Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) asadasad22 válasza vili13 (#2450) üzenetére


asadasad22
őstag

Aham, értem. És mennyivel jobb az a CX300? Merthogy a legolcsóbb helyen is 6500 ahol láttam, a legtöbb helyen 9000. EX81-et már 4500-ért láttam. ÉS tudtommal az EX81et nem is hamisítják, dobozos újat kapok 4500-ért... Nah?

(#2452) vili13 válasza asadasad22 (#2451) üzenetére


vili13
őstag

Ja, nekem nem EX81, csak EX71 van, de a füles belül gyakorlatilag ugyanaz. A CX300 talán egy árnyalatnyival szebben szól, viszont sokkal hangosabb ugyanolyan beállításnál, ami jól jöhet. Hangminőségben talán nincs nagy különbség, de a sony fülesek hamar szoktak megdögölni, nekem pl. a kábel szigetelése foszlott le ~5 hónap alatt, így ez lett az utolsó sony termék amit valaha is vásároltam.
4500-ért talán mégis megérheti, bár ez nem a bolti ár, nekem inkább gyanúsan olcsónak tűnik. Nem hiszem, hogy a kínai ipar számára ennek hamisítása nagyobb feladat lenne, mint a CX300-é...

(#2453) Termi16


Termi16
őstag

Tudnátok nekem egy jó fülest ajánlani 6-7k-ig? Ami fontos lenne, hogy ne ''agybadugós'' legyen (no cx300..), illetve érezhetően jobban szóljon az mx51-nél. Vagy egy meizu x3-ashoz, vagy a telefonomhoz használnám. (de azért jó lenne, ha a gépen is tudnék vele pl filmet nézni.)

Előre is köszi...
:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#2454) asadasad22 válasza vili13 (#2452) üzenetére


asadasad22
őstag

Ok, köszi a tippet. Tudnál esetleg még abban segíteni, hogy a hamis CX300-akat honnan lehet felismerni?

(#2455) vili13 válasza asadasad22 (#2454) üzenetére


vili13
őstag

pl. itt találsz pár képet: [link]

(#2456) asadasad22 válasza vili13 (#2455) üzenetére


asadasad22
őstag

Thx. Az első 4 kép még okés, de az utolsó 3al csak akkor érek valamit ha szétszedem. Nemhiszem h olyan könnyű lenne szétszedni aztán csak úgy összekapni :)

(#2457) Kráj


Kráj
csendes tag

sziasztok!! szeretném a segítségeteket kérni fülhallgató vásárlás ügyben. van egy sony NW-E405ös mp3 lejátszóm, az ehhez adott gyári fülessel meg voltam elégedve viszonylag, bár ha nagyon hangosan hallgattam, sokkal kevesebb lett a mély :((( és mivel lejárt a garancia, nem cserélik már ki, és a szervízben 9000ért hoznák, úgy döntöttem vennék egy valamivel jobbat, kb. 4-5 ezerig.
lenne pár igényem:
- normál kialakítású legyen, tehát nem fülre csatolható vagy ez a dobhártyáig bedugós :)
- a csatlakozója egyenes legyen, ne L-alakú, mert a lejátszó kialakítása megkívánja (egy L-alakú 1 hónapig bírja nálam, igaz az egyenes is csak 3 körül :D )
- ebből kifolyólag jó lenne ha tartósabb is lenne, nekem a csatlakozónál szokott eltörni a vezeték
- ne ''nyakba akasztós design'' legyen:)

nézegettem neten, de nem nagyon találtam egyenes dugóval, de leginkább, mert erről sehol nem írnak és kép se nagyon volt róla :)

nagyon szépen köszönöm előre is azoknak, akik segítenek!

ui.: AKG K12 je van valakinek?

[Szerkesztve]

(#2458) WN31RD válasza Kráj (#2457) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha fülbedugós, de nem füldugószerű fülhallgatót szeretnél, mint pl. az AKG K12 (ezt nem ismerem), akkor tudom ajánlani a Sennheiser MX400-at és MX500-at. A kicsit nagyobbakból jó vétel pl. az AKG K26P és a Sennheiser PX100.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2459) Kráj


Kráj
csendes tag

köszi a tippet, ez az mx 400 szimpi ha valóban egyenes csatlakozós, az 500 sajnos nem olyan :( már ha jó képet találtam róluk :D )
de azért még megvárnék egy-két tippet

(#2460) WN31RD válasza Kráj (#2459) üzenetére


WN31RD
addikt

Azt nem tudom, milyen csatlakozóval szerelik, de van belőlük többféle, pl. MX450, MX550 (ezek is jók). Valamelyik biztos van egyenes csatlakozóval is.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2461) ponti_ak válasza Kráj (#2459) üzenetére


ponti_ak
addikt

[link]

Tipp: MX500, vagy 550

A legolcsóbb tudtommal itt: [link]

(#2462) bwoay válasza Kráj (#2459) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem nem jó képet találtál, az mx400-on meg az 500-on is L alakú a dugó.
Amin egyenes, az az mx400 RC (remote controller) változata,
aminek a kábele is rövidebb, meg a jobb-bal oldali kábelhossz is asszimmetrikus

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2463) asadasad22 válasza Kráj (#2457) üzenetére


asadasad22
őstag

Nekem is ilyen alakú mp3 lejátszóm van (NW-A608 - ugyanolyan, mint a tied csak 2 gigás, rádiós + van 1-2 extra benne), és éppen CX300at készülök bele venni. Valóban jobb lenne egyenes csatlakozós, de a hangminőség jobban érdekel, mint a kinézet, ez is belemegy.
Így néz ki amúgy a dolog:
[kép]

(#2464) Reno7


Reno7
senior tag

Én arra lennék kíváncsi,h az agybadúgós mennyivel rontja jobban a hallást a sima fülesekhez képest?:S

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2465) Kráj válasza asadasad22 (#2463) üzenetére


Kráj
csendes tag

nem kinézet miatt gondoltam az egyenes csatlakozót :) ugyanis nekem az L-alakúaknál hamar megtörik a vezeték a zsebemben.
akkor az AKGkról nincs tapasztalat?

(#2466) bwoay válasza Reno7 (#2464) üzenetére


bwoay
nagyúr

sokkal kevésbé. kizárja a külső zajokat, mint egy füldugó,
így nincs szükség arra, hogy azokat ökör módon a hangerő növelésével
kompenzálja az ember. magyarán alacsonyabb hangerő mellett is
jobban hallani velük a zenét, mindenféle zavaró háttérzaj nélkül.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2467) asadasad22 válasza bwoay (#2466) üzenetére


asadasad22
őstag

Jaja. Erre egyébként a Sony-nak is van külön egy megoldása Noise Cancelling néven, az NW-S700-as széria képes rá. A lényege az, hogy figyeli a külső zajokat és ellentétes hangullámokat csinálva elnyomja azokat. Illetve a háromnegyedét nyomja el. Gondolkoztam is ilyen lejátszón, de ezek azért drágábbak lettek volna, olyanból egy 2gigás van 45k legalább. A A608-hoz viszont 15k-ért jutottam hozzá ami nevetséges ár egy ilyen lejátszóért. CX300 meg eléggé jól kizárja a külső hangokat, tehát közel ottvagyok vele, mint egy NW-S700-assal.

(#2468) bwoay válasza asadasad22 (#2467) üzenetére


bwoay
nagyúr

hámeg a Sonynak ez a megoldása feltételezhetően
csak a mellékelt füldugóval működik,
mert gondolom nem a lejátszón van a mikrofon,
hogy a zsebemben keletkező zajokat kompenzálja.
mondjuk mindig is ki akartam próbálni ezt a megoldást,
illetve akár a Sonyét, akár a Sennheiser zajszűrős fejhallgatóit,
de igazság szerint nagyon ritka az olyan szituáció,
ahol a cx300-nál hatékonyabb zajszűrésre lenne szükségem,
És ez nem veszélyezteti a biztonságomat.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2469) asadasad22 válasza bwoay (#2468) üzenetére


asadasad22
őstag

Igen, csak a mellékelt fülhallgatóval működik illetve egyéb Noise Cancellinges fülhallgatókkal, de ilyenből nincs sokféle. Eléggé jó fülhallgatót adnak hozzá, boltban kerül 15ezerbe, tudtommal a Sony az egyetlen aki igazán minőségi fülhallgatókat csomagol újonnan a lejátszói mellé.

(#2470) adik


adik
őstag

Merre/mikor találom azt az értekezést, ami az agybadugós fülesek előnyéről/hátrányáról szól? Az érdekelne, hogy mennyire nyomja el az utca zaját, pl hallom-e az autót, ami éppen el akar ütni? Köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2471) ponti_ak válasza adik (#2470) üzenetére


ponti_ak
addikt

Keresővel ebben a topikban ''közleked'' szóra: [link]

Sennheiser topikban: [link]

(#2472) decibel


decibel
aktív tag

Egy éve használok egy Koss The Plug típusú zárt fülest, mások okulására leírom a tasztalataimat.
Kezdjük a negatívumokkal:
hihetetlenül kényelmetlen a behelyezése. A szivacsot össze kell nyomkodni, de főleg pár hónap után tizedmásodpercek alatt újra kitágul, így csak erős gyömöszkélés után illik a fülbe, de ha sikerül is stabilan elhelyezni szépen lasssan(kb egy óra alatt) kicsúszik a fülből. Két pár szivacsot adnak hozzá, egyik sem vált be. A szivacsok egy műanyag csövön keresztül kapcsolódnak magához a füleshez, ami az állandó gyömöszölés hatására elfáradt, és kitágult, így könnyen lecsúszott róla. Ennek hála valahol leestek a szivacsok a műanyagcsővel együtt így a 6000Ft-os füles mehet a kukába. Persze ez nem biztos, hogy mindenkinél probléma, ha valakinek nem csúszkál a fülében, annak egy életen át kitarthat.
Pozitívumok: a basszus. Csak a meizu gyári fülésehez tudom hasonlítani, ahhoz képest minden tartományban jobban muzsikál.

Tudtok ajánlani max 8-10.000 között olyan zárt fülest ami nem csúszkál(bár ez nyílván ember függő, de ha senkinek nem csúszkál, akkkor remélem nálam sem fog), és erőteljes basszusa van? Nézegettem a Sennheiser cx300-at, ez hogyan viszonyul basszusban és csúszásban a Kosshoz?

"you are a monkey poo-poo"

(#2473) bwoay válasza decibel (#2472) üzenetére


bwoay
nagyúr

nagyon jól :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2474) WN31RD válasza adik (#2470) üzenetére


WN31RD
addikt

''Az érdekelne, hogy mennyire nyomja el az utca zaját, pl hallom-e az autót, ami éppen el akar ütni?''
Használtam már hosszabb távon ''agybadugós'' :DDD fülhallgatót, és az a tapasztalatom, hogy - ésszel használva - egyáltalán nem veszélyes. A járművek zaját tompítja, de teljesen elnyomni nem tudja, kb. 1-2 nap alatt megszokja az ember (addig a szokásosnál óvatosabbnak kell lenni!), és utána már nincs gond.
Mindez akkor igaz, ha valaki nem üvölteti a fülhallgatót, hanem csupán emberi hangerőn használja (ez olyan hangerőt jelent, hogy a melletted állónak esélye nincs meghallani, hogy mit hallgatsz).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2475) bwoay válasza WN31RD (#2474) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezek közt is van különbség olyan szempontból,
hogy mennyire zárják ki a zajokat.
nekem nincs viszonyítási alapom, de azt olvastam,
hogy a cx300 ilyen téren nem tartozik az élmezőnybe.
(és akkor milyenek lehetnek még az aktív zajszűrősek...)
én ezzel bringázom már hónapok óta,
de szerintem megszokni, pláne megszeretni nelég nehéz.
nyugodt körülmények között, forgalommentes (kerékpár) úton
olyan vele menni, mint valami videoklippben tekerni, rendkívül élvezetes,
forgalomban viszont kb harc a túlélésért.
Csak a látásodra vagy utalva, forgatod is a fejed ezerrel,
de az mégiscsak más, mint amikor már messziről hallod a kamiont.
Igazad van abban, hogy csak tompítja a zajt,
de ez épp elég ahhoz, hogy az IFA-t már csak akkor vedd észre,
amikor rajtad áll :D
Gyalogosan persze más, azt meg lehet szokni,
persze körültekintően, fokozott óvatossággal kell használni akkor is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2476) WN31RD válasza bwoay (#2475) üzenetére


WN31RD
addikt

''Csak a látásodra vagy utalva [...]
de ez épp elég ahhoz, hogy az IFA-t már csak akkor vedd észre, amikor rajtad áll''
Az aktív zajszűrősekkel nincs személyes tapasztalatom, ellenben a passzívakkal (méghozzá igen jó darabokkal, amelyek nagyon jól zárnak, pl. Shure) van, ''agybadugóssal'' és teljes méretű fejhallgatóval is. Passzívakkal a fenti állítás teljesen hülyeség. A járművek zaját bár tompítják, de annyira nem szűrik ki, hogy némi megszokás után (ezért írtam az 1-2 napot) nemhogy egy IFA-t, de még egy személyautót is meghallasz, és még azt is épp annyira meg tudod saccolni, hogy milyen irányból jön, mintha nem lenne rajtad a fülhallgató.

Ismétlem: Ez emberi hangerőn igaz, nem tudom, milyen hatása van annak, ha valaki üvöltetve hallgatja a zenét. El tudom képzelni, hogy ilyen esetben még a nyitott fejhallgató is nagyon veszélyes.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2477) mcs válasza decibel (#2472) üzenetére


mcs
veterán

A szivacsot csak a csücskénél nyomtad össze? :) Ha igen, akkor rosszul csináltad, mert a teljes egészét kell a tövével együtt. Kukába nem feltétlenül kell mennie, mert van egy korrektül megoldott élettartam garanciája, így csak egyszerűen visszaviszed a boltba, és ha lehetséges, seperc alatt adnak egy újat helyette. Amúgy a Meizu fülese, ami szerintem nagyon gyér a darabos basszusa, és a kialakítása miatt, hangminőségben labdába se rúghat mellette. :R

(#2478) bwoay válasza WN31RD (#2476) üzenetére


bwoay
nagyúr

nemhogy egy IFA-t, de még egy személyautót is meghallasz, és még azt is épp annyira meg tudod saccolni, hogy milyen irányból jön, mintha nem lenne rajtad a fülhallgató.

értem. ha meg kiszeded a füledből, akkor meg áthallasz a határon túlra, igaz...?
inkább ne menjünk bele, mert kibaszott mód utálom,
amikor valaki a saját fülhallgatómmal való személyes tapasztalataimra
a végtelen bölcsességével rámondja, hogy teljesen hülyeség,
és utána nem átall még hozzátenni egy valódi kapitális baromságot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2479) bwoay válasza WN31RD (#2476) üzenetére


bwoay
nagyúr

módosítani nem tudtam már az előzőt, így folyt.:

Hogy milyen irányból jön a hang, azt nem az intenzitása,
hanem a magassága határozza meg, de ennek amúgy sincs
semmi köze ahhoz, amit írtam.
viszont arról ne kezdjünk el vitázni, hogy bedugott füllel,
vagy anélkül hallasz-e meg előbb egy közeledő járművet,
ugyanis erről beszéltem, és őszinén szólva
álmomban sem gondoltam volna, hogy ezt épeszű ember megkérdőjelezi.
Ember, ha bedugod a füledbe a cx300-at, még a zenét sem kell bekapcsolnod ahhoz,
hogy alig érts meg valakit, aki veled szemben állva beszél hozzád mondjuk 5 méterről!
Kerek egy éve használom a füldugót (bringán is több hónapja),
volt időm megszokni, javult is a helyzet, de ha kikapcsolt zene mellett is nehéz
az emberi beszédet megérteni vele,
akkor szerinted mennyire biztonságos vele közlekedni?
Persze, meghallod az autókat, de sokkal, sokkal később, mint füldugó nélkül.
Na vajon ennek van-e jelentősége, amikor az ember egy forgalmas úton kel át?
Azokat az alacsony intenzitású zajokat, amikre füldugó nélkül már felfigyelsz,
ezzel meg sem hallod, annyira letompítja. Ehhh...

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2480) WN31RD válasza bwoay (#2478) üzenetére


WN31RD
addikt

A következő fülhallgatókat használtam (többek között) elég hosszan, sokszor utcán, gyalogosként, forgalomban is: Koss ''The Plug'', Shure E5C, plusz egy Beyerdynamic DT770Pro teljes méretű zárt fejhallgatót. Ezek elég jónak számítanak a külső zajok kizárásában, bár léteznek azért még jobban záró típusok is. A fentiekkel való nem kevés tapasztalatom alapján írtam az előbbieket.

''ha meg kiszeded a füledből, akkor meg áthallasz a határon túlra, igaz...?''
Nem. Leginkább a magasabb frekvenciákat (pl. beszédhang) fogod sokkal könnyebben (nem jobban, csak sokkal kisebb hangerőnél is) hallani. A járművek zaja viszont olyan mélyebb tartományba is lenyúlik, amelyet lényegesen nem tudnak befolyásolni ezek a fejhallgatók (fizikai képtelenség lenne).

Mondjuk az is lehet, hogy csak az én fülem túl jó ilyen szempontból. :D
Vagy: Üvölteted a zenét, amiről külön kiemeltem, hogy más kategória.

Szerk.:
''Persze, meghallod az autókat, de sokkal, sokkal később, mint füldugó nélkül.
Na vajon ennek van-e jelentősége, amikor az ember egy forgalmas úton kel át?
''
Tapasztalataim szerint közel semmi jelentősége nincs, ugyanis még így is bőven időben meghallja az ember. Én legalábbis mindenképpen.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2481) bwoay válasza WN31RD (#2480) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem üvöltetem a zenét, különben nem is lett volna semmi ellenvetésem.
sőt, többször kiderült már, hogy az átlagnál jóval alacsonyabb hangerőt használok
(ugyanolyan lejátszóval és fülhallgatóval rendelkező userekkel összevetve).

nekem plug meg e5c még nem volt (előbbi nem is lesz remélem),
csak a cx, arra tudok hagyatkozni.
még a kezdeti időkben olyan, hogy egy autó a járdán mellett ment el kb 30-al,
és frászt kaptam tőle, mert egyáltalán nem hallottam közeledni.
ha kilépek elé (járdán miért is számítanék autós forgalomra), akkor kivasal.
azóta persze jobban megszoktam, de olyan drámai javulás nem történt,
hogy úgy véljem: ugyanolyan korán meghallom a járműveket,
mint füldugó nélkül. szerintem ez a fizikai lehetetlenség,
hiszen pontosan úgy működik a fülhallgató,
mint egy füldugó: a hangok egy részét teljesen kizárja, a többit letompítja,
és ezáltal nagymértékben rontja a hallást.
mikor itthon használom, nem hallom meg, ha megy a mosógép,
a porszívó, vagy ha kopognak az ajtón.

lehet, hogy a te füled ''túl'' jó, azt valóban nem lehet kizárni,
de eddig mindig jónak bizonyult a hallásom, vagy legalábbis nem adódott semmi,
ami miatt kételkednem kellett volna benne.

PS: most már rendkívül kíváncsi lennék a többi cx tulaj meglátására is.
azt tudom, hogy ponti pl egyáltalán nem reszkírozza vele a bringázást.
de van olyan ismerősöm, aki a sima füldugótól is tart,
meg gondolom a gyártók sem véletlenül hívják fel a figyelmet
a veszélyekre a manualban.

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2482) WN31RD válasza bwoay (#2481) üzenetére


WN31RD
addikt

A Plugot nem ajánlom, borzalmas hangja van, legalábbis hangminőség szempontjából (sok évvel ezelőtt használtam, egy ideig jó volt, aztán elajándékoztam :D).

Javaslom, hogy maradjunk meg a barátságos hangnemnél. Én elnézést kérek a ''hülyeség''-ért, te pedig tartózkodj a ''kibaszott mód utálom'' meg hasonló kifejezésektől.

Én időnként kifejezetten azért tettem fel ezeket a fülhallgatókat zene nélkül is forgalmas helyen, hogy kíméljem a fülem a forgalom zajától.

''mint egy füldugó: a hangok egy részét teljesen kizárja, a többit letompítja''
Semmit nem zár ki teljesen egy füldugó, sem bármilyen hasonló eszköz. Mindent csak tompít, és természetesen az eltérő frekvenciákat nem ugyanolyan mértékben.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2483) bwoay válasza WN31RD (#2482) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát a Plugot én személy szerint eddig is messzire kerültem,
hiteles forrásokból jót még nem hallottam róla, rosszat annál többet.

azt továbbra is fenntartom, hogy van, amit a füldugó teljesen kizár.
ezek azok a zajok, amiket ''szabadfüllel'' :U alig hall meg az ember.
dugóval meg egyáltalán nem.
de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a hangerőből következtetünk a távolságra,
és míg dugó nélkül tök messziről meghallunk egy motort,
addig a dugóval a letompított hang jóval később válik hallhatóvá. ettől veszélyes.
arról nem is beszélve, hogy a zene még el is nyom ebből valamennyit,
plusz az ember figyelmét is elvonja.

PS: ha nincs ''teljes hülyeség'', nincs kibaszott mód utálom sem,
de egyszerűen így érzek,
amikor ilyen goromba módon vonják kétségbe, amit írok.
de nincs gond a barátságos hangnemmel :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2484) ponti_ak válasza bwoay (#2481) üzenetére


ponti_ak
addikt

PS: most már rendkívül kíváncsi lennék a többi cx tulaj meglátására is.
azt tudom, hogy ponti pl egyáltalán nem reszkírozza vele a bringázást.

Ígx van. Próbáltam a cx-et, de Pesten bringázni sajnos kész öngyilkosság (legalábbis veszélyes) még füles nélkül is. :( Csak bicajúton még talán ok volt, de legtöbbször ott is nagyon kell figyelni, és sokszor ki kellett vennem, mert nem volt meg a kellő biztonságérzetem. A pmx100 bevált, azóta csak azzal kerekezem, de azzal is csak közepes hangerővel, leginkább félig lehúzva a fülemről! Így jobban szellőzik, és még a külvilágot is szinte 100%-osan hallom. :)

de van olyan ismerősöm, aki a sima füldugótól is tart,
meg gondolom a gyártók sem véletlenül hívják fel a figyelmet
a veszélyekre a manualban.


Egy szerencsétlen néni állítólag azért halt meg tegnapelőtt a 14-es villamos szerelvényei közé szorulva, mert a villamosvezető fülhallgatós rádiót hallgatott, és nem hallotta meg időben a vészjelzést.. :( :U


[Szerkesztve]

(#2485) Bunyec


Bunyec
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Hamarosan szeretnék venni egy mp3 lejátszót, és mivel általában a gyári fülhallgatók amiket hozzájuk adnak, sokat nem érnek, ezért szeretnék azt is venni hozzá. Számomra a nagyon jó hangzás, mély, magas hangok, basszus számít. Tudtok valami jó cuccot ajánlani? Ilyen esetben érdemesebb fejhallgatót venni, vagy már vannak olyan fülhallgatók amivel ez az élmény elérhető?
Köszi szépen

(#2486) decibel válasza Bunyec (#2485) üzenetére


decibel
aktív tag

Alapvetően mp3 lejátszóhoz én nem ajánlanék fejhallgatót. Hogy fülesből melyiket érdemes egy tapasztaltabb kolléga segíthet.

"you are a monkey poo-poo"

(#2487) decibel válasza mcs (#2477) üzenetére


decibel
aktív tag

Természetesen az egészet nyomtam össze, de idővel elfárad mind a szivacs, mind a műanyag rudacska. A garancia szerintem nem vonatkozik elvesztett szivacsra.

"you are a monkey poo-poo"

(#2488) WN31RD válasza Bunyec (#2485) üzenetére


WN31RD
addikt

Az AKG K26P (zárt) és a Sennheiser PX100 (nyitott) két egészen kiváló kisméretű fejhallgató (főleg az utóbbi). El lehet egyébként érni ugyanilyen vagy még jobb hangzást kicsi fülhallgatóval is, csak épp borsos ára van (nézd meg mondjuk a Shure E2C-t, E3C-t).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2489) WN31RD válasza decibel (#2486) üzenetére


WN31RD
addikt

''Alapvetően mp3 lejátszóhoz én nem ajánlanék fejhallgatót.''
Miért? Kellően alacsony impedanciájút minden további nélkül meg tudnak hajtani.
Mondjuk egy 600 Ohmosat tényleg nem feltétlenül lenne célszerű ilyen kütyüre kötni... :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2490) mr.sony


mr.sony
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkinek tudom ajánlani a Sony MDR-V700-ast, aki fejhallgató vásárlás előtt áll. Nekem nagyon bevállt. Persze, elsősorban dj-knek tesz jó szolgálatot egy-két funkciója, de otthoni, utcai használatra is nagyon jó minőségű.

(#2491) WN31RD válasza mr.sony (#2490) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez inkább a Milyen fejhallgatót? [link] topicba való lett volna.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2492) decibel válasza WN31RD (#2489) üzenetére


decibel
aktív tag

Általában alacsonyabb az érzékenyége egy ugyanabban az ársávban fekvő fejesnek mint fülesnek. Legalábbis ahány fejest néztem arra ez igaz volt aztán lehet csak benéztem valamit.

"you are a monkey poo-poo"

(#2493) bwoay válasza WN31RD (#2489) üzenetére


bwoay
nagyúr

arról meg nem is beszélve, hogy míg korábban
az 5-10 mW-os lejátszók voltak jellemzőek,
manapság 20 alá nemigen mennek a komolyabb gyártók,
de egyes típusok egészen a (névleges :U) 30-40 mW-ig merészkednek,
pont a magasabb impedanciájú fejhallgatók miatt

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2494) WN31RD válasza decibel (#2492) üzenetére


WN31RD
addikt

A gyakorlatban bőven elég az érzékenységük. Ezeket a pici, hordozható fejhallgatókat kifejezetten ilyen használatra (is) gyártják. (Nyilván nem HD600-ról beszélünk.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2495) decibel válasza WN31RD (#2494) üzenetére


decibel
aktív tag

Meggyőztetek. :D

"you are a monkey poo-poo"

(#2496) rumos14 válasza Kráj (#2457) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem sony dugó után ne vegyél mx-es sennheiser-t, mert csak keresni fogod a mélyeket, de találni nem. tehát egy sony füles kellene neked, de az egyenes dugó az napjainkban sajnos szűk keresztmetszet.

(#2497) rumos14 válasza asadasad22 (#2467) üzenetére


rumos14
nagyúr

bár vannak kétségeim a noise cancelling technológia hatékonysága kapcsán, de biztos csak azért, mert még nem próbáltam.
lényeg a lényeg, a játékosod egy cx300 társaságában igen jól fog muzsikálni.
a lejátszó amúgy bejön? napfényben látni vmit a kijelzőből?

(#2498) rumos14 válasza adik (#2470) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha dudál is, akkor jól hallod:)
na de komolyan, azért hallasz _valamit_ a külvilágból. és tapasztalataim szerint a fülbe történő benyomás mélységével csökken a beszűrődés, tehát ha csak félig-háromnegyedig nyomod be, akkor többet hallasz a való világból, persze így a hangzás sem elsz ideális.
lényeg a lényeg, a szemed is használd, ha agybadugóval járkálsz.

(#2499) rumos14 válasza decibel (#2472) üzenetére


rumos14
nagyúr

nemrég összeírtam pár modatot a 2 füles viszonyáról, a lényeg az, hogy a cx300 sokkal jobb, kiegyensúlyozottabb a hangzása és kényelmesebb.

(#2500) rumos14 válasza bwoay (#2475) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, a kossdöplág valóban némileg jobban kiszűri a zajt, de nekem elég a cx300 szintje.
mondjuk a bringázást nem játszanám meg egy ilyen fülessel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.