Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Victor-y válasza Macilaci457 (#3040) üzenetére


Victor-y
aktív tag

Már egyszer kicseréltettem pont egy ilyen probléma miatt. Ezért most inkább egy másikra szeretném ráfizetéssel. Úgy hallottam az új Sennheisereknek jobb minőségű a kábelezése, így talán nem fog ilyen probléma előfordulni vele (koppkoppkopp).
Szal most épp azt próbálom kitalálni, hogy melyik az a Sennheseiser fülhallgató, amire megérné leváltanom a CX300-ast.. CX 55 vagy CX400 pl.?:F

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#3052) asadasad22 válasza Victor-y (#3051) üzenetére


asadasad22
őstag

Szerintem eddig nem a kábel miatt mentek tönkre nagyrészt a CX300-ak, hanem valami más ok miatt. Segítsetek ki, ha tévedek. Nálam sem kábel gond volt, egyszerűen nem jött onnan hang ahonnan kellett volna, de a másik oldalról lehetett hallani, hogy jön hang, vagyis tuti h nem kábelhiba volt. Nagyon jó kis kábele van a CX300-nak is.

(#3053) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali!
Utcai MP3 hallgatáshoz kellene nekem valami jókis füllhallgató, méghozzá egy Sony Ericsson HPM70 (azthiszem az az agybadugós) helyett, mert annak 10 centi a vezetéke, és hosszabbítóval nem akarok ügyködni. Szóval preferálom az agybadugós fajtát, mert az nem esik ki a fülemből, pláne olyat ami jó sok és tiszta mélyhangot ad ki.

Ezt néztem ki eddig magamnak, nem nagyon akarok 5k fölé menni, szóval légyszi írjatok tapasztalatokat ötleteket... Köszi! :R

(#3054) Inside5


Inside5
csendes tag

Sziasztok!

Eladom 2 hónapos, nem használt fekete Sennheiser CX300 fülhallgatómat. Dobozában,
garanciával, számlával, ára: 7000 Ft.

Tel.: 06 30/317 5217
csandi9@t-online.hu

(#3055) R.P. válasza Inside5 (#3054) üzenetére


R.P.
aktív tag

Lehet ám apróhirdetést feladni... :R Ez nem hirdetőfal. :)

(#3056) ponti_ak válasza R.P. (#3055) üzenetére


ponti_ak
addikt

:) Pont azt figyelmeztetted (egyébként helyesen), akitől szvsz érdemes lenne venned egy jófajta cx300-ast.. kicsit alkudsz belőle, és máris van egy jó IEM-ed, a Genius-t meg szvsz felejtsd el.. Fele annyiba kerül, de lehet hogy nem ér fele annyit (nem ismerem, de a cx-et igen, és 6-7k-t megér).

(#3057) R.P. válasza ponti_ak (#3056) üzenetére


R.P.
aktív tag

Hát, bocs, a szabály az szabály... :) Nem tudsz véletlenül tényleg 3-4k-ba kerülőt mondani? Mert komolyan nem akarok annyit elkölteni rá - másra kéne a lé. Valóban kaka az a Genius?

(#3058) asadasad22 válasza R.P. (#3057) üzenetére


asadasad22
őstag

Én 4,5k-ért szereztem, csak ügyesnek kellett lennem. De azok után, hogy ismerem, hogy milyen, 9k-t is kiadnék érte :)

(#3059) ponti_ak válasza R.P. (#3057) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nem ismerem a Genius-t, így nem tudom, hogy mennyire jó/kaka. Creative 630P szóbab jöhet még esetleg, vagy a Panasonic IEM-eket nézd meg, azok olcsóbbak.
Nekem a cx 2 éve megvan, 1,5 évig sokat használtam (egy fél éve nem igazán) de semmi baja. Jól szól, kicsit sok a basszusa, de most is azt mondom hogy a kategóriájában első, főleg, hogy mostanság lejjebb jött a 10k-s árszínvonalról (azt hallottam legalábbis)..

(#3060) bwoay válasza asadasad22 (#3058) üzenetére


bwoay
nagyúr

az ok, de a tied az hamis ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3061) ponti_ak válasza bwoay (#3060) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hehh, én senkit nem akartam ijesztgetni ezzel... :)

(#3062) asadasad22 válasza bwoay (#3060) üzenetére


asadasad22
őstag

Nem az, ez egészen biztos :) Hivatalos boltból van számlával stb-vel ráadásul azóta egyszer elhalkult mint már írtam, és kicserélték, én magam bontottam ki a dobozát, és biztosan eredeti. De én eléggé ügyes voltam, mint mondottam, ez egy visszanemtérő alkalam volt. Amúgy senkinek sem javaslom, hogy ennyiért próbáljon cx-et venni, mert az tényleg nagy eséllyel hamis lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#3063) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok! Előre is bocsi, de nem volt időm végigolvasni a topikot.
Bedugós fülgallgatót keresek, 3-6 ezer körül. Középkategóriás mp3 lejátszóval használnám. Panasonic hje300-at nézegettem, de nemtudom mit kellene. Az szép piros volt :) Ebben az árkategóriában mi lenne számomra a legjobb választás ár/érték arány tekintetében?
Köszi!

(#3064) asadasad22 válasza Boolash (#3063) üzenetére


asadasad22
őstag

Figyelem, meg fogsz lepődni a válaszon: CX300. :) Igaz, hogy 8k, ami túllép a 6k-n, de akkor is ilyet kell venned, ennyi. :D

(#3065) Boolash válasza asadasad22 (#3064) üzenetére


Boolash
aktív tag

Igen, azt szúrtam ki én is először, de hát sokallom azt a 8k-t :)
Aztán olvastam a panasonicokról, hogy azok se rosszak.
Ja egyébként: lehet kapni külön gumit a fülhallgatóra? Mert van nekem most egy elég jó fülhallgatóm, csak elhagytam róla pont azt ami méretben jó nekem...

[ Szerkesztve ]

(#3066) Macilaci457 válasza Boolash (#3065) üzenetére


Macilaci457
őstag

általában nehéz ilyen gumiharangot utólag szerezni ezekhet az olcsóbb típusokhoz.
Gyakorlatilag nincs.

Egy megfontolandó tanács fülhallgató kereséshez: -biztos vagyok benne, hogy létezik 8.000.- Forintos kategória alatt is jó, csak érdemes talán úgy kezdeni a keresést, hogy maximalizálod az árat, és megkeresed azért az árért a leg KEVÉSBÉ csilli-villi modellt. Ezzel elkerülheted, hogy szinte csak a dizájnért fizess. :)

[ Szerkesztve ]

(#3067) Boolash válasza Macilaci457 (#3066) üzenetére


Boolash
aktív tag

Okés, értelek. Akkor legyen a max ár 5000. jelenleg a sonyericson telefonomhoz (w300i) kapott fülhallgatót használok, amivel meg vagyok elégedve, csakhát elhagytam az egyik ilyen gumiharangot, meg a zsinór 10cm...
Amit ilyen árban láttam egyenlőre csak a panasonic rp hje300-at láttam ilyen 5000 körül (amit ismerek is). Frekvenciatartományra itt is (papiron) megvan a 6hz-24khz, meg a reklám. Milyen alternatíváim lennének még? Vagy ez jó lehet ennyiért?

(#3068) Macilaci457 válasza Boolash (#3067) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ebben az árkategóriában én nem tudok neked típust javasolni, de jól értem, hogy neked van egy fülhallgatód, amivel meg vagy elégedve, és van 5000.- Forintod egy gumiharangra, meg 1m vezetékre? :DDD

Mert így máris könnyebb a téma :D

De most komolyan, ha előrelépésnek szánod, az nem biztos, hogy 5000.- ből menni fog, ha meg meg vagy elégedve a mostanival, miért nem veszel gumiharangot, meg egy fülhallgató hosszabbítót (akár házilag csinálsz).

Ha megtudod, hogy kompatibilis-e valamelyik ismert márkával a gumiharang, akkor akár találhatsz is rávalót.

[ Szerkesztve ]

(#3069) Boolash válasza Macilaci457 (#3068) üzenetére


Boolash
aktív tag

Hát azt írtad, hogy ilyet gyakorlatilag nem lehet venni :) Akkor hol nézzek ilyenek után? Melyik boltba mennyek be végigpróbálni ezeket a gumikat?:)

(#3070) Macilaci457 válasza Boolash (#3069) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ez nem így működik, fórumokban utánakérdezel, hátha kompatibilis pl. Sennheiser CX, vagy Shure harangokkal, és megkérdezed a Sennheiser-es topicban, hogy van-e valakinek ilyen gumija. (főleg a kicsi, és nagy lehet hogy van, a legtöbben a mediumot használják)

Legvégső lehetőség, ha valamivel kompatibilis, és nincsen itthon, hogy megrendeled eBay-en, ott szokott lenni, például ez:

[link]

"fit most of the in-ear handsfree or earphones, such as Sony Ericsson HPM-70, Sony ex51/ex71/ex81, creative ep-630... and more compatible models"

Medium size (gondolom neked ez kell, de van large, small is. 3 párat kapsz, így ha valakinek kell, eladhatod, egy időben kerestek nagyon a Sennh. topicban is.

Az ára pedig úgy alakul, hogy:

0.99 font a 3 pár gumi
2.99 font Magyarországra a posta

Az kb 1500.- Forint, és kb 1 hét alatt jön meg Hong-Kongból.
Ami nem kell, meg eladhatod. Főleg medium-ot szerintem simán.

[ Szerkesztve ]

(#3071) Macilaci457 válasza Boolash (#3069) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ha gondolod, én az 5000.- Forintért beszerzem neked a gumikat, és csinálok egy hosszabbítót neked :D De megcsinálhatod magad is.

(#3072) Boolash válasza Macilaci457 (#3071) üzenetére


Boolash
aktív tag

Nem, nem akarlak itt fillérekért halálra dolgoztatni!:) Sztem megtudom én is csinálni :)
Köszi a segítségeket! Kutatok egy közepes gumit! :)

(#3073) Macilaci457 válasza Boolash (#3072) üzenetére


Macilaci457
őstag

:)

(#3074) vz12 válasza Boolash (#3072) üzenetére


vz12
tag

Hi!

Nekem is hasonló problémám volt nemrég, Panasonic HNJ50 -ről
sikerült elhagyni mind a 2 közepes dugót, de egy kis nyomozás után
találtam egy Bp-i céget akik 2 hét alatt beszerezték.
"Meglepő" módon Panasonic márkakereskedés volt ... :)
Kértem 5 DARABOT, kb. 1400 Ft.
Nem akarok reklámozni, de ha kell név,cím, beírom ide.

(#3075) Boolash válasza vz12 (#3074) üzenetére


Boolash
aktív tag

Hű nagyon örülnék, ha megadnád a bolt elérhetőségeit (akár magánba, ha nem akarsz reklámot). Nemhinném, hogy nagyon különböznek ezek, de egy próbát mindenképpen megérne nekem!

(#3076) vz12 válasza Boolash (#3075) üzenetére


vz12
tag

Hi!

www.videopart.hu
Bp. XI. Kalotaszeg u. 28.
Telefonszám a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#3077) bLL^


bLL^
senior tag

Sziasztok!

Milyen fülhallgatót ajánlotok az alábbi megkötések alapján?
Max 8k, (minőségileg)márkás és ne legyen agybadugós. Ahogy olvastam a Sennhesier CX 300 a király, de ahogy néztem agybadugós.
Nem tudom, hogy fej- vagy fülhallgató , de van valakinek tapasztalata a Sennhesier OMX 52-vel?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3078) Macilaci457 válasza bLL^ (#3077) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nam éppen fülhallgató, de ha egy kicsit hozzá tudsz tenni, a Sennheiser PX100 és PMX100 -nál nem nagyon van jobb választás az árkategóriájában.

Vagy Clip-on típusban az általad említett árkategóriában a Koss KSC/75

(#3079) bLL^ válasza Macilaci457 (#3078) üzenetére


bLL^
senior tag

PX-PMX-el igazából az a baj, hogy nem szeretnék pántot és 2x drágább mint az OMX52. Ez a Clip-on típus végülis csak egy kikacsintás, nem hiszem, hogy rendelésre kari előtt megjönne, talán MM és társaiban lehet a polcokon hasonló, ezért is érdekelne elsősorban egy könnyen beszerezhető és jó nem agybadugós füldugó.

[ Szerkesztve ]

(#3080) asadasad22 válasza bLL^ (#3077) üzenetére


asadasad22
őstag

Az a baj, hogy ha nem agybadugós fülest veszel, akkor hiába költesz rá akármennyit, komolytalanul fog szólni.

(#3081) bLL^ válasza asadasad22 (#3080) üzenetére


bLL^
senior tag

Miért is? :F

(#3082) Dashes


Dashes
őstag

2e környékén mit ajánlotok? ( normál, nem agybadugós)

(#3083) rumos14


rumos14
nagyúr

legalapabb sony mdr fülest.

(#3084) Macilaci457 válasza asadasad22 (#3080) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ezt nem teljesen igaz. Ismered ezt?

Ha azt mondom, hogy ez a
Yuin PK1-es úgy szól, mint egy fejhallgató?

Persze azt is hozzáteszem, hogy
az ára 159$ ami kb 28.000.- Forint!

Azoknak tervezték, akik nem szeretik az agybadugóst, vagy kényelmesebb zenehallgatásra vágynak, de jó, azonos minőségben.

No persze ez nem a ragasztott műanyag fóliás csomagban akasztod le a MM-polcáról, hanem fadobozban kapod!

[ Szerkesztve ]

(#3085) bLL^ válasza Macilaci457 (#3084) üzenetére


bLL^
senior tag

Szerelmes lettem. :B :D
Ez a Yuin milyen márka? A google a láma vagy a googleskillem?

(#3086) Macilaci457 válasza bLL^ (#3085) üzenetére


Macilaci457
őstag

Kínai.

Ha arra keresel rá, hogy Yuin PK1, PK2, vagy PK3, akkor jönnek le infók, magának a vállalatnak nem tudom mi a címe.

[ Szerkesztve ]

(#3087) bLL^ válasza Macilaci457 (#3086) üzenetére


bLL^
senior tag

Ha Mo.-n nem is, arról tudsz vmit, hogy Eu-ban máshol forgalmazzák?

[ Szerkesztve ]

(#3088) Macilaci457 válasza bLL^ (#3087) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem tudok róla, hogy Eu-ban forgalmaznák, hacsak nem UK-n belül.
De USA boltból lehet rendelni, és tapasztalatból mondom, hogy vámügyintézés után is olcsóbb, mint ha EU-ban lenne.

(#3089) bLL^ válasza Macilaci457 (#3088) üzenetére


bLL^
senior tag

Annyira azért nem musthave a cucc, csak holnap megyek "sógorékhoz".

(#3090) Macilaci457 válasza bLL^ (#3089) üzenetére


Macilaci457
őstag

Gondoltam. Ráadásul amennyiben nincs fejhallgató erősítőd, nem is a PK1-et kell venni, hanem a PK-2-t, az meg fele annyiba kerül.

Ugyanis a PK1 impedanciája 150 ohm.

[ Szerkesztve ]

(#3091) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van egy DIva fx-45 öm ehhez szeretnék venni egy fülhallgatót ami sokáig birja (befürdötem ezzekkel a kinai szarokkal :S) és jól elszigetel és kényelmes utcai viseletre kellene suliba járni stb sapka alá vagy sapka nélkül!

Köszi!

Minden szinten,szinte minden.

(#3092) Macilaci457 válasza m0rd0k (#3091) üzenetére


Macilaci457
őstag

Szóval "agybadugósat" ?

Milyen értékben?

(#3093) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

nemfontos ár de olyan 5-6 körül...

Minden szinten,szinte minden.

(#3094) asadasad22 válasza Macilaci457 (#3084) üzenetére


asadasad22
őstag

Na ja, de ennek az ára beteg :) Az meg lehet, hogy úgy szól, mint egy fejhallgató, de nem mind1, hogy milyen fejhallgató. Egy cx300 is jobban szól, mint a gagyibb fejhallgatók szvsz. Abban meg nem hiszek, hogy annyira jól szól. Eleve nálam már ott elbukott a dolog, hogy nem agybadugós, hiszen így gondolom minimálisan (vagy semennyire) zárja ki a külső zajokat. És eleve nem hiszek benne, hogy egy ilyen hagyományos füles akár a közelébe is tudna érne egy in-ear-nek. A márkáról sem hallotam még életemben, az is kicsit gyanus, de persze attól még lehet jó, hogy nem ismert itt. Egyébként ennyiből UE super.fi 5 pro-t kapni, enyhén jobban szólhat :)

[ Szerkesztve ]

(#3095) Macilaci457 válasza m0rd0k (#3093) üzenetére


Macilaci457
őstag

Megint ezt a tanácsot tudom adni: [link]

(#3096) Macilaci457 válasza asadasad22 (#3094) üzenetére


Macilaci457
őstag

Azért nem írnék le valamit azért, mert nem ismerem. Elvégre ha már piszkálódunk a nem a Sennheiser találta ki a CX -et sem, ha nem csal az emlékezetem. És a Foster-t sem ismerem itthon. Biztos valami szar az összes. :P

(#3097) m0rd0k válasza Macilaci457 (#3095) üzenetére


m0rd0k
senior tag

eddig értem de nem értek egyáltalán hozzájuk max ár 5 ezer ft mert ugye kihozásért is fizetni kell :) Tundál nekem mondani ilyen kategóriába valami kényelmeset és jót?

Minden szinten,szinte minden.

(#3098) Macilaci457 válasza m0rd0k (#3097) üzenetére


Macilaci457
őstag

Passzolok, ebben az árkategóriában nem nagyon mozgok.
De pl. a Sennheiser MX sorozatban találsz ennyiért... (nem agybadugós) most vannak újak is. A Senheiser streetwear topicban kérdezz rá.

Szerintem agybadugósat ennyiért nem érdemes venni, mert igénytelenül fog szólni.

Nekem van itthon egy MX 300-asom, ami kb 4 éves lehet, sose vigyáztam rá, egyszer egy pohár gin-tonicba is belelógott a nyakamból, és a zsinórt a zsebembe gyűrtem, de máig semmi baja. Vagy csak szerencsés voltam. :D

(#3099) bLL^ válasza m0rd0k (#3097) üzenetére


bLL^
senior tag

Tegnap vettem 15€-ért MX 450-et, nagyon kényelmes és eddig nekem tökéletes a hang minősége. Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3100) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Nekem nincs valami jó véleményem a Sennheiser MX500-ról. Az MM-ben vettem kb 1-2 éve, eredetinek tünik. A Hangja elfogadható, bár talán jobb a basszusa annak, amit eredetileg az iAudio U2-höz adtak. Viszont így hidegben a vezetéke úgy megmerevedik, mintha nem is lenne hajlékony és ahogy hozzásurlódik a kabátom nyakához vagy akármihez, miközben megyek, az nagyon behallatszik kattogás kaparászás formájában - mivel merev tök jól vezeti a rezgést - Először azt hittem, hogy KH-s de nem az.

Mi tudtok ajánlani, ami kapható tucat termék de nincs vele ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.