicc ugye

ue11pro
Price: $1150.00 egy fülhallgatóért

és kül a cx300-ba mih a rosszabb mint a cx500 -ba vagy a cx400-ba ??

[ Szerkesztve ]

(#3562) vili13 válasza Hege1234 (#3561) üzenetére


vili13
őstag

Az 1150$ csak a füles. Arra még rájön a szilikon füllenyomat készítés, annak elküldése a gyártóhoz, majd a fülesé vissza, plusz vám és áfa... ;]

A cx300-hoz képest a cx400/cx500-at állítólag fejlesztették valamelyest, és állítólag kevésbé túlzott mélyekkel, és valamivel tisztább közép- és magastartománnyal bírnak.

(#3563) BloodRay válasza vili13 (#3562) üzenetére


BloodRay
veterán

És végül az 1150$-ért kap az ember egy rettentően ronda fülest. :DD
Úgy félig átmenetet a hallókészülék és a megolvadt műanyagdarabka között. :))
Hangja mondjuk nem lehet gyenge. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3564) Hege1234


Hege1234
addikt

kössz szépen a válaszokat

(#3565) bwoay válasza BloodRay (#3563) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3566) asadasad22 válasza bwoay (#3557) üzenetére


asadasad22
őstag

Amit én nem értek, az az, hogy miért adnak 10/10 SQ-t erre és a többi Walkman-re (mint pl A810) miért adnak csak 9/10-et. Ez egy sportolásra kihegyezett walkman, jobban biztosan nem szólhat, mint mondjuk egy "csúcsragadozó" A818. Nem is azzal van a baj, hogy 10/10-et kapott, mert biztosan nagyon szépen szól, csak így az összes többi walkman is 10/10-et érdemelne. Szvsz ha létezik 10/10 SQ-jú nem extrém áron kapható lejátszó, akkor az az A810...

(#3567) Macilaci457 válasza asadasad22 (#3566) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ez nem így működik!

Nem lehet minden review-t a legújabb termékekhez átírni. Ami akkor a 10/10 hangzás, az ma lehet, hogy csak 7/10, de akkor 10/10 volt....

Tudod, volt Tesla szalagos magnó is, és akkor az állati modern volt!

(#3568) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Tudtok mondani egy olyan nagykert vagy akármilyen boltot ahol fasza márkás füleseket lehet kapni?Már 2 helyről próbáltam rendelni Sony - MDR-EX90LP fülest,de sehol sincs,karácsony óta várják :W

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3569) manutdzoli válasza manutdzoli (#3568) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Vagy itt PH!-n van aki tud füleseket szerezni?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3570) Macilaci457 válasza manutdzoli (#3568) üzenetére


Macilaci457
őstag

www.mp3player.de

Van nekik raktáron, 24 órán belül postázzák, postával együtt magyarországra mai árfolyamon 21793.- Forintért.

Nekik már van az aktív zajszűrős verzió is, Bwoay-nak. :)

Sony szalonban nem volt?

[ Szerkesztve ]

(#3571) bwoay válasza manutdzoli (#3569) üzenetére


bwoay
nagyúr

én tudok! kérsz egyet? mármint egy fülest? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3572) vili13 válasza bwoay (#3571) üzenetére


vili13
őstag

Micimackót és tigrist is tudsz? :D

(#3573) manutdzoli válasza Macilaci457 (#3570) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Hopp,Sonyszalonban nem néztem :B Megkérdem hogy van-e nekik

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3574) moland007 válasza bwoay (#3544) üzenetére


moland007
tag

Annyit magamról, kicsit hifi 'b_zi' vagyok nem audiophil arra nincs pénzem. Régen dolgztam dj ként 3-4 évig. Sok cuccot hallottam jót is rosszat is. Itthon egy JBL balboa 5.1 rendszerem van.
Nos tegnap sikerült hazahoznom!
Igaz csak ma tudtam belefolyni a munkahelyemen :) mert este későn értem haza...
Szal nekem kapásból a kisebb gumit kellett felszerelnem.
Amikor betettem (legalábbis az gondoltam) hát úgyszólt mint egy 500ft-s füles.
majd rájöttem a csízióra mivel ilyen típusom még nem volt megjöttek ám szépen a mélyek, magasak.
A külső zajt tényleg mint egy füldugó kizárja. (egy csarnokba tevékenykedem műanyag ládákat tisztító céggel nos ebből semmit sem vettem észre ( a műanyag ládákat az asztalhoz csapkodják))
a freki menetre nem lehet panasz. Fentebb írta valaki csak a mellkasomba nem érzem a nyomást,de a hanghatás ugyanaz. hihetetlen jó basszusa van (persze EQ OFF)
[link]
a fenti ^ anyagból minden hang hallatszik/érződik a fülesen (itt asztali erősítőt használtam)
Áthallás annak ellenére, hogy egy 'sodrásban' jön az elosztó részig nem észrevehető pedig direkt teszteltem ezt is
közép magasa kellemes madonnán kicsit talán sok ezen azon kicsit kevés (komolyzenével meg má mégse) szvsz pont jó lehet .. meg hát ízlések és pofonok.
ÖSSZEGEZVE: megvásárolnám újra ha ilyenre lenne szükségem.
A vezetékezés vajpuha, batyu amit adnak hozzá szép ... de gondolom ezt nem kell részletezni.
12 pénz volt az ára. két év gari MM-ban
Remélem segítettem írásommal. Kérdésre szívesen válaszolok (ha tudok)

ui.: Nem gondoltam, hogy egy ilyen kis vacaknak ilyen basszusa lehet !!
ui.: Ezen sokat gondolkodtam hogy írjam-e senkit sem szeretnék irritálni szal egy N95-höz fogom használni amihez nekem maximálisan megfelel. Arra szeretnék célozni, hogy egy igazi mp3 lejátszóval valószínű még jobb hanghatás érhető el.

55A83J

(#3575) Degeczi válasza moland007 (#3574) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szép beszámoló - csak azt nem tudni, miről... :F

(#3576) moland007 válasza Degeczi (#3575) üzenetére


moland007
tag

...és tényleg
sennheiser cx55...

55A83J

(#3577) bwoay válasza moland007 (#3574) üzenetére


bwoay
nagyúr

jóvan, úgy néz ki, hogy ráveszem magam a cx400-ra.
legalább majd jól megírhatom, hogy javult-e valami a 300-hoz képest.

köszi a beszámolót!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3578) Bukta7


Bukta7
tag

2 honapja vettem cx400-at. :R hát ha valaki fülhallgatoban gondolkodik, és szeretne kibaszott jó hangzást, hát ne fogja vissza magát. 14-ért vettem MM-ban, lehet már olcsóbb picit, nemtudom.

jha, és a hangzáshoz hozzátesz a sony új mp3asa, állitható equalizerrel. csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3579) ithomas válasza Bukta7 (#3578) üzenetére


ithomas
őstag

Jó...de ezt valószinüleg a CX300-ra is ugyanúgy elmondanád... :)
Tényleg jó lenne már valaki,aki mindkettőt huzamosabb ideig használta már,hogy elmondja....van-e egyáltalán különbség a kettő között...(Sztem nem sok... :) )

Real eyes realize real lies!

(#3580) ponti_ak válasza ithomas (#3579) üzenetére


ponti_ak
addikt

Köszönjük, Bukta7. Elárulod, hogy előtte mid volt (lejátszó és fülhallgató)?

itthomas: Majd bwoay megmondja a tutit... :)

(#3581) moland007


moland007
tag

Ma kb 3-4 órát hallgattam a cx55öt egyre jobban tetszik. Egyáltalán nem fárasztó! A fenti kérdésre igaz nem nekem szól össze se lehet hasonlítani a gyári nokia fülessel. Viszont szívesen olvasnék 300 vs 55 összehasonlítást.

55A83J

(#3582) pizzateszta


pizzateszta
csendes tag

Eladó új, kipróbált SONY MDR-EX90LP fülhallgató. Ár. 14 Eft.

termékinfó:

Zárt típus
Kapacitás (W): 0,2
Meghajtóegység (mm): 13,5
Membrán: PET
Frekvencia (Hz): 5-25 000
Érzékenység (dB/mW): 106,0
Mágnes: 300 kJ/m3 neodímium
Impedancia (Ohm): 16,0
Hangerőszabályozó: NEM
Kábeltípus: Nyaklánc stílusú sodrott OFC-kábel
Kábelhossz (m): 1,2
Csatlakozó: Aranyozott, L-alakú sztereó minicsatlakozó
Tömeg (g): 7,0

Mellékelt tartozékok: Hordtáska, Fülpárnák (kicsi, közepes, nagy), Fejhallgatótartó

(#3583) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Már egy ideje teszi nálam a dolgát egy Technics RP-FT30 as HIFI fejhalgató kényelmes a komolyzenei lemezek különösön szépen szólnak. Sokan óckodnak a márkától igaz van ettől jobb is csak az már 30-40 000 ft árkategória ezt még 10 körűl vettem még 3-4 éve.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3584) Macilaci457 válasza zoltanz (#3583) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nagyon örülünk neki. És elmondod, hogy mit akarsz ezzel a fülhallgató topicban mondani?

[ Szerkesztve ]

(#3585) Degeczi


Degeczi
nagyúr

pláne, h pár éve a Matsushita gyakorlatilag teljesen leállt a Technics márkával, így egyébként sem lenne kapható

(#3586) zoltanz válasza Macilaci457 (#3584) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Semmi magvas, mélyenszántót nem akartam ezzel mondani. Így lehet szerintem gondolkodni ebben az árkategóriában, esetleg vannak nagyon jó rádiós modelek azok felé kacsingatok. Mért Budhának látszom vagy mi? :) Amúgy szerintem ezeket zene hallgatásra nemigen (az anyós ellen tökéletes.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3587) Macilaci457 válasza zoltanz (#3586) üzenetére


Macilaci457
őstag

Buddha tudná, hogy a fej-hallgató, az nem fül-hallgató. :DDD

Téma: Milyen FÜLhallgatót? (fejhallgatóknak külön topikja van)

(#3588) rumos14 válasza Macilaci457 (#3587) üzenetére


rumos14
nagyúr

az általam forszírozott topiknév váltás óta az első fecske :)

(#3589) Macilaci457 válasza rumos14 (#3588) üzenetére


Macilaci457
őstag

Tavaszodik! :)

(#3590) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Még mindig nem sikerült fülhallgatót vennem :W Eddig Sonyban gondolkoztam,de mostmár inkább sennheiser-t vennék.Tudtok valami jó üzletet ahonnan lehet rendelni?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3591) riam válasza pizzateszta (#3582) üzenetére


riam
tag

privi ment!

[ Szerkesztve ]

(#3592) Macilaci457 válasza manutdzoli (#3590) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nagyon hülye kérdés, de nálatok nincsenek boltok? Mert mindig boltokat kérdezel! Nem hiszem el, hogy nem tudod valahol megvenni amit akarsz.

Ha meg házhozszállítás kell, akkor van egy rakás e-bolt, csak rákeresel google-ben hogy:

pl.: "cx-500 Ft" és egy csomó hely le fog jönni az áral.

[ Szerkesztve ]

(#3593) manutdzoli válasza Macilaci457 (#3592) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Már vagy 3 helyről rendeltem és mindig azt írják vissza hogy nincs és nem is tudják mikor lesz :W Kicsit idegölő.Mind1,nézelődök.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3594) Macilaci457 válasza manutdzoli (#3593) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ha tudod mit akarsz rendelni, akkor segítek találni, honnan lehetne.

De az internet tele van boltokkal, amiknek csak a szája nagy, meg "megkérdezzük a központi raktárunkat" és közben mindegyik akkor szerzi be az árút amikor megrendelted. Ahonnan ők tudnak hozni, onnan nyilván Te is tudsz. Pl. e-Bolt árúkínálata fedi a Conrad-ét, és drágább nála... vajon honnan hozzák....? :F :) :))

Ha nagy áruház nem elérhető, akkor valakit esetleg megkérhetsz, hogy vegyen neked, amúgy meg Sony-t a márkakereskedőtől, ugyanígy Sennheisert is márkakereskedéstől tudsz szerezni, ha nekik nincsen, akkor a kis webboltokban se lesz, mert ők is tőlük hoznák!

Nem hinném, hogy ennyi amcera után, főleg ha úgy is postával kell, megéri még 1-2000.- Forinttal olcsobban onnan ahol nincs, mint onnan ahol van.

[ Szerkesztve ]

(#3595) manutdzoli válasza Macilaci457 (#3594) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nem 1-2000ft fog földhözvágni,csak felidegesítettem magam,amikor írják hogy december óta várják a sony fülest,és már február van :F Most Sennheiserre pályázok,hogy milyenre azt még nem tudom(a legjobbra :D )Most nézem az edigitalon vannak raktáron fülesek,lehet onnan rendelem meg.3 fülesen gondolkodok: CX-300;CX-400;CX-55.

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3596) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Edigital-ról rendeltem egy CX-400 fülest,2 nap és megjön :DD Végre...

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3597) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Hali!

Némi tanácsot / véleményt / tapasztalatot szeretnék kérni egy fülessel kapcsolatban: Creative EP-630 (aka. CX-300 ha jól tudom). Tehát egy meglévő fülesemet szeretném lecserélni erre. A jelenlegi egy Sony MDR-EX71 (tehát ez, illetve egy picivel fentebbi kategória), az ok pedig a kialakítás: már régóta szeretnék egy "normális", szimmetrikus kialakítású fülest (bal- és jobboldali kábel az elválaszástól azonos hosszú). A Sony-val semmi bajom, tökéletes hangminőség és így tovább, de az asszimetria kicsit idegesít, mert így a bal fülemből gyakran van, hogy ki akarja húzni a kábel a fülest. Ahogy nézelődtem, az említett EP-630 hasonló paraméterekkel rendelkezik, nekem pedig van már Creative hangszóróm, hangkártyám, ezek már bizonyítottak, nem kételkedek a fülesükkel kapcsolatban sem. Azt is olvastam, hogy ez a Sennheiser CX-300 más néven kiadva (és olcsóbb is picit), de ha már választanom kéne, akkor inkább Creative, a már említett szimpátia alapján (de persze a Sennheiser-rel sincs semmi bajom, csak mindenkinek olyan van :P).

Várom a javaslatokat, megéri-neméri, illetve hogy tud-e valaki olyan boltot, ahonnan nem csak házhozszállítással lehetne rendelni (mert akkor oda az egyébként számomra jó ár)? Itt Bp és Miskolc játszik csak.

Köszi,
Pistabaaa^

(#3598) Pistabaaa válasza Pistabaaa (#3597) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Modról lecsúsztam, de közben nézegettem most még hasonló Sony-kat is: esetleg ha ilyennel is van valakinek tapasztalata, megoszthatja, mert láttam kb. 6e-től mindenféle kategóriában, szimmetrikusnak tűnőt is, azonos műszaki paraméterekkel, de valami eltérés gondolom azért van.

És tudom, hogy ez nem az apró részleg, de megkérdezem: az említett, kb. 1 éves, keveset használt, hibátlan állapotú (a kábel is) EX71SL szerintetek mennyit ér reálisan (tényleg semmi baja, a kialakítás miatt cserélném csak le, nem minden áron)? A legolcsóbb árlistákon is olyan 10-11e körül kezdődik ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#3599) Degeczi válasza Pistabaaa (#3597) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem a "CX-300 más néven", hanem azonos gyártó készíti mindkét (három: AKG 324 is) cégnek
de ez nem elenti azt, h minden ízében pontosan ugyanolyan modellről lenne szó - és sok helyen olvasni olyan véleményeket, h nem is egyezik meg a hangzásuk...

(#3600) rumos14 válasza Pistabaaa (#3597) üzenetére


rumos14
nagyúr

cx400-nak asszem szimmetrikus a kábele.
amúgy meg próbáld meg rögzíteni vhogy a zsinórt pl. csipesszel vmelyik ruhádhoz, vagy én az ingbe simán "begombolom" az egyik gombnál a zsinórt, az is megtartja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.