Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) sztyui2 válasza vili13 (#2699) üzenetére


sztyui2
őstag

Mondjuk ez igaz. Nem vagyok valami hihetetlenül tájékozott a témában. Akkor a Shure fülcsik a világ legjobb fülesei? Jah, és ha annyira tájékozott vagy, akkor mondd már meg légyszi, hogy mér olyan drágák azok?

(#2702) sztyui2


sztyui2
őstag

A fent lévő hozzászólásban szigorúan a fülhallgatókra gondoltam. Nem pedig a fejhallgatókra. Az egy teljesen más téma. Abban a Sennheiser a legjobb nem?

[Szerkesztve]

(#2703) Macilaci457 válasza sztyui2 (#2701) üzenetére


Macilaci457
őstag

akkor mondd már meg légyszi, hogy mér olyan drágák azok?

Hagy válaszoljak én, bár kiegészítést biztosan igényel:

Vannak gyártól, akik sok éves tapasztalattal bírnak a hallójáratban elhelyezkedő eszközökkel. Pl. hallókészülékek, és hang-tompítók is ide tartoznának.

Nyilván a név is benne van, de talán nem véletlenül drágább egy HILTI fúró mint egy Dimension.

Ezek az in-ear fülhallgatók nem a szokásos membrános hangszórót használják, hanem un. micro-driver technologiát. Megfelelő akusztikai ismeretekkel bírók el tudnák magyarátni, hogy mennyire nehéz a zenei hangok teljes spektrumát egyetlen 4-6mm hosszú csövön keresztül kiadni, (ami ugye aztán megy a füledbe). Ahogy a hangfaltechnikában is bajok vannak az egy hangszórós megolsádokkal, olyan is van, jó drága, és különleges kialakítású dobozokat igényel. A drágább modellek több mikro-meghajtót is tartalmaznak, ami egy hangváltóhoz csatlakozik.
[kép]
Az UE Triple.fi felépítése

Nyilván ez is mind költség, és a kutatási munka is az.
Ez az egyik oka. A másik, hogy pl. ahogy az Ultimate Ears UE11-nél is, a profi in-ear hallgatókat az ügyfél füléről vett minta alapján formázzák meg, így tuti a kényelem, és garantált a hangzás, elvégre a te füledre gyártják.
[kép]

És még hozzá jön, hogy mégis hány ilyen fülhallgatót vesz az ember egy évben? Egy UE11-et valószínűleg egy életre vesz, és ennél jobbat jelenleg a Földön nem tud senki, hacsak nem találnak ki valami jobbat, mint a fül. :)

[Szerkesztve]

(#2704) Macilaci457 válasza péter007 (#2700) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ennyi pénzért kapsz:

Sennheiser CX-300-at, és AKG K-324p-t.

Majd ha megnézed rájössz miért, de ne mondd, hogy nem válaszoltam.

(#2705) sztyui2


sztyui2
őstag

Kössz a válszt. Mostmár legalább tudom, hogy ha MIlliárdos elszek, akkor Shure fülhallgatót kell venni

(#2706) asadasad22


asadasad22
őstag

Melyik a legjobb füles akkor? Ultimate Ears UE11 vagy Shure E5C? Az utóbbit 130 ezerért láttam vhol :)

(#2707) Macilaci457 válasza asadasad22 (#2706) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ultimate Ears UE11, vagy majd jön a Westone UM3 is. ( a Shure inkább az univerzális piacra gyárt )

(#2708) Macilaci457 válasza Macilaci457 (#2707) üzenetére


Macilaci457
őstag

Jav.: a Westone ES3 -at akartam írni, az UM3 az univerzális.

(#2709) asadasad22 válasza Macilaci457 (#2708) üzenetére


asadasad22
őstag

Nem tetszenek nekem ezek a személyre szabott fülesek. A hangjuk biztosan qrvajó, meg kényelmes, de túl drága és csúnya, a fülnek nincs szép alakja belülről :)

(#2710) bwoay válasza asadasad22 (#2709) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem is azt a célt szolgálják, hogy a szemet gyönyörködtessék ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2711) Dim


Dim
csendes tag

Sziasztok!

Medagta magát a fülesem. Sony MDR-E828LP volt ha minden igaz.
Az a tipus amelyikből két változat van. Tokkal és tok nélkül. A felcsévélős tokost vettem MM-ban, 4600 HUF körül. Azóta kiderült, hogy feléért megrendelhető. :W
Ha valaki hasonló cipőben jár, vagy legalábbis kétségei vannak, ajánlom a következő oldalt: [link]
Meg voltam elégedve a hangjával. Xmicro lejátszóm van. Na annak nem voltam kibékülve a hangjával, főleg mélyével. Így utólag még durvább, hogy újra a saját (vagy egy hasonló kategóriás discman) fülesével voltam kénytelen újra hallgatni a Sony halála után.
Az új beszerzést nem MM-ban tervezem, neten rendelem majd. Úgy döntöttem többet szánok rá (vérszemet kaptam :B ) Így tehát kb 10e lenne a keret postával, vagy végső esetben a nélkül. (azaz +p.kltsg.)
Kérdésem az lenne mit ajánlanátok?
Tudom a sláger a cx300... :))
Még sosem volt alkalmam kipróbálni ''agybadugós'' hangkeltőt. Nem tudom mennyire tetszene. A sima füleseket is kicsit nehezen szoktam meg. A Sony a ''végére'' nem volt rossz, de szivacs nélkül használtam. Olvastam, hogy az sem szerencsés. Így jártam :DDD
Mivel gyengének érzem a lejátszó mélyeit elgondolkodtam az izombasszusos agybedugósokon, de ha nem válik be és kidobtam az ablakon 5-10e ftot én tökön bököm magamat! Nem is pont a hangja, inkább a saját fülem macerái miatt aggódom.
Szempont az is, hogy tetszene egy nyakbaakasztós kivitel, de ezek közül nem forog közszájon a forumban egy sem.
Ha nem is olvastam minden hozzászólást, azért sokon átrágtam magamat.
Agyaltam, agyaltam, de inkább rákérdezek.
Használni munkahelyen (itt nem árt ha meghallom ha szólnak hozzám) és buszon (itt viszont nem baj ha kizárja a külső hangokat :F ) szoktam.
Jó hangzással, de erős méllyel keresek valamit ami nem hátrány, ha nyakbaakasztós.
Leírtak alapján gondolkodtam ThePlugon és cx300on, sennh 450en valamint sennh-ből van nyakbaakasztós kereten aluli árral, de nem hallottam róla semmit. Sonyból is találtam valamit ami mindezeket kombinálja (MDR-NX1) de ezt sem említette még meg a kutya sem a fórumban :Y
Bocs ha túl hosszúra eresztettem a nyomoromat.
Valaki aki közelről ismeri az említetteket segítsen plz. De ne úgy, hogy vegyek cx300-at mert az jó :U

Előre is köszi

(#2712) Alyens válasza Dim (#2711) üzenetére


Alyens
aktív tag

Szia! Nekem AKG K324P van! Kb cx300 kategória! És nagyon kényelmes! szerintem kényelmesebb mint egy hagyományos fülhallgató! Azoktol még szivaccsal is megfájdult a fülem 2óra alatt.

http://shrimpland.hu

(#2713) vili13 válasza Dim (#2711) üzenetére


vili13
őstag

''Tudom a sláger a cx300...''

Szerinted ez csupán véletlen, vagy összeesküvés-elméleted is van hozzá?

''nem hátrány, ha nyakbaakasztós''

pl. Panasonic RP-HNJ50E. Ezt is szokták dícsérni, csak ritkábban - a cx300 valamivel jobb, bár drágább is.

''gondolkodtam ThePlugon és cx300on, sennh 450en''
''Valaki aki közelről ismeri az említetteket segítsen plz. De ne úgy, hogy vegyek cx300-at mert az jó ''

Ezeket közelről ismerem. A plug borzalmas, az mx450 pedig a közelébe sem ér a cx300-nak. Vegyél cx300-at, mert az jó! ;)

(#2714) rumos14 válasza Alyens (#2712) üzenetére


rumos14
nagyúr

na ez az akg érdekes lehet, jó lenne összehasonlítani egy cx300-zal.

(#2715) Tüzi

Én még 4 éve vettem egy Technics-et. RP-F400 [kép]
30 óra LAN után is ugyanolyan kényelmes, nem nyom, nagyon jók a hanghatások benne. Tiszta 3D. Lehet hallani, ki-honnan jön, jobbról-balról, lentről-fentről, előlről-hátulról... Igaz, így 4 évesen, már kezd a hangszóró szivacs szétmálani, de még mindig nem recseg, nem zörög, szerintem nem is fog. 11500volt, ha találtok még ilyet, vagy ehhez hasonlót, szerintem jó vétel.

pár adat:
* Dynamic open-air type headphones
* Driver units: 40mm (1 9/16'') diameter
* Impedence: 40ohm/1Khz
* Sensitivity: 102 dB/mW
* Rated Power: 100mW
* Power handling capacity: 1000mW
* Frequency response: 8Hz to 27Khz
* Cord: Approx 3m (9.8ft) long
* Plug: 24K Gold Plated 3.5mm
* Weight: 205g (7.2oz) (without cord)

Szvsz jó vétel. Már lehet venni 20font környékén is...

[Szerkesztve]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2716) rumos14 válasza Tüzi (#2715) üzenetére


rumos14
nagyúr

bwoay virtuálisan fenékbe fog billenteni, mert sokadik user-ként a rossz topikba írtál :P

(#2717) Tüzi válasza rumos14 (#2716) üzenetére

Jó, nekem aztán fülhallgató, meg fejhallgató... egyre megy :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2718) asadasad22 válasza Tüzi (#2717) üzenetére


asadasad22
őstag

Nekünk viszont nem mind1 :)

(#2719) bwoay válasza Tüzi (#2717) üzenetére


bwoay
nagyúr

meg gondolom a ''fülel'' és ''fejel'' szavak is szinonímák nálad

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2720) Dim


Dim
csendes tag

Re... Vannak új kérdéseim :)

a cx300 és a Creative-Labs EP-630 ''elméletileg tesók''. Ez mit takar? Mert árban 3000 körüli a különbség. Ez, ha hozzátesszük, hogy az ár 1/3-a, akkor ugye nem kevés.
Egyre inkább húzok a nyakbaakasztós megoldások felé. Visszagondolva az előző fülesemmel is az volt a bajom, hogy állandóan azon variáltam hogy legyen jó a nyakamban. Ha ott és akkor nem lóg annyira, valószínüleg nem akadok be és nem tépem ki a fél lelkét. Esztétikailag sem a legelőnyösebb a feltekerve és összefogva himbálózó kábel.
A Creative-Labs EP-635 -ről találtam képet a neten, és az nyakbaakasztós. Ezen felül mi lehet kettejük (ill. hármójuk) közt a különbség?
cx300 EP630 és 635 között választva is csak a klasszikus felelet létezik?

( ''Vegyél cx300-at mer' az jó!'')

Ami hasonló kialakítású és ajánlott (fórumban olvasott vélemények alkapján) az általában drágábbak, de legalábbis 1 ár a cx-el. Ebben az esetben meg akkor már hajlok a slágertermékre :B
A kicsit feljebb említett Panasonic RP-HNJ50E-K ára még hasonló, de annak asszem klasszikus kábele.
Sennheiser van több is, nem sorolnám fel a teljes palettát, de tanács jöhet ha valaki ismert ilyet. Egy példa:MXL51 Street. Ez és néhány tesója ilyen kivitelű, és árban sem rosszak.
Várom a válaszokat. Nem sokat szűkült a kör, csak a dilemmám nagyobb egyenlőre :)
Ja, és a cx300 sem akasztós. Ezért érdekelne annyira a 635-ös Creative.
Ui: Iszonyatosan termékeny ez a topik, és rengeteg véleményt talál benne egy türelmes olvasó. Csak győzzön válogatni :))

(#2721) Meaningless


Meaningless
csendes tag

Gyors segítségre lesz szükségem,mert ezek közül holnap valamelyiket meg fogom venni.
Aki egy kicsit is ért hozzá,kérem,hogy mondja el a véleményét.


Sony mdre755
Philips she2610
Pioneer sece10

Nem felsőkategóriások,viszont olcsók és jelenleg nem szeretnék több pénzt áldozni fülhallgatóra,és ezek jó márkák.

Szóval melyiket vegyem,és miért?

(#2722) Macilaci457 válasza Dim (#2720) üzenetére


Macilaci457
őstag

Röviden összefoglalva a dolgot:

A cx-300-hoz hasonló kinézetű füldugókat (Sennheiser, Creative, AKG) ugyan az az oem gyártó készíti a távolkeleten. Minden jel arra utal, hogy ezekben apró eltérések vannak, valószínűleg más hangszóró. De kívülről azonosak.
Mindnek picit más a hangja a tesztek alapján. Mérést nem láttam ezekről, csak a Sennheiser-ről.

Összehasonlító véleményt azért nehéz találni, mert ahogy te sem, más sem akar ilyen árú fülesből kettőt megvenni!

Külföldi fórumokon talán legalulra sorolják a Creative-ot, és feljebb a Sennheisert. Az AKG-ről nincs sok vélemény még, de volt olyan, ami szerint nagyon jó.

Amit a végén írtál fülhallgatót, az nem fülbedugós, csak illeszkedik a füledbe. Ha még nem használtál fülbedugós megoldást, gondold végig, hogy jó lenne-e neked.

Például: jobb hangzás, de minden lépésed dobként szólal meg. Bakancsban mászkálva, futás közben idegesítő is lehet. Könnyű kipróbálni, dugd be a füled az újjjaddal. Hallanod kell a saját lélegzeted mint a szelet, a csipsz rágás mint ha száraz avaron járnál, stb.
Engem pl. idegesített gyaloglás közben.



[Szerkesztve]

(#2723) Macilaci457 válasza Meaningless (#2721) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem hiszem, hogy bárki pont ezen típusoknak mind birtokában lenne, hogy megmondja neked melyik jobb, és miért. Szerintem kb 50 féle fülhallgatót kapni ma a boltokban, úgyhogy ez elég sokra fennáll.

Hogy melyiket vedd, és miért?

Vedd meg az egyiket. És azárt, mert arra volt pénzed, mert az volt a boltban, annak tetszett jobban a formája.

Sosem fogod megtudni jobb lett volna-e a másik, szóval csak dönts!

(#2724) rumos14 válasza Meaningless (#2721) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha van 2k-d a 755-re akkor talán van 2,2k-d a 818-ra, én azt venném [link]

ja sonyszalonék sem tudják hogy mi a különbség a fej- és fülhallgató között :DDD

(#2725) golyani válasza Tüzi (#2715) üzenetére


golyani
addikt

ilyen nekem is van!!! :D

de ez akkor se idevaló :P

(#2726) Meaningless válasza rumos14 (#2724) üzenetére


Meaningless
csendes tag

A boltban csak ez a három típus van meg,de azóta valahogy eldöntöttem,hogy a Sony-t veszem meg.
Kényszerhelyzet miatt veszem,mert a mostani mp3-hoz hallgathatatlanul szar a füles,szóval a Sony csak jobb lehet.

Kösz a válaszokat.

(#2727) need


need
addikt

sziasztok..

megtudná nekem mondani valaki mi a külömbség a Creative-Labs EP-630 és a Creative-Labs EP-635 én nem találtam semmit..

melyik jobb vétel...???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2728) rumos14 válasza Meaningless (#2726) üzenetére


rumos14
nagyúr

és csak 1 bolt jöhet szóba?

(#2729) Dim válasza need (#2727) üzenetére


Dim
csendes tag

Eddig csak neten néztem utána, de úgy tűnt a 630 ''hagyományos'', y-kábeles, a 635 pedig nyakbaakasztós. Legalábbis azok alapján a képek alapján amit találtam róluk. A hangjukról meg nem nyilatkozott senki, engem is érdekelne.
Ha nem lesz meggyőző ellenvélemény nekem ez lesz a befutó.Ha más különbség nincs nekem az a szimpatikusabb. Az ára pedig jobb a Sennheisernél.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2730) asadasad22 válasza Macilaci457 (#2722) üzenetére


asadasad22
őstag

Nekem a CX300 az első ''agybadugós'' fülesem, és én nem vettem észre, hogy a lépéseim dobként szólolnának meg. Még futottam is vele párszor, de nem tűnt fel. Lehet, hogy azért, mert ritmusra lépem? :) Mondjuk nem bakancsban járok, csak sima cipőben, de sztem sétálásnál/futásnál semmi zavaró hangot nem lehet hallani. A rágás viszont feltűnt, az tényleg baromira hangosan hallatszik. Meg a nyelés. Először kicsit fura volt, mert a busz hangjából semmit nem hallottam szinte, a nyelésemet meg nagyon hangosan, ezért azt hittem, hogy olyan baromi hangosan nyeltem, hogy az egész busz meghallotta, de aztán rájöttem, hogy mi miatt volt ez :)

[Szerkesztve]

(#2731) M3nyus


M3nyus
aktív tag

nemrég vettem egy akg k324 p fülgallgatót. Eddig semmi gondom vele, nagyon szépen szól csak ajánlani tudom :) iaudio u 3 al 15 ös hangerőn is tökéletes már (40 ből) Régi normális azaz nem agybadugos fülessel 30 ason kezdett hallható/élvezhető lenni. 7000 ért vettem vaterán, OEM verziós, jár hozzá egy bőr tok, meg + 2 féle vagyis össz. 3 féle gumiharang vagy miaz :))

Én vagyok M3nyus!

(#2732) Dim válasza M3nyus (#2731) üzenetére


Dim
csendes tag

Sem ellene sem mellette nem kívánok kiállni, csak egy megjegyzés: sokkal közvetlenebb, közelebb van a dobhártyádhoz. Nem véletlen, hogy elég kisebb hangerő. Mindemellett nem feltétlen ''egészségesebb'' attól, hogy halkabban hallgatod. Mindenesetre a buszt könnyebben ordítja túl :)

(#2733) golyani


golyani
addikt

én CX300+iriver IFP899 -et 7-10-es hangerőn használok.

(#2734) need válasza Dim (#2729) üzenetére


need
addikt

én is csak ezt fedeztem fel semmi más külömbséget.

véleményeden osztozom..akkor komám nekünk 1 rugóra jár az agyunk:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2735) Meaningless


Meaningless
csendes tag

Vettem egy fülest végülis,mondjuk majdnem a duplája volt az eredetileg tervezettnél,de majd az idő eldönti,hogy mennyire jártam jól.

Majdem 4k-ért vettem egy Sony MDR-E828LP-t.

Az ezelőtti füleshez képest nagyon jól,zajszűrés is korrekt.
Kaptam hozzá design-os tokot,meg párnákat.

Két dolgot kérdeznék...:

1.Mi az az akusztikus ikerturbó áramkör?
2.Az ''agybadugósak'' hosszútávon bizonyítottan nem sértik jobban a fület?

(#2736) Dim válasza Meaningless (#2735) üzenetére


Dim
csendes tag

Nekem is ilyen volt amíg szét nem téptem egy beakadáskor.
Szerintem tuti nagyon. Csak nem MM-ban kell venni mert ott aranyárban van minden :)
A fülesekkel ésszel kell lenni. Sokkal közvetlenebbek, mint egy hangfalpár a szoba túlfelén.
Az agybadugósak meg különösen. De normálisan használva úgy gondolom nem kell belesüketülni. Mindenesetre akinek mindegy hol a dugó akkor is fullon hallgatja, annak nem veló füles. Mert akkor pár év múlva olyan kell neki ami egy hallókészülékhez van kötve :P

(#2737) Goose-T


Goose-T
veterán

Sony MDR-NX1-ről kinek mi a véleménye? Most rendeltem egyet egy webáruházból, utolsó darab volt, csomagolássérült, szállítási költséggel együtt 3890HUF lesz az ára. Majdnem Sennheiser CX300-at vettem, de ez a Sony ergonomikusabbnak tűnik, talán nem fog olyan könnyen gubancolódni, ha zsebrevágom.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2738) dalac5


dalac5
tag

Sziasztok ezt egy fórumból másoltam ki:

Ok I own ep630s & my girlfriend owns cx300s.

After a very close critical listen to them both I have concluded they are identical to each other. What made me sure is if you hold them on the right angle to the light you can see through the mesh grill cover inside to the driver ..... the driver is the same inside.

the ep630s are $50 cheaper than the cx300 ... the only difference is the cord. The cx300 has a 70/30 cord & a right angle plug. The ep630 has a 50/50 cord & a straight plug.

I have also owned both sony ex51 & ex71....both sound terrible in comparison to the ep630/cx300

Apparently the ep630/cx300 are a rebadge from a Japanese OEM producer called Foster

Anyway dont waste your money on the cx300s get the ep630s from DSE for $32.95

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2739) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Hali!

Bocsi, hogy ide írom ezt, de időhiány és lustaság miatt (és mert elég aktívnak is látszik ez a topic) nem nagyon keresgettem másik témát.

Szóval, van nekem egy Sony MDR-EX71 SL fülesem (hogy egy kis ON is legyen: nagyon jól szól, csak ajánlani tudom, egyedüli butaság talán a bal és a jobb füles túl későn lévő szétválaszása, értsd: amikor elválik a két kábel, van egy pici ezüst Sony és típusjelzéses műanyag, de túl közel van a bal füleshez, így ez szinte mindig látszik, még garbóból is, ami a Sonynak jó, engem néha kicsit zavar... :)) De maga a füles technikailag nagyon szépen muzsikál) és ugye adtak hozzá 3 féle gumi borítást: kicsit, normált és nagyot. A normál teljesen bevált, semmi gond nincs vele, csak sajnos a múltkorában elhagytam... :O

A nagy még ugyan a ''mégpontjó'' kategória, de kényelmesebb volt a normál méret, a kicsi meg túl kicsi.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy hol tudok külön ilyen kis gumiborítást beszerezni hozzá valami értelmes áron?

Köszi előre is a segítséget!

[Szerkesztve]

(#2740) Dim válasza dalac5 (#2738) üzenetére


Dim
csendes tag

Kövezzetek meg, de nem tudom megfejteni..
Megtennéd (vagy bárki más) hogy lefordítod nekem magyarra? :B
Köszi

(#2741) Dim


Dim
csendes tag

Nekiveselkedtem mobimouse-zal. Asszem a lényeget már értem belőle.
A Sony-k nem tetszettek neki, a cx300 és a Creative-ok között meg nem tett minőségi különbséget és az olcsóbbat venné?

(#2742) rumos14 válasza Pistabaaa (#2739) üzenetére


rumos14
nagyúr

állítólag a CX300 és klónjain használt gumiharang megegyezik a Sony-éval, ha ez segít... ponti tervezett egy beszerző körútat, a Sennheiser forgalmazó Basys budaörsi (?) telephelyére, ahol extra gumikat lehet venni.

(#2743) rumos14 válasza Dim (#2741) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, röviden annyi hogy a nőjének cx300 van, neki meg ez a creative. vhogy mélyen belenézett és tök ua. a kettő, viszont a creative 50 dolcsival olcsóbb. mondjuk nálunk nincs ekkora különbség a kettő között, de azért elgondolkodtató.
a sony ex-ek meg kakik voltak, mindkettőhöz képest.

(#2744) asadasad22 válasza Dim (#2740) üzenetére


asadasad22
őstag

''Ok, nekem van egy ep630-am, a barátnőmnek cx300-ja.

Egy nagyon közeli kritikus meghallgatást követően arra a következtetésre jutottam, hogy a 2 egy és ugyanaz. Ami miatt biztos vagyok benne, az az, hogy ha a helyes szögben a fény felé tartod őket, belelátsz a belsejébe a rácsokon keresztül a driverhez (nemtom magyarul ezt hogy mondják) A driver ugyanolyan belül.

az ep630 50 dolcsival olcsóbb a cx300nál ... az egyetlen különbség a madzag. A cx300-nak 70/30-as jobb irányú csatlakozója van. Az ep630nak 50/50-es madzaga, egyenes csatlakozós.

Nekem van egy sony ex51-em és ex71-em. Mind rettenetesek az ep630/cx300-hoz képest.

Nyilvánvalóan az ep630/cx300 egy Foster nevű japán OEM gyártótól van.

mindenesetre ne pocsékold a pénzed cx300ra, szerezz egy ep630at a DSE-ből 32,95 dolcsiért''

(#2745) bwoay válasza asadasad22 (#2744) üzenetére


bwoay
nagyúr

''nemtom magyarul ezt hogy mondják''

sofőr :))

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2746) Pistabaaa válasza rumos14 (#2742) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Hm és mikor vagy hogy vagy merre mennyi?
Pontit nem ismerem, őt hol tudom elérni esetleg? Vagy ide lehet menni magánszemélyként is, hogy ''két közepes gumit kérek''? :DDD
Mert érdekelne a dolog, illetve előtte egy ár is, mert az anno 9'900Ft-ért vásárolt fülesemhez nem kívánok többezerért gumiharangocskát venni. :)

(#2747) dalac5


dalac5
tag

én ma megvettem az ep-635-t,elég jól szól, és tényleg jól kiszűri a környezetet.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2748) need válasza dalac5 (#2747) üzenetére


need
addikt

gratula..:)

eláruold hol és mennyiért...?

én most nézegetem a gugliba 1 helyett találtam:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2749) Dim


Dim
csendes tag

Ha valaki tud tippet adni hol akarjak ilyet venni az gyorsan ossza meg velem. Amiket én találtam neten ott vagy azt mondták épp nincs vagy azt, hogy kifutó tipus és nem is lesz.
Sz'al ha személyesen kell megvenni segítséget is szeretnék kérni, mert pécsi vagyok...
Ha rendelhetó akkor egy webcímet vagy telefonszámot adfjatok légyszi.
És S.O.S.-ben, nehogy most maradjak le róla amikor végre megtaláltam mit akarok! :)
Előre is köszi.

(#2750) rumos14 válasza Pistabaaa (#2746) üzenetére


rumos14
nagyúr

ponti vhol ezt leírta, de lehet hogy a sennheiser topikban 2 szett (tehát 2*2 db mindhárom méretű gumiból) volt 2 vagy 3k. ennyire emlékszem. kevés, tudom :)
ja igen, ponti_ak nevű fórumtársunkról van szó. az avatar-ja asszem ua. mint a tiéd :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.