Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27429) #16820480 válasza pethob (#27423) üzenetére


#16820480
törölt tag

Teljesen igazad van amúgy, csak én eléggé saját szemszögből közelítettem. Például mostanában inkább koncertfotózás felé mozdulok el éppen, és ott teljesen lényegtelen az OIS (vagy IBIS) megléte, mivel ilyen 1/250 körüli záridőket kell használjak fixen, nehogy elmozduljon a téma. Ennyit meg még kistelékkel is simán kitart az ember kézből, viszont mivel a záridő nem mozdulhat nagyon, és az ISO is korlátozottan engedhető magasra, így minden FÉ jól jön.
Az mondjuk amúgy igaz, hogy a 2,8 és 4 között érzésre nagy különbség van, pedig amúgy az 1FÉ az 1FÉ. Az ilyen f1.4-es nagylátók eléggé lehetetlen kategória azért, még a 16-nál is kicsit csodálkozom hogyan oldották meg ilyen méretben.

Egyébként a normál zoomoknál is 2-3FÉ van a fixekhez képest, amit egy normális OIS simán hoz azért, szóval elvileg ott sem lenne olyan hatalmas különbség.

Most mondjuk pont egy 18-55-öt fogok szerintem szerezni eseményre, mert a 16-55 bár nagyon jó lenne, de messze túl van azon a költségvetésen, amit hobbi szinten el tudok magammal számolni (attól meg még nagyon messze vagyok, hogy érdemben pénzt keressek ezzel). Ez alá lenne jó egy nagyobb látószög néha, és a 16 vagy 14 az nem igazán hoz akkor eltérést. De lehet, hogy amúgy a Sami 12 is egy ideig jó lesz, aztán majd talán megpróbálok egy 10-24-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.