Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Valaki, akinek volt dolga Koss The Pluggal, és Sennheiser CX-300al is, el tudná mondani, hogy milyen különbség van közöttük hangminőségben? :)
Ugyanis az történt, hogy a Koss The Plugom jobb sugárzója ,,elment'', így visszavittem a boltba, de a szervízben javítani nem tudták, így felajánlották, hogy az árát visszaadják, vagy ha akarom, kicserélik ugyanolyanra. Erősen agyalok rajta, hogy vissza kérem a pénzt, és veszek egy CX-300ast, ami elvileg az egyik legjobb a kategóriájában. Kedveltem a Plug hangját, csak időnként cicomázni kellett a behelyezésével az elhasználódó szivacsa miatt, ezért agyalok erősen azon, hogy másik, egy kicsit eltérő felépítésű fülest veszek.

Előre is kösz a segítséget! :)

[Szerkesztve]

(#2652) vili13 válasza mcs (#2651) üzenetére


vili13
őstag

A plug és cx300 között hangminőségben az a legfőbb különbség, hogy az utóbbi rendelkezik ilyesmivel. Szvsz ne tétovázz a cserével, bár talán kicsit szokatlan lesz, hogy a cx-ből a magas hangok is kijönnek.

(#2653) mcs válasza vili13 (#2652) üzenetére


mcs
veterán

A közép, és a magas tartományát nagyon dícsérik mindenhol, de a mélyekre is kíváncsi lennék, hogy az mennyivel lehet gyengébb, vagy esetleg jobb a CX300nak. Nehéz döntés előtt állok, mert a Koss mellett szól az örökérvényű garancia, a Sennheiser mellett pedig a kialakítása, amit valószínűleg nem kell majd 15-20 mp-ig tuszkolni a fülembe, hiszen haver Genius HP-02ese is, ami nagyon hasonló felépítésű, mint a CX, tök jól becsusszant, és ott is maradt anélkül, hogy kimozdult volna. A Pluggal sajna előfordult, hogy igazítani kellett rajta.
Csak a CX ára, meg a csupán 1 év garancia...nehéz döntés. :F

(#2654) vili13 válasza mcs (#2653) üzenetére


vili13
őstag

A cx300 mélyei is teljesen jók, talán nem annyira túlzottak mint a plug esetében, de tisztábbak. Ez amúgy nekem is szempont volt, de még senkit nem hallottam a cx mélyeire panaszkodni.

(#2655) mcs


mcs
veterán

Na jól van, döntöttem...számomra bölcsebb döntés maradni a Plug örök garanciája mellett, és a hangjához is hozzászoktam már. A szivacs igazából csak az utóbbi időkben volt gázos, mert nem pucoltam normálisan fület, aztán a levakarással nem csoda, hogy 1-2 hónapig bírta. :DDD Másoknál 1-2 évig is elbírják, mert ők normálisan pucolnak fület.
Vehetek 8000ért jobbat 1 év garanciával, csak akkor sírhatok, ha egy év után valamikor elromlik, és megint dobhatom ki a pénzt. Inkább nem szórakozok vele... ;)

(#2656) jolti05 válasza mcs (#2655) üzenetére


jolti05
őstag

Amennyiben az 1 év gari a CX300-ra vonatkozik, akkor muszály megkérdeznem, hogy nem 3 év garanciát vállal rá Senn?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2657) vili13 válasza mcs (#2655) üzenetére


vili13
őstag

Rosszul döntöttél, de te tudod... :( Amennyivel a cx jobban szól (és amennyivel kényelmesebb), azt nem lehet az árkülönbségben kifejezni. A plughoz hiába van örök garancia, ha borzalmasan szól a cx-hez képest.

(#2658) mcs válasza jolti05 (#2656) üzenetére


mcs
veterán

Ahogy elnéztem a webes boltokat, általában 1 évet adnak, legfeljebb 2-t.

(#2659) mcs válasza vili13 (#2657) üzenetére


mcs
veterán

Kérdezhetek garancia ügyben, de ha 3 évnél kevesebb, akkor mindenképp maradok a Plugnál.
Hi-fi fejesből is már a második van, és elment rá összesen 12 ezer ft. A kisfülesek meg sérülékenyebbek, és nem kéne egyfolytába 8000et költeni újra, mert javíttatni fix, hogy nem fogok. Általában normálisan vigyázok a dolgaimra, de a véletlent sajnos nem lehet elkerülni.

(#2660) mcs


mcs
veterán

Ha netán nem lesz szerencsém a 2. Pluggal sem, akkor veszek mást. :) Most nem fogok gyötrődni a Sennheiser miatt, főleg, hogy kedvelem a Plug hangját, és ez számít. Majd legközelebb... ;)

(#2661) golyani válasza mcs (#2659) üzenetére


golyani
addikt

nekem lassan 1 éves lesz a CX és eddig még semmi baja nincs.
elméletileg pedig 2 év garinak kellene lennie...

(#2662) jolti05 válasza mcs (#2658) üzenetére


jolti05
őstag

Fogalmam sincs már hol láttam, de ahol néztem anno, ott 3 év gari volt rá.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2663) asadasad22 válasza jolti05 (#2662) üzenetére


asadasad22
őstag

Én most vettem, 2 év gari van rá.
Ez a kiadás:
[link]

(#2664) bwoay válasza asadasad22 (#2650) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát persze, hogy nem sokat érne, hiszen
1. nem én kezdek minden oldalt :D
2. nyilván nem fogom naponta elmagyarázni az egyszerűbbeknek
3. beállítás kérdése, hogy kinél mi az első HSZ - a legrégebbi, vagy a legújabb ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2665) jolti05


jolti05
őstag

Ja még azt nem is mondtam, h a Creative fülest ''puttonyban'' kaptam :D Meg is kérdeztem, hogy ez mi? Azért volt 6e, mert OEM... mondta, de nem érdekel, végülis a díszborításért amúgy sem akartam fizetni...

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2666) Macilaci457 válasza jolti05 (#2665) üzenetére


Macilaci457
őstag

és a puttonyon volt rajta a vonalkód a garanciához?

Én annó MM-ban láttam Creative fülest, ott egy műanyag-papír csomagolásban volt, mint pl a cx300. Nem tudom annál mi lehet OEM-ebb. Max, ha bontott termék.

[Szerkesztve]

(#2667) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a fülesről? Sony MDR-EX32LP
Szerintetek megér ez 8ezret?
pl a cx-300hoz hasonlítva milyen?

Válaszokat előre is kösz.

[Szerkesztve]

(#2668) mcs


mcs
veterán

Nah, cseréltem ugyanúgy Plugra, és nem bántam meg. :)
Kész fellendülés a Meizu E3 gagyi füleséhez képest... :R :DDD

(#2669) bwoay válasza mcs (#2668) üzenetére


bwoay
nagyúr

persze, hogy nem bántad meg,
csak negatív viszonyítási alapod van.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2670) Macilaci457 válasza bwoay (#2669) üzenetére


Macilaci457
őstag

Azért nem vagyok benne biztos, hogy akinek tetszik a plug hangzása, annak is jobban tetszene, ha mutatnál valami mást. Elvégre aki hozzá van szokva, annak az a referencia. (amíg nem vágyik másra)

(#2671) bwoay válasza Macilaci457 (#2670) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát mondjuk ebben maximálisan igazad van.
tény, hogy ha az ember megszokta a szart,
akkor nem feltétlenül pozitív élményként éli meg,
mikor jobbra vált.

lényegében bármelyiknek meg lehet szokni a hangját
legalábbis egy bizonyos szint felett.
kérdés, hogy van-e az emberben indíttatás, hogy előrelépjen.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2672) mcs válasza bwoay (#2669) üzenetére


mcs
veterán

Ízlések és pofonok. Sokan nem kedvelik a mély hangképét, engem viszont nem zavar a magasok hiánya, hiszen ha ekvalizerrel állítok rajta, akkor elfogadhatónak tartom azt is, még ha úgy sem az igazi. A basszusa, és a teljesítménye meg egyenesen lenyűgöz. Mivel hozzászoktam, adtam még egy esélyt neki, de ha ez sem fogja túl sokáig bírni, akkor habozás nélkül veszek másikat. :)

[Szerkesztve]

(#2673) Jarod1


Jarod1
addikt

Hát nekem ugy nézki megadta magát a panasonic cuccom. nincs rajta mély,, túlpörgetthettem valamikor:( :o :O

(#2674) jolti05 válasza Macilaci457 (#2666) üzenetére


jolti05
őstag

Igen, a puttonyban volt egy zacskó, és azon volt vonalkódtól kezdve minden. Abból kellett kioperálni a dolgokat. Nem tudom, hogy milyen terméket kaptam, csak remélem, hogy nem használt.
És most jut eszembe, hogy attól a zacsitól, amin a vonalkód volt, megszabadultam! És kifejezetten garipapírt nem kaptam, csak számlát, viszont nem egyedül vásároltam, tehát haver jött velem, tanúm van rá, hogy ott vettem :) Ezért nem izgulok.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2675) bwoay válasza mcs (#2672) üzenetére


bwoay
nagyúr

ok, nekem meg célom, hogy olyan fülhallgatót használjak,
amin utólag semmit, vagy minél kevesebbet kell állítani,
magyarán kiegyenlített a hangja, nem húz sem mélybe, sem magasba.
a cx az áráért egy jó kompromisszum, nem egy csúcskategória,
de még sosem volt olyan füldugóm, ami ennyire jól szólt volna.
a mély erős, de határozott/pontos,
számomra megfelelő a közép és a magas is.
a tulajok közül sokan leszoktak az EQ állítgatásáról.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2676) icons


icons
addikt

bwoay: sztem jó ötlet, hogy megkértek vkit, hogy írja át az első hsz-t!
Nem biztos, hogy célravezető, de még mindig jobb, és sztem azt sokan elolvassák (én pl mindig, bár a legutsóval keződik nekem).
Mellesleg érthető, ha ideges vagy, de ezzel nem másnak ártasz...

Mellesleg mégegyszer beírom a hsz-emet, mivel a másik topikba senki sem ír, és az ahhoz legközelebb álló topik pedig ez, tehát ha vki tudna segíteni, annak nagyon örülnék.


Hello!
Szeretném venni egy headsetet (igen, fejhallgatót) géphez. Mindenképpen párnás kellene, egy Azona HS-303am volt, ahelyett kaptam egy canyon cn-hps3at (vagy mi a francot, a lényeg, hogy szar, és szar).
5ezer körül szeretnék rákölteni, és a fő, hogy kényelmes legyen és jól szóljon.
(mellesleg régebben láttam egy olyan headsetet, aminek visszahúzható volt a mikrofonja a párnás részbe, Ph!n volt egy cikkben, de nem találtam meg, vmilyen Steel volt talán a márkanévben, de nemtudom, vki tudja meik márka volt ez? Akkár a cikk is jó lenne )

Előre is thx!

(#2677) bwoay válasza icons (#2676) üzenetére


bwoay
nagyúr

azonnal átiratom valakivel, amint előállunk egy épkézláb címmel,
csak ez eddig még senkinek nem sikerült.
talán azért, mert a fülhallgató az egyszerűen fülhallgató,
nincs rá más szó.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2678) icons válasza bwoay (#2677) üzenetére


icons
addikt

Az nem lenne jó szimplán, hogy ez FÜLhallgató, tehát a FEJhallgatóval (ergó headset) kapcsolatban a másik topikot keresse mindenki? :U

(#2679) bwoay válasza icons (#2678) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt, így, topic-címnek? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2680) Macilaci457


Macilaci457
őstag

akkor már egy piktogram jobb lenne

(#2681) hunnylander


hunnylander
őstag

Nekem nem szimpi ez a nagy szeparáció, és a fejhallgató topik amúgy is gyéren látogatott.

Egy összevont FÜLESEK (- 'Fülbe- és fülrevalók') topik nekem kifejezetten tetszene.

Sokan úgyis keverni fogják a szezont a fazonnal, nem sok értelme van erőltetni a szeparációt, IMHO. :)

[Szerkesztve]

www.HunnyF1.com

(#2682) icons válasza bwoay (#2679) üzenetére


icons
addikt

Szép is lenne ;) .
Nem, én első hsz-be gondolta belevésni vmi ilyesfélét, de sztem a cím helyett a FÜLhallgató is megteszi, bár ez nem olyan szép, tehát nem tudom érdemes-e (a másik meg hogy ebből bárkinek leesik-e, mert nemhiszem, hogyha a FÜL nagy betűvel lenne írva, akkor bárki is végiggondolná, aki most nem teszi).

(#2683) golyani válasza bwoay (#2677) üzenetére


golyani
addikt

fülbe helyezhető hangkeltő eszközt, de milyet??? :DDD

[Szerkesztve]

(#2684) bwoay válasza hunnylander (#2681) üzenetére


bwoay
nagyúr

15'000 körüli a HSZ-ek száma, és 40'000-nél is többen néztek be,
szerintem jó, hogy külön van.
pláne, hogy ha egyben lenne, és valaki fejhallgatóval kapcsolatban kérdezne,
a sok füldugós HSZ miatt egy pillanat alatt ''elmerülne'' a kérdése.

icons:
de milyen első HSZ-be? minden lapon az első
(vagy utolsó, kinek hogy) legyen ez? ááá...

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2685) icons


icons
addikt

Hát úgy értem, hogy a #1-be, ha lehetne... Naigen, úgy az elsőt nem lehet megvalósítani, hogy mindig legelőlre kerüljön.

Annyi viszont szent igaz, hogy az egybevonás...hát járna hátrányokkal, de ha megnézed, abba a topikba jelenleg 9kérdés áll megválaszolatlanul (és még alig néztem vissza, mindez kb 11hszből), ha ide átjönne, lehet, hogy válasz lenne rá, ha nem elmerülne, ugyanúgy, mint ott, annyit vesztenénk, hogy itt néhány kellemetlen hsz lenne, amire (amint a másik topik alapján látom) úgysem érkezik válasz.

(#2686) bwoay válasza icons (#2685) üzenetére


bwoay
nagyúr

erről meg az a véleményem, hogy azok, akik ezt a topicot nézegetik,
zömében nem túl jártasak fejhallgató témában.
aztán lehet, hogy csak én látom így, de szerintem ez 2 annyira eltérő
témakör, mintha az autós meg a motoros topicot akarnánk összevonni.
a fülhallgatók témaköre az esetek 99%-ában hordozható audióhoz kapcsolódik,
míg a fejhallgatóké otthoni, egészen más jellegű zenehallgatáshoz,
illetve játékhoz. Az, hogy a fejhallgató topicban sok a megválaszolatlan kérdés,
az nem a topic létjogosultságát vonja kétségbe,
csak azt mutatja, hogy jóval alacsonyabb az érdeklődés iránta.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2687) jolti05 válasza bwoay (#2686) üzenetére


jolti05
őstag

Most engem is utálni fox, de az összevonás szerintem sem abszolút hülyeség :) Persze átlátom a különbséget.
Amire gondotlam még, az az, hogy amikor valaki rákattint erre a fórumra, felugrik egy ablak, ami leírja szépen, hogy mi a különbség a kettő között, és ha fejhallgató kell, akkor az a másik topik :) Ez szerintem egy egész értelmes gondolat.
Körüzenetet utólagosan visszavonom, mivel ha 2 hét múlva regelsz, ugyanúgy rákattintasz a fülhallgatóra a Genius headsetért játékhoz :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2688) Macilaci457 válasza jolti05 (#2687) üzenetére


Macilaci457
őstag

a felugró dolgokat felejtsük el. :)

Szerintem jó ez, majd kibírja mindenki. Azért gáz az összevonás, mert ha ide jön a sok aprópénzért játékokhoz headsetet kereső poronty, akkor itt nem lesznek megtalálhatók a fülhallgatós feltett kérdések.

Ugyan ez igaz a másikra, ha mi is oda írogatnánk a több oldalnyi tanakodásunkat fülhallgatókról, akkor az a 9 kérdés ugyan úgy elveszne valahol a 3., 4. oldalon.

(#2689) asadasad22


asadasad22
őstag

sztem vmi ilyesmi cím kéne:
''FÜLhallgatók'' vagy ''FÜL(!)hallgatók'' vagy ''FÜL(nem FEJ)hallgatók'' :)
Vkinek talán hasznos: Mostanában néztem ElectroWorld (vagy MediaMarkt-nem is tudom) újságot, Creative EP-630 most 5k, nemtom mennyire számít olcsónak.

(#2690) bwoay válasza asadasad22 (#2689) üzenetére


bwoay
nagyúr

''FÜL(nem FEJ)hallgatók''

muhháháhá, ez jó! :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2691) jolti05 válasza asadasad22 (#2689) üzenetére


jolti05
őstag

Én 5,9-be vettem 2 hete :) Tehát az nem rossz.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2692) Macilaci457


Macilaci457
őstag

A conrad-ban lehet most ilyet kapni:
[kép]
(4490.- HUF)

Van dugójuk 1990 és 2990-ért is.

De ki tudja milyen???

(#2693) V.Stryker válasza Lotusomega (#2667) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem hasonló Sony-m volt, most cx-300 van. :DDD A lényeg, hogy ha a discos, tucc-tucc zenét hallgatsz, akkor a Sony-t javaslom a teltebb basszus miatt. Ha pop,rock zenét, akkor mindenképpen a cx-300-at.

Ennek ellenére én a CX-300-at ajánlanám. Közhelyes az ajánlás, de nem hiába.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2694) Alyens


Alyens
aktív tag

Nekem,ma jött meg az AKG K324P! Ajánlom mindenkinek,kényelmes és nagyon tisztán szépen szól, erőteljes bassus! :R

http://shrimpland.hu

(#2695) Oracle


Oracle
senior tag

Hello srácok
Érdekel valakit egy Sony MDR-EX85 fülhallgató, vadiúj 2napos 1év gari van rá, árban megegyezzünk

(#2696) Macilaci457 válasza Oracle (#2695) üzenetére


Macilaci457
őstag

Másban is megegyezhetünk! Van apróhirdetés rovat!

(#2697) bwoay válasza Macilaci457 (#2696) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D :C

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2698) sztyui2


sztyui2
őstag

Nekem is Sennheiser CX300-asom van. Szerintem ez a világ legjobb fülhallgatója. Talán a Shure fülhallgatói tudnák esetleg felülmúlni, de azok meg nem érnek 100 ezreket szerintem. Nameg nem is annyira nagy márka, mint a sennheiser, és nem is annyira híresek, mint a CX300

(#2699) vili13 válasza sztyui2 (#2698) üzenetére


vili13
őstag

A CX300 ''csak'' egy megfizethető árú, jó fülhallgató, de semmiképp ne gondold a világ legjobbjának! A Shure viszont feltehetőleg csupán tájékozatlanságod folytán nem hangzik számodra nagy márkának, és hasonló okból nem ismered pl. az Ultimate Ears vagy Etymotic fülhallgatókat.

(#2700) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

sajna nincs időm végigolvasni az egész topicot úgyhogy lécci válaszoljatok gyorsan
kéne egy fülhallgató 10K környékén ami kényelmes és jól szól, főleg zenehallghatáshoz kéne meg néha játékhoz
a senheiserről hallottam hogy jó cuccokat gyárt de nem vagyok teljesen képben...

addig is köszi mindenknek a gyors választ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.