Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) zoltanz válasza Degeczi (#3585) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Technics (Panasonic -kal együtt) még mindig gyárt audió eszközöket, mondjuk az más pl DJ fejhallgatókat (nem utolsó) a Panasonic meg sétálómagnókat CD -ket rádiókat diktafonokat... Bárhol kapathóak ezek itthon és külföldön is. ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3602) Degeczi válasza zoltanz (#3601) üzenetére


Degeczi
nagyúr

DJ eszközöket gyártanak, igen (ezért írtam "gyakorlatilag leállt"-ot) - de hol jön ez a topikban említett, "otthoni Technics" füleshez?
azt már évek óta sehol nem kapod meg, ezért fölösleges is ajánlani...

(#3603) bwoay válasza zoltanz (#3601) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerinted a panasonic még gyárt hordozható kazettás lejátszót?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3604) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Remélhetőleg holnap megjön a CX-400-as fülesem :DD :DD

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3605) zoltanz válasza bwoay (#3603) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt állítottam, hogy CD sétálómagnót (van fülhallgatós verzsön is SL-CT730) zsebrádiót diktafont Egyébként a kérdésedre igen van (mikrokazettásat) egyébként én Genius -t használok a mély hangok elég jól szólnak nade ne ez legyen a lényeg.

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3606) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok!
Melyik fülhallgatót érdemesebb megvenni? Melyik szól szebben? Sennheiser cx-300 vs. Sony MDR-EX082?
mod: Telefonhoz kellene!

[ Szerkesztve ]

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#3607) BloodRay válasza gpatrik (#3606) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez az MDR-EX082 miféle füles? Csak mert hivatalos helyen semmit nem találok róla. :F
Egyébként nagyon hasonlít EX85-höz.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3608) #78734080 válasza gpatrik (#3606) üzenetére


#78734080
törölt tag

A cx 300-nak erősebb a basszusa és jobban kizárja a külvilág zajait (full be kell nyomni hallójáratba), tömegközlekedésre egyértelműen ez a kettő közül. Amennyiben van alapzaja telefonodnak azt viszont jobban előhozza mint sony.

A sony 82-nek a hangjai szerintem jobban elkülönülnek, főleg sztereot(szóval más hang jön balról meg jobbról) használó számok esetén. Basszus alapszintű benne, eq/effekt beállítással lehet előhozni(és bírja), telefonodnál ez nemtudom mennyire adott. A sony nem annyira zárja ki a külvilág zajait, a hallójáratba félig kell csak benyomni. Inkább csöndesebb helyre jó.

Nekem ennyi jött le, volt mindkettő, aztán más lehet tök máshogy érzi :)

BloodRay: ezt a sony fülest alapjáratban csak a felsőbb kategóriás mp3 lejátszókhoz csomagolja a sony, tehát nem utánzat/hamisítvány, szerintem abban különbözik a másiktól hogy ehhez nincs doboz :) mivel csak egy zacsiban rakják az mp3player mellé.

[ Szerkesztve ]

(#3609) BloodRay válasza #78734080 (#3608) üzenetére


BloodRay
veterán

Szóval alapvetően ez is EX85?
Mert abban basszus nem alapszintű azért. ;)
Persze CX300-nak valószínű tényleg erősebb, de az már erősen a túlzás kategória szerintem.
Zenét meg szerintem már mindenki sztereoban hallgat. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3610) #78734080 válasza BloodRay (#3609) üzenetére


#78734080
törölt tag

Én még a cx300-on is felnyomtam a basszus effektet egyik eq beállításnál, mindenkinek más az igénye :) én zenétől függően állítom és van ahol jól jön a basszus.

A sztereot meg úgy értem hogy a sonynál sokkal jobban kijött a hatás mint cx300-nál. Pl. amikor "körbe megy a fejed körül" hang effekt van egy számban akkor az ott tisztábban jött ki.

Ex82-85: nem hallottam mindkettőt, így nem mondok semmit inkább, az biztos hogy közel állnak egymáshoz.

(#3611) vante


vante
aktív tag

Helló

Előre is elnézést kérek, nem vagyok a témában járatos de... a történetem annyi, hogy jó pár évig megvolt a fülhallgatóm, jól szólt. Tisztán... viszont pár hete valszeg elszakadt a vezetéke, egyik füles szól csak :/ Elmentem a boltba, és vettem egy másikat. Látszólag ez is jó nézett ki, de mikor kipróbáltam otthon :Y Nem is tudom, mintha valami extra basszus lenne rajta. Ezzel már alacsony hangerőn is elég rendesen szól. A másiknál azért fentebb kellett tenni. Szóval ez az extra basszus, de valami nagyon "tompán" szól. Gondoltam, csak kifogtam valami xart. Elmentem máshova, ott is vettem egyet. Ugyanez. Nos, egymás után hallgattam ezekkel zenét. Szerencsére nem az én hallásommal volt gond. A régi szépen szólt egy fülessel, a másik kettő nem tetszett. Esetleg tudna nekem valaki segíteni ilyenben, akinek ismerős ez a helyzet, és ajánlani valami jót? Kinézetre ilyenre gondoltam (csak a fülhallgatót nézd, dobozt ne http://www.ebolt.hu/product142421_category2366.html), és szépen szóljon. Ár nem számítana annyira, csak legyen meg a régi, szép tiszta hangzás, amit a mostaniakban már nincs (Lehet a világ visszafele fejlődik?!).

(#3612) Macilaci457 válasza vante (#3611) üzenetére


Macilaci457
őstag

Mielőtt bármit mernék mondani, mit jelent hogy Ár nem számit?

Mert egy rendes fülhallgató 10k körül kezdődik, és egy minőségi eléri a 30-40.000.- Forintot is. És még mindig fülhallgatóról beszélek.

Ha nem akarsz agybadugósat, akkor is 4-5.000.- Forintért kéne nézni valami Sennheiser-t, ha meg fanatikus vagy, ..... na ezt inkább már nem mondom, eddig még úgy se vett senki Yuin-t. :))

(#3613) vante válasza Macilaci457 (#3612) üzenetére


vante
aktív tag

Na jó, akkor legyen 10 a max. Legalábbis nem hiszem, hogy a mostaniak közül ilyesmi kinézetű faja kis fülhallgatót adnak itthon, ami még tisztán szól az 1-2k-s tompa szólású fülesekhez képest.

(#3614) BloodRay válasza #78734080 (#3610) üzenetére


BloodRay
veterán

Van basszus igényed, az már biztos! :D ;)
Valóban nagyon szépen szólnak egyébként ezek a "térhatású" hangok.
Nagyon megérheti szerintem EX82 azért az árért amennyiért neten több helyen is láttam, ha tényleg közel áll(vagy meg is egyezik) 85-höz. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3615) Macilaci457 válasza vante (#3613) üzenetére


Macilaci457
őstag

1-2k-ért ma a csomagolást és a tárolást veszed csak meg. Régen nagyon szerették a Sennheiser MX-400-at, 500-at, azokat ma már elég olcsón meg lehet venni. A Sony fontopiák is elég jók, MDR-E818LP és attól fölfelé. Ez olyan 2200.- Forint, és a Grundignál biztos jobban szól! De egy komolyabb Sony MDR-E931SL vagy MDR-ED21LP biztos kielégíti az igényeidet. Átban kb 5-6000 ez a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#3616) vante válasza Macilaci457 (#3615) üzenetére


vante
aktív tag

Köszi, viszont én Sony MDR-E931LP -t néztem meg itt ( http://www.argep.hu/opinions_317910.html ). Elég változatos vélemények vannak róla. Ráadásul egyik írja, amit el tudok olvasni, mert magyar :D hogy trance zenéhez jó. Na most én inkább a rock-osabb zenéket szeretem, ezzel az is jó lenne? Szépen szólna?

[ Szerkesztve ]

(#3617) vante válasza Macilaci457 (#3615) üzenetére


vante
aktív tag

Jah, közben néztem egy másikat is. Sony - MDR-ED31LP -t, ez drágább. 7k körül volt. Most már nem tudom melyik legyen. Kár hogy nem lehet valahogy belehallgatni az ilyen termékekbe, mert akkor el tudná dönteni egyből az ember.

(#3618) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Ma jött meg a Sennheiser MX-400-as fülesem és levagyok döbbenve.Hát olyan mély van benne,meg az egész hangzás,gyönyörű.Össze sem lehet hasonlítani a gyári fülessel,ezerszer jobban szól az új.12k volt,szerintem megérte :))

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3619) manutdzoli válasza manutdzoli (#3618) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nem MX-400 hanem CX-400 :B Elírtam

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3620) bwoay válasza manutdzoli (#3618) üzenetére


bwoay
nagyúr

jó, akkor most némán idézzük fel,
amikor a szinte 2x ennyibe kerülő Sonyhoz ragaszkodtál, és tanuljunk belőle ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3621) BloodRay válasza bwoay (#3620) üzenetére


BloodRay
veterán

Mondjuk a különbséget azóta sem tudjuk a kettő között... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3622) bwoay válasza BloodRay (#3621) üzenetére


bwoay
nagyúr

az akkor sem derült volna ki, ha a Sonyt veszi.
viszont úgy látom, hogy maximálisan elégedett a jóval olcsóbbal is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3623) manutdzoli válasza bwoay (#3622) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Igen,piszkosul jól szól.Nekem ennyi bőven elég.Nagyon elégedett vagyok.Nem tudom milyen lehet a Sony,nem is érdekel,az a lényeg hogy elégedett vagyok a CX-400-zal. :DD

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3624) BloodRay válasza bwoay (#3622) üzenetére


BloodRay
veterán

Ebben igazad van, én is örülök, hogy elégéedett vele, de akkor is furdal a kiváncsiság. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3625) manutdzoli válasza BloodRay (#3624) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Engem is érdekel hogy szólhat a Sony :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3626) bwoay válasza manutdzoli (#3625) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Nem tudom milyen lehet a Sony,nem is érdekel"
höhö, látom aludtál rá egyet :)

akkor nincs mese, meg kell venni azt is
tekintettel a fokozódó érdeklődésre :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3627) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

nekem egy sennheiser mx300as fülhallgatóm van, elég szépen szól

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3628) manutdzoli válasza bwoay (#3626) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Persze,vegyem meg a Sonyt is :D Nem vagyok tesztelő :D

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3629) vante


vante
aktív tag

Valaki az enyémre? (utolsó 2 hsz) :F

(#3630) BloodRay válasza bwoay (#3626) üzenetére


BloodRay
veterán

Elég lesz, ha mondd nekem valaki valami ismert fülest/fejhallgatót ami van a közelemben v megfelel neki referenciának, vagy elhozza a Sennheiserét megmutatni. :D
Itthon nekem csak 2-6 ezres panasonic-ok, hama, illetve sony fülesek állnak rendelkezésemre EX85-n kívül. :( Meg egy beyerdynamic DT 331 fejhallgató.
Mivel lehetne úgy tesztelni, hogy rendes mérési adatokat kapjak?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3631) Macilaci457 válasza BloodRay (#3630) üzenetére


Macilaci457
őstag

Mivel lehetne úgy tesztelni, hogy rendes mérési adatokat kapjak?

Egy közel 2 millió forintos műfejes mérőmikrofonnal.

(#3632) BloodRay válasza Macilaci457 (#3631) üzenetére


BloodRay
veterán

Még szerencse, hogy ilyen van itthon 3. :))
Egyébként inkább számokra gondoltam, amiken érdemes összehasonlítani a fülesek hangzását.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3633) darnellsmith válasza Macilaci457 (#3631) üzenetére


darnellsmith
senior tag

2 millió? :Y

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3634) Macilaci457 válasza darnellsmith (#3633) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ne, nem egészen. Csak olyan 7000.- EURo

[link]

(#3635) Macilaci457 válasza BloodRay (#3632) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hát, olyan számokat válassz, ami az adott stílusból kiemelkedő és ezt minden stílusban tedd meg. Klasszikus, Jazz, Pop, Rock.... esetleg elektronikus...

Szólók, és nagyon sok hangszeres zenék (ott hallod ki lehet-e még venni mindet), énekes zene, esetleg női és ffi hanggal is.

És ne aggódj, ha valami nem tetszik. A legtöbb füles egyik - másik stílusban szerepel jobban. Még az is lehet, hogy Jazzben jobb, elektronikusban kevésbé, vagy épp fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#3636) manutdzoli válasza Macilaci457 (#3634) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Elég olcsó játéknak tűnik.7000 euró,atya isten :D

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3637) pizzateszta


pizzateszta
csendes tag

Fülhallgatók/Fejhallgatók olcsón. Érdeklődni PM-ben, vagy e-mailben.

(#3638) darnellsmith válasza Macilaci457 (#3634) üzenetére


darnellsmith
senior tag

itthonra jólenne 1-2 :C

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3639) vante


vante
aktív tag

Na, úgy döntöttem, mivel senki nem reagált az utolsó hsz-aimra, hogy megrendelem a Sony MDR-ED31LP -t. Így legalább magamat hibáztathatom, ha valami nem lesz jó :) Mellesleg honnan lenne érdemes megvenni. A csucstermekek.hu megbízható?

(#3640) darnellsmith válasza vante (#3639) üzenetére


darnellsmith
senior tag

egyik ismerősöm rendelt onnan és korrektek voltak ;)

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3641) vante


vante
aktív tag

Hát, most már tényleg nem tudom :F Olvastam valahol Philips SHE9700 -ról leírást, és már feléje kacsingatok. Gondolom Sennheiserben is van hasonló, de ez azért jól néz ki. Csak nem tudom. In-Ear típus. Ezek belemennek a fülbe rendesen? :D Na meg ez remélem nem olyan, hogy hátulról, a fül mögül lehet a fülbe rakni (tehát ilyen fülhorgos), hanem a normál módszerrel, lentről - be a fülbe.

[ Szerkesztve ]

(#3642) Macilaci457 válasza vante (#3641) üzenetére


Macilaci457
őstag

"remélem nem olyan, hogy hátulról, a fül mögül lehet a fülbe rakni"

Pedig jó az! :K Én direkt úgy hordom! Ugyanis ha nem lóg, hanem hátul a füled mögül jön a vezeték, akkor minimálisra csökken a vezeték hangvezetése, nem fogod hallani a kábelen keresztül, ha mondjuk a kábel egy zip-záron, vagy a kabát akatt surlódik!

De nem mindegyik típust tudod így hordani. A profi modellek viszont majdnem mind ezt használják! Lásd itt: www.earphonesolutions.com
Képeket nem linkelhetem be jog miatt, de érdemes megnézni. A nagyok típusai fülben fényképezve!

(#3643) vante


vante
aktív tag

Ilyen szempontból a Shure SE530 nagyon jól néz ki, meg ahogy látom a garancián kívül mindent adnak hozzá. Viszont az ára :Y

(#3644) Macilaci457 válasza vante (#3643) üzenetére


Macilaci457
őstag

Igen, szóval az a helyzet, hogy ahogy minden más is a fülhallgatók is fejlődtek, mégpedig elképesztően sokat. Csak ehhez komolyan kéne venni, hogy megéri, és lehet annyira jó fülhallgatót kapni 40.000.- Forintért, ahogyan egy jó MP3 lejátszót is. Csak nem 8ezerért kéne fülhallgatót venni egy 30ezres lejátszóhoz, hanem valahol egyenlően meghúzni a határt.

És látod, nem egy - két modellről van szó, hanem rengetegről. Sokan már úgy dobják ki az olcsó fülhallgatókat, mint kocsiból a gyári illatosítót! (már ha van olyan :DDD ) Oké, ez a "sokan" nem éppen az átlagemberre vonatkozik. De hidd el, hogy megéri, én legalább két évet rágódtam az első komoly fülhallgatóm előtt, és azóta is ámulok tőle!

[ Szerkesztve ]

(#3645) riam válasza vante (#3639) üzenetére


riam
tag

Szerintem nem fogod megbánni, ha ezt a típust választod. Én a MDR-ED21LP-t ismerem, a fiam most is olyat használ egy stormbue a9+ mp3-al, számára abszolút ez a favorit. Nagyon komoly mélyei vannak, kényemes a kialakítása is. Jól zár, annak ellenére, hogy nem az a tipikus fülbedugós. Gondolom a MDR-ED31LP még jobb lehet.
Én személy szerint a sony ex85lp jobban szeretem, de az üzletben elég drága, máshol meg (vatera..stb) nem érdemes sonyt venni, mert sajnos hamisítják!

[ Szerkesztve ]

(#3646) atylivi


atylivi
csendes tag

hello!

Végre találtam egy fülesekkel foglalkozó fórumot
Az lenne a kérdésem hogy a sonyericsson hpm-70-es fülesről mi a véleményetek?
nokia 6120c-hez akarok vmi jobbat, mert a gyári nagyon sz*r..
És a neten (árverési oldalakon)kaphatók-ról hogyan tudnám megállapítani hogy eredetiek-e
pl van sennheiser cx300-as 3-4e körül gyári csomagolásban, elég irreális az ára...

üdv

N 1611 -> Er A1016 -> N 3310 -> N 3510i -> SE T610 -> Moto V360 -> N 6120c

(#3647) csabooooo válasza Macilaci457 (#3644) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Na persze-persze. Szerintem meg az a helyzet, ha valaki komolyan gondolja a zenehallgatást az nem MP3-at fog hallgatni. MP3 hallgatásához meg teljesen felesleges 40.000 Ft-os füllhallgató. Szerintem.

(#3648) vante válasza Macilaci457 (#3644) üzenetére


vante
aktív tag

Neked most milyen is van? Említetted, hogy te is vettél valamit, mert már untad az olcsókat. Illetve milyen stílusú zené(ke)t hallgatsz vele?

(#3649) Macilaci457 válasza csabooooo (#3647) üzenetére


Macilaci457
őstag

igen, pontosan ezzel a hozzáállással találkozom máshol is, csak az a helyzet, hogy pontatlan.

Nem tudom jobban megmagyarázni, de arról van szó, hogy az MP3 is egy tömörített formátum, aminek a tömörítési rátája nem áll meg 128kbps-nél, hanem lehet 320kbps-el is tömöríteni. Ez az egyik fele, a másik fele pedig, ha tetszik, ha nem, a 320kbps-es MP3-at is vissza lehet adni jól, és rosszul is. Nos, ebben van a különbség!

Vante:

Nekem egy Jays q-Jays van. www.jays.se
A világ legkisebb duál mikro armatúrás fülhallgatója.

Én mindenféle zenét hallgatok kivéve elektro-t. Jazz, Rock, Heavy-Metal, Classic, Blues...
Ami nagyszerű vele, hogy egy filmet is tök jó megnézni este úgy, hogy nem egy fejhallgató van a fejemen, és szinte ugyanúgy szól, mint ha fejhallgató lenne a helyén, csak kicsit szűkebb a tér, mint minden in-ear fülhallgatónál.

[ Szerkesztve ]

(#3650) Macilaci457


Macilaci457
őstag

De miután a hallás egy szubjektív dolog, mindenkinek más az ízlése, és az igénye, leginkább azt tudnám mondani, hogy ezt hallani kell, nem beszélni róla. De sajnos kipróbálási lehetőség nem igazán van.

Ezért szoktak a head-fi fórumosok is találkozókat csinálni, ahol mindenki elhozza a féltve őrzött kincseit, hogy mások is meghallgathassák, és megértsék, miért van egy 70.000.- Forintos fejhallgató és egy IPOD között egy ugyan olyan árú fejhallgató erősítő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.